Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 10
(Read 85120 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EGO
Reply #15 - 05.10.2002 at 00:54:56
 
gape wrote on 21.06.2003 at 00:55:11:
zapis duše

to da ima vsaka duša zapis o sebi v bistvu o predispozicijah o odločitvah za naprej vemo že dolgo.
mi je adsl padu po tleh in ti težko posrčam reč.
pa to znaš tud sam ...

to ni nikjer zapisano ker o tem nihče nič ne ve, če pa že ve, pa ne pove. to ti pove samo tvoj mojster, al pa morš velik delat sam. velik, velik ...


nekako je hec v tem da je v duši zapis vsega v zvezi s TABO od prej, zdej in za naprej. glede na ZDEJ se vidi kaj bo potem. na osnovi prej se dogaja zdej.
na vse kar se dogaja lahko vplivaš edinole z odločitvijo.

zdej kolkr štekam je duša tisto eno ki zajema vse kar JAZ SEM. ko sem eno z vsem kar sem, sem na zadost visokem nivoju da sm tud eno z vsem.
to je po sedmem nivoju nekje.
jeba je, ker je po sedmem nivoju še full tega, pa ne morem ugotovit kaj. jeba je ker noben o tem nič ne ve. kar se ve je zbrano v unih dveh knjigah o dušah.
smo govoril tud o tem.

pri tebi je vedno blem aleš, ker nikol točno ne definiraš kaj te zanima.

pa sej pol nižje poveš;
kako dostopat do teh zapisov?
navodila!

zihr je res da če hočeš met vpogled v to, da morš met odprto tretje oko. jeba je, ker neglede na to da je ono odprto, ono ne vidi jasno, doker ti nisi v tem stanju zavesti, šestem po vrsti. večina nas je zataknjenih med drugim in četrtim nivojem. ker do četrtega nivoja je treba it prek ega, se reče, ego tja ne more. u bistvu, TI z egom ne moreš tja.
predstavlji si da bi človek z egom imel dostop do akaše, v akaši so zbrani vsi zapisi vsaj vseh duš, ki so tukaj in zdaj.

ko imaš 100% jasno videnje to pač vidiš, bereš, uporablajš ...

zdej me je mateja opozorila ... ti ni mišljeno da imaš ti aleš ego, ampak, ti-kdorkoli-že-bereš-vklučno-z-gapetom-ki-piše


se reče, za sto posto zvedet svojo nalogo in bit v to sto posto, brez najmanjšega dvoma, za to je potrebno bit precej visoko. kratke vpoglede lahko dobivaš, če te to res zanima in si se sposoben spravit v to stanje zavesti. v višja stanja zavesti je najlažje prehajat z meditacijo.


navodila kako prit do tja ... si že tretji človek ki je prosu za njih ... bo res treba konkretno začet delat. na žalost pa mi manjka še nekaj malega podatkov.

ker jeba je, da več ko ugotoviš na nižjih nivojih, več izveš o višjih nivojih. ponavadi o nivojih za katere sploh nisi vedu da obstajajo.

na začetku sm mislu da sta dva nivoja. jest in bog. vzporednih jestov je mali miljon, bog pač eden.
zdej sm ugotovu da sm jest razdeljen na sedem nivojev in da se ti delijo naprej. med nivoji so vedno prehodi. med malimi nivoji so simpl prehodi, med velikimi so težji. recimo ob smrti, jest previm, da prestopiš na drugi meganivo (do tja se da tud brez da umreš).
jeba teh nivojev je da jih je ogromno, ko jih analiziraš in ko jih hočeš sintetizirat jih je preveč. zato delaš lokalno. čimbližje tvojemu trenutnemu nivoju.

hec je tud, da se nivoji ponavljajo, sploh njih lastnosti.
recimo
predstalvji si sedem nivojev v katere je razdeljen človek.
preživetje, sex, strah, ljubezen, ustvarjalnst, jasno videnje, enost z bogom.
vsak nivo predstavlja, seveda, še mnogo drugih aspektov, ki so si pa precej sorodni.
in si reč da si v  tretjem nivoju.
strahu.
in si predstavlji prehode med sedmimi mikronivoji v tretjem nivoju.

sej vem da ne znam povedat ...
sej niti ni tolk važn.

point je v tem, da večino odgovorov ki jih iščeš smo zapisal tuki gor, na tem forumu (z referencami vred). zihr še neki manjka, ker drugač men nebi manjkali podatki. pa mi.

spravu si se na zlo zahtevno reč. na konec. tko kt aryan. treba pa je it od spodi navzgor.

za preskakovanje v višje nivoje je potrebna energija, ki ti jo potem zmanjkuje za vsakdanja opravila, za vse kar si si znameraval.

skratka navodila niso nč druzga, kar se od skoz debatira ... osvobajanje od sebe.

integracija in transformacija ega; pogoj za prestop na četrti nivo. pogoj za dejansko možnost življenja v duhovnih sferah. in seveda ne-nujno ostajanje tam. lepota je glih v tem, da se kadarkoli lahko spustiš na nižji nivo opraviš tam opravke, malce uživaš mayo in se dvigneš nazaj gor, brez upora, saj si votel bambus. no ja energija potuje v njem ... do tam kjer si zihr ... naprej je naprej - preskoki - energija.


bom reku tko, zihr da obstaja tehnika za 'odpiranje tretjega očesa', ampak, na račun drugih centrov. ne moreš imet odprto tretje oko in živet v strahu za svoj obstoj in zato ne ljubit drugih in sebe. na žalost se je zgodilo ravno to. v upanju na napredek človeštva smo razkrili tudi take tehnike, pa jih uporablja več egotov kot pa tistih brez ega.

in ker tehnika deluje, če imaš le energijo ... je tko kot je (energije pa zmanjkuje - tako nekateri to doživljajo). ravno zato poskušamo tehnike približat tudi navadnim ljudem. tehnika pač obstaja, uporabljajo pa jo napačni ljudje. mojster bi moral poskrbet da učenec dobi tako tehniko šele po tem, ko jo je sposoben sprejet.
mojster, se mi zdi da si, ko dosežeš peti nivo.




gape wrote on 09.07.2003 at 12:22:55:
sparkle, ni glih čist tko kt si napisala, je pa precej podobno temu. u bistvu ne gre duša cela vn iz telesa, ker tud nikol v njem ni bla, ampak ona samo obkroža fizično in vsa ostala telesa. ona je v bistvu vsebovalni vsega kar ima trenutno veze z inkarnacijo.
hec je pa nekako v tem, da s tem ko duša obkroža telesa in to, jih ona obkroža s svojo energjio, energijo brez katere ni življenja - obstoja.

center te duše pa naj bi bil višji jaz. on je pripet v telo preko srčne čakre, ki je na koncu, ko vse počistiš edina človekova čakra.

ta višji jaz se ves čas 'ubada' s tabo, ti daje napotke, navodila, dodaja ali odvzema energijo, jo prerazporeja ipd.

telo se zdravi samo med spanjem, ali pa med globoko meditacijo v budnem stanju.
takrat višji jaz nima nekega posebnega dela, saj takrat telo samo sebe popravlja, glede na dosedaj naučeno.
in takrat jo lahko višji jaz 'potegne' mal naokrog. takrat lahko potuje in dogaja stvari v drugačnem svetu kot pa je ta omejeni svet ali maya. tukaj je omejen na delovanje telesa, edino če ga je uspel pripravit na nedelovanje. ko telo zna nedelovat samo po sebi, takrat lahko telo nedeluje in višji jaz se ukvarja z rečmi na višjih nivojih, kamor telo pač uopšte nima dostopa.

ker pa seveda ti pogoji niso izpolnjeni in se mora višji jaz precej ukvarjat s svojo inkarnacijo, je pač tko kot je. izkoristi vsako nedelovanje telesa za pot na 'ono stran'.
v duši ti zapisi o teh potovanjih seveda ostanejo, dočim telo - vsa telesa, pač nimajo vpogleda v to dogajanje. dokler so zapacana. ko se ona spucajo, dobijo vpogled, saj se lahko višji jaz seli vedno nižje in um ima z njim vedno bolj odprto komunikacijsko pot.

no ja ... ko 'gre vn iz telesa' pač nikoli ne pobere vse energije s sabo. vedno pusti nek del energije v telesu, podobno kot pusti del energije v višjih svetovih ko se inkarnira v nižje svetove.
kolkr se spomnem je to zaradi tega, da najde pot nazaj in da obstaja stalna zveza z izvorom. če bi se višji jaz odloču pobrat vso energijo vn iz teles, nastopi pač smrt.

in ni rečeno, da višjemu jazu ni všeč tvoje telo, verejtno ima tako znanje, da pač uči druge v višjih svetovih, ali pač kej podobnega.

bi skor podvomu, da duša s tem nabira moč (ali pak višji jaz) ... kolkr se spomnem se duša inkarnira z določeno količino energije in edino kar je je ne more vse naenkrat 'nabasat' v telo.
bi lahko reku človk, da v začetku življenja, je skoraj vsa energija v telesih, potem pa to energijo začno izrivat raznorazni vzorci (ego). potem pride do neke prelomnice ko človeku rata jasno da je treba to energijo, ki ni naša lastna, ampak nas samo opozarja na naše napake, počasi zamenjat z našo lastno energijo. to se pa ne da kr tko, ampak se je treba najprej naučit s to energijo odgovorno ravnat. bi reku, če delaš pizdarije (kot človek) zaradi vzorcev katerih se ne zavedaš, še ni tolk hudo, če jih pa delaš kljub temu, da se jih zavedaš ... pol se pa 'karma mašin'  zakurbla v vsej svoji veličastnosti in si zapisuje in (sploh v teh časih) išče možnosti kako odslužiti to karmo ...



in še mal starih zapisov

Zapis duše
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=105609...

potovanje in usoda duš
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

Usoda duš
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

POTOVANJE DUŠ
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

Duše trojčice
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

Domovanje duše
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102684...

Še o Duši, Dušah...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=101351...


Back to top
« Last Edit: 09.07.2003 at 12:25:53 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EGO
Reply #16 - 05.10.2002 at 21:54:42
 
Back to top
« Last Edit: 09.07.2003 at 12:24:26 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EGO - MEDITACIJA: UMETNOST EKSTAZE
Reply #17 - 27.10.2002 at 15:44:37
 
osho - MEDITACIJA: UMETNOST EKSTAZE
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...



-----------

Every existence has three layers. The deepest is the witnessing consciousness. In the middle is vital energy and just on the surface is matter, a material body.  

This technique says, this consciousness exists as each being, and nothing else exists. What are you? Who are you? If you close your eyes and try to find out who you are, ultimately you are bound to come to a conclusion that you are consciousness.  

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

en post višje so še:
MEDITATIONS FOR BUSY PEOPLE    


edit

formless wrote on 13.06.2003 at 16:32:14:
Kaj sploh mislimo, ko recemo Bog? Obstaja vec aspektov boga. Kaksen trd oreh za razum.

pomen svete trojice, ki je prisotna v vseh religijah.
Bog je trojen.
Bog kot Oce prebiva v "bozjem kraljestvu". To je del boga, ki ni neposredno z nami.
Potem je sin, ki je clovekov visji jaz, torej bog, ki je clovek (ali vsako zivo bitje)
in pa sveti duh, ki je "porocen" Mater(i)jo in je vse okoli nas.
Vcasih ljudje govorijo o bogu, v mislih pa imajo mogoce le en aspekt boga.

Back to top
« Last Edit: 14.07.2003 at 15:26:26 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EGO
Reply #18 - 12.11.2002 at 18:45:10
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: EGO
Reply #19 - 22.11.2002 at 21:26:03
 
Glede sesuvanja Ego-ta...

Ne gre za sesuvanje, ker ga ni možno sesuti. Govorim na osnovi teze, da je ego sestavljen iz vzorcev in če so vsi odgovori v nas, bi potem, ko bi sesuli ego oz. vzorce, ne bi bilo v nas več nobenih odgovorov. Torej, več ne bi bili sposobni razumeti sebe in drugih, ki uporabljajo še te vzorce.
Zato mislim, da vzorce ne sesuvamo, ampak iz njih izstopimo, še vedno pa ostanejo v nas kot spomin.

Torej, je tisto očitanje meni, da sesuvam egote (vzorce) ... je bil tudi nek vzorec, nekaj povzetega, ni bilo pa v resnici poiskano v tistem, ki je to trdil.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EGO
Reply #20 - 26.11.2002 at 23:07:46
 
sesuvanje egota sm že zdavni preimenoval v transformiranje

to da so vsi odgovori v nas je pa bolj tko da v našem središču, tam kjer je sidrišče duše da tam obstaja povezava, ki nas potencialno popelje do vseh odgovorov, če jih le znamo zastavit ... bi reku ... vsi odgovori, ki jih že imamo ozaveščene so vedenje, do teh odgovorov prideš vedno, jih veš ... do drugih - vseh ostalih imaš ravno tako dostop ... ampak ... brez ega ... ego energija / vibracija tja ne more ... ego ne more do teh odgovorov ... ego u bistvu preprečuje dostop do teh odgovorov ... do odgovora ne moremo ker bi lahko reku da vzorec vibracijo spet zniža na egotovo vibracijo in tam se zaciklaš ko se sprašuješ - odgovor pride ampak vzorec ti ga preprečuje 'zvedet' ... tko da odgovori so v nas ... nas kot celem bitju, vključno z dušo ampak oklep ega nam preprečuje njih spoznanje - odgovori so direkt klele ... samo vidmo jih ne ... ponavadi itak ne sprašujemo pravih vprašanj ...

tko da ... u bistvu maš prov ... ko ni ega ni niti odgovorov več ... niti ni zavesti kot bi osho vedu povedat ... je zavedanje (al glih okol) skratka ni več niti objekta niti subjekta ... to je za nas nepredstavljiva vibracija ... enost ... ki pa seveda še ni ENOST ... pa bo enost zaenkrat kr u redu cilj ... tja ego ne more, ravno tako kot ne telo ... v taki fizični obliki kot je tukaj in sedaj ...

tko da tud ... ne da sesuvaš egote ... dražiš jih takrat ko so najbolj razdražljivi, takrat ko imajo majhno energijo - ko nimajo ne moči ne energije - takrat jih zdraviš - ne zdraviš - sesuvaš - ammak človeku ne daš svoje energije da bi zmogel preko svojega vzorca, na katerega si pokazal ti in si dolžan pomagati pri njega odpravljanju, s svojo energijo, pozornostjo, znanjem, modrostjo ... tisto revščino ki jo premoreš ... pa to ne gre samo tebi robi ... vsem nam ... mogoče nism tolk zlo razumljivo napisu ... gre se za vsa namerna ogledala ki si jih postavljamo tukaj po tem forumu, nekatera so tudi nenamerna nč ne rečem ... ampak ponavadi pozabimo na tisto mesto dati nekaj svoje pozornosti ...

ja razlika je v 'pomoči' skozi enost ali skozi  dvojnost
in razlika je tudi v tem, ali človek prosi za pomoč ali ne.
Back to top
« Last Edit: 27.11.2002 at 23:56:00 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: EGO
Reply #21 - 30.11.2002 at 11:09:52
 
Quote:
Q
Ego meni osebno predstavlja tisti del mene, ki misli zgolj in samo na mojo korist.  
Q
točno tko, jest bi pa še dodal to da se pri tem niti malo ne ozira na drugega


Uf, pa še kako se ozira na drugega.

Pravzaprav je to najbolj pogost problem posameznika.
Saj ego je, kot neka družbena zavest. Prepričanja, ki so nam jih vcepili drugi.

Ljudje, ki imajo kakršnekoli težave, imajo težave s tem, da ne morejo preko tega.
Skrbi jih, kaj bodo drugi rekli (ego), Ne smem  nečesa narediti, saj to ni prav (ego)........

Lahko rečem, da se ego ne ozira na MENE. Na moje bistvo in čustva.
Zato pa pride do borbe.


Saj ego ne pozna mene. Torej, kako se lahko ozira na mene ???


Če je ego, kot nek program, si ga mora vsak sam, s svojo inteligenco modifayati. Saj se strojna oprema razlikuje. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EGO
Reply #22 - 07.12.2002 at 14:30:35
 
Back to top
« Last Edit: 13.12.2002 at 18:38:34 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EGO
Reply #23 - 23.12.2002 at 11:36:47
 
the tree of life
http://www.kundalini-tantra.com/atree.html

http://www.kundalini-tantra.com/paths1.html

Figure TreeofLifePic shows the Tree of Life with its' ten sephiroth, each representing a portion of the human brain. Please note that the tenth Sephiroth, Kether, actually represents the beginning of the next level of attainment and is not directly associated with the earthly sphere either physically or spiritually. The influence from the highest level, Kether, brings joy and influences our lives so that we may attempt to reach this highest of levels and move to the next level of our godhood. That is the ultimate goal of all paths of attainment and is what this is all about. Within that ultimate goal are many steps to be taken. Unless those steps are taken it is as difficult to attain the highest rewards offered to our budding godhood as it is to pass a camel through the Eye of the Needle.

With the focus on many small steps to attain to the highest portion of the wonders available to us, we may well climb to the top. It is difficult but not impossible to reach the top in one or two big jumps. Some do but it is extremely rare and your chances of winning a State Lottery are many times better than reaching the top of the spiritual heap in a few easy jumps. The preliminary description of the paths of the Tree of Life given here are the barest of beginnings toward these small steps. Each Sephiroth, here numbered from one to ten, is connected by one or more paths to each other. These paths each are numbered from 0 to 21, are named and associated with a special tarot card and astrological sign.

With this in mind, lets examine a few more paths. The path from Hod (Mercury), to Tiphareth (Sun), transforms Rational mind (Mercury), to Enlightened mind (Sun). This path is ruled by Saturn, the bringer of rules and detailed agreement, in other words, patterns. Capricorn is associated with this path and Capricorn is described as particular about small details. Again, the idea of patterns. If we think further about what it would take to enlighten the rational mind, it would become obvious that patterns are the requirement. The rational mathematician or other scientist needs an orderly set of numbers or patterns to say "aha" or "eureka" and be enlightened in the outcome. The rational mind always requests patterns for enlightenment. Therefore, if we want the rational mind to "connect" with the enlightened mind directly, we must give it the correct patterns to work with. Thus, the path from Hod to Tiphareth can be labeled "patterns, patterns, patterns."

The path from Hod (rational mind) to Geburrah (control of body functions) is based on meditation. It is said of this path that the mind must be stilled for the Mars aspect of Geburrah to operate. Geburrah as Mars represents an ability to actively change from one state to another. Thus, by contacting the brain circuit represented by Geburrah (Mars) we can alter our physical state of being from illness to health, change our blood pressure, control our heart rate, cure disease, etc. It is easy to understand that our rational mind (Hod/Mercury) won't do those things. The rational mind is too consumed with the details of functioning in the world and cannot directly reach the control centers. We can, however, decide consciously to, for example, control our blood pressure or our body temperature. These conscious decisions are made from the third brain circuit, the rational mind, or Hod on the Tree of Life.

The ability to use your mind to get desired results cannot be less than a gift from God. How these descriptions came into existence thousands of years ago is far beyond my ability to explain. I accept the Tree of Life with the gifts bestowed through knowledge of its' information and suspend judgment on the impossibility of it being here at all.


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EGO
Reply #24 - 25.12.2002 at 20:03:39
 
sirij res zna povedat reči:
http://www.astrologija.org/forum/index.php?s=83555c9d9ee048afd3db9a29e71be464&ac...
..disk..IzvorDusSirij.htm

Najprej bi rad opozoril, da to kar pišem ni resnica, ampak samo odsev resnice (vsaj zame), ki je obarvan z mojimi predtavami in nato še z vašimi, ko to berete. Resnico lahko spoznate le sami, z intuicijo. Z besedami se resnice ne da opisati.
Duša je neumrljivi del cloveka, je vir njegove zavesti, vir življenja. Clovek kot predstavnik 4. kraljestva je sticišce duha in materije in duša predstavlja duha. Vendar pa je tudi sama duša le posrednik božanske volje, modrosti in inteligence, ki prihaja od monade - iskre boga. Naš kozmos - kozmicni fizis (najnižja od sedmih kozmicnih ravni) je sestavljen iz sedmih ravni, od katerih je najvišja za naše pojme popoln duh, najnižja pa pa popolna materija. Ta prva raven se imenuje Adi. Na drugi ravni, Anupadaki, biva monada. Duša biva na 3., 4., in 5. ravni. Na tretji, ki se imenuje atmicna raven, je duhovna volja, ki je odsev božaske volje monade. Na cetrti budijski ravni je ljubezen duše, ki je odsev monadine (božanske) modrosti (s te ravni izvira prava intuicija - vedenje brez razmišljanja in navdih za vse, kar se ljudje "domislimo". Peta raven je mentalna raven, ki se deli na dva dela, na višji mental in nižji mental. Višji mental zajema tri višje podravni mentalne ravni in na najvišji je manas, ki je odsev monadine božanske inteligence. Na 3. podravni mentala, ki je najnižja raven nemanifestiranega - duha, je kavzalno telo duše, ki je videti kot lotusov cvet z biserom v sredini. V tem kavzalnem telesu, ki je pac iz mentalne substance, se hranijo vse naše izkušnje iz prejšnjih inkarnacij. Kavzalno telo - lotus - ima 9 cvetnih listicev, po tri v vsakem ovoju. Na zacetku je kavzalno telo pusto in zaprt cvet, bolj ko pa je duša razvita, bolj se cvet razpira. Vsak listic ima prav poseben pomen, o katerem zdaj ne bi, in po tem, koliko listicev je odprtih in kliko svetlobe seva, re meri razvojna stopnja posameznika.
V bistvu ima clovek tri jaze. Najvišji jaz ali sebstvo je v monadi - to je božanski clovek - to smo res pravi mi - iskra boga. Ta iskra se odseva nižje v duši, ki smo zato tudi mi. Duša je naš višji jaz, ki se ga zacnemo zavedati nekje pri drugem posvecenju. Ljudje na tej stopnji se pogosto dojemajo razcepljeno med dva jaza. Ob cetrtem posvecenju duša, kot posrednik ni vec potrebna. Takrat se dvigne kundalini - energija materije, in izžge kavzalno telo. Clovek postane eno z monado.
Imamo pa še nižji - osebnostni jaz. Jaz vedno nastane na stiku zavesti in materije. Ko zavest duše proseva z višjega na nižji mental, pride tam v stik z nižjo mentalno materijo. To je tako, kot bi z baterijo posvetil v meglo ali v dim. V cistem zraku svetlobe ne vidiš, ce gledaš s strani ali izza svetilke. Ce pa posvetiš v meglo, zagledaš svetlobni krog. Naš jaz je v bistvu zavedanje, ki nastane na stiku materije in zavesti.
Osebnost je clovek v izraznem svetu, ki ima 4 telesa, skozi katera se odsevajo tri kvalitete duše (v smislu principov). Imamo mentalno telo na nižji mentalni ravni, ki je odsev dušinega manasa. Imamo astralno telo, ki je sedež duševnosti, ta pa je odsev dušinih budijskih lastnosti (intuicija, ljubezen). Imamo etersko in fizicno telo, ki sta v bistvu oba fizicna, ker so eter samo štiri najvišje podravni fizicne ravni. To je odsev (v smuslu principa) dušine duhovne volje, ki se na fizicni ravni odraž kot nagoni fizicnega telesa.
Vsi ljudje imamo popolno zavest na fizicni ravni, redki med nami pa imajo tudi nadzor na fizicni ravni. To so tisti, ki so dosegli prvo posvecenje in ki so sposobni nadzirati elementale fizicnega telesa. To pomeni, da jih v življenju ne vodijo nagoni (potreba po spanju, hrani seksu, ležernosti, lenoba, pretirana aktivnost...) ampak oni vsaj do neke mere nadzirajo nagone.
Skoraj vsi imamo omejeno zavest na astralni ravni, nadzor na tej ravni pa samo tisti, ki imajo drugo posvecenje.
Mentalne ravni smo se šele dobro zaceli zavedati. Zavedamo se samo nijnižje podravni nižjega mentala, kijer je doma naš vele cenjeni intelekt. Nadzor nad nižjim mentalom imajo samoposvecenci tretje stopnje. Ti se tudi že dobro zavedajo svoje duše. Prvi stik z dušo clovek naveže malo pred prvim posvecenjem, prej pa ne. Tudi s hipnozo ne. Vse ostalo je astralna domišljija in kanaliziranje z astrala, ki je iluzorna raven in se z njo nikakor nima smisla ukvarjati.
Se pravi, duša, duševnost, duh, zavest in zavedanje so razlicne, a povezane stvari.
Fizicno telo je z dušo povezano z dvema energijskima nitma. Po eni tece zavest in je pripeta v sredino glave, po drugi pa življenjska sila, ta je pripeta v srce. Življenjska nit se pripne v telo dojencka, ko temu prvic utripne srce in ostane pripeta do telesne smrti. Smrt nastopi ravno zaradi prekinitve te povezave. Zavestna nit se pa trdno zasidra šele med drugim in trtetjim letom starosti. Do takrat je pa malo pripeta malo odpeta, starejši kot je otrok, bolj je zasidrana. Se pa odne vedno, ko zaspimo. Takrat se nam zavest dvigne preko etra na astral (sanje) in nato na mental, vse do višjega mentala (trden spanec). Ko trdno spimo smo eno z dušo. Pri tretjem posvecenju se razvije neprekinjeno zavedanje, takrat se zavedamo prehoda iz bodnosti v spanec in tudi v smrt. Ce se pri starem cloveku zavestna nit pocasi natrga, postane clovek senilen in dementen. Ce se povsem pretrga je v komi in vegetira, lahko. Takrat ostane telo prazna lupina, ki lahko živi sama, samo zavesti ni v njej. Telo ima svoje mehanizme za življenje in nadzor svojih funkcij. Nekateri ljudje v komi preživijo vec let.
Back to top
« Last Edit: 24.05.2003 at 11:43:29 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EGO
Reply #25 - 11.01.2003 at 14:10:12
 
Earth, water, fire, air, ether, mind, intelligence and perverted ego these are the eight components of My external energy. (5 prvih elementov so sestavni deli nasega grobega telesa, drugi trije pa nasega subtilnega telesa, vsi skupi pa so external energy, oz. zmotna poistovecanja)

O Mighty-armed Arjuna, besides My external energy (Apara Prakruti), I have another energy known as Jiva-potency which is superior to My external energy. All living entities come of this superior potency. (to je dusa, oz. nas pravi jaz)

All the sentient and insentient worlds emanate from these two potencies of Mine. Hence, I am the root cause of creation and destruction of this world. (materija (telo, um) in spirit (dusa) sestavljajo ta ves kreiran svet)

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=104124...

po razumu se vedejo tisti, ki ga imajo za univerzalno zanesljiv instrument zaznave. ker pa je razum pogojen z znanjem ki ga pridobi skoz nepopolna cutila in kasnejse eksperimentiranje in ugotavljanje logike raznih delovanj, postane kaj kmalu "utrujen" ko ugotovi, da ne bo mogu vsega spravt v eksperiment za casa njegovga zivljenja.

 Never was there a time when I did not exist, nor you, nor these kings of men. Never will there be a time hereafter when any of us shall cease to be.


The soul has neither birth nor death. He was present in the past, he is present now and he will remain in the future. He is unborn, eternal, undying, ancient but ever fresh. He is not destroyed even if the body is killed.
**************************
un tm u dušah trdi da se duše rojevajo
***********************************
???
The soul cannot be cleft, he cannot be burnt, he can not be wetted, and he cannot be dried. He is eternal, all pervading, unchangeable, immovable and ever lasting.

But there is another nature, which is eternal and superior to material nature. It is so excellent and eternal that when all in this world is destroyed, it remains as it is.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: EGO
Reply #26 - 11.01.2003 at 15:02:26
 
mater, tole je iz ved al kaj? ker jst čist isto glih berem (to, da se duše ne da zmočit, zažgati...), v knjigi "Življenje izvira iz življenja" napisano po tonskih posnetkih A.C. Bhaktivendanta Swami Prabhupada.

Sem se tole ravno včeraj spravla brat, čeprav mam knjigo že nekaj let na polici (kupili od Hare Krishna Wink ), berem pa zato, ker me tole zanima kaj in čemu sledi naš dragi Aryan, tko, da se moram mal izobrazit tut glede tega, da se bomo lahko kaj pogovarjal.  Smiley Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EGO
Reply #27 - 12.01.2003 at 02:36:35
 
gape wrote on 11.06.2002 at 18:08:25:
ja mah ja ... tale vesoljci in zemljani koncept mi nekako ne gre v račun še vedno ... za vesoljce je v bistvu bolj nujno da se zbudijo, za zemljane ne tolk zlo, bl za vesoljce.


stiže razjasnitev

gape wrote on 12.01.2003 at 13:52:01:
odgovori so zlo čudni, zato bom rajši napisu zgodbico ...

kdo smo?
smo zemljani in vesoljci, vesoljci nismo doma na zemlji.
mi, vesoljci ki smo bili na najvišji svoji stopnji v atlantidi tukaj na zemlji, smo iz svojega doma prišli sem po izkušnjo tega tukaj ... sanjalo se nam ni da je tukaj tako 'gosto', tako počasno, tako razdeljeno ...
prihajali smo po etapah in odhajamo po etapah.
velik drugih 'vrst' vesoljcev je že bilo na zemlji v preteklosti. tudi sedaj so. in zemljani seveda.
do zemlje smo prišli z 'vesoljsko ladjo' - iz plejad, ta ladja je u bistvu skupna energija - namera, ki nas je pripeljala do sem.
odhajanje je nekako v tem času zdej.
da odideš moraš seveda porihtat svojo karmo in nabrat še dodatno energijo (pač zakonitosti zemlje in njenega sistema).
dejansko naša ladja gre mimo orla brez problemov. orel je temno morje zavesti, ki poje vso zavest, ki smo jo nabrali v trenutnem življenju. tako vesoljcem, kot zemljanom. u bistvu sploh ni tako velike razlike med vesoljci in zemljani - na zunaj.
in bog je samo 'commander' naše vesoljske ladje. to je bog okrog katerega se moramo vsi mi, cela naša skupina, zlit v eno. in ko bomo eno, takrat bo orel brez moči in takrat odidemo. odidemo pa seveda v stilu ... ne tko kt kakšni inki, da komi sploh vemo da so odšli.
ta commander bi lahko bil recimo maitreya.
buda je bil recimo njegov brat ... no ja tm ni glih bratov in to, pač zelo sorodna energija.

enost
ja vsi vesoljci mormo postat eno, vsi vesoljci iz našega vesolja, vsi ki imamo isto matično ladjo in istega kapitana - glavnega vodnika - boga bi lahko reku, boga ki so ga zemljani prevzeli za svojega, saj jim je najbližji možni približek, ki ga še lahko razumejo.

v duši so zapisani vsi spomini iz vseh življenj ... and more ...
in vsakdo ki hoče it domov (vesoljc) mora bit doma tukaj (in zdaj) ... še vedno nam ostaja narest raj na zemlji, da bomo tukaj kot doma in v tistem trenutku bomo doma.




dobr ... ni glih zgodbica, je pa zadost dobro izhodišče.


tko kt aryan rad reče : to je zlo važn vedet :::
in sicer da zemljani, pač ne bodo z nami odšli ... oni imajo svojo evolucijo, velja pa za njih isto kot za nas ... pravila so ista za vse, razlika je v znanju, ki ga poseduje duša, in to znanje je pri vesoljcih ogromno ... bi lahko reku, vse kar imajo zemljani kot civilizacija znanja, smo jim ga dal mi, je prišlo iz naše ladje. oni (z našo pomočjo) so to znanje napačno uporabili.

na ego ni nihče računu ...

ja ... ZELO POMEMBNO ... odgovor na vprašanje kdo smo je zelo zajeban, ker nismo vsi isto, v svojem bistvu, telesa imamo zelo podobna, duše pač ne.

Back to top
« Last Edit: 12.01.2003 at 13:58:30 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: EGO
Reply #28 - 12.01.2003 at 12:04:55
 
Petra. wrote on 11.01.2003 at 15:02:26:
mater, tole je iz ved al kaj? ker jst čist isto glih berem (to, da se duše ne da zmočit, zažgati...), v knjigi "Življenje izvira iz življenja" napisano po tonskih posnetkih A.C. Bhaktivendanta Swami Prabhupada.

Sem se tole ravno včeraj spravla brat, čeprav mam knjigo že nekaj let na polici (kupili od Hare Krishna Wink ), berem pa zato, ker me tole zanima kaj in čemu sledi naš dragi Aryan, tko, da se moram mal izobrazit tut glede tega, da se bomo lahko kaj pogovarjal.  Smiley Wink

me veseli da beres knjige AC Bhaktivedanta Swami-ja. res ti bo bl jasn cemu jaz sledim, ampak ce bos hotla bolj podrobno zvedt pol preber njegovo izdajo "bhagavad-gita as it is" al pa v slovenscini "kakrsna je". ceprav jaz nikol nisem bil formalno povezan z njegovo institucijo ISCKON in Hare Krishna gibanjem berem in sledim njegovim knjigam. on je "pravi" sledilec Sri Caitanya Mahaprabhu-ja in mu dajem moje spostovanje. ce bos pa hotla se kej bl podrobno zvedt al pa ti kej ne bo jasn, loh pa zmeri posles int. msg al pa kakorkol vprasas na forumu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EGO
Reply #29 - 13.01.2003 at 10:21:22
 
gape wrote on 12.01.2003 at 17:38:55:
moja terminologija

jaz sem jaz vse skupi - vseh sedem nivojev
jaz se od mene razlikuje za ego - ego je predvsem lastnost nižjih nivojev, pri četrtem skorajda že popolnoma odpade
jaz sem JAZ SEM.
JAZ SEM sem jaz.
JAZ SEM delujem (z namero) in pripravljam telo da postane tempelj zame

zihr sm precej nejasn, bom skušu pojasnit ... če koga kej zanima.



**********
en textič
**********


... zakaj porodi samo še mnogo več zakajev.

zakaj lahko omejeno razumeš samo v okviru maye ... na meji maye so zakaji preveč zakomplicirani, bi lahko reku nedoumljivi umu.

kdo in kaj ni omejen na mayo
samo izraža se v mayi ... pač najbolj vidno.
drugega kot mayo pa ego itak ne vidi.
nad mayo lahko vidim samo JAZ. če pa hočem JAZ videti, pa moram odvzeti kontrolo egu vsaj na šestem nivoju.
tam JAZ vidim ... v mayi JAZ sicer ravno tako vidim, ampak na MOJO veliko žalost moram gledati sliko ki je sfiltrirana preko ega. ego je vmesnik do gledanja v mayi ... edino če mu odvzamem kontrolo nad videnjem.

tole
*poslanstvo maš osebno in če rečemo temu vesoljno. e poglejmo zdej, osebno poslanstvo je to kaj delaš ti in kaj se učiš ti, vesoljno (univerzalno) pa to kaj se učimo skupaj. *
recimo.
je res za zemljana ... to je res za avtohtono dušo ... avtohtona duša, ki je na tem nivoju razvoja (evolucije če hočeš), verjetno res deluje nekako tako.
vpogled v te reči (jasno videnje) dobiš samo z odvzemanjem kontrole razumu nad občutki (bolje čutili)(pri tem ti ponavadi stojijo ob strani vodniki).
ego tuki puši, drugi ljudje (vsi ostali) pa pridobivajo eno izkušnjo nečesa, ki je, pa je ne vidijo.
skratka pridobiva(jo) ljudje, skupaj s tabo, saj si tudi ti človek. tud jest sm. če pa to zadržim zase, potem drugi pridobivajo malo manj. ampak tega se itak ne da skrivat. vsaj dolgo ne.
izkušnje.
izkušnje od vseh ...

osebnemu poslanstvu, kot dobro veš, jest rečem naloga. MOJA naloga tuki dol. za to, da to nalogo tuki dol izpolnim, rabim telo. brez telesa pač ni delovanja. zaradi prejšnjega delovanja je moje telo pogojeno. dobim tako kot si ga zaslužim. izberem si glavno delovanje in grem delovat. glede na okoliščine kakršne bodo vladale, si izberem detajle, kolk bom vzel energije s sabo, katerih stvari se bom prej spomnu, kakšen bo triger za odklep določenih informacij ...
triger
maitreya je u bistvu kreator. tko ga vsaj ljudje s svojo skupno zavestjo dojemamo. on je šef šefov in je posledično odgovoren za nastalo situacijo - slabo zlivanje avtohtonih in neavtohtonih bitij.
res je tudi da pred maitreyo obstaja še en kreator, tisti, ki je ustvaril vsaj Zemljo in verjetno vesolje ... pot tja iščemo ... in da ne izgubljamo časa, se je hierarhija odločla to pot najt tuki (drugo nam itak ni preostal). na tanajbolj zajebanem plejsu, v najboljši učilnici ... pot pa je namera in ta je ljubezen. vse kar iščemo je način kako se priklopiti na najskupnejšo namero od vseh - ljubezen. kako delovati v ljubezni in kako čimvečim dušam to znanje predati.
tisti ki ste brali freedom of choiceverjetno veste o čem govorim ... drugih pa vas verejto niti ne zanima (tisti se zamislite ... vsaj malo).
kdor je prebral tanovo mahalo, mu je tud precej jasneje o čem govorim, kdor si je prebral ostale planet alerte, tistemu je jasno brez da me prebere.



... ja ... to je vesoljno poslanstvo ... vse ljudi premaknt v ljubezen ... na zemlji smo se s tem igral tolk časa, da je zemlja kot duša in kot bitje v fizičnem sama prešla v ljubezen.
in ljudje bodo morali ravno tako ... ampak ... sej vemo ... to je šele 4/7 poti. ampak od tuki naprej je veliko lažje ... v prijetnem okolju.
v neprijetenem pač ne tolk zlo.
dol te ne morjo več zvlečt, lahko pa namesto da bi deloval v zgornjih nivojih, se prepuščaš delovanju v spodnjih nivojih, tam pa so še vedno nekateri močni zapisi - vzorci, ki jih kontrolira ego.
in ko si v nižjih nivojih te samo tja vleče, ker imaš to še za spucat - logično. in pucaš ... skoz ... stvari pa se manifestirajo hitro ... prehitro, saj si previsoko z zavestjo in prenizko z delovanjem.

ja ... osebnost rabimo pa zato da sploh lahko delujemo ... deluje lahko samo osebnost ... mislm od tega konglomerata človeka, obstaja ene par 'fizično-duhovnih' aspektov - osebnost, ego, um, razum, mental, astral, tud čustva in tudi čutila bi se upu dat sm notr.
pol pa samo še fizično telo ostane.
zdej ... dejstvo je, da JAZ nisem nič od tega.
vse to, JAZ samo uporabljam za delovanje.
telo in vse ostalo SEM dobil samo na uporabo ... na posodo.
od matere Zemlje.
za omejen čas.
čas je omejen s trajanjem telesa.
z življenjsko dobo.
od očeta BOGA pa sm dubu OBSTOJ.


primer
sočutje
osebno poslanstvo ne more bit samo sočutje.
vsako življenje zase ima potencial samorealizacije.
če se duša odloči da v tem življenju obstajajo pa možnosti za razsvetljenje, si življenje pripravi tako, da je potencialno možno tudi to.
v takem primeru se duša lahko odloči, da bo dala v to svoje življenje 99% svoje energije (kar je menda redkost in mi smrdi na gembl, saj še se oredvidevanja ne izponijo ... pušim energijo, ki sem jo že nabral).
in seveda tako življenje, je prisluženo ali z idealnim delovanjem (a la Jezus) ali pa z zunanjimi okoliščinami.
mi vemo, da so okoliščine tukaj in zdaj drugačne, kot pa so bile v prejšnjih stoletjih.
2000 let nazaj so ble kr fajn okoliščine.
ampak te okoliščine zdej ... te so pa enkratne ... Zemlja gre samo enkrat v četrti nivo.
(in ta prehod nameravamo izkoristit za polet)
in če drugače ne gre, če bi se slučajno primerilo, da bi človeštvo s svojo idijotsko skupno zavestjo se še kr ne hotlo premaknt naprej, v četrti nivo ... sej veste kako pravjo ... za napredovanje ... ukloni sve nepotrebno!!!

mala malca!



Lekcija gosi:
http://members.aol.com/CuttyhunkRose/geese.html
ko si enkrat z goskami v jati, v svoji popolnosti, ega ni več. mislm, kot sm zgori nazorno opisu, lahko da je, pa nima kontrole nad delovanjem (letenjem). ker on ima pod kontrolo nekatere vzorce (značajske, obnašanje ...) dočim telo, to je pod MOJO kontrolo.

in ego ene od 'gosi' (ko bomo že letel) ne bo reku da ne more, če bo kdo to reku, bo to reklo telo (posrednik bo pa verejtno verjetno ego), telo katero je dotična gos pač preslabo prpravla, preden se je odločila za polet.
ego bi mogoče pač mal dregu vsake tolko ... dočim v letu itak nima kej pametvat (on zihr ne ve boljš od celotne skupine in njene skupne zavesti == bog).
ker ko pride na vrsto ta gos vodi let in ko se utrudi se umakne.
nobenga prepričevanja nikjer, nobenih iger moči. telo se je utrudlo, gos konča svoje vodstvo.
ni kle zakaja ... tko je ... kdo in kaj.

ni prov nobena štala.

razen v glavah ljudi ... tm je štala ... tm ni tolk velik lepih misli ... ampak ... je treba jih prepoznat in transformirat ... je pa težko ... še jest sm bil prov fejst u pizdi, sm mislu že kr mal melanholije zganjat. pa sm se premislu.



*če ne bi dojemal iz tega kar je naše poslanstvo in kar se učimo bi zihr rekl ego nas ovira, a hkrati nam ravno on daje priložnost da uresničimo svoje poslanstvo ane? čista konfuzija na ven in na not. *

ni nobena konfuzija
ego nas ovira na naši nalogi.
osebnost je tista ki nam omogoče delovanje.
v mayi.
priložnost nam da bog.
mi pa jo izkoristimo tako ali drugače.
to je dejstvo.
noben faking ego nam ne da priložnosti.
ego zna samo priložnost izrabit za svoje sebične namene in te prepričvat, da je to boljš narest tko in tko, čeprov TI veš da bi blo bolje tko in tko. blo bi za malenkost slabš zate sicer, bi blo pa za vse nas tolk boljš (posledično seveda tud zate, saj si del vseh).


poslušanje občutkov (brez pomot), vodnikov, božjega vodstva je fajn ... kajti ego to sliši, in takoj začne filtrirat, da to sicer narest, ampak tko in tko in tko in tko in tko, s temi pravili, tistimi elaborati, unimi poslanstvi ... in je polna glava tega ...


se reče ... ne dobi gos uvida da mora prevzet prvo, vodilno mesto, gos je dobila uvid, in je šla z nami. na gos pride vrsta, vrsta da dela več kot drugi, da pravzaprav SLUŽI drugim.

in tko uspemo.


če slediš temu kar ti ego razlaga, mora bit res prava umetnost v načinu predstavljanja stvari drugim.
sploh če ti drugi vedo da temu ni tako, da izkušnja dosedanja jih sicer uči, da je temu tako, ljudje z več izkušnjami, pa jim ves čas potrpežljivo govorijo, da temu ni tako. sčasoma se začno zavedat, da je izkušnja pod četrtim nivojem bolj malo vredna, kar se tiče Resnice.
in se premaknemo naprej ...


še drug primer
ego nam ni pomagal ... če temu fakinemu sranju v katerem se moramo učit lahko rečem pomoč, so pomagal drugi ...
men bi blo dabest da bi vi to čistl zase pri sebi in mene ne vpletal v to. ker pa sem del vas to ne gre tako. skupno zavest ustvarjam tudi JAZ. zato sm vpleten. zato nimam miru. lahko bi se odpletu če bi hotu. pa mi je to zlo težko ... težka naloga. tukaj in zdaj ... v 10 letih ... pomoje noben blem.  


vodniki te ne zjahajo v nulo ... če gledaš da si ti ego, pol pač te, telo pri tem tud včasih malce potrpi ... ampak JAZ SEM dobi kontrolo v tem procesu.

in telo ne bo več trpelo zaradi tega.
ever.

res ne moreš po vsem tem času še vedno verejt da so dogodki in njih rezultati predvidljivi.



*Vodniki in naše duhovno jedro NISO isto... za mene.  *
tud niso ... so čist druge vrste duša kot smo mi.



o ciljih sm že pisu ... kar se mene tiče šteje samo glavni cilj. podcilji so pač samo pot do tja. in glavni cilj, izredno dobro predefinira podcilje.
da se zmotit ... ampak težko.


poslanstvo je ljubezen in ta je namen in to je namera ... BOŽJA


ego je definitvno pametnejši od MENE ... MENI pamet sploh ni kvaliteta ... to je kvaliteta za mene, mene kot človeka, kot celoto.
Back to top
« Last Edit: 29.06.2003 at 21:30:33 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 10