Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 21407 times)
stasa
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 8

Usoda duš
25.01.2002 at 12:21:22
 
Najprej sem prebrala POTOVANJE DUŠ in mi je bilo super všeč. Prava stvar. Nekaj relativno novega. In zdaj še USODA DUŠ. Super!!! Vendar se mi odpirajo nekatera vprašanja.
Ali je vse to res?
Ali ima kdo v našem prostoru tovrstne izkušnje oziroma ali se kdo ukvarja s takšno regresijo?
Zelo bom vesela, če bom kaj dodatnega zvedela ali vsaj mnenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Usoda duš
Reply #1 - 25.01.2002 at 12:30:44
 
O čem pa piše v Usodi duš? Je to kaj podobnega kot tista knjiga Potovanje iz onstranstva ali Potovanje v onstranstvo ne vem več točno?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
stasa
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 8

Re: Usoda duš
Reply #2 - 25.01.2002 at 12:40:28
 
Obe knjigi govorita o bivanju duš med inkarnacijami, torej v duhovnem svetu. Pisatelj je že v 50
prejšnjega stoletja  "naključno" odkril, da obstaja ta dimenzija in da duše imajo tam svoje skupine in se počutijo doma. Potem je dolga leta raziskoval mnoge primere in napisal to izjemno knjigo. Jaz jo zelo priporočem v branje. ŽE iz sebičnega razloga, da se bom o njej lahko pogovarjala...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Usoda duš
Reply #3 - 25.01.2002 at 12:56:22
 
pozdravljena,

druge knjige še nisem uspela dobiti
tudi meni je bila prva zelo všeč
zanimivo je tudi to, da je bil avtor v mladih letih izredno skeptičen, kar se tiče obstoja duš, in da sta s prijateljem (mislim da duhovnikom), veliko razpravljala na temo
posmrtnega (predrojstnega?) življenja in sta bila vedno v mišljenju na nasprotnih bregovih.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Usoda duš
Reply #4 - 25.01.2002 at 13:09:39
 
Staša, si brala knjige dr. Elisabeth Kubler-Ross?
kot zdravnica je imela dosti opravka z umirajočimi (klicali so jo dr. Smrt), in ima prekrasne knjige. Seveda ne toliko o visoki organiziranosti duš v onostranstvu kot pa o obsmrtnih doživetjih itd.

Ravno v knjigi Potovanje duš sem naletela na dejstvo, da je ena duša lahko na dveh ali več mestih naenkrat. Ne samo to, naenkrat je lahko inkarnirana v dve telesi. To so sposobne seveda samo višje razvite duše. A na ta fenomen (ali kar že je) sem naletela v knjigi Brdo iznad oblaka Vesne Krmpotićeve (v srbskem jeziku), ki opisuje večletni boj za življenje svojega drugega sina. Pa si takrat tega nisem znala razložiti.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Usoda duš
Reply #5 - 25.01.2002 at 16:32:05
 
Z dušami se ukvarja tudi tale model:

http://www.vanpraagh.com/

James Van Pragh, nekaj njegovih knjig je tudi prevedeno v slovenščino.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Usoda duš
Reply #6 - 25.01.2002 at 19:02:05
 
Od tega modela James van Praagha sem lih dans prebral knjigo: premagovanje žalosti (or sth.)

Potovanje duš pa tudi. Oboje je na podobnih temeljih. Samo se mi zdi da so zgrešili v nečemu: tu vedno govorijo v neki usodi, da se ti zgodi to pa to, pač se duša tako odloči. Po drugi strani pa vemo, da misli tudi ustvarjajo.

Zakaj se ti pol stvari v lajfu dogajajo (bolezni, nesreče, odnosi...
a) se duša tako odloči
b) s mislimi si to skreiral
c) oboje
d) višja sila

vzamete polovičko?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Usoda duš
Reply #7 - 25.01.2002 at 19:31:01
 
herby wrote on 25.01.2002 at 19:02:05:
Zakaj se ti pol stvari v lajfu dogajajo (bolezni, nesreče, odnosi...
a) se duša tako odloči
b) s mislimi si to skreiral
c) oboje
d) višja sila

vzamete polovičko?


Danes sem jaz mislil isto stvar, ko sem v mestu prodajal obutvene izdelke. Pred letom dni sem rekel, da bom nehal s tem, ker preprosto ne bo slo. Je narod preglup, da bi ukapiral. OK potem sem pa en dan tocno pred 11. meseci prisel v trgovino kjer sem imel odjemalca in tam ma je cakal rumen listek  z napisom  Solveig Jonsdottir. s: 561 9955. Sef trgovine mi je povedal, da je bila s taksnimi copati neka zenska strasansko zadovoljna in bi jih  kupila še za mamo in hčerko.


Ok dost o tem. Z Eno besedo, ta mali listek  mi je dal navodilo naj se narocim copate. "INTUICIJA?" To sem storil od takrat pa sem prodal  300 parov copat. (pred tem samo 20)   Kako naj zdej verjamem, da ima dusa usodo. A jo nimam jaz, skupno s telesom in duso???


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Usoda duš
Reply #8 - 25.01.2002 at 20:41:37
 
Q
Zakaj se ti pol stvari v lajfu dogajajo (bolezni, nesreče, odnosi...  
a) se duša tako odloči
b) s mislimi si to skreiral
c) oboje
d) višja sila
Q
nočem polovičke, bom rajši zapel Smiley
dogajajo se zato ker, se je duša odločila da bo spucala te in te vzorce, zato se je inkarnirala tja in tja kjer bo imela v prvem svetu take in take pogoje. da si bo pridobila (v tem lajfu) čimveč takih vzorcev kot se je odločla jih spucat (odločila pa se je že gor) in pol k je enkrat dol, duša točno ve kaj je treba, ampak valjda ego ne pusti in zato se duša odloči in potem skreiraš to isto s pomočjo misli v prvem svetu in ko je skreirano, se moraš an vhod odzvat pozitivno, če ti rata si spucu vzorec, še enkrat dobiš potem finalni test in če ga zdržiš brez da nafuraš slabo misel si zmagu. tega vzorca ni več. duša gre lahko na naslednji vzorec in s pomočjo misli (tvojih ki so mešanica tvoji in egotovih) ponovno skreira nov dogodek - vhod, in dokler ne odreagiraš pravilno - izhod, se ti to ponavlja.
imho.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
mici
Guest




Re: Usoda duš
Reply #9 - 25.01.2002 at 20:59:29
 
Jaz vam pa pravim. Preberite si Pogovore z Bogom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Usoda duš
Reply #10 - 25.01.2002 at 21:16:21
 
Quote:
Jaz vam pa pravim. Preberite si Pogovore z Bogom.

sej bomo no
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Usoda duš
Reply #11 - 28.01.2002 at 09:41:52
 
saj nasvetov smo vsi vedno polni, to že, a v težkih situacijah se nasveti zelo težko obnesejo, ker so ali brezvezni ali pisani na našo kožo in ne na kožo prizadetega... največ pomaga sočloveku sočutje, ne akcija

v tretji knjigi Pogovori z Bogom je na stranehi 200 ali 205 na večih listih napisana zaobljuba pri poroki, ki sta si jo povedala avtor knjige in njegova nevesta pred mnogimi leti, kao od Boga navdihnjena. Mogoče bo kaka misel iz te zaobljube Herbiju pomagala v teh težkih dneh. Mislim, da jo on ima ali pa jo je vsaj bral?

samo z dobrim namenom namignjeno....
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
stasa
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 8

Re: Usoda duš
Reply #12 - 28.01.2002 at 15:02:36
 
Pozdrav,
ali je kdo že bil na regresiji, ki jo opisuje knjiga USODA DUŠ?
ali se kdo spominja življenja v duhovnem svetu?
ali poznate koga, ki se ukvarja s to regresijo pri nas?
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Usoda duš
Reply #13 - 01.02.2002 at 20:34:18
 
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Valentina
Guest




Re: Usoda duš
Reply #14 - 03.02.2002 at 17:10:09
 

Mislim, da Stasa ni mislila enakega postopka regresije, kot je mišljen na tem thredu. V Usodi duš in Potovanju duš gre za "posebno" vrsto regresije (vsaj jaz to tako razumem), ki s pomočjo "posebne" tehnike hipnoze pripelje osebo do tega, da se spominja tako svojih prejšnjih življenj kot tudi življenja duše med temi življenji. Na bivanju duše med utelešenji je tudi poudarek v teh dveh knjigah. Te "posebne" postopke in tehnike hipnoze je odkril avtor teh knjig, ne navaja pa, ali jih sedaj uporablja samo on, ali še kdo drug. Dvomim, da je to že prišlo do Slovenije, ni pa izključeno.

Drugače pa obe knjigi zelo priporočam v branje vsakomur. Potovanje duš, ki je prva od obeh knjig, sem prebrala v šusu, in moram reči, da je popolnoma spremenila moj pogled na svet, na realnost. Usoda duš jo odlično dopolnjuje.

Če ju je še kdo prebral, naj pove svoje vtise. Se je še koga dotaknila tako kot mene? Se vam to zdi pravljica ali resničnost?

Kiss Vali
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2