Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 26450 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Strah
Reply #15 - 20.12.2005 at 11:56:39
 
gape wrote on 20.12.2005 at 10:12:44:
je strah osnova več al manj vseh problemov.

Ja.

Quote:
njega se provzaprov da odpravt samo na en način, z zaupanjem in predajo ... bogu ... jasno
krišna mu je pa ime ... če si aryan

A s tem kazes dvom/strah v nauk/proces Šri Krišna Čaitanje al dvom/strah v mojo čisto/popolno oz. trenutku/osebi primerno prezentiranje le tega?

Kokrkol ze. Eni so na eni strani drugi so na drugi. Kam spadam jaz?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Strah
Reply #16 - 20.12.2005 at 12:11:38
 
Madan Gopal Das wrote on 20.12.2005 at 11:56:39:
A s tem kazes dvom/strah v nauk/proces Šri Krišna Čaitanje al dvom/strah v mojo čisto/popolno oz. trenutku/osebi primerno prezentiranje le tega?

tud pod razno te ne bi hotu sodit, niti tvojih dejanj ...
niti pisanj ...
niti naukov ...

hotu sm samo poudart da jest tud tko mislm (sm še neki dodal, k mi je prej ušlo) ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Strah
Reply #17 - 20.12.2005 at 12:42:18
 
gape wrote on 20.12.2005 at 12:11:38:
hotu sm samo poudart da jest tud tko mislm (sm še neki dodal, k mi je prej ušlo) ...

a to :

gape wrote on 20.12.2005 at 10:12:44:
u bistvu ...
imho

če sem prav razumel, se strinjas, da pozitivno mišljenje samo po sebi še ne bo dovolj za odstranitev strahu? ok, kaj pa pol? itak si pa po moje do zdej ze dojel/spredvidel, da sta aryan in njegova prezentacija naukov Šri Krišna Čaitanja Mahaprabhu-ja history.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Strah
Reply #18 - 20.12.2005 at 17:10:17
 
Madan Gopal Das wrote on 20.12.2005 at 12:42:18:
a to :


u bistvu ... (imho)
*
as Madan Gopal Das wrote:
Pozitivno misljenje lahko pomaga do neke mere, od tam naprej pa je v bistvu ovira za odstranitev problemov/strahu/skrbi itd.  
*
je to tko ... kot si zapisu in jest citiru


Madan Gopal Das wrote on 20.12.2005 at 12:42:18:
če sem prav razumel, se strinjas, da pozitivno mišljenje samo po sebi še ne bo dovolj za odstranitev strahu?
ok, kaj pa pol?

strinjam

kaj pol (se) sprašuješ?
gape wrote on 20.12.2005 at 10:12:44:
njega se provzaprov da odpravt samo na en način, z zaupanjem in predajo ... bogu ... jasno


Madan Gopal Das wrote on 20.12.2005 at 12:42:18:
sta aryan in njegova prezentacija naukov Šri Krišna Čaitanja Mahaprabhu-ja history.

to je tvoja svobodna odločitev; mi pa men nikol to ni bil problem ... hočem rečt ... tvoja pojava ni bla med problematičnimi kle gor ... zame ...
men predala velik znanja
hvala in slava na veke vekov





****

Quote:
O STRAHU
strah je prvinsko človekovo čustvo. Ker človek seveda ni nastal iz opice - temveč obratno: opice so le posledica genetskih poskusov v času Atlantide in še prej - tudi strah ni nastal kot posledica nerazumevanja naravnih procesov. strah je posledica vcepitve. Po spuščanju iz duhovnih ravni v fizično, je strah prvi vzorec človeka. Nastal je zaradi upora do omejitev, kot upor do vsega, kar ga omejuje. Čemur se upiraš, to dobiš. strahu ni na nivoju nad peto stopnjo zavesti ali nad peto čakro, to pa je prvi duhovni nivo. Že na četrtem nivoju se ta pojavi. Četrti nivo predstavlja prehod med fizičnim in duhovnim nivojem. Samo fizično bivanje je po sebi omejeno. Ko enkrat padeš pod ta nivo, pozabiš, kdo si v resnici, tvoja vibracija se zniža in nenadoma si omejen samo na zaznavanje fizične dimenzije, ki je najnižja ali bolje rečeno, najbolj zgoščena oblika energije. Tako je strah, ki ga občutijo vsi ljudje, posledica upora proti padcu ali pozabi samega sebe. To je hkrati tudi ego, samopomilovanje ali samopomebnost. Samopomilovanje izhaja iz strahu (ali jeze) zaradi pozabe. Samopomilovanje ali ego pa je hkrati tudi tista sila, ki nam ne dovoli, da bi se zopet povzpeli nazaj, odkoder smo prišli. V osnovi vseh zemeljskih problemov je torej strah.

http://www.gape.org/gapes/prispevki/resniceg_izvl.htm#strah

gape wrote on 06.03.2005 at 17:56:03:
o strahu istotako

kako pomagat takim kot si ti?
definitvno si moraš sama pomagat
kako?
več al manj vse kar se da je napisano, treba samo prave ključne besede in poiskat - med vso to steljo, je mnogo uporabnega ...  
se reče ... za vsak strah obstaja zdravilo - strah je osnovni vzrok za debelost in skoz to selfrespect


gape wrote on 18.10.2004 at 22:08:16:
Vsakokrat, ko delujemo iz strahu, hodimo po poti teme, po poti ločenosti.


gape wrote on 01.09.2004 at 16:49:06:
zasebni prostor bo vedno manjši, dokler ne bomo ozavestili da je prostor prostor in da ga omejuje samo osebnost (s svojimi strahovi ipd)


gape wrote on 26.08.2004 at 00:17:22:
Takrat namreč sprejemamo ljudi takšne kot so, brez obsodb. In v nas ni več kančka strahu - zato nam je vseeno. Dokler pa nas je strah, da ne bomo mogli preživeti sami ali pa ne vemo, kam bi s svojimi silnimi strastmi, smo še daleč od čistosti. Drugače rečeno, dokler potrebujemo drugo bitje, nismo svobodni. Ravno to pa je cilj.

http://www.gape.org/gapes/prispevki/resniceg_izvl.htm#vseeno

gape wrote on 08.08.2004 at 18:16:31:
se reče ... jest ne vem kakšen je tvoj psihiatrični problem ... vem samo da je to VEDNO ena od oblik strahu ... že stari kitajci so vedl ... tistga k te je najblj strah ... to počni trikrat na dan!

tehnike za čistit smeti so znane anksiozni ...  


gape wrote on 06.08.2004 at 02:32:30:
se reče ... velik nas k smo se vsaj mal premaknl smo pršli slej kt prej tud do strahu, eni opremeljeni z znanjen izkušnjami in kar je še tega iz spodnjih dveh nivojev, eni ste bli pač vrženi v to brez priprav ... kaj češ ... tko je ... nek namen je že za tem ... pomoje ... če čist nč druzga ne ... da se navadš zmagat strah - bolezen ... da zmagaš pogojenost - poistovečanje s telesom ...

se reče ... ti nisi prov nč anksiozn ... sam tko se pač dojemaš ... (ker se napačno poistovečaš) ... to je več al manj vse ... bi lahko poenostavu ...  
to kar je anksiozno ... to sploh nisi ti ...
ti si samo tolk prjazn da nočeš tega kar je anksiozno prsilt v to da nardi tko k ti veš da bi blo blj prov ... recimo ...
... še ... en način za povedat isto stvar ...

glede na to da maš očitno velik misli, takih o strahu, bi ti blo verjetn pametno uporabljat kakšne afirmacije ... kao ... sem popolnoma zdrav ... z vsakim vdihom (in izdihom) se boljše počutim ... itd ... namere ... itd ...  



gape wrote on 14.06.2004 at 00:22:42:
* strah pred..... ?*
spoznal sem da mahajana predpostavlja vsa _čuteča_ bitja ... ne _vsa_ bitja ... tega me ni strah ...  lahko pa bi tega postalo strah bitja ki niso čuteča ...  


gape wrote on 09.05.2004 at 14:36:52:
ni me strah drugačne miselnosti ... moja miselnost je bla more or less krščanska (kolkr jim je ratal) zdej je postala moja miselnost drugačna ... sm se jo bal ... v začetku ... zdej se je več ne ... niti se ne bojim svoje stare miselnosti ... jo pa zavestno spreminjam v neki drugega, neki mojega, naki kar nima glih zveze z eno od smeri v sceni.  


gape wrote on 26.12.2003 at 12:35:48:
strah pred bližino drugega, pred fizičnim dotikom ... vzorec da je telo in telesno grdo, slabo, prepovedano, grešno ...
(da vse, kar je kej vredno, da je duhovno (nihče pa nam ni povedu, da do duhovnega se gre skozi telesno))


gape wrote on 08.12.2003 at 20:20:49:
Krivda je primerna beseda, ki pokrije vse različne načine, s katerimi se odzivamo na našo senco: zavrnitev, zanikanje, gnus, strah, sovraštvo, beg itd.


http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=forumi;action=display;num=1068743...

gape wrote on 19.10.2003 at 10:14:03:
to da nas je strah, je narobe zato, ker si strah nafuramo sami, bi reku, telo si ga nafura, čeprov dobr ve da je strah okrog votu, okrog ga pa nič ni, RAZEN če ti s svojimi mislimi tolk časa gradiš ta starh (ga vzdržuješ) da se zgradi od zuni in od znotri - SE MANIFESTIRA.
vsaka misel teži k manifestaciji.
želja se manifestira (ponavadi) takrat ko je ne rabiš več.
namera je pak mal drugačna.


gape wrote on 18.10.2003 at 02:52:12:
O NAVEZANOSTI
V vesolju sta v bistvu dve osnovni energiji - ljubezen in strah. Energija nastane v tistem trenutku, ko vzpostavimo z drugim posameznikom odnos. Prej energije ni, tako kot ni drugega posameznika

Slaba energija napravi slab odnos, ki ga karakterizira strah in njegove različne manifestacije kot so ljubosumje, posesivnost, sovraštvo, navezanost.

Navezanost je odnos strahu. Vidimo, da so vsi ljudje navezani na nekoga ali nekaj, kajne?


Povejmo še, da je navezanost strah pred izgubo nekoga ali nečesa.

Ta strah izhaja iz številnih negativnih izkušenj iz preteklosti, torej tudi iz preteklih življenj. Ker vsi naši odnosi slonijo na strahu, o pravi ljubezni seveda ne moremo govoriti. To je domena mojstrov, oziroma tistih, ki so svoje čustveno telo popolnoma očistili. Na Zemlji je le nekaj parov, ki živijo v duhu ljubezni.


gape wrote on 18.05.2003 at 11:26:34:
ampak strah pred VIDENJEM ostaja ... ne morš vidt tist k nočeš ... in tuki brez pripomočka lahko kntroliraš kaj boš vidu. tm ne moreš. tm vidiš.  


gape wrote on 11.08.2003 at 11:40:02:
no ja strah pred smrtjo je velik ... to razumem ... dejte probat razumet ... umre ego ... telo se pa vrne materi zemlji ... duh (višji jaz) pa se vrne k očetu duhu (čeprov kle obstaja omejitev kolk deleč se lahko vrne) bom reku tko ... tolk deleč krt je človek tukaj in sedaj v trenutku ko umre ... tolk deleč v duha se lohka odpelje ...

no ja ...  


gape wrote on 29.06.2003 at 20:33:21:
Misel za tebe:
Naše bridkosti preštevamo natančno, naše blagoslove sprejemamo kot samoumevne.
[kitajski pregovor]

strahovi kot veš so đabe ... imajo celo to moč da se manifestirajo, če se jim prepustiš.

kaj na vse te (tvoje, ki pa niso samo tvoji, so tud njegovi (ponavadi)) strahove pravi on?

definitvno pa se pogovorta o teh strahovih.


gape wrote on 21.06.2003 at 00:55:11:
bom reku tko, zihr da obstaja tehnika za 'odpiranje tretjega očesa', ampak, na račun drugih centrov. ne moreš imet odprto tretje oko in živet v strahu za svoj obstoj in zato ne ljubit drugih in sebe.


DylanDog wrote on 26.05.2003 at 19:17:22:
Vse naše življenje temelji na nasilju ali strahu pred njim.


gape wrote on 29.03.2003 at 10:32:05:
Če želite dobiti več energije in postati bolj svobodni, se morate odvezati od ljudi ali stvari, ki vam to kratijo. Navezave so na nivoju pleksusa - nivo strahu je to - zato so vse navezave odnosi strahu. Če želite nek odnos spremeniti, se morate odvezati in šele potem ga lahko dvignete na višji nivo - na srčno čakro, kjer vlada čista ljubezen in sprejemljivost.


gape wrote on 27.11.2002 at 09:40:50:
to ... nujno ... zaupat ... zaupanje je antistrah mašina


*
on Aug 13th, 2002, 12:59pm, Thot wrote:
Je strah res tako močen?
*
strah je vladar zadnjega od fizičnih nivojev in je definitivno najmočnejši, definitivno najtežji oreh za stret, ko ga streš, je še dolga pot pred tabo, ta pot pa ni več (tolk) fizična ... čeprov jo moraš še vedno opravit kle, (tudi) na fizičnem nivoju
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=svetovalnica;action=display;num=1...

gape wrote on 12.08.2002 at 10:52:47:
totalno nor film ...  
dejansko pokaže kaj se lahko zgodi če imamo strahove in neka (tehnološka) reč naredi to da se misli uresničujejo hitreje, mnogo hitreje kot v navadni zemeljski vibraciji, one se uresničijo celo takoj ...


gape wrote on 30.07.2002 at 23:46:14:
osho
...
Človek, ki mu vlada strah, nenehno preračunava, planira, ureja, hrani.


TO je ta odprtost ne-strah = ljubezen

za dosego ljubezni (četrti nivo) je potrebno premagati strah (3 nivo) med nivojema je skorja


Back to top
« Last Edit: 20.12.2005 at 19:01:23 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Strah
Reply #20 - 21.12.2005 at 08:40:51
 
sicer se res lahko osvobaja od strahu z raznoraznimi metodami, ampak jaz sem mnenja, da se ga dokoncno ne da odstrant drgac kokr tko, da se brezpogojno predas Bogu. Bog je Vsemogocen in On je edini, ki nas lahko zares zascit oz. edino pod Njegovo zascito se lahko zares pocutmo varne, torej odstranmo ves strah.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Strah
Reply #21 - 21.12.2005 at 10:00:41
 
Madan Gopal Das wrote on 21.12.2005 at 08:40:51:
sicer se res lahko osvobaja od strahu z raznoraznimi metodami, ampak jaz sem mnenja, da se ga dokoncno ne da odstrant drgac kokr tko, da se brezpogojno predas Bogu. Bog je Vsemogocen in On je edini, ki nas lahko zares zascit oz. edino pod Njegovo zascito se lahko zares pocutmo varne, torej odstranmo ves strah.

 


Vse kulturno pogojene strahove  bi se po moje  res dalo tud sanirat z kulturno intervencijo, ampak mam strah, da se tega ne  znamo lotit  drgač, kot da  vse strahove združmo v  bogaboječnost oz. strah pred bogom. Strahu pred njim pa se skušamo znebit z  učenjem zaupanja v njegovo milost, to učenje zaupanja  pa je itak spet sancija vsakega od kulturno pogojenih strahov enega za drugim, tko da s amao  bogaboječnostjo po mojem nismo  naredl kaj dost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Strah
Reply #22 - 21.12.2005 at 10:55:06
 
titud wrote on 21.12.2005 at 10:00:41:
Vse kulturno pogojene strahove  bi se po moje  res dalo tud sanirat z kulturno intervencijo, ampak mam strah, da se tega ne  znamo lotit  drgač, kot da  vse strahove združmo v  bogaboječnost oz. strah pred bogom. Strahu pred njim pa se skušamo znebit z  učenjem zaupanja v njegovo milost, to učenje zaupanja  pa je itak spet sancija vsakega od kulturno pogojenih strahov enega za drugim, tko da s amao  bogaboječnostjo po mojem nismo  naredl kaj dost.    

Se opravicujem, ampak nism ciz razumel kaj si hotu s to svojo objavo povedat.

Bog je Vse-milosten ja. Ce se mu iskreno predas, te iz svoje Vse-mogocnosti popolnoma zascit in ves strah izpuhti. Kje je tuki problem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Strah
Reply #23 - 21.12.2005 at 11:06:36
 
Madan Gopal Das wrote on 21.12.2005 at 08:40:51:
sicer se res lahko osvobaja od strahu z raznoraznimi metodami, ampak jaz sem mnenja, da se ga dokoncno ne da odstrant drgac kokr tko, da se brezpogojno predas Bogu. Bog je Vsemogocen in On je edini, ki nas lahko zares zascit

to je res;
taka je moja izkušnja, bi lahko reku ...

dočim klele ... se mi pa zdi da je 'caka' ...
*oz. edino pod Njegovo zascito se lahko zares pocutmo varne, torej odstranmo ves strah.*
ko si predan, si predan ... to si tolk časa dokler si ... pol nisi ... in pol spet si ...
cilj je predat se in ostat predan
cilj je predat se zavestno, z znanjem o lastni kreaciji lastnega doživljanja
predaš se lahko tko al pa drugač
je čas za predajo (ega bogu)
in je čas (pred tem) za izgradnjo ega
če se predaš in nimaš zavesti o lastni kreaciji doživljanja, boljš, če se predaš iz strahu, če se predaš zavoljo zaščite, brez zavesti o ..., je sicer skor zazihr dost dobra pot, ni pa 100%, ker si na 'neki' navezan za svojo varnost; navezan si na varnost!

titud wrote on 21.12.2005 at 10:00:41:
da  vse strahove združmo v  bogaboječnost oz. strah pred bogom. Strahu pred njim pa se skušamo znebit z  učenjem zaupanja v njegovo milost

to je ena od poti
ampak
kot sm že prejle skušu zapisat

zavestna predaja brez kančka strahu, z zavestjo o ...

in zdej najnujnejše od vsega

kot je tine zadnji res jasno pokazu ... takemu bogu s takimi lastnostmi, se nimaš kej predajat ... tazga treba skoz preverjat ... njegovih zapovedi ne moreš spoštovat 100%, če za druzga ne ker si kontrirajo, kontrira pa jim seveda predvsem dejansko stanje ...

tko da
boga najprej spoznat z orodjem ki ga imaš na voljo - znanost - razum, od tm naprej pa je predaja al pa filozofija, ponavad pa mešanca, glih zarad vkodiranosti 'boga' in ostalih vzorcev (od prej) v telo. filozofija je dokler je strah. ko straha več ni si predan ... in to čutš ... v svojem lajfu ... dokler ne zajebeš - sam sebe ... takrat je čas za meditacijo - da vidiš kje si zajebu.
da se naučiš

če je bog krišna, je pot lažja
ni tolk 'namernih napak' notr vgrajenih

tko nekak no ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Strah
Reply #24 - 21.12.2005 at 12:38:09
 
gape wrote on 21.12.2005 at 11:06:36:
dočim klele ... se mi pa zdi da je 'caka' ...
*oz. edino pod Njegovo zascito se lahko zares pocutmo varne, torej odstranmo ves strah.*
ko si predan, si predan ... to si tolk časa dokler si ... pol nisi ... in pol spet si ...

Bog je večen, jaz sem večen in najin odnos je večen. Če se jaz zavestno/prostovoljno obrnem stran od Boga, Izvora vsega znanja, me prekrije neznanje, kar povzroci, da se zacnem zmotno-poistovecat z materijo in s tem pride strah pred neobstojem, smrtjo, bolecino, spreminjajoco se identiteto itd. Ko pogledam stran od toplega svetlega sonca, vidm le mrzlo senco. Sele ko pride svetloba izvem, da sem bil prej v temi. Dokler se zavestno ne obrnem nazaj k Bogu bom v neznanju/temi/strahu itd.  
 
Quote:
cilj je predat se in ostat predan

itak.

Quote:
cilj je predat se zavestno, z znanjem o lastni kreaciji lastnega doživljanja
predaš se lahko tko al pa drugač

ja.

Quote:
je čas za predajo (ega bogu)
in je čas (pred tem) za izgradnjo ega

ego oz. moja identiteta je vecna. jaz sem vedno jaz, Bog je vedno Bog, druga neomejeno stevilcna ziva bitja so vedno druga neomejeno stevilcna ziva bitja. ziva bitja, torej tudi jaz sem vedno sluga Boga (energetika), ker izhajam iz njegove energije in sm s tem od Njega razlicn a hkrati ne-razlicn (eno). Ce se zavestno odlocm uzivat po svoje, pol dobim ta instrument, to materialno telo/um, da z njem lahko uzivam materialne objekte/elemente. itak, da s tem ne morm bit popolnoma izpolnjen. ce se zavestno odlocm sluzit Boga, se najprej osvobodim neznanja in s tem strahu in pol dobim, ce hocem, Sveto telo, kot instrument za naklonjeno sluzenje Bogu. Jaz in Sveto telo sva v transcendentalnem podrocju (Bozjem kraljestvu) popolnoma nerazlicna med seboj. v tem materialnem podrocju sva Jaz in instrument (materialno telo) kategoricno razlicna med seboj, a vseeno povezana.

Quote:
če se predaš in nimaš zavesti o lastni kreaciji doživljanja, boljš, če se predaš iz strahu, če se predaš zavoljo zaščite, brez zavesti o ..., je sicer skor zazihr dost dobra pot, ni pa 100%, ker si na 'neki' navezan za svojo varnost; navezan si na varnost!

ko te je strah, najprej pomislis kako bi se resu strahu. ko te ni vec strah oz. ze ko te ni vec tolk strah, lohk boljs razmiljas o tem kaj je dobr v vecnosti pocet.

No, in jz pravm, da se strahu ne da dokoncno odstrant, brez zavestne (na kateremkoli nivoju ze) brezpogojne predaje Bogu.  

Quote:
to je ena od poti
ampak
kot sm že prejle skušu zapisat

brez te, ne mors it naprej.

[quote]zavestna predaja brez kančka strahu, z zavestjo o ... [quote]
ja, to je pol. popolnoma zavestno se lohk predas Bogu, ko je strah popolnoma odstranjen ja. Ampak, da bi ti prsu do tega kdo zares si, da si popolnoma zavesten sebe (da si večni spirit, ne minljiva materija), k ni vec strahu, tud rabs prakticirat predajo Bogu. res da to sluzenje Bogu ni na istem nivoju kot pol ko si ze osvobojen (popolnoma zavesten), ampak nek je treba zacet.  

Quote:
in zdej najnujnejše od vsega

kot je tine zadnji res jasno pokazu ... takemu bogu s takimi lastnostmi, se nimaš kej predajat ... tazga treba skoz preverjat ... njegovih zapovedi ne moreš spoštovat 100%, če za druzga ne ker si kontrirajo, kontrira pa jim seveda predvsem dejansko stanje ...

tega pa ne razumem ciz. sej Bog je vedno Bog. On ima take lastnosti, kakrsne ma. Sej mu jih ne dolocamo mi. Bog je Vse-milosten, zato je nedvomno, da ce se mu kdo iskreno/zavestno preda, da ga bo najprej popolnoma odresu od strahu pol pa se ponudi, ce hocmo, vecno naklonjeno sluzenje Njemu. Odstrant strah da popolni mir. Stanje brez kakrsnihkoli problemov. Ampak to se ni tist po cemer mi hrepenimo. Popolno zadovoljstvo se da dobit, ko zacnes Boga v vecnosti ljubit. Ljubezen je tisto kar nas edino lahko dokoncno zadovolji.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Strah
Reply #25 - 21.12.2005 at 13:31:40
 
Madan Gopal Das wrote on 21.12.2005 at 12:38:09:
Bog je večen, jaz sem večen in najin odnos je večen

vse je večno, samo mi živimo tukaj in zdaj ...


Madan Gopal Das wrote on 21.12.2005 at 12:38:09:
ego oz. moja identiteta je vecna.

verjamem da je pri 'vas' tko ...
dočim ...
jest mam ego mal drgač podefiniran
ravno tko 'osebnost' boga ...
če rečem tko ...
bog si osebnost izgrajuje skozi seštevek vseh naših osebnosti, bi kr zdržal ...

ne bi na to temo ... čeprov je točno v izgubi osebnosti ... provzaprov ... izgubi osebnega doživljanja vsega kar je, zakodiran tanajblj prefinjen 'strah' ...
in seveda, kot ponavadi se tega ne da izgubit, ampa kse temu da samo odpovedat, da pa do tja prideš je pa treba osebnost izgradit - četrti nivo ...


Madan Gopal Das wrote on 21.12.2005 at 12:38:09:
No, in jz pravm, da se strahu ne da dokoncno odstrant, brez zavestne (na kateremkoli nivoju ze) brezpogojne predaje Bogu.  

brez te (poti ... brez da to pot prehodiš; op. gape), ne mors it naprej.  

maš res ...
jest sm blj govoru o naprej ...
sej veš ... čeprov ma večina nalogo popedenat osebnost in ego, lahko govorimo tudi o poti naprej ...

lahko pa se skoz pogovarjamo samo o poteh do tja, kjer se gre naprej (s še popolnejšo predajo (bogu)) ... in o poteh ki tja sploh ne peljejo



Madan Gopal Das wrote on 21.12.2005 at 12:38:09:
tega pa ne razumem ciz. sej Bog je vedno Bog. On ima take lastnosti, kakrsne ma. Sej mu jih ne dolocamo mi. Bog je Vse-milosten

gape wrote on 19.12.2005 at 22:47:54:
Med takšne lastnosti spadajo genocidna poteza tega Boga, njegov bratomorni ukaz ob uveljavljanju dekaloga in še nekatere druge, človekovo dostojanstvo ali svetost človekovega življenja uničujoče lastnosti.

t wrote on 19.12.2005 at 17:49:33:
13 Npr. Devteronomij, Peta Mojzesova knjiga, 5Mz 2, 31-34: "In Gospod mi je rekel: Glej, začel sem ti izročati Sihona in njegovo deželo, začni osvajati, da dobiš v last njegovo deželo. Sihon nam je z vsem ljudstvom prišel nasproti, da bi se bojeval pri Jahcu. In Gospod, naš Bog, nam ga je izročil in pobili smo njega, njegove sinove in vse ljudstvo. Takrat smo zavzeli vsa njegova mesta in z zakletvijo pokončali vsako mesto: moške, ženske in otroke; nikogar nismo pustili živega." (Sveto pismo, Ljubljana 1996, str. 231) Tako je govoril Mojzes – in se skliceval na Jahveja.

14 Eksodus, Druga Mojzesova knjiga, 2Mz 32, 25-29: "Mojzes je videl, da je ljudstvo razbrzdano; kajti Aron ga je razbrzdal, da je bilo v zasmeh njegovih nasprotnikov. In Mojzes se je postavil k vratom v tabor in rekel: Kdor je za Gospoda, k meni! Vsi Levijevi sinovi so se zbrali pri njem. Rekel jim je: Tako govori Gospod, Izraelov Bog: Pripnite si vsak svoj meč k boku, pojdite po taboru sem in tja, od vrat do vrat in vsak naj ubije svojega brata, prijatelja in soseda! Levijevi sinovi so storili po Mojzesovi besedi in tisti dan je padlo izmed ljudstva približno tri tisoč mož. Mojzes je rekel: Danes se posvetite Gospodu, vsak za ceno svojega sina ali brata; naj vam danes podeli blagoslov!" Tako je govoril Mojzes – in se skliceval na Jahveja. Paradoks je v tem, da je Mojzes s prikazanim pobojem hotel utemeljiti prav brezpogojno spoštovanje desetih božjih zapovedi, vključno s 5. zapovedjo: Ne ubijaj!

15 Kardinal Joseph Ratzinger: Bog in svet, Družina, Ljubljana 2003, str. 126. Gre za sklepni stavek Ratzingerjevega odgovora na vprašanje, ki se je z osvetlitvijo vred glasilo: "Ko se Mojzes vrne s svete gore, ljudstvo pleše okoli znamenitega zlatega teleta. Poln jeze zaradi malikovanja je božji borec razbil plošči z zapovedmi. Pri njem so se zbrali samo Levijevi sinovi, ki pozneje sestavljajo duhovniško kasto, in se tako postavijo na stran Boga. Pojdite po taboru sem in tja, od vrat do vrat, jim ukaže Mojzes, in vsak naj ubije svojega brata, prijatelja in soseda! Zgodba desetih zapovedi se torej v bistvu začenja z grozljivim zločinom, ki je v neposrednem nasprotju z zapovedjo št. 5: Ne ubijaj! Mojzes bi moral te stvari bolje vedeti." Prvi stavki Ratzingerjevega odgovora pa se glasijo: "No, začela se je pravzaprav z zločinom proti prvi zapovedi, ki je nosilna: Ne imej drugih bogov poleg mene. Človeku gre dobro tedaj, če Boga priznava kot Boga in če živi v češčenju Boga. Odmika pa se v sprevrnitev, v perverzijo svojega bivanja, če malikuje to, kar ni Bog - če si sam izdela svoja božanstva in s tem konec koncev časti samega sebe. Ta temeljni zločin ljudstvo razžira in notranje iznakažuje. Ljudstvo se je napotilo v smrt. Oditi proč od Boga, ki je vendar vir življenja, namreč pomeni oditi iz življenja." Zdi se, da na podlagi takšnega razumevanja Mojzesovega masakra in razlogov zanj ni mogoče najti nikakršne poti do svetovnega etosa, do vrednot, skupnih tako politeistom, monoteistom kot ateistom. Razdalja med takšno klerično religijo in religijo človeka kot človeka je nepremostljiva, pod njenim udarom pa je tudi vsakršna civilna religija. Za Ratzingerja mora to, da beseda "Bog" ni bila zapisana v preambulo ustavne pogodbe EU, slej ko prej predstavljati zločin.

gape wrote on 19.12.2005 at 22:47:54:
ko se na Boga s prikazanimi lastnosti začnejo sklicevati verski fanatiki, religiozni fundamentalisti te ali one religije, vezane na biblijskega Boga
...
V skladu z bibličnim grozilnim geslom: ali "izberi življenje" (glej opomba 16) , mene, Boga ali pa se pripravi na (večno) smrt.  
...
Katoliška klerična religija je bliže ameriški kot pa evropski civilni religiji.
...
da je klerična religija popolnoma prevladala nad civilno religijo in religijo človeka kot človeka in da je nastopila vladavina skrajne nestrpnosti
...
Vojne, ki jo ameriški krščanski in drugi fundamentalisti vsiljujejo, ubijajoč v imenu življenja, že zdaj.  
...
21. st. pa je stoletje orientacije (iskanja in najdevanja življenjskih pomenov in smisla biti)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Strah
Reply #26 - 21.12.2005 at 14:49:14
 
gape wrote on 21.12.2005 at 11:06:36:
to je ena od poti
ampak
kot sm že prejle skušu zapisat

zavestna predaja brez kančka strahu, z zavestjo o ...

in zdej najnujnejše od vsega

kot je tine zadnji res jasno pokazu ... takemu bogu s takimi lastnostmi, se nimaš kej predajat ... tazga treba skoz preverjat ... njegovih zapovedi ne moreš spoštovat 100%, če za druzga ne ker si kontrirajo, kontrira pa jim seveda predvsem dejansko stanje ...

tko da
boga najprej spoznat z orodjem ki ga imaš na voljo - znanost - razum, od tm naprej pa je predaja al pa filozofija, ponavad pa mešanca, glih zarad vkodiranosti 'boga' in ostalih vzorcev (od prej) v telo. filozofija je dokler je strah. ko straha več ni si predan ... in to čutš ... v svojem lajfu ... dokler ne zajebeš - sam sebe ... takrat je čas za meditacijo - da vidiš kje si zajebu.
da se naučiš

če je bog krišna, je pot lažja
ni tolk 'namernih napak' notr vgrajenih

tko nekak no ...



Jeba blibličnih bogov je v tem,  da so strašni, strašni pa so zato, je na bogaboječnosti je  utemljena skupnost,  religije pa so tako skupnostne:  vse bojazni in strahovi, ki jih v teh skupnosti ljudje povzročajo drug drugmu, se odzrcalijo v bogu, ki edini lahko odpušča in je milosten. Take skupnostne religije potrebujejo kler kot posrednika med bogom in posameznikom, ki se ga je treba bat in ki odpušča po poobalstilu in božji milosti.  Jezus je to posredništvo sicer pr seb odpravu in skušal druge naučit dostopat do očeta neposredno tko kot jesam,, ampak so ga kasnej   naredl za njegovga prvega posrednika.  

Daljnevzhodni bogovi so manj skupnostni in oz. bolj osebni, nanje zato  ni mogoče projecirat kolektivnih strahov. Z njimi mora opravit vsak sam pr seb in s konkretnim drugim, tko da se odnos do boga bolj kot v strahu in bogaboječnosti odraža v presežnem čaščenju in radosti. Tko da pot do  krišne je vsaj zahodnjaka, ki se hkrati izloči iz skupnosti, ki bi mu pozročala strahove, dost lažja, bolj neposredna al pa vsaj dost manj strašljiva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Strah
Reply #27 - 21.12.2005 at 15:07:07
 
gape wrote on 21.12.2005 at 13:31:40:
vse je večno, samo mi živimo tukaj in zdaj ...

Vse je večno ja. Ampak znotri te večnosti Absoluta obstajajo razlicna podrocja. Ta materialn svet je minljiv. Je kreiran, nekaj casa obstaja in je unicen. Pol se spet kreira, neki casa obstaja in je unicen, in tko ciklicno v nedogled. Iz tega vidika je večen. Ampak ta materialna kreacija je le del Vsega kar je. Ta materialni svet in nasa materialna telesa (groba & subtilna) izhajajo iz ti. Bozje "nizje energije", ceprav sama po seb je popolna.  

Pravi-jaz neomejeno stevilnih zivih bitij je večen. Nespremenjen glede na spremenljivost materije. Je kategoricno razlicne narave. Obstaja onkraj materialnega casa in prostora (preteklost, sedanjost, prihodnost, tu in tam). Živa bitja izhajajo iz Bozje "višje energije" (zavestne).

Materija je mrtva, živo bitje je živo, zavestno, s svojo voljo, zeljami. Materijo animira/sprav v tek/"oživi" prisotnost Živega bitja.

Bog je večno eno in edino Vrhovno živo bitje in je energetik, vsa ostala živa bitja smo večno delcki njegove energije. A ker smo iz njegove "višje" tj. zavestne energije imamo tud mi relativno (moznosti izbire so nam omejene) svobodno voljo glede misljenja, delovanja in cutenja. Če se po tej relativni svobodni volji odlocmo obrnt stran od naklonjenega služenja Bogu, in hocmo po svoje uzivat/gospodart, nam On kreira ta materialni svet (proizvod njegove "nizje energije") v katerem nam je to "kot otrokom v peskovniku" omogoceno. Seveda od tega ne mormo bit izpolnjeni, in stalno nas je strah zarad razlogov k sm jih opisu ze prej.

Bog je večen, jaz sem večen in najin odnos (energetik-energija, gospodar-sluga) je tud večen. Vzrok strahu je treba odstrant, ne sam olajsevat simptomatsko.      

Quote:
verjamem da je pri 'vas' tko ...
dočim ...
jest mam ego mal drgač podefiniran
ravno tko 'osebnost' boga ...
če rečem tko ...
bog si osebnost izgrajuje skozi seštevek vseh naših osebnosti, bi kr zdržal ...

Bog je popolnoma neodvisen. Mi smo tisti, ki smo vedno odvisni od Njega. Zato tud ne mormo obstajat brez strahu, dokler zavestno/prostovoljno nismo "priklopljeni" Nanj.

Če smo mi lahko osebe, zakaj Bog, Izvor vsega ne bi mogu bit oseba? Kar je v posledici mora bit tud v Izvoru. Nekaj je vzrok necemu. Nic ne more bit vzrok necemu. Ce pa pravs, da je nasa osebnost/identiteta v koncni fazi le iluzija, pol pa se ti pojav nov problem k ga bos mogu razresvat.  


Quote:
lahko pa se skoz pogovarjamo samo o poteh do tja, kjer se gre naprej (s še popolnejšo predajo (bogu)) ... in o poteh ki tja sploh ne peljejo

V bistvu je edina pot, ki vodi kam naprej, tj. k odstranitvi strahu in doseganju pravega zadovoljstva le ena, tj. predaja Bogu na razlicnih nivojih napredka.

Itak vsi večno delujemo le za Boga (On je v koncni fazi edini Uživalec), ampak eni na naklonjen eni na nenaklonjen nacin. Tisti, k prostovoljno delujejo zanj na naklonjen način si postopoma po milosti Boga odstranjo ves strah in dosezejo večno Ljubezen do Boga, kar jih v večnosti polno izpolnjuje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Strah
Reply #28 - 21.12.2005 at 16:13:10
 
Arwen wrote on 16.12.2005 at 08:40:25:
Cry Znašla sem se v začaranem krogu - strah me čedalje bolj duši. Pred čim? pred vsem - življenjem, prihodnostjo, ... - pred vsem; bila sem v situaciji, ko se mi je vse skupaj zazdelo b.z., ko sem resno razmišljala o smislu življenja in čemu, na vsem svetu, sem sploh na tem planetu, v tej koži ipd... Skozi življenje sem se prebijala večinoma sama in kar naenkrat sem se naveličala vsega. Ko sem prišla do točke, kaj sedaj, sem se odločila za pomoč, nasvete, branje knjig, za to, da se spremenim. Pred pol leta sem spoznala še sedanjega prijatelja, imam občutek, da vse OK, misli so lepše ...  a STRAH ostaja. Zakaj? Kaj dogaja z mano? Kaj je narobe z mano? Strah - težko opišem kaj točno se dogaja v meni - nek tesnoben občutek, strah pred zapustitvijo, bolečino, pred neznanim (ta je sploh najbolj prisoten)... Karkšen koli nasvet je več kot dobrodošel.

Hvala!

Pozdrav vsem in lep sončen dan želim.



Strah... vsega. Hm, lahko rečem, da ga poznam. Figurativno sem si to razložila, da je del mene, ki ni odrasel (ostane vedno del, ki ga poimenujemo notranji otrok) in ima svojo logiko čutenja, razmišljanja...
Predlagam ti, da se pogovoriš s tem delom... a ne ocenjuj ga, ne prepričuj ga, da bi moral čutiti drugače... daj mu vedeti, da ga ne boš pustila nacedilu...

Boš videla, kaj ga bega... česa se v resnici boji.

Po mojih izkušnjah, se bo umiril, če mu boš dala možnost, da se oglaša vedno, ko potrebuje oz. če nek trenutek ne boš mogla ga poslušati mu razloži, da se bosta pogovorila kasneje.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Strah
Reply #29 - 21.12.2005 at 19:52:26
 
Madan Gopal Das wrote on 21.12.2005 at 15:07:07:
Če smo mi lahko osebe, zakaj Bog, Izvor vsega ne bi mogu bit oseba?

Kar je v posledici mora bit tud v Izvoru.

lahko je (bi bil) oseba
lahko da je
o tem sva razglabljala že ...

se reče ... je bog (tudi) 'evil'?
(če ('zloba') je v enem človeku je tud v bogu?)
po tvoje?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5