Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 11
(Read 35945 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #30 - 08.05.2004 at 12:20:06
 
exo
*
Z definicijami in razčlenjevanjem se ni nikoli dalo dojeti Boga
*
ampak ... če se o bogu pogovarjamo, pol on je ... to je napredek ...

duhovno vzduše ustvarijo sodelujoči ... ne pa da ono kr je ...

kolkr se spomnem pa je tituda zaneslo sm zaradi DEMISTIFIKACIJE MISTIKE!


jest tituda povečini štekam ... včasih pa ga ne ... pa to niti pod razno ne pomeni da bi ne smel pisat tko kot piše ... šele skoz pisanje in feedback se lahko priuči bolj razumljivega pisanja ... kakšna blj 'stručna' beseda pa tud ne škoduje glih vsake tolko ... se vsaj kakše priučimo ... bralci ... jo ozavestimo ... če ... seveda ...


kdaj pa 'nas' bo srečala pamet pa se ne ve ... čeprov ... men se zdi da 'pamet' je veliko večino že srečala ... manjka pa jim/nam še marsikatero srečanje ... in nato ne-zavrnitev ... ampak sprejmanje, učenje, uporaba znanja v praxi -> modrost

pamet je ena taka stvar za katero okolje zadost dobr poskrbi, da te sreča zadost hmal ... za ostalo pa nekako ne ... pa zato življenje ... ko pride čas ... seveda ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #31 - 08.05.2004 at 15:28:38
 
Gru Gru wrote on 08.05.2004 at 06:48:18:
Exo, bo izgnal hudičke iz mene, na koncu me bo Samson presvetlil.

Prov iskrena hvala vama.

Ni problema, Edi! Cheesy

Nekateri smo tukaj, da drug drugemu pomagamo. In vesel sem, da te z Exotom na ta način osrečujeva. Wink
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #32 - 08.05.2004 at 16:50:05
 
Samson wrote on 08.05.2004 at 15:28:38:
Ni problema, Edi! Cheesy

Nekateri smo tukaj, da drug drugemu pomagamo. In vesel sem, da te z Exotom na ta način osrečujeva. Wink


meni se pa zdi, da sta ravno vidva z exotom najbolj žalostni figuri

potrebni, da končno odrasteta ...

... šele potem pride razsvetljenje
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #33 - 08.05.2004 at 18:47:42
 
Samson, res bi že bil skrajni čas, da bi nama tile GApatovci pokazali vsaj kanček zaupanja in spoštovanja, da bi bili toliko fer, da bi nama naredili krščasnko rubriko in nama podelili moderatorske naslove, ker sva kot širokogrudna pastirja, ki se trudiva za vsako ovco posebaj, da ne zaide s prave poti, ampak hvaležnosti pa nobene. Zdi se mi, da gre zgolj za ZAVIST, ki je še kako značilna za Slovence - strah pred ideološko konkurenco, pred nečim drugačnim, kar jim je nerazumljivo, je bil prastari strah. To je strah pred konkurenco, ker bi najina prodorna intelektualna lucidnost le zasenčila njihovo kopirani novodobno spekedravščino, zato pa ne prenašajo, celo vzrojijo, če jim kdo samo omeni nove zamisli, ki bi dajel nov zalet temu forumu, da bi prevetrila in streznila te ljudi. Eni si pač ne upajo pogledati resnici v oči, raje se izmikajo s cenenimi izgovori, namesto, da bi sprejeli ponujeno roko, ker bi z novimi idejami le razširala njihov ozko usmerjen new-age spekter, ki gleda le pred sebe kot fijakarski konj, te odklonijo in zatrejo, že v kali, če je le mogoče....

Pač igrajo isto igrico kot politiki, ki so pijani z oblastjo in močjo, ki mu botrujeta strah pred izgubo filozofskega oziroma ideološkega monopolizma. Jasno, da se počutiš ogrožen od tega, česar ne poznaš in ti je tuje, kot grešnik križa. Ampak od strahu do sovraštva pa je kratka pot.

Torej, Gape, kdaj boš dal zeleno luč za pobudo o novonastali krščanski rubriki, saj kot vidiš, je interisentov več kot dovolj, tudi entuziazma ne manjka, kjer bova midva s Samsonom kot zadnja moralna stebra vzpodbujala in gojila mladino v duhu ljubezni do bližnjega? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #34 - 08.05.2004 at 19:36:19
 
He, Exodus, pa ti si jim natresel resnic, da se bo prav gotovo vsaj kateri zares zbudil, ali pa si bo vsaj izprašil vest. Npr. Sinjeoka misli, da je odrasla, pa kuka izpod mize intelektualnega raja in hlepi, da bi s svojo nerodno ročico že enkrat dosegla rob te mize. Pri tem pa vidi svet nekako narobe, v zrcalni podobi: Odrasli smo zanjo neodrasli, tiste, ki še kobacaj po tem forumu praktično po vseh štirih, pa vidi kot odrasle. Mislim, da bi ji midva z lahkoto pomagala. Mislim tudi, da Gape v svoji novodobni vnemi ne bo imel prav nič proti, ampak bo, v nasprotju s pričakovanji večine moderatorjev, izkoristil najino pripravljenost učinkovito delati na izboraževalnem in vzgojnem področju za slehernega obiskovalca tega foruma posebej.

Heee, kdo nebi izkoristil te zlate priložnosti? 8)
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #35 - 08.05.2004 at 20:11:32
 
natančno dobr vesta kako je s tem ...

najprej vsebina - vsaj par threadov, ki prepričajo ... ki prepričajo prebivalstvo da tak direktorij rabimo ...

odgovori na osnovne očitke - vprašanja - teorije ipd ...

sej sm napisu ... k en faq

a nism?






sm
*
nihče ne preprečuje pisat o tvojih temah samson - o temah katere zanimajo tebe.
da nam boš tipku o temah katere se teb zdi da bi blo dobr da bi jih mi bral, ti tud noben ne preprečuje, dvomim pa da boš (brez draženja) dubu kakšen višji jaz da se ti bo pridružil v debati.  
lahko pa bi recimo nam počas začel odgovarjat na vprašanja, ki te čakajo raztresena po forumu.

lahko začneš gradit faq krščanstva
se reče ... odgovori na najbolj pogosto zastavljena vprašanja ... ker sm slišu očitke da se te sprašuje skoz ene in iste stvari (in hkrat tud da kjub temu na njih ne odgovoriš).
*
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?action=display;board=general;num=108388...



takrat ko si prej že govoru o tem sm ti dal ostale napotke, kako do realizacije tvojga cilja ... knowhow ... eni za to plačajo dobr keš ...



ne razumem zakaj z glavo skozi zid

samo naredita ... orodje mata ... texte tud že povečini ...

ne vidm problema ...






čeprov se mi zdi da je itak bz da to pišem ... po smajlijih sodeč ... al pa tud ne ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #36 - 08.05.2004 at 20:35:09
 
gape wrote on 08.05.2004 at 20:11:32:
natančno dobr vesta kako je s tem ...

najprej vsebina - vsaj par threadov, ki prepričajo ... ki prepričajo prebivalstvo da tak direktorij rabimo ...

odgovori na osnovne očitke - vprašanja - teorije ipd ...

sej sm napisu ... k en faq

a nism?






sm
*
nihče ne preprečuje pisat o tvojih temah samson - o temah katere zanimajo tebe.
da nam boš tipku o temah katere se teb zdi da bi blo dobr da bi jih mi bral, ti tud noben ne preprečuje, dvomim pa da boš (brez draženja) dubu kakšen višji jaz da se ti bo pridružil v debati.  
lahko pa bi recimo nam počas začel odgovarjat na vprašanja, ki te čakajo raztresena po forumu.

lahko začneš gradit faq krščanstva
se reče ... odgovori na najbolj pogosto zastavljena vprašanja ... ker sm slišu očitke da se te sprašuje skoz ene in iste stvari (in hkrat tud da kjub temu na njih ne odgovoriš).
*
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?action=display;board=general;num=108388...



takrat ko si prej že govoru o tem sm ti dal ostale napotke, kako do realizacije tvojga cilja ... knowhow ... eni za to plačajo dobr keš ...



ne razumem zakaj z glavo skozi zid

samo naredita ... orodje mata ... texte tud že povečini ...

ne vidm problema ...






čeprov se mi zdi da je itak bz da to pišem ... po smajlijih sodeč ... al pa tud ne ...


Zakaj se izmikaš? veš, koliko threadov sem že jaz odprl na krščanstvu. Raje povej, kdaj cez 1 dan ali največ 7 dni? Dosti bližja mi je ta krščanska filozofija, zato bi jasno imel tudi kaj pisati... koliko hočeš....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #37 - 08.05.2004 at 22:20:46
 
gape wrote on 08.05.2004 at 20:11:32:
natančno dobr vesta kako je s tem ...
Ni problema, dragi gape, veva, kako je s tem. Sprenevedali ste se, sprenevedate se, in sprenevedali se boste, ker preprosto nočete, da bi bilo na tem forumu kaj zares konstruktivnega. Kajti organiziran podforum na temo krščanstva, kar bi vsekakor morali imeti, bi dajal neprimerno več možnosti za jasno in učinkovito opredeljevanje, debatiranje, spraševanje in odgovarjanje.

Quote:
dvomim pa da boš (brez draženja) dubu kakšen višji jaz da se ti bo pridružil v debati.  
lahko pa bi recimo nam počas začel odgovarjat na vprašanja, ki te čakajo raztresena po forumu.
Ne zameri, toda nisem opazil, da obstajate tu na tem forumu neki "višji jazi", ki jih je potrebno dražiti, da se ponižajo in se tako sklonijo s svojega visokega olimpa k nam ubogim nenovodobnim param. Kakorkoli ti to vidiš. pošteno se boš moral potruditi, da mi boš te "višje jaz" nekako dokazal. Kajiti nekako ne gre mi od rok, da bi koga gledal od spodaj navzgor v strahu in trepetu.

Glede vprašanj je pa tako, da sem že na marsikatero dogovoril. Toda, ker ni mogoče odgovoriti nekomu, ki preprosto odgovora niti poslušati noče, se počasi človek tega naveliča. Poleg tega nimam ne časa ne volje, da bi stikal po vpašanjih meni po vsem tem silnem forumu, zato pač odgovorim na tista, ki jih opazim.

Sem pa, mimogrede povedano, opazil, da niti ti ne odgovarjaš na vse, kakor ne kdo drug, saj je verjetno pri vas isti problem, ko pri meni: pač vsega ne opaziš, ali pa za vse nimaš časa.

Neprimerno lažje bi bilo zadevi slediti, če bi bile teme o krščanstvu malo bolj grupirane na za to posebej določenem mestu. Izgovor, da moramo prej pisati, je že dobesedno otročji, saj mislim, da je vsaj Exo ogromno pisal na to temo, pa tudi jaz dovolj za prvo poizkušino. Poleg tega pa ste s svojo arogantnostjo in nestrpnostjo odpodili s tega foruma celo vrsto zares odličnih krščansko navdahnjenih piscev. To zanesljvo veš, zato le nehaj s poceni sprenevedanjem. To ne pali, da veš.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #38 - 09.05.2004 at 11:27:12
 

probi(ta) razumet da mi je useen, kaj mi nabijata ...

jest sm svoje povedu, pogoje poznata, če ne, si jih preberta ...





Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #39 - 09.05.2004 at 13:48:00
 
Smiley Roll Eyesdragi samson...
najprej se nauči reševati sebe , šele nato so na vrsti drugi..
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #40 - 09.05.2004 at 13:57:39
 
No, zakaj bi kljuboval človeku, ko te tako lepo, da ne rečem po kolenih, prosi, že kar nekaj časa moldujeva, rečeva 1x, rečeva 2x, 3x, pa nič, ni odziva? Vedno le isti izgovor na izgovor... Dobro veš, da imava pod rubriko krščanstvo s Samsonom na zalogi ogromno friških idej, ki jih tako rekoč iz rokava trosiva, se pravi najina prednost je kreativnost, predvsem sam sem zelo aktiven poster na tem forumu, ki včasih malo razpiham tole juho enolončnico, da se ne poje tako vroča kot se skuha, in s tem privabim vedno nove in nove goste zaradi mojega morda malce populističnega pisanja, a toliko bolj zanimivega, kar pritegne ljudi. Ne moreš vsega mešati v en koš, potem iz tega nastane mešane solate, ki je vsi nimajo radi. Naj ima raje posamezna religija posamezno rubriko, saj vsaka zastopa izvirne, avtentične in unikane ideje, in teh bi bilo škoda, da se zlijejo in porazgubijo v množici monotonega razmišljanja, saj lahko do izraza pride le posamič, izolirano. Človeku vedno treba dati priložnost, da vidiš, če se izkaže, če pa ga že na začetku zavreš, inhibiraš in zatreš, pa morda niti ne veš, kaj dejansko si zgubil s takim ignorantskim vedenjem? S tem bi privabil ogromno kristjanov na tale forum, in teh veš, da je približno 90% slovenskega prebivalstva, ki je bilo krščenih. Torej moraš na celotno zadevo gledati kot na priložnost, na izziv, in biti pozitivno naravnan, ti pa gledaš na krščastvo kot na grožnjo, ki ga enačiš s srednjeveškim mračnjaštvom, s čimer pa delaš krivico ljudem odkritosrčnega duha, ki pač iščejo resnico po tej poti... Ne se sklicevati na druge, vse je v tvojih rokah, da zadevo realiziraš in pokažeš, da si strpen tudi do drugih religij in nazorov?

Gape, jaz vidim v tvojem pisanju odkrit strah do drugačne miselnosti, saj je škoda, da favorizirate novodobno filozofijo, ostale religije in verske nazore pa kratko malo ignorirate in degradirate s svojim omalovažujočim pristopom. To potrjuje dejstvo, da med moderatorji in administratorji nimate niti enega kristjana, ni to žalostno, potem pa se imate po drugi strani za odprte? Zabetonirali se ste, hermetično zaprli, izolirali, nikogar ne spustite zrave, ker bi se sicer počutili ogrožene? Ne sliči to malo na sektaštvo?

Evo, predlog:

Rubrika: Krščanstvo
Podpis:  Biti kristjan v 21.st

Bomo vidli, če se bo Samson strinjal s tem, vrjetno bo kaj dopolnil.. Gape, saj vem, da imaš srce, da boš ustregel najinemu predlogu....





Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #41 - 09.05.2004 at 14:17:35
 
exodus wrote on 09.05.2004 at 13:57:39:
, in s tem privabim vedno nove in nove goste
Kul.
Poznam ljudi ki jim grejo pošteno na jetra, enim celo tako da se ne oglašajo več. Vse provokacije in manipulacije s tvoje strani namreč.

In jaz, ko odprem forum, še vedno vidim:
--
Verstva, religije, filozofije, kulture
krščanstvo, budizem, hinduizem, grki, rim, egipt, sumerci ...
--

Kjer je prostora za vse vajine poste.
..tak da ne vem kje je keč? :hm
Zakaj bi vidva/vajina religija,  potrebovala POSEBEN prostor?

Svobodno bi lahko "reševala forum, nas, in ves svet" v tej že obstoječi rubriki. A ne?



Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #42 - 09.05.2004 at 14:36:52
 
moledovanje in prošnje mogoče delujejo v vašem svetu ... v mojem ne ...

in to ni izgovor ampak je pogoj katerega je postavu forum SP ... tisti (individuumi) ki jim je blo vredno se na to temo oglasit ... drugim je več kot očitno vseeno ...


se reče ... izkaž(ta) se na obstoječih (ali novih) threadih ... in če bosta prepičala ... jest ne vidim problema ...





kle je blo glasovanje
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=forumi;action=display;num=1068743...
zakaj se thread tko glupo začne ne vem ... ampak verjetno ga je (brisajoči) kreden začel


dočim, tukile:
*
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=forumi;action=display;num=1068743...
*
ponovno ... nism ga dodelil jest (direktorija) ... skupi smo ga izbrali ... kdor je takrat pač sodeloval v skupini ...

jest sm definitvno za ta direktorij, če je forum za ... čene mu ga jest ne morem vsilit ... niti nočem ...  
jest mam 1 glas in tega zastavim _za_ tvoj predlog ... ko ga seveda uradno preberem (če ne najdeš protokola povej ...
evo ti niti ne bo treba povedat ... na vrhu strani poglej kje piše faq in kje piše pomebno ... pa prečiti ... preve vrstice faq:
*

mata navodila ki sm jih pisu pred časom ... zahteve provzaprov



argumenti za in proti so stari in znani, jih ni treba ponavljat.

probi razumet da nism še niti enga dira naredu zato k bi men tko pasal, al pa k bi jest (izključno) presodu da je tko pravilno. še vsazga smo nardil skupi. kdor je le imel interes sodelovat.
isto bo tud s tem.
in to da sm Admin pomeni samo to da jest reč pol ko je dogovorjena nardim ... nč dost več ... lahko bi še marsikaj več ... ampak ... si nikol nism uzel teh pooblastil ... na skupnih sajtih, kar forum definitvno je ...


zadnjič ti povem (upam da boš prebral in si zapomnu) ni me strah drugačne miselnosti ... moja miselnost je bla more or less krščanska (kolkr jim je ratal) zdej je postala moja miselnost drugačna ... sm se jo bal ... v začetku ... zdej se je več ne ... niti se ne bojim svoje stare miselnosti ... jo pa zavestno spreminjam v neki drugega, neki mojega, naki kar nima glih zveze z eno od smeri v sceni.
tko pač je.
to da ni kristjana med administratorji te kot prvo nič ne briga in nima s tabo popolnoma nič in kot drugo se mam jest osebno za zglednejšega kristjana kot pa si ti. mam vse zakramente. ustavu sm se pri zakonski zvezi, sm umes ugotovu da nima niti veze. sm bil ministrant in vse to.
zdej pa nism več.
ni pa tega niti eno leto nazaj ko sm zadnjič ministriru.

ne bom razglablju o tem ker to nikogar ne zanima. hočem ti samo rečt da pač ne štekaš o čem govorim. v bistvu.






Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Kr_eden
Guest




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #43 - 09.05.2004 at 14:56:06
 
...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #44 - 09.05.2004 at 15:34:38
 
Saj pravim, škoda zate Gape, ker nimaš lastne hrbetnice, da se izgovarjaš na tako ceneno finto, da si zgolj peto kolo na vozu brez pooblastil, brez besede, da se skrivaš za hrbtom drugih, čeprav držiš vse niti v svojih rokah in ne bi nihče nasprotoval tvojim odločitvam, kakorkoli bi se že odločil, ne, ti si raje s tega naredil sceno, da se potem lažje potuhneš in umiješ roke, izpadeš nedolžno... Namreč dejstvo je, če bi ti naredil to malo rubrikico, se ne bi nihče razburjal, šlo bi le za gesto dobre volje, kako "odprti" ste? Celotna evropska preambula sloni na krščanskih vrednotah, ampak to ti raje spregledaš...

Ljudje pač grejo raje drugam, to pa je škoda, da izgubljaš "stranke" na tako cenen način, da se ljudje registrirajo, potem pa ne napišejo niti enega samcatega posta, ker ne pride dialoga med drugačemislečimi, kajti ljudi to odbije, kar tukaj piše, če ne pridejo v okolje, ki jim je domače, ki jim nudi dobrodošlico, da se počutijo sprejete, da so jim gostitelji (Gape forum) vsaj malo naklonjeni, zatagar tudi predlagava tale rubriko s Samsonom, ker smo SLovenci povečini kristjani, ki bo delovala kot neke vrste ambasada, zatočišče, azil, ki pa kot veš, mora biti jasno razmejen, da se ve kaj kje je, črta mora biti vidna, ne vse skupaj vrženo in stlačeno v en koš, to je kvečjemu malomarnost, ko je vse pomešano z budizmom in ostalimi verstvi, ki niso komplementarne s krščanstvom, in tu se dela krivica, ker se ne upošteva večine, kaj šele manjšine...

Tukaj vlada a priori protikrščanska idejna gonja, ki jo eni naglas, drugi potihem zagovarjajo, vsi pa so istega mnenja, da je to le tujek, da je krščanstvo rakasta tvorba, kar se mi zdi glih žalostno. Nisem še slišal nikogar, ki bi videl v krščanstvu kaj dobrega, za razjokat tako površno razmišljanje in duhovna plitkost, ki ne sprejema drugačnosti...

Ne razumem, kaj bi te stalo, če bi naredil tole nedolžno rubrikico? Kajti tudi sam raje odhajam na RKC forume, ker tu nimam svojega kotička, kamor bi se lahko potegnil, da bi se počutil dobrodošlega in sprejetega...

Upam, da se boš omehčal in brez večjega pompa naredil tole težko pričakovano rubrikico, da bo volk sit in koza cela. Brezveze je, da se več pogajamo in mencamo...  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 11