Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3710 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Strah pred trpljenjem
02.10.2004 at 10:32:13
 
Kar se tiče razmer v svetu,je stvar čedalje slabša(kot vidim jaz).Vsak dan nas bombardirajo s slabimi novicami...terorizem...vojna...lakota...nasilje...Zaradi vsega tega tudi jaz veliko več razmišljam o tem...In se zavedam,da me je strah...Vojne,bolečine,trpljenja,umiranja.Ne toliko smrti,kot umiranja.Strah me je,da se bom nekega dne zbudila in bom morala bežati.Da ne bom več imela svojega doma,da se bom bala za svoje otroke.Za svojega partnerja,zase.Strah me je,da bi se morala kdaj soočiti s človekom,ki mi streže po življenju...ki bi mi ubil otoka pred očmi...ki...
Zanima me,koliko od vas se vas je resnično kdaj soočilo z vojno...kako ste to doživljali...kaj človek takrat razmišlja...
Lansko leto za novo leto sva se s fantom petnajst minut po polnoči osredotočila za nekaj trenutkov na petarde...In postalo me je groza,ker je bilo tako kot v vojni...in včasih pomislim...kaj če res živimo v času,ko bo prišlo do tretje sv. vojne...
A še kdo razmišlja podobno,ali sploh ne razmišljate o tem? A je vas tut kdaj skor že panično strah vojne?

Aja,da ne bo pomote...o tem ne razmišljam vsak dan...,ampak me popade vsake tolk(enkrat na par mescev,recimo),da ne bo kdo mislu,da mam zdej ne vem kake panike...sam včasih se pa res zamislim nad vsem...In muči me tut to,kaj bi JAZ lahko naredila več kot sedaj,da bi se situacija izboljšala(ja,vem, sebe spreminjat,to že...kaj pa še kej drugega...včasih imam občutek,da bi mogla kej več naredit.)

Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Strah pred trpljenjem
Reply #1 - 08.10.2004 at 16:56:23
 
Ne vem sicer,a je to vprašanje že tako prežvečeno al kaj,da se nobenmu ni zdelo vredno napisat niti besede...Kaj pa če bi naredila samomor???  No,dajanje nasvetov je glih tako nevarno kot nedajanje... Wink Wink Wink
Sicer govorim to bolj v šali kot zares,še vedno me pa zanimajo vaši odgovori na vprašanja iz prvega posta. Če se vam da, seveda... če ne pa nč...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Strah pred trpljenjem
Reply #2 - 09.10.2004 at 00:16:19
 
jst sm tud razmišljal podobno kot ti, še posebej lani ko sem šel študirat v lj in je mal hitrejši tempo kot pr nas, pa se voziš s trolo in opazuješ okolico,še posebej tiste dneve ko sem bil mal sm bil otožen in sm si mislu, kam sploh pelje vse to, tak svet itak nima nobenega smisla itd. No in ker sem mel tud svoje probleme in se hkrati še s takimi ubadal, sem postajal samo še bolj otožen. Veš kaj je, če hočeš trpet, lahko trpiš zaradi vsakega ki gre mimo. Lahko trpiš ko se dva poleg tebe kregata, ko vidiš nekoga bolnega, še pa še je tega, lahko trpiš tudi zato ker se ti zdi da si užalu nekoga, čeprav on sploh ni dal pozornosti na to kaj si mu reku.
Fajn je da jemlješ okolico tako kot je (v smislu da si indiferenten, ampak ne ignoranten (kot je madbriliant omenila v podobnem topicu), samo jemlješ jo kot dano), spremenit jo itak ne moreš, razen s tem da s svojo pozornostjo višaš vibracije. Najdi si svojo vlogo v tej igri in igraj. Sam glej da bo igra pristna, ne zaigrana.
To je teorija, praksa je pa žal mal težja.

Samomora pa itak ne boš delala zato ker je svet u kurcu, raje počakaj da pade tud nate kakšna bomba Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Strah pred trpljenjem
Reply #3 - 09.10.2004 at 11:25:31
 
tem negativnim novicam se lahko delno izogneš tako, da se odpoveš TV in časopisom, pa čim manj grozljivk gledat Wink

ma kaj vem, itak so vojne/biznis moški svet in se lahko tolažimo s tem, da bo to tipe enkrat minilo, pa tud nas ženske netiti prepire Wink

nameravam sodelovanje med vsemi državami sveta in obilje za vse, kajti dovolj ga je!

živimo v takih časih, da nas s sranjem filajo že v osnovnih šolah.... in tam je treba narest bazične spremembe, otroke učiti o ljubezni in praktičnem znanju in ne neke teorije in miljon enih neuporabnih podatkov....  

petarde, btw, so res čist mim, sploh, če je prej še alko u igri....

čeprav imho, mi en gre v račun tud nadvse glasno zvonjenje cerkve, vso noč, klele v bližini... sem naštela ob 5h zjutraj več kot 200x ding dong.... aha, pa bi že lahko navezala vojne in religije.... pa je brez veze, o tem smo itak že mnogo pisali...

kako se znebit strahu? ponavadi priporočajo, da narediš točno tisto česar se bojiš, sam ne vem, če to za vojno bi blo fajn narest  Wink  jst si vedno rečem, takrat ko me napada kak strah pred čim: Umiri se, zgubit itak nimaš kaj. Če bo to xxx(karkoli) se zgodilo se pač bo, in bom takrat o tem razmišljala, dokler pa tega ni, je stvar samo v moji glavi in ni razloga, da se vzemirjam.... se pravi tukaj in zdaj je vse ok.

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Strah pred trpljenjem
Reply #4 - 09.10.2004 at 13:03:09
 
Do tukej je vse lepo in prav...Se že nekako prepričam,da je danes in tukaj vse ok. In istočasno se mi s to mislijo porodi vprašanje ali premalo naredim za to, da bi bilo nasilja manj?Kaj bi lahko naredila,pravzaprav mi vsi,da bi ga bilo manj?Pa ne mislim tukaj samo v glavi in besedah,ampak tudi pri dejanjih? Ali ni moje razmišljanje potemtakem(da je danes vse ok) preveč egoistično? Ja, meni je ok...kaj pa ljudem,ki so v vojni in drugih grozotah,ki jih mi vsi dopuščamo,da se dogajajo,ker smo tiho.Al ne razmišljam ok? Al ja? A bi morali bit bolj aktivni,kar se tiče teh stvari,bolj se postavit zase?
Mah,sej ne vem... Angry
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Strah pred trpljenjem
Reply #5 - 09.10.2004 at 14:14:03
 
mah, jst se to sprašujem vsakič, kok bi lahka več u seb našla mira, predvsem, ko se s sebatom skregam Wink mah, kokr kol, važno je, da mam kar se da harmonične odnose s partnerjem, frendi.... ker sploh partner je tanajvečji špegu...

in nima se smisla projecirat v vse ljudi na svetu, notranji mir je ta, ki velja.... včasih ga je več, včasih pride dan, ko gre vse narobe, in te pol lasten ego še potolče, ki ti tupi vse une teorijice prebrane in uno kaj ej treba in kaj ne, pa v unem trenutku nč ne pomaga, tuhtat namreč, je bolj prijet krpo v roko in it pucat Wink

mene tud kr neki daje te dni.... sm sitna, mal se skregam, mal se zderem... v vsakem primeru je bolje (vsaj meni) sprot po malem ven dajat, kot da bi tlačila in se delala popolno in da pol doživim živčni zlom, al kaj takega.... počas, pa ziher Wink

vsi mamo boljše in slabše dneve, sploh zdej ko se tok dogaja, znotraj kot zunaj...  sekirat se, tud ne pomaga...

trpljenje je pa nek vzorec, ko vidiš več praznega kot polnega... vse skup je pa učenje, ker to je življenje



Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Strah pred trpljenjem
Reply #6 - 09.10.2004 at 17:48:22
 
Petra. wrote on 09.10.2004 at 14:14:03:
... vse skup je pa učenje, ker to je življenje


Trpiš zato, da lahko nekoč zasedeš prestol. Miru in znanja.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Strah pred trpljenjem
Reply #7 - 10.10.2004 at 02:11:40
 
Jaz sem se pa zalotil, da večkrat razmišljam o teh terorističnih napadih. In pol začnem razmišljat, da so tile musliji slabi. Saj vem, da USA in Nato pritiskajo na njih in izvajajo pizdarije po bližnjem vzhodu, samo pol pa vidim one fanatike, ki razstrelijo bombo nekje v nekem mestu in nastradajo civili in umrejo otroci. Čeprav tudi v okupiranih državah s strani Nata umirajo otroci, ampak tam je vojna.

Pol pa spet pomislim, da v bistvu nimajo kaj drugage za počet, kot to, da na tak način vračajo udarce. In pol vidim v tem en tak začaran krog. Sploh zadnje dni je tega vse več. Amerigosi harajo po Iraku, vsak dan je ogromno mrtvih in vsak dan oni sprožijo kje kakšno bombo.

In pol pomislim, da pri nas je še varno zaenkrat, samo zdaj smo v Natu in če bomo kje sodelovali, je vprašanje, ali bomo še varni. Ali pa smo le tako mali in s tem neprepoznavni, da nas tudi teroristi ne bodo jemali resno.

Drugače pa naj se Amerigosi spakajo domov, musliji pa naj spravijo bombe, pa bo.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Strah pred trpljenjem
Reply #8 - 10.10.2004 at 13:20:33
 
Iga, pri nas ni panike, poglej, tud če bi anmeravali napasti Slovenijo, bi po vsej verjetnosti eksplodiralo na Slovaškem... lol

sončna stran neprepoznavnosti  :1
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Angelus
Guest




Re: Strah pred trpljenjem
Reply #9 - 13.10.2004 at 11:35:19
 
NE BOJTE SE TRPLJENJA - RAST IN RAZVOJ IMATA VELIKO PODOB...Bodite hvaležni za vse, kar se vam zgodi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1