Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 16
(Read 87432 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Jaz nisem to telo
Reply #90 - 27.07.2004 at 12:21:42
 
arelena wrote on 27.07.2004 at 11:16:34:
Smileys govorjenjem o tem , kdo smo in kdo nismo ne bomo nič bližje sebi ...vse to je stvar intelekta
star pregovor pravi , da sta dva grama prakse več vredna , kot tone popisanega papirja...
in , kako povedati nekaj , kar se ne da ?
kar je potrebno doživeti?
izguba časa...
sicer pa je to izbira posameznika in če izbere ali ne , je tudi svobodna volja posameznika...kar je tudi prav

arelena, nečesa tukajle ne razumem. Najprej praviš, da gre vse skozi intelekt, v nadaljevanju govoriš o »praksi«, o izkušnjah, ki jih je treba doživeti. Meni to nekako ne gre skupaj. Ker samo intelekt še ni praksa, vsaj po mojem védenju ne. Intelekt ti samo ponudi možnosti, na podlagi katerih se ti odločiš za eno in potem tisto preizkusiš v praksi. In šele potem ugotoviš/veš, ali si bližje svojemu bistvu, ali ne...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Jaz nisem to telo
Reply #91 - 27.07.2004 at 12:25:41
 
Madan Gopal Das wrote on 27.07.2004 at 12:00:06:
sele ko zaznamo sladkobo in vseprivlacnost Boga smo pripravljeni naravno opustiti nas lazni-ego. drgac nimamo moci, niti poguma. in tolk kokr smo pripravljeni zrtvovat za Boga, tolk se nam On razodeva in takrat vedno vec spoznamo tudi sebe.

ja, sledit mormo navodilom, ki nam jih dajejo sveti spisi in realizirani svetniki, da lahko dozivimo sebe. brez primerne prakse se strinjam, da ne gre.

Hari bol.

Hm, ja. Seveda. Ampak sladkobo in vseprivlačnost Boga pa lahko zaznamo šele prav svojo izkušnjo… ne morem jaz govorit o nečem, dokler tega ne izkusim in doživim (zato tudi vem), da je temu tako. Ali pa sem samo jaz takšna?  Roll Eyes Lahko ti meni govoriš in govoriš o ljubezni in kajtijazvemkajševsemu – dokler jaz tega ne izkusim, dokler jaz tega ne doživim, bo meni to še vedno nekaj tujega, nedotakljivega, neotipljivega…


Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Jaz nisem to telo
Reply #92 - 27.07.2004 at 12:26:42
 
Smileyne Miška , nikoli nisem rekla da gre vse prek intelekta...
rekla sem da je vse govorjenje STVAR intelekta...to le stvar ego strukture in ne izkušnje...
doživljanje je direkten proces , brez posrednikov...
takrat ni intelekta...
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #93 - 27.07.2004 at 12:32:10
 
Miska wrote on 27.07.2004 at 12:25:41:
Lahko ti meni govoriš in govoriš o ljubezni kajtijazvemkajševsemu – dokler jaz tega ne izkusim, dokler jaz tega ne doživim, bo meni to še vedno nekaj tujega, nedotakljivega, neotipljivega…

ko bos prisla v stik z realiziranim svetnikom ali s praktikantom, ki je na zelo visoki stopnji samo-realizacije se bo "tista sladkoba" presevala do tebe in takrat jo bos izkusila ravno toliko, da bos nedvomno lahko verjela vanjo in tudi bila pripravljena sprejeti proces s katerim jo bos lahko kasneje tudi sama stalno okusala. taka je moja izkusnja.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Jaz nisem to telo
Reply #94 - 27.07.2004 at 12:33:27
 
Ups, arelena, moja površnost pri branju, sorry. Tole se pa tudi meni čisto drugače sliši. Nimam več nobenih pripomb, sem že čisto tiho in pridna kot… Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Jaz nisem to telo
Reply #95 - 27.07.2004 at 12:35:22
 
Winkvse je o. k. , veš všeč mi je tvoje razmišljanje...
pozdravček Kiss
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Jaz nisem to telo
Reply #96 - 27.07.2004 at 12:37:45
 
Miska wrote on 27.07.2004 at 11:42:14:
indigo, je bilo tole namenjeno meni?  
......
.....
.....
Nekje in nekoč, v tisti edini in pravi Resnici, se pa itak srečava… Smiley

Miska, uh.. Embarrassed, sem popravila

Naj le rečem da je čeprav to dol, žal?, stavek pri Walshu kateri mi je največ dvomljiv Undecided
naj rečem tudi - rada bi, res rada, da se srečava Smiley Smiley Kiss
lp:)
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Jaz nisem to telo
Reply #97 - 27.07.2004 at 12:58:40
 
indigo wrote on 27.07.2004 at 12:37:45:
Miska, uh.. Embarrassed, sem popravila

Popravila - zakaj? Zaradi mene lahko pustiš vse, kar želiš in tako, kot želiš. Govoriš samo svojo resnico in prav nič ni narobe s tem. Jaz sem ti povedala pač svojo resnico, ki se morda kje razlikuje od tvoje - in kaj potem? Zaradi tega ni popolnoma nič narobe niti s tabo, niti z mano...  Kiss


indigo wrote on 27.07.2004 at 12:37:45:
Naj le rečem da je čeprav to dol, žal?, stavek pri Walshu kateri mi je največ dvomljiv Undecided

Tegale pa ne razumem dobro. Kaj je dol, kaj je žal in kateri stavek pri Walshu ti je najbolj dvomljiv?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Jaz nisem to telo
Reply #98 - 27.07.2004 at 12:59:47
 
Madan Gopal Das wrote on 27.07.2004 at 12:32:10:
ko bos prisla v stik z realiziranim svetnikom ali s praktikantom, ki je na zelo visoki stopnji samo-realizacije se bo "tista sladkoba" presevala do tebe in takrat jo bos izkusila ravno toliko, da bos nedvomno lahko verjela vanjo in tudi bila pripravljena sprejeti proces s katerim jo bos lahko kasneje tudi sama stalno okusala. taka je moja izkusnja.

Hari bol.

Prav. Ti povem, ko mi bo tale realizirani svetnik ali praktikant stopil na mojo pot… temu bom jaz itak rekla čudež…  Shocked

Hmm… le kaj čaka, tale vrag nesrečni… Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #99 - 27.07.2004 at 13:05:16
 
Miska wrote on 27.07.2004 at 12:59:47:
Prav. Ti povem, ko mi bo tale realizirani svetnik ali praktikant stopil na mojo pot… temu bom jaz itak rekla čudež…  Shocked

Hmm… le kaj čaka, tale vrag nesrečni… Grin

le na tvojo iskrenost. nic druzga.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Jaz nisem to telo
Reply #100 - 27.07.2004 at 13:38:29
 
Madan Gopal Das wrote on 27.07.2004 at 13:05:16:
le na tvojo iskrenost. nic druzga.

Hari bol.

No, pa smo tam. Zdaj lahko začneva debatirat o iskrenosti. Kaj je zate iskrenost? Si mnenja, da je človek lahko v popolnosti iskren do samega sebe? Si ti lahko popolnoma iskren do samega sebe? Ali si iskren do samega sebe le največ, kolikor v tem trenutku znaš in zmoreš biti? Glede na to, kdo in kaj si v tem trenutku? Glede na to, na kateri stopnji in na katerem delu svoje poti se v tem trenutku nahajaš? Glede na to, koliko imaš v tem trenutku sploh ozaveščenega pri sebi?

Pa še nekaj – iskrenost do koga? Iskrenost do samega sebe? Iskrenost do tistih ljudi, ki so ti blizu? Ali iskrenost kar čisto do vseh, ki ti na kakršenkoli način vstopajo v tvoje življenje in ga zaznamujejo na takšen ali drugačen način?

Če vprašaš mene – sem iskrena predvsem sama do sebe. In to največ, kolikor sem lahko. Kolikor sem pač v tem trenutku daleč v svoji resnici. In v tej resnici, v kateri se nahajam v tem trenutku in glede na to, kolikor stvari imam ozaveščenih v tem trenutku, poskušam biti popolnoma iskrena sama do sebe. Je včasih tudi to težko, to že moram priznat. Kadar si moram priznati kaj takšnega, česar si pa jaz raje ne bi priznala… pa si priznam. Ker tudi to sem v tistem trenutku jaz… Ampak popolnoma iskrena sama do sebe pač ne morem bit – ker popolnoma si lahko iskren do samega sebe šele takrat, ko se nahajaš v Resnici. Ko si torej brez ega, ko si brez vzorcev, ko ozavestiš vse, kar moraš ozavestiti. In tisto tudi presežeš, seveda. Do takrat pa smo lahko le bolj ali manj iskreni do samega sebe glede na resnico, ki jo v tistem trenutku živimo...

Hmm… na katero iskrenost tisti vrag torej čaka? Če bo čakal na popolno iskrenost, na tisto iskrenost, ki jo lahko dosežem šele takrat, ko bom v Resnici… potem bo še dolgo čakal… pa jaz verjetno tudi… Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Jaz nisem to telo
Reply #101 - 27.07.2004 at 13:58:38
 
Miska wrote on 27.07.2004 at 12:58:40:
Popravila - zakaj? Zaradi mene lahko pustiš vse, kar želiš in tako, kot želiš. Govoriš samo svojo resnico in prav nič ni narobe s tem. Jaz sem ti povedala pač svojo resnico, ki se morda kje razlikuje od tvoje - in kaj potem? Zaradi tega ni popolnoma nič narobe niti s tabo, niti z mano...  Kiss


Tegale pa ne razumem dobro. Kaj je dol, kaj je žal in kateri stavek pri Walshu ti je najbolj dvomljiv?

Miska:), bom poskusila bolje napisat, ja.. koliko to jaz to morem..  

Popravila- kaj? - v postu prej sem dodala kaj je treba naj se razume da je namenjen tebi Smiley

Tuki ni tega nekatereg določeneg Walsheveg stavka, pak vem da Walsh tak nekak meni kot si ti napisala
  ''...Nekje in nekoč, v tisti edini in pravi Resnici, se pa itak srečava… Wink ''

Žal je (mislim, če je sploh ok povedat ''žal'' pri zadevi za katero menim da je resnica .. ?) če je resnica taka kako jaz mislim da resnica je...  Bilo bi tud meni veliko lažje če ste morda ti in Walsh s tem stavkom v pravu...
Jaz ne sprejemljem in mi je ??? kar new-age in Walsh povedajo - da obstaja le napredovanje...

Čeprav so mi itak všeč tvoji posti Smiley ko se tega spomnem ne zdi se mi da si ti tolik v neki nevarnosti Wink

Kiss

Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Jaz nisem to telo
Reply #102 - 27.07.2004 at 15:34:55
 
t wrote on 24.07.2004 at 16:50:32:
JAZ SEM TO TELO

(no ja u bistvu sem predvsem to telo: če sem popolnoma pošten, ne morem nikoli reči, da nisem to telo, saj vsak tepec lahko pove, da to ni res, vsakršno zanikanje svojega telesa pa me privede v popolne nesmisle - če ne bi bil tudi to telo, kako bi se potemtakem lahko manifestiral na tem forumu; mogoče kot nekakšen računalniški vrus?? - vsekakor me vsakršno negativistično zanikanje v smislu jaz nisem to in to vodi do raznoraznih shizofrenih situacij kot je situacija kaj pa potem sploh sem; vsekakor si je pošteno priznati, da sebe vedno zaznavam kot nekaj telesnega pa čeprav me moje telo spravlja v raznorazne frustracije in želje, kot so želja po preživetju, želja po hrani in želja po nadaljevanju mojega genskega potenciala...; mogoče bi si lahko dejal, jaz nisem samo to telo, sem tudi, to kar mislim, da sem, to kar mi pripisuje dana situacija (čas, prostor, družba), da sem in to kar me kot takega vkaluplja, skratka sem kar sem, ne glede na vse možne poskuse zanikanja in iskanja različnih možnih rešitev smo tu, kjer smo, lahko samo to kar smo: to je telesna bitja, kjer pride najprej telo in šele nato vse ostalo)
uživajte!


jest zase moram rečt da mi je bližji koncept da to telo NISEM kot pa da jest to telo SEM.

zdej če jest rečem da okvire definicije postavim na človeka (JAZ SEM ČLOVEK) (ki je po moji definiciji telo, materialno in subtilno, vse do višjega jaza, vse lepo zaokroženo v eno tako jajce k mu priljudno rečemo avra), pol lahko rečem da sem tudi to telo.

če pa rečem JAZ SEM KI SEM,
če rečem da jest nism samo človek, ampak neki kar človeku daje osnovno življensko iskro, potem pač ne morem rečt da sm tudi to telo. ker nism. ga samo uporabljam. in glede na uporabo grobega telesa, se v fino zapisuje kako in kaj sm uporablju ...  

kle se mi zdi zelo pomembno to, da se razume, da če jest nisem to telo, to še ne pomeni, da  svoje telo zanikam.

sploh ne ... ampak telo pak jest nism ... uporabljam pak ga.

če arjanovo besedišče uporabm, jest pač nism avto, ga samo upravljam, kolkr se le da, ker ta avto je iz take superčudne substance, da zna kr sam vozt, jeba je da dokler on pele kr nekam, ponavad pele nekam kamr so ga 'drugi' naučil, da to pomeni da je čist navzorčen in ga treba odvzorčit, da bom počas lahko začel JEST komande dajat in ko ga bom zadost odvzorču mi več ne bo treba niti komand dajat, samo še namera in telo bo samo naredilo tisto kar bo voznik hotu.

kaj teb se zdi, sijaj, da mi, ki nismo modreci, se tud ne rabmo ob tem vprašanju ustavljat?
men recimo se to zdi eno najpomembnejših vprašanj.

dejstvo, da telo uporabljamo za skorajda vse kar delamo tuki dol, še ne pomeni da sm jest to telo, pač pa da ga uporabljam. duh pač nima možnosti delovat tuki dol drugač kot da deluje preko telesa. spet pa ne more vplivat direktno na telo, ampak izključno in samo na subtilnejša telesa ... um u bistvu ...

in sijaj ... za pravo sanjanje moraš pač umret ... ego mora umret ...
umre itak samo ego in seveda telo in seveda vse umes ... po vibraciji ...
poglej katere tehnike si napisala ... vse ubijajo, mučijo, zastrupljajo ... ipd telo.

siaj wrote on 25.07.2004 at 11:08:03:
ko so želeli izvati pomenljive in zaželene sanje so to delali s pomočjo osamitve, postenjem, magijo, obredi, mamili, inkubacijo ali bolj običajno z kombinacijo teh metod

precej enostavno bi bilo pospraviti to telo v nek predalček pa rečt, da ne obstaja

zakaj da ne obstaja?
kako sploh prideš do tega, če nekdo reče da ni to telo, da pol pa kr ne obstaja, al pa da taisti človek svoje telo sovraži?


t wrote on 25.07.2004 at 14:07:33:
Kar pa se zavesti tiče: zavest je vedno samo zavest o nečem - ne obstaja nobena zavest, ki bi obstajala sama zase, temveč je vedno zavest nečesa o nečem.

to si dobr reku
zavedanje sebe
to nam je dano, da se zavedamo sebe.
marsikateremu bitju prvotno naseljenemu na tem planetu to več ni dano.
imajo pa precej drugega znanja in to bodo zamenjali z nami za zavest o JAZ SEM.
če jo bomo sposobni sproducirat.
v kar še vedno ne dvomim niti mal ...

Madan Gopal Das wrote on 25.07.2004 at 16:13:53:
Bog je cloveku namenil hrano iz zitaric, strocnic, sadja, zelenjave, mleka itd..

menda da ni blo glih tko;
menda da s(m)o čarovniki (preveč) čaral in zato so škrati začaral vse 'svetove' od drugega naprej nekam drugam.
rastline (šefice drugega kroga ('sveta'), prvega so pak živali), so se javle, da one se žrtvujejo za človeka, ki je bil v tem času že skoraj popolnoma brez zavesti ...  
skozi ta svet - rastlinski - mamo tud ljudje dostop do drugega nivoja, ki so ga škrati odmaknl stran.
živimo pak samo prvi svet ...

t wrote on 26.07.2004 at 09:12:28:
v tej realnosti smo tako duh, kot tudi telo - in nobeden od njiju nima prednosti pred drugim, saj sta soodvisna

fact ... sploh če na sebe gledaš kot na človeka ... kot sm zgori napisu ... se reče ... če se prestaviš v to realnost, za katero pa tud sam dobr veš da niti pod razno ni edina realnost ...

jah nč ... hudo dolg tale thread ... predolg za zdele ...




Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Jaz nisem to telo
Reply #103 - 27.07.2004 at 20:32:30
 
1. modreci: hotla sem povedat, da se tako pri očitnem dejstvu, da smo v telesu pač ni potebno preveč ustavljati -- ja ker smo in smo telo tako kot smo duh (itd. itd.)--- pazi! to sem tudi povedala


2. telo: valda, če nekdo trdi, da ni to telo ... da NI ... pol to men pomeni, da ga pač zanika, ker reče, da to telo on NI

jaz pa VEM, da sem to telo (med drugim), tu in zdaj sem tudi to telo

ne sklepam jaz direktno in dogmatično, da nekdo svoje telo sovraži, opisala sem neko možnost, poleg tega, da svoje telo tudi sprejme ... sej če bi mal bolj dobro prebral ...

je pa pač res, da se ravno na "ezo sceni" najde takšen in drugačen, ki svoje probleme s telesom prikriva pač tako, da posveča predvsem pozornost duhu -- in po moje je tako, da če preveč to ni OK

srednja potka je meni kar OK

pa še to: med drugim sem omenila, pa bom sedaj še bolj jasno napisala: od kje ideja, da je to telo "krivo" za vse pregrehe tega sveta? zasvojenosti vseh oblik, ki peljejo do trpljenja? zasvojenost je veliko bolj kompleksna zadeva ... jaz pač zase ne morem trdit, da sem se navezala samo na telo nekoga ... in da je moje telo krivo, za vse moje trpljenje, ko pa vem, da ni!!!!!! tu so na delu pač še neki drugi "mehanizmi", psihični, energetski ...

pa seveda, še zdaleč spet to ne pomeni, da sem jaz navezana na svoje telo, če trdim, da sem telo

pa ja! ta realnost pač ni edina ... tuki se mi zdi, smo se skoz strinjal

3. mučenje telesa: dobra tema --- do katere mere uporabljamo telo, da dosežemo določena stanja in do katere mere ga mučimo  

sem navedla te tehnike, ker sem s tem primerom hotela pokazati, kako nas telo lahko pripelje do določenih stanj in kako je pomembno ravno zato

sem povedala tudi primer mantre (pa OK, bojda je to neka vibravija zase) -- tle nisem imela komentarjev, ker pač že vejo tisti, ki mantrajo

sem povedala tudi primer meditacije -- isto

ampak, jaz sem PROTI mučenju telesa, ker vsako mučenje in na silo ni OK, hatha jogo je priporočljivo (ni pa nujno seveda) delat do faze, ko se ne naprezaš, tudi polžaj meditacije zavzameš počasi in vsakič gre bolje

KER TO NI NEKO TEKMOVANJE niti z drugimi niti sam s seboj

ker če se greš neko tekmovanje na področju duhovnosti, ... c.c.c.

ja seveda mora ego umret za sanjanje, pač jaz bi to morda malo drugače povedala kot si ti, ampak razumem, kaj želiš povedati

ego je ego ... najstrašnejši po moje ravno takrat ko oznanja edino pravo in sveto pot do resnice

ampak, šol je dosti, poti tudi, cilj pa doseže vsak sam

toliko za sedaj
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Jaz nisem to telo
Reply #104 - 27.07.2004 at 20:45:59
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 16