Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 16
(Read 87453 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Jaz nisem to telo
Reply #60 - 26.07.2004 at 11:58:03
 
Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 11:52:16:
ja, ampak ne tolk, da ti prekrije interes pravega-sebe.

ce bos negovala svoje telo prevec bos spoznala, da le to ni dovolj za doseganje tvoje izpolnjenosti. s tem bos indirektno spoznala, da v bistvu ti nisi to telo.

Hari bol.


Končno sva prišla do podobnih ugotovitev...tudi jaz pazim, da telesne potrebe ne zavladajo nad potrebami tistega, kar jaz poimenujem  "moja duša".
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #61 - 26.07.2004 at 11:58:31
 
Miska wrote on 26.07.2004 at 11:52:35:
Si dovolim preveč, če si dovolim misliti, da tudi ti zelo dobro veš, da si tudi ti tole telo? Poleg tiste iskrice v tvojem materialnem telesu? Ker pa iskrica v tvojem telesu je (še kako prisotna, živa in iščoča), potem je tudi tole tvoje telo del tebe. Le iz nekega razloga ga ne želiš/nočeš/zmoreš sprejeti?

se enkrat bom napisu.

jaz ne zanikam telesa, ampak le pravim da obstaja razlika med pravim-mano in tem telesom. ce ju znam razlikovati je to prvi korak k doseganju mojega zadovoljstva. ker ko ju bom lahko zavestno razlikoval in spoznal bom lahko inteligentno postavil prioritete interesov in s tem aktivnosti.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Jaz nisem to telo
Reply #62 - 26.07.2004 at 11:58:56
 
Nekoč je živel (pardon, bival  8) )  trikotnik, ki je zase trdil, da on že ni samo te bedne stranice iz katerih je sestavljen.
Morda tudi ni ravno trdil, ampak neizpodbitno dejstvo ostaja, da je obstajal.

Stranice nimajo kotov, trikotnik jih pa ima in je zato zagotovo nekaj več.
Stranice tudi nimajo ploščine, on kot trikotnik jo pa ima.
Pa še veliko zanimivih lastnosti bi lahko našli pri trikotniku, ki jih stranice, iz katerih je sicer sestavljen, nimajo. Ena taka zanimiva lastnost je, da je naprimer vsota kotov v trikotniku vedno 180 stopinj, medtem ko si česa podobnega pri samostojnih stranicah ne moremo niti zamisliti.
Vsota kotov je torej nekakšna "višja" lastnost "višje razvitih" likov, ki je "nižje razviti" liki, kot je stranica, ne premorejo.

Kaj se pa zgodi s trikotnikom, ko umre, ko ga ponovno razstavimo na posamezne stranice?
Takrat poleg trikotnika izginejo tudi vse njegove višje lastnosti, izginejo koti, izgine ploščina, izginejo mnoge druge zanimive lastnosti, kot je naprimer enakostraničnost ali enaka vsota kotov.

Sedaj si pa zamislimo, da nekje drugje iz podobnih stranic sestavimo enak trikotnik.
Ali to pomeni, da je ta trikotnik inkarnacija tistega trikotnika od prej, nenazadnje ima povsem enake lastnosti, kot tisti od prej?

Zanimivo bi se bilo tudi vprašati ali sploh lahko obstaja (sicer višje razviti) trikotnik z vsemi tistimi čudovitimi lastnostmi, brez teh bednih nižjih stranic. Torej ali lahko obstaja trikotnik na neki višji duhovni ravni (kot nekakšna duša trikotnika) brez da bi se mu bilo potrebno valjati v blatu stranic? Ali se duh trikotnika naseli v stranice, ko se le te sestavijo v (poglej, poglej) - trikotnik?


p.s.
trikotnik je v zgodbi zgolj prispodoba za lažjo predstavo, ker si ga je lažje predočiti, kot vso kompleksnost oblik našega telesa.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #63 - 26.07.2004 at 12:01:55
 
t wrote on 26.07.2004 at 11:55:11:
pa mi pokaži karkoli živega, kar nima telesa

z materialnimi ocmi (oz. cutili) se tega ne da vidt. mogu bi razvit oz. ozavestit svoje spiritualne oci (ki so trenutno bolj mal aktivne, a vendar so). s tistimi ocmi bos lahko videl/zaznal zivljenje, ki je kategoricno razlicno od materije. spoznal bos tud kdaj, kako in zakaj se lahko zivljenje zmotno-poistoveti z materijo.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #64 - 26.07.2004 at 12:06:40
 
Lilith wrote on 26.07.2004 at 11:58:03:
Končno sva prišla do podobnih ugotovitev...tudi jaz pazim, da telesne potrebe ne zavladajo nad potrebami tistega, kar jaz poimenujem  "moja duša".

no, to je ze dobr zacetek.

zdej sam (ce hoces) se bl konkretno povej katerim telesnim potrebam si se odpovedala zavoljo potreb temu kar ti pravis "moja dusa"?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Jaz nisem to telo
Reply #65 - 26.07.2004 at 12:09:34
 
Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 11:40:20:
to materialno telo je "mrtvo", negibljivo ce v njem ni prisotna iskrica zivljenja, ki je spiritualna po naravi. ko ta iskrica zapusti telo (in se v dolocenih primerih naseli v novo) staro telo razpade.




to "materialno" telo je živo -- in to je vse kar je treba vedeti

vsako ločevanje je le enostranska resnica


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Jaz nisem to telo
Reply #66 - 26.07.2004 at 12:14:53
 
Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 11:58:31:
se enkrat bom napisu.

jaz ne zanikam telesa, ampak le pravim da obstaja razlika med pravim-mano in tem telesom. ce ju znam razlikovati je to prvi korak k doseganju mojega zadovoljstva. ker ko ju bom lahko zavestno razlikoval in spoznal bom lahko inteligentno postavil prioritete interesov in s tem aktivnosti.

Hari bol.

Če napišeš, da ti nisi to telo – je to kaj drugega kot zanikanje svojega telesa? Nečesa, za kar hkrati praviš, da ne zanikaš? Torej obstaja? In torej si - tudi to telo?  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #67 - 26.07.2004 at 12:16:05
 
bardov carski predgovor:

Quote:
Nekoč je živel (pardon, bival   )  trikotnik, ki je zase trdil, da on že ni samo te bedne stranice iz katerih je sestavljen.  
Morda tudi ni ravno trdil, ampak neizpodbitno dejstvo ostaja, da je obstajal.

Stranice nimajo kotov, trikotnik jih pa ima in je zato zagotovo nekaj več.  
Stranice tudi nimajo ploščine, on kot trikotnik jo pa ima.
Pa še veliko zanimivih lastnosti bi lahko našli pri trikotniku, ki jih stranice, iz katerih je sicer sestavljen, nimajo. Ena taka zanimiva lastnost je, da je naprimer vsota kotov v trikotniku vedno 180 stopinj, medtem ko si česa podobnega pri samostojnih stranicah ne moremo niti zamisliti.
Vsota kotov je torej nekakšna "višja" lastnost "višje razvitih" likov, ki je "nižje razviti" liki, kot je stranica, ne premorejo.

Kaj se pa zgodi s trikotnikom, ko umre, ko ga ponovno razstavimo na posamezne stranice?  
Takrat poleg trikotnika izginejo tudi vse njegove višje lastnosti, izginejo koti, izgine ploščina, izginejo mnoge druge zanimive lastnosti, kot je naprimer enakostraničnost ali enaka vsota kotov.

Sedaj si pa zamislimo, da nekje drugje iz podobnih stranic sestavimo enak trikotnik.  
Ali to pomeni, da je ta trikotnik inkarnacija tistega trikotnika od prej, nenazadnje ima povsem enake lastnosti, kot tisti od prej?

Zanimivo bi se bilo tudi vprašati ali sploh lahko obstaja (sicer višje razviti) trikotnik z vsemi tistimi čudovitimi lastnostmi, brez teh bednih nižjih stranic. Torej ali lahko obstaja trikotnik na neki višji duhovni ravni (kot nekakšna duša trikotnika) brez da bi se mu bilo potrebno valjati v blatu stranic? Ali se duh trikotnika naseli v stranice, ko se le te sestavijo v (poglej, poglej) - trikotnik?


p.s.
trikotnik je v zgodbi zgolj prispodoba za lažjo predstavo, ker si ga je lažje predočiti, kot vso kompleksnost oblik našega telesa.



Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 12:01:55:
z materialnimi ocmi (oz. cutili) se tega ne da vidt. mogu bi razvit oz. ozavestit svoje spiritualne oci (ki so trenutno bolj mal aktivne, a vendar so). s tistimi ocmi bos lahko videl/zaznal zivljenje, ki je kategoricno razlicno od materije. spoznal bos tud kdaj, kako in zakaj se lahko zivljenje zmotno-poistoveti z materijo.

Hari bol.



no vidiš  8)

jaz lahko življenje mislim, vendar pa ga ne bi mislil mimo njegovih pojavnih oblik (tudi duhovne oči so samo prispodoba - upam, da pri tebi ne gre predvsem za ideološko zaslepljenost)

življenje je pač samo to, kar poseduje vsako živo bitje - kot tako je življenje v vsej svoji polnosti

življenje kot gledano z "duhom" pa je tudi samo samo duh ali ideja: na takem življenju ni ničesar živega

(podobno tudi na materiji gledani s "spirituaklnimi" očmi ni ničesar materialnega)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Jaz nisem to telo
Reply #68 - 26.07.2004 at 12:37:02
 
Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 11:56:46:
odlocis med cim? katere so moznosti odlocitve?

kdo je tisti ali tisto, ki sprejema to telo in duha (da jih razlikujes)?

poslovila si se od telesa ali od osebe, ki je prebivala v tem telesu?

ce si se od telesa, pol te ne razumem zakaj bi se mogla poslavljat, ce si "ga" imela pa rada. saj je to telo, eno in isto se vedno tam. sej ga lahko ljubis se naprej.

Hari bol.


mah mah mah kaj naj ti zdej odgovorim?

tebi je potrebno razlikovanje in če ga pač potrebuješ še nekaj časa, ga pač

1. možnosti odločitev ni

ko se odločiš ne izbiraš med možnostmi, se samo odločiš

pa sploh me ne briga ker del v meni se je odločil, ker jaz sebe ne razkosavam, se mi zdi tko fajn da sem taka cela in v enem kosu

2. glej, ne sprejemam jaz telesa in duha, da jih razlikujem

ravno obratno, ne razlikujem, zato se gre

ljubezen ne razlikuje

3. meni se je zgodilo spet HKRATI; "poslovila" sem se od nje, čeprav se še srečujeva in se imava naravnost odlično

telo sem poudarila, ker teče debata ravno o tem našem prečudovitem F telesu in o  F telesih, ki nas obkrožajo

.: sem čebula


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #69 - 26.07.2004 at 13:42:09
 
Iz chata: ("vzporednega" dogajanja Grin) o Lilithinem quotu mgd-ja za "izjavo" leta:

11:32:11 [fragile] xabaras> hoce rect, da je Bog mrtev verjetno ne?

11:32:43 [xabaras] to je rekel Nietzsche: "Bog je mrtev"


11:33:00 [xabaras] ampak par desetletjih kasneje je rekel Bog: "Nietzsche je mrtev."


Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 08:55:51:
mama, k ma zlo rada svojga otroka ga hran, ga obozuje, ga okrasi z okraski itd. ampak ce ta otrok naenkrat umre in ji prinesejo telo tega istega otroka in recejo "tukile mate svojga otroka" se bo zacela zmrdovat in rekla, odneste to stran.


???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #70 - 26.07.2004 at 13:44:29
 
siaj wrote on 26.07.2004 at 12:09:34:
to "materialno" telo je živo -- in to je vse kar je treba vedeti

zivo je samo zarad tega ker je znotri njega trenutno prisotna iskrica zivljenja.

zelezo ne more kurit, ampak ce je neki casa v stiku z ognjem si od njega sposod moznost "kurjenja" in s tem lahko zakurimo npr. les.

na podobn nacin je to telo mrtvo, brez nas. mi mu damo zivljenje. nam pa ga je dal Bog.

Quote:
vsako ločevanje je le enostranska resnica

heh. good luck!

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #71 - 26.07.2004 at 13:53:10
 
Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 13:44:29:
zivo je samo zarad tega ker je znotri njega trenutno prisotna iskrica zivljenja.

zelezo ne more kurit, ampak ce je neki casa v stiku z ognjem si od njega sposod moznost "kurjenja" in s tem lahko zakurimo npr. les.

na podobn nacin je to telo mrtvo, brez nas. mi mu damo zivljenje. nam pa ga je dal Bog.




še ena primerjava, ki je zelo materialna, vendar pa s tem tudi neprimerna za to, kar bi tako rad prikazal:

tudi ognja samega na sebi ni!

iskra je ponavadi samo nek žareči material (lahko je to košček ožarjenega oglja ali razžarjeni opilek) - tisto, kar jo dela žarečo je njena toplota; tisto kar naredi plamen, je proces oksidacije

(železo pa vseeno lahko zakuri, če je za zelo kratek hip v stiku z brusom ali kameno strelo, sila pa je tista, ki ga lahko razžari)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #72 - 26.07.2004 at 13:54:16
 
Miska wrote on 26.07.2004 at 12:14:53:
Če napišeš, da ti nisi to telo – je to kaj drugega kot zanikanje svojega telesa? Nečesa, za kar hkrati praviš, da ne zanikaš? Torej obstaja? In torej si - tudi to telo?  Undecided

to telo obstaja, ampak jaz nisem to telo. ko sem v neznanju se z njim zmotno-poistovetim. prvi korak pri odpravljanju neznanja je ta, da zaznam razliko med mano in tem telesom. dokler ne odstranim neznanja sem v strahu in skrbeh, tega pa si nihce ne zeli. srecni in zadovoljni smo lahko takrat ko zares vemo kdo smo. to pa lahko zvemo tko, da sprejmemo resnico tako kakrsna je in ji damo vse nase spostovanje.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #73 - 26.07.2004 at 14:01:42
 
siaj wrote on 26.07.2004 at 12:37:02:
1. možnosti odločitev ni

ko se odločiš ne izbiraš med možnostmi, se samo odločiš

kaksno "odlocanje" pa je pol to, da nima vec moznosti izbire? a tako odlocanje sploh lahko obstaja?

Quote:
2. glej, ne sprejemam jaz telesa in duha, da jih razlikujem

ravno obratno, ne razlikujem, zato se gre

kdo je tisti, ki sprejema in koga ali kaj ti isti sprejema?

al "sprejemanje" spet obstaja brez tistega, ki sprejema in tistega ki je sprejeti (oz. sprejeto)?

Quote:
ljubezen ne razlikuje

ljubezen je zame prisotna takrat ko sta prisotna vsaj dva (razlicna). tisti, ki ljubi in tisti ki je ljubljen.

al spet "ljubezen" po tvoje obstaja brez ljubljenega in tistega, ki ljubi?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Jaz nisem to telo
Reply #74 - 26.07.2004 at 14:30:06
 
prav zabavna so tale tvoja retorična vprašanja


no, pa mi ti povej v katerem grmu tiči zajček  Grin Undecided



Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 16