Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 16
(Read 87460 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #75 - 26.07.2004 at 14:53:37
 
siaj wrote on 26.07.2004 at 14:30:06:
no, pa mi ti povej v katerem grmu tiči zajček

v vsakem. resnica je vseprisotna.

sej zato pa pravm... ce hocmo bit zares in trajno pomirjeni in zadovoljni jo mormo sprejet tako kakrsna je in ji dati vse nase spostovanje.

Hari bol.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Jaz nisem to telo
Reply #76 - 26.07.2004 at 21:47:23
 
Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 14:53:37:
... ce hocmo bit zares in trajno pomirjeni in zadovoljni jo mormo sprejet tako kakrsna je in ji dati vse nase spostovanje.

OK. Meni moja resnica govori, da sem jaz tudi moje telo. In ker seveda želim biti tudi jaz trajno pomirjena in zadovoljna, sem sprejela mojo resnico takšno, kakršna je in ji dala vse moje spoštovanje. Tako tudi mojemu telesu, seveda…

Tvoja resnica je pač drugačna. Tebi tvoja resnica pravi, da ti nisi tvoje telo in kot takšno si jo sprejel in ji dal vse tvoje spoštovanje. Tudi prav. Vsakdo hodi pač svojo pot in živi svojo resnico. Nekoč in nekje bomo itak vsak po svoji poti (ki bo prav zaradi različnih resnic za nekatere krajša, za nekatere pač malo daljša) vsi spoznali Resnico. Vsakdo pač hodi po svoji poti, pomembno pa je, da se na njej dobro počuti in da na njej uživa. Pa naj to pomeni, da je on/a tudi to telo ali pa ne…

Vseeno ti v razmislek, ali si ti tudi to telo, ali ne, dodajam še dva odlomka iz knjige Pogovori z Bogom. Ker naključij seveda ni, jih tudi jaz danes nisem naključno našla. Sem iskala nekaj čisto drugega, našla pa tole. Na-ključ-je… Wink

»V najširšem smislu tvoj duh hrepeni po tistem veličastnem trenutku, ko boš zavestno spoznal njegove želje in se združil z njim v radostno enost. Vendar duh nikoli in nikdar ne bo vsiljeval svojih želja tvojemu zdajšnjemu zavestnemu in telesnemu delu. Razum pogosto poskuša vsiliti svojo voljo telesu – in to se mu večkrat posreči. Telo pogosto poskuša obvladati razum – in to mu večkrat uspe. Vendar se niti telesu niti razumu ni treba truditi, da bi obvladala dušo, saj duša nima potreb, v nasprotju s telesom in razumom, ki sta njihova ujetnika, in tako telesu in razumu vseskozi dopušča, naj bo po njunem. Le na ta način lahko celota, imenovana »ti«, ustvarja in pri tem spoznava, kdo je v resnici. To mora storiti z dejanjem zavestnega hotenja in ne skozi dejanje nezavedne poslušnosti. Naloga duše je, da ti da vedeti, kaj si želi; ni njena naloga, da ti to vsili. Naloga razuma je izbrati med različnimi ponujenimi možnostmi. Naloga telesa je udejaniti to izbiro. Kadar telo, razum in duša ustvarjajo skupaj, v sozvočju in združeni, se Bog utelesi. Takrat se duša prepozna skozi lastno izkustvo.«

»Ljudje ste trojna bitja, sestavljeni iz telesa, razuma in duha. Vedno boste trojna bitja, ne le medtem ko živite na zemlji. Tudi po smrti telo in razum ne premineta. Telo spremeni obliko, pri čemer pusti za sabo svoj najotipljivejši del, vendar še vedno obdrži svojo zunanjo lupino. Tudi razum (ki ga ne smete zamenjevati z možgani) te še spremlja, z duhom in telesom se združi v eno samo energetsko gmoto s tremi raszežnostmi ali vidiki. V resnici ste vsi ista energija, s tremi med sabo razlikujočimi se značilnostmi.«

iz knjige Pogovori z Bogom 2, Donald Neal Walsh
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Jaz nisem to telo
Reply #77 - 27.07.2004 at 08:06:08
 
Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 14:53:37:
v vsakem. resnica je vseprisotna.

sej zato pa pravm... ce hocmo bit zares in trajno pomirjeni in zadovoljni jo mormo sprejet tako kakrsna je in ji dati vse nase spostovanje.

Hari bol.



s tem se popolnoma strinjam  Wink

spoštovanje pa je temelj vsakega odnosa - pustiti biti in spoštovati to bitje (v najširšem smislu) kot je
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Jaz nisem to telo
Reply #78 - 27.07.2004 at 08:08:57
 
Miska wrote on 26.07.2004 at 21:47:23:
OK. Meni moja resnica govori, da sem jaz tudi moje telo. In ker seveda želim biti tudi jaz trajno pomirjena in zadovoljna, sem sprejela mojo resnico takšno, kakršna je in ji dala vse moje spoštovanje. Tako tudi mojemu telesu, seveda…



tu pa seveda ni sploh kaj dodati  Wink Smiley
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #79 - 27.07.2004 at 09:31:25
 
Miska wrote on 26.07.2004 at 21:47:23:
»V najširšem smislu tvoj duh hrepeni po tistem veličastnem trenutku, ko boš zavestno spoznal njegove želje in se združil z njim v radostno enost.

se strinjam. mi vsi si zelimo radost, trajno radost...

Quote:
Vendar duh nikoli in nikdar ne bo vsiljeval svojih želja tvojemu zdajšnjemu zavestnemu in telesnemu delu. Razum pogosto poskuša vsiliti svojo voljo telesu – in to se mu večkrat posreči. Telo pogosto poskuša obvladati razum – in to mu večkrat uspe. Vendar se niti telesu niti razumu ni treba truditi, da bi obvladala dušo, saj duša nima potreb, v nasprotju s telesom in razumom, ki sta njihova ujetnika, in tako telesu in razumu vseskozi dopušča, naj bo po njunem. Le na ta način lahko celota, imenovana »ti«, ustvarja in pri tem spoznava, kdo je v resnici. To mora storiti z dejanjem zavestnega hotenja in ne skozi dejanje nezavedne poslušnosti. Naloga duše je, da ti da vedeti, kaj si želi; ni njena naloga, da ti to vsili. Naloga razuma je izbrati med različnimi ponujenimi možnostmi. Naloga telesa je udejaniti to izbiro. Kadar telo, razum in duša ustvarjajo skupaj, v sozvočju in združeni, se Bog utelesi. Takrat se duša prepozna skozi lastno izkustvo.«

»Ljudje ste trojna bitja, sestavljeni iz telesa, razuma in duha. Vedno boste trojna bitja, ne le medtem ko živite na zemlji. Tudi po smrti telo in razum ne premineta. Telo spremeni obliko, pri čemer pusti za sabo svoj najotipljivejši del, vendar še vedno obdrži svojo zunanjo lupino. Tudi razum (ki ga ne smete zamenjevati z možgani) te še spremlja, z duhom in telesom se združi v eno samo energetsko gmoto s tremi raszežnostmi ali vidiki. V resnici ste vsi ista energija, s tremi med sabo razlikujočimi se značilnostmi.«

...ampak jaz sem mnenja, da se s tem uvidom in procesom kot je opisan tuki zgori tega ne da dokoncno in trajno dosezt (ceprav je dost resnice notr).

ugotovit je treba kdo smo zares (in s tem tud kdo nismo) in delovat v skladu s tem. ce mamo vero v svete spise (npr. Bhagavad-gita, Srimad-Bhagavatam...) in vero v realizirane svetnike (ki prakticno zivijo po navodilih iz teh spisov), lahko sprejmemo teoreticni koncept in proces kot ga predlagajo oni. drgac pa se bomo ukvarjal z drugimi procesi in dosegal tiste stvari, ki nam jih lahko nudjo ti drugi procesi.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #80 - 27.07.2004 at 10:17:28
 
siaj wrote on 26.07.2004 at 14:30:06:
prav zabavna so tale tvoja retorična vprašanja


no, pa mi ti povej v katerem grmu tiči zajček  Grin Undecided



Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 14:53:37:
v vsakem. resnica je vseprisotna.




takle zajček je v vsakem grmu:

...

(pa ponavadi ni samo en sam in njegova resnica je bolezen)



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Jaz nisem to telo
Reply #81 - 27.07.2004 at 10:38:46
 
Madan Gopal Das wrote on 27.07.2004 at 09:31:25:
ugotovit je treba kdo smo zares (in s tem tud kdo nismo) in delovat v skladu s tem. ce mamo vero v svete spise (npr. Bhagavad-gita, Srimad-Bhagavatam...) in vero v realizirane svetnike (ki prakticno zivijo po navodilih iz teh spisov), lahko sprejmemo teoreticni koncept in proces kot ga predlagajo oni. drgac pa se bomo ukvarjal z drugimi procesi in dosegal tiste stvari, ki nam jih lahko nudjo ti drugi procesi.

Z vsako izkušnjo, ki jo doživiš prav preko tega telesa, to ugotavljaš. In z vsako izkušnjo, ki je posledica izbire razuma (če seveda sledi tisti izbiri, ki jo ponudi duša) in je udejanjena prav skozi tole tvoje telo, si lahko bližje prav temu – kar zares si. In četudi razum izbere tisto možnost, ki je ne ponudi duša in telo tisto izbiro udejani – skozi to izkušnjo ugotoviš pač, kdo nisi in si tudi na ta način torej bližje temu, kar si. In vsi sveti spisi so OK. In vsi svetniki, ki so živeli po navodilih iz teh svetih spisov, so OK. Ampak, Madan Gopal Das – mi smo še daleč od tega, da bi bili svetniki. Da bi lahko torej kar živeli po navodilih katerihkoli svetih spisov. Se pa tega učimo (če si želimo, seveda). In prav zato nam je bilo dano prav tole telo – da tudi preko njega ugotavljamo, kdo smo (in s tem tudi, kdo nismo).

In tudi zato – jaz sem TUDI to telo…
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Jaz nisem to telo
Reply #82 - 27.07.2004 at 11:03:13
 
on: 07/26/04 at 21:47:23 Miska :
Quote:
OK. Meni moja resnica govori, da sem jaz tudi moje telo. In ker seveda želim biti tudi jaz trajno pomirjena in zadovoljna, sem sprejela mojo resnico takšno, kakršna je in ji dala vse moje spoštovanje. Tako tudi mojemu telesu, seveda…

Tvoja resnica je pač drugačna. Tebi tvoja resnica pravi, da ti nisi tvoje telo in kot takšno si jo sprejel in ji dal vse tvoje spoštovanje. Tudi prav. Vsakdo hodi pač svojo pot in živi svojo resnico. Nekoč in nekje bomo itak vsak po svoji poti (ki bo prav zaradi različnih resnic za nekatere krajša, za nekatere pač malo daljša) vsi spoznali Resnico. Vsakdo pač hodi po svoji poti, pomembno pa je, da se na njej dobro počuti in da na njej uživa. Pa naj to pomeni, da je on/a tudi to telo ali pa ne…

Vseeno ti v razmislek, ali si ti tudi to telo, ali ne, dodajam še dva odlomka iz knjige Pogovori z Bogom. Ker naključij seveda ni, jih tudi jaz danes nisem naključno našla. Sem iskala nekaj čisto drugega, našla pa tole. Na-ključ-je…  Wink

»V najširšem smislu tvoj duh hrepeni po tistem veličastnem trenutku, ko boš zavestno spoznal njegove želje in se združil z njim v radostno enost. Vendar duh nikoli in nikdar ne bo vsiljeval svojih želja tvojemu zdajšnjemu zavestnemu in telesnemu delu. Razum pogosto poskuša vsiliti svojo voljo telesu – in to se mu večkrat posreči. Telo pogosto poskuša obvladati razum – in to mu večkrat uspe. Vendar se niti telesu niti razumu ni treba truditi, da bi obvladala dušo, saj duša nima potreb, v nasprotju s telesom in razumom, ki sta njihova ujetnika, in tako telesu in razumu vseskozi dopušča, naj bo po njunem. Le na ta način lahko celota, imenovana »ti«, ustvarja in pri tem spoznava, kdo je v resnici. To mora storiti z dejanjem zavestnega hotenja in ne skozi dejanje nezavedne poslušnosti. Naloga duše je, da ti da vedeti, kaj si želi; ni njena naloga, da ti to vsili. Naloga razuma je izbrati med različnimi ponujenimi možnostmi. Naloga telesa je udejaniti to izbiro. Kadar telo, razum in duša ustvarjajo skupaj, v sozvočju in združeni, se Bog utelesi. Takrat se duša prepozna skozi lastno izkustvo.«

»Ljudje ste trojna bitja, sestavljeni iz telesa, razuma in duha. Vedno boste trojna bitja, ne le medtem ko živite na zemlji. Tudi po smrti telo in razum ne premineta. Telo spremeni obliko, pri čemer pusti za sabo svoj najotipljivejši del, vendar še vedno obdrži svojo zunanjo lupino. Tudi razum (ki ga ne smete zamenjevati z možgani) te še spremlja, z duhom in telesom se združi v eno samo energetsko gmoto s tremi raszežnostmi ali vidiki. V resnici ste vsi ista energija, s tremi med sabo razlikujočimi se značilnostmi.«

iz knjige Pogovori z Bogom 2, Donald Neal Walsh  

Vemo da osebna resnica je v glavnem nekaj drugega kot je to resničnost Apsoluta , ''Resnica'' , ali pak ''resnica kakšna res je''
vsi še učimo, (ali ne ? Smiley ), tedaj vsaki ima prav na forumu ponujat resnico v katero verjame ... Roll Eyes

moja resnica in tvoja resnica verjetno niso popolnost ...
pak imaš veliko prav Smiley, sami odločamo ali nam je dovolj osebna resnica
svoboda/ svobodna volja je zakon
kdo pa hoče, verjamem, vendar vedno sme z najboljšim argumentim, znanjem in logikom kar jih ima komentirati ''tujo resnico'' katero je že nekdo tud imal prav staviti/oglasiti tuki Wink Wink ( demokracija... he, he )

--
Ta Walsh je tolik priljubljen...
vendar moram reči da se meni zdi težko zmeden
ne zameri , samo moje mnenje
LP
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #83 - 27.07.2004 at 11:08:02
 
Miska wrote on 27.07.2004 at 10:38:46:
Z vsako izkušnjo, ki jo doživiš prav preko tega telesa, to ugotavljaš. In z vsako izkušnjo, ki je posledica izbire razuma (če seveda sledi tisti izbiri, ki jo ponudi duša) in je udejanjena prav skozi tole tvoje telo, si lahko bližje prav temu – kar zares si. In četudi razum izbere tisto možnost, ki je ne ponudi duša in telo tisto izbiro udejani – skozi to izkušnjo ugotoviš pač, kdo nisi in si tudi na ta način torej bližje temu, kar si.

ce ves kdo nisi pol s tem se ne izves direktno kdo si. je pa res, da ce mas velik izkusenj s tem kdo nisi je pol lazje sprejet tisto kar si, ko se ti po milosti Boga razodene.

Quote:
In vsi sveti spisi so OK. In vsi svetniki, ki so živeli po navodilih iz teh svetih spisov, so OK. Ampak, Madan Gopal Das – mi smo še daleč od tega, da bi bili svetniki. Da bi lahko torej kar živeli po navodilih katerihkoli svetih spisov. Se pa tega učimo (če si želimo, seveda).

lih zarad tega ker nismo svetniki (in ne vemo kdo v resnic smo) se mormo (ce hocmo) izobrazit s pomocjo svetih spisov in realiziranih svetnikov in sledit njihova navodila, da se lahko tudi mi sami realiziramo. zakaj ne bi sprejel pomoci, ce mi je ponujena?

Quote:
In prav zato nam je bilo dano prav tole telo – da tudi preko njega ugotavljamo, kdo smo (in s tem tudi, kdo nismo).

prav mas. ce to telo uporabljamo na nacin kot to predlagajo sveti spisi in realizirani svetniki se lahko zlo hitr sami sebe realiziramo.

btw. si kdaj brala Bhagavad-gito (pesem Boga)?

Quote:
In tudi zato – jaz sem TUDI to telo…

tud jaz sem se vedno to materialno telo, toliko kokr se z njim zmotno-poistovecam. ce ga uporabljam za tisto cemur je izvorno namenjen sem lahko zadovoljen.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Jaz nisem to telo
Reply #84 - 27.07.2004 at 11:16:34
 
Smileys govorjenjem o tem , kdo smo in kdo nismo ne bomo nič bližje sebi ...vse to je stvar intelekta
star pregovor pravi , da sta dva grama prakse več vredna , kot tone popisanega papirja...
in , kako povedati nekaj , kar se ne da ?
kar je potrebno doživeti?
izguba časa...
sicer pa je to izbira posameznika in če izbere ali ne , je tudi svobodna volja posameznika...kar je tudi prav
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Jaz nisem to telo
Reply #85 - 27.07.2004 at 11:42:14
 
indigo wrote on 27.07.2004 at 11:03:13:
Vemo da osebna resnica je v glavnem nekaj drugega kot je to resničnost Apsoluta , ''Resnica'' , ali pak ''resnica kakšna res je''
vsi še učimo, (ali ne ? Smiley ), tedaj vsaki ima prav na forumu ponujat resnico v katero verjame ... Roll Eyes

moja resnica in tvoja resnica verjetno niso popolnost ...
pak imaš veliko prav Smiley, sami odločamo ali nam je dovolj osebna resnica
svoboda/ svobodna volja je zakon
kdo pa hoče, verjamem, vendar vedno sme z najboljšim argumentim, znanjem in logikom kar jih ima komentirati ''tujo resnico'' katero je že nekdo tud imal prav staviti/oglasiti tuki Wink Wink ( demokracija... he, he )

--
Ta Walsh je tolik priljubljen...
vendar moram reči da se meni zdi težko zmeden
ne zameri , samo moje mnenje
LP

indigo, je bilo tole namenjeno meni? Če da, potem:

o osebnih resnicah, o resnicah vsakega posameznika smo tudi na tem forumu že veliko rekli. In ja – vsakdo ima svojo resnico, ki je obarvana pač na njegov način, glede na vzorce, ki jih vsakdo nosi v sebi. Ko se osvobodimo prav vseh vzorcev, šele spoznamo, doživimo in živimo tisti edino, pravo Resnico, ki pa je enaka vsem. Ampak šele potem…

In seveda – moja resnica še zdaleč ni enako Resnica, imam še prav veliko za naredit in še prav veliko se za naučit. Saj zato pa sem tukaj, ane? Wink Točno v tem telesu, točno s tem svojim razumom, točno s temi svojimi vzorci… In preberem tudi tvojo resnico, ali resnico kogarkoli drugega. Ki tudi (še) ni Resnica, seveda. V njej pa lahko morda najdem kakšen biser, ki ga lahko (ali pa ne – moja svobodna volja) vkomponiram v svojo simfonijo življenja. In sem morda prav na ta način še za korak bližje Resnici… In prav zato smo vsi vsem učitelji in vsi vsem učenci. Če si tega želimo, seveda… tudi to je popolnoma naša osebna izbira in naša osebna odločitev…

In le zakaj naj bi tebi zamerila za tvoje mnenje? Tvoje mnenje je pač tvoje mnenje, vso pravico imaš do njega. Tebi Walsh pač ni sedel, meni je – in to zelo. Jaz najdem prav v teh knjigah ogromno odgovorov na svoja vprašanja. Če tebi sede kaj drugega – hej, just go for it! Nekje in nekoč, v tisti edini in pravi Resnici, se pa itak srečava… Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Jaz nisem to telo
Reply #86 - 27.07.2004 at 11:45:37
 
Smiley Wink Grin
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Jaz nisem to telo
Reply #87 - 27.07.2004 at 11:52:31
 
Madan Gopal Das wrote on 27.07.2004 at 11:08:02:
ce ves kdo nisi pol s tem se ne izves direktno kdo si. je pa res, da ce mas velik izkusenj s tem kdo nisi je pol lazje sprejet tisto kar si, ko se ti po milosti Boga razodene.

Jeap, nekako tako. Ko ugotovim, kaj nisem, sem bližje temu, kar sem. In če moram še 100x na različne načine ugotoviti, kaj nisem, da bom na koncu le vedela, kaj sem – to je pa itak stvar moje osebne odločitve. To je tisto, ko Walsh govori, da ti duša ničesar ne vsiljuje. To je naša svobodna volja. In »dolžina poti« je odvisna prav od tega, koliko želim/zmorem/hočem slišat to, kar mi duša govori. Hm, če bi zmogli vedno slišati in slediti tistemu, kar nam naša duša govori... bi zelo hitro vedeli/izkusili/ugotovili, kdo in kaj smo. Ampak tu je pač še naš ego. Ta presneti ego, zaradi katerega je včasih tako težko slišat svojo dušo. In če jo že uspemo slišat - joj, ko ji je pa včasih tako težko sledit...

Veš, nisem pa ravno prepričana, da se ti tisto, kar si, razodene samo po milosti Boga. Ker Bog je itak vseskozi toliko milosten, da nam skozi vsako situacijo to razodeva. Mi sami (naš ego) pa je tisti, ki nam to milost preprečuje videti/slišati/doživeti…


Madan Gopal Das wrote on 27.07.2004 at 11:08:02:
lih zarad tega ker nismo svetniki (in ne vemo kdo v resnic smo) se mormo (ce hocmo) izobrazit s pomocjo svetih spisov in realiziranih svetnikov in sledit njihova navodila, da se lahko tudi mi sami realiziramo. zakaj ne bi sprejel pomoci, ce mi je ponujena?

Catch je v tem, da moramo vse to, kar govorijo sveti spisi, mi izkusiti. In na podlagi lastne izkušnje ugotavljati/preverjati/se spominjati, kdo in kaj smo. Ne moremo živeti samo po neki teoriji, če je nismo izkusili. In vso tisto pomoč, ki ti jo ponujajo sveti spisi, lahko sprejmeš samo v tej meri, da jo sam preizkusiš. In potem šele na podlagi lastnih izkušenj ugotavljaš in preverjaš, kdo in kaj si. Se v bistvu samo spominjaš. Ne moreš pa teorije kar tako prenest v prakso. In kar rečt – aha, to je to, jaz sem zdaj to in to. Pot gre preko lastnih izkušenj…


Madan Gopal Das wrote on 27.07.2004 at 11:08:02:
btw. si kdaj brala Bhagavad-gito (pesem Boga)?

Nope. Jo imam sicer doma, sem enkrat pokukala vanjo, ampak da bi se je pa prav zares lotila - se je nisem. Verjetno (še) ni bil čas za to… Wink


Madan Gopal Das wrote on 27.07.2004 at 11:08:02:
tud jaz sem se vedno to materialno telo, toliko kokr se z njim zmotno-poistovecam. ce ga uporabljam za tisto cemur je izvorno namenjen sem lahko zadovoljen.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #88 - 27.07.2004 at 12:00:06
 
Miska wrote on 27.07.2004 at 11:52:31:
Veš, nisem pa ravno prepričana, da se ti tisto, kar si, razodene samo po milosti Boga. Ker Bog je itak vseskozi toliko milosten, da nam skozi vsako situacijo to razodeva. Mi sami (naš ego) pa je tisti, ki nam to milost preprečuje videti/slišati/doživeti…

sele ko zaznamo sladkobo in vseprivlacnost Boga smo pripravljeni naravno opustiti nas lazni-ego. drgac nimamo moci, niti poguma. in tolk kokr smo pripravljeni zrtvovat za Boga, tolk se nam On razodeva in takrat vedno vec spoznamo tudi sebe.

Quote:
Catch je v tem, da moramo vse to, kar govorijo sveti spisi, mi izkusiti. In na podlagi lastne izkušnje ugotavljati/preverjati/se spominjati, kdo in kaj smo. Ne moremo živeti samo po neki teoriji, če je nismo izkusili. In vso tisto pomoč, ki ti jo ponujajo sveti spisi, lahko sprejmeš samo v tej meri, da jo sam preizkusiš. In potem šele na podlagi lastnih izkušenj ugotavljaš in preverjaš, kdo in kaj si. Se v bistvu samo spominjaš. Ne moreš pa teorije kar tako prenest v prakso. In kar rečt – aha, to je to, jaz sem zdaj to in to. Pot gre preko lastnih izkušenj…

ja, sledit mormo navodilom, ki nam jih dajejo sveti spisi in realizirani svetniki, da lahko dozivimo sebe. brez primerne prakse se strinjam, da ne gre.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Jaz nisem to telo
Reply #89 - 27.07.2004 at 12:16:42
 
Smiley Wink Grin
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 16