Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12
(Read 88670 times)
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Devi
Reply #105 - 02.01.2010 at 15:15:20
 
Devi wrote on 25.12.2009 at 13:47:23:
Robi wrote on 24.12.2009 at 19:55:47:
Pa pojdi naprej. Kaj se toliko obremenjuješ s preteklostjo, ki je samo še duh. Smiley

ne obremenjujem se s preteklostjo. s tem da se bo ponovila, ker sem sama še zmer ista, se pa.

To kar si napisala, jaz razumem kot obremenjevanje s preteklostjo. To pa zato, ker ne veš, ne razumeš, kaj se je s tabo v preteklosti sploh dogajalo. V tem smislu je to obremenjevanje smiselno, saj te bo le na tak način pripeljalo do razumevanja in s tem do preprečitve ponavljanja neželenih ponovitev. Mogoče pa niti ni slabo, da do ponovitve situacije pride. Konkretno življensko dogajanje je vedno bistveno bolj efektno in poučno od premlevanja preteklosti v mislih in s tem ustvarjanja bolečine. Naj se zgodovina ponovi, mogoče si se v preteklosti prehitro umaknila, zbežala iz neprijetne situacije in ti sedaj preostane samo to, da se spet soočiš z nečim, kar nisi dovolj predelala.
Pač, moja misel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Devi
Reply #106 - 02.01.2010 at 15:21:17
 
Quote:
Devi

Začetek sanj bi bilo neko tvoje čustveno stanje voda in ribe v njej kot tvoje razpoloženje.  Gobe halucinogene povezane z mrtvimi pod površjem, kažejo na nekaj kar ti jemlje energijo in želiš pustiti za seboj, vendar je tu prisoten tudi strah. ( ribe v bazenčku tista ki skoči ven iz vode varnega bazna se duši ) ter naprej sanjska slika  kaže na tvojo ranljivost, notranjost hiše, se ti zdi varna ( hiša kaže na tvojo osenost in zidove s katerimi si se obdala ) zunaj pa preži nevarnost, strahovi. Tvoja varnost je v notranjosti hiše in tudi osebe v hiši,  ti pomenijo neko varnost, ustvarila si si nek varni svet, ki pa je iluzoren.  Želja po zaščiti, ki pa jo ne dobiš, vendar si močna sama in se moraš edino ti sama soočiti s svojimi strahovi in kalupi, kot kaže sanjska slika se tudi duhovi po soočenju razblinijo v prah in te ne ogrožajo več.

Lep pozdrav  Smiley


Duhovi se v eksploziji vsi naenkrat nenadoma razblinijo v prah. Ne vidim ne duha ne sluha o tem, da je duhovi ne bi ogrožali. Ravno nasprotno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Devi
Reply #107 - 02.01.2010 at 15:28:00
 
Robi wrote on 29.12.2009 at 12:11:44:
Quote:
Želja po zaščiti, ki pa jo ne dobiš, vendar si močna sama in se moraš edino ti sama soočiti s svojimi strahovi in kalupi

Ta prepričanja, da se mora sama soočiti s kalupi, hkrati tudi ustvarjajo kalup.
Zato občutek ujetosti.


Devi veliko razmišlja, zato je težko govoriti o kalupih. Mislim, da se je že v preteklosti nekje govorilo, da se zaradi notranjega dogajanja pregreva in mi je Titudova intervencija s halucigenimi gobami, ki zastrupljajo možgane zelo smiselna. Beseda kalupi je na področju psihološkega dogajanja zelo plitka in kaže na poskus avtoritativnega pridiganja. Devi je daleč od kalupov in daleč od malomeščanskega vrednotenja. Če kalupi pomenijo miselne vzorce, je to spet zelo poenostavljeno. Miselni vzorci se zelo prepletajo, dogajanje je dinamično in je govor o kalupih nesmiseln.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Devi
Reply #108 - 02.01.2010 at 15:34:18
 
Robi wrote on 29.12.2009 at 16:44:32:
Quote:
V bistvu raziskuješ namen raziskovanja, ki naj bi ti ga pojasnilo sanjsko okolje, vendar ti tega raziskovalno okolje zaradi kontaminirasti s samim namenom raziskovanja ne zmore razkrit, zato se se sesuje vase/razblini.

Se strinjam.
Ljudje smo zanimiva bitja. Težave, ki jih imamo v življenju se trudimo reševati z umom, kateri je pravzaprav vir teh težav. Podamo se na mukotrpno in dolgo pot, ki ji rečemo ozaveščanje in osvobajanje od sebe. S svojo zavestjo, ki seveda težko ugovarja omejitvam in resnicam uma, smo večkrat le žrtve in nevem kolikokrat od realnosti zahtevamo, da nam pokaže še drugi vidik resničnosti od tiste v katero verjamemo.
Takorekoč živimo v neki kletki. Stene te kletke pa so zelo dobro zasidrane s prepričanji in strahom, ki nam preprečuje, da bi podrli te meje.
Ves naš trud osvobajanja prazaprav temelji na tem, kako se počutiti svobodno v svoji kletki.
Pri Devi je še posebej izrazita navezanost na ta prepričanja, ki se kaže kot zapiranje vase in strah.
Seveda pa se navezanost in svoboda izključujeta.
Večkrat se vprašam kaj je bolj boleče ....živeti z bolečino ali se sprijazniti s spremembami ?


To razmišljanje se mi zdi zanimivo. Sam ga razumem skozi svoje razmišljanje, da je ozaveščanje v izolaciji od dinamike življenja lahko kontraproduktivno. Človek se izolira, zaradi pretiranega tuhtanja se začne pregrevati, bolečina naraste,.... Človek mora biti v funkciji, živeti, delovati, pa četudi ponovi stare neprijetne izkušnje. Ozaveščanje je smiselno vzporedno z življenskim dogajanje. Največja katastrofa je, če človek ni v funkciji, če njegovo življenje nima namena in smisla. Umakniti se za krajši čas, se odpočiti, nabrati energije, je smiselno,....kaj več pa je nevarno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Devi
Reply #109 - 02.01.2010 at 15:46:59
 
Devi wrote on 30.12.2009 at 22:09:20:
Robi wrote on 30.12.2009 at 21:10:58:
A se "dogaja" ponavadi takrat, ko nisi sama ?
Ko pa si sama, pa si zadovoljna, ker se nič ne "dogaja",a hkrati pa nisi zadovoljna, ker si sama ?
Če je to res, kar bi lahko bil vir teh "groznih" sanj in bitk.

'zmeša mi energijo', sem rekla. razlog za ščite niso zmer strahovi.
včasih je sam to, da ne želiš da je določena energija v nekem procesu, ki teče, motena. usmerjanje pozornosti od znotrej navzven zmatra, poleg tega da nimaš nič pametnega za povedat, ker itak nisi zlo zavestno prisoten.
bit sama mene ne moti. edin opazla sem, da sem jest rajš sama ko večina ljudi, ki jih poznam. in skoz primerjanje se včasih vprašam, a je to problem, a sem pač jest taka, al imam samo tako obdobje. k zmerej pa tud nisem rada sama Smiley
ne bi še analizirala zaenkrat, tak da lahko se tle ustaviš.


Spomnim se, ko si nekoč bila čisto iz sebe zaradi mojih vrtanj. Mislim, da so moja vrtanja dajala še dodatno moč tvojim vrtanjem vase. Vrtanja so zelo boleča, sploh pa, če je človek sam in predeluje preteklost. To je nevarno. Vrtanja so smiselna vzporedno z življensko dinamisko. Ta tvoja duhovna vodnica, ki pazi na duhove, je totalno neefektna. Prihaja do eksplozij. Hiška je lesena, topla, a majhna v nasprotju z duhovi, bolečinami. Človek sam si ne more zgraditi konkretne hiše. Lahko si zagotovi začasno toplo pribežališče. Za kaj več pa rabi varnost v družbi širšega kroga ljudi, partnerja, prijateljev, družbe. In razvija se skozi dinamiko teh odnosov. Bloditi po sebi v samoti je katastrofa. Zgleda da se tega zavedaš in poskušaš umirjati notranje dogajanje. Ampak nezavedno je dinamična zadeva, stvari se dogajajo same od sebe, proces tvojega življenja gre naprej, staraš se, smrt se bliža in če človek ne dela, kar bi moral, če ne uresničuje svojega sebstva, če ne jemlje resno strahov (duhov), ampak jih umirja s strokovnjakinjo za duhove-duhovno vodnico, je eksplozija logična. Kot da si v stanju, ko svojih strahov in bolečine sploh več ne vidiš, jo tlačiš nekam dol.
Ma kaki kalupi, to so prazne besede, nizke vrednosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Devi
Reply #110 - 02.01.2010 at 17:10:14
 
murileon wrote on 02.01.2010 at 15:21:17:
Quote:
Devi

Začetek sanj bi bilo neko tvoje čustveno stanje voda in ribe v njej kot tvoje razpoloženje.  Gobe halucinogene povezane z mrtvimi pod površjem, kažejo na nekaj kar ti jemlje energijo in želiš pustiti za seboj, vendar je tu prisoten tudi strah. ( ribe v bazenčku tista ki skoči ven iz vode varnega bazna se duši ) ter naprej sanjska slika  kaže na tvojo ranljivost, notranjost hiše, se ti zdi varna ( hiša kaže na tvojo osenost in zidove s katerimi si se obdala ) zunaj pa preži nevarnost, strahovi. Tvoja varnost je v notranjosti hiše in tudi osebe v hiši,  ti pomenijo neko varnost, ustvarila si si nek varni svet, ki pa je iluzoren.  Želja po zaščiti, ki pa jo ne dobiš, vendar si močna sama in se moraš edino ti sama soočiti s svojimi strahovi in kalupi, kot kaže sanjska slika se tudi duhovi po soočenju razblinijo v prah in te ne ogrožajo več.

Lep pozdrav  Smiley


Duhovi se v eksploziji vsi naenkrat nenadoma razblinijo v prah. Ne vidim ne duha ne sluha o tem, da je duhovi ne bi ogrožali. Ravno nasprotno.


Napisala sem, da jo duhovi ne ogrožajo VEČ po soočenju, ko se razblinijo v prah. Razen če je zate tudi prah ogrožujoč.

Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Devi
Reply #111 - 02.01.2010 at 17:48:26
 
Quote:
murileon wrote on 02.01.2010 at 15:21:17:
Quote:
Devi

Začetek sanj bi bilo neko tvoje čustveno stanje voda in ribe v njej kot tvoje razpoloženje.  Gobe halucinogene povezane z mrtvimi pod površjem, kažejo na nekaj kar ti jemlje energijo in želiš pustiti za seboj, vendar je tu prisoten tudi strah. ( ribe v bazenčku tista ki skoči ven iz vode varnega bazna se duši ) ter naprej sanjska slika  kaže na tvojo ranljivost, notranjost hiše, se ti zdi varna ( hiša kaže na tvojo osenost in zidove s katerimi si se obdala ) zunaj pa preži nevarnost, strahovi. Tvoja varnost je v notranjosti hiše in tudi osebe v hiši,  ti pomenijo neko varnost, ustvarila si si nek varni svet, ki pa je iluzoren.  Želja po zaščiti, ki pa jo ne dobiš, vendar si močna sama in se moraš edino ti sama soočiti s svojimi strahovi in kalupi, kot kaže sanjska slika se tudi duhovi po soočenju razblinijo v prah in te ne ogrožajo več.

Lep pozdrav  Smiley


Duhovi se v eksploziji vsi naenkrat nenadoma razblinijo v prah. Ne vidim ne duha ne sluha o tem, da je duhovi ne bi ogrožali. Ravno nasprotno.


Napisala sem, da jo duhovi ne ogrožajo VEČ po soočenju, ko se razblinijo v prah. Razen če je zate tudi prah ogrožujoč.



V sanjah ne veljajo enake zakonitosti kot v stvarnem svetu. Sanje ne poznajo časa. V sanjah je vse sočasno. V sanjah je eksplozija, ki je realnost. Eksplozija sicer prinese neko sočasno razblinjanje v prah oziroma pavzo odrešitve, vendar so duhovi v resnici še vedno tam, ker so bili prisotni v teh sanjah. Gre za zanko, duhovi-eksplozija-razblinjanje in nazaj. Stopiti je treba iz zanke premlevanja v dogajanja polno življenje, kjer se človek kali in živi.
Kar se praha tiče, verjetno so eksplodirale tudi halucigene gobe in dihati tak prah.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Devi
Reply #112 - 02.01.2010 at 17:56:29
 
murileon wrote on 02.01.2010 at 15:28:00:
Devi veliko razmišlja, zato je težko govoriti o kalupih. Mislim, da se je že v preteklosti nekje govorilo, da se zaradi notranjega dogajanja pregreva in mi je Titudova intervencija s halucigenimi gobami, ki zastrupljajo možgane zelo smiselna. Beseda kalupi je na področju psihološkega dogajanja zelo plitka in kaže na poskus avtoritativnega pridiganja. Devi je daleč od kalupov in daleč od malomeščanskega vrednotenja. Če kalupi pomenijo miselne vzorce, je to spet zelo poenostavljeno. Miselni vzorci se zelo prepletajo, dogajanje je dinamično in je govor o kalupih nesmiseln.


Kaj je s teboj Murileon, beseda kalup tebi kaže na poiskus avtoritativnega pridiganja ?  Meni avtoriteno bolj deluje tvoje podajanje ocen o drugih in neko pokroviteljstvo, ki se ga greš.

Podala sem razlago sanj Devi in po mojem mnenju so njene sanje dobre, ker se v sanjah samostojno sooči s strahom in ga premaga, dobesedno se to kar jo je bilo groza razblini, kar pomeni dobro in korak naprej, čeprav morda sanjska slika na prvi vtis ni rožnata.

Poleg tega je pa že sanjska slika povezana s tem, kar ljudje povezujejo med samo, mrtvi in duhovi, ki ogrožajo, v resnici pa je okoli tega  veliko praznega govoričenja in strašenja in nič konkretnega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Devi
Reply #113 - 02.01.2010 at 18:22:06
 
murileon wrote on 02.01.2010 at 17:48:26:
V sanjah ne veljajo enake zakonitosti kot v stvarnem svetu. Sanje ne poznajo časa. V sanjah je vse sočasno. V sanjah je eksplozija, ki je realnost. Eksplozija sicer prinese neko sočasno razblinjanje v prah oziroma pavzo odrešitve, vendar so duhovi v resnici še vedno tam, ker so bili prisotni v teh sanjah. Gre za zanko, duhovi-eksplozija-razblinjanje in nazaj. Stopiti je treba iz zanke premlevanja v dogajanja polno življenje, kjer se človek kali in živi.
Kar se praha tiče, verjetno so eksplodirale tudi halucigene gobe in dihati tak prah.....


Ja zelo nevarno dihati tak zrak, lahko si celo zadet, tudi v sanjah  Smiley kjer seveda ne veljajo enake zakonitosti kot v strvarnem svetu.

Tvoj verjetno ne pomeni nič, sanje so takšne kot so, dogajanja se ne spreminja, sanjalke ni ogrožal halucigeni prah ampak duhovi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Devi
Reply #114 - 02.01.2010 at 18:27:09
 
Quote:
Sam ga razumem skozi svoje razmišljanje, da je ozaveščanje v izolaciji od dinamike življenja lahko kontraproduktivno. Človek se izolira, zaradi pretiranega tuhtanja se začne pregrevati, bolečina naraste,.... Človek mora biti v funkciji, živeti, delovati, pa četudi ponovi stare neprijetne izkušnje. Ozaveščanje je smiselno vzporedno z življenskim dogajanje. Največja katastrofa je, če človek ni v funkciji, če njegovo življenje nima namena in smisla. Umakniti se za krajši čas, se odpočiti, nabrati energije, je smiselno,....kaj več pa je nevarno.

Se strinjam.
Saj že v osnovi človek ni samotar in zato raste le skozi odnose (to sem bral tudi v Krishnamurtijevih knjigah). V glavnem.
Seveda je fajn občasno se umakniti in razmisliti, predvsem zato, da se čustva umirijo in dajo prostor razumu.
Poznam ljudi, ki so izolirani, ampak po drugi strani pa v njih vre od strahu, kar se pozneje pokaže kot fobija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Devi
Reply #115 - 03.01.2010 at 09:18:07
 
V odnosu smo tako vseskozi. Vedno vzpostavljamo odnos, do vsega. Tudi do sanj in zato so sanje v času. Spoznanje tega vzpostavljanja odnosov ti da to "rast". Spoznanje samega sebe, kako vzpostaviš odnos do posamezne zadeve, ti razblini to razdvojenost, postane del tebe in s tem realni uvid brez časa.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #116 - 03.01.2010 at 13:25:01
 
murileon wrote on 02.01.2010 at 14:43:45:
Zelo zanimivo se mi zdi nasprotje med RAZISKOVALNO EKIPO in DUHOVNO VODNICO, ki skrbi za to področje. Raziskovalna ekipa predstavlja moderen pristop, ki je povezan z modernim znanstvenim svetom, ki nas prizemljuje in nas rešuje iracionalnih strahov. Ampak v tem sanjskem svetu, je to raziskovalna ekipa samo po imenu. Svet je poln duhov, halucigenih gob, mogoče se najde kaka zlata ribica, ki pa nima šans za preživetje, kaj šele za izpolnjevanje želj. Nemoč te ribice kaže na utopičnost tega sveta, ki pa ima na tvojo psiho zelo močno in realno deluje. Duhovna vodnica si ti, ki verjame v arhaičen spiritualni svet, kjer se je moč moderne dobe ustavila nekje pri halucigenih gobah. Zamere in iracionalne strahove, ki jih simbolizirajo duhovi umrlih, ne zmoreš zakopati v zgodovino in jo imeti za učenje. Rešitev je, kot že nekoč v enih sanjah, v opravljanju vsakdanjih opravil, v pomivanju posode, v kelnarjenju, v delu, v vlaganju energije v stvarni svet, ki prizemljuje in omogoča materialni napredek, ki bo zgradil modernejšo hišo, namesto zastarele brunarice okrog katere se vse sesuva in kjer imajo duhovi, preteklost in arhaični svet spiritualnosti, ki ne priznava moči modernega znanstvenega sveta, moč, ki te lahko zelo močno sesuva.
Zdi se mi, da te je soočenja z zamerami in bolečinami strah, vse to tiščoš nekam na stran, potlačuješ, zato jim daješ še dodatno moč. Zlata ribica simbolizira upanje, ki je temelj, ki drži našo psiho pokonci takrat, ko nam ne gre oziroma, ko dlje časa niso zadovoljene naše temeljne potrebe, sploh pa kontinuiran razvoj našega življenja

tole so zanimive misli, ne nujno zarad povezave s sanjami, bolj zato, ker si tolk globoko posegel. ker ponavad si ti bolj znanstven, jest pa arhaična. jes recimo verjamem, da se zemlja čisti sama. sicer rabi svoj čas, medtem ko ga čistilne naprave ne. samo zemlja skoz čiščenje nekako evoluira, medtem ko čistilne naprave zgolj vzdržujejo neko vedno enako stanje in tud ne odstranjujejo vzroka onesnaževanja.

murileon wrote on 02.01.2010 at 15:15:20:
To pa zato, ker ne veš, ne razumeš, kaj se je s tabo v preteklosti sploh dogajalo. V tem smislu je to obremenjevanje smiselno, saj te bo le na tak način pripeljalo do razumevanja in s tem do preprečitve ponavljanja neželenih ponovitev. Mogoče pa niti ni slabo, da do ponovitve situacije pride.

to že, samo ko je dovolj je dovolj. če ugotoviš, da delaš napake prov iz baze, moraš poseč v bazo, da jh popraviš. pač, če hočeš. če se temu izogibaš zdaj, jih boš moral enkrat pozneje. ne da se tega prov prestopit.

murileon wrote on 02.01.2010 at 15:34:18:
Ozaveščanje je smiselno vzporedno z življenskim dogajanje. Največja katastrofa je, če človek ni v funkciji, če njegovo življenje nima namena in smisla. Umakniti se za krajši čas, se odpočiti, nabrati energije, je smiselno,....kaj več pa je nevarno.

jes sem čist pristaš življenjskega učenja, ne izolacije. izolacija lahko človeka zlo porine v močvirje enih iluzij, sam po drugi strani so pa tud ljudje z zlo debelo kožo, ki hodijo po takih močvirjih ne glede na to, kolk zlo so družbeno aktivni in bi jih ena izolacija zlo bližje samemu sebi približala.
v tem trenutku, manj je hrupa okoli mene in misli drugih, več misli prihaja iz mene. kaj si želim, kaj rabim, čemu zaupam in čemu ne. mislim da si najbolj želim, da bi prišla tolk deleč, da bi se cel svet okol mene ustavil in bi lahko zlo naglas poslušala, kdo in kaj sem in kaj bi sploh rada. grozno je, da je svet tolk hudičevo glasen, glasovi v nas pa tolk tihi.

hvala za razmišljanje, murileon.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Devi
Reply #117 - 03.01.2010 at 13:54:24
 

"V tem trenutku, manj je hrupa okoli mene in misli drugih, več misli prihaja iz mene. kaj si želim, kaj rabim, čemu zaupam in čemu ne. mislim da si najbolj želim, da bi prišla tolk deleč, da bi se cel svet okol mene ustavil in bi lahko zlo naglas poslušala, kdo in kaj sem in kaj bi sploh rada. grozno je, da je svet tolk hudičevo glasen, glasovi v nas pa tolk tihi."

Tole bi rekel, da je zate zelo pomembno. Kaže na tvojo stisko. Meni se je začelo dogajati, da kako reklamo, ki so simbol glasnosti in vsiljevanja, vidim stokrat in nimam pojma, da sem jo sploh kdaj videl. Zame je reklama manipulacija in tako brez vrednosti. Obstajajo trenutki slabosti, ko se me dotakne kaj, kar nima smisla, ampak načeloma mi je uspelo vzpostaviti filtre, ko do mene, tisto, kar za mene nima vrednosti, ne pride. Je pa hkrati treba tudi paziti, da filtri ne prestrežejo pametnih stvari. Skratka, meje in vrata v teh mejah, ki se jih naučimo odpirati tistim informacijam in ljudem in pojavom, ki so drobre in koristne za nas. Preveč informacij pa lahko preveč dvigne vrtljaje.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Devi
Reply #118 - 03.01.2010 at 14:25:47
 
Quote:
"V tem trenutku, manj je hrupa okoli mene in misli drugih, več misli prihaja iz mene. kaj si želim, kaj rabim, čemu zaupam in čemu ne. mislim da si najbolj želim, da bi prišla tolk deleč, da bi se cel svet okol mene ustavil in bi lahko zlo naglas poslušala, kdo in kaj sem in kaj bi sploh rada. grozno je, da je svet tolk hudičevo glasen, glasovi v nas pa tolk tihi."

Zanimiva misel..Jaz to razumem, kot da živim življenje zaradi drugih in ne zaradi sebe. Kot, da je življenje le še en šiht več....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Devi
Reply #119 - 03.01.2010 at 14:31:15
 
Quote:
Tole bi rekel, da je zate zelo pomembno. Kaže na tvojo stisko. Meni se je začelo dogajati, da kako reklamo, ki so simbol glasnosti in vsiljevanja, vidim stokrat in nimam pojma, da sem jo sploh kdaj videl. Zame je reklama manipulacija in tako brez vrednosti.

Verjetno si bil v otroštvu pogosto "manipuliran", v smislu : Če boš priden, boš dobil to in to....tvoji občutki pa so bili drugotnega pomena...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12