Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 
(Read 88128 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Devi
Reply #135 - 06.01.2010 at 16:19:48
 


Razum je naša življenjska danost. Če nimaš razuma potem ne zmorež razumsko izražati svojih občutkov ki jih sprejemaš prek čutil. Izražaš jih lahko nagonsko, ali pogojno kot rastline. Preko razuma opredeljujemo lastna čutila in občutke in celoten nadčuten svet kjer je razum' vodnik' do našega najglobjega bistva-  zavesti. Razum ni čutilo,ker razum naša čutila opredeljuje. Mislim torej sem! Drži ! Drži,da je Aristotel bil velik razumnik antičnega sveta,ki ga današnji samooklicani modreci ne zmorejo prerasti.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #136 - 06.01.2010 at 16:29:58
 
jes se s tem ne strinjam.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Devi
Reply #137 - 06.01.2010 at 16:43:39
 
Devi wrote on 06.01.2010 at 16:29:58:
jes se s tem ne strinjam.


Argumentiraj,zakaj se ne strinjaš! Jaz sem svoje povedal. Tudi jaz lahko napišem,da si ti zmešana,pa ne povem zakaj,si ti zmešana.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Devi
Reply #138 - 06.01.2010 at 20:25:11
 
Eva wrote on 06.01.2010 at 15:11:19:
a, robi, tenks, za tvoj point
Quote:
Eva wrote on 05.01.2010 at 15:07:46:
EXCUSE ME, robi in ajgor
a nam lahko povesta, kaj bi blo bl res/prou?

Bedarija nima svojega nasprotja, ne-bedarija. Lahko jo olepšaš, ampak je še vedno bedarija.

Lp,Igor

in kaj je tuki bedarija po tvojem?


To

Quote:
Misel je samo eden izmed petih čutov
Mislim torej nisem, čutim torej sem


Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Devi
Reply #139 - 06.01.2010 at 20:33:23
 
Mislim torej sem; je kot vem rekel Descartes.
Se je pa globoko motil. Identificiral se je z mislijo. Misel prihaja iz spomina, spomin je pa star in nikdar ne more biti popoln in ti zato izkrivlja resnico. Resnica je zato samo v sedanjosti v spominu je samo nepopolna zgodba.

Lp,Igor

Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Devi
Reply #140 - 06.01.2010 at 20:51:42
 
Quote:
Mislim torej sem; je kot vem rekel Descartes.
Se je pa globoko motil. Identificiral se je z mislijo. Misel prihaja iz spomina, spomin je pa star in nikdar ne more biti popoln in ti zato izkrivlja resnico. Resnica je zato samo v sedanjosti v spominu je samo nepopolna zgodba.

Lp,Igor


mislš
Resnica je zato samo v sedanjosti v spominu _torj u mislih_ je samo nepopolna zgodba.
kako pa vemo da se ni on glih tega spominjal, torej je.
mislm, kako ti veš, da se je on motu, če zdj ne morta uskladit tvojga pa njegovga besednga zaklada?

lol, eva se postavla za nekoga, k ga ni zravn, da bi se branu?

sm si jest enkrat domišljala, da bi ta naslov njemu (decartesu) pomenu glih to. samospominjanje, torej je (knjige pa nism prebrala)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Devi
Reply #141 - 06.01.2010 at 21:32:11
 
Quote:
Mislim torej sem; je kot vem rekel Descartes.
Se je pa globoko motil. Identificiral se je z mislijo. Misel prihaja iz spomina, spomin je pa star in nikdar ne more biti popoln in ti zato izkrivlja resnico. Resnica je zato samo v sedanjosti v spominu je samo nepopolna zgodba.

Lp,Igor



Imaš prav Igor Descartes.Se opravičujem-hitrost .Res je spomin varljiv. Lep primer je moja tditev. Aristotelov -Vem,da nič ne vem!! Sem zamenjal  z Descarteaovo mislijo. Lp Alojz

Kdaj se vrneš?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #142 - 06.01.2010 at 22:01:05
 
Quote:
Misel prihaja iz spomina, spomin je pa star in nikdar ne more biti popoln in ti zato izkrivlja resnico.

jes sem sicer hotla citirat Krishnamurtija, sam besede bi ble iste-
obenem Osho govori o razliki med umom in ne-umom in ju primerja z oblaki in nebom. in če sem prov dojela, Bamby ne govori o razumu, temveč umu.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Devi
Reply #143 - 06.01.2010 at 22:09:43
 
Bamby wrote on 03.01.2010 at 22:57:52:
Skratka v mislih sem imel pet čutov in razum, ki ga tudi jemljem kot enega izmed čutov.[/size]


Kot omenja že Alojz, razum ni čutilo.

Um je sedež čutil in skozi um in razum, so misli povezane s čutili, ni pa zato čutilo, ne um in ne razum.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Devi
Reply #144 - 07.01.2010 at 04:28:05
 
Eva wrote on 06.01.2010 at 20:51:42:
Quote:
Mislim torej sem; je kot vem rekel Descartes.
Se je pa globoko motil. Identificiral se je z mislijo. Misel prihaja iz spomina, spomin je pa star in nikdar ne more biti popoln in ti zato izkrivlja resnico. Resnica je zato samo v sedanjosti v spominu je samo nepopolna zgodba.

Lp,Igor


mislš
Resnica je zato samo v sedanjosti v spominu _torj u mislih_ je samo nepopolna zgodba.
kako pa vemo da se ni on glih tega spominjal, torej je.
mislm, kako ti veš, da se je on motu, če zdj ne morta uskladit tvojga pa njegovga besednga zaklada?

lol, eva se postavla za nekoga, k ga ni zravn, da bi se branu?

sm si jest enkrat domišljala, da bi ta naslov njemu (decartesu) pomenu glih to. samospominjanje, torej je (knjige pa nism prebrala)

Kaj ti ni jasno? Jaz nisem nič usklajeval besednega zaklada z nikomer. Zaradi mene, se ti indeficiraj z mislijo, vendar je zabloda.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Devi
Reply #145 - 07.01.2010 at 08:19:27
 
Quote:
Mislim torej sem; je kot vem rekel Descartes.
Se je pa globoko motil. Identificiral se je z mislijo. Misel prihaja iz spomina, spomin je pa star in nikdar ne more biti popoln in ti zato izkrivlja resnico. Resnica je zato samo v sedanjosti v spominu je samo nepopolna zgodba.


Lp,Igor



Vsaka misel se najprej porodi v srcu in še le nato iz srca potuje v možgane, da potem možgani aktivirajo telesne ude in ostalo, kar sestavlja materialno telo. Tako se duhovna misel pretvori v materialni razum. Misel je duhovne narave, zato se ne more porajati v možganah, ampak edino le v srcu, kjer je edini duhovni tempelj v človeku.

Dokaz za to so podzavestni gibi ( refleksi ) telesa in njegovih udov, kjer razuma polni možgani odpovedo.

In še en dokaz; misel dana iz srca pride v možgane in šele nato se možgani odločajo ali bodo misel udejanili ali pa ne, zato se misel nikoli ne porodi v možganih. Če bi se misel porodila v možganih, bi pa bila tudi takoj udejanjena.

Descartes je imel zelo prav ob tej svoji trdivi. Dokler človek v sebi ne spozna misli je prav tako kot nič, šele ko spzna misel v sebi začne obstojati, ker se prebudi njegova Božanska bit.

No pa lep pozdrav.

Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Devi
Reply #146 - 07.01.2010 at 09:11:10
 
M.L. ti verjetno misliš, kako si lep, pameten in duhoven. Kje se je to polrodilo, v srcu? Ima srce spomin? Srce nima spomina, deluje trenutno, brez časa, brez špekulacij in kalkulacij.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Devi
Reply #147 - 07.01.2010 at 13:17:34
 
ML

Srce je organ našega telesa. Je podobno kot pulzar v galatičnem telesu.Srce je sestavni del naše biti.Tako kot ne moremo živeti brez glave,tako ne moremo brez srca.Vse je eno!!Mi
Ti si mogoče mislil tisto 'moralno ovrednotenje' človek brez srca je zloben in človek s srcam je dober.To z našo debato o naših čutilih nima nič skupnega.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #148 - 07.01.2010 at 16:18:44
 
prosila bi, če se lahko tale debata premakne drugam
hvala
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1262877315/0#0
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Devi
Reply #149 - 09.01.2010 at 20:15:12
 

Devi wrote on 07.01.2010 at 16:18:44:
prosila bi, če se lahko tale debata premakne drugam
hvala
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1262877315/0#0

Hvala! za tole akcijo, bom sedaj imel priložnost v bližnji prihodnosti odgovoriti na nekatere poste, ker drugače se nisem več nameraval oglašati pod to temo (ki je zašla z osnovnega smisla), saj vsi vemo zakaj je nastala ta »specialna« rubrika o sanjah. Bom pa v zahvalo poskusil s kratko analizo enih tvojih sanj. Sanje me drugače ne zanimajo več kaj pretirano saj sem svoje že zdavnaj »dešifriral«, nekatere moje sanje so izrazito simbolične (vendar povezane z realnostjo mojega življenja) nekatere pa so tako povezane z realnostjo, da se celo v sanjah samih zavedam, da gre za sanje in da sanjam.

Devi wrote on 10.06.2009 at 15:47:24:
Mrtvo dekle
Sanjala sem da sem v nekem velikem javnem prostoru. Zabava bo. Sedim na nekem kavču ob robu avle, ko prideta oče in hčer z radiem. Dekle je staro kakih 12 let. Plesala bo, mela predstavo. Nekje ob kavču je tv in zgleda kamera, zato bo vadila svoj nastop tukaj. Njen oče gre. Ona pleše. Dobro ji gre, neka milina je v njej, tud disciplina, dost vaje v nastopu. lepo jo je gledat, čeprov je pravzaprav ne gledam. V nekem trenutku se zgrudi in jes jo položim na kavč. Vem da je mrtva. Neke krvavitve možganske ima, verjetno od kakega udarca prej. Ker nekako vem, da je umrla, ne naredim nič. Medtem ko leži ob meni, razmišljam o njej. Se je spominjam, potrjujem njeno življenje, mi je žal zaradi nje, čeprav je ne poznam in ne vem o njej nič. V nekem trenutku pride k meni nekdo, mogoče moja mama. Vpraša po dekletu. Povem, da je mrtva. In pol se začne cela štala. V meni pritisne dvom. Kako si pa vedla da je res mrtva. Mogoče je padla v komo in če bi poklicala rešilca bi se jo še dalo rešit. Odidem po njenega očeta. On je že na zabavi. Vaša hčer je mela nesrečo, mu rečem.  Gleda me skoz očala, ki delajo njegove oči velike (za na blizu), komaj ga spravim od tam in prepričam da jo gre pogledat, ne verjame, da se ji je sploh lahko kaj zgodilo. Vsi so iz sebe zarad mrtvega dekleta in jes se počutim naenkrat krivo, ker je nisem poskušala reševat. Vem, da ko bodo gledali kamere, da bodo vidli, kako sem sedela ob njej kako uro čist u miru, ne da bi karkoli naredila. Sprašujem se, kakšen človek sem, da nisem naredila to, kar bi naredil kdo drug, če to pomeni da mi ni mar za druge.


Po drugi strani vem, da je to samo vtis. Dekle je blo mrtvo. Tle ni blo več kaj za nardit. In za to, da pokažeš, da ti je nekdo mar, ne rabiš naredit drame. Po moje bi jo naredila, če bi jo blo treba. Po drugi strani sem se vprašala, če sem sposobna razlikovat, kdaj jo je treba naredit, kdaj pa ne.

Pri meni se še kar umira, zgleda, zdej je to že trilogija. Možganske krvavitve pomenijo verjetno konec razmišljanja. In ko ni misli, ni ega in vzorca. Nekje v letih tega dekleta so se prekinli odnosi med nama z očetom. S tem, da to dekle in jest v tistih letih nisva niti mal podobne, prej lih kontra. Tud mi kaže razliko med lastnim občutenjem in obnašanjem, ki ga zahteva okolje.

Nimam občutka, da mi bodo te sanje kmal jasne.


Po mojem mnenju ne gre za kakšno fobijo v zvezi s smrtjo (čeprav se ta kar naprej ponavlja v tvojih sanjah) ampak gre za izrazito simboliko.

("Neke krvavitve možganske ima, verjetno od kakega udarca prej")

Smrt ima v tem primeru funkcijo, da pojača intenzivnost občutka krivde oz. občutka negotovostiin dvoma ali si ravnala prav.
Gre pri tebi, kot se mi zdi, da si včasih v kakšno stvar, ki si jo naredila zelo prepričana in tako tudi deluješ takrat ko si bila v situaciji izvajanja. Pozneje pa se ti dostikrat zgodi, da podvomiš v svoje prejšnje odločitve ali dejanja, posebno ko gre za tebi pomembne zadeve, …

(»Kako si pa vedla da je res mrtva.«)

… nakljub vsemu, da si bila takrat popolnoma prepričana, da ravnaš prav. Pri trem ti včasih »pomagajo« tudi drugi ljudje, …

(»Sprašujem se, kakšen človek sem, da nisem naredila to, kar bi naredil kdo drug«)

… zadostuje že en njihov pogled ali kratka pripomba in že se ti lahko zgodi, da začne črv dvoma o svojem prejšnjem ravnanju glodati v tebi. Kot, da bi se dala zelo lahko prepričati od strani drugih.
Naenkrat postaneš nezaupljiva do svojega prejšnjega ravnanja in sledi včasih dolgotrajno samospraševanje, ki načenja tvojo stabilnost in zaupanje v sebe. In zanimivo, ko se ponovno znajdeš v situaciji, da se je spet potrebno odločiti o nečem pomembnejšem ravnaš mnogo bolj odločno in samozavestno kot bi se dalo sklepati po  tvojem dvomu in samospraševanju, ki potem pozneje sledi.

(»Dekle je blo mrtvo. Tle ni blo več kaj za nardit.«)

Kot bi želela še enkrat podoživeti situacijo, ki je ni več  in se skozi vživljanje v njo še enkrat prepričati ali si ravnala prav ali ne.
Gre tudi za tvoje razočaranje nad drugimi. Če od njih pričakuješ kakšno pomoč se ti zdi, da te pustijo na cedilu oz. so nezainterisirani nad tvojimi problemi.

(»Gleda me skoz očala, ki delajo njegove oči velike (za na blizu), komaj ga spravim od tam in prepričam da jo gre pogledat«)

In gre tudi za tvoj prevelik  poudarek temu  kaj neki si bodo drugi mislili o tebi.

(»Vem, da ko bodo gledali kamere, da bodo vidli, kako sem sedela ob njej kako uro čist u miru, ne da bi karkoli naredila.«)
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12