Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 12
(Read 88639 times)
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Devi
Reply #120 - 03.01.2010 at 20:10:20
 
Robi wrote on 03.01.2010 at 14:25:47:
Quote:
"V tem trenutku, manj je hrupa okoli mene in misli drugih, več misli prihaja iz mene. kaj si želim, kaj rabim, čemu zaupam in čemu ne. mislim da si najbolj želim, da bi prišla tolk deleč, da bi se cel svet okol mene ustavil in bi lahko zlo naglas poslušala, kdo in kaj sem in kaj bi sploh rada. grozno je, da je svet tolk hudičevo glasen, glasovi v nas pa tolk tihi."

Zanimiva misel..Jaz to razumem, kot da živim življenje zaradi drugih in ne zaradi sebe. Kot, da je življenje le še en šiht več....

Jaz pa to razumem čisto drugače kot ti.
Preprosto, hrup okoli nje je tako močan, da ne vidi vase, vsaj ne toliko kot bi si želela, oz. tako kot večina živih bitij je močno navezana na "zunanje luči".
Dražljaji, ki prihajajo od zunaj zaslepljujejo notranje vzgibe.
Vendar je ta "zunanji hrup" v glavnem samo toliko močan kot mu mi to sami dovolimo.
Torej gre za željo, da bi uspela malo bolj utišati dražljaje, ki prihajajo od zunaj, da bi lahko bolj (zelo) močno pogledala vase.
V bistvu si je že sama odgovorila kaj mora storiti.

Že davno sem napisal tole misel:

Glasba nastaja v tišini, svetloba pa v temi.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Devi
Reply #121 - 03.01.2010 at 21:12:59
 
Quote:
Torej gre za željo, da bi uspela malo bolj utišati dražljaje, ki prihajajo od zunaj, da bi lahko bolj (zelo) močno pogledala vase.

Jaz sem razumel to, da se gre za misli.In vse misli, ki jih imam v glavi, so seveda moje in jih ustvarjam sam. Ustvarjam pa jih zato, ker mislim, da jih v določeni situaciji moram ustvarjati in to z nekim namenom.
Kakšen pa je ta namen, pa je drugo vprašanje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Devi
Reply #122 - 03.01.2010 at 22:14:00
 
Robi wrote on 03.01.2010 at 21:12:59:
Quote:
Torej gre za željo, da bi uspela malo bolj utišati dražljaje, ki prihajajo od zunaj, da bi lahko bolj (zelo) močno pogledala vase.

Jaz sem razumel to, da se gre za misli.In vse misli, ki jih imam v glavi, so seveda moje in jih ustvarjam sam. Ustvarjam pa jih zato, ker mislim, da jih v določeni situaciji moram ustvarjati.


Precej "upreproščaš" zadevo in jo že skoraj banaliziraš, še več, celo postavljaš dogmo.
Misel je samo eden izmed petih čutov (okus, tip, sluh, vid, misel), ki jih ljudje posedujemo, s katerimi imamo stik z "zunanjim" svetom (vseh teh pet čutov je navezanih na zunanje subjekte/objekte).  

... in samo eden izmed teh petih čutov nam močno preprečuje, da bi spoznali tudi t.i. notranja doživetja. T.i. pravim zato, ker imajo v bistvu vsa naša čutenja sedež v nas samih, čeprav se zdi kot, da so posledica zunanjih akcij. Npr. okušamo sladko (občutenje, doživetje), ker jemo med (zunanji objekt), v bistvu pa se okus nahaja v "nas samih" (imamo to sposobnost).

Če pa pomisliš malo globje pa vidiš, da je okus v bistvu darilo narave in ne naš izum za katerega bi se lahko trkali po prsih.

Ničesar kar čutimo se ne more nahajati izven te narave v kateri se nahajamo.

Lahko rečemo, da so vsa naša doživetja potencial narave.
Alojz npr. bi temu rekel "galaksija in EM valovanje" z vsemi predponami "samo"(samospoznanje, npr.), tam se pač končajo njegove meje, ker tako kot nihče na tem svetu nima odgovora se pač zateče k dogmi, da "vse nima niti začetka niti konca in da je vse "vseobsegajoče"", "sokratno", skratka, da je vse vse.
V bistvu enako kot bi rekel Bog. V tem se Prometejkovci nikjer ne ločijo od vernikov, samo, da si verniki ne domišljajo, da se grejo znanost.
Svojo nesposobnost videti "vse" vzroke in posledice (kar je težnja znanosti), celo tiste najbolj očitne (po Etrexu) pač pripišejo svojemu "vseobsegajočemu" in "sokratnemu" "samospoznanemu" EM Bogu.

Že pred leti sem napisal tole misel spodaj, ki je aluzija na izrek: "Mislim torej sem":

Mislim torej nisem, čutim torej sem
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Devi
Reply #123 - 03.01.2010 at 22:34:30
 
Bamby wrote on 03.01.2010 at 22:14:00:
Misel je samo eden izmed petih čutov (okus, tip, sluh, vid, misel), ki jih ljudje posedujemo, s katerimi imamo stik z "zunanjim" svetom (vseh teh pet čutov je navezanih na zunanje subjekte/objekte).  


Misel, da je eden izmed čutov ?  le od kje ti ta ideja in pozabil si na čut, vonj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Devi
Reply #124 - 03.01.2010 at 22:34:59
 
Quote:
Če pa pomisliš malo globje pa vidiš, da je okus v bistvu darilo narave in ne naš izum za katerega bi se lahko trkali po prsih.

Seveda ni naš izum. Naš izum je manipuliranje z občutki.
Težimo k temu, da bi bili naši občutki vedno zadovoljeni v pravi meri.
In tukaj se lahko potem trkamo po prsih, ker si zasluge pripišemo sebi. Nekdo je bolj uspešen, nekdo pa manj...
Ne bi rad analiziral, ker je to Devina želja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Devi
Reply #125 - 03.01.2010 at 22:42:38
 
Quote:
Bamby wrote on 03.01.2010 at 22:14:00:
Misel je samo eden izmed petih čutov (okus, tip, sluh, vid, misel), ki jih ljudje posedujemo, s katerimi imamo stik z "zunanjim" svetom (vseh teh pet čutov je navezanih na zunanje subjekte/objekte).  


Misel, da je eden izmed čutov ?  le od kje ti ta ideja in pozabil si na čut, vonj.

Misel je ena izmed dimenzij, ki nas povezuje z zunanjim svetom.
Lahko bi sicer rekel, da misli ne čutim, vendar v sanjah, ko telo spi in so le misli, ravno tako doživljam, kot da bi bilo resnično..pa čeprav so le misli....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Devi
Reply #126 - 03.01.2010 at 22:57:52
 
Quote:
Bamby wrote on 03.01.2010 at 22:14:00:
Misel je samo eden izmed petih čutov (okus, tip, sluh, vid, misel), ki jih ljudje posedujemo, s katerimi imamo stik z "zunanjim" svetom (vseh teh pet čutov je navezanih na zunanje subjekte/objekte).  


Misel, da je eden izmed čutov ?  le od kje ti ta ideja in pozabil si na čut, vonj.


Res je, sem se zmotil in pozabil, ker sem hitel in na hitro spisal vse tole.
Skratka v mislih sem imel pet čutov in razum, ki ga tudi jemljem kot enega izmed čutov.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #127 - 04.01.2010 at 16:03:17
 
Bamby wrote on 03.01.2010 at 20:10:20:
Glasba nastaja v tišini, svetloba pa v temi.

Mislim torej nisem, čutim torej sem.

bistvene..
thnx4shering Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Devi
Reply #128 - 04.01.2010 at 20:28:14
 
Devi wrote on 04.01.2010 at 16:03:17:
Bamby wrote on 03.01.2010 at 20:10:20:
Glasba nastaja v tišini, svetloba pa v temi.

Mislim torej nisem, čutim torej sem.

bistvene..
thnx4shering Smiley

uau <3
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Devi
Reply #129 - 05.01.2010 at 04:56:39
 
Quote:
Mislim torej nisem, čutim torej sem.

Quote:
Misel je samo eden izmed petih čutov


Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Devi
Reply #130 - 05.01.2010 at 07:03:09
 
Bamby wrote on 03.01.2010 at 22:14:00:
Misel je samo eden izmed petih čutov
Mislim torej nisem, čutim torej sem[/size]

Bedarije.
Naj ti torej v tvoji temi kmalu zasije luč. Igra ti pa že tako in tako.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Devi
Reply #131 - 05.01.2010 at 15:07:46
 
EXCUSE ME, robi in ajgor
a nam lahko povesta, kaj bi blo bl res/prou?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Devi
Reply #132 - 05.01.2010 at 16:01:36
 
Jaz samo namesto besede "čutim", uporabljam "izkušam", torej kot "izkušnja".
Če je misel eden izmed čutov, potem ne more hkrati misel zanikati obstoja, ki ga definirajo čuti.

Sicer pa bistvo je isto. Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Devi
Reply #133 - 06.01.2010 at 04:21:25
 
Eva wrote on 05.01.2010 at 15:07:46:
EXCUSE ME, robi in ajgor
a nam lahko povesta, kaj bi blo bl res/prou?

Bedarija nima svojega nasprotja, ne-bedarija. Lahko jo olepšaš, ampak je še vedno bedarija.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Devi
Reply #134 - 06.01.2010 at 15:11:19
 
a, robi, tenks, za tvoj point
Quote:
Eva wrote on 05.01.2010 at 15:07:46:
EXCUSE ME, robi in ajgor
a nam lahko povesta, kaj bi blo bl res/prou?

Bedarija nima svojega nasprotja, ne-bedarija. Lahko jo olepšaš, ampak je še vedno bedarija.

Lp,Igor

in kaj je tuki bedarija po tvojem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 12