Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 18 19 20 21 22 ... 28
(Read 106180 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #285 - 23.03.2005 at 13:52:58
 
Lilith wrote on 23.03.2005 at 13:22:17:
Takole vama bom rekla - prevzemanje tveganja in odgovornosti zase - če sta polnoletna in kolikor toliko pri pameti - be my guest.


Sori, iz tvojga prejšnjega posta to ni blo tko jasno razvidno.

Quote:
Ko bi hotela takle idiotizem aplicirati na otroke in najstnike - odločen NE.

Pustmo otroke, pred njimi je treba tud čistila skrivat, da jih iz svoje radovednosti ne sporobjao. Jeba je z najstniki, ki ne morejo odrst brez laste izkušnje. Predvsem tiste,  da sami ugotovijo razliko med rabo in zlorabo.    

Quote:
Drugače pa lepo vabljena v socialo, na enoletno prakso, tako kot je sinjeoka predpisala, pa vama bo hitro jasno, kaj v praksi (in ne v teoriji Roll Eyes ) pomeni takole vajino gledanje, aplicirano kar vsepovprek. Pa nič lepega ne bosta videla, brez skrbi.

Prva reakcija po soočenju s takimi šokantnimi primeiri je ziher ta, da bi človk zbrisal drogo z obličja zemlje. Tko kot bi se  po tragični prometni ali letalski nesreči  najrajš prepovedal uprabo vsakršne tehnike za opravljanje prevozov.


Quote:
Pa še enkrat - le čevlje sodi naj kopitar. Če bi pa rad poezijo presojal, bo pa najprej mogu krvavo prakticirat. Tako kot je s svojimi šolnci.

Ne moreš sodit pesnika, če ti je prepovedano pesnit oz. če ti je dovoljeno pesnit samo sonete, ne pa praktircirat svobodnejših  literanih  form, v katere bi lahko uvrstu  al pa ne pesništvo nekoga drugega.

Drgač pa droga nima čist nobnega drugačnega principa delovanja kor vse, od česar postanemo odvisni. Droga je samo  sinonim za odvisnost, ki če je ne skužiš drgje se ti pač zna zodit, da ti jo bo dano skužit v najčistjši obliki.  Metode postajanja odvsinosti pa sem napisal v par topikih više, tko da se  tle ne bi ponavljal.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #286 - 23.03.2005 at 14:11:23
 
Toni_Zamene wrote on 23.03.2005 at 13:40:17:
Trenutno sem zaposlen s fantom, starim 13 let, ki je že nekaj časa pozitiven na kanabis. Pravi, da je to, da je "pozitiven" , njegova stvar. V šoli je seveda v celoti učno neuspešen, celo neocenjen pri posamezih predmetih. Učitelji pa ga zadnje čase vidijo v šoli le z rdečimi očmi . V zadnejm obdobju je postal tudi nasilen      do   sošolcev.
Njegov oče je trenutno v zaporu zaradi preprodaje prepovedane droge. Oče pravi, da ga to , da se  sin drogira ne moti. Moti ga le to, da ni v šoli v redu. Mama je psihiatrični bolnik, ko je bila mlajša pa je tudi sama uživala prepovedano drogo.

Kaj sedaj ? Vem, da bi isto  bilo lahko tudi z alkoholom, ki pa ni prepovedan.  Pa vseeno. Torej .

Vsak ima pravico, da naredi s svojim življenjem to kar hoče , vendar naj potem tudi sam za to nosi vse posledice - t.j račune zdravstva, zapora, hrane in rehabilitacije . Če  ne kaj potem ? Mogoče, da mu država časti kroglo, štrik, ....


Jebeno v  tej tvoji  situaciji je to, da si ti v takem konkretnem primeru  vlogi predstavnika države, ki  sicer lahko prepove zlorabo konzumacije kanbisa, ne zmore pa zpovedat ljubezni v familiji. Tud če bi  kot predstavnik države izhod iz  te brezishodne situacijie uvidel v pisnju zmerne, zdravstveno varne  doze THC-ja, se boš tega kot človk lotu  iz čiste frustracije, ker ti vsa  državna pooblastila ne bi pomagala zapovedat ljubezni. Te groteske se tvoji klinenti zavedajo, tako tastari kot tamali, zato se ti vi skupaj lahko samo  režijo v glavo in se mirno šopajo naprej s po svoje umerjenimi odmerki   umetne sreče.
Back to top
 
 
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #287 - 23.03.2005 at 14:33:07
 
lola wrote on 23.03.2005 at 13:19:06:
Hm, ti torej praviš ... ganja = ljubezen, sonce  ???   ???   ???


Ne! Pravim ti da se da najt negativno konotacijo na vsako ljubo stvar na tem svetu. Pač odvisno kako gledaš na stvar. Preveč veselja je isto škodljivo kot pa preveč žalosti. Zloraba, definiraj kaj je to? A je zloraba, če tebi ne paše da drugi kadijo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #288 - 23.03.2005 at 15:17:22
 
romario wrote on 23.03.2005 at 14:33:07:
Ne! Pravim ti da se da najt negativno konotacijo na vsako ljubo stvar na tem svetu. Pač odvisno kako gledaš na stvar. Preveč veselja je isto škodljivo kot pa preveč žalosti. Zloraba, definiraj kaj je to? A je zloraba, če tebi ne paše da drugi kadijo?


Seveda se da, lahko najdeš negativno ali/in pozitivno konotacijo na vsako ljubo stvar na tem svetu.

Definirati zlorabo? Pa saj se mi ne da. Takaltak se potem najde še sto in ena druga definicija, ki negira prejšnje.

V svojem življenju imam precej razumevanja za različne lastnosti in slabosti ljudi, s katerimi živim ali se družim, ima pa to moje razumevanje meje. In odvisnost od raznih drog sega preko moje meje. V svojem življenju sem že enemu odvisnežu to mejo postavila in sedaj ga v mojem življenju ni več. In meni je dobro. Kako pa je njemu, je pa njegova stvar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #289 - 23.03.2005 at 15:50:52
 
titud wrote on 23.03.2005 at 13:52:58:
Ne moreš sodit pesnika, če ti je prepovedano pesnit oz. če ti je dovoljeno pesnit samo sonete, ne pa praktircirat svobodnejših  literanih  form, v katere bi lahko uvrstu  al pa ne pesništvo nekoga drugega.



Lej, nisem imela v mislih, da se moraš nujno drogirat, če hočeš drogo presojati - takrat je pravzaprav ne moreš, ker si al preveč zadet al pa preveč v iskanju nove doze. Takrat itak nič ne moreš naredit več kompetentno (govorim o odvisnosti - tudi psihični, ki jo eni radi minimalizirajo).
Prakticiranje lahko pomeni tudi tesen stik z drogo preko ljudi, s katerimi živiš ali pa s katerimi se profesionalno ukvarjaš.  Skozi opazovanje z jasno glavo se lahko marsikaj vidi in ugotovi.

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #290 - 23.03.2005 at 15:52:44
 
Tejeve zgode in nezgode ter manipulacije s SSKJ:

t wrote on 23.03.2005 at 01:43:36:
Exo ne pozabi pogledati v kakšen slovar - tule ti podajam geslo iz SSKJ:

     droga -e ž (o) ...


Lilith wrote on 23.03.2005 at 08:10:22:
Ampak ti imam povedati še nekaj pomembnejšega. Je razlika doživljati svet okoli sebe skozi SSKJ (kar ti izredno rad počneš) ali pa skozi življenje samo. ...


Lilith wrote on 23.03.2005 at 10:24:49:
t, če te prav razumem, ti pravzaprav "vsiljuješ" nek način komunikacije, ki pa vsakomur ni blizu. In tistega, ki mu ni blizu, si pripravljen zelo hitro narediti za bedaka.

Pa se zavedaš, da se ti večkrat zgodi, da odpluješ čisto mimo, ko se preveč zapičiš v pomene SSKJ?
Se ob takih primerih vprašam, če res ne kapiraš, o čem ljudje tule govorijo ali jih namerno zajebavaš.



Tudi sam sem se dosedaj samo dvakrat zapletel s t-jem v »diskusijo (če odštejem tole tukaj) in prišel do enake ugotovitve, t-ju je glavni namen zajebavanje. Ne argumentira svojih trditev, če kdo »napade« njegove trditve ampak se zateče k primitivizmu. Bolj ko nima prav bolj je primitiven njegov odziv. V bistvu je prav smešen in zabaven s to svojo zasvojenostjo, da bi imel vedno prav. Očitno mu je tudi to droga!!!  od katere je zasvojen. Ker to "pomeša" še s svojim močnim ponosom, da se ima za filozofa je rezultat prav komičen.


t wrote on 23.03.2005 at 10:41:00:
SSKJ je dobro orodje, saj velika večina pač preprost dela z besedami kot svinje z mehom in se največkrat niti ne zavedajo, kaj pišejo. Zato na vsake toliko skušam debato nekoliko ozemljiti.


Kako lepe besede namenjene vlogi SSKJ in poziv sogovorniku k preciznosti, vendar kako ta tejčijeva »gurujevska« demogogija deluje v praksi sem videl pod temo »Oktobrska revolucija«, ki jo je odprl Miro konec lanskega leta:




t wrote on 02.12.2004 at 02:01:41:

Daj si malo preberi še tole:
http://www.infoukes.com/history/famine/

tukaj je vse lepo opisano: ukrajinci so se uprli in jih fasali - to ti je ta zgodba o lahkoti. (ko sem nekoliko računal sem ugotovil, da je odstotek umrlih nekoliko primerljiv od sedanjega - če vzamem tanapihnjene številke). ...


Bamby wrote on 03.12.2004 at 08:27:51:
“...ko sem nekoliko računal ...” Če si “nekoliko računal”, zakaj potem ne podaš ta svoj “nekoliko” v številkah in ne z gobcanjem.
“tanapihnjene številke”? Katere številke so “tanapihnjene”? Prosim, da jih navedeš? Zaenkrat ti lahko samo odgovorim da sem tudi sam “nekoliko preveril tvoje račune” in ugotovil, da so tvoji izračuni “nekoliko neprimerljivi od sedanjega”. ...


t wrote on 03.12.2004 at 11:46:54:
S številkami od ena do deset, po desetiškem sistemu s pomočjo statistik, ki jih ti s svojo očitno polpismenostjo ne bi nikoli razumel.Mogoče bi se ti najprej vsaj malo posvetil umetnosti branja, preden se lotiš logike in formalizacije.


Bamby wrote on 11.12.2004 at 02:38:56:
#1 S “številkami” (kot praviš) “od ena do deset” ne moreš izpeljati desetiškega sistema, kot trdiš, ampak kvečjemu enajstiškega pa še takrat bi ugotovil, da ti manjka “število” (kot praviš) nič (“0”). Vendar pa tudi, če bi imel ničlo, bi moral v tem primeru “število deset” označiti z nekim znakom npr. “A”. Tako bi bil “A” (v enajstiškem sistemu) enako 10 (v desetiškem sistemu). Število 10 (v enajstiškem sistemu) pa število 11 (v desetiškem sistemu, 1*11^1+0*11^0). Ne vem, če razumeš ampak vseeno.

#2 Vendar zgornje bi držalo samo, ker sem ti “pogledal skozi prste” (upošteval “tvojo umetnost branja”) in tvojo neumno trditev, da je  desetiški številčni sistemi zgrajen iz števil. To je približno tako kot, če bi dejal, da je slovenska abeceda sestavljena iz besed, kar je seveda neumnost. Abecedo tvorijo ČRKE, številčne sisteme pa CIFRE (ŠTEVKE) in ne številke kot zmotno trdiš. Besede so sestavljene iz ČRK, števila pa iz CIFR.

SSKJ: števka -e ž (e) knjiž. posamezen znak v številki; cifra: številke zapisujemo s števkami ... em)

#3 V tvojem odgovoru ni nobenih števil in izračunov in še manj kakšne, pa čeprav samo FDV-jevsko tošovske statistike. Zato je tvoja izjava, …

… da si “nekoliko računal”, ne da bi podal s številkami podane izračune samo neargumentirano gobcanje s katerim verjetno izjavljaš, da je za tebe smrt več milijonov ljudi v samo nekaj mesecih normalen pojav oz. normalna stopnja smrtnosti v Ukrajini.


t wrote on 11.12.2004 at 17:03:57:
Eh moj bambi, za pismenost je potrebno precej več, kot zgolj uporaba Slovenskega knjižnega slovarja, pismenost, dragi moj bambi, je zate žal nedosegljivo stanje duha, katerega boš mogoče kdaj dosegel in šele tedaj ti bo jasno, kaj to je.
(ne to tudi ni to, da znaš abecedo na pamet)



Torej, kadar mu ustreza privleče tejči na plano SSKJ in se vehementno sklicuje nanj, češ, da mora prizemljiti debato ali bolje prizemljiti »neuke tepčke«. Ko pa mu nekdo drug pomoli SSKJ pod nos pa se sklicuje na »umetnost branja«, ki ga po njegovem mnenju domnevno primankuje njegovemu sogovorniku. Kako se že temu reče:

SSKJ  hinavščina -e ž (a) hinavsko vedenje ali
govorjenje: očitali so mu hinavščino; storiti kaj
brez hinavščine; dvoličnost in hinavščina /
hinavščina tega človeka mi je zoprna


Pa kljub temu še do danes nisem dobil odgovora »kakšne izračune« naj bi tejči izvedel.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #291 - 23.03.2005 at 16:02:48
 
Hehe, bamby....

Jaz pa sem že mislila, da sem edina na tem planetu ...ups...na tem forumu, ki t-ja takole doživlja.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #292 - 23.03.2005 at 16:04:42
 
titud wrote on 23.03.2005 at 13:52:58:
Drgač pa droga nima čist nobnega drugačnega principa delovanja kor vse, od česar postanemo odvisni. Droga je samo  sinonim za odvisnost, ki če je ne skužiš drgje se ti pač zna zodit, da ti jo bo dano skužit v najčistjši obliki.  Metode postajanja odvsinosti pa sem napisal v par topikih više, tko da se  tle ne bi ponavljal.




v svojem lajfu sem imela opravka z ljudmi, ki so imeli probleme s širokim spektrom drog: od trdih drog, alkoholizma - v smislu od rekreativnega popivanja do akutnega in kroničnega stanja, tobačnih diimov, deloholizma, odvisnosti od hrane ...


moja osebna ugotovitev je, da je razširjenost neke odvisnosti , premosorazmerna z njeno družbeno sprejemljivostjo ... zato recimo primerjat podatek o tem koliko jih umre od trave v primerjavi s tistimi od tobaka malo smešen ... ta podatek bi za kak Equador ali Jamajko bil obrnjen na glavo, ker so odvisnosti izrazito kulturno pogojene ...

narediti neko odvisnost družbeno bolj sprejemljivo - v smislu legalizacije, pomeni odpreti vrata za njeno porast ...

tobak je en tak lušten primer ... pred 2 svetovno vojno je bilo kajenja cigaret oz. cigar razmeroma malo ... pravi boom se je zgodil s Hollywoodskimi filmi v začetku 50 ih let, ko je bila cigara bodisi fetiš moškosti ali sredstvo ženskega zapeljevanja (Marlyn Monroe ect.)

ali pa primer Indijancev, ki so se srečali z alkoholom, ki ga prej niso poznali ...

v glavnem jaz ne vidim nobenega razloga, da bi travo detabuizirani ... tisti, ki jim je karma namenila kajenje trave ... znajo očitno sami najt pot do nje (povedano v žargonu duhovnih razsvetljencev)


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #293 - 23.03.2005 at 16:12:15
 
Lilith wrote on 23.03.2005 at 16:02:48:
Hehe, bamby.www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/bravo.gif

Jaz pa sem že mislila, da sem edina na tem planetu ...ups...na tem forumu, ki t-ja takole doživlja.



ko smo že pri filozofih ... naslednji teden pride Chomsky v Ljubljano predavat ... vsa njegova predavanja so zastonj z zahtevo, da so karte in dostop do predavanja omogočena najširši javnosti ...

Ljubljanski Filo faks si je dovolil zadržati vse karte in jih potalati na podlagi neke netransparentne liste ...

toliko o "slovenskem " humanizmu oz. mojem omiljenem "družboslovju"  Grin  Grin  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #294 - 23.03.2005 at 16:33:03
 
Lilith wrote on 23.03.2005 at 16:02:48:
Hehe, bamby.www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/bravo.gif

Jaz pa sem že mislila, da sem edina na tem planetu ...ups...na tem forumu, ki t-ja takole doživlja.


ne Lilith, nisi edina ...  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LuNa
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 3

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #295 - 23.03.2005 at 16:38:26
 
exodus ja pod 20 sm ne nism rekla, da je droga ql in da nimam nč proti njej mam ampak sem za legalizacijo trave ker menim da bi se v sloveniji vsaj vidlo kolk jo kadi kupl bi se jo na štantih recimor in pol tut to neb bil več tak tabu dilerji bi pa propadli vsaj tko je po mojem mnenju. ne ni fajn zait v drogo in to vsekakor odsvetujem najlepše je biti neodvisen sam če govorimo o travi to za mene ni tak vlek problem razen če greš naprej, če ti to ni dovolj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #296 - 23.03.2005 at 16:55:39
 
sinjeoka wrote on 23.03.2005 at 16:04:42:
narediti neko odvisnost družbeno bolj sprejemljivo - v smislu legalizacije, pomeni odpreti vrata za njeno porast ...




Napačen sklep: alkohol in tobak ravno zato nista več inn, ker sta oba šla skoz proces detabuizacije. Če ne bi bi blo pitje/kajenje kultni zadevi, ki smo se jih nasitli filmskih platen in plakatov, ne bi bli obe zadevi zdaj tko out. Out niso zato, ker bi jih prepovedal reklamirat,  ampak smo jih lahko  prepovedal reklamirat lahko  samo zato, ker sta tobak in alkohol  izparznila  svoj kultni naboj. Isto se bo zihr zgodl s travo, saj že par let skor ni mladinskega filma, kjer ne bi enga zrolal.

Ravno sem ponovno gledal lepoto po amreiško, ki je  samo po parih letih izgubila večino sojega kultnega naboja, ki ga je imela ob nastanku. Zdej  v bistvu neobenga ne bi posebej prizdelo, če bi v filmu hollywudska cenzura prepovedala ali omejila prizore prikazovnja užitkov ob zadevanju s travo tko kot nima skor noben nč proti, če se po splošni invaziji in prenasičenosti hard kore prizore nasilja in seksa te prizore zmeče ven iz splošno dostopnih filmov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #297 - 23.03.2005 at 17:42:27
 
titud wrote on 23.03.2005 at 16:55:39:
Napačen sklep: alkohol in tobak ravno zato nista več inn, ker sta oba šla skoz proces detabuizacije. Če ne bi bi blo pitje/kajenje kultni zadevi, ki smo se jih nasitli filmskih platen in plakatov, ne bi bli obe zadevi zdaj tko out. Out niso zato, ker bi jih prepovedal reklamirat,  ampak smo jih lahko  prepovedal reklamirat lahko  samo zato, ker sta tobak in alkohol  izparznila  svoj kultni naboj. Isto se bo zihr zgodl s travo, saj že par let skor ni mladinskega filma, kjer ne bi enga zrolal.

Ravno sem ponovno gledal lepoto po amreiško, ki je  samo po parih letih izgubila večino sojega kultnega naboja, ki ga je imela ob nastanku. Zdej  v bistvu neobenga ne bi posebej prizdelo, če bi v filmu hollywudska cenzura prepovedala ali omejila prizore prikazovnja užitkov ob zadevanju s travo tko kot nima skor noben nč proti, če se po splošni invaziji in prenasičenosti hard kore prizore nasilja in seksa te prizore zmeče ven iz splošno dostopnih filmov.


kje si pa ti to pobral  ???

uporaba alkohola in cigaret med mladimi narašča, in po njih posegajo čedalje mlajši

meni se Lepota po ameriško nikoli ni zdela kultna ... meni je film bodisi všečen, ali nevšečen ... redkokaterega grem gledat 2x
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #298 - 23.03.2005 at 17:46:39
 
titud wrote on 23.03.2005 at 14:11:23:
Jebeno v  tej tvoji  situaciji je to, da si ti v takem konkretnem primeru  vlogi predstavnika države, ki  sicer lahko prepove zlorabo konzumacije kanbisa, ne zmore pa zpovedat ljubezni v familiji. Tud če bi  kot predstavnik države izhod iz  te brezishodne situacijie uvidel v pisnju zmerne, zdravstveno varne  doze THC-ja, se boš tega kot človk lotu  iz čiste frustracije, ker ti vsa  državna pooblastila ne bi pomagala zapovedat ljubezni. Te groteske se tvoji klinenti zavedajo, tako tastari kot tamali, zato se ti vi skupaj lahko samo  režijo v glavo in se mirno šopajo naprej s po svoje umerjenimi odmerki   umetne sreče.


imaš prav, da Toni ne more zaukazat ljubezni in nimaš prav, da Toni ljudi ne more ozaveščat, ker kot nekdo, ki se je oz. se ukvarja s t.i. problemom zasvojenosti v nekem določenem trenutku začne prepoznavat vzorec ... in o tem vzorcu Toni piše ...

če pri svojem delu opaža, kje ga ljudje kiksajo, to lahko pove ... take it or levait ... imaš zmeraj možnost sprejeti nauk drugega, ali pa it v direktno izkušnjo ... rizik življenja



... najdražja šola je tista preko lastnega hrbta ... za vsako neumnost ne rabiš izkušnje in ni nujno, da se iz kakšne izkušnje tudi kaj naučiš, nekateri laufajo častne kroge v istem vzorcu do večnosti ... Toni ti je nazorno pokazal kako lepo delujejo familijarni zgledi ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #299 - 23.03.2005 at 18:41:18
 
Bamby wrote on 23.03.2005 at 15:52:44:
Tejeve zgode in nezgode ter manipulacije s SSKJ:

Tudi sam sem se dosedaj samo dvakrat zapletel s t-jem v »diskusijo (če odštejem tole tukaj) in prišel do enake ugotovitve, t-ju je glavni namen zajebavanje. Ne argumentira svojih trditev, če kdo »napade« njegove trditve ampak se zateče k primitivizmu. Bolj ko nima prav bolj je primitiven njegov odziv. V bistvu je prav smešen in zabaven s to svojo zasvojenostjo, da bi imel vedno prav. Očitno mu je tudi to droga!!!  od katere je zasvojen. Ker to "pomeša" še s svojim močnim ponosom, da se ima za filozofa je rezultat prav komičen.



Kako lepe besede namenjene vlogi SSKJ in poziv sogovorniku k preciznosti, vendar kako ta tejčijeva »gurujevska« demogogija deluje v praksi sem videl pod temo »Oktobrska revolucija«, ki jo je odprl Miro konec lanskega leta:

Torej, kadar mu ustreza privleče tejči na plano SSKJ in se vehementno sklicuje nanj, češ, da mora prizemljiti debato ali bolje prizemljiti »neuke tepčke«. Ko pa mu nekdo drug pomoli SSKJ pod nos pa se sklicuje na »umetnost branja«, ki ga po njegovem mnenju domnevno primankuje njegovemu sogovorniku. Kako se že temu reče:

SSKJ  hinavščina -e ž (a) hinavsko vedenje ali
govorjenje: očitali so mu hinavščino; storiti kaj
brez hinavščine; dvoličnost in hinavščina /
hinavščina tega človeka mi je zoprna


Pa kljub temu še do danes nisem dobil odgovora »kakšne izračune« naj bi tejči izvedel.


http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=109863...

Ali si mogoče že kdaj slišal za kontekst?

kontekst -a m (e) besedilo, v
katero spada obravnavani del teksta,
sobesedilo: citat so prilagodili kontekstu;
iz konteksta se da sklepati, na kaj je
avtor mislil / stavke je nasilno trgal iz
konteksta // publ. kar z določeno stvarjo
nastopa, je z njo povezano: urbanizem
ne more rasti brez svojega konteksta /
iztrgati koga iz družbenega,
zgodovinskega konteksta; idejni, miselni
kontekst


Za razumevanje je takorekoč nujno, da bereš stvari v kontekstu - ne pa samo posameznih stavkov (tistih, ki ti ustrezajo za momentalne potrebe).

In kolikor se spomnim, sem ti že tedaj vse lepo pojasnil.

Ja seveda pismenost je tvoj pereč problem!

Je pa vzpodbudno, da se trudiš.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 18 19 20 21 22 ... 28