Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 
(Read 64081 times)
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #195 - 04.12.2004 at 14:24:42
 
Amen Grin
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Oktobrska revolucija
Reply #196 - 05.12.2004 at 00:00:30
 
Nekaj dni me ni bilo, pa vidim, da ste napisali neverjetno mnogo, in kar je še lepše, ste se mnogi pokazali v pravi luči.  Ne vem, ali to počnete zaradi čiščenja lastnih kompleksov ali zato, ker vam je naročil to strankarski šefič iz vaše soseske, niti me to ne zanima. Menda je tako, da gre človeku pri drugem najbolj na živce to, česar ne prenaša pri sebi, pa naj bo to bebavost, debilizem, podobnost z nekaterimi živalskimi vrstami ali kar je še izrazov iz vaše visoko intelektualne in demokratične kulture dialoga.

Quote:
Blodnje ... komunizem je primerna ureditev za mravlje ali termite, morda še za piščance, za opice pa že nič več, so preveč pregnane ...


Goveda že vedo, to se vidi. Biki se vedno zaletavajo v rdečo barvo.

Quote:
Miro, Miro

ti si pa res vsaj 90% zgodovine prešprical

sicer bi vedel, da je demokracija iz revolucije porojena;
torej amreiške vojne za neodvisnost in pa francoske revolucije


To sem jaz tebi prvi napisal, pa še nekaj grehov teh revolucij za povrh naštel, pa nisi brala. Očitno ti je samo do tega, da bi imela prav. Nimam nič proti: Sinjeoka ima vedno prav. Eto, zadovoljna?

Quote:
sicer pa, kako ljudem dopvovedat karkoli, če so že v samem faktološkem smislu totalni analfabeti [Huh]
zato tudi ostane toliko prostora za "izkrivljanje" po principu ideologij.


Hvala lepa. Itak imaš vedno prav. Se bom šel vpisat v prvi razred osnovne šole za odrasle, da mi bodo razložili, katera je tista anakifafabeti, kaj je to faktološko (verjetno je dobro za pojest) in zakaj imajo sinjeoka bitja tako modre možgane.

Vidim, da za marsikoga tule ni primerna ne diktatura, ne demokracija, ampak psihiatrija, zaradi fobičnega strahu in sovraštva do idej komunizma. Res pa je, da posledic lobotomije niti psihiatri ne morejo odpraviti.

Kar se mene tiče, pravim tako, kot Stane: amen.

Hasta la Victoria. Siempre.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Oktobrska revolucija
Reply #197 - 05.12.2004 at 01:00:23
 
Quote:
Goveda že vedo, to se vidi. Biki se vedno zaletavajo v rdečo barvo.

Kaj so to pobožne želje ali projiciranje svojih lastnosti na živali?  

Biki so barvno slepi in če jih s cunjo dražiš, se zaletijo v cunjo katerekoli barve.
Rdeča cunja jim ravno tako dol visi, kot če bi bila zelena ali pa modra.

V tem smislu bi se dejansko lažje identificiral z omenjenim bikom, kot z nekaterimi ... (ne bom uporabil žaljivk, saj si večinoma niso sami krivi), ki imajo možgane več kot očitno oprane z nekakšnimi "bajnimi" ideologijami.

Sicer mi pa dol visi, kaj pravijo razni strankarski firerji, od tvojega Lenina pa do raznih Janš, Ropov, Kučanov, Bajukov, Podobnikov, Bušov ... da ne naštevam dalje njim sličnih modelov ...





Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Oktobrska revolucija
Reply #198 - 05.12.2004 at 12:13:54
 
Quote:
Vidim, da za marsikoga tule ni primerna ne diktatura, ne demokracija, ampak psihiatrija, zaradi fobičnega strahu in sovraštva do idej komunizma. Res pa je, da posledic lobotomije niti psihiatri ne morejo odpraviti.

Hvala, ker si me spomnil na zanimivo temo s tem v zvezi, namreč, da je bilo tudi psihiatrično hospitaliziranje ena od pogostih in tudi dokaj učinkovitih metod odstranjevanja političnih nasprotikov.
"Kdor ne sprejema naših idej, se ga pač razglasi za norega in enostavno strpa v norišnico".

To je le še ena v dolgem nizu represivnih metod  uporabljenih s strani "boljševiških" režimov, ki so, kako zanimivo,  skoraj identične metodam uporabljenih s strani cerkvene inkvizicije, le da pred stoletji psihiatrija še ni bila razvita in so pač v skladu s takratnim duhom časa, neprilagojene, namesto za duševno bolne, določili za obsedene s hudičem.

Zdaj se pa pojavlja vprašanje, kdo ima tu pravzaprav fobičen strah pred kom ali čem, ali tisti ki so zapirali (ali imajo še vedno podobne želje) ali tisti, ki so bili zaprti (ali sežgani)?

O tovrstnem terorju je bilo sicer veliko napisanega in izpričanega.
En link s kratko razlago:

http://www.nybooks.com/articles/article-preview?article_id=8355




Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #199 - 05.12.2004 at 13:18:14
 
Bardo_Thodol wrote on 05.12.2004 at 12:13:54:
Hvala, ker si me spomnil na zanimivo temo s tem v zvezi, namreč, da je bilo tudi psihiatrično hospitaliziranje ena od pogostih in tudi dokaj učinkovitih metod odstranjevanja političnih nasprotikov.
"Kdor ne sprejema naših idej, se ga pač razglasi za norega in enostavno strpa v norišnico".

To je le še ena v dolgem nizu represivnih metod  uporabljenih s strani "boljševiških" režimov, ki so, kako zanimivo,  skoraj identične metodam uporabljenih s strani cerkvene inkvizicije, le da pred stoletji psihiatrija še ni bila razvita in so pač v skladu s takratnim duhom časa, neprilagojene, namesto za duševno bolne, določili za obsedene s hudičem.


Kar pa se danes v času liberalnega kapitalizma "kao naj ne bi dogajalo".....saj si tako mislil, ali pač ne?
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Oktobrska revolucija
Reply #200 - 05.12.2004 at 13:38:29
 
Quote:
Kar pa se danes v času liberalnega kapitalizma "kao naj ne bi dogajalo".....saj si tako mislil, ali pač ne?

Bi ti pasalo, da bi mislil, tako, kot ti misliš, da mislim, a ne?  8)
Na žalost te moram razočarati - nisem mislil tako.

Glede metod, ki se uporabljajo pri vsiljevanju svoje volje se do današnjih dni žal ni prav dosti spremenilo.
Če pogledamo samo bližnji vzhod, Afriko, Latinsko Ameriko itd, se lahko prepričamo, da represivne metode niso nič blažje, kot so bile v preteklosti.

Ker pa imamo mi od tega, kar se dogaja v tam tistih delih sveta le korist, pač zamahnemo z roko, češ, jebi ga, tako je to, mar ne?

Za primer, da se dogajanja tam nekje daleč še kako tičejo tudi nas, je vse večja demokratizacija Kitajske in njen vstop v svetovna trgovinska združenja, kar ima vidne posledice tudi že na naše gospodarstvo (predvsem v tekstilni in obutveni industriji, kjer bo poceni in najmanj enako kvalitetnim kitajskim izdelkom mogoče vedno težje konkurirati)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #201 - 05.12.2004 at 18:06:37
 
Bardo_Thodol wrote on 05.12.2004 at 13:38:29:
Bi ti pasalo, da bi mislil, tako, kot ti misliš, da mislim, a ne?  8)
Na žalost te moram razočarati - nisem mislil tako.

Glede metod, ki se uporabljajo pri vsiljevanju svoje volje se do današnjih dni žal ni prav dosti spremenilo.
Če pogledamo samo bližnji vzhod, Afriko, Latinsko Ameriko itd, se lahko prepričamo, da represivne metode niso nič blažje, kot so bile v preteklosti.

Ker pa imamo mi od tega, kar se dogaja v tam tistih delih sveta le korist, pač zamahnemo z roko, češ, jebi ga, tako je to, mar ne?

Za primer, da se dogajanja tam nekje daleč še kako tičejo tudi nas, je vse večja demokratizacija Kitajske in njen vstop v svetovna trgovinska združenja, kar ima vidne posledice tudi že na naše gospodarstvo (predvsem v tekstilni in obutveni industriji, kjer bo poceni in najmanj enako kvalitetnim kitajskim izdelkom mogoče vedno težje konkurirati)


Glede Kitajske sem že tole napisal:
Quote:
Ja kitajska pa je nekaj posebnega. Pa bi še danes bila takšna kot pred nekaj leti, če se svet ne bi bal, da bodo lačni Kitajci šli iskat hrano preko meja. Saj veš. Če je lev v kletki sit, ne bo poskušal preplezati ograjo.  
Pa tudi kapitalizem na Kitajskem je dokaj čuden. Podjetja vodijo partijski veljaki, pa del kolača dobijo razni šefi in direktorji in tisti bolj pri vrhu piramide. Je pa pogoj, da so zvesti privrženci partije. Seveda komunistične. Tisti z dna piramide pa bicikel(kot si zgoraj napisal) in namesto pesti riža na dan, pač dve pesti.


Glede vsiljevanja, bi lahko trdil, da se to v vse večji meri dogaja tudi na zahodu. Zadnji primer General Motors, ki je že začel delavcem zmanjševati plače in to je bil pogoj, da ostanejo zaposleni. Ker, če hoče kapitalist še vedno imeti enormne dobičke, mora to nekje drugje vzeti. Tako ostane delavec ta, ki pač potegne takratko.

Če zdaj povlečeš primerjavo, vidiš, da v bistvu med vladajočo kasto v socializmu(komunistični veljaki in njihovi priskledniki) in kapitalizmom(kapitalisti in njihovi priskledniki) ni bistvene razlike. Vsi bogatijo na račun delavca.

Če pokomentiram še tisto grožnji iz vzhoda, ko prodajajo dokaj konkurenčno robo za dosti manj denarja, pa se to ne kaže samo v usnjarski in tekstilni industriji, ampak se to odraža že v veliko več panogah.

Quote:
Bi ti pasalo, da bi mislil, tako, kot ti misliš, da mislim, a ne?  8)
Na žalost te moram razočarati - nisem mislil tako.


Mi ne bi pasalo, da bi ti mislil tako, kot si mislil, da jaz mislim, da ti misliš. Ker za razliko od bambyja, ti znaš gledati na stvari bolj objektivno. Torej spredaj in zadaj.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Oktobrska revolucija
Reply #202 - 08.12.2004 at 10:39:04
 
t wrote on 03.12.2004 at 11:46:54:
Ničesar nisem imel namena opravičevati. Povedal sem samo, da so pač s svojim uporom svoje trpljenje povzročili sami: uprli so se močnejšemu in izgubili.

uživaj!



... ja no pač  ...  Shocked  Cry  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #203 - 11.12.2004 at 02:35:04
 
Devi wrote on 03.12.2004 at 10:06:24:
Ja, imaš prav, tema je oktobrska revolucija (in ne leta po njej ali posledice režima, ki je iz nje izšel).

Ko sem tisto napisal sem si rekel, da lahko Devi, če je kolikor toliko pametna odgovori z istim. Pa je Devi točno tako tudi odgovorila, nobenega presenečenja. Vendar pa to kljub vsemu sodi samo v kategorijo “podjebavanja” ob pomanjkanju argumentov in poskus opravičevanja, češ : “ne glejmo grdih stvari, ki so jih storili komunisti”. Tako sodi sem tudi posmehovanje, če bamby argumentira svoje trditve:
Devi wrote on 03.12.2004 at 11:30:12:
Grin Grin Grin

Administratorji oz. večina njih tukaj, ki ste se tako množično spravili na bambyja očitno samo zabijate svoj čas na tem forumu, ker vam je izgleda na tem svetu tako dolgčas, da pisarite po tisoče postov brez kakšne posebne vsebine npr. “duhovičenje s “smeški”. Tu izvzemam samo Gapeja, ki se očitno bolj boji tega, da bi njegov forum padel na slab glas zaradi bambyjevih “žalitev” imen” A.Kardelja in B. Kidriča.

#1 Kot sem že napisal, me Oktobrska revolucija zanima predvsem  toliko kot se da iz nje videti njene posledice za naše okolje, in revolucijo in njene posledice na slovenskih tleh lažje razumeti. V bistvu so se vsi komunistični režimi v svetu skotili iz tega zgleda, ki se mu pravi “Prva komunistična država na svetu”. Tam so se tudi šolali vodilni YU/slovenski komunisti. Zato ni presenetljiva podobnost metod in posledic, celo termin “belogardizem” prihaja iz Rusije.

#2 Dogodki, ki so sledili po letu 1917 še kako sodijo v okvir Oktobrske revolucije, kam drugam pa naj bi?, so direktna posledica le te, in temu se ne da izogniti, če se govori o tej temi. Brez te revolucije bi tudi poznejša leta ne bila tako tragična. Lahko bi se temo razvleklo še v obdobje pred letom 1917. Sem že napisal in še enkrat ponavljam, oblast pod Leninom je bila ravno tako zločinska kot oblast pod Stalinom, ki je samo nadaljevala “leninizem”, to je industrializacijo države za ceno miljonov življenj. Kmetje so bili za komuniste samo razredni sovražnik. Komunisti so v bistvu ustvarjali državo delavcev in to ponosno poudarjali s parolo  o “diktaturi proletarijata”. Kmetje pa so bili samo v drugem planu in od začetka samo toliko zaželjeni kolikor so prispevali s hrano za proletarske množice. Bili so  “nebodigatreba”, ki  ga je bilo potrebno odstraniti, vse v imenu ideje po kateri naj bi napravili deželo industrijsko razvito, po prostranih poljih pa bi namesto ljudi delali ogromni poljedelski stroji. Zato jim tudi ni bilo prav nič žal pobijati teh ljudi. Kmetje naj bi postali samo “delavci” oz. “kmečki proletarijat” v kmetijskih zadrugah in teh je bilo enostavno “preveč”.

#3 Komunisti so vedno govorili, da se revolucija ni končala s prevratom in prevzemom oblasti. To so poudarjali tako ruski kot slovenski komunisti. Znane fraze: “notranji in zunanji sovražnik ne spi”, “neprijatelj vreba na svakom koraku”, “ ... bila je NOB in revolucija, ki še traja”( iz osnovnošolskih učbenikov), o tej revoluciji, “ki še traja” so govorili še v osemdesetih letih,  “živimo, kot, da bo naslednjih 1000 letih mir in se pripravljajmo kot, da bo jutri vojna” (ta spominja že na Hitlerja in njegov 1000 letni rajh) ... itd Stalni strah pred izgubo “pridobitev revolucije” (“tekovina revolucije”). Stane Dolanc leta 1987: “... jer to bi značilo, da mi komunisti više nismo na vlasti. To nije istina, i to se neče nikada dogoditi”.

Pravzaprav komunisti niti njihovi politični nasledniki niso bili sposobni niti na deklarativni ravni “končati” revolucije in iz njihove politike včasih izgleda, da jo še vedno izvajajo. Še več, okoli leta 1992 so se začeli celo javno prepirati s “sovražniki” in jih prepričevati, da pri nas ni bilo nikdar revolucije in, da je to samo izmišljotina. Pri tem so seveda “pozabili” na takšne “malenkosti” kot je npr. izdaja 4 knjig leta 1962 z naslovom: “Dokumenti ljudske revolucije v Sloveniji” I,II,III,IV) V te knjige so komunisti pisali stvari katerih se danes sramujejo, takrat pa so bili na nje ponosni, saj so očitno menili (tako kot Stane Dolanc), da bodo večno ostali na oblasti. Danes se noben resen zgodovinar ne upa več trditi, da pri nas ni bilo revolucije, ki se je v bistvu končala šele leta 1990 s prvimi večstrankarskimi volitvami. Tudi stari borci so počasi utihnili glede zanikanja obstoja revolucije in so danes raje tiho glede tega (ne vsi). Temu se reče počasna evolucija v glavah, ko se zgodovinska dejstva počasi postavljajo na pravo mesto in spomeniki v muzeje, “Na smetišče zgodovine” (stara boljševistična fraza). Podobnost: Oktobrska revolucija se je izvajala med 1. svetovno vojno YU/slovenska pa med drugo.

Devi wrote on 03.12.2004 at 10:06:24:
Mogoče bi še kaj o vstaji milijonov ljudi napisal, ki so to revolucijo podprli, ker so se želeli rešit prejšnjega režima, ker to je tisto, o čemer naslov teme res govori.

Kdor je gledal znan črno-beli film o Oktobrski revoluciji znanega ruskega režiserja Sergeja M. Eisensteina (znan po filmih “Oklepnica Potemkin”, “Ivan Grozni”, “Vstaja”), ki prikazuje prvi strel iz ladje Aurore in naval nepreglednih množic na zimski dvorec bi res lahko dobil vtis, da je šlo za množično vstajo proti krvoločnemu carističnemu režimu. Vstaje še zdaleč ni bila tako množična kot se želi prikazovati in pobudniki so bili predstavniki buržuazije. Tudi Lenin je bil vse prej kot kakšen delavec. Kako so množice “pozdravile” to revolucijo je bilo lepo vidno v takojšnem odporu proti ukrepom, ki jih je ta izvala. (odlok o zemlji, odlok o miru). Caristična Rusija je v celem stoletju pred oktobrsko revolucijo pobila manj političnih nasprotnikov (in kriminalcev) kot je to storil Stalin s samo enim dekretom, napisanim na listu papirja z rokopisom s katerim je npr. ukazal poboj 6.600 ljudi v nekem okrožju. S podobnimi dekreti je skrajšal življenje skoraj 10 milijonom ljudi.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #204 - 11.12.2004 at 02:38:56
 
t wrote on 03.12.2004 at 11:46:54:
S številkami od ena do deset, po desetiškem sistemu s pomočjo statistik, ki jih ti s svojo očitno polpismenostjo ne bi nikoli razumel.


Nikdar se nisem imel za kaj dosti več kot “polpismenega” (kdo pa je “polno pismen”?), vendar, če me že proglašaš za polpismenega potem lahko jaz tebe proglasim za nepismenega in seveda tudi za matematičnega “analfabeta”. Namreč:

Mala šola iz matematike za t-ja:

#1 S “številkami” (kot praviš) “od ena do deset” ne moreš izpeljati desetiškega sistema, kot trdiš, ampak kvečjemu enajstiškega pa še takrat bi ugotovil, da ti manjka “število” (kot praviš) nič (“0”). Vendar pa tudi, če bi imel ničlo, bi moral v tem primeru “število deset” označiti z nekim znakom npr. “A”. Tako bi bil “A” (v enajstiškem sistemu) enako 10 (v desetiškem sistemu). Število 10 (v enajstiškem sistemu) pa število 11 (v desetiškem sistemu, 1*11^1+0*11^0). Ne vem, če razumeš ampak vseeno.

#2 Vendar zgornje bi držalo samo, ker sem ti “pogledal skozi prste” (upošteval “tvojo umetnost branja”) in tvojo neumno trditev, da je  desetiški številčni sistemi zgrajen iz števil. To je približno tako kot, če bi dejal, da je slovenska abeceda sestavljena iz besed, kar je seveda neumnost. Abecedo tvorijo ČRKE, številčne sisteme pa CIFRE (ŠTEVKE) in ne številke kot zmotno trdiš. Besede so sestavljene iz ČRK, števila pa iz CIFR.

SSKJ:       števka -e ž (e) knjiž. posamezen znak v številki; cifra: številke zapisujemo s števkami

Torej, če povzamem:

Iz števil ne moreš izpeljati številskih sistemov pač pa iz znakov (cifr ali števk)
Številčni sistemi (tudi desetiški) so sestavljeni iz znakov (cifr)
Desetiški sistem je sestavljen iz cifr od 0 do 9 in ne iz “števil od ena do deset” kot popolnoma zmotno trdiš.
Vsi številčni sistemi pa naj bodo dvojiški ali šestnajstiški vsebujejo cifro “0”
Števila od 0 do 9  so pojmovno popolnoma druga stvar kot cifre od 0 do 9.
“10” ne more biti cifra, ker vsebuje dva znaka (“1” in “0”)  ampak samo število.
Število 10 postane cifra samo če jo drugače označiš, npr. z enim samim znakom npr. “A” in šele potem lahko
“nastopa” v kakšnem številčnem sistemu “večjem” od desetiškega (npr. enajstiškem ali šestnajstiškem) nikakor pa ne v desetiškem številčnem sistemu.

#3 V tvojem odgovoru ni nobenih števil in izračunov in še manj kakšne, pa čeprav samo FDV-jevsko tošovske statistike. Zato je tvoja izjava, …

t wrote on 02.12.2004 at 11:46:54:
ukrajinci so se uprli in jih fasali - to ti je ta zgodba o lahkoti. (ko sem nekoliko računal sem ugotovil, da je odstotek umrlih nekoliko primerljiv od sedanjega - če vzamem tanapihnjene številke


… da si “nekoliko računal”, ne da bi podal s številkami podane izračune samo neargumentirano gobcanje s katerim verjetno izjavljaš, da je za tebe smrt več milijonov ljudi v samo nekaj mesecih normalen pojav oz. normalna stopnja smrtnosti v Ukrajini.

t wrote on 03.12.2004 at 11:46:54:
Mogoče bi se ti najprej vsaj malo posvetil umetnosti branja, preden se lotiš logike in formalizacije.


Pri tvoji nepismenosti ne zadostuje niti fantazija kaj šele “umetnost” branja.

t wrote on 03.12.2004 at 11:46:54:
In kje vidiš v tem debilizem, ali mi lahko dokažeš, da kumunisti niso delali deportacij zaradi sodelovanja z nacisti.


Skrajno podlo. Postavil si trditev, jaz sem od tebe zahteval, da jo zagovarjaš ti pa sedaj od mene zahtevaš dokaze za svojo “nasprotno trditev”.

t wrote on 03.12.2004 at 11:46:54:
Če bi malo bolj natančno bral bi videl da sem pisal za povojne in medvojne ne pa za vse.


To je pa že več kot nepismenost, to je že kar demenca. Ti se očitno ne spominjaš niti tega kar si sam napisal en dan prej in sicer tole:

t wrote on 02.12.2004 at 02:01:41:
Ko naštevaš vse te silne deportacije, bi se lahko malo zazrl v zgodovino in se vprašal zakaj - ker so sodelovali z nacisti (vsaj za veliko večino je to precej znano dejstvo).


Tudi, če se še tako zelo trudim s “tvojo umetnost branja” vidim, da si napisal: “vse te silne deportacije” in ne: “povojne in medvojne ne pa za vse”. Naštel sem 7 valov deportacij ti pa si izrecno poudaril: “Ko naštevaš vse te silne deportacije [...]ker so sodelovali z nacisti“ Zato te še enkrat sprašujem:

- likvidacije in deportacije donskih kozakov leta 1920;
- deportacije dveh milijonov kulakov (oziroma ljudi, ki so jih razglasili za kulake) v letih 1930-1932;
- deportacije stotisočev Poljakov, Ukrajincev, baltskih prebivalcev, Moldavcev in Besarabcev v letih 1939-1941  

Kako boš opravičeval zgornje tri naštete deportacije iz let 1920, 1930-1932 in 1939-1941 kot posledico kolaboracije z nacisti (Nemci)? (Nacisti so prišli na oblast šele leta 1933 in napadli Rusijo šele 22.6.1941!!!)

t wrote on 03.12.2004 at 11:46:54:
Te katere mi uturavaš tukaj so bile posledica njihovega sodelovanja v kontrarevolucij, kot sem že napisal: uprli so se močnejšemu od sebe in niso uspeli.


Še en primer tvoje nepismenosti. Besede “kontrarevolucija” sploh nisi omenjal vse do tega svojega posta zgoraj. Iz tega tvojega: “uprli so se močnejšemu od sebe in niso uspeli”, se pač ne da trditi, da gre za kontrarevolucijo.

t wrote on 03.12.2004 at 11:46:54:
Tega primera pač ne poznam (najbrž pa v pomankanju municije ne bi trošili metkov za nedolžne), vendar ali ni to tema o Oktoberski revoluciji.


Aha, tebi zadostuje, da so komunisti nekoga ubili in to ti naj bi bil zadosten dokaz, da je bil nečesa kriv. Ti si pa resnično velik vernik. In kje je tvoja doslednost:

t wrote on 03.12.2004 at 11:46:54:
Tudi Američani so del zgodbe.


Američani ja, slovenski komunisti (ki so se celo šolali v Rusiji) pa ne?!!!

Še nekaj primerov tvoje nepismenosti (iz tvojega zadnjega posta):

t wrote on 03.12.2004 at 11:46:54:
... kumunisti (ni v SSKJ) -  beseda, ki jo stalno narobe pišeš
... metkov (ni v SSKJ) – “srbizem”
... Oktoberski (ni v SSKJ) – ena črka preveč
... uturavaš (ni v SSKJ) – “balkanski sleng”
... sodelovanja v kontrarevolucij (napačna sklanjatev)


Ampak to se da za silo razbrati s pomočjo “umetnosti branja”.
Back to top
« Last Edit: 11.12.2004 at 04:43:07 by Bamby »  

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #205 - 11.12.2004 at 02:47:34
 
Zakaj se trudiš, si zgodovinar?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #206 - 11.12.2004 at 03:22:35
 
stane wrote on 11.12.2004 at 02:47:34:
Zakaj se trudiš, si zgodovinar?

Ta pravi se oglaša. Zakaj se pa ti trudiš? a si solinar?
Back to top
« Last Edit: 11.12.2004 at 04:34:34 by Bamby »  

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #207 - 11.12.2004 at 05:41:18
 
Quote:
Menda je tako, da gre človeku pri drugem najbolj na živce to, česar ne prenaša pri sebi, pa naj bo to bebavost, debilizem, …

Samokritičnost je bila zelo priljubljena oblika pri vsakotedenskih shodih komunistov. Vsak pravi komunist se je periodično javno samokritiziral pred ostalimi tovariši, in to na odru. Ti samokritični sestanki so imeli čedalje pogosteje za posledico aretacije že po nekaj tednih ali celo dnevih. Izgledalo je precej podobno mazohističnim seansam s samobičanjem. Ampak Miro, take samokritičnosti pa človek vseeno ne bi pričakoval od tebe.

Quote:
… podobnost z nekaterimi živalskimi vrstami ali kar je še izrazov iz vaše visoko intelektualne in demokratične kulture dialoga.

Miro, Miro, včeraj komunizem, danes komunizem in demokracija, ne biti tak oboževalec idealov, tako boš celo življenje trpel.
Demokracija je “samo” politični sistem in nič drugega.

Quote:
Vidim, da za marsikoga tule ni primerna ne diktatura, ne demokracija, ampak psihiatrija, ...

Ja Miro, psihiatrija je bila priljubljena komunistična metoda za odstranjevanje “razrednih sovražnikov” zato ni čudno, da ti kot zvesti vernik pošiljaš ljudi k psihiatru.

Quote:
… , zaradi fobičnega strahu in sovraštva do idej komunizma.

Kaj nateguješ ljudi.
Odpreš temo z naslovom: “Oktobrska revolucija”
Opevaš Lenina,
zraven pripopaš še njegovo veliko sliko

sedaj pa, ko debata ne gre po tvojem okusu nenadoma govoriš o IDEJI.

Oktobrska revolucija ni bila ideja ampak zgodovinsko dejstvo s katastrofalnimi posledicami.
Lenin ni bil ideja ampak dejstvo (živ človek iz krvi in mesa), tvorec zločinskega režima.

Če želiš debatirati o komunizmu kot ideji, odpri temo s takšnim naslovom, ki ne bo puščal dvoma da gre za debato o ideji in ne o zgodovinskem dejstvu z imenom “Oktobrska revolucija”. Priporočam forum za cicibane. Ampak to nima veliko haska, ker od najlepše ideje se vedno z lahkoto izumi še lepša.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Oktobrska revolucija
Reply #208 - 11.12.2004 at 10:46:50
 
Bamby wrote on 11.12.2004 at 02:35:04:
#1 Kot sem že napisal, me Oktobrska revolucija zanima predvsem  toliko kot se da iz nje videti njene posledice za naše okolje, in revolucijo in njene posledice na slovenskih tleh lažje razumeti.

Danes se noben resen zgodovinar ne upa več trditi, da pri nas ni bilo revolucije, ki se je v bistvu končala šele leta 1990 s prvimi večstrankarskimi volitvami.

Ja, živele večstranskarske volitve, ki so pokopale tiranske režime, pa da lahko spet živimo kot ljudje Tongue

Si opazil, koliko je v zadnjem mesecu stečajev in kolko ljudi so vrgli na cesto, ker se proizvodnja seli v kraje s cenejšo delovno silo, da bodo lahko korporacije še več zaslužile? V ameriki se ljudje že selijo za delom v nerazvite dežele in enako se bo začelo tudi pri nas. Razlika med oktobrsko revolucijo in demokracijo je sam v tem, da so včasih ljudi še deportirali pa pobijali, zdaj pa grejo kr sami. Tisti, ki pa ne grejo, pa tako niso nikomur mar, ko da so luft, izginejo, še pobit jih ni treba.

Zarad katere ideologije že? Aja, denar je sveta vladar. Verjetno jo forsirate ravno taki ljudje, kot si ti, bamby, ki ne najdete v komunizmu niti najmanjše vrednote in zato s široko odprtimi rokami sprejemate vse, kar je njemu nasprotno, ne glede na kakršnekoli posledice.
No, seveda je med socializmom in kapitalizmom bistvena razlika, čez 100 let bodo o nas snemali barvne filme in ne več črno-bele Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #209 - 11.12.2004 at 12:50:58
 
Devi wrote on 11.12.2004 at 10:46:50:
No, seveda je med socializmom in kapitalizmom bistvena razlika,


Z Delnico Države postane kapitalizem socializem, ki se z rastjo dividende približuje komunizmu in ga doseže takrat, ko v bilanci podjetij ni več stroškov, namesto ljudi pa delajo stroji.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16