Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 17 18 19 20 21 ... 28
(Read 106433 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #270 - 23.03.2005 at 10:19:40
 
Lilith wrote on 23.03.2005 at 08:10:22:
t, zdaj bi ti lahko očitala, da te redno zanaša iz racionalnega diskurza na nivo medosebnih zbadanj, a ne?

Ampak ti imam povedati še nekaj pomembnejšega. Je razlika doživljati svet okoli sebe skozi SSKJ (kar ti izredno rad počneš) ali pa skozi življenje samo. Slednje ima veliko več nians kot papirnata beseda. Jaz razumem, da zelo mlad folk bluzi o drogi vse najboljše- pač še niso prišli v stik z realnostjo, v kateri je tudi zloraba droge s strahotnimi posledicami prisotna. Zdaj pa mene zanima, a ti res ne vidiš plati drogiranja, ki se mu reče ZLO -RABA, ali tega vidika samo ne vidiš kot relevantnega v vprašanju pro/contra prohibicija.



Če še nisi ugotovila, se tule dogajajo predvsem verbalni odnosi. Če koga kaj zbode je to njegov problem, če kdo meče kamne naj se ne čudi, če ga bo zadela kakšna puščica (nekateri smo že prišli do močnejših in bolj natančnih "orožij"). Vsakršna neverbelnost pa tule - čeprav je lahko lepo umeščena v kontekst -  povsem zgreši svoje pravo poslanstvo in ponavadi izpade v patetičnost. Zato se je vsaj pri "strokovnih razpravljanjih" dobro držati nekih minimalnih norm in pomenov, ki so lepo opisani v določenih korpusih, kot je SSKJ.

In če čutiš nujo, da bi grizljala moj uhelj, bi se morala dogovoriti za srečanje izven te virtualnosti.  Kiss


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #271 - 23.03.2005 at 10:24:49
 
t, če te prav razumem, ti pravzaprav "vsiljuješ" nek način komunikacije, ki pa vsakomur ni blizu. In tistega, ki mu ni blizu, si pripravljen zelo hitro narediti za bedaka.

Pa se zavedaš, da se ti večkrat zgodi, da odpluješ čisto mimo, ko se preveč zapičiš v pomene SSKJ?
Se ob takih primerih vprašam, če res ne kapiraš, o čem ljudje tule govorijo ali jih namerno zajebavaš.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #272 - 23.03.2005 at 10:31:02
 
sinjeoka wrote on 23.03.2005 at 10:18:03:
laž

to, da je podatek o uri netočen nisem niti približno probala skrit


Laž se sliši precej kruto, toda to, kar si napisala vsekakor ni bila resnica - pa ne gre samo za uro. Sam razumem demanti bolj kot zanikanje nečesa, kar sam narobe napišeš - torej bi ti morala dati demanti same sebe. V nekoliko šibkejšem ali drugotnem pomenu pa demanti pomeni "postaviti nekoga na laž" - in tu ni prav nobene razlike med napadom in demantijem. Načeloma bi seveda lahko napisal samo "Lažeš!" - kar se mi je zdelo preveč kruto, zato sem se raje skrbeče pozanima o tvojem psihofizičnem stanju, ki ima zagotovo neke zunanje vzroke.

sinjeoka wrote on 23.03.2005 at 10:18:03:
in najboljši ljudje, ki jih poznam, so šli v lajfu tudi skozi obdobje droge ... (takšne ali drugačne)

prepovedati mleko pa kakav, pa prižgano TV ob tem ko pospravljaš



Bi ti kot strokovnjak priporočal, da se v bodoče izogneš pospravljanju - zna zelo škodljivo vplivati na koncentracijo pri gledanju TV-ja. Pa rum bo bilo potrebno dodati v kakav!


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #273 - 23.03.2005 at 10:41:00
 
Lilith wrote on 23.03.2005 at 10:24:49:
t, če te prav razumem, ti pravzaprav "vsiljuješ" nek način komunikacije, ki pa vsakomur ni blizu. In tistega, ki mu ni blizu, si pripravljen zelo hitro narediti za bedaka.

Pa se zavedaš, da se ti večkrat zgodi, da odpluješ čisto mimo, ko se preveč zapičiš v pomene SSKJ?
Se ob takih primerih vprašam, če res ne kapiraš, o čem ljudje tule govorijo ali jih namerno zajebavaš.



Ničesar ne vsiljujem, sem pa nekoliko občutljiv na določene diskurze in argumente (logično, strokovno...). Če mi nekdo nekaj prodaja kot stroko, znotraj tega pa ni ničesar od stroke, razen beseda "stroka", ga pač ne bom vzel resno.

SSKJ je dobro orodje, saj velika večina pač preprost dela z besedami kot svinje z mehom in se največkrat niti ne zavedajo, kaj pišejo. Zato na vsake toliko skušam debato nekoliko ozemljiti.

Poleg tega pa nihče ne more iz nikogar narediti bedaka, če  mu ta ne pomaga - itaq smo pa vsi tako ali drugače (včasih) bolj ali manj bedaki.

Kdaj pa se lotim tudi kakšnih verbalnih spolnih odnosov - bistvo vsakega užitka se pač zgradi okoli neke perverzije in filozofi, ki uživamo smo največji perverzneži.

Kot pravi Aristotel: Resnično srečni so lahko samo bogovi, med ljudmi pa teoretiki (hou theorountes).



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #274 - 23.03.2005 at 10:45:18
 
exodus wrote on 22.03.2005 at 23:58:37:
to je pod zdravniškim nadzorom in z receptom za določeno skupino ljudi - v zažčetku je verjetno šlo bolj za eksperimentiranje, tako kot znanstveniki počnejo z belimi miši, da so videli učinke - danes tega več nimaš, ker bi takšne zdravnike pozaprli.

Droge za spoznavanje sebe? To misliš resno ali pa se samo šališ? Lepo te prosim, droga za spoznavanje sebe - kje si to vzel - prečital po nekih new-age knjigicah ali sam prišel do takega čudnega zaključka... Ko so se v 70-letih otroci cvetja spametovali, so hitro preusmerli kretnico v svojem življenju in sedaj živijo povsem običajno življenje, in ne verjamem, da bi kateri, ki ima vsaj kolko tolko pošlihtano življenje in kanček mozga v glavi, trdil, da mu je LSD služil "za spoznavanje samega sebe"  ter bi iste nasvete delil svojim najstniškim otrokom. Mislim da tudi ti tega ne bi počel, če bi se malo bolj zasidral  v življenje in razmišljal bolj trezno, racionalno, še toliko manj ne, če bi imel otroke...  Tongue


exo, da se ne oddaljiva od bistva...trdiš, da pozitivnih aspektov uporabe drog ni ali morda dopuščaš možnost, da so?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #275 - 23.03.2005 at 11:31:09
 
ixtlan wrote on 23.03.2005 at 10:45:18:
trdiš, da pozitivnih aspektov uporabe drog ni ali morda dopuščaš možnost, da so?


Grin   Grin   Grin

Ta je res luškana. Pozitivne aspekte najdem vsepovsod, kjer mi tako paše.

Pozitivni aspekti npr.
- laganja - seveda so, nekomu omilim bolečino, sebi prihranim kakšno burno reakcijo, kazen; Smiley
- skoka čez plot - ja, takrat je blo zlo fajn, a ne, spoznavanje novih ljudi, poglabljanje odnosov, nove izkušnje; Smiley
- kraje - pridobitev materialnih koristi  Smiley
- goljufije - pridobitev materialnih ali kakšnih drugih koristi;  Smiley
- ostati brez službe - imam več časa zase, za družino;  Smiley
- biti brez dohodka - končno se bom nehala vesti potrošniško, živeli bomo od doma pridelanih jabolk, elektrika pa je itak nepotrebna;  Smiley
- biti samski - lahko delam kar hočem, sama razpolagam s svojim časom, denarjem, ...  Smiley
- imeti družino - zagotovljena ljubezen, varnost (recimo);  Smiley
- rekreacije - imam vitko in čvrsto postavo (ali pa tudi ne) Smiley
- lenarjenja - čisti užitek;  Smiley
- bla, bla, bla  Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #276 - 23.03.2005 at 11:44:39
 
lola wrote on 23.03.2005 at 11:31:09:
Ta je res luškana. Pozitivne aspekte najdem vsepovsod, kjer mi tako paše.


Negativne lastnosti najdem povsod, kjer mi to paše:)

Če mi paše pluvat čez ganjo, bač bom, ker najdem negativne aspekte, čez ljubezen, sonce...


Yin  Yang!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #277 - 23.03.2005 at 11:51:52
 
Jin pa jang, kaj? Hehe.
No, zloraba droge je zame čisto ZLO. Uporaba droge v medicinske namene pa je nekaj drugega.
Zato naj bo droga pod kontrolo- če imate čiste namene in je ne nameravate zlorabljati, vam jo bo že medicina dozirala, ki ima ziher iz tega področja največ raziskav narejenih.
Če imate pa nečedne namene - torej zlo-rabiti drogo, je pa čisto prav, da se vam to čimbolj onemogoči.

Pa je zadeva rešena, mar ne? Wink
Folk je včasih tolk neumen, da kar kliče po tem, da se ga kontrolira, sicer bi se v svoji neumnosti fejst poškodoval (beri: zlorabljal bi drogo). Tongue
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #278 - 23.03.2005 at 12:44:40
 
Lilith wrote on 23.03.2005 at 11:51:52:
Jin pa jang, kaj? Hehe.
No, zloraba droge je zame čisto ZLO. Uporaba droge v medicinske namene pa je nekaj drugega.
Zato naj bo droga pod kontrolo- če imate čiste namene in je ne nameravate zlorabljati, vam jo bo že medicina dozirala, ki ima ziher iz tega področja največ raziskav narejenih.
Če imate pa nečedne namene - torej zlo-rabiti drogo, je pa čisto prav, da se vam to čimbolj onemogoči.

Pa je zadeva rešena, mar ne? Wink
Folk je včasih tolk neumen, da kar kliče po tem, da se ga kontrolira, sicer bi se v svoji neumnosti fejst poškodoval (beri: zlorabljal bi drogo). Tongue




Nek folk je pa včasih še bolj neumen pa bi rad s svojimi prepričanji omejeval druge. Kot, da se ne bi zavedeli, da vsako omejevanje služi predvsem fašizmu. Omejevanje svobode drugega je fašizem najslabše vrste. Gre za preprosto tekmo kdo bo koga. Ta tekma je obsojena na propad. Tako kot tudi vsaka zloraba moči za nadmodrivanje nekoga. Nadzorovanje in omejevanje svobode česarkoli vedno kliče po uporu!

Zloraba namreč pomeni, da nekaj uporabljaš za slabe namene - zato, da nekomu škoduješ. In takšno paternalistično pametovanje, kako si nekdo škoduje je ena sama velika laž. Ljudje si tudi preveč solijo juho, kar je škodljivo - ali jim bomo zato prepovedali uporabo soli? Takšno razmišljanje je klasičen fašizem nasilje nad svobodo. Takšno debiliranje pomeni samo čisto navadno podcenjevanje ljudi - češ ljudje so neumni in ne bodo znali pravilno dozirati soli za v juho - to bo zloraba soli, zato je najbolje, da dovolimo sol samo še za medicinske potrebe in seveda za uporabo v družbenih menzah, ter v proizvodih iz merkatorja, kjer se to lahko nadzoruje. Da ne bi kdo zlorabljal. In seveda, nekateri kadijo - preprovedati. Nekateri preveč pijejo - prepovedat. Nekateri jedo preveč sladkorja - ukinimo sladkor.

Pa ne samo to, nekateri se ukvarjajo s športi, kjer je velika možnost poškodbe - treba prepovedati. Nekateri zaradi hobijev zanemarjajo svojo družino, svoje delo - prepovedat hobije. Nekateri preveč premišljujejo - to je zloraba mišljenja - prepovejmo. Nekateri imajo predolge lase, zloraba las; drugi imajo napačne barve las - prebarvat.

Mogoče sem malo zapretiraval toda to je ta podcenjujoči prohibicionalistični paternalistični pristop: -
Najprej se bomo odločili, da samo mi (demokratično strokovna večina) vemo vse (če pa ne vemo, nas je več in smo močnejši) in nato bomo postavili (demokratično) zakone za vse tiste, ki se z nami ne strinjajo. In seveda mi bomo povedali, kaj je prav in kaj ne - vsi ostali, ki mislijo drugače so itaq preveč neumni in jim je treba pomagati.

Počasi bo pač potrebno priznati, da nismo vsi samo (demokratično) govedo, ki rabi pastirje, da jih popeljejo na zelene pašnike. Nekateri smo že nasvojih pašnikih in prav nič nas ne mika, da bi skupaj z ostalo čredo drveli v propad za tisto ovco, ki ima najglasnejši zvonec.
Če bomo pristali na dnu pač bomo, vendar zaradi sebe in svojih odločitev, ne pa zaradi najglasnejše ovce, kar se mene tiče pravzemam ta tveganje in odgovornost zase (mi nikoli ni bil cilj v povprečju - tveganje je na vrhu gore največje, vendar jaz hočem biti gor kljub temu).

Naj že crkne ta demokracija, da bomo spet lahko živeli kot ljudje!


uživaje!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #279 - 23.03.2005 at 12:53:17
 
Lilith wrote on 23.03.2005 at 11:51:52:
Jin pa jang, kaj? Hehe.
No, zloraba droge je zame čisto ZLO. Uporaba droge v medicinske namene pa je nekaj drugega.
Zato naj bo droga pod kontrolo- če imate čiste namene in je ne nameravate zlorabljati, vam jo bo že medicina dozirala, ki ima ziher iz tega področja največ raziskav narejenih.
Če imate pa nečedne namene - torej zlo-rabiti drogo, je pa čisto prav, da se vam to čimbolj onemogoči.

Pa je zadeva rešena, mar ne? Wink
Folk je včasih tolk neumen, da kar kliče po tem, da se ga kontrolira, sicer bi se v svoji neumnosti fejst poškodoval (beri: zlorabljal bi drogo). Tongue


Jest takemu zanstvenemu/zdravstvenmu  paternalizmu ne bi zaupal. Tako znanstveno doziranje se lahko uporablja tud v krasnem novem svetu za vzrejo specilaziranih umsko zaostalih zarodkov ali za kreiranje s somo doziranih srečnih  odraslih osebkov.

Jest zagovarjam javno šeranje izkušenj in dognanj, tud znanstvenih,   ob hkratnem  pluralizmzmu praks, iz katerih je potem edino mogoče črpat nov arzenal izkušenj. Dobr je skratka vedet za priporočljive doze, zlo-raba pa mora ostat svoboda posameznika. Ker če mu to svobodo vzemeš, to lahko pomeni le to, da si to svobodo zase rezervira neka interesna skupina, ki ima v rokah moč in zakon, da jo uveljavi nad drugimi. Tle smo pa smo z eno nogo že v paternalizmu  krasnega novega sveta, v mehki obliki psihofarmacevtske  tiranije.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #280 - 23.03.2005 at 12:56:20
 
t wrote on 23.03.2005 at 12:44:40:
Nek folk je pa včasih še bolj neumen pa bi rad s svojimi prepričanji omejeval druge. Kot, da se ne bi zavedeli, da vsako omejevanje služi predvsem fašizmu. Omejevanje svobode drugega je fašizem najslabše vrste. Gre za preprosto tekmo kdo bo koga. Ta tekma je obsojena na propad. Tako kot tudi vsaka zloraba moči za nadmodrivanje nekoga. Nadzorovanje in omejevanje svobode česarkoli vedno kliče po uporu!

Zloraba namreč pomeni, da nekaj uporabljaš za slabe namene - zato, da nekomu škoduješ. In takšno paternalistično pametovanje, kako si nekdo škoduje je ena sama velika laž. Ljudje si tudi preveč solijo juho, kar je škodljivo - ali jim bomo zato prepovedali uporabo soli? Takšno razmišljanje je klasičen fašizem nasilje nad svobodo. Takšno debiliranje pomeni samo čisto navadno podcenjevanje ljudi - češ ljudje so neumni in ne bodo znali pravilno dozirati soli za v juho - to bo zloraba soli, zato je najbolje, da dovolimo sol samo še za medicinske potrebe in seveda za uporabo v družbenih menzah, ter v proizvodih iz merkatorja, kjer se to lahko nadzoruje. Da ne bi kdo zlorabljal. In seveda, nekateri kadijo - preprovedati. Nekateri preveč pijejo - prepovedat. Nekateri jedo preveč sladkorja - ukinimo sladkor.

Pa ne samo to, nekateri se ukvarjajo s športi, kjer je velika možnost poškodbe - treba prepovedati. Nekateri zaradi hobijev zanemarjajo svojo družino, svoje delo - prepovedat hobije. Nekateri preveč premišljujejo - to je zloraba mišljenja - prepovejmo. Nekateri imajo predolge lase, zloraba las; drugi imajo napačne barve las - prebarvat.

Mogoče sem malo zapretiraval toda to je ta podcenjujoči prohibicionalistični paternalistični pristop: -
Najprej se bomo odločili, da samo mi (demokratično strokovna večina) vemo vse (če pa ne vemo, nas je več in smo močnejši) in nato bomo postavili (demokratično) zakone za vse tiste, ki se z nami ne strinjajo. In seveda mi bomo povedali, kaj je prav in kaj ne - vsi ostali, ki mislijo drugače so itaq preveč neumni in jim je treba pomagati.

Počasi bo pač potrebno priznati, da nismo vsi samo (demokratično) govedo, ki rabi pastirje, da jih popeljejo na zelene pašnike. Nekateri smo že nasvojih pašnikih in prav nič nas ne mika, da bi skupaj z ostalo čredo drveli v propad za tisto ovco, ki ima najglasnejši zvonec.
Če bomo pristali na dnu pač bomo, vendar zaradi sebe in svojih odločitev, ne pa zaradi najglasnejše ovce, kar se mene tiče pravzemam ta tveganje in odgovornost zase (mi nikoli ni bil cilj v povprečju - tveganje je na vrhu gore največje, vendar jaz hočem biti gor kljub temu).

Naj že crkne ta demokracija, da bomo spet lahko živeli kot ljudje!
uživaje!


...
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #281 - 23.03.2005 at 13:19:06
 
romario wrote on 23.03.2005 at 11:44:39:
Negativne lastnosti najdem povsod, kjer mi to paše:)

Če mi paše pluvat čez ganjo, bač bom, ker najdem negativne aspekte, čez ljubezen, sonce...


Hm, ti torej praviš ... ganja = ljubezen, sonce  ???   ???   ???


Kaj pa vem.

Vem to, da mene sonce opeče. In naj bo porjavelost modna ali ne, jaz se ne sončim, ker meni to ne paše. In se mi pri tem gladko jebe za pripombe o moji "nezdravi" bledici.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #282 - 23.03.2005 at 13:22:17
 
Takole vama bom rekla - prevzemanje tveganja in odgovornosti zase - če sta polnoletna in kolikor toliko pri pameti - be my guest.
Ko bi hotela takle idiotizem aplicirati na otroke in najstnike - odločen NE.
Drugače pa lepo vabljena v socialo, na enoletno prakso, tako kot je sinjeoka predpisala, pa vama bo hitro jasno, kaj v praksi (in ne v teoriji Roll Eyes ) pomeni takole vajino gledanje, aplicirano kar vsepovprek. Pa nič lepega ne bosta videla, brez skrbi.
Pa še enkrat - le čevlje sodi naj kopitar. Če bi pa rad poezijo presojal, bo pa najprej mogu krvavo prakticirat. Tako kot je s svojimi šolnci.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #283 - 23.03.2005 at 13:40:17
 
Trenutno sem zaposlen s fantom, starim 13 let, ki je že nekaj časa pozitiven na kanabis. Pravi, da je to, da je "pozitiven" , njegova stvar. V šoli je seveda v celoti učno neuspešen, celo neocenjen pri posamezih predmetih. Učitelji pa ga zadnje čase vidijo v šoli le z rdečimi očmi . V zadnejm obdobju je postal tudi nasilen      do   sošolcev.
Njegov oče je trenutno v zaporu zaradi preprodaje prepovedane droge. Oče pravi, da ga to , da se  sin drogira ne moti. Moti ga le to, da ni v šoli v redu. Mama je psihiatrični bolnik, ko je bila mlajša pa je tudi sama uživala prepovedano drogo.

Kaj sedaj ? Vem, da bi isto  bilo lahko tudi z alkoholom, ki pa ni prepovedan.  Pa vseeno. Torej .

Vsak ima pravico, da naredi s svojim življenjem to kar hoče , vendar naj potem tudi sam za to nosi vse posledice - t.j račune zdravstva, zapora, hrane in rehabilitacije . Če  ne kaj potem ? Mogoče, da mu država časti kroglo, štrik, ....
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #284 - 23.03.2005 at 13:43:27
 
t wrote on 23.03.2005 at 12:44:40:
Nek folk je pa včasih še bolj neumen pa bi rad s svojimi prepričanji omejeval druge. Kot, da se ne bi zavedeli, da vsako omejevanje služi predvsem fašizmu. Omejevanje svobode drugega je fašizem najslabše vrste. Gre za preprosto tekmo kdo bo koga. Ta tekma je obsojena na propad. Tako kot tudi vsaka zloraba moči za nadmodrivanje nekoga. Nadzorovanje in omejevanje svobode česarkoli vedno kliče po uporu!

Zloraba namreč pomeni, da nekaj uporabljaš za slabe namene - zato, da nekomu škoduješ. In takšno paternalistično pametovanje, kako si nekdo škoduje je ena sama velika laž. Ljudje si tudi preveč solijo juho, kar je škodljivo - ali jim bomo zato prepovedali uporabo soli? Takšno razmišljanje je klasičen fašizem nasilje nad svobodo. Takšno debiliranje pomeni samo čisto navadno podcenjevanje ljudi - češ ljudje so neumni in ne bodo znali pravilno dozirati soli za v juho - to bo zloraba soli, zato je najbolje, da dovolimo sol samo še za medicinske potrebe in seveda za uporabo v družbenih menzah, ter v proizvodih iz merkatorja, kjer se to lahko nadzoruje. Da ne bi kdo zlorabljal. In seveda, nekateri kadijo - preprovedati. Nekateri preveč pijejo - prepovedat. Nekateri jedo preveč sladkorja - ukinimo sladkor.



v družbi kjer ni omejitev divja vojna oz. pravica močnejšega ... si filozof in to itak da veš (in vsako drugo vtepanje fašizma in neomejenosti neumnosti je zgolj zavajanje)

ljudje so neumni in so omejeni, kljub internetu in množici informacij do katerih imajo dostop - filozofijo iger na srečo itak poznaš - (so bile nagrajene celo z nobelovo nagrado)

tipičen primer je tista deklica, ki je na včerajšnjem soočenju zastopala argumet proti prohibiciji ... in uporabila argument, prelivanja dobičkov za druge kriminalne namene ...

... enostavno tipičen primer, kako se lahko racionalna debata  z zelo dobrim argumentom zlomi, ob banalni zadevi-nepoznavanju ozadja tega argumenta ... oziroma, če je dotična gospodična najbolje kar lahko Ganja Marsh ponudi potem  Grin  Grin  Grin

... no ptem je to samo pompić

aja, pa hvala za razsvetljenje ... zdaj mi je recimo jasno zakaj na Nizozemskem tolerirajo gojenje trave  Grin, razlog je banalen ... v njihovem naravnem podnebju namreč ne raste in zato jo morajo gojiti v rastljinjakih in teglcih ... narava je pač sama poskrbela, da kaj več kot za lastno uporabo (in morda še uporabo širše okolice) ne more zrast  Grin  Grin  Grin

predlagam, da Ganja Marsh izvozimo na Antarktiko, Grenlandijo in Arktiko ... tam bodo lahko travo gojili po mili volji ... berz fašističnega presinga antiprohibicionistov  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 17 18 19 20 21 ... 28