Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 20 21 22 23 24 ... 28
(Read 106401 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #315 - 24.03.2005 at 08:03:26
 

Bamby wrote on 24.03.2005 at 06:20:21:
Kaj se počutiš tako osamljeno? ali elitistično?


To pa tebe nič ne briga.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #316 - 24.03.2005 at 08:08:57
 
Bamby wrote on 24.03.2005 at 06:31:36:
Slovar slovenskega novoreka (SSN):

V zadnjem času se je na forumih širom po Sloveniji pojavilo precejšnje število strastnih uporabnikov SSKJ, vendar pa je praksa pokazala , da ta slovar ni uporaben za normalno komunikacijo med forumaši, posebno, če so to tako imenovani filozofi, ker ga le ti najraje uporabljajo samo takrat kadar jim ustreza.

Bralce tega foruma bi rad opozoril, da je v pripravi “Slovar slovenskega novoreka”. (SSN). Ta slovar bo nadomestil praznino, ki vlada na tem področju. Slovar je zelo priporočljiv za vse državljane Slovenije in ne samo za udeležence tega foruma in politike. Dobil se bo samo pri avtorju (meni) in ne bo na voljo v knjigarnah. Slovar nastaja sproti in ima trenutno 649 strani. Koliko strani bo v končni verziji še ni jasno. Ga zelo priporočam, za lažje razumevanje komentarjev na tem forumu kot tudi pleteničenja naših sosedov, svojcev in naših politikov saj je v slovarju tudi mnogo primerov iz prakse vsakodnevnega komuniciranja.

Prednaročninska cena znaša 45.000 SIT. Hvala! Za pokušino navajam nekaj odlomkov:


kontekst -a m  => “MOJE BISTVO JE PRAVO NE TVOJE”; Če nekdo podvomi v naš DVOM, ga moramo takoj diskvalificirati in poudariti, da je naš DVOM postal naše BISTVO in ne njegov dvom v naš dvom. Tako lahko v nedogled manipuliramo saj lahko vsak naš dvom spremenimo v NAŠE BISTVO in vsako TUJE BISTVO v NAŠ DVOM. Tako nam ne more nihče in nikdar do živega!! In končno, če ne uspe popolnoma, ga še vedno lahko proglasimo za nepismenega


pojasniti -im in pojasniti -im dov., pojasnil => zamegliti, narediti kaj nejasno; če nimamo pravega argumenta moramo sogovorniku odgovoriti, da smo mu v preteklosti že vse pojasnili, priporočljivo je dodati kakšen pridevnik npr. podrobno, natančno, lepo (pojasniti), da zameglevanje pridobi na teži. Ta način je zelo učinkovit posebno takrat kadar naš sogovornik od nas v bistvu ne zahteva nikakršnega pojasnila ampak samo nek številčni podatek. Če npr. učitelj od učenca pričakuje odgovor na vprašanje koliko je 8 krat 7 mu mora učenec, ki ne zna odgovoriti navesti, da mu je to pojasnil že prejšno učno uro in naj ga ne gnjavu več s tem vprašanjem. Učitelj seveda ostane pri tem nemočen saj ne sme izvajati pritiska na ubogega otroka, ker se mu lahko zgodi, da ga bodo vrgli iz službe zaradi maltretiranja ali celo pedofilije. Na ta način lahko povzdignemo celo tako preprosto zadevo, ki jo razume še deževnik v “metaforične pojasnevalne sfere”  kar nam omogoča, da se izognemu odgovoru (češ, da smo zadevo v preteklosti že pojasnili) in pri tem dobimo še možnost, da sogovornika proglasimo vsaj za nepismenega, če ne že za neumnega.


spomniti -im dov. => lagati, sogovorniku se zlažemo vendar to zakamufliramo na tak način, da nakažemo kot, da se stvari sicer spomnimo vendar v to nismo čisto prepričani, čeprav se dobro zavedamo da se lažemo; zdi se mi da se spomnim ... ; če me spomin ne vara ...; kolikor se spomnim. Tukaj z našim navideznim dvomom v svoj spomin v bistvu poudarimo svojo objektivnost, čeprav se v resnici hladnokrvno lažemo.


načeloma prisl (trenutno zelo modni izraz) => nenačeloma; Primer: “Potem bomo verjetno začeli projekt analize zbranih podatkov, pa čeprav bi lahko načeloma nadaljevali tudi popis.”
Beseda “načeloma” je trenutno hit in idealna za SSN (slovar slovenskega novoreka). Če bi lahko (pa ne bodo) načeloma nadaljevali projekt analize, bi lahko tudi nenačeloma prekinili popis (pa ga bodo). V SSN bi to izgledalo takole. NAČELOMA=>NENAČELOMA, Ko trdimo da bi nekaj lahko naredili, čeprav tega sploh ne nameravamo storiti. Uporaba takih modnih besed kaže na človeka, ki ima čredni nagon skratka bolj malo uporablja svojo glavo in hodi po liniji najmanjšega odpora, ker nekritično sprejema vse besedne bedarije črede, načeloma.


določen -čna -o prid., določnejši => nedoločen Primer:

Predstavnik NLB je dejal približno takole: “ Pri uvajanju osebnih računov imamo DOLOČENE težave.” Ker v SSKJ beseda “določen” pomeni :”podan tako, da se ne da dvomiti o tem, kaj izraža” bi človek takoj pomislil, aha njihove težave so “določene” torej zelo dobro vedo, katere napake so to. In pomisliš, če jim je tako jasno, zakaj za vraga jih pa potem ne odpravijo. Potem čez nekaj časa izveš, da so poklicali na pomoč revizorsko hišo za pregled programske opreme in ti takoj postane jasno, da nisi razumel izjave predstavnika NLB. Torej beseda “določen” v tem primeru v resnici pomeni besedo “nedoločen”. V slovarju SSN  to izgleda takole: “določen” = “NEDOLOČEN”; če nekdo npr. reče da ima določene težave to v resnici pomeni, da nima pojma kaj je narobe. V primeru zgoraj, Tejči nima pojma o katerih korpusih pisari, čeprav se pretvarja da  mu je popolnoma jasno.



SSKJ => SSN Slovar slovenskega novoreka bo počasi popolnoma nadomestil Slovar slovenskega knjižnega jezika zato pozivam vse zainteresirane, da čimprej podajo svoja naročila po ugodni prednaročniški ceni. Kdor ne bo kmalu prešel iz SSKJ na SSN bo kmalu ostal daleč zadaj, ker se ne bo mogel več držati nekih minimalnih norm in pomenov. Tako se ne bo mogel  z nikomer več pogovarjati še posebej ne s filozofi iz 11. šole izpod mosta, pa čeprav bo član najbolj elitnega korpusa. Prav ti tako imenovani filozofi so najbolj zaslužni, da se SSN širi z nesluteno hitrostjo in vsebuje že sedaj več pojmov kot SSKJ. Ko bo SSN dokončno uveljavljen bo to pomenilo, da bo v slovenskem jeziku končno zavladala jezikovna svoboda in bo odpravljena ta neznosna prohibicija, ki hromi našo komunikacijo. Potem bo mogoče samo z besedami dokazati prav vse in prav tako tudi vse ovreči. Zavladala bo popolna jezikovna anarhija (ups svoboda) in posledica bo, da sogovornike ne bo več potrebno proglašati za neumne nepismene ali da so bizgeci, saj bodo le ti prav z lahkoto dokazali karkoli.

Vendar že sedaj vidim, predvidevam kaj se bo dogajalo v bodočnosti, saj smo vendar Slovenci. Da bo tudi ta SSN kmalu  zastaral in bo potrebno nadalje  narediti SSKN (Slovar slovenskega knjižnjega novoreka) in potem naprej NSSKN (Novorečni slovar slovenskega knjižnjega novoreka) itd ...
Neke minimalne norme in pomene besedne anarhije bo potrebno stalno ohranjati.


...

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #317 - 24.03.2005 at 08:10:59
 
Lilith wrote on 24.03.2005 at 08:03:26:
To pa tebe nič ne briga.

Vzamem vprašanja nazaj!!
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #318 - 24.03.2005 at 08:52:29
 
sinjeoka wrote on 23.03.2005 at 17:46:39:
imaš prav, da Toni ne more zaukazat ljubezni in nimaš prav, da Toni ljudi ne more ozaveščat, ker kot nekdo, ki se je oz. se ukvarja s t.i. problemom zasvojenosti v nekem določenem trenutku začne prepoznavat vzorec ... in o tem vzorcu Toni piše ...

če pri svojem delu opaža, kje ga ljudje kiksajo, to lahko pove ... take it or levait ... imaš zmeraj možnost sprejeti nauk drugega, ali pa it v direktno izkušnjo ... rizik življenja


Toni, pa ne samo on, vsak lahko pove kar opaža, deli nauke, šera  praktične  izkušnje in intelektualne špekulacije... Tega mu ne osporavam, ga celo spodbujam in zlo z veseljem prebrem kar ma za povedat. Samo jeba se začne tam, ko se nauki, etika  začnejo prelivat moralne  zapovedi in  prepovedi v obliki  zakonov. Tle pa bi se moral bit vsi enak, je ni stroke ali etike, ki bi ji priznal avtoriteto, da ve kaj je dobro za vse in vsakogar.  



Quote:
... najdražja šola je tista preko lastnega hrbta ... za vsako neumnost ne rabiš izkušnje in ni nujno, da se iz kakšne izkušnje tudi kaj naučiš, nekateri laufajo častne kroge v istem vzorcu do večnosti ... Toni ti je nazorno pokazal kako lepo delujejo familijarni zgledi ...


Mene nihče ne more pred vsem zaščitit in enkao tud jest nobenga drugega ne. Inteligenten človek se bo  kaj naučil oddrugega le pod pogojem, če je hkarti  dano tud njemu sprobat. Tud če ne sproba, dano pa mu mora bit, če bo sprobal ali ne mora bit njegova svobodna odločitev.  Minila je doba posvečenih in avtoritiranih posestnikov resnice, odrasla in samostojna oseba je lahko lahko odrala in samostojna le, če se sama odreče možnosti, da gre do spoznanja mimo lastne izkušnje.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #319 - 24.03.2005 at 09:21:46
 
titud wrote on 24.03.2005 at 08:52:29:
Toni, pa ne samo on, vsak lahko pove kar opaža, deli nauke, šera  praktične  izkušnje in intelektualne špekulacije... Tega mu ne osporavam, ga celo spodbujam in zlo z veseljem prebrem kar ma za povedat. Samo jeba se začne tam, ko se nauki, etika  začnejo prelivat moralne  zapovedi in  prepovedi v obliki  zakonov. Tle pa bi se moral bit vsi enak, je ni stroke ali etike, ki bi ji priznal avtoriteto, da ve kaj je dobro za vse in vsakogar.  


ne vem od kod ti, da Toni moralizira ... šeral je direktno izkušnjo ... pa Toni tudi ne piše zakonov ...

po drugi strani pa ... vzorci v uporabi in zlorabi drog (ne glede na katerokoli drogo) so si zelo enaki ... (šeranje moje izkušnje in kdor od cigaretarjev, pivcev teleholikov temu ne verjame ... naj se prosim oglasi, ko bo star 50 let)



titud wrote on 24.03.2005 at 08:52:29:
Mene nihče ne more pred vsem zaščitit in enkao tud jest nobenga drugega ne. Inteligenten človek se bo  kaj naučil oddrugega le pod pogojem, če je hkarti  dano tud njemu sprobat. Tud če ne sproba, dano pa mu mora bit, če bo sprobal ali ne mora bit njegova svobodna odločitev.  Minila je doba posvečenih in avtoritiranih posestnikov resnice, odrasla in samostojna oseba je lahko lahko odrala in samostojna le, če se sama odreče možnosti, da gre do spoznanja mimo lastne izkušnje.    



če še nisi opazil, tebe nihče noče ščitit pred lastno neumnostjo ... govorili smo o osebah izpod 18 let

lahko pa ščitimo lastno denarnico pred neumnostjo drugih ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #320 - 24.03.2005 at 09:58:04
 
sinjeoka wrote on 24.03.2005 at 09:21:46:
ne vem od kod ti, da Toni moralizira ... šeral je direktno izkušnjo ... pa Toni tudi ne piše zakonov ...


Tale topik se vleče iz tistega o MM in o legalizaciji kanabisa, tko da se vsako menje pro ali kontra vsaj deloma nanaša na pisanje zakonov, pri čemer majo ena (recimo jim strokovna) mnenja  pač večjo težo od drugih. Zato si tud ne morem kaj, da prek  tonija ne bi   opozarjal na potrebo, da stroka razširi paradigmo iz zavezanosti abstrakni državi na zavezanost konkretnemu človeku.


Quote:
lahko pa ščitimo lastno denarnico pred neumnostjo drugih ...


Poglej rajš s te plati: od kje ti gotovost, da  tudi ti ne delaš neumnosti, ki smo jih prisiljen  plačevat drugi?

En zakon, ki sistematizira neumnost, lahko po moje nardi dost več škode, kot pa če se dopustil folku, da dela neumosti vsak po svoje. V tem primeru imamo vsaj svobodno izbiro, da ne delamo škode ne seb ne drugim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #321 - 24.03.2005 at 10:24:16
 
Malo je off topic, vendar če se že o drogah pogovarjamo, bi rad povedal, da sem bil zgrožen nad stanjem centra Ljubljane v prvih pomladno sončnih dneh. Na vsakem ljubem vogalu je blo par heavy userjev in s tem mislim odvisnike od heroina. Mam profesionalno deformacijo, ker sem delal v centru za odvajanje in predpripravo na vstop v komuno, tako da hote ali nehote prepoznam junkija, ko ga vidim. Stanje je res porazno. Mi sploh ni več zabavno it v mesto na drink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #322 - 24.03.2005 at 10:33:11
 
titud wrote on 24.03.2005 at 09:58:04:
Tale topik se vleče iz tistega o MM in o legalizaciji kanabisa, tko da se vsako menje pro ali kontra vsaj deloma nanaša na pisanje zakonov, pri čemer majo ena (recimo jim strokovna) mnenja  pač večjo težo od drugih. Zato si tud ne morem kaj, da prek  tonija ne bi   opozarjal na potrebo, da stroka razširi paradigmo iz zavezanosti abstrakni državi na zavezanost konkretnemu človeku. .



aaaaaaaa torej se ne pogovarjamo o argumentih, ampak se igramo igrico, zrelativizirajmo argumente, ki nam niso všeč (bitka vrednot in ne bitka argumentov)

to, da je toni zavezan državi in ne konkretnemu človeku je genau tvoj predsodek ... ker ne veš, ali se kot strokovnjak pojavlja v krogih, ki našim vrlim politikom tala argumente (torej se gre neko teoretično debato), ali pa gre za človeka, ki se s tem problemom rečuje na konkretni ravni s konkretnimi ljudmi in s konkretnimi problemi ...

glede na to, da šera konkretne izkušnje ...

titud wrote on 24.03.2005 at 09:58:04:
Poglej rajš s te plati: od kje ti gotovost, da  tudi ti ne delaš neumnosti, ki smo jih prisiljen  plačevat drugi?

En zakon, ki sistematizira neumnost, lahko po moje nardi dost več škode, kot pa če se dopustil folku, da dela neumosti vsak po svoje. V tem primeru imamo vsaj svobodno izbiro, da ne delamo škode ne seb ne drugim.



glejva iz te plati ... plačujem eksesivne davke, zato da so lahko drugi večni študentje ...

glejva celo tako, da mi šolanja izven naših meja ni krila RS oz. njeni davkoplačevalci ...

... in gledaš lahko tudi tako, da samo življenje prinaša tudi negativne učinke na celotno družbo ... vendar so moji negativni učinki precej manjši kot negativni učinki tistih s cirozo jeter in jutranjim mačkom, ko lahko začnejo funkcionirat šele popoldne ...

... pa gledaš lahko tudi iz tega vidika ... jaz družbi vračam to kar salbega storim in to kar slabega storijo drugi ... vloga države pa je v tem, da tem "drugim" učinkovito preprečuje nepotrebno sprevračanje njihovega balasta na mojo denarnico ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #323 - 24.03.2005 at 10:35:07
 
romario wrote on 24.03.2005 at 10:24:16:
Malo je off topic, vendar če se že o drogah pogovarjamo, bi rad povedal, da sem bil zgrožen nad stanjem centra Ljubljane v prvih pomladno sončnih dneh. Na vsakem ljubem vogalu je blo par heavy userjev in s tem mislim odvisnike od heroina. Mam profesionalno deformacijo, ker sem delal v centru za odvajanje in predpripravo na vstop v komuno, tako da hote ali nehote prepoznam junkija, ko ga vidim. Stanje je res porazno. Mi sploh ni več zabavno it v mesto na drink.  


se strinjam
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #324 - 24.03.2005 at 10:39:07
 
romario wrote on 24.03.2005 at 10:24:16:
Malo je off topic, vendar če se že o drogah pogovarjamo, bi rad povedal, da sem bil zgrožen nad stanjem centra Ljubljane v prvih pomladno sončnih dneh. Na vsakem ljubem vogalu je blo par heavy userjev in s tem mislim odvisnike od heroina. Mam profesionalno deformacijo, ker sem delal v centru za odvajanje in predpripravo na vstop v komuno, tako da hote ali nehote prepoznam junkija, ko ga vidim. Stanje je res porazno. Mi sploh ni več zabavno it v mesto na drink.  


Jaz pa zadnje čase redno srečujem folk, ki je na metadonski terapiji in moram reči, da se vsakič znova vprašam, kako dolgo še misli država podpirati tole metadonsko neumnost (ker odkar mi je sinja odprla oči, se tudi sama zalotim, da razmišljam o tem, kdo vse vleče iz moje denarnice).
Nelegalno odvisnost nadomesti "legalna", mi pa fino plačujemo junk. Great. Roll Eyes

Pa da mi ne bo očitano, da sem junkyfobična - če so tripci prej lahk dobivali keš, da so postali odvisni, naj ga še sedaj dobivajo in si lepo metadon plačujejo - to je tudi edini način, s katerim bi izkazali, da so res pripravljeni kaj za svoje zdravje naredit.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #325 - 24.03.2005 at 10:52:07
 
Bamby wrote on 24.03.2005 at 06:31:36:
Slovar slovenskega novoreka (SSN):

V zadnjem času se je na forumih širom po Sloveniji pojavilo precejšnje število strastnih uporabnikov SSKJ, vendar pa je praksa pokazala , da ta slovar ni uporaben za normalno komunikacijo med forumaši, posebno, če so to tako imenovani filozofi, ker ga le ti najraje uporabljajo samo takrat kadar jim ustreza.

Bralce tega foruma bi rad opozoril, da je v pripravi “Slovar slovenskega novoreka”. (SSN). Ta slovar bo nadomestil praznino, ki vlada na tem področju. Slovar je zelo priporočljiv za vse državljane Slovenije in ne samo za udeležence tega foruma in politike. Dobil se bo samo pri avtorju (meni) in ne bo na voljo v knjigarnah. Slovar nastaja sproti in ima trenutno 649 strani. Koliko strani bo v končni verziji še ni jasno. Ga zelo priporočam, za lažje razumevanje komentarjev na tem forumu kot tudi pleteničenja naših sosedov, svojcev in naših politikov saj je v slovarju tudi mnogo primerov iz prakse vsakodnevnega komuniciranja.

Prednaročninska cena znaša 45.000 SIT. Hvala! Za pokušino navajam nekaj odlomkov:


kontekst -a m  => “MOJE BISTVO JE PRAVO NE TVOJE”; Če nekdo podvomi v naš DVOM, ga moramo takoj diskvalificirati in poudariti, da je naš DVOM postal naše BISTVO in ne njegov dvom v naš dvom. Tako lahko v nedogled manipuliramo saj lahko vsak naš dvom spremenimo v NAŠE BISTVO in vsako TUJE BISTVO v NAŠ DVOM. Tako nam ne more nihče in nikdar do živega!! In končno, če ne uspe popolnoma, ga še vedno lahko proglasimo za nepismenega


pojasniti -im in pojasniti -im dov., pojasnil => zamegliti, narediti kaj nejasno; če nimamo pravega argumenta moramo sogovorniku odgovoriti, da smo mu v preteklosti že vse pojasnili, priporočljivo je dodati kakšen pridevnik npr. podrobno, natančno, lepo (pojasniti), da zameglevanje pridobi na teži. Ta način je zelo učinkovit posebno takrat kadar naš sogovornik od nas v bistvu ne zahteva nikakršnega pojasnila ampak samo nek številčni podatek. Če npr. učitelj od učenca pričakuje odgovor na vprašanje koliko je 8 krat 7 mu mora učenec, ki ne zna odgovoriti navesti, da mu je to pojasnil že prejšno učno uro in naj ga ne gnjavu več s tem vprašanjem. Učitelj seveda ostane pri tem nemočen saj ne sme izvajati pritiska na ubogega otroka, ker se mu lahko zgodi, da ga bodo vrgli iz službe zaradi maltretiranja ali celo pedofilije. Na ta način lahko povzdignemo celo tako preprosto zadevo, ki jo razume še deževnik v “metaforične pojasnevalne sfere”  kar nam omogoča, da se izognemu odgovoru (češ, da smo zadevo v preteklosti že pojasnili) in pri tem dobimo še možnost, da sogovornika proglasimo vsaj za nepismenega, če ne že za neumnega.


spomniti -im dov. => lagati, sogovorniku se zlažemo vendar to zakamufliramo na tak način, da nakažemo kot, da se stvari sicer spomnimo vendar v to nismo čisto prepričani, čeprav se dobro zavedamo da se lažemo; zdi se mi da se spomnim ... ; če me spomin ne vara ...; kolikor se spomnim. Tukaj z našim navideznim dvomom v svoj spomin v bistvu poudarimo svojo objektivnost, čeprav se v resnici hladnokrvno lažemo.


načeloma prisl (trenutno zelo modni izraz) => nenačeloma; Primer: “Potem bomo verjetno začeli projekt analize zbranih podatkov, pa čeprav bi lahko načeloma nadaljevali tudi popis.”
Beseda “načeloma” je trenutno hit in idealna za SSN (slovar slovenskega novoreka). Če bi lahko (pa ne bodo) načeloma nadaljevali projekt analize, bi lahko tudi nenačeloma prekinili popis (pa ga bodo). V SSN bi to izgledalo takole. NAČELOMA=>NENAČELOMA, Ko trdimo da bi nekaj lahko naredili, čeprav tega sploh ne nameravamo storiti. Uporaba takih modnih besed kaže na človeka, ki ima čredni nagon skratka bolj malo uporablja svojo glavo in hodi po liniji najmanjšega odpora, ker nekritično sprejema vse besedne bedarije črede, načeloma.


določen -čna -o prid., določnejši => nedoločen Primer:

Predstavnik NLB je dejal približno takole: “ Pri uvajanju osebnih računov imamo DOLOČENE težave.” Ker v SSKJ beseda “določen” pomeni :”podan tako, da se ne da dvomiti o tem, kaj izraža” bi človek takoj pomislil, aha njihove težave so “določene” torej zelo dobro vedo, katere napake so to. In pomisliš, če jim je tako jasno, zakaj za vraga jih pa potem ne odpravijo. Potem čez nekaj časa izveš, da so poklicali na pomoč revizorsko hišo za pregled programske opreme in ti takoj postane jasno, da nisi razumel izjave predstavnika NLB. Torej beseda “določen” v tem primeru v resnici pomeni besedo “nedoločen”. V slovarju SSN  to izgleda takole: “določen” = “NEDOLOČEN”; če nekdo npr. reče da ima določene težave to v resnici pomeni, da nima pojma kaj je narobe. V primeru zgoraj, Tejči nima pojma o katerih korpusih pisari, čeprav se pretvarja da  mu je popolnoma jasno.



SSKJ => SSN Slovar slovenskega novoreka bo počasi popolnoma nadomestil Slovar slovenskega knjižnega jezika zato pozivam vse zainteresirane, da čimprej podajo svoja naročila po ugodni prednaročniški ceni. Kdor ne bo kmalu prešel iz SSKJ na SSN bo kmalu ostal daleč zadaj, ker se ne bo mogel več držati nekih minimalnih norm in pomenov. Tako se ne bo mogel  z nikomer več pogovarjati še posebej ne s filozofi iz 11. šole izpod mosta, pa čeprav bo član najbolj elitnega korpusa. Prav ti tako imenovani filozofi so najbolj zaslužni, da se SSN širi z nesluteno hitrostjo in vsebuje že sedaj več pojmov kot SSKJ. Ko bo SSN dokončno uveljavljen bo to pomenilo, da bo v slovenskem jeziku končno zavladala jezikovna svoboda in bo odpravljena ta neznosna prohibicija, ki hromi našo komunikacijo. Potem bo mogoče samo z besedami dokazati prav vse in prav tako tudi vse ovreči. Zavladala bo popolna jezikovna anarhija (ups svoboda) in posledica bo, da sogovornike ne bo več potrebno proglašati za neumne nepismene ali da so bizgeci, saj bodo le ti prav z lahkoto dokazali karkoli.

Vendar že sedaj vidim, predvidevam kaj se bo dogajalo v bodočnosti, saj smo vendar Slovenci. Da bo tudi ta SSN kmalu  zastaral in bo potrebno nadalje  narediti SSKN (Slovar slovenskega knjižnjega novoreka) in potem naprej NSSKN (Novorečni slovar slovenskega knjižnjega novoreka) itd ...
Neke minimalne norme in pomene besedne anarhije bo potrebno stalno ohranjati.



T, deluje na pozitivni povratni zanki pokvarjenega toplotnega termostata. To pomeni, če mu serviraš jasne dokaze o njegovi lastni zmoti, bo se še toliko bolj potrudil, da bi vse zanikal in uporabil vsa mogoča sredstva, predvsem jezikovne manipulacije v poskusu vse spreobrniti, ker je očitno za njegovo ponos prehud udarec, še toliko bolj, če se najde nekdo, ki ve več od njega, ki ga jasno opozori na njegove napake, ki jih ves čas dela, misleč, da je on takorekoč nezmotljiv.


Tako kot bi pod zapahe spravli tatu, pa bi se prvo javla na policiji ena priča, ki ga je videla na delu - pri kraji, pa bi lopov vpil, da ni kriv in da ta oseba laže. Potem bi prišlo na policijsko postajo še več prič in bi tat še z 2x bolj močnim glasom vpil, da ni kriv in da vsi lažejo. Potem pa bi mi za povrh še prinesli video posnetek, ki ga je snemal, pa bi tat še s 3x bolj odločnim glasom vpil, da ni kriv in da na posnetku ni on, ampak nekdo, ki je njemu podoben. Potem bi še naredili analizo prstnih odtisov, ki bi bili identični, pa bi še s 10X odločnim glasom vpil in prisegal na svoji nedolžnosti, da mu je to vse nekdo recimo podtaknili, in tako dalje...

Torej, sprašujem se: se ima smisel zapletati v nadaljni besedni dvoboj s T-jem, ko je črno na belem razvidna njegova dvoličnost? Verjetno ne, ker tudi če bi ga dali na natezalnico in mu grozili s smrtjo, bi še naprej tupil svoje tja v 3 dni in vztrjal v svoji zmoti (laži).  Z dokazi si nam dovolj postregel, si nas prepričal, t itak ne bo nikoli priznal, da bi se motil, še toliko bolj ne , če si inteligentnejši od njega....

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #326 - 24.03.2005 at 11:14:20
 
sinjeoka wrote on 24.03.2005 at 10:33:11:
... in gledaš lahko tudi tako, da samo življenje prinaša tudi negativne učinke na celotno družbo ...

ni nujno. odvisn je od nacina zivljenja. "manj" skodljiv ali "bolj" skodljiv je oboje skodljiv. en skodljivc bo tezko prepricu drugega zanj "bolj" skodljivega, da naj neha bit skodljivc. zato je ciz brez veze, da se trud sploh. itak pa se tak skodljivc trud druge skodljivce odresit skodljivosti sam zarad svojih posvetnih interesov, ki pa so ze v osnovi skodljivi zanj.

treba je it onkraj kakrsnegakoli nasilja nad sabo in nad drugimi. zacnemo lahko na razlicnih koncih, ampak pametno pa je zacet v tej smeri tud prakticno delovat, ne le razmisljat in si samo zelet.

se zmeri se mi zdi, da je glavni point tega foruma "treba se je realizirat...".
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #327 - 24.03.2005 at 11:18:29
 
sinjeoka wrote on 23.03.2005 at 16:12:15:
ko smo že pri filozofih ... naslednji teden pride Chomsky v Ljubljano predavat ... vsa njegova predavanja so zastonj z zahtevo, da so karte in dostop do predavanja omogočena najširši javnosti ...

Ljubljanski Filo faks si je dovolil zadržati vse karte in jih potalati na podlagi neke netransparentne liste ...

toliko o "slovenskem " humanizmu oz. mojem omiljenem "družboslovju"  Grin  Grin  Grin


kritika je na mestu, po eni strani

po drugi strani, bojda boš lahko spremljala njegovo predavanje na ekranu - tu po moje je poskrbljeno za širšo javnost

sej tudi zadnjič Žižka niso vsi mogli spremljat "direkt", ampak so ga tudi v sosednji predavalnici na ekranu

sicer bo obiskal našo drago SLO zaradi dolgoletnega prijatelja g.Rizmana (on ni filozof), ki ga je povabil (in po moje je najbolje, da se kar na njega obrneš glede netransparentne liste)

pač univerza je eden najbolj hierarhičnih sistemov (poleg vojske), kjer ti določijo sedež in vrsto v dvorani po nazivu - a zna bit, da se je "lista" začela formirat že takoj, ko je Chomsky obisk potrdil

to so organizirali določeni ljudje

tko da udrihat po celem FF, ni na mestu  Smiley Wink




Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #328 - 24.03.2005 at 11:23:29
 
Če že dlakocepimo, potem bodimo res natančni. Torej - vsi zaposleni na faksu verjetno res niso "pr glihi", po faksu pa lahko komot udarimo, ker gre za inštitucijo, ki sama zaposluje določene ljudi, ob čemer se jasno zaveda, da jo bodo ti s svojim delom (in vedenjem) prezentirali navzven.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #329 - 24.03.2005 at 11:56:00
 
hi

vceraj mi je duh trave spregovoril "odpustite jim, saj ne vedo kaj delajo"/mislijo   Grin

po kratkem razmisleku je slika postala bolj jasna
da se boste nekateri lazje uvideli, kaksno vlogo igrate..

krizate ubogo travo, ker mislite da je ona problem za vase tezave, v resnici je pa problem v vas, in najlazi krivit stvari zunaj vas, in iskat crno ovco, tokrat travo.. in se jo znebit, da bo cool..

tako kot je jezus nekaterim okoli pomagal, je prav tako trava, a vendar si oni, ki krizajo, to razlagajo kot zlo, in negativno, ker ne razumejo, in nocejo razumet, ker so zaslepljeni, so lutke straha in sovrastva - HUDICA

tudi ce boste ubili travo, bo ta ostala od mrtvih Grin Grin

scasoma prohibicije ne bo,
vsem prohibitorjem pa odpuscam, ker ne veste kaj delate.. ste sam lutke, in to v resnici sploh niste vi, to je hudic..

se vidite v svoji vlogi?
ce ste gledali kristusov pasjon, se toliko lazje Grin
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 20 21 22 23 24 ... 28