Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 16 17 18 19 20 ... 28
(Read 106405 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #255 - 23.03.2005 at 08:10:22
 
t, zdaj bi ti lahko očitala, da te redno zanaša iz racionalnega diskurza na nivo medosebnih zbadanj, a ne?

Ampak ti imam povedati še nekaj pomembnejšega. Je razlika doživljati svet okoli sebe skozi SSKJ (kar ti izredno rad počneš) ali pa skozi življenje samo. Slednje ima veliko več nians kot papirnata beseda. Jaz razumem, da zelo mlad folk bluzi o drogi vse najboljše- pač še niso prišli v stik z realnostjo, v kateri je tudi zloraba droge s strahotnimi posledicami prisotna. Zdaj pa mene zanima, a ti res ne vidiš plati drogiranja, ki se mu reče ZLO -RABA, ali tega vidika samo ne vidiš kot relevantnega v vprašanju pro/contra prohibicija.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #256 - 23.03.2005 at 08:20:50
 
t wrote on 22.03.2005 at 20:33:38:
Mene pa zabavate take frajerke, ki imate toliko proti drogi. Kot, da bi bila res droga, tista, proti kateri je treba sekati. U bistvu pa ste hudo zaslepljeni, droga sploh ni problem, problem so ljudje. Še večji problemi pa se vam skrivajo, saj  s tem svojo pozornost usmerjate stran od drugih večjih problemov. Namesto, da bi se ukvarjali s svojimi pravimi problemi, trošite energijo na problemih nekih drugih ljudi.


uživaj!


res  Roll Eyes

meni se zdi zasvojenost katerekoli vrste zelo hud problem ... s katerim se mi zdi vredno ukvarjat
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #257 - 23.03.2005 at 08:22:56
 
LuNa wrote on 22.03.2005 at 22:04:53:
Jao, taki me pa najbolj zabavate.
Frajerji in frajerke, ki mislite, da je lahko proti drogi le nekdo, ki je še nikoli ni poskusil

Ah ja v večini je že tko da majo taki največ za povedat v resnici pa pojma nimajo!Zakaj bi jo sicer vzeli če so tko proti? proti so ponavad taki jemalci k jih trava vrže v bad ker če je teb filing všeč ne vem zakaj bi mel neki proti njemu?

 no jaz sem jo, pa ne samo trave ... pa sem proti, pa moje izkušnje niso slabe ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #258 - 23.03.2005 at 08:23:33
 
gape wrote on 22.03.2005 at 17:26:04:
ko spremljam tale thread, mi je več kot očitno, da so u bistvu droge, ki so najbolj problematične - smo od njih najbolj odvisni - največ nas: sistem, sociala, keš ipd
tud Intelektualizacija o njih je neomejena



Odvisnost se najbolj kaže skoz strah, da ti bo tisto,  kar rabiš, vzeto. Zdej pa obrnimo zadevo: strah pred izubo nečesa, kar rabiš, povzroča odvisnost. Če ni strahu skratka ni odvisnosti. Valjda smo vsi npr.  'odvisni' od zraka, vode, hrane in ljubezni.  Ampak če so te dobrine na razpolago brez zavedanja odvisnosti, ki ga povzroča strah pred izgubo, jih enostavno ne more zmanjkat. Zmanjka pa ti  jih strahu pred tem, da jih bo zmanjakal, torej zavedanje  odvisnosti  pozroči dejasnko pomanjkanje.

Isto je z drogo: ko se človek zave, da jo rabi, se hkrat ustraši, da jo bo zanjga  zmanjkal (da mu ne bo dostopna zarad prohibicije,  pomanjaknja dnarja, če mu nedostopna zarad lastne izolacije, npr. za mulca hišni pripor ali dejasnki zapor). Se zave  odvisnosti, to pa je sekira v med za dilerje, saj občutek pomanjkanja dvigne povpraševanje in s tem ceno, dvig cene pa povratno poveča strah pred nedostotostjo do tistga, kar rabm in s tem moje  občutje odvisnosti.  V tem smislu je po moje paradoks, da bi ravno dostopnost  droge zmanajšala strah pred nedostpostjo in s tem občutenje  odvisnosti. V tem smislu  svetovni trend ni dedemonizacija uživanja drog ampak demonizaija uživanja zrka, hrane, vode in ljubezni kot nečesa, kar lahko zmanjka, zato nam sme bit samo omejeno dostopno ali mora bit clo prepovedano, da se jim lahko zviša cena. Zato je kar naenkrat ratalo  tolk odvisnikov od osnovnih življenjskih doborin (anoreksija, bulminija) in od ljubezni (zasvojenost z odnosi) in zato je vse to lahko postala tud tako splošno omejena dobrina, s katero je mogoče tržit.

Odveč je zgubljat besede, da je dostopnost do teh odvisnosti mogoča samo prek dnarja in da je tako dnar sam postal zadeva, od katere smo postali najbolj odvisni. Strah pred pomanjkanjem te dobrine se je izenaču strahom pred izgubo osnovnih dobrin, od tle tud enačenje pomanjkanja dnarja z napadi tesnobe, podobne izgubi zraka. Zato če   dnar ne bo  postal javna in vsem samumevno  dostopna dobrina, bomo od njega odvisni kot od droge in bomo ravno iz strahu, da nam ga bo zmanjkal,  vedno znoval ustvarjal  odvisnost. V tem smislu jest vidm povezavo med UTP in dekrimainalizacijo npr. konoplje in zato jest vidim v tem gibanju proti prohibiciji en pozitiven naboj, ki nevarno ruši kapitalski  trend po ustvarjanju pomanjkanja in s tem  občutja odvisnosti od vsega,  kar rabmo.  


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #259 - 23.03.2005 at 08:31:04
 
Včeraj ob približno 22:30 sem na TVS1 gledala "dvoboj" pro et kontra prohibiciji:

poleg že znane ugotovitve, da antiprohibicionisti ne vedo niti pod razno v čem je razlika me legalizacijo, dekriminalizacijo in deregulacijo ... (in seveda učinki oz. posledicami teh prijemov)

me je neskončno zabaval tudi "argument" antiprohibicionistke v smislu mojega argumenta izpred približno 10 dni tule gor, da dobički črnega trga drog financirajo druge kriminalne dejavnosti ...

... glede na to, da obstaja direktna povezava med gape forumom in "vodji" te kampanije, se sprašujem ali je to zgolj naključje...

anyway ... ta argument je izredno poenostavljeno povzet po neki angleški knjigi, ki obsega 2xpo 500 strani ... in če se zadeve natančno ne prebere, izpade približno tako idiotsko, kot je gospodična včeraj zvečer ...

p.s. za pravilno uporabo mojega argumenta, mora tisti, ki ga predstavlja, točno poznati načine kroženja denarja ... tega seveda nekdo, ki ne pozna simpel dejstva kako funkcionira preprosta logika davkov itak da ne more dojet ...  Grin  Grin  Grin

le osel naj sodi kopita  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #260 - 23.03.2005 at 08:37:34
 
gape wrote on 22.03.2005 at 17:26:04:
ja the best je to



tega si pa morm zacahnat
* druga skrajnost je Slovenija, ko je povprečna obremenjenost dohodkov do 68% in ko se ne splača več delat pri mejnam dohodku 6 000 000 SIT bruto/leto, ker država preveč vzame*
za moje pojme je očitno, da če hočmo kej spedenat, da bo to mejo treba še spustit, pri trenutnih razmerah pa zihr



krasno tole:
mal sarkastično ampak krasno ...



* kolk se bo zarad 50.000 SIT  na glavo   spremenila  kupna moč folka *




ko spremljam tale thread, mi je več kot očitno, da so u bistvu droge, ki so najbolj problematične - smo od njih najbolj odvisni - največ nas: sistem, sociala, keš ipd
tud Intelektualizacija o njih je neomejena


teli prsti so pa zame čist prehuda droga zato bom kr nehu rajši ...




zanimivo, da tako kozlarijo napiše deklarirani borec za svobodo .. v smislu vsak naj dela to kar ga veseli ...

6 000 000 SIT je namreč znesek, do katerega se splača delat, potem pane več in zato od tu dalje nimaš več kaj pobrati, ker ljudje nehajo ustvarjat

visoke dohodke na majhno časovno enoto imajo samo tisti najbolj kreativni in inovativni ljudje in škoda je, da se na tak blesav način omejuje njihov potencial ...

vzeti bogatemu in dati revnemu ... je čudovito geslo Robina Hooda ...

toda če to geslo posodobim ... ni tolkiko problem nekomu vzeti in dati drugemu, zato ker se je ne po lastni krivdi zanšel v škripcih ... ampak svinjsko je nekomu vzeti in dati drugemu, ker se mu ne ljubi s prstom migniti ...

vsem takim bučmanom s podobnimi idejami bi predpisala 1 letno prakso na CSD pri dodeljevanju socialnih pomoči ... en tak lep sestop iz vrtual reality v kruto resničnost

koliko se folku spremeni kupna moč ... 50 000 je uravnilovka, tistim, ki se vzame največ, se tudi kupna moč največ zmanjša ... tistim, ki zaslužijo nad 6 000 000 je to 80 stotinov od vsakega nadaljnega tolarja
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #261 - 23.03.2005 at 09:16:21
 
sinjeoka wrote on 23.03.2005 at 08:31:04:
Včeraj ob približno 22:30 sem na TVS1 gledala "dvoboj" pro et kontra prohibiciji:




Na kateri drogi si bila pa ti včeraj? Alko kriza mogoče?


Včeraj cem gledal Odmeve pa nisem videl nič takega, sem šel še danes pogledat pa še vedno nič (upam, da to ni abstinenčna kriza - bo treba enga navit al kej).



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #262 - 23.03.2005 at 09:32:11
 
t wrote on 23.03.2005 at 09:16:21:
Na kateri drogi si bila pa ti včeraj? Alko kriza mogoče?


Včeraj cem gledal Odmeve pa nisem videl nič takega, sem šel še danes pogledat pa še vedno nič (upam, da to ni abstinenčna kriza - bo treba enga navit al kej).



uživaj!


zadevo sem ujela bolj po naključju ob preklapljanju, nisem pa je načrtno gledala, pa tudi na uro nisem pogledala ... je pa oddaja bila pred Odmevi in nisem baš reden spremljevalec Odmevov, tako da niti tega ne vem ali sploh imajo kakšno določeno uro ...

za kaj takega premalo gledam televizijo ...

abstinenčna kriza ... verjetno res od premalo gledanja TV  Roll Eyes  Grin  Grin  Grin



zanimivo, napad namesto demantija   8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #263 - 23.03.2005 at 09:45:46
 
miha je napisal:

Quote:
ce tko gledas, noben ni neposredno od droge umru..
umru je k je napacno uporablu droge, in od stranskih posledic,ki se jim

da izognt..

a uni k so pa 12 ur pred tvjom, pa niso nc debeli , pa nezdravi, pa

razne bolezni ozilja in nevem kaj k se nc ne giblejo ?
neposredno od tvja res maukdo umre (razn ce mu na glavo pade), posredno

je pa to tak pocasen nacin unicevanja cloveka, in ravno zato, ker je

tko pocasen da se ne vid, misls da je nenevaren, v resnici so pa take

"droge" se bolj nevarne, kot recimo prava droga, pri kateri se pri

zlorabi vidi posledice in tako lahko ukrepas..

zakaj misls da taki ki gledajo 12 ur na dan ne zanemarjajo druzine? ,  
to si spet posplosil, nekateri ja , nekateri ne..
kukr ne vsi , k se drogirajo, ne zanemarjajo druzine..
poznam neko mamo, k se hod zabavat (konzumira) in nic ne zanemarja

druzine..

in ravno tako veliko ljudi, ki je odvisnih od cesarkoli, zanemarja

sebe, in fila nepotesljivo odvisnost..



tko da ekvivalent tv-trava ostane iz gledanega vidika



V čem je problem, torej meniš, da je stroka, ki se ubada z

raziskovanjem opojnih substanc, desetletja, pol stoletja in celo

stoletje, da je v zmoti?

Kako vplivajo opojne substance na človeka bazirajo poglobljene

študije, raziskave, preverbe, iz katerim potem izhajajo različna

dognanja - psihologi zajemeje en aspekt gledanja, sociologi drugega in

zdravniki tretjega; skupaj pa pridejo do zaključkov in ne špekulacij

ali subjektivnih mnenj posameznikov kot recimo tukaj gori, ko se najde

par somišljenikov, ki razmišljajo enako, ki kratkomalo ignorirajo

stroko.


t je napisal
Quote:
droga -e ž (o)  

1. nav. mn., farm. surovina rastlinskega ali  
živalskega izvora, ki se uporablja v  
zdravilstvu: pripravljati droge; narkotične  
droge / nabiranje in sušenje drog  

2. knjiž. mamilo: uživati droge;  
omamljenost od droge; prekupčevanje z  
drogami


Hvala, ker si me popravil, le kako si vedel, da sem imel ves čas v

mislih banane, jabolka in morebiti celo portoroško Drogo, ko sem

govoril o drogah. Bister si, ni kaj....
Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #264 - 23.03.2005 at 09:51:50
 
sinjeoka wrote on 23.03.2005 at 09:32:11:
zadevo sem ujela bolj po naključju ob preklapljanju, nisem pa je načrtno gledala, pa tudi na uro nisem pogledala ... je pa oddaja bila pred Odmevi in nisem baš reden spremljevalec Odmevov, tako da niti tega ne vem ali sploh imajo kakšno določeno uro ...

za kaj takega premalo gledam televizijo ...

abstinenčna kriza ... verjetno res od premalo gledanja TV  Roll Eyes  Grin  Grin  Grin



zanimivo, napad namesto demantija   8)



Moč je v napadu. (Dolfi H.)

In kaj naj zdaj?

A so vsaj slovensko govorili?



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #265 - 23.03.2005 at 09:58:11
 
t wrote on 23.03.2005 at 09:51:50:
Moč je v napadu. (Dolfi H.)

In kaj naj zdaj?

A so vsaj slovensko govorili?



uživaj!


wrong

v napadu je nemoč

sicer bi intelektualiziral
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #266 - 23.03.2005 at 09:58:53
 
exodus wrote on 23.03.2005 at 09:45:46:
miha je napisal:
V čem je problem, torej meniš, da je stroka, ki se ubada z raziskovanjem opojnih substanc, desetletja, pol stoletja in celo stoletje, da je v zmoti?

Kako vplivajo opojne substance na človeka bazirajo poglobljene študije, raziskave, preverbe, iz katerim potem izhajajo različna dognanja - psihologi zajemeje en aspekt gledanja, sociologi drugega in zdravniki tretjega; skupaj pa pridejo do zaključkov in ne špekulacij ali subjektivnih mnenj posameznikov kot recimo tukaj gori, ko se najde par somišljenikov, ki razmišljajo enako, ki kratkomalo ignorirajo stroko.

Tongue




Exič, največji argument proti stroki ste taki šalabajzerji, kot si ti. Ker sam sebe zanikaš, govoriš o knjigah in raziskavah, vendar pa ne navedeš niti ene - to je špekulacija.
Razglašaš se za hudega poznavalca, hkrati pa očitno nimaš pojma niti pri osnovnih (slovarskih) terminih, ki se pri teh raziskavah uporabljajo - to je šele resnično ignorantstvo stroke.



uživaj!

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #267 - 23.03.2005 at 10:00:41
 
droga obljublja izhod iz problemov in ga zacasno tud da. ampak, kasnej se izkaze, da je bla v bistvu le prevara. zacasna resitev oz. beg ne razresi/izkorenini problema. problemi so se zmeri tam kjer so bli, pa se en nov je nastal. zasvojenost. lazje je it notr k ven.

najbolj skodljiva droga za vsa ziva bitja je samo-pozaba o tem kdo v resnic sploh sem in kaj naj pocnem, da bom izpolnjen. nekdo, ki ni zdrav ne more drugim govort o tem kako se lahko ozdravjo. lahko pa sledi in tudi drugim ponovi besede/navodila tistih, ki so zdravi. na ta nacin bo koristil tko sebi kot drugim.

pod vplivom iluzije, katere vzrok je nenaklonjenost Bogu, izvoru vsega znanja se trenutno ukvarjamo z raznoraznimi aktivnostmi upajoc, da nas bojo osrecle. ampak tist k je iskren bo hitr ugotovu, da se ga minljivi uzitki tega sveta sploh ne morjo dotaknit, kaj sele zadovoljit.

pravi-jaz je vecen. nic minljivega se ga ne more dotaknit, kaj sele izpolnit.

pravi-jaz je sam po sebi zadovoljen. ne potrebuje nikogar drugega za to da je lahko zadovoljen.

je pa ta pravi-jaz lahko se neskoncno bolj zadovoljen, ce se prostovoljno vkljuci v naklonjeno sluzenje Izvoru vseh pravi-jazov, tj. Šri Krišni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #268 - 23.03.2005 at 10:03:28
 
sinjeoka wrote on 23.03.2005 at 09:58:11:
wrong

v napadu je nemoč

sicer bi intelektualiziral



In kaj počneš ti zdajle?

Ali me mogoče "demantiraš"? Ali me samo napadaš?

Ko sem te postavil na laž, sem naredil samo tisto, kar ste delali gapetu, ko se je zmotil v številkah - pozanimal sem se, katere droge še kvarno vplivajo na spomin in koncentracijo - najbrž bo treba prepovedati tudi mleko pa kakav.

(tole je pa že preveč obramba - napad je najboljša obramba - moč je v napadu)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #269 - 23.03.2005 at 10:18:03
 
t wrote on 23.03.2005 at 10:03:28:
In kaj počneš ti zdajle?

Ali me mogoče "demantiraš"? Ali me samo napadaš?

Ko sem te postavil na laž, sem naredil samo tisto, kar ste delali gapetu, ko se je zmotil v številkah - pozanimal sem se, katere droge še kvarno vplivajo na spomin in koncentracijo - najbrž bo treba prepovedati tudi mleko pa kakav.

(tole je pa že preveč obramba - napad je najboljša obramba - moč je v napadu)


uživaj!


laž

to, da je podatek o uri netočen nisem niti približno probala skrit

o tvojih argumentiranih napadih pa smo v rubrikih o Hitlerju mnogo povedali ...

intelektualizacija ... je pa itak tema

aja, pa kar napadaj

se čist strinjam z gapetom, vsak ima svojo pot, nekateri tudi drogo rabijo ...

in najboljši ljudje, ki jih poznam, so šli v lajfu tudi skozi obdobje droge ... (takšne ali drugačne)

prepovedati mleko pa kakav, pa prižgano TV ob tem ko pospravljaš
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 16 17 18 19 20 ... 28