Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 28
(Read 106186 times)
exodus
Ex Member




Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem forumu
10.03.2005 at 18:34:55
 
Zanimivo, koliko je razglabljanja, diskutiranja in "tuhtanja" v zvezi s temami, ki so kakorkoli povezani z drogami, predvsem z marihuano in alkoholom... Torej tak način pristopa pomeni za večino uživalcev kot nekakšen poskus, kako se izogniti neprijetni čustveni situaciji s tem, da o njej samo (in pretirano) teoretično razglabljajo in razpravljajo - torej poslužujejo se obrambnega mehanizma intelektualizacije , da dajo navidezno kredibilnost oziroma nekako na silo osmislijo svoje početje, za katero slutijo, da ni v redu, ampak si raje zatiskjo oči, ker je za njih resnica preboleča ali pa ker se nočejo odpovedati določenim razvadam, ki so povezana z ugodjem, zato si še naprej samemu sebi dajejo potuho s samoslepenjem.

Primeri intelektualizacije:

Debelušno dekle se zakoplje v strokovno literaturo in izbrska vse mogoče raziskave, ki dokazujejo nevrotično naravo pretirane želje po vitki postavi in nevarne posledice hujšanja. Potem vsakič, ko bi se morala soočiti z lastno pretirano ješčnostjo, sebe in druge potolaži s kakšnim strokovnim podatkom v prid debelosti.

Na vprašanje, ali ne bi bil že čas, da neha kaditi, verižni kadilec, ki ima že opazne težave z zdravjem, razlaga o pozitivnem vplivu cigaret na prebavo in o raziskavah, v katerih so dokazovali, da kajenje in rak nista vzročno povezani spremenljivki.


Za podoben primer gre, ko recimo redni uživalci marihuane in drugih "mehkih" ali "trdih" drog poudarjajo pomembnost kanabisa, izpostavijo njeno industrijsko uporabnost (za gorivo, v tekstilu), njene kvazi "zdravilno-blagodejne" učinke na splošno razpoložneje in psiho... Podobno kot alkoholik samemu sebi laže, da mu dnevno kak kozarček preveč že ne bo škodil, češ da je prebral v časopisih, da znanstveniki celo priporočajo pitje rdečega vina zaradi zdravilnih substanc v njem, da vino celo podaljšuje življenje in podobno - pa si te članke jasno podčrta ali si jih izreže, ki mu kasneje služijo za tolažbo ali notranje zadoščenje oziroma si sam naredi alibi ali legitimira, dobi opravičilo za svoje pijančevanje.

Skratka uživalcu se ta pot sploh ne zdi napačna, saj mu droga odlično služi pri doseganju nekaterih, predvsem kratkoročnih ciljev, predvsem ugodju in zadovoljevanju psihičnih potreb. Droge sprva ne doživlja kot prisilo ali nekaj, kar mu lahko škodi, ampak je droga zanj funkcionalna, zaradi nje je (vsaj nekaj časa na določenem področju) uspešnejši, boljše se počuti, ne ukvarja se s težavami, ki so ga prej obremenjevale.




Edit gape - Admin @ gape.org
***
gape sm jest
in na meni se ne intelektualizira
na forumu ki ga gostim ... še kr ... pak ... nč ne rečem ... ampak on ni gapetu ... on je forum
Back to top
« Last Edit: 18.03.2005 at 21:04:27 by gape »  
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #1 - 10.03.2005 at 22:38:46
 
Glede na to, da predpostavljaš, da imaš v zvezi s tem tako ali tako prav, je debata že vnaprej obsojena na neuspeh. Kar je pravzaprav zelo nekonstruktiven odnos do komunikacije. In izgleda, da si tudi ti med intelektualizirajočimi, saj govoriš povsem teoretično in ne navajaš nobenih (po možnosti lastnih) izkušenj, ampak neke možne primere.

Skratka, to je povsem neperspektiven pristop k debati. Razen če ti v resnici sploh ni do tega, da bi se ugotovilo, kako je res z zadevo, in svoje resnice nisi nikakor pripravljen spremeniti. Ne rečem, da jo boš moral, gre za pripravljenost, za odprtost, za resnično željo izvedeti kaj novega.

Dokler je na eni ali obeh straneh tak odnos, se sploh ni smiselno pogovarjat. Šele ko so si ljudje pripravljeni zares prisluhniti in ko dopuščajo možnost spremeniti svoje poglede, mnenja, takrat se bo splačalo o tem pogovarjat. Zares pogovarjat, ne pa trmasto zagovarjat vsak svoje in igrati zgolj na to, kdo bo zmagal, kdo je močnejši. (Žal je tako tudi na večini TV oddaj, s katerimi nervirajo in razdvajajo ljudi, namesto da bi res poskušali najti skupni jezik. In folk potem čist nekritično prevzame tak način.)

Ne vem, koliko časa bo še treba, da bodo ljudje končno ugotovili, da je tak pristop zastarel, nezadosten in nezadovoljiv.

Pomisli, včasih so vedeli, da je zemlja ravna.
Včasih so tudi vedeli, da Sonce kroži okoli Zemlje, ki je središče vesolja.
Že samo zaradi takih primerov bi morali vsaj dopuščat možnost, da se motimo.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #2 - 10.03.2005 at 23:02:05
 
Mateja B. wrote on 10.03.2005 at 22:38:46:
Glede na to, da predpostavljaš, da imaš v zvezi s tem tako ali tako prav, je debata že vnaprej obsojena na neuspeh. Kar je pravzaprav zelo nekonstruktiven odnos do komunikacije. In izgleda, da si tudi ti med intelektualizirajočimi, saj govoriš povsem teoretično in ne navajaš nobenih (po možnosti lastnih) izkušenj, ampak neke možne primere.

Skratka, to je povsem neperspektiven pristop k debati. Razen če ti v resnici sploh ni do tega, da bi se ugotovilo, kako je res z zadevo, in svoje resnice nisi nikakor pripravljen spremeniti. Ne rečem, da jo boš moral, gre za pripravljenost, za odprtost, za resnično željo izvedeti kaj novega.

Dokler je na eni ali obeh straneh tak odnos, se sploh ni smiselno pogovarjat. Šele ko so si ljudje pripravljeni zares prisluhniti in ko dopuščajo možnost spremeniti svoje poglede, mnenja, takrat se bo splačalo o tem pogovarjat. Zares pogovarjat, ne pa trmasto zagovarjat vsak svoje in igrati zgolj na to, kdo bo zmagal, kdo je močnejši. (Žal je tako tudi na večini TV oddaj, s katerimi nervirajo in razdvajajo ljudi, namesto da bi res poskušali najti skupni jezik. In folk potem čist nekritično prevzame tak način.)

Ne vem, koliko časa bo še treba, da bodo ljudje končno ugotovili, da je tak pristop zastarel, nezadosten in nezadovoljiv.

Pomisli, včasih so vedeli, da je zemlja ravna.
Včasih so tudi vedeli, da Sonce kroži okoli Zemlje, ki je središče vesolja.
Že samo zaradi takih primerov bi morali vsaj dopuščat možnost, da se motimo.



Mene ne zanima toliko tvoje subjektivno razmišljanje o meni, tvoja čustva do mene, osebna analiza, predalčkanje, poskus diskreditacije, ko se spravljaš name in me ocenjuješ, ampak zgolj protiargumenti na moj prispevek, če se ne strinjaš, zakaj se ne strinjaš, s čim se ne strinjaš, in čisto nič drugega.

Loči: eno sem jaz, drugo je moj prispevek. Če boš mene prikazala karseda v slabi luči, s tem ne bo moj prispevek izgubil niti trohice verodostojnosti in ne bo zato prav nič slabši, tudi ti ne boš zaradi tega bolj pametna, niti ne bojo imeli  tvoji članki večje vrednosti, če bodo vsebovale nekoliko abstraktne termine, kot je recimo "kvantna mehanika" in "mielinske ovojnice", ker kot prvo kvantno mehaniko imam kot predmet pri fiziki, tako da mi to ni ravno neznanka, pod drugo pa mi biologija tudi ni ravno španska vas, da vem, da je mielin beljakovina, neke vrste ovojnica okrog živčnega vlakna, ki služi kot neke vrste "izolator", pri degeneraciji le teh se pojavi recimo  Parkinsonova in Alzheimerjeva bolezen, če sem prav spomnim iz srednje šole...

Upam, da sem bil dovolj jasen!  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #3 - 10.03.2005 at 23:02:20
 
exo, zdej mi pa res povej, a si ti že kdaj skadil kak Đoint? k men se zmer bolj zdi, da bi ful probal, pa si ne upaš? al ti res veš? in si ful zadovoljen, srečen sam s sabo?


jst recimo zdej v tem trenutku vem, da ne rabim niti alkota, niti droge; pa sem velik probala v lajfu veš  Wink, pa vseen me še vedno ne moti, če drugi pač čutjo, da jim kak dimček ali šljuk, včasih clo špric, paše?

kaj bo pa naslednji trenutek, pa zdaj samo Bog ve, sama čutim, da je edini pravi samo ta trenutek, ZDAJ


imho
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #4 - 10.03.2005 at 23:07:45
 
Quote:
exo, zdej mi pa res povej, a si ti že kdaj skadil kak Đoint? k men se zmer bolj zdi, da bi ful probal, pa si ne upaš? al ti res veš? in si ful zadovoljen, srečen sam s sabo?



Kaj pa ima sreča v zvezi z alkoholom in đointom? A potem si srečen, če spiješ par špricerov in pokadiš 2 dima - kolko vem, večina ljudi v dimni in tekoči obliki poskuša utapljati svoje težave, ne da bi se zavedali,  da so težave izredno dobri plavalci in se v obdobju streznitve takoj pokažejo izpod površine, tokrat še za odtenek močnejši....  
Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #5 - 10.03.2005 at 23:15:32
 
exodus wrote on 10.03.2005 at 23:07:45:
Kaj pa ima sreča v zvezi z alkoholom in đointom? A potem si srečen, če spiješ par špricerov in pokadiš 2 dima - kolko vem, večina ljudi v dimni in tekoči obliki poskuša utapljati svoje težave, ne da bi se zavedali,  da so težave izredno dobri plavalci in se v obdobju streznitve takoj pokažejo izpod površine, tokrat še za odtenek močnejši....  
Tongue



ni nujno, lahko ja, gre se sam za to, da pol malo bolje veš kaj takrat doživljaš... kdor ne proba, ne ve... eni pa clo nikol ne probajo, pa še zmer zato nikol ne pridigajo, eni vse probamo pa še zmer radi kako moralno rečemo, ma ful nas je, a štekaš...a jih morm vse naštet, al je blo dost teh primerov, ki sem jih? saj veš, un pregovor, 100 lhjudi, 100 čudi.... dejmo se raj radi met; mi smo tud že mel vege piknik, pa smo vseen klobase pekli, štekaš? Wink saj nč hudga, če ne....k jst tud hvala bogu zmer manj štekam, he he  čutim pa hvala Bogu kar dost
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #6 - 10.03.2005 at 23:21:45
 
Quote:
ni nujno, lahko ja, gre se sam za to, da pol malo bolje veš kaj takrat doživljaš... kdor ne proba, ne ve... eni pa clo nikol ne probajo, pa še zmer zato nikol ne pridigajo, eni vse probamo pa še zmer radi kako moralno rečemo, ma ful nas je, a štekaš...a jih morm vse naštet, al je blo dost teh primerov, ki sem jih? saj veš, un pregovor, 100 lhjudi, 100 čudi.... dejmo se raj radi met; mi smo tud že mel vege piknik, pa smo vseen klobase pekli, štekaš? Wink saj nč hudga, če ne....k jst tud hvala bogu zmer manj štekam, he he  čutim pa hvala Bogu kar dost



radovednost je ubila mačko... nimam potrebe, da bi probal, saj ne vidim razlike med alkoholom in đointi.... taprvo varianto sem že sprobal, pa nisem bil nikoli preveč navdušen, še manj pa moj želodec in glava...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #7 - 10.03.2005 at 23:40:52
 
exodus wrote on 10.03.2005 at 23:21:45:
radovednost je ubila mačko... nimam potrebe, da bi probal, saj ne vidim razlike med alkoholom in đointi.... taprvo varianto sem že sprobal, pa nisem bil nikoli preveč navdušen, še manj pa moj želodec in glava...



sem ful vesela, da si mi lih odgovoril, si mi prej tko, valda, itak vem, da obvladaš, odgovoril, da sploh opazila nisem, da dejansko nisi povedal al si al nisi

men tud želodec vedno trpel, sam sm bla tok trda, da sm mogla met ziher taužent mačkov, preden sem se naučila, da ne rabm alkota, pa je vseen mačka še zmeri živa, lol

jst sem ful vesela, da ti veš, da ne rabš, sam eni pa rabjo, in najbolj pošten je, da če msiljo, da rabjo, da to tud nardijo, a veš...to je pol biti eno v mislih, besedah in dejanjih...če ne te meče...jst tud se še za ograjo držim mal, ko hodim čez ta viseči most, k most se maje, veter oiha, a ne...prepad je pa ful globok, pa še una divja reka spodaj dere; sam tko pač je tukaj in zdaj... to je največ kar zmorem, točno v tem trenutku, ostali so itak samo iluzija... Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #8 - 11.03.2005 at 09:23:30
 
Exo - zadnja raziskava Jungovega inštituta je razkrila, da je med je tistimi, ki se vključujejo v intelektualiziranje o drogah in so striktno proti drogam velika večina latentnih homoseksualcev in tistih, ki si še vedno želijo materiniga dotikanja po genitalijah.


To željo po nekem užitku, katerega niso več deležni ali pa ga ne upajo uresničiti, kompenzirajo s tem, da prepovedujejo (ali pa jih skušajo v čim večiji meri izniiti) vsakršne užitke tudi vsem ostalim.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #9 - 11.03.2005 at 10:55:53
 
t wrote on 11.03.2005 at 09:23:30:
Exo - zadnja raziskava Jungovega inštituta je razkrila, da je med je tistimi, ki se vključujejo v intelektualiziranje o drogah in so striktno proti drogam velika večina latentnih homoseksualcev in tistih, ki si še vedno želijo materiniga dotikanja po genitalijah.




Grin

Pa saj to ni res, kako človeka življenje tepe. Ves čas se trudiš, da bi bil tapravi, potem pa znanstveniki kaj takega ugotovijo. Čimprej moram kaj najti, da se zadenem.
Exo, ti pa drugič najprej preveri, kaj vse na Jungovem inštitutu vedo.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #10 - 11.03.2005 at 10:59:45
 
t wrote on 11.03.2005 at 09:23:30:
Exo - zadnja raziskava Jungovega inštituta je razkrila, da je med je tistimi, ki se vključujejo v intelektualiziranje o drogah in so striktno proti drogam velika večina latentnih homoseksualcev in tistih, ki si še vedno želijo materiniga dotikanja po genitalijah.


To željo po nekem užitku, katerega niso več deležni ali pa ga ne upajo uresničiti, kompenzirajo s tem, da prepovedujejo (ali pa jih skušajo v čim večiji meri izniiti) vsakršne užitke tudi vsem ostalim.


uživaj!



Glej t, tako kot sem že napisal Mateji, ne zanimajo me tvoja čustva do mene, še manj pa lastna psihoanaliza,, ampak protiargumenti na zgornji prispevek, ker si tale odstavek napisal celo tako, kot da Jung ne bi imel ničesar proti drogiranju, kar pa še zdaleč ne drži in ti to dobro veš. Torej tvoji "ad homine" argumenti so napačni, ker se ne navezujejo na članek, ampak se namesto tega osredotočaš na mojo osebnost, ko mi poskušaš obesiti svoje lastne predsodke, da me pokažež javnosti po željeni podobi, po izkrivljeni podobi. Še 1x: loči članek od moje osebnosti
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #11 - 11.03.2005 at 11:21:03
 
exodus wrote on 11.03.2005 at 10:59:45:
Torej tvoji "ad homine" argumenti so napačni, ker se ne navezujejo na članek, ampak se namesto tega osredotočaš na mojo osebnost, ko mi poskušaš obesiti svoje lastne predsodke, da me pokažež javnosti po željeni podobi, po izkrivljeni podobi. Še 1x: loči članek od moje osebnosti


???   ???    ???   ???   ???

Pa ni to bila še nedavno tvoja najbolj priljubljena taktika: napadi, blati, pljuvaj, žali, posmehuje se, izmišljaj si, samo argumente izpusti.

Nikar se ne čudi, da te nihče ne jemlje resno. To kar si sejal, sedaj pač žanješ.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #12 - 11.03.2005 at 11:53:42
 
lola wrote on 11.03.2005 at 11:21:03:
Nikar se ne čudi, da te nihče ne jemlje resno. To kar si sejal, sedaj pač žanješ.


Res težke besede ...  Undecided


Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #13 - 11.03.2005 at 11:56:05
 
vida wrote on 11.03.2005 at 11:53:42:
Res težke besede ...  Undecided


Ja, življenje je marsikdaj težko  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #14 - 11.03.2005 at 12:01:31
 
Exo, med vrsticami tega threada je brati in razbrati marsikaj. Med drugim tudi to, da boš imel veliko manj težav in veliko lažje življenje, če se takoj vrneš nazaj k nefer komunikaciji. Ali pa z drugimi besedami: eni to rabijo.


1111
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 28