Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 15 16 17 18 19 ... 28
(Read 106419 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #240 - 22.03.2005 at 21:06:38
 
t wrote on 22.03.2005 at 20:33:38:
Še večji problemi pa se vam skrivajo, saj  s tem svojo pozornost usmerjate stran od drugih večjih problemov. Namesto, da bi se ukvarjali s svojimi pravimi problemi, trošite energijo na problemih nekih drugih ljudi.


uživaj!


In zakaj ne ugasneš računalnika in se ne posvetiš svojim lastnim problemom? Ker tole gori berem kot tvojo osebno projekcijo. Bogi. :moj:
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #241 - 22.03.2005 at 21:25:04
 
proti drogi? proti čemu sploh smo?
proti eksesivni uporabi oz. zlorabi droge? definitivno
proti odvisnosti? sigurno, nobena ni dobra
proti pozitivnim efektom droge? so pozitivni efekti? seveda so...ljudje so droge od_nekdaj uporabljali za spoznavanje samega sebe (bistvena lastnost droge je, da te pahne iz vsakodnevne, ustaljene, lahko rečemo tudi zacementirane percepcije sveta), še 20 let nazaj se se MDMA, psylocibin (gobice), LSD, meskalito in verjetno še kaj uporabljalo v psihoterapiji - uzakonjeno v deželah kot sta Švica in Francija...zmerno uporabljali, enkrat na tri mesece (kot naj bi se droge tudi uporabljale, če že se) in dosegli take napredke že po eni seansi pacientu kot jih niso uspeli doseči v parih letih...preprosto zato ker si se pod vplivom psihoaktivne (zanimivo ime, ane?) substance sposoben premakniti iz svoje travme/prepričanja (še posebej, če te kdo vodi) in imaš tako možnost spremeniti pogled na situacijo...če pa pač nekdo tega ne rab, pač ne rab, toliko boljše, da je že toliko odprtega duha in fleksibilnega uma in je srečen v svetu v katerem živi...problem po mojem mnenju nastane šele, ko se psihoaktivne substance začnejo zlorablati za pobeg...iz sveta...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #242 - 22.03.2005 at 21:39:18
 
ok js se vrnem bak to de topic..

ste prpravleni?
ok


prijatelj je povprasal nekega zdravilca(z rokami), kaksen se mu zdi efekt trave na cloveka.. to ga je vprasal mimogrede.. k njemu je namrec sel zaradi spikanja v ocesu, ki se je pojavljalo.. sel je na miljon pregledov, tut veckrat na isti pregled, pa so mu na ocesni kliniki rekl, : s tabo je vse uredu..
no in je sel do njega in mu je takoj povedal kaj je:

no glede trave je rekel, da trava sama po seb ne vpliva negativno.. odvisno je od cloveka/zavesti..(dejte si to prosim tisockrat prebrat, potem se bomo pa naprej pogovarjal)

zakaj sem omenil to? da ce tko postavljate v ospredje neke racionalne/razumne argumente, ko pa v koncni fazi razumno delovanje sploh ne "RAZUME" sveta..(ce bi, bi potem v medicini/fiziki/biologiji/kemiji/itd RAZUMELI to kar dejansko poskusajo razumet.. pa ne - VEDNO SE JIM IZMIKA.. izmika se jim..dejte malo sledit..)

torej to odpade stran.. to sm js ze zdavnaj ugotovoil..
kar pride v ospredje, je obcutek za stvar, filing, intuicija, vizija, skratka obcutek.. to kar je tut gape med drugim nakazal..to je tisto kar ti pravi "kaj je kul in kaj ni kul".. ne pa vedno razum..

in torej ce imate razmne argumente zakaj proti drogi, ste zaslepljeni z napacnimi temelji..

naprimer: vsi vemo, kako v ameriki otroci gledajo televijzijo po 12 ur na dan in so zasvojeni ..
a bodo prepovedal TV? zakaj ne prepovejo? dejte mi prosim pojasnit to.. zakaj ne prepovejo..

mogoce zato, ker eni tut uporablajo tv..


in zakaj je tako? ker je pri izumu TVja, blo videt same pozitivne stvari, in je tak pogled na stvar ze zasidral in ostal..
pr drogi je pa glih obratno, s prihodom so vidli negativno stvar, in so prepovedal, zasidral se je negativen pogled..

v resnici, gre pa za eno in isto stvar, tv al pa trava..enakovredni sta v smislu katerem govorim..

in opomba zgoraj.. ne prepovejo tvja ne samo zato, ker eni uporablajo.. ampk zato, ker prepuscajo starsem, da oni prepovejo TV otrokom.. zakaj nebi mogl bit isto z drogo? .. ker zasvoljivost s travo je lahko glih tko mocna k s TVjem..

in kaj se zdej dogaja?
da vse vec folka dojema, da trava ni nc posebnga..
in ozavescanje o tem.. to je enosmerna ulica.. ko enkrat razumes, ne mores nazaj..  in takih bo pac vse vec..
ker pac v obratno smer ne more it..

zdej js nism proti prohibiciji, al pa za.. js samo razumem.. in vem, da scasoma ne bo vec prohibicije trave..






.


Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #243 - 22.03.2005 at 21:43:37
 
ma prohibicija naj kar bo, nej se droge uporabljajo (če se morajo uporablat) v zasebnosti in ne na javnih mestih...kjer se že zdej precej
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #244 - 22.03.2005 at 21:51:51
 
Lilith wrote on 22.03.2005 at 21:06:38:
In zakaj ne ugasneš računalnika in se ne posvetiš svojim lastnim problemom? Ker tole gori berem kot tvojo osebno projekcijo. Bogi. :moj:



Ker prohibicija je trenutno moj problem. Intelektualiziranje pa užitek.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #245 - 22.03.2005 at 22:01:39
 
LuNa wrote on 22.03.2005 at 18:11:08:
exodus pišeš o stvareh o katerih pojma nimaš, ko boš probal drogo se pa jav. sorry sam lej sm probala že marsikaj v drogi ni nujnd a iščeš neke utehe jst jiih ne pr men je to sam neka zabava brez katere tudi lahko preživim skratka ne tolažim se s tem, da je po eni strani tut zdravilna, sploh ne včasih je treba probat da veš kako je in btw med alkoholom in drogami je ogromna razlika že če pogledamo na način: od alkohola si odvisen psihično ter fizično  medtem ko od trave ne lahko ti je samo všeč učinek in če jo kadiš lep čas ta učinek zgine in je ne potrebuješ, cigaret ki pa je zvit v đointu je pa s5 druga stvar.
To je pač moje mnenje




Luna, sodeč po tvojem nekoliko naivnem pisanju, idiličnem in romantičnem pogledu na problematiko drog sklepam, da si še zelo mlada, tam izpod 20 let, kar nekako razumem - niti te ni treba biti stram, ker na tem nivoju razmišlja marsikdo, ki pa je že dopolnil 30 in več let. Ampak moraš se zavedati, da droga ni čokolada ali bombon, da za vsakim vsakodnevnim preveč popitim kozarčkom, za pokajenim hašišem in za injiciranim heroinom se skriva beda posameznika in tragika njegovega bivanja; kar pa nikakor ne obsojam, ker ne poznam življenjske zgodbe teh ljudi, ki so zašli na tako hude stran poti (jutri se lahko sam znajdem na njegovem mestu, morda podležem kakšni stiski, nikoli se ne ve) - obsojam pa ljudi, ki v tem ne vidijo nič slabega, celo nasprotno, dajejo neke vrste potuho in javno podporo za legalizacija nečesa, kar je samo po sebi slabo - to pa je PERVERTNOST, in droga je nedvomno slaba - to se lahko prepričamo na lastne oči, to nam govorijo raziskave in študije strokovnjakov z večih področjih, izpovedi nekdanjih odvisnikov itd..., razen če ne hodimo slepi okrog po svetu ali pa si namerno zatiskamo oči kot na žalost marsikdo na tem forumu in še drugot, potem tega ne vidimo, ker pač resnica tudi boli ali celo udari, če imamo slabo vest - saj v končni fazi gre za samoobrambo.

Imam tudi dovolj pojma o drogah, menda celo več od marsikaterega rednega uživalca drog tukaj gori, ker sem prečital kar precej literature, prisluhnil raznoraznim televizijskim in radijskim oddajam, ki so razpravljali o tematiki droge, kjer je bilo skoraj pravilo, da je bil prisoten tudi kak odvisnik, ki je bil v teku zdravljenja (odvajanja od drog) ali pa že povsem osvobojen od prekletstva droge. "Imeti pojma" ne pomeni "uživati droge", ker sicer bi mi lahko rekla, da če se vkresneš po glavi z nekim topim predmetom ali se vrežeš v prst, da jaz nikoli ne bom vedel, kako to boli, če sam ne izkusim tega - torej zahtevaš od mene, da ponovim za tabo neko neumno, nepremišljeno in samodestruktivnega dejanje. Le zakaj bi, saj nisem nor, ampak raje uporabim pamet in presodim, kaj je dobro in kaj slabo zame? V tem primeru mi pamet pravi, da si v hudi zmoti, saj se nočem poškodovati (z drogo si zadanemo predvsem psihične poškodbe, ki pa so celo nevarnejše od fizičnih). No, ampak jaz se ne bom vrezal v prt. Sicer pa je verjetno že vsakdo, tudi jaz pri svojih 24 poskusil drogo v "previsokih odmerkih", npr. alkohol, zato vem, kako je biti zadrogiran. Ampak nekako sem vedno imel moralnega in fizičnega mačka po prekrokani noči, ki mi je govoril, da nekaj nisem storil v redu. Nekateri žal nimajo teh "opozorilnih semaforjev" vgrajenih v sebe ali pa slabše svetijo, nekateri so nemara celo pokvarjeni, drugi pa so jim namerno potrli svetilke, zato sem v bistvi srečen, da nisem tak.

PS: Radovednost (neumnost) je ubila mačko!  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LuNa
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 3

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #246 - 22.03.2005 at 22:04:53
 

Jao, taki me pa najbolj zabavate.
Frajerji in frajerke, ki mislite, da je lahko proti drogi le nekdo, ki je še nikoli ni poskusil

Ah ja v večini je že tko da majo taki največ za povedat v resnici pa pojma nimajo!Zakaj bi jo sicer vzeli če so tko proti? proti so ponavad taki jemalci k jih trava vrže v bad ker če je teb filing všeč ne vem zakaj bi mel neki proti njemu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #247 - 22.03.2005 at 22:08:58
 
exodus....si pa smešen Smiley kateri znanestveniki, katere raziskave, kaj točno? lej tu imaš knjigo:

http://www.ecstasy.org/books/e4x/

z več kot 200 referencami, večinoma na znastvene raziskave in članke:

http://www.ecstasy.org/books/e4x/e4x.ap.01/

osebna izkustva...

http://www.ecstasy.org/books/e4x/e4x.ap.02.html

če si že toliko prebral, riskiraj še 10 uric za tole
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #248 - 22.03.2005 at 22:22:32
 
Exo se je ob vrv spodtaknil, potem je pa vojno kačam napovedal.



Exo odpri oči, prohibicija slepi!

(upam, da se ne boš lepega dne lotil še možganskih operacij po knjigah - tudi za to ni potrebno tumorja na možganih imeti, kakšna izkušnja pa vseeno ne škodi)



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #249 - 22.03.2005 at 23:29:05
 
miha je napisal:

Quote:
naprimer: vsi vemo, kako v ameriki otroci gledajo televijzijo po 12 ur na dan in so zasvojeni ..
a bodo prepovedal TV? zakaj ne prepovejo? dejte mi prosim pojasnit to.. zakaj ne prepovejo..


Jaz še nisem videl nikogar, ki po gledanju tv umrl, zanemarjal svojo družino.... Ampak tak kot vsaki drogi so problemi odvisnosti globlji in kompleksnejši. Do tega pojava pride, ker starši, predvsem ameriški, ki so "full-time" zaposleni in se posvečajo predvsem karieri, ker jim ej prva vrednota imeti čim več denarja, skorajda nimajo časa za otroke. Le kaj drugega pa bodo otroci počeli, če so cel dan sami doma pred štirimi stenami - se družli s rijatelji in počeli razne vragolije, npr. kadili hašiš, igrali video igrice, posedali pred tv - pač to so ene izmed možnosti.

Droga je bila že tako preučena in preštudirana, tako da tu ni nekih dilem in pomislekov, da ima škodljive vplive, tako na duha kot na telo in posledično za ljudi okrog odvisnika, predvsem s katerimi je v socialnem stiku - to je fakt, tako kot bo 1 + 1 vedno 2. V čem je tvoj problem? Tukaj ni kaj za ozaveščat, vsaj ti, ki smo dobro poučeni o vplivu drog, smo že ozaveščeni. To je kontraozaveščanje, tako kot bi govorili, da nič ni narobe, če seksaš in izmenjaš na desetine partnerjev, pa se ti ni treba bati, da bi zbolel za kakšno spolno boleznijo. Mislim, da tukaj nikomur ne kršim pravic, tako kot nebi dal pedofilom pravice, da bi lahko seksali z mladoletnimi in nedoraslimi otroki, čeprav bi mi bluzili, da sem nestrpen do njih in podobno - absurd.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #250 - 22.03.2005 at 23:47:07
 
t wrote on 22.03.2005 at 22:22:32:
Exo se je ob vrv spodtaknil, potem je pa vojno kačam napovedal.



Exo odpri oči, prohibicija slepi!

(upam, da se ne boš lepega dne lotil še možganskih operacij po knjigah - tudi za to ni potrebno tumorja na možganih imeti, kakšna izkušnja pa vseeno ne škodi)



uživaj!



je rekel svizec in se spotaknil ob svojo neumnost, pa še naprej trdil eno in isto, pa še 1x padel na nos, pa 2x in 3x, pa še naprej zatrjeval isto, pa je padel na nos 4x, 5x....X-krat na nos, pa se še vedno ni nič naučil, vse dokler ni shiran poginil.

Moralka te zgodbe:
Neumnost ne boli, ker če bi bolela ne bi ponavljali ene in iste napake.    Grin

----------
----------

Mehka droga (trava) je že itak legalizirana, kadi se jo v šolah, kadi se jo kavarnah, kadi se jo na cesti... Že vsakemu osnovnošolčeku je jasno, da uživanje droge vpliva na njegove učne sposobnosti, da lahko hitro zabrede še kam drugam. Za mladino pa še toliko bolj velja izrek, da prilika dela tatu, ker če ne drugo so potem tisti črne ovce, ki se ne opijajo in drogirajo.... Če bi bile postrene kazni, tako kot je sedaj na cestah, vsak dobro ve, da ga bo prehudo udarlo po denarnici, če bo prehitro vozil za razliko od starih še jugoslovanskih režimov, ko smo bili še vsi drugovi in si se lahko pijan ko mazga vozil po cesti brez nekih hujših sankcij, če si napihal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #251 - 22.03.2005 at 23:58:37
 
ixtlan wrote on 22.03.2005 at 21:25:04:
.ljudje so droge od_nekdaj uporabljali za spoznavanje samega sebe (bistvena lastnost droge je, da te pahne iz vsakodnevne, ustaljene, lahko rečemo tudi zacementirane percepcije sveta), še 20 let nazaj se se MDMA, psylocibin (gobice), LSD, meskalito in verjetno še kaj uporabljalo v psihoterapiji - uzakonjeno v deželah kot sta Švica in Francija...


to je pod zdravniškim nadzorom in z receptom za določeno skupino ljudi - v zažčetku je verjetno šlo bolj za eksperimentiranje, tako kot znanstveniki počnejo z belimi miši, da so videli učinke - danes tega več nimaš, ker bi takšne zdravnike pozaprli.

Droge za spoznavanje sebe? To misliš resno ali pa se samo šališ? Lepo te prosim, droga za spoznavanje sebe - kje si to vzel - prečital po nekih new-age knjigicah ali sam prišel do takega čudnega zaključka... Ko so se v 70-letih otroci cvetja spametovali, so hitro preusmerli kretnico v svojem življenju in sedaj živijo povsem običajno življenje, in ne verjamem, da bi kateri, ki ima vsaj kolko tolko pošlihtano življenje in kanček mozga v glavi, trdil, da mu je LSD služil "za spoznavanje samega sebe"  ter bi iste nasvete delil svojim najstniškim otrokom. Mislim da tudi ti tega ne bi počel, če bi se malo bolj zasidral  v življenje in razmišljal bolj trezno, racionalno, še toliko manj ne, če bi imel otroke...  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #252 - 23.03.2005 at 01:28:50
 
exodus wrote on 22.03.2005 at 23:29:05:
miha je napisal:


Jaz še nisem videl nikogar, ki po gledanju tv umrl, zanemarjal svojo družino.... Ampak tak kot vsaki drogi so problemi odvisnosti globlji in kompleksnejši. Do tega pojava pride, ker starši, predvsem ameriški, ki so "full-time" zaposleni in se posvečajo predvsem karieri, ker jim ej prva vrednota imeti čim več denarja, skorajda nimajo časa za otroke. Le kaj drugega pa bodo otroci počeli, če so cel dan sami doma pred štirimi stenami - se družli s rijatelji in počeli razne vragolije, npr. kadili hašiš, igrali video igrice, posedali pred tv - pač to so ene izmed možnosti.

Droga je bila že tako preučena in preštudirana, tako da tu ni nekih dilem in pomislekov, da ima škodljive vplive, tako na duha kot na telo in posledično za ljudi okrog odvisnika, predvsem s katerimi je v socialnem stiku - to je fakt, tako kot bo 1 + 1 vedno 2. V čem je tvoj problem? Tukaj ni kaj za ozaveščat, vsaj ti, ki smo dobro poučeni o vplivu drog, smo že ozaveščeni. To je kontraozaveščanje, tako kot bi govorili, da nič ni narobe, če seksaš in izmenjaš na desetine partnerjev, pa se ti ni treba bati, da bi zbolel za kakšno spolno boleznijo. Mislim, da tukaj nikomur ne kršim pravic, tako kot nebi dal pedofilom pravice, da bi lahko seksali z mladoletnimi in nedoraslimi otroki, čeprav bi mi bluzili, da sem nestrpen do njih in podobno - absurd.


ce tko gledas, noben ni neposredno od droge umru..
umru je k je napacno uporablu droge, in od stranskih posledic,ki se jim da izognt..

a uni k so pa 12 ur pred tvjom, pa niso nc debeli , pa nezdravi, pa razne bolezni ozilja in nevem kaj k se nc ne giblejo ?
neposredno od tvja res maukdo umre (razn ce mu na glavo pade), posredno je pa to tak pocasen nacin unicevanja cloveka, in ravno zato, ker je tko pocasen da se ne vid, misls da je nenevaren, v resnici so pa take "droge" se bolj nevarne, kot recimo prava droga, pri kateri se pri zlorabi vidi posledice in tako lahko ukrepas..

zakaj misls da taki ki gledajo 12 ur na dan ne zanemarjajo druzine? ,
to si spet posplosil, nekateri ja , nekateri ne..
kukr ne vsi , k se drogirajo, ne zanemarjajo druzine..
poznam neko mamo, k se hod zabavat (konzumira) in nic ne zanemarja druzine..

in ravno tako veliko ljudi, ki je odvisnih od cesarkoli, zanemarja sebe, in fila nepotesljivo odvisnost..



tko da ekvivalent tv-trava ostane iz gledanega vidika
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #253 - 23.03.2005 at 01:30:46
 
ja ker je droge tko posplosen izraz bi popravu:
noben se ni od trave umru..

da nekdo neposredno od droge umre , je pa edina varjanta k jo js poznam je overdose heroin..

pr ostalih so stranske posledice
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #254 - 23.03.2005 at 01:43:36
 
exodus wrote on 22.03.2005 at 23:29:05:
miha je napisal:
Jaz še nisem videl nikogar, ki po gledanju tv umrl, zanemarjal svojo družino.... Ampak tak kot vsaki drogi so problemi odvisnosti globlji in kompleksnejši. Do tega pojava pride, ker starši, predvsem ameriški, ki so "full-time" zaposleni in se posvečajo predvsem karieri, ker jim ej prva vrednota imeti čim več denarja, skorajda nimajo časa za otroke. Le kaj drugega pa bodo otroci počeli, če so cel dan sami doma pred štirimi stenami - se družli s rijatelji in počeli razne vragolije, npr. kadili hašiš, igrali video igrice, posedali pred tv - pač to so ene izmed možnosti.


Exo exo, očitno si par knjig premalo prebral, ali pa si od zadnjega sporočila že napredoval do mojstra, ki samo še neumnosti klati?

exodus wrote on 22.03.2005 at 23:29:05:
Droga je bila že tako preučena in preštudirana, tako da tu ni nekih dilem in pomislekov, da ima škodljive vplive, tako na duha kot na telo in posledično za ljudi okrog odvisnika, predvsem s katerimi je v socialnem stiku - to je fakt, tako kot bo 1 + 1 vedno 2. V čem je tvoj problem? Tukaj ni kaj za ozaveščat, vsaj ti, ki smo dobro poučeni o vplivu drog, smo že ozaveščeni. To je kontraozaveščanje, tako kot bi govorili, da nič ni narobe, če seksaš in izmenjaš na desetine partnerjev, pa se ti ni treba bati, da bi zbolel za kakšno spolno boleznijo. Mislim, da tukaj nikomur ne kršim pravic, tako kot nebi dal pedofilom pravice, da bi lahko seksali z mladoletnimi in nedoraslimi otroki, čeprav bi mi bluzili, da sem nestrpen do njih in podobno - absurd.



Očitno si že postal mojster. Exo droga ni neka tovarna iz Portoroža, govori se lahko kvečjemu o drogah - različnih drogah, kadar govoriš o neki posamezni drogi povej, o kateri govoriš in ne bodi tak šalabajzer. Exo ne pozabi pogledati v kakšen slovar - tule ti podajam geslo iz SSKJ:

     droga -e ž (o)

1. nav. mn., farm. surovina rastlinskega ali
živalskega izvora, ki se uporablja v
zdravilstvu: pripravljati droge; narkotične
droge / nabiranje in sušenje drog

2. knjiž. mamilo: uživati droge;
omamljenost od droge; prekupčevanje z
drogami


Vidiš exo, droge se uporabljajo v zdravilstvu in so zdravilne; samo kadar si pesnik ali pa nažigaš v tri dni, tedaj pa govoriš o mamilu. Kadar torej govoriš o nečem o čemer se študira in kar se proučuje, tedaj uporabljaš prvi močnejši pomen -  tedaj je droga zdravilo. Kadar pa pišeš pesmice in proste spise, tedaj pa lahko govorimo o drugem pomenu, ki ima pred sabo stilno plastni kvantifikator, za književni leposlovni izraz.

In exo, katera mamila ti ješ, da stresaš take neumnosti?



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 15 16 17 18 19 ... 28