Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 20
(Read 67095 times)
ajgor
Ex Member




Re: Misli
Reply #45 - 11.04.2010 at 20:24:14
 
Alojz in Sandib wrote on 07.04.2010 at 15:13:01:
ElPoeta

Zelo dober povedano.Umiri se in me poslušaj !! Ok.Si čist tu!!

Ti se v stanju Elohim poistovetiš preko svojega sebsta samega sebe z vesoljem in tvoja misel ni več individualno izražena ampak je vesoljna samoumevna misel.Tvoja volja (življenjski duh)se vesoljno poduhovi- v tebi samemu-vsebina misli je univerzalna v tebi samemu-ker si ti tako samospoznan vesoljni živi izraz
Vesolje samega sebe dojame v tebi in se skozi tebe izraža samoumevno in tako potem vesoljno samoumevno  tudi tvoja volja -misel deluje.
Razumeš? To je to!! Smiley Cool

Ali pa na kratko povedano, prepustiš se življenju. Brez navlake zgodovine in vere v prihodnost. Prepustiš se življenju, brez trenja, ki ga ustvari misel.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #46 - 11.04.2010 at 21:03:43
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 07.04.2010 at 15:13:01:
ElPoeta

Zelo dober povedano.Umiri se in me poslušaj !! Ok.Si čist tu!!

Ti se v stanju Elohim poistovetiš preko svojega sebsta samega sebe z vesoljem in tvoja misel ni več individualno izražena ampak je vesoljna samoumevna misel.Tvoja volja (življenjski duh)se vesoljno poduhovi- v tebi samemu-vsebina misli je univerzalna v tebi samemu-ker si ti tako samospoznan vesoljni živi izraz
Vesolje samega sebe dojame v tebi in se skozi tebe izraža samoumevno in tako potem vesoljno samoumevno  tudi tvoja volja -misel deluje.
Razumeš? To je to!! Smiley Cool

Ali pa na kratko povedano, prepustiš se življenju. Brez navlake zgodovine in vere v prihodnost. Prepustiš se življenju, brez trenja, ki ga ustvari misel.

Lp,Igor


S tem osvobodiš samega sebe in boga,ki je manifestiran v tebi,da vesolje Bog samodeluje v tebi in skozi tebe neodvisno od tvojih pričakovanj in ego volje. To je to Igor ima prav.Dante hoče učitelja,ker ga ne prepozna v sebi samemu-dušo!! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Misli
Reply #47 - 11.04.2010 at 21:35:12
 
Alojz, niti ni pomembno ali imam prav ali ne. Tudi ni pomembno osvobajanje, ki je delovanje za neko prihodnost. Pomembno je umreti, neprestano.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #48 - 11.04.2010 at 21:39:32
 
Quote:
Alojz, niti ni pomembno ali imam prav ali ne. Tudi ni pomembno osvobajanje, ki je delovanje za neko prihodnost. Pomembno je umreti, neprestano.

Lp,Igor


To je tudi res.Tudi umreti neprestano je vesoljno samodogajanje skozi tebe samega. Ta izkušnja sočasnega lastnega umiranja in rojevanja ima svoj pomen in ni naključje.  Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Misli
Reply #49 - 11.04.2010 at 21:55:55
 
Alojz in Sandib wrote on 11.04.2010 at 21:39:32:
Quote:
Alojz, niti ni pomembno ali imam prav ali ne. Tudi ni pomembno osvobajanje, ki je delovanje za neko prihodnost. Pomembno je umreti, neprestano.

Lp,Igor


To je tudi res.Tudi umreti neprestano je vesoljno samodogajanje skozi tebe samega. Ta izkušnja sočasnega lastnega umiranja in rojevanja ima svoj pomen in ni naključje.  Wink Wink

Ravno to pravim, da ni pomembna izkušnja, ampak delovanje, akcija. Izkušnje jo sfižijo, akcijo namreč, ker je izkušnja vedno stara, situacija pa nova.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #50 - 11.04.2010 at 22:01:44
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 11.04.2010 at 21:39:32:
Quote:
Alojz, niti ni pomembno ali imam prav ali ne. Tudi ni pomembno osvobajanje, ki je delovanje za neko prihodnost. Pomembno je umreti, neprestano.

Lp,Igor


To je tudi res.Tudi umreti neprestano je vesoljno samodogajanje skozi tebe samega. Ta izkušnja sočasnega lastnega umiranja in rojevanja ima svoj pomen in ni naključje.  Wink Wink

Ravno to pravim, da ni pomembna izkušnja, ampak delovanje, akcija. Izkušnje jo sfižijo, akcijo namreč, ker je izkušnja vedno stara, situacija pa nova.

Lp,Igor

Ja ker ne upoštevajo samodelovanja. kjer  sočasno staro umira in se rojeva novo v točki zlitja sedaj.Te nove izkušnje pa še ni v nas!!Si ! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Misli
Reply #51 - 11.04.2010 at 22:16:25
 
To novo izkušnjo niti ni potrebno spravljati v spomin. Ta obsedenost z izkušnjami nas je spravila v to situacijo v kateri se nahajamo, kot svet. Častimo spomin in s tem staro, novo nam pa venomer uhaja.
Svet si ti in ti si ta svet. Ves čas.

(Da ne bo kdo mislil, da spomin-izkušnja ni pomemben v vsakodnevnem delovanju v tehničnem smislu. Govorim o delovanju misli in o njenem spoznavanju)

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #52 - 11.04.2010 at 22:40:49
 
Quote:
To novo izkušnjo niti ni potrebno spravljati v spomin. Ta obsedenost z izkušnjami nas je spravila v to situacijo v kateri se nahajamo, kot svet. Častimo spomin in s tem staro, novo nam pa venomer uhaja.
Svet si ti in ti si ta svet. Ves čas.

(Da ne bo kdo mislil, da spomin-izkušnja ni pomemben v vsakodnevnem delovanju v tehničnem smislu. Govorim o delovanju misli in o njenem spoznavanju)

Lp,Igor


Spomin samodejno deluje-možgani sami transformirajo spomin v kratkoročni in dogoročni. Misel je vsebina življenja-ni zavesti-možganov čutil-duha ni vsebine življenja misli. To morava predebatirati,da vidiva kje se tu razhajava.
Tvoj Zadnji stavek je zame resničen.Če govoriš v tem konceptu je zadeva zame razumljiva. Wink WinkGrem jutri imam  sestanek.Pokličem ko zvem za tvojo zadevo!! Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Misli
Reply #53 - 11.04.2010 at 22:51:22
 
Lahko predebatirava. Kot te razumem, ti praviš, da je misel vsebina življenja v sedanjosti in je zato pomembna. Jaz pač pravim, da je v sedanjosti, vendar deluje v času. Vsebina življenja je le takrat, ko se je ne zavedaš, ko si zgolj njen opazovalec. Z njenim zavedanjem in s tem sprejetjem, postane celotna tvoja bit, ki pa je življenje.

Seveda spomin deluje sam, pravim le, da ni tako pomembno zavestno delovati iz njega.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #54 - 12.04.2010 at 10:56:57
 
Quote:
Lahko predebatirava. Kot te razumem, ti praviš, da je misel vsebina življenja v sedanjosti in je zato pomembna. Jaz pač pravim, da je v sedanjosti, vendar deluje v času. Vsebina življenja je le takrat, ko se je ne zavedaš, ko si zgolj njen opazovalec. Z njenim zavedanjem in s tem sprejetjem, postane celotna tvoja bit, ki pa je življenje.

Seveda spomin deluje sam, pravim le, da ni tako pomembno zavestno delovati iz njega.

Lp,Igor


Saj po tem tudi v novi situaciji deluješ zavestno.Je pa dejstvo da je spomin včasih ovira,ker se miselni vzrorec lahko ponavlja.S tem se strinjam. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Misli
Reply #55 - 12.04.2010 at 14:58:24
 
Igor

Pred časom smo se nekaj menili o opazovalcu. Kaj ti misliš, da je ta opazovalec?

Ker za misel bi tudi jaz rekel tako kot ti - da je stara, mrtva, dobra za tehnična opravila in tako, ne pa za življenje v akciji od trenutka do trenutka.

Samo ta famozni "opazovalec" ... Kaj ti misliš o tem? + a si že nazaj iz Indije?

Lp
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Misli
Reply #56 - 12.04.2010 at 15:49:46
 
Tudi mene zanima več o opazovalcu.
Kdo je opazovalec ?
Najlažje bi to razumel da je opazovalec opazovano in da opazovalec ni ločen od opazovanega.
Lahko recimo opazuješ svoje misli in se vprašaš kdo jih opazi , opazim jih jaz jaz sem opazovalec in opazovano -misli so moje od mene so del mene , včasih se tudi zavedam tistega ki opazuje misli in za trenutek vidim tri stvari in cel postopek delovanja vidim bolj jasno.
To je moj pogled- opazovalec ni ločen od opazovanega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #57 - 12.04.2010 at 17:03:35
 
Quote:
Tudi mene zanima več o opazovalcu.
Kdo je opazovalec ?
Najlažje bi to razumel da je opazovalec opazovano in da opazovalec ni ločen od opazovanega.
Lahko recimo opazuješ svoje misli in se vprašaš kdo jih opazi , opazim jih jaz jaz sem opazovalec in opazovano -misli so moje od mene so del mene , včasih se tudi zavedam tistega ki opazuje misli in za trenutek vidim tri stvari in cel postopek delovanja vidim bolj jasno.
To je moj pogled- opazovalec ni ločen od opazovanega.


Loto

Ravno to sedaj s EL Poetom rešujeva!! Recimo da rečemo da smo mi opazavani in opazovalec hkrati. Opazovani  sam je živ(mi) Opazovalec pa je neživ (elementarno snovna vesoljna samopojavnost)

Predpostavimo da ima elemenrani BOg Opazovalec svojo moč,ki deluje na opazovanega Živega BOGA tako da ta živ opazovani(vsak med nami) v sebi ozavesti tudi opazovalca samega.

V tej enotnem vesoljnem cikličnem prehajanju-medsebojnem zlivanju samodelovanju postaneta opazovani in opazovalec poenoten elementarni in življenjski vesoljni samoizraz človeka-boga.

Povejta kaj mislita na to-EL POet in Loto? Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #58 - 12.04.2010 at 18:43:25
 
Quote:
Recimo da rečemo da smo mi opazavani in opazovalec hkrati. Opazovani  sam je živ(mi) Opazovalec pa je neživ (elementarno snovna vesoljna samopojavnost)

Itak, da smo opazovani in hkrati opazovalci. Saj smo nenehno v interakciji z okoljem ali s svojim notranjim glasom ali pa sanjami....
Vendar mi ni jasno, zakaj bi opazovalec naj bil neživ ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Misli
Reply #59 - 12.04.2010 at 19:06:56
 
El Pesnik wrote on 12.04.2010 at 14:58:24:
Igor

Pred časom smo se nekaj menili o opazovalcu. Kaj ti misliš, da je ta opazovalec?

Ker za misel bi tudi jaz rekel tako kot ti - da je stara, mrtva, dobra za tehnična opravila in tako, ne pa za življenje v akciji od trenutka do trenutka.

Samo ta famozni "opazovalec" ... Kaj ti misliš o tem? + a si že nazaj iz Indije?

Lp

Ja, točno 14 dni sem že doma.

Sicer pa končno si začel razmišljati v to smer. Opazovalec, beseda o kateri govorijo in govoričijo nešteti guruji in nekakšni oklicani duhovni učitelji vseh sort. Vse kar sem prebral pri njih je tema, megla, nepoznavanje. Pred pol leta sem začel pisati v to smer in potem nehal, ker ni bilo nekega odziva.
Tako sem tudi takoj razumel Alojza, ko se je pojavil na forumu.  Poznavanje opazovalca je v njegovi formuli in sem pred dvema letoma tudi dal primerjavo. Opazi opazovalca, ki opazuje opazovano. In to gre lahko v neskončnost, ker vedno je nek opazovalec. To so ta stranska vrata v umu ali pri tvoji misli, ki te vrže v čas. Misel je vedno v času, njeno delovanje je v času. Dobro, opazuješ svojo misel in nato ostaneš brez misli. Jaka stvar, nič posebnega. Vendar kdo je brez misli, ti in ti si opazovalec sebe, ki si brez misli. Zopet si samo opazovalec in ne celota. Odnos je opazovalec. Z vsem vzpostavljamo odnos, od kamna do človeka. Smo opazovalci. Opazuješ nekakšne znake, ki naj bi ti jih dalo življenje, opaziš, da naključij naj ne bi bilo, da je galaktična zavest, da opazuješ to lastno misel, ki to opazuje. Troedinost in še vedno si samo opazovalec. Z osredotočenjem ali meditacijo skušaš tega opazovalca izničiti, vendar moraš paziti na to, da si osredotočen v meditacijo. Paziš, da si v meditaciji. Opazovalec je v psihološkem času. In to ni sokratnost, večno sedaj. Lahko o tem govoriš si predstavljaš. Spoznanje opazovalca v sebi ti da celoto, ki ni v času. Vendar to še nikakor ni onkraj.... Spoznaš svojo lastno (galaktično) zavest, ki jo v pretežni meri sestavlja tvoja misel, ki je opazovalec v času ali kot pravi Alojz, vsebina življenja. Seveda, ko opazuješ.

Lp,Igor

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 20