Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 20
(Read 66967 times)
loto
Ex Member




Misli
21.03.2010 at 16:20:17
 
Stvar je taka ,jebejo me misli .Preveč razmišljam oziroma misli mi šibajo po glavi in jaz se slišim kako mislim .Nevem kak nej objasnim točno , v glavnem zavedam se svojih misli in jih prav slišim kot da v sebi razmišljam na glas . Nevem kak naj to jemljem kot dobro ali slabo ? naj rajši probam it ven iz tega stanja ali naj ostanem nevem čakam da se kaj razvije naprej , je to nazadovanje napredovanje kaj to pomeni sploh ? Včasih me že malo utruja to razmišljanje ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #1 - 21.03.2010 at 16:28:17
 
Loto

Človek ima zavest-um-čutila in duha-em frekvence-misel je vsebina tvojega življenja-sistem poteka izmenično čutila-um zavest-od zunaj navznoter in od navznoter navzven-misel potem lahko artikuliramo z besedo. Tebe muči um--zavestno ga moraš preusmirit na zavest,ki bo utišala tvoje um. Misel se bo umirila.Najbolj pomaga meditativni sprostitveni sprehod v naravi.

Poznam to je tako kot bi bila tvoja misel neukrotljivi konji v diru-izštekaj svoj um-zaposli ga z zavestjo meditacijo in sprehodom-glej kaj vidiš okoli sebe.  Preveč si si zadal razumeti v prekratkem času -izklopi se nujno!! Wink Wink WinkVEDI TVOJA ZAVEST TOLIKO INFORMACIJ SPLOH NE MORE OZAVESTITI----NUJNO SE IZKLOPI-NUJNO-SAJ SEM TUDI JAZ BK KO SEM TI JIH TOLIKO POSREDOVAL. NUJNO IZKLOP SE-POJDI VEN.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Misli
Reply #2 - 21.03.2010 at 16:41:04
 
Jaaaa men se je isto dogajal. In res najbolj pomaga kakšna fizična aktivnost da si pol zmatran pa use nekak ugasne v teb.
Ker ta zavest-um scena se pr men ni obrestovala...ego je sam začeu napadat moja prepričanja in pol so debate v glavi do točke kjer se mi že res zdi da je neki pa narobe z mano in na koncu še vrjamem oz ne vem sploh več kaj mislm Huh
Najbolj je da se enostavno ne obremenjuješ s tem...če razmišljaš o razmišljanju ti je itak že lah jasn da kompliciraš  Grin
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Misli
Reply #3 - 21.03.2010 at 16:46:50
 
Alojz hvala za nasvet , tui sam čutim da se morm malo izklopit da se malo poležejo informacije , mogoče je glih primern cajt pomlad narava sonce ,vdihovanje pomladi  Smiley  

Hvala  Smiley

Ja tudi res Miara, razmišljanje o razmišljanu huff stoP  Smiley

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Misli
Reply #4 - 21.03.2010 at 21:06:27
 
Alojz in Sandib wrote on 21.03.2010 at 16:28:17:
Loto

Človek ima zavest-um-čutila in duha-em frekvence-misel je vsebina tvojega življenja-sistem poteka izmenično čutila-um zavest-od zunaj navznoter in od navznoter navzven-misel potem lahko artikuliramo z besedo. Tebe muči um--zavestno ga moraš preusmirit na zavest,ki bo utišala tvoje um. Misel se bo umirila.Najbolj pomaga meditativni sprostitveni sprehod v naravi.

Poznam to je tako kot bi bila tvoja misel neukrotljivi konji v diru-izštekaj svoj um-zaposli ga z zavestjo meditacijo in sprehodom-glej kaj vidiš okoli sebe.  Preveč si si zadal razumeti v prekratkem času -izklopi se nujno!! Wink Wink WinkVEDI TVOJA ZAVEST TOLIKO INFORMACIJ SPLOH NE MORE OZAVESTITI----NUJNO SE IZKLOPI-NUJNO-SAJ SEM TUDI JAZ BK KO SEM TI JIH TOLIKO POSREDOVAL. NUJNO IZKLOP SE-POJDI VEN.

Saj to me že kar nekaj cajta mučlo in sem se spravo iz tega , pol čez čas pa me spet potegnlo nazaj ampak lahko odločno spet utišam misli , problem mi je bil ker nisem vedel a je to ok ali je dobro ali slabo  Smiley Mogoče je dobro ker mi tako pokaže stanje v katerem ni dobro bit  , ki ga prej mogoč nisn opazo in sn bil občasno nezavedno tak . Je pa res da je to bolj pogosto kadar raziskujem kaj novega in se poglabljam v preveč stvari naenkrat . mogoče je tui plus zato ker tak vem kdaj mi začnejo informacije prek tečt ,kdaj jih je preveč  Smiley da se ustavim malo dam na pavzo  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #5 - 21.03.2010 at 21:51:17
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 21.03.2010 at 16:28:17:
Loto

Človek ima zavest-um-čutila in duha-em frekvence-misel je vsebina tvojega življenja-sistem poteka izmenično čutila-um zavest-od zunaj navznoter in od navznoter navzven-misel potem lahko artikuliramo z besedo. Tebe muči um--zavestno ga moraš preusmirit na zavest,ki bo utišala tvoje um. Misel se bo umirila.Najbolj pomaga meditativni sprostitveni sprehod v naravi.

Poznam to je tako kot bi bila tvoja misel neukrotljivi konji v diru-izštekaj svoj um-zaposli ga z zavestjo meditacijo in sprehodom-glej kaj vidiš okoli sebe.  Preveč si si zadal razumeti v prekratkem času -izklopi se nujno!! Wink Wink WinkVEDI TVOJA ZAVEST TOLIKO INFORMACIJ SPLOH NE MORE OZAVESTITI----NUJNO SE IZKLOPI-NUJNO-SAJ SEM TUDI JAZ BK KO SEM TI JIH TOLIKO POSREDOVAL. NUJNO IZKLOP SE-POJDI VEN.

Saj to me že kar nekaj cajta mučlo in sem se spravo iz tega , pol čez čas pa me spet potegnlo nazaj ampak lahko odločno spet utišam misli , problem mi je bil ker nisem vedel a je to ok ali je dobro ali slabo  Smiley Mogoče je dobro ker mi tako pokaže stanje v katerem ni dobro bit  , ki ga prej mogoč nisn opazo in sn bil občasno nezavedno tak . Je pa res da je to bolj pogosto kadar raziskujem kaj novega in se poglabljam v preveč stvari naenkrat . mogoče je tui plus zato ker tak vem kdaj mi začnejo informacije prek tečt ,kdaj jih je preveč  Smiley da se ustavim malo dam na pavzo  Grin


Saj to je normalen proces-ker s tem zbujaš svoje lastno vedenje,ki ga nosi tvoja duša že v tvojem genu-akumuliranega. Problem je,da se ti lahko dobesedno sfrklja,če se preforsiraš-Občutiš,da lastne misli več ne moreš zaustaviti.Takrat takoj-stop!! Še enkrat takoj iztopi iz tega stanja.,ker drugače boš stoje umiral.

Ne priporočam ti,da greš do tu-sam sem šel 5ox ne verjamem,da boš zdržal-fizično,ker mora to biti v tebi dovolj izrazito,da to občutiš in smeš.Si siguren,da si pripravljen na to?? Trening-ga imaš dovolj kot pravijo duhovne kilometrine-mlad si kot vidim.Ne priporočam-ne bi te rad imel na vesti.  Boljše,da me vprašaš kar ne veš-ti bom že nekako odgovoril!

Pozor-nobenih sbodbud, ali česa podobnega,da se ne boš filal s kašnimi substancami.NIČ!! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Misli
Reply #6 - 21.03.2010 at 22:49:31
 
Alojz in Sandib wrote on 21.03.2010 at 21:51:17:
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 21.03.2010 at 16:28:17:
Loto

Človek ima zavest-um-čutila in duha-em frekvence-misel je vsebina tvojega življenja-sistem poteka izmenično čutila-um zavest-od zunaj navznoter in od navznoter navzven-misel potem lahko artikuliramo z besedo. Tebe muči um--zavestno ga moraš preusmirit na zavest,ki bo utišala tvoje um. Misel se bo umirila.Najbolj pomaga meditativni sprostitveni sprehod v naravi.

Poznam to je tako kot bi bila tvoja misel neukrotljivi konji v diru-izštekaj svoj um-zaposli ga z zavestjo meditacijo in sprehodom-glej kaj vidiš okoli sebe.  Preveč si si zadal razumeti v prekratkem času -izklopi se nujno!! Wink Wink WinkVEDI TVOJA ZAVEST TOLIKO INFORMACIJ SPLOH NE MORE OZAVESTITI----NUJNO SE IZKLOPI-NUJNO-SAJ SEM TUDI JAZ BK KO SEM TI JIH TOLIKO POSREDOVAL. NUJNO IZKLOP SE-POJDI VEN.

Saj to me že kar nekaj cajta mučlo in sem se spravo iz tega , pol čez čas pa me spet potegnlo nazaj ampak lahko odločno spet utišam misli , problem mi je bil ker nisem vedel a je to ok ali je dobro ali slabo  Smiley Mogoče je dobro ker mi tako pokaže stanje v katerem ni dobro bit  , ki ga prej mogoč nisn opazo in sn bil občasno nezavedno tak . Je pa res da je to bolj pogosto kadar raziskujem kaj novega in se poglabljam v preveč stvari naenkrat . mogoče je tui plus zato ker tak vem kdaj mi začnejo informacije prek tečt ,kdaj jih je preveč  Smiley da se ustavim malo dam na pavzo  Grin


Saj to je normalen proces-ker s tem zbujaš svoje lastno vedenje,ki ga nosi tvoja duša že v tvojem genu-akumuliranega. Problem je,da se ti lahko dobesedno sfrklja,če se preforsiraš-Občutiš,da lastne misli več ne moreš zaustaviti.Takrat takoj-stop!! Še enkrat takoj iztopi iz tega stanja.,ker drugače boš stoje umiral.

Ne priporočam ti,da greš do tu-sam sem šel 5ox ne verjamem,da boš zdržal-fizično,ker mora to biti v tebi dovolj izrazito,da to občutiš in smeš.Si siguren,da si pripravljen na to?? Trening-ga imaš dovolj kot pravijo duhovne kilometrine-mlad si kot vidim.Ne riporočam-ne bi te rad imel na vesti.  Boljše,da me vprašaš kar ne veš-ti bom že odgovoril!

Pozor-nobenih sbodbud, ali česa podobnega,da se ne boš filal s kašnimi substancami.NIČ!! Wink Wink

Sem razmišljal o tem že pred časom ali naj neham z vsem raziskovanjem si dam malo pavze da me vrtinec potegne nazaj da lahko vse prebavim počasi . Občasno si vzamem , ponavadi ko imam opravke ali kaj delat takrat odklopim vse , ampak sem se odločil da se spoznam v globine četudi je tam kaj kar ni lepo , kaj čem tak sem ko sem bil mali sem se bal teme dokler nisem ponoči šel sam lutat po vasi gozdu in sn spoznal da se ni česa bati , tak razumem zdaj da kar pride slabega strašnega problematičnega nejasnega lahko to rešim edino tak da se vsemu zapodim nasproti in grem skozi . Mislim da sem tolko prizemljen da me nemore odnesti predaleč .Nemorem pa več popolnoma odnehat pa da bi se dal nazaj v živlenje in pozabil vse skupaj ,ovčka nemorem bit več .Tak je že ko mulc sn bil preveč resn vse je blo preotročje nezanimivo ,bolš je blo sedet v gozdu sam čutit gozd , kot pa bit na igrišču . Mogoč sem se pa že rodil malo drugače nastavljen  haha  Grin
Hvalabogu vsaj da nisem ovčka v tovarni ki sploh ne ve kaj se dogaja .
Glede substanc ne pijem alkota nea se drogiram z ničemer razen pokadim kakega je pa tu tut problem ker kajenje mi pospeši razmišljanje kar mi včasih pomaga spoznam kako dejstvo itd , ta drugič pa spet preveč pospeši misli . Bom mel to pod kontrolo .
Glede sebe da se mi sfrklja , ne bojim se nobenga stanja , pravzaprav me je odneslo dostikrat hm samo o teh stanjih rajš ne govorim , samo da razumeš eno stanje ga moraš izkusit doživet sam da lahko vidiš in greš naprej z izkušnjo,šele pole ga lahko razumeš. Je pa včasih to hoja po robu prepada . Ja mlad sn kolk tolk počutim se pa isto že odkar pomnim isto pri desetih isto pri tridesetih , leta mi niso pomembna ne dajam pomena in se ne istovetim z leti . Pa kaj sploh nalagam o sebi tu zdaj  Grin
Hvala za razumevanje in za pomoč.Moja vprašanja še sledijo ko začutim bom vprašal  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #7 - 22.03.2010 at 10:52:05
 
Loto

Ja zadeva je tudi gensko pogojena-kri ni voda!!Če sigurno veš-čutiš ,da se tvoj genom(sebstvo) že zbuja na nižjih em frekvencah,toliko boljše. Veliko pove  podatek,da že od male čutiš,da ''to ni to++, kar te učijo in ima večina za edino resnico.Ko dojameš,da si ti sam vse zunaj in znotraj -potem si že dovolj močan,da lahko sam sebe vesoljno realiziraš. Pasti boš pa že začutil,najbolj kontroliraj  ''občutek euforije'',ko boš zadeve začel samospoznavati.
Temu ne smeš podleči-delaj naprej isto-pride še več samo po sebi-v valovih-velikokrat boš v hipu -presenečen ko boš dojel  kaj vse nosiš v sebi in koliko tebe samega še spi.. Želim ti uspeha!! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Misli
Reply #8 - 29.03.2010 at 14:22:13
 
Alojz in Sandib wrote on 22.03.2010 at 10:52:05:
Loto

Ja zadeva je tudi gensko pogojena-kri ni voda!!Če sigurno veš-čutiš ,da se tvoj genom(sebstvo) že zbuja na nižjih em frekvencah,toliko boljše. Veliko pove  podatek,da že od male čutiš,da ''to ni to++, kar te učijo in ima večina za edino resnico.Ko dojameš,da si ti sam vse zunaj in znotraj -potem si že dovolj močan,da lahko sam sebe vesoljno realiziraš. Pasti boš pa že začutil,najbolj kontroliraj  ''občutek euforije'',ko boš zadeve začel samospoznavati.
Temu ne smeš podleči-delaj naprej isto-pride še več samo po sebi-v valovih-velikokrat boš v hipu -presenečen ko boš dojel  kaj vse nosiš v sebi in koliko tebe samega še spi.. Želim ti uspeha!! Wink Wink


Prejšnič nisn razumel kaj mislis točno ko si reko občutek evforije ,
Ko nekaj spoznaš kot si reko -samospoznaš , za tistem malo kasneje pride občutek evforije ki te hudičevo hinavsko hoče speljat nekam stran , ampak se čuti da nekaj ni prav ne Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #9 - 29.03.2010 at 14:26:29
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 22.03.2010 at 10:52:05:
Loto

Ja zadeva je tudi gensko pogojena-kri ni voda!!Če sigurno veš-čutiš ,da se tvoj genom(sebstvo) že zbuja na nižjih em frekvencah,toliko boljše. Veliko pove  podatek,da že od male čutiš,da ''to ni to++, kar te učijo in ima večina za edino resnico.Ko dojameš,da si ti sam vse zunaj in znotraj -potem si že dovolj močan,da lahko sam sebe vesoljno realiziraš. Pasti boš pa že začutil,najbolj kontroliraj  ''občutek euforije'',ko boš zadeve začel samospoznavati.
Temu ne smeš podleči-delaj naprej isto-pride še več samo po sebi-v valovih-velikokrat boš v hipu -presenečen ko boš dojel  kaj vse nosiš v sebi in koliko tebe samega še spi.. Želim ti uspeha!! Wink Wink


Prejšnič nisn razumel kaj mislis točno ko si reko občutek evforije ,
Ko nekaj spoznaš kot si reko -samospoznaš , za tistem malo kasneje pride občutek evforije ki te hudičevo hinavsko hoče speljat nekam stran , ampak se čuti da nekaj ni prav ne Smiley


Loto

Zelo dober povedano. To ti govori (duša) v obliki tvoje intuicije!! Nekaj ni prav!!! Ko se duša prebudi ti je vse prav-se strinja-zlije z vesoljno samobitnostjo! Bravo loto!! Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #10 - 03.04.2010 at 21:08:38
 
Quote:
Nevem kak naj to jemljem kot dobro ali slabo ?

Tvoje misli so le posledica tvojih želja, da bi rad vse vedel in razumel.
Vse bi rad spredalkčal in vedel ali je prav ali ne.
Zdaj si se ujel v lasten miselni konstrukt. Tvoj um obdeluje, kar od njega pričakuješ.

To je le ena izmed stopenj..čez čas boš spoznal, da ne moreš vsega definirat z mislimi. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Misli
Reply #11 - 03.04.2010 at 21:34:07
 
Robi wrote on 03.04.2010 at 21:08:38:
Quote:
Nevem kak naj to jemljem kot dobro ali slabo ?

Tvoje misli so le posledica tvojih želja, da bi rad vse vedel in razumel.
Vse bi rad spredalkčal in vedel ali je prav ali ne.
Zdaj si se ujel v lasten miselni konstrukt. Tvoj um obdeluje, kar od njega pričakuješ.

To je le ena izmed stopenj..čez čas boš spoznal, da ne moreš vsega definirat z mislimi. Smiley


Zdi se mi včasih da že vse vem , da je znanje že v meni ampak jaz z svojo željo da bi vedel vse razumel vse ..preprečujem da bi prišlo pravo razumevanje vun na plano  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #12 - 03.04.2010 at 21:55:44
 
Quote:
Robi wrote on 03.04.2010 at 21:08:38:
Quote:
Nevem kak naj to jemljem kot dobro ali slabo ?

Tvoje misli so le posledica tvojih želja, da bi rad vse vedel in razumel.
Vse bi rad spredalkčal in vedel ali je prav ali ne.
Zdaj si se ujel v lasten miselni konstrukt. Tvoj um obdeluje, kar od njega pričakuješ.

To je le ena izmed stopenj..čez čas boš spoznal, da ne moreš vsega definirat z mislimi. Smiley


Zdi se mi včasih da že vse vem , da je znanje že v meni ampak jaz z svojo željo da bi vedel vse razumel vse ..preprečujem da bi prišlo pravo razumevanje vun na plano  Smiley


Ne zadevo je težko obesediti-Drugič pa um ni ravno pripravljen poslušati naš primarni življenjski  intelekt-dušo,ki jo danes občutimo kot intuicijo-se še ne izraža v svoji brezčasni vesoljni življenjski samobitnosti v nas samih.Sam vidim zadevo tako!! Wink Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #13 - 04.04.2010 at 21:44:15
 
Quote:
Robi wrote on 03.04.2010 at 21:08:38:
Quote:
Nevem kak naj to jemljem kot dobro ali slabo ?

Tvoje misli so le posledica tvojih želja, da bi rad vse vedel in razumel.
Vse bi rad spredalkčal in vedel ali je prav ali ne.
Zdaj si se ujel v lasten miselni konstrukt. Tvoj um obdeluje, kar od njega pričakuješ.

To je le ena izmed stopenj..čez čas boš spoznal, da ne moreš vsega definirat z mislimi. Smiley


Zdi se mi včasih da že vse vem , da je znanje že v meni ampak jaz z svojo željo da bi vedel vse razumel vse ..preprečujem da bi prišlo pravo razumevanje vun na plano  Smiley

Hočeš povedati, da bežiš od svojega pravega bistva in tega kdo si ?
Da nočeš sprejeti tega kdo si ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #14 - 05.04.2010 at 12:54:23
 
Robi mi realno še nismo v celoti pripravljeni sprejeti svojega univerzalnega bistva.Vsi se iščemo,a ne razumemo,da smo ravno v tem iskanju vse bolj razpršeni v sebi.Vsi čutimo,da je vse ničevo ne vemo,pa zakaj?

Zbuja se naš univerzalni duh in hkrati uničuje v nas ustaljeno-Rojevamo se na univerzalno raven.Porod pa ni lahek-vsi vemo čutimo- da se z nami nekaj dogaja in to dogajanje nam ruši naš ustaljene predstave-navade-početje-razmišljanje delovanje-razpada naš celoten civilizacijski življenjski temelj-rojeva se nov. Wink Wink Mi pa prestrašeni in zbegani-tako tudi delujemo-panično-sovražno-nestrpno-normalen naraven samopojav,ki ga mi še ne razumemo!! Wink Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 20