Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 20
(Read 66935 times)
loto
Ex Member




Re: Misli
Reply #15 - 05.04.2010 at 13:21:57
 
Robi wrote on 04.04.2010 at 21:44:15:
Quote:
Robi wrote on 03.04.2010 at 21:08:38:
Quote:
Nevem kak naj to jemljem kot dobro ali slabo ?

Tvoje misli so le posledica tvojih želja, da bi rad vse vedel in razumel.
Vse bi rad spredalkčal in vedel ali je prav ali ne.
Zdaj si se ujel v lasten miselni konstrukt. Tvoj um obdeluje, kar od njega pričakuješ.

To je le ena izmed stopenj..čez čas boš spoznal, da ne moreš vsega definirat z mislimi. Smiley


Zdi se mi včasih da že vse vem , da je znanje že v meni ampak jaz z svojo željo da bi vedel vse razumel vse ..preprečujem da bi prišlo pravo razumevanje vun na plano  Smiley

Hočeš povedati, da bežiš od svojega pravega bistva in tega kdo si ?
Da nočeš sprejeti tega kdo si ?

Ja možno tut to  , tut tako bi se lahko reklo temu .
Kdo pa sem sploh ? vsa norost človeštva , vsa ljubezen človeštva? oboje je v meni od najnižjega do najvišjega . Vse te misli se mi zdijo znane in nekje v mladosti sem jih že slišal v sebi . Ko sn opazoval ljudi , ta je taki oni je taki vsak ima svojo osebnost ki jo brani iz nje deluje in se je drži bolj al manj večino časa. Pa potem spoznaš da si tudi ti lahko katera koli osebnost katerakoli izmed vseh možnih. Ampak to ni moje bistvo . Torej bi  lahko nehal ugotavljat   kaj si kdo si ,izbirat med oblikami. Vse si in nič stalnega od tega . Samo ko te potegne nazaj v vrtinec k ljudem k neki družbi s cajtom pozabiš vse to in si narediš osebnost tiho skoraj nezavedno čeprav v sebi veš kaj delaš , lahko ti je všeč kaj drugi misli o temi in to misel shraniš kot del svoje osebnosti ali nekaj govoriš in vidiš da se nihče ne strinja in vzameš tudi to  misel in na njej pozidaš eno opeko višje in tako dalje. Ko je ze vse to trdno stabilno pa se oglasi notranji glas intuicija tukaj nekaj ni prav ki začne vrtat v opeke dokler se ne začne rušit celoten jaz. Seveda jaz trpi se sprašuje kaj je to kaj sem sploh še kaj nisem, bori se do konca dokler ne omaga,kar pa ni nujno ampak bori se na vse načine in je zvit priliznjen nagnusno prijazen zavzame vse oblike in se oprijema vsake možnosti . Notranji glas intuicija pa še vedno živi tiho ampak vztrajno se oglaša. Boj med dobrim in slabim med svetlobo in temo. Igra ki jo prostovoljno igram ,mogoče ni potrebna ampak tukaj je in je . Tukaj ni zmagovalca in poraženca je samo tisti ki zavzame položaj. Tisto iz katerega potem delujem , živim večino časa ne ves čas , večino . Vprašanje človeku bi se glasilo iz kje deluješ ti ? iz mesta ignorance pohlepa zavisti nagnusne prijaznosti... teme ?ali iz mira iz razumevanja iz svobode nenavezanosti na stalnost sprejemanje vsega kar je ...svetlobe? Vojna ali mir ? to je svet to kar smo mi smo svet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #16 - 05.04.2010 at 15:27:42
 
Loto

Tole si dober povedal;mi smo svet!!--------dodajam;ki se išče,ker ni univerzalno izpolnjen v lastnem sebstu- v nas samih.

Zato tale misel:Mi smo svet,samo svet ne živi v lastnem samospoznanju v nas,ker svet sam tako samodeluje,da se v nas samih ciklično pozabi in zbudi-neodvisno od nas-četudi smo individualni živ samozavedni mini svet!!!

Svet sam  se v nas ciklično zrcali kot lastna tema,ali svetloba!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #17 - 05.04.2010 at 19:26:50
 
Quote:
Kdo pa sem sploh ? vsa norost človeštva , vsa ljubezen človeštva? oboje je v meni od najnižjega do najvišjega . Vse te misli se mi zdijo znane in nekje v mladosti sem jih že slišal v sebi . Ko sn opazoval ljudi , ta je taki oni je taki vsak ima svojo osebnost ki jo brani iz nje deluje in se je drži bolj al manj večino časa. Pa potem spoznaš da si tudi ti lahko katera koli osebnost

Si to za kar se boriš in zato ne moreš biti katerakoli osebnost.
Razlika je med tem kar si in kar misliš da si ali bi rad bil. Zato tudi v tebi nasprotovanje in spoznanje, da življenje ni tisto, kar bi rad, da bi bilo, saj deluješ iz tistega kar si in težko greš iz svoje kože.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Misli
Reply #18 - 05.04.2010 at 19:33:19
 
robi ja bi mi lahko to malo bolj razložil? Nivoje zavedanja osebnnosti slepi jaz pa senca pa to ker sem nekje brala pa sem pozabila bi bilo fajn spet obudit to Smiley
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #19 - 05.04.2010 at 19:44:32
 
Quote:
Nivoje zavedanja osebnnosti slepi jaz pa senca pa to ker sem nekje brala pa sem pozabila bi bilo fajn spet obudit to

Miara,
lahko malo bolj definiraš kaj te zanima ?
Kaj misliš s tem "slepi jaz pa senca"...?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #20 - 05.04.2010 at 20:18:06
 
Alojz in Sandib wrote on 05.04.2010 at 15:27:42:
Loto

Tole si dober povedal;mi smo svet!!--------dodajam;ki se išče,ker ni univerzalno izpolnjen v lastnem sebstu- v nas samih.

Zato tale misel:Mi smo svet,samo svet ne živi v lastnem samospoznanju v nas,ker svet sam tako samodeluje,da se v nas samih ciklično pozabi in zbudi-neodvisno od nas-četudi smo individualni živ samozavedni mini svet!!!

Svet sam  se v nas ciklično zrcali kot lastna tema,ali svetloba!!

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #21 - 05.04.2010 at 20:45:10
 
Miara wrote on 05.04.2010 at 19:33:19:
robi ja bi mi lahko to malo bolj razložil? Nivoje zavedanja osebnnosti slepi jaz pa senca pa to ker sem nekje brala pa sem pozabila bi bilo fajn spet obudit to Smiley

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1199276871/62#62
Če si mislila to...se spomnim, da je bil še en post na to temo, vendar ga trenutno ne najdem...
Back to top
 
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Misli
Reply #22 - 06.04.2010 at 11:12:44
 
Robi wrote on 05.04.2010 at 19:26:50:
Quote:
Kdo pa sem sploh ? vsa norost človeštva , vsa ljubezen človeštva? oboje je v meni od najnižjega do najvišjega . Vse te misli se mi zdijo znane in nekje v mladosti sem jih že slišal v sebi . Ko sn opazoval ljudi , ta je taki oni je taki vsak ima svojo osebnost ki jo brani iz nje deluje in se je drži bolj al manj večino časa. Pa potem spoznaš da si tudi ti lahko katera koli osebnost

Si to za kar se boriš in zato ne moreš biti katerakoli osebnost.
Razlika je med tem kar si in kar misliš da si ali bi rad bil. Zato tudi v tebi nasprotovanje in spoznanje, da življenje ni tisto, kar bi rad, da bi bilo, saj deluješ iz tistega kar si in težko greš iz svoje kože.


Iz borbe za karkoli se razvije določena oblika osebnosti.Človeške oblike osebnosti so  pa eno vsi uporabljamo iste v različnih trenutkih.
Če deluješ vedno iz tega kar si - si vedno to kar si , vedet da si lahko karkoli je eno drugo je biti vse .
Življenje je kar je nebi niti rad da je kaj drugega kot je , samo jaz ga interpretira na svoje načine .Dokler jaz misli da je nekaj je tu še vedno on ta ki misli da je nekaj- potem ni to kar misli ampak tisti ki misli , biti nekaj pomeni zame da tu ni nikogar ki misli . Misel ustvari trenje v obliki ki potem nima prave svobode .Kaj je prava svoboda ? Ljudje na tej zemlji je ne poznamo .Dokler delamo mir z vojno je tudi nebomo.
Ena hipijska
Boriti se za mir je kot seksat za nedolžnost .

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #23 - 06.04.2010 at 11:28:20
 
Loto

Borit se za mir je kot seksat za nedolžnost-dober si tole povedal.

Naš problem je,da ne zmoremo izpostaviti stika s svojo brezčasnostjo-spominsko življenjsko kodo-dušu. To pa zato,ker na vesoljni elementarni duh(samodelovanje)tega še ne omogoča.
Večina sedaj deluje iz individualnega sebstva,preko katerega naš življenjski duh še ne zmore vstopiti !izpostaviti stik! z  našo življenjsko brezčasnostjo (dušo)ki nosi v sebi vse odgovore.Vse je že v nas- samo do tja še nimamo vsi vstopa.
Mi danes delujemo na osnovi čutil-zavesti-uma kjer je naša misel življenjska vsebina,ki pa še nima univerzalne življenjske vsebine.Na kratko!! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #24 - 06.04.2010 at 20:45:22
 
Quote:
Misel ustvari trenje v obliki ki potem nima prave svobode .Kaj je prava svoboda ? Ljudje na tej zemlji je ne poznamo

Misel deluje na drugih dimenzijah, kot materijalno telo.
Svoboda bi bila, če bi se vse uresničilo, kar ustvari misel. Zato se gre za razkorak med miselnim in materijalnim svetom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #25 - 06.04.2010 at 20:56:40
 
Robi wrote on 06.04.2010 at 20:45:22:
Quote:
Misel ustvari trenje v obliki ki potem nima prave svobode .Kaj je prava svoboda ? Ljudje na tej zemlji je ne poznamo

Misel deluje na drugih dimenzijah, kot materijalno telo.
Svoboda bi bila, če bi se vse uresničilo, kar ustvari misel. Zato se gre za razkorak med miselnim in materijalnim svetom.


Robi

Nič osebnega-ne morem drugače,kot,da ti svetujem,da razmisli,kaj si napisal.

Misel je ravno vsebina tvoje fizične materijalne žive podobe-tvojega življenja.Ni tebe živega ni misli.Misel ne deluje- misel je vsebina-deluje življenjski duh v tvojem materijalnem živem  telesu. Svobodno voljo imamo-problem je da je ta vesoljno soodvisna od materijalnega-elementarnega vesoljnega samodelovanja-ki nam narekuje kako izrabljamo svojo svobodno voljo. Robi razmisli podal sem samo svoje ,da mi ne boš zameril! Smiley Smiley Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #26 - 06.04.2010 at 21:03:15
 
Quote:
Svobodno voljo imamo-problem je da je ta vesoljno soodvisna od materijalnega-elementarnega vesoljnega samodelovanja-ki nam narekuje kako izrabljamo svojo svobodno voljo.

Saj to sem povedal, le s svojimi besedami...Občutek svobode je odvisen od misli, kot tudi od materijalnega sveta... Spoštovanje življenja in s tem zavedanje o enosti in neločljivi soodvisnosti, nam da večji občutek svobodne volje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #27 - 06.04.2010 at 21:04:30
 
Quote:
Robi razmisli podal sem samo svoje ,da mi ne boš zameril! Smiley Smiley Wink

Alojz,
sploh ne vidim smisla v tem, da bi nekomu nekaj meril ali tekmoval v tem kdo je pametnejši. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Misli
Reply #28 - 06.04.2010 at 21:17:06
 
Mah smo kar smo to je vse kar imamo. Jaz si nekak najlažje predstavlam to kot si rekel ti alojz , kot jabolka na drevesu ki so odvisna od zunanjih vplivov , saj u bistvu je vse na zemlji odvisno od zunanjih vplivov tak da tut mi verjetno nismo izjema . Verjetno z diplomiranjem v razmišljanju nebom nič dosegel , saj poznati notranje se je dobro vsaj ljudje začenjajo drugače razmišljat ko se bolj spoznajo , ampak da bi pa z poznavanjem sebe dosegel da si nekaj več kot nekdo drug pa dvomim. Na zemlji smo pod vplivom vesolja in tudi smo odvisni do njega ki vpliva na naš razvoj. Pa upam da nam bo vesolje dalo možnost biti boljši in se razvit naprej .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #29 - 06.04.2010 at 21:18:03
 
Robi wrote on 06.04.2010 at 21:03:15:
Quote:
Svobodno voljo imamo-problem je da je ta vesoljno soodvisna od materijalnega-elementarnega vesoljnega samodelovanja-ki nam narekuje kako izrabljamo svojo svobodno voljo.

Saj to sem povedal, le s svojimi besedami...Občutek svobode je odvisen od misli, kot tudi od materijalnega sveta... Spoštovanje življenja in s tem zavedanje o enosti in neločljivi soodvisnosti, nam da večji občutek svobodne volje.


Tako ja!Se strinjam! Saj ne gre za kviz pokaži kaj znaš-gre zato,da vsi nekaj podamo, ali sprejmemo . Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 20