Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 20
(Read 67089 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #30 - 06.04.2010 at 21:25:31
 
Quote:
Mah smo kar smo to je vse kar imamo. Jaz si nekak najlažje predstavlam to kot si rekel ti alojz , kot jabolka na drevesu ki so odvisna od zunanjih vplivov , saj u bistvu je vse na zemlji odvisno od zunanjih vplivov tak da tut mi verjetno nismo izjema . Verjetno z diplomiranjem v razmišljanju nebom nič dosegel , saj poznati notranje se je dobro vsaj ljudje začenjajo drugače razmišljat ko se bolj spoznajo , ampak da bi pa z poznavanjem sebe dosegel da si nekaj več kot nekdo drug pa dvomim. Na zemlji smo pod vplivom vesolja in tudi smo odvisni do njega ki vpliva na naš razvoj. Pa upam da nam bo vesolje dalo možnost biti boljši in se razvit naprej .


LOto

Odlično povedano!! Wink Wink Wink Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Misli
Reply #31 - 07.04.2010 at 08:11:00
 
Jaz sem pa včeraj to potuhtal (ne vem če lih paše v trenutno debato):

nekak se mi je zazdelo, al sem pa prvič res dobro videl, da so misli samo simptomi tega kako se telo počuti! Torej telo se počuti na določen način in posledično sproducira misli, ki odslikavajo tisto občutenje. Torej prvo je dogajanje v telesu, potem se pa to isto odrazi še na misli.

Ker prej ko sem bral vse te duhovne "romane" sem mel vedno občutek, da so vedno govorili "ukinte misli, izboljšajte misli, itd." in pol sem mislil, da so misli kukr neka svoja entiteta in da jih lahko al spremeniš, nadziraš, or whatever.

Ampak potem sem pa dejansko prišel do tega, da misli samo sledijo dogajanju v tvojem telesu, so samo simptomi tega kar se dogaja v telesu. Šta vi mislite, a?
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #32 - 07.04.2010 at 08:35:14
 
El Pesnik wrote on 07.04.2010 at 08:11:00:
Jaz sem pa včeraj to potuhtal (ne vem če lih paše v trenutno debato):

nekak se mi je zazdelo, al sem pa prvič res dobro videl, da so misli samo simptomi tega kako se telo počuti! Torej telo se počuti na določen način in posledično sproducira misli, ki odslikavajo tisto občutenje. Torej prvo je dogajanje v telesu, potem se pa to isto odrazi še na misli.

Ker prej ko sem bral vse te duhovne "romane" sem mel vedno občutek, da so vedno govorili "ukinte misli, izboljšajte misli, itd." in pol sem mislil, da so misli kukr neka svoja entiteta in da jih lahko al spremeniš, nadziraš, or whatever.

Ampak potem sem pa dejansko prišel do tega, da misli samo sledijo dogajanju v tvojem telesu, so samo simptomi tega kar se dogaja v telesu. Šta vi mislite, a?


Evo šta mi mislimo;; Misel je vsebina tvojega bivanja-življenja.Misel ne deluje-deluje življenjski duh-!!! Ti pravilno zaznavaš zadeve!!!Mi se z mislijo potem identificiramo-kot z vsebino našega(dogajanja-zaznavanja) bivanja!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #33 - 07.04.2010 at 10:27:15
 
Quote:
nekak se mi je zazdelo, al sem pa prvič res dobro videl, da so misli samo simptomi tega kako se telo počuti! Torej telo se počuti na določen način in posledično sproducira misli, ki odslikavajo tisto občutenje. Torej prvo je dogajanje v telesu, potem se pa to isto odrazi še na misli.

Lahko tudi tako rečeš...
Seveda pa misli producira naš um, ki ima določen program, kako si določene občutke razlaga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #34 - 07.04.2010 at 10:43:10
 
Misel je vsebina našega sebstva.Misel producira-naša čutila,um,naša trinivojska zavest+duša,ki je naše akumulirano sebstvo-intuicija -naš duh prenaša vsebino-misel od- do-izmenično EM valovanje rotacije-brez enega ni drugega-zato jaz razumem misel kot vsebino našega bivanja.
Robi to je moja razlaga, ki tvojo samo dopolni!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Misli
Reply #35 - 07.04.2010 at 12:09:58
 
Ježešta, Alojz,

nič ne morem razbrati iz zgornjega posta. Daj še enkrat napiši pa lepo počasi - kaj po tvojem poganja kaj, itd.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #36 - 07.04.2010 at 12:27:14
 
El Pesnik wrote on 07.04.2010 at 12:09:58:
Ježešta, Alojz,

nič ne morem razbrati iz zgornjega posta. Daj še enkrat napiši pa lepo počasi - kaj po tvojem poganja kaj, itd.


Može El Poeta

Čim si ti živ imaš življenjskega duha-izmenično elektromagnetno samodelovanje-tvoj življenjskiduh--- prenaša vsebino misli-preko čutil-uma-zavesti kot  izmenično informacijo znotraj tebe samega.Ta izmenična informacija znotraj tebe ima vsebino-tvojo živo misel.Je ok?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Misli
Reply #37 - 07.04.2010 at 13:02:04
 
Ne vem zakaj se mi zdi, da se zapleta.

Življenjski duh: EM valovanje telesa, ker telo pač stalno proizvaja neke impulze in impulze tudi sprejema iz okolice, OK - neko izmenično valovanje, do tu štima.

Potem pa rečeš, da ta življenjski duh prenaša misli - kako jih lahko prenaša? JAz bi veliko raje rekel, da so misli odslikava tega izmeničnega toka. Da v bistvu misli levi polovici možganov v obliki jezika kao sporočajo kaj se v telesu dogaja. In so samo "simptom" tega izmeničnega valovanja, v bistvu opisujejo to valovanje, kaj se z njim dogaja v telesu. No ja, in seveda na ta način "osebi" sporočajo kaj se dogaja z njo. Torej so naše misli sedaj sredstvo za ustvarjanje zgodbe o osebi.

Ker vidiš, Alojz, zdaj smo pa prišli do dna: življenski duh je, obstaja sam po sebi, izmenično valovanje je samodejno, gre samo naprej. Potem pa sedaj pride misel in začne komentirati, kaj se dogaja s tem tolok v telesu! V bistvu telo sploh ne rabi misli, ker že tako ali tako deluje samodejno, samo misel v bistvu stalno komentira ta tok in preko tega "napleta zgodbico" tej naši osebi, ki se čuti kot oseba z zgodbico, ne pa samo kot samodejno delovanje telesa, ki ni ločeno od preostalega vesolja!

Wink
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #38 - 07.04.2010 at 13:28:46
 
El Pesnik wrote on 07.04.2010 at 13:02:04:
Ne vem zakaj se mi zdi, da se zapleta.

Življenjski duh: EM valovanje telesa, ker telo pač stalno proizvaja neke impulze in impulze tudi sprejema iz okolice, OK - neko izmenično valovanje, do tu štima.

Potem pa rečeš, da ta življenjski duh prenaša misli - kako jih lahko prenaša? JAz bi veliko raje rekel, da so misli odslikava tega izmeničnega toka. Da v bistvu misli levi polovici možganov v obliki jezika kao sporočajo kaj se v telesu dogaja. In so samo "simptom" tega izmeničnega valovanja, v bistvu opisujejo to valovanje, kaj se z njim dogaja v telesu. No ja, in seveda na ta način "osebi" sporočajo kaj se dogaja z njo. Torej so naše misli sedaj sredstvo za ustvarjanje zgodbe o osebi.

Ker vidiš, Alojz, zdaj smo pa prišli do dna: življenski duh je, obstaja sam po sebi, izmenično valovanje je samodejno, gre samo naprej. Potem pa sedaj pride misel in začne komentirati, kaj se dogaja s tem tolok v telesu! V bistvu telo sploh ne rabi misli, ker že tako ali tako deluje samodejno, samo misel v bistvu stalno komentira ta tok in preko tega "napleta zgodbico" tej naši osebi, ki se čuti kot oseba z zgodbico, ne pa samo kot samodejno delovanje telesa, ki ni ločeno od preostalega vesolja!

Wink


Čim je misel odslikava tega izmeničnega prenosa-je vsebina. Saj se popolnoma strinjava-vsebina-misel napleta-tokokrog je brez misli-a sočasno je misel vsebina nas samih v tem našem samodejnem živem tokokrogu.Ja se strinjam!! Wink WinkBeseda drugače formulirama a v bistvu govoriva isto. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #39 - 07.04.2010 at 13:29:30
 
El Pesnik wrote on 07.04.2010 at 08:11:00:
Jaz sem pa včeraj to potuhtal (ne vem če lih paše v trenutno debato):

nekak se mi je zazdelo, al sem pa prvič res dobro videl, da so misli samo simptomi tega kako se telo počuti! Torej telo se počuti na določen način in posledično sproducira misli, ki odslikavajo tisto občutenje. Torej prvo je dogajanje v telesu, potem se pa to isto odrazi še na misli.

Ker prej ko sem bral vse te duhovne "romane" sem mel vedno občutek, da so vedno govorili "ukinte misli, izboljšajte misli, itd." in pol sem mislil, da so misli kukr neka svoja entiteta in da jih lahko al spremeniš, nadziraš, or whatever.

Ampak potem sem pa dejansko prišel do tega, da misli samo sledijo dogajanju v tvojem telesu, so samo simptomi tega kar se dogaja v telesu. Šta vi mislite, a?


To je to!! Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Misli
Reply #40 - 07.04.2010 at 14:12:40
 
Alojz in Sandib wrote on 07.04.2010 at 13:28:46:
vsebina-misel napleta-tokokrog je brez misli-a sočasno je misel vsebina nas samih v tem našem samodejnem živem tokokrogu.Ja se strinjam!! Wink WinkBeseda drugače formulirama a v bistvu govoriva isto. Wink Wink

OK, tu pa sedaj nastopijo težave pri različnih duhovnih pojmovanjih.

Sva se strinjala že prej - ko ti spustiš svojo misel na elementarni nivo, se poenotiš s celotnim vesoljnim samodelovanjem. To je zanimivo, v bistvu praviš, da misel, ko ostane brez vsebine privzame "obliko" tega samodejavnega valovanja. In potem več nisi ti "ti", ampak se vesolje prepozna v tebi in ti v njem.

No vidiš, to se mi je že skoz zdelo: Elohim (vzemiva za primer) ali pa Jezus, ima svojo misel ves čas spuščeno na elementarni nivo. In zato Jezus lahko reče: Jaz ne prihajam v svojem imenu, prihajam v imenu tistega, ki me je poslal (Vesolje), in pa seveda on lahko reče: Jaz in Oče sva eno.

Pri Elohimu je misel brez vsebine ves čas, niti sekunde nima svoje vsebine in to je zame razsvetljenje. In Elohim ves čas živi v občutku jaz sem vesolje, zato ker nima svoje lastne vsebine in ni deljen od vesolja.

Pri nas je pa ravno obratno - taki in onaki pogoji na planetu ustvarjajo misel z vsebino, al so pa že prej taki pogoji, da ima misel ves čas vsebino, in se potlej mi počutimo kot lastna oseba oddeljena od sveta, ki nas obdaja, in ne kot celotno vesolje, kjer so vsi atomi in molekule čist enake!
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #41 - 07.04.2010 at 15:13:01
 
ElPoeta

Zelo dober povedano.Umiri se in me poslušaj !! Ok.Si čist tu!!

Ti se v stanju Elohim poistovetiš preko svojega sebsta samega sebe z vesoljem in tvoja misel ni več individualno izražena ampak je vesoljna samoumevna misel.Tvoja volja (življenjski duh)se vesoljno poduhovi- v tebi samemu-vsebina misli je univerzalna v tebi samemu-ker si ti tako samospoznan vesoljni živi izraz
Vesolje samega sebe dojame v tebi in se skozi tebe izraža samoumevno in tako potem vesoljno samoumevno  tudi tvoja volja -misel deluje.
Razumeš? To je to!! Smiley Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Misli
Reply #42 - 07.04.2010 at 16:10:57
 
El Pesnik wrote on 07.04.2010 at 08:11:00:
Jaz sem pa včeraj to potuhtal (ne vem če lih paše v trenutno debato):

nekak se mi je zazdelo, al sem pa prvič res dobro videl, da so misli samo simptomi tega kako se telo počuti! Torej telo se počuti na določen način in posledično sproducira misli, ki odslikavajo tisto občutenje. Torej prvo je dogajanje v telesu, potem se pa to isto odrazi še na misli.

Ker prej ko sem bral vse te duhovne "romane" sem mel vedno občutek, da so vedno govorili "ukinte misli, izboljšajte misli, itd." in pol sem mislil, da so misli kukr neka svoja entiteta in da jih lahko al spremeniš, nadziraš, or whatever.

Ampak potem sem pa dejansko prišel do tega, da misli samo sledijo dogajanju v tvojem telesu, so samo simptomi tega kar se dogaja v telesu. Šta vi mislite, a?




Jp, v določeni meri vsekakor.
So že včasih vedli, "zdrav duh v zdravem telesu".
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #43 - 07.04.2010 at 20:37:31
 
m wrote on 07.04.2010 at 16:10:57:
El Pesnik wrote on 07.04.2010 at 08:11:00:
Jaz sem pa včeraj to potuhtal (ne vem če lih paše v trenutno debato):

nekak se mi je zazdelo, al sem pa prvič res dobro videl, da so misli samo simptomi tega kako se telo počuti! Torej telo se počuti na določen način in posledično sproducira misli, ki odslikavajo tisto občutenje. Torej prvo je dogajanje v telesu, potem se pa to isto odrazi še na misli.

Ker prej ko sem bral vse te duhovne "romane" sem mel vedno občutek, da so vedno govorili "ukinte misli, izboljšajte misli, itd." in pol sem mislil, da so misli kukr neka svoja entiteta in da jih lahko al spremeniš, nadziraš, or whatever.

Ampak potem sem pa dejansko prišel do tega, da misli samo sledijo dogajanju v tvojem telesu, so samo simptomi tega kar se dogaja v telesu. Šta vi mislite, a?




Jp, v določeni meri vsekakor.
So že včasih vedli, "zdrav duh v zdravem telesu".


Ne vem m s to trditvijo se ne morem strinjati.Zdrav duh v zdravem telesu-pa saj ne živim zato,da bom butast Špartanec. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Misli
Reply #44 - 11.04.2010 at 19:50:43
 
Zakaj pa ne alojz veš kak se fajn počutiš ko si nabildan pa lepo razvit vsi te gledajo kak lepo telo maš pol se pa fajn počutiš pa maš poln žakl samozavesti  Smiley Tut to je način za ene če že drugač nemorjo bit . Alpa borilne veščine veš kak fajn se počutijo oni ko obvladajo polni sami sebe brez dvoma o sebi , haha vem sem šel skoz to tui so me tepli v ringu po italiji in balkanu in jaz njih . Jebiga moraš bit butast da vidiš kak je narobe , no ja ne vsak zase govorim  Grin
Res je butasto to vse skup  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 20