Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 9
(Read 44369 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Mislim, torej nisem, čutim torej..
07.01.2010 at 16:15:15
 
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1237117847/120

Bamby wrote on 03.01.2010 at 22:14:00:
Mislim torej nisem, čutim torej sem


------------------


M.L. wrote on 07.01.2010 at 08:19:27:
Quote:
Mislim torej sem; je kot vem rekel Descartes.
Se je pa globoko motil. Identificiral se je z mislijo. Misel prihaja iz spomina, spomin je pa star in nikdar ne more biti popoln in ti zato izkrivlja resnico. Resnica je zato samo v sedanjosti v spominu je samo nepopolna zgodba.


Lp,Igor



Vsaka misel se najprej porodi v srcu in še le nato iz srca potuje v možgane, da potem možgani aktivirajo telesne ude in ostalo, kar sestavlja materialno telo. Tako se duhovna misel pretvori v materialni razum. Misel je duhovne narave, zato se ne more porajati v možganah, ampak edino le v srcu, kjer je edini duhovni tempelj v človeku.

Dokaz za to so podzavestni gibi ( refleksi ) telesa in njegovih udov, kjer razuma polni možgani odpovedo.

In še en dokaz; misel dana iz srca pride v možgane in šele nato se možgani odločajo ali bodo misel udejanili ali pa ne, zato se misel nikoli ne porodi v možganih. Če bi se misel porodila v možganih, bi pa bila tudi takoj udejanjena.

Descartes je imel zelo prav ob tej svoji trdivi. Dokler človek v sebi ne spozna misli je prav tako kot nič, šele ko spzna misel v sebi začne obstojati, ker se prebudi njegova Božanska bit.

No pa lep pozdrav.



Quote:
M.L. ti verjetno misliš, kako si lep, pameten in duhoven. Kje se je to polrodilo, v srcu? Ima srce spomin? Srce nima spomina, deluje trenutno, brez časa, brez špekulacij in kalkulacij.

Lp,Igor


Alojz in Sandib wrote on 07.01.2010 at 13:17:34:
ML

Srce je organ našega telesa. Je podobno kot pulzar v galatičnem telesu.Srce je sestavni del naše biti.Tako kot ne moremo živeti brez glave,tako ne moremo brez srca.Vse je eno!!Mi
Ti si mogoče mislil tisto 'moralno ovrednotenje' človek brez srca je zloben in človek s srcam je dober.To z našo debato o naših čutilih nima nič skupnega.

Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #1 - 07.01.2010 at 16:22:20
 
ML, če bi blo to res, potem ne bi mogli z umom upravljat čustvenega razpoloženja

med čutenjem svojega bivanja (zavedanjem) in čutenjem svojih čustev ali čutil je po moje razlika
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #2 - 07.01.2010 at 17:24:47
 
Človek lahko marsikaj misli in sanja..lahko mislim, da sem avion..Pa sem res ? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #3 - 07.01.2010 at 17:42:37
 
Robi wrote on 07.01.2010 at 17:24:47:
Človek lahko marsikaj misli in sanja..lahko mislim, da sem avion..Pa sem res ? Smiley


Če ti misliš in sprejmeš v sebi Grin sklep,da si avion, potem si sigurno štirimotorni!! Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #4 - 07.01.2010 at 18:00:47
 
Tudi moj sklep mi nič ne koristi. Ker mi bo nekdo povedal, da ga naj odpeljem v afriko, pa bom imel problem.
Moje iluzije s sklepom vred se bodo takoj razblinile.. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #5 - 07.01.2010 at 18:10:41
 
mogoče samo ne verjameš dovolj močno.. sej veš.. vera gore premika etc  Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #6 - 07.01.2010 at 18:14:39
 
Robi wrote on 07.01.2010 at 18:00:47:
Tudi moj sklep mi nič ne koristi. Ker mi bo nekdo povedal, da ga naj odpeljem v afriko, pa bom imel problem.
Moje iluzije s sklepom vred se bodo takoj razblinile.. Grin


Devi ima prav!!! Če ti misliš,da si štirimotorni avion,potem lahko sebe avion,  Winktakoj (miselno) odpelješ na odpad,al pa Afriko. Shocked

Misel je edini vesoljni samopojav,ki je hitrejši od svetlobne hitrosti 300 ooo km/sek. Štirimotorniki so zastareli je boljše,da sprejmeš sklep,da si medplamentarno plazmično vozilo Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #7 - 07.01.2010 at 19:14:42
 
Seveda je misel hitrejša od svetlobe, le da bi jaz dodal, da je njena  hitrost neizmerljiva. Je vezni člen in vzpostavlja čas in prostor. Misel naredi dimenzijo in nato znotraj deluje. Misel ne more izmeriti lastne hitrosti, ker ni v dimenziji ampak jo soustvarja. Misel torej ni odvisna od hitrosti in zato ni energija po našem znanju, E=mc2. Le, kaj potem je? Malo kviza.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #8 - 07.01.2010 at 19:33:35
 
Quote:
Seveda je misel hitrejša od svetlobe, le da bi jaz dodal, da je njena  hitrost neizmerljiva. Je vezni člen in vzpostavlja čas in prostor. Misel naredi dimenzijo in nato znotraj deluje. Misel ne more izmeriti lastne hitrosti, ker ni v dimenziji ampak jo soustvarja. Misel torej ni odvisna od hitrosti in zato ni energija po našem znanju, E=mc2. Le, kaj potem je? Malo kviza.

Lp,Igor


S tem kar si napisal se lahko strinjam.Misel je življenjska danost,ki omogača življenju prilagajanje soživljenju in  sami elementarni danosti okolja.Zato na nek način soustvarja dimenzije in situacije v času in prostoru.''' Drugače pa je misel čisto običajen EM izmenični tokokrog,ki opredeljuje samo in samo življenje.'''  Misel je posledica vzročnosti  in hkrati  vzročna posledica  sočasnega izmeničnega EM valovanja IN mase energije in RIme življenja. Misel je hitrost življenjskega EM izmeničnega tokokroga, kjer se izmenično medsebojno zlivata življenjska INme in RI me vrednost. Toliko z moje strani.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #9 - 07.01.2010 at 19:58:57
 
Quote:
Seveda je misel hitrejša od svetlobe, le da bi jaz dodal, da je njena  hitrost neizmerljiva.

Samo človeška neumnost je neizmerljiva. Grin

Quote:
Devi ima prav!!! Če ti misliš,da si štirimotorni avion,potem lahko sebe avion,  Winktakoj (miselno) odpelješ na odpad,al pa Afriko. Shocked

Potem imamo vsi prav.
Bolj ko človek verjame v svoje iluzije ali neumnosti, bolj pameten je. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #10 - 07.01.2010 at 20:05:18
 
Robi wrote on 07.01.2010 at 19:58:57:
Quote:
Seveda je misel hitrejša od svetlobe, le da bi jaz dodal, da je njena  hitrost neizmerljiva.

Samo človeška neumnost je neizmerljiva. Grin

Quote:
Devi ima prav!!! Če ti misliš,da si štirimotorni avion,potem lahko sebe avion,  Winktakoj (miselno) odpelješ na odpad,al pa Afriko. Shocked

Potem imamo vsi prav.
Bolj ko človek verjame v svoje iluzije ali neumnosti, bolj pameten je. Grin


Ja,če bi merili neumnost po tebi,ki trdiš, da si 'avion'  Cheesy
Iluzija za nekoga,za drugega vizija-odvisno iz katerega zornega kota gledaš nase. Sploh pa, če si avion. Undecided
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #11 - 07.01.2010 at 20:12:26
 
ko mislm, čutm energijo v glavi al pa viši (mislm, velikrat mislm in pol se kr naenkrat zavem sebe tukaj, tko da to mišljenje je lahko čist adijo), ko "grem vase" se mi zavest spusti niži v telo in čutm filinge v njem. se mi zdi, da takrt velik bl SEM kot pa takrt, ko mislim. tko sm štekala tist, kar je bamby napisu.
čutenje velik bolj dojemam kot bit prisotn tuki zdj, misli so bl izven te prisotnosti...
večkrat mam recmo vtis, da so al iz 4D al pa iz 5D, čeprou nism zihr. in se ne počutm, da sm to jest
na višjih nivojih je enost bl doživeta kot pa kle u 3D

opazm tud, da ko sm dol v telesu/prisotna, prtegnem več pozornosti
to bi tud rada štekala, zakaj

ogromn mladosti sm bla "AFK" in folk je pozabu, da sm u prostoru, jest se pa tud zdel ene spomnem, kaj točn sm počela
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #12 - 07.01.2010 at 20:24:58
 
Quote:
Iluzija za nekoga,za drugega vizija-odvisno iz katerega zornega kota gledaš nase

Zakaj pa potem obsojanje, če nekdo nase gleda iz drugega zornega kota ?
Sigurno ima vsak dobre razloge.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #13 - 07.01.2010 at 20:26:46
 
Quote:
Seveda je misel hitrejša od svetlobe, le da bi jaz dodal, da je njena  hitrost neizmerljiva.

Kako pa veš, da je hitrejša, če je neizmerljiva ?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #14 - 07.01.2010 at 20:28:36
 
Quote:
Je vezni člen in vzpostavlja čas in prostor. Misel naredi dimenzijo in nato znotraj deluje

Kako lahko na podlagi nečesa, kar je neizmerljivo, ustvarjaš dimenzije ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 9