Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 16
(Read 87468 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #45 - 26.07.2004 at 11:19:43
 
Miska wrote on 26.07.2004 at 11:10:34:
Če pa se vrnem na sam začetek tele debate, potem bi jaz rekla: »jaz sem TUDI to telo«...

se strinjam.

jaz sem tudi to telo, dokler se zmotno-poistovecam z njim. ampak kar hocem dosezt je to, da ne pridejo ne nujno potrebne potrebe telesa v ospredje interesa pravega-sebe, ki je v resnic razlicen od telesa.

npr. ce jaz cel dan poliram, cistim avto, natocim gorivo, olje, dam nove prevleke itd. ob tem pa pozabim na svojo (voznikovo) lakoto pol to ni kej prevec inteligentno. na podobn nacin smo nekateri ljudje tok navezani na svoje telo, da vse kar nam rece izpolnemo brez kakrsnegakoli pomisleka in to je lahko zelo nevarno, podobno kot ce mamo tok radi svoj avto, da mu pustimo, da nas pelje v napacno smer (npr. v prepad).

par prakticnih napotkov je npr. s prehrano, ki je velik bolj naravna vegetarijanska, kontroliranje spolne energije, kontroliranje nekaterih nepotrebnih zelja zarad katerih se nam zdi, da nimamo nikol dovolj denarja, zarad katerga mormo delat po cele dneve ali pa mormo krast oz. kockat al kej podobnega.

ker v koncni fazi mormo odstrant iluzijo/neresnico o tem kdo v resnic smo, tko da se sprejmemo takega kakrsni smo in ce se slepo ukvarjamo v svojem zivljenju s prevec nepotrebnimi stvarmi lahko izgubimo to priloznost, ki nam je dana zdej v cloveskem telesu in se kasnej rodimo kot zival ali kej podobnega kjer cel dan zivimo le po nagonih. individulna dusa znotri pa "spi" (oz. je lacna in trpi).

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Jaz nisem to telo
Reply #46 - 26.07.2004 at 11:20:35
 
Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 10:51:38:
prosim, ne me narobe razumet ali mi zamerit, ampak tud jaz sem se vedno le praktikant procesa "sprejemanja resnice take kakrsne je in ji dajati vse spostovanje", ampak nekje je treba zacet. in ta forum tud nudi to moznost.

ce sem koga vznemiril naj mi prosim odpusti.

Hari bol.


Pa kaj se zdaj nekaj "ven vlečeš"?  Ne bi raje rekel, če sem koga vznemiril,  je to moja karma .... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Jaz nisem to telo
Reply #47 - 26.07.2004 at 11:22:38
 
indigo wrote on 25.07.2004 at 16:30:59:
Siaj, dokazati obstoj Boga ali da čeprav nismo to telo.. hm ..
ni treba takoj Grin

pak dokler se bodemo ljudje za te teme zanimali, bomo se, manj ali več, tudi na to temo pogovarjali... Wink

ja, za sanjanje zdi se tud meni potrebujemo in fizično telo..  pak tudi in življensko in astralno telo..
Kar je meni važno je kjer se v nekaterem časo nahaja Jaz
če lucidno sanjaš počasi čutiš da se tedaj Jaz nahaja nekaj ven fiz. tela ...
jaz sem ven mojeg fiz. tela .. uh..
Mnenja sem da pri 'spanju', kdaj človek ni buden in tud niti ne sanja, da tedaj fizično telo igra le majhno vlogo, bolj kot zombi Shocked


ja ja ja indigo Smiley

ampak ko sem jaz zagledala svoje telo, se men ni zdelo kot, da je zombi ... men se je zdelo, tko no, nič posebnega, ne grdo ne lepo, pač je blo tam in je sanjalo sebe Smiley

no, pa ker smo malo "indijski"... v Indiji je tudi več pristopov k sanjanju, v glavnem je point ta, da je sanjsko stanje neko področje zavesti, s katero je mogoče izkusiti in dokončno preseči iluzijo resničnosti --- in v bistvu je sanjanje kot neka iluzija na kvadrat, ki jo je treba tudi preseči  Tongue

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #48 - 26.07.2004 at 11:27:54
 
lola wrote on 26.07.2004 at 11:20:35:
Pa kaj se zdaj nekaj "ven vlečeš"?  Ne bi raje rekel, če sem koga vznemiril,  je to moja karma .... Wink

ja, moja karma (aktivnost), za katero bom dobil pripadajoce rezultate.

Tisti, ki pa je absolutni kontrolor dajanja rezultatov za nase aktivnosti, pa je po naravi zelo milosten, prijazen in ljubec, hkrati pa tudi do potankosti pravicen. Vse kar stori, je za vecno dobrobit vseh.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #49 - 26.07.2004 at 11:33:09
 
Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 11:19:43:
jaz sem tudi to telo, dokler se zmotno-poistovecam z njim. ampak kar hocem dosezt je to, da ne pridejo ne nujno potrebne potrebe telesa v ospredje interesa pravega-sebe, ki je v resnic razlicen od telesa.

npr. ce jaz cel dan poliram, cistim avto, natocim gorivo, olje, dam nove prevleke itd. ob tem pa pozabim na svojo (voznikovo) lakoto pol to ni kej prevec inteligentno. na podobn nacin smo nekateri ljudje tok navezani na svoje telo, da vse kar nam rece izpolnemo brez kakrsnegakoli pomisleka in to je lahko zelo nevarno, podobno kot ce mamo tok radi svoj avto, da mu pustimo, da nas pelje v napacno smer (npr. v prepad).

par prakticnih napotkov je npr. s prehrano, ki je velik bolj naravna vegetarijanska, kontroliranje spolne energije, kontroliranje nekaterih nepotrebnih zelja zarad katerih se nam zdi, da nimamo nikol dovolj denarja, zarad katerga mormo delat po cele dneve ali pa mormo krast oz. kockat al kej podobnega.

ker v koncni fazi mormo odstrant iluzijo/neresnico o tem kdo v resnic smo, tko da se sprejmemo takega kakrsni smo in ce se slepo ukvarjamo v svojem zivljenju s prevec nepotrebnimi stvarmi lahko izgubimo to priloznost, ki nam je dana zdej v cloveskem telesu in se kasnej rodimo kot zival ali kej podobnega kjer cel dan zivimo le po nagonih. individulna dusa znotri pa "spi" (oz. je lacna in trpi).

Hari bol.



jao

spet avtomehaničarstvo (brezčutna mehanika dualističnega idealizma)  Roll Eyes

če preberem tvoj prvi stavek "jaz sem tudi to telo, dokler se zmotno-poistovecam z njim."
- iz njega lahko sklepam edino to, da je življenje tukaj in zdaj eno samo napačno poistovečanje (vsaj dokler ne bom srečal kakega pravega breztelesnega jaza) - prenehanje (zmotnega) poistovečanja pa je lahko edino ukinitev telesa (in življenja)

za tukaj in zdaj (kar je življenje) ni nobenega pravega ali nepravega jaza, temveč je le življenje telesa in duha


Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 10:13:08:
ja, "mi" obstajamo vedno. to telo s katerim se zmotno-poistovecamo pa se stalno spreminja in ene izmed teh stalnih sprememb/tranformacij, ki jih najtezje toleriramo so tudi rojstvo, bolezen, ostarelost in smrt. ce vemo/spoznamo da nismo to telo se nas te spremembe ne dotaknejo in izgubimo ves strah in vse skrbi. takrat smo lahko svobodni in srecni. "mi" smo kategoricno razlicni od materije, tko grobe kot subtilne. ampak, da bi pravega-sebe tudi dejansko doziveli/spoznali pa je potrebno odvrzt iluzijo/neznanje. za to pa obstaja dolocen proces. tj. sprejemanje resnice take kakrsne je in ji dati vse nase spostovanje.

Hari bol.



ravno v tem je resnica: ne spreminja se samo fizis-telo, spreminja se tudi "mi", le da je njegov problem v tem, da si tega vseled svoje zaslepljenosti s samim seboj (in različnimi drugimi slepili) ne zmore priznati, temveč se raje slepi, da ga te transformacije in spremembe ne zadevajo: ta mi je tako prestrašen, da se raje skrije za svojo samovelikost, ki pa je žal ne vidi nihče razen njega samega (lepi primeri teh raznih mijev ždijo za raznimi zidovi tako fizičnimi kot tudi metafizičnimi)



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #50 - 26.07.2004 at 11:34:41
 
siaj wrote on 26.07.2004 at 11:22:38:
no, pa ker smo malo "indijski"... v Indiji je tudi več pristopov k sanjanju, v glavnem je point ta, da je sanjsko stanje neko področje zavesti, s katero je mogoče izkusiti in dokončno preseči iluzijo resničnosti

z lucidnim sanjanjem je mogoce preseci iluzijo tega, da smo mi le to grobo telo.

Quote:
--- in v bistvu je sanjanje kot neka iluzija na kvadrat, ki jo je treba tudi preseči  Tongue

res je to. sanje spadajo v podrocje miselnega/energetskega/subtilnega sveta, ki vpliva na dogajanje na grobem nivoju. zato si nekateri pomagajo z avtosugestijo, nameravanjem, afirmacijami itd. da si pozdravjo bolezni grobega telesa al pa uporabljajo to prakso se za kaksne druge stvari. ampak tud misli majo svoj visji izvor. v svetih spisih ki so zapisani v indiji temu recejo "atma", spiritualna individualna dusa, ki je onkraj grobe materije (telo) in subtilne materije (um, inteligenca, zmotni-ego). ta atma je po naravi vecna, vedno zavestna in blazena. cilj nekaterih vedskih sol je dosezt spoznanje atme.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Jaz nisem to telo
Reply #51 - 26.07.2004 at 11:39:47
 
Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 11:19:43:
npr. ce jaz cel dan poliram, cistim avto, natocim gorivo, olje, dam nove prevleke itd. ob tem pa pozabim na svojo (voznikovo) lakoto pol to ni kej prevec inteligentno. na podobn nacin smo nekateri ljudje tok navezani na svoje telo, da vse kar nam rece izpolnemo brez kakrsnegakoli pomisleka in to je lahko zelo nevarno, podobno kot ce mamo tok radi svoj avto, da mu pustimo, da nas pelje v napacno smer (npr. v prepad).

Ja, se strinjam. Ampak velja tudi v obratni smeri – kaj mi pomaga, če poskrbim za voznika po dolgem in počez, pri tem pa ne natočim goriva v avto, ne zamenjam olja? Menda ja ne boš zdaj rekel, da avto brez goriva, brez olja lahko funkcionira? Kaj naj torej voznik z avtom, s katerim se ne more pripeljati na kraj, na katerega si želi? In če so meni, kot voznici avta všeč rdeče prevleke, zakaj si ne bi privoščila tudi rdečih prevlek? Če mi ni všeč voziti se v zapacanem in umazanem avtu, zakaj ne bi avta očistila in spolirala? Ker želim poudariti, je to, da v tem trenutku, v tem življenju je tistemu našemu bistvu (duši ali kakrokoli drugače ti temu rečeš) dano na uporabo prav tole telo – in hej, poskrbeti je treba tudi za to, da bo tvoja duša bivala v takem telesu, da ji bo lepo ob tem...


Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 11:19:43:
ker v koncni fazi mormo odstrant iluzijo/neresnico o tem kdo v resnic smo, tko da se sprejmemo takega kakrsni smo in ce se slepo ukvarjamo v svojem zivljenju s prevec nepotrebnimi stvarmi lahko izgubimo to priloznost, ki nam je dana zdej v cloveskem telesu in se kasnej rodimo kot zival ali kej podobnega kjer cel dan zivimo le po nagonih. individulna dusa znotri pa "spi" (oz. je lacna in trpi).

Točno tako. Ampak vse to se v tem življenju učimo prav s pomočjo tega telesa – zakaj ne skrbeti tudi zanj? Ga čistiti, negovati, ljubiti?

Bom rekla takole: v tem življenju sem tudi to telo. V naslednjem življenju bom morda neko drugo telo. Ampak v času, ko se opazujem (in to je točno tale trenutek v tem mojem življenju), pa sem tudi to telo. Moje telo je del mene. In zato ga želim ljubiti in spoštovati. Negovati in crkljati. Ker tudi prav preko tega telesa spoznavam, kdo in kaj sem v svojem bistvu...  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #52 - 26.07.2004 at 11:40:20
 
t wrote on 26.07.2004 at 11:33:09:
če preberem tvoj prvi stavek "jaz sem tudi to telo, dokler se zmotno-poistovecam z njim."
- iz njega lahko sklepam edino to, da je življenje tukaj in zdaj eno samo napačno poistovečanje (vsaj dokler ne bom srečal kakega pravega breztelesnega jaza) - prenehanje (zmotnega) poistovečanja pa je lahko edino ukinitev telesa (in življenja)

to materialno telo je "mrtvo", negibljivo ce v njem ni prisotna iskrica zivljenja, ki je spiritualna po naravi. ko ta iskrica zapusti telo (in se v dolocenih primerih naseli v novo) staro telo razpade.

ce ubijes to telo, ne ubijes zivljenja. zivljenje je vecno.

Quote:
ravno v tem je resnica: ne spreminja se samo fizis-telo, spreminja se tudi "mi", le da je njegov problem v tem, da si tega vseled svoje zaslepljenosti s samim seboj (in različnimi drugimi slepili) ne zmore priznati, temveč se raje slepi, da ga te transformacije in spremembe ne zadevajo: ta mi je tako prestrašen, da se raje skrije za svojo samovelikost, ki pa je žal ne vidi nihče razen njega samega (lepi primeri teh raznih mijev ždijo za raznimi zidovi tako fizičnimi kot tudi metafizičnimi)

ce se telo spreminja se s tem spreminjamo tudi mi tolk kokr se zmotno-poistovecamo s tem telesom. ampak to je se zmeri le na "povrsju" pravega-nas. pravi-jaz ostane nespremenjen v katerihkoli materialnih okoliscinah, ker je kategoricno razlicen od materije. je spiritualn, vecen. v nasprotju s telesom, ki je minljivo.

Hari bol.

Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Jaz nisem to telo
Reply #53 - 26.07.2004 at 11:41:47
 
Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 11:14:00:
kaj pa ti podrazumevas pod to "DOKONCNA" odveza in kako se jo lahko prakticno doseze, ce smem vprasat?

kako pa lahko to nardis, prakticno?





Predvsem praktično in dolgoročno-vztrajno in tako da se (najprej!)odločiš .

samo moja pot se je začela hkrati s sprejemanjem telesa in duha

sem pa bila tudi "zanikovalka" telesa, moram priznati, da ga nekaj časa sploh nisem marala, sebe nisem marala v tem telesu, al kako bi to lahko povedala pač, na najbolj razumljiv način

.................

... to leti zdajle na tisto primero z mrtvim telesom otroka ...

.... glej, mrtvo telo ni nagnusno, da, lahko pač je, takrat ko gnije in zaudarja ... sicer pa meni mrtvo telo osebe, ki sem jo imela zelo zelo rada .... ni bilo nagnusno, ...... ljubeče sem se poslovila in z vsem spoštovanjem tudi od telesa, ki me je rodilo ...

...............

sicer pa, dobra debata, veš  Wink

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Jaz nisem to telo
Reply #54 - 26.07.2004 at 11:43:39
 
Mgd
Ne razumem tvoje usmerjenosti k odvezovanju od tega telesa.
Mar ni naš sopotnik v tem življenju? Mar ne bi morali prav zato biti do njega spoštljivi, ga ceniti, zadostiti njegovim potrebam?

Drugače pa - resno razmisli, ali si pripravljen postati pokorni sluga, kot ti je bilo predlagano. Če ja, potem si vsaj iskren v svoji veri...
..in potem si vljudno vabljen v mojo hišo- je ogromno za postoriti. Grin
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #55 - 26.07.2004 at 11:48:55
 
japka wrote on 26.07.2004 at 11:17:26:
"Nityananda he, Goura Hari he... " to sem mislil kaj pomeni ..

Nityananda :

nitya = vecno
ananda = blazenost, veselje, radost

Goura Hari :

goura = zlat, svetel, sijoc
hari = sveto ime Boga, ki je najvecji tat.

svetnik Nityananda in svetnik Goura Hari, ki sta v popolnosti poosebljala pomena svojih imen sta se pojavla v 15.st v Indiji in razsirjala nauk o Univerzalni Ljubezni.

"Nityananda he, Goura Hari he" je (moja) molitev njima, da me milostno blagoslovita.

kadar je Hari (Bog) se posebno milosten (zlat) se pojavi kot Goura Hari.

Goura Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #56 - 26.07.2004 at 11:52:16
 
Miska wrote on 26.07.2004 at 11:39:47:
Ja, se strinjam. Ampak velja tudi v obratni smeri – kaj mi pomaga, če poskrbim za voznika po dolgem in počez, pri tem pa ne natočim goriva v avto, ne zamenjam olja? Menda ja ne boš zdaj rekel, da avto brez goriva, brez olja lahko funkcionira? Kaj naj torej voznik z avtom, s katerim se ne more pripeljati na kraj, na katerega si želi? In če so meni, kot voznici avta všeč rdeče prevleke, zakaj si ne bi privoščila tudi rdečih prevlek? Če mi ni všeč voziti se v zapacanem in umazanem avtu, zakaj ne bi avta očistila in spolirala? Ker želim poudariti, je to, da v tem trenutku, v tem življenju je tistemu našemu bistvu (duši ali kakrokoli drugače ti temu rečeš) dano na uporabo prav tole telo – in hej, poskrbeti je treba tudi za to, da bo tvoja duša bivala v takem telesu, da ji bo lepo ob tem...

se strinjam. za telo je treba skrbet, ampak le zato, da ga uporabljamo za njegov izvorni namen. tj. za sluzenje Bogu. ob tem postanemo tudi mi (spiritualna dusa) vecno zadovoljni.

Quote:
Točno tako. Ampak vse to se v tem življenju učimo prav s pomočjo tega telesa – zakaj ne skrbeti tudi zanj? Ga čistiti, negovati, ljubiti?

ja, ampak ne tolk, da ti prekrije interes pravega-sebe.

Quote:
Bom rekla takole: v tem življenju sem tudi to telo. V naslednjem življenju bom morda neko drugo telo. Ampak v času, ko se opazujem (in to je točno tale trenutek v tem mojem življenju), pa sem tudi to telo. Moje telo je del mene. In zato ga želim ljubiti in spoštovati. Negovati in crkljati. Ker tudi prav preko tega telesa spoznavam, kdo in kaj sem v svojem bistvu...  Smiley

ce bos negovala svoje telo prevec bos spoznala, da le to ni dovolj za doseganje tvoje izpolnjenosti. s tem bos indirektno spoznala, da v bistvu ti nisi to telo.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Jaz nisem to telo
Reply #57 - 26.07.2004 at 11:52:35
 
Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 11:40:20:
to materialno telo je "mrtvo", negibljivo ce v njem ni prisotna iskrica zivljenja, ki je spiritualna po naravi. ko ta iskrica zapusti telo (in se v dolocenih primerih naseli v novo) staro telo razpade.

ce ubijes to telo, ne ubijes zivljenja. zivljenje je vecno.

ce se telo spreminja se s tem spreminjamo tudi mi tolk kokr se zmotno-poistovecamo s tem telesom. ampak to je se zmeri le na "povrsju" pravega-nas. pravi-jaz ostane nespremenjen v katerihkoli materialnih okoliscinah, ker je kategoricno razlicen od materije. je spiritualn, vecen. v nasprotju s telesom, ki je minljivo.

Hari bol.


Si dovolim preveč, če si dovolim misliti, da tudi ti zelo dobro veš, da si tudi ti tole telo? Poleg tiste iskrice v tvojem materialnem telesu? Ker pa iskrica v tvojem telesu je (še kako prisotna, živa in iščoča), potem je tudi tole tvoje telo del tebe. Le iz nekega razloga ga ne želiš/nočeš/zmoreš sprejeti?

Si dovolim preveč, če mislim tako, Madan Gopal Das?  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #58 - 26.07.2004 at 11:55:11
 
Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 11:40:20:
ce ubijes to telo, ne ubijes zivljenja. zivljenje je vecno.


pa mi pokaži karkoli živega, kar nima telesa

ne moreš ubiti telesa, če je že mrtvo, lahko pa ubiješ živo bitje

vsekakor ne moreš ubiti življenja samega po sebi, ker ne obstaja - življenja, kot takega ni - so samo posamezna živa bitja, samo posamezne oblike maeterije, ki so žive

življenje samo po sebi je samo abstrakten samostalnik - samo ideja, katere ne moremo nikjer prijeti, kaj šele, da bi jo ubili

Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 11:40:20:
ce se telo spreminja se s tem spreminjamo tudi mi tolk kokr se zmotno-poistovecamo s tem telesom. ampak to je se zmeri le na "povrsju" pravega-nas. pravi-jaz ostane nespremenjen v katerihkoli materialnih okoliscinah, ker je kategoricno razlicen od materije. je spiritualn, vecen. v nasprotju s telesom, ki je minljivo.


tako kot življenje samo po sebi je tudi abstraktni jaz samo mrtva črka na papirju - ideja, ki odstaja v svetu duha in kosti - zato se ga nič ne dotika zato je lahko trden in zato je tako kategorično različen od vsega


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #59 - 26.07.2004 at 11:56:46
 
siaj wrote on 26.07.2004 at 11:41:47:
Predvsem praktično in dolgoročno-vztrajno in tako da se (najprej!)odločiš .

odlocis med cim? katere so moznosti odlocitve?

Quote:
samo moja pot se je začela hkrati s sprejemanjem telesa in duha

kdo je tisti ali tisto, ki sprejema to telo in duha (da jih razlikujes)?

Quote:
... to leti zdajle na tisto primero z mrtvim telesom otroka ...

.... glej, mrtvo telo ni nagnusno, da, lahko pač je, takrat ko gnije in zaudarja ... sicer pa meni mrtvo telo osebe, ki sem jo imela zelo zelo rada .... ni bilo nagnusno, ...... ljubeče sem se poslovila in z vsem spoštovanjem tudi od telesa, ki me je rodilo ...

poslovila si se od telesa ali od osebe, ki je prebivala v tem telesu?

ce si se od telesa, pol te ne razumem zakaj bi se mogla poslavljat, ce si "ga" imela pa rada. saj je to telo, eno in isto se vedno tam. sej ga lahko ljubis se naprej.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 16