Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 16
(Read 87441 times)
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Jaz nisem to telo
Reply #180 - 29.12.2004 at 12:56:46
 
Madan Gopal Das wrote on 28.12.2004 at 14:34:00:
ob vsem tem se je res brez veze racionalno argumentirat. zdej ce so ti tvoji trenutni filingi minljive narave pol bos spet zlo hitr zacela racionalizirat, ce pa ne pa uzivi naprej. Wink


Jp, točn tko.  Wink
Tud teb želim velik užitkov in (notranjega) žura.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #181 - 03.01.2005 at 12:12:35
 
Madan Gopal Das wrote on 29.12.2004 at 08:34:32:
ker smo mi zavest, ki ima sposobnost misljenja, cutenja in zeljenja in ima svobodno voljo, je res vsak tud odgovoren za rezultate svojih dejanj, ampak vseen si mi rezultate ne mormo sami da(ja)t, ampak pridejo od Boga. smo hkrati odgovorni in tudi odvisni. lahko se odlocamo kaj bomo delal, ampak rezultate pa mormo vedno sprejet take kot so, pa ce so nam vsec ali ne. zato je pametno delovat iz svoje prave, vecne narave.



absolutno res! če se bom boril proti rezultatu kerga sem ustvaril, bom naredil delitev v samemu sebi.
morda sem ki to že povedal ???za delitev telesa in uma pa bi iz mojih izkušenj še enkrat povedo, da ne priporočam, da se človek začne v sebi delit. npr."jaz nisem to telo"itd.. s tem v sebi ustvarjaš mnogo napetosti. telo bom zanikano, bitje bo napeto..marsikako sranje pride s tem..če tak realno pogledaš, da obstaja vse kot celota, a je um tisti ki deli. ni sploh razloga za kakšnokoli delitve nasploh..mi smo telo-um,duša pač karkol.. vse to je eno.. rekel pa še bi tud to, če si človek reče, da je vse eno, misli pa drugo, bo že s tem naredi napetost in spet nepravilen korak.. jaz pravim, da je najboljši začetek, začetek totalne nevednosti, sprejemanje telesa uma in ne delitve je  zame prvi korak,.. če tud nevem zdaj kakšen modrec reče, da je stvar točno taka, bi moral vsak posameznik prisluhnt samemu sebi, saj tud v nas prebiva modrost sveta..ne pravim, da bi moral ignorirat modreca, pravim, da bi nasploh človek moral biti učitelj samga sebe.. tu smo zato, da se spoznamo, vse okoli nas pa nam kaže naš lasten odsev.. potemtakem lahko rečem, da ne rabimo nobene ideologije, kot pa razen prisluhnit samemu sebi..
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #182 - 03.01.2005 at 12:25:06
 
nomad wrote on 03.01.2005 at 12:12:35:
jaz pravim, da je najboljši začetek, začetek totalne nevednosti, sprejemanje telesa uma in ne delitve je  zame prvi korak,.. če tud nevem zdaj kakšen modrec reče, da je stvar točno taka, bi moral vsak posameznik prisluhnt samemu sebi, saj tud v nas prebiva modrost sveta..

se strinjam da v nas prebiva modrost vsega, ampak ocitno je, da trenutno nimamo dostopa do tega znanja. zato potrebujemo pomoc realiziranega modreca, da v nas prebudi tisto kar je skrito v nas.

ce nekdo spi, ga lahko zbudi le nekdo ki je buden.

Quote:
ne pravim, da bi moral ignorirat modreca, pravim, da bi nasploh človek moral biti učitelj samga sebe.. tu smo zato, da se spoznamo, vse okoli nas pa nam kaže naš lasten odsev.. potemtakem lahko rečem, da ne rabimo nobene ideologije, kot pa razen prisluhnit samemu sebi..

ucitelj samega sebe pravis? a mi lahko das en prakticn primer iz tvojega zivljenja, ko si se necesa naucil absolutno sam, brez pomoci drugega (osebe ali stvari)? ze sam zgoraj pises, da potrebujes odsev. in ce je vse eno, a si pol ti tud odsev?

zakaj govoris vse je eno, mislis pa drugo? nomad wrote on 03.01.2005 at 12:12:35:
rekel pa še bi tud to, če si človek reče, da je vse eno, misli pa drugo, bo že s tem naredi napetost in spet nepravilen korak..
zakaj pol ti razlikujes med sabo (ki ga hoces spoznat) in odsevom sebe (preko katerega se bos spoznal)?

ce prisluhnes samemu sebi, kdo je tisti, ki poslusa in kdo je tisti, ki govori/oddaja?

razen ce hoces rect da je ultimativno itak vse eno, ampak prakticno zdle je pa (se) razlicno. da je itak vse eno, ampak da zdle dvojnost navidezno zacasno obstaja. in ko dvojnost damo stran pol je vse eno. v tem primeru bi te vprasu, kako to da se je enost odlocila it to dvojnost (ki je kao bad) in zakaj je ne more kr naenkrat po svoji volji odpravt (ampak za to potrebuje nevemkaksne vse procese). in ce je nekdo s takim procesom ze dosegu razsvetljenje in dosegu enost, kako to da se jaz tud nism takrat razsvetlil, ko se je on, ce je pa itak vse eno oz. smo vsi eno?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #183 - 03.01.2005 at 14:46:13
 
nomad wrote on 03.01.2005 at 14:24:04:
a sem govoril morda o učenju brez kakšnekoli objektivnosti? drugi (osebe ali stvari) so nam itak ogledalo iz tega se učiš, potemtakem ne rabim tistih aktivnih učiteljev, ki poučujejo "modrost"kaj je prav in ne...

ti si govoril da je vse eno. zato te jaz sprasujem kako to da pol govoris o sebi in o odsevu? o sebi/ucencec (ki se moras spoznat) s pomocjo odseva oz. ucitelja. od kje ti je zdej ta razlicnost notr smuknila.

Quote:
nomad:
jaz sm še zmeraj odsev, in še tako dolgo bom, dokler ne bom spoznal in izluščil ilozijo iz sebe.

se prav si ti ti in odsev si tudi ti? kako pa to da je zdej trenutno razlika med tabo in odsevom? kaj je vzrok tej razliki in kako ga mislis odstrant? zakaj si se sploh sel delit, ce pa ves da to povzroca napetost?

Quote:
nomad:
v drugih in okolju trenutno vidim svoj lasten odsev in iz tega se učim, zavedam in transformiram lastne napake..

se prav obstajas ti, drugi in tvoj odsev v njih. kje je tuki vse eno pol? a si vse to ti? zakaj pol govoris o razlicnih stvareh?

Quote:
nomad
a je sploh tole kaka razlika? kdo je tisti ki posluša in govori?
to je spet delitev. če ti um špila100na uro itak ne boš mogel niti poslušat ker boš govoril v sebi.. nekako veš kar je prav, če le prisluhneš in pogledaš brez besed in misli vase..

sej si ti tist, k skos govoris o delitvi, ceprav po drugi strani priznavas le enost in jaz te le opozarjam na te tvoje kontradiktornosti.

Quote:
nomad
pojma nimam, ker nisem strokovnjak. morda bi rekel to, tako dolgo dokler še nismo presegli in spoznali uma, tako dolgo bo še v nas svet delitve? do tedaj pa sledi, spoznavanje, zavedanje-izkušnje..

ja sam od kje teb ideja, kaj je pol ko bos presegel um, ce ga pa se nisi? od kje ti ta ideja, da je zdaj delitev pol pa je le enost? a to po logiki al kako? se prav, ce je zdej delitev je pol lahko le enost. a ni logika tud le um?

ce pa si to idejo o enosti prevzel/dobil od nekoga, ki je ze dosegel to enost, pa me se vedno zanima kako to da se nisem tudi jaz takrat razsvetlil ko se je on, ce pa smo itak vsi eno kot trdi(s)?  
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #184 - 03.01.2005 at 14:59:23
 
Madan Gopal Das wrote on 03.01.2005 at 12:25:06:
Quote:
se strinjam da v nas prebiva modrost vsega, ampak ocitno je, da trenutno nimamo dostopa do tega znanja. zato potrebujemo pomoc realiziranega modreca, da v nas prebudi tisto kar je skrito v nas.

ce nekdo spi, ga lahko zbudi le nekdo ki je bude.


se strinjam, da te lahko zbudi le budna oseba-pa še teh je izredeno malo. trenutno pomoje človek nima dostopa, ker zavest  blokira pred nezavednim. če bi se nam naenkrat odprla vrata podzavesti, bi nas pomoje razneslo(dobesedno). zato pa se postopoma človek spoznava, lahko se preda iniciaciji univerzuma, narave.. al pa mu pride (vse ob svojem času) na pot prebujena oseba.

Quote:
ucitelj samega sebe pravis? a mi lahko das en prakticn primer iz tvojega zivljenja, ko si se necesa naucil absolutno sam, brez pomoci drugega (osebe ali stvari)? ze sam zgoraj pises, da potrebujes odsev. in ce je vse eno, a si pol ti tud odsev?


a sem govoril morda o učenju brez kakšnekoli objektivnosti?? drugi (osebe ali stvari) so nam itak ogledalo in iz tega se učim, zavedam in transformiram lastne napake..
potemtakem ne rabim tistih aktivnih učiteljev, ki poučujejo "modrost"i rečejo kaj je prav in kaj ne...

Quote:
zakaj govoris vse je eno, mislis pa drugo?
zakaj pol ti razlikujes med sabo (ki ga hoces spoznat) in odsevom sebe (preko katerega se bos spoznal)?

jaz sm še zmeraj odsev, in še tako dolgo bom, dokler ne bom spoznal in izluščil ilozijo iz sebe.

Quote:
ce prisluhnes samemu sebi, kdo je tisti, ki poslusa in kdo je tisti, ki govori/oddaja?

a je sploh tole kaka razlika? kdo je tisti ki posluša in govori?
to je spet delitev. če ti um špila100na uro itak ne boš mogel niti poslušat ker boš govoril v sebi.. nekako veš kar je prav, če le prisluhneš in pogledaš brez besed in misli v vase..

Quote:
razen ce hoces rect da je ultimativno itak vse eno, ampak prakticno zdle je pa (se) razlicno. da je itak vse eno, ampak da zdle dvojnost navidezno zacasno obstaja. in ko dvojnost damo stran pol je vse eno. v tem primeru bi te vprasu, kako to da se je enost odlocila it to dvojnost (ki je kao bad) in zakaj je ne more kr naenkrat po svoji volji odpravt (ampak za to potrebuje nevemkaksne vse procese). in ce je nekdo s takim procesom ze dosegu razsvetljenje in dosegu enost, kako to da se jaz tud nism takrat razsvetlil, ko se je on, ce je pa itak vse eno oz. smo vsi eno?


pojma nimam, ker nisem strokovnjak. Lips Sealed
tako dolgo dokler še nismo presegli in spoznali uma, tako dolgo bo še v nas svet delitve? do tedaj pa sledi, spoznavanje, zavedanje-izkušnje..

Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #185 - 03.01.2005 at 15:02:20
 
nomad wrote on 03.01.2005 at 14:24:04:
a sem govoril morda o učenju brez kakšnekoli objektivnosti? drugi (osebe ali stvari) so nam itak ogledalo iz tega se učiš, potemtakem ne rabim tistih aktivnih učiteljev, ki poučujejo "modrost"kaj je prav in ne...

ti si govoril da je vse eno. zato te jaz sprasujem kako to da pol govoris o sebi in o odsevu? o sebi/ucencec (ki se moras spoznat) s pomocjo odseva oz. ucitelja. od kje ti je zdej ta razlicnost notr smuknila.

Quote:
nomad:
jaz sm še zmeraj odsev, in še tako dolgo bom, dokler ne bom spoznal in izluščil ilozijo iz sebe.

se prav si ti ti in odsev si tudi ti? kako pa to da je zdej trenutno razlika med tabo in odsevom? kaj je vzrok tej razliki in kako ga mislis odstrant? zakaj si se sploh sel delit, ce pa ves da to povzroca napetost?

Quote:
nomad:
v drugih in okolju trenutno vidim svoj lasten odsev in iz tega se učim, zavedam in transformiram lastne napake..

se prav obstajas ti, drugi in tvoj odsev v njih. kje je tuki vse eno pol? a si vse to ti? zakaj pol govoris o razlicnih stvareh?

Quote:
nomad
a je sploh tole kaka razlika? kdo je tisti ki posluša in govori?
to je spet delitev. če ti um špila100na uro itak ne boš mogel niti poslušat ker boš govoril v sebi.. nekako veš kar je prav, če le prisluhneš in pogledaš brez besed in misli vase..

sej si ti tist, k skos govoris o delitvi, ceprav po drugi strani priznavas le enost in jaz te le opozarjam na te tvoje kontradiktornosti.

Quote:
nomad
pojma nimam, ker nisem strokovnjak. morda bi rekel to, tako dolgo dokler še nismo presegli in spoznali uma, tako dolgo bo še v nas svet delitve? do tedaj pa sledi, spoznavanje, zavedanje-izkušnje..

ja sam od kje teb ideja, kaj je pol ko bos presegel um, ce ga pa se nisi? od kje ti ta ideja, da je zdaj delitev pol pa je le enost? a to po logiki al kako? se prav, ce je zdej delitev je pol lahko le enost. a ni logika tud le um?

ce pa si to idejo o enosti prevzel/dobil od nekoga, ki je ze dosegel to enost, pa me se vedno zanima kako to da se nisem tudi jaz takrat razsvetlil ko se je on, ce pa smo itak vsi eno kot trdi(s)?  
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #186 - 03.01.2005 at 15:58:38
 
Quote:
ti si govoril da je vse eno. zato te jaz sprasujem kako to da pol govoris o sebi in o odsevu? o sebi/ucencec (ki se moras spoznat) s pomocjo odseva oz. ucitelja. od kje ti je zdej ta razlicnost notr smuknila.


eno mislim kot ying-yang, kot celota.
drugač pa,pustma pojem "vse je eno", nevem no, če je mogoče z analiziranjem prit do konca(sploh) bilokakšni stvari?. že besede razdeljujejo, zato se mi je o tem pojmu sploh bedno pogovarjat..


Quote:
se prav si ti ti in odsev si tudi ti? kako pa to da je zdej trenutno razlika med tabo in odsevom? kaj je vzrok tej razliki in kako ga mislis odstrant? zakaj si se sploh sel delit, ce pa ves da to povzroca napetost?

nevem, niti se ne obremenjujem s tem. mislim si pač, da človek ne vidi čiste realnosti ravno zaradi svojih trdovratnih prepričanj. jaz poiskušam to opazovat in biti čimbolj v dogajanju življenja, vse pride enkrat..

Quote:
ja sam od kje teb ideja, kaj je pol ko bos presegel um, ce ga pa se nisi? od kje ti ta ideja, da je zdaj delitev pol pa je le enost? a to po logiki al kako? se prav, ce je zdej delitev je pol lahko le enost. a ni logika tud le um?

a ti ne verjameš da obstaja nekaj kot celota?? in da lahko nešto presežeš??

Quote:
ce pa si to idejo o enosti prevzel/dobil od nekoga, ki je ze dosegel to enost, pa me se vedno zanima kako to da se nisem tudi jaz takrat razsvetlil ko se je on, ce pa smo itak vsi eno kot trdi(s)?  
[/quote]
a si ti morda eno s tistim razsvetljencem? potemtakem si že razsvetljen..

P.S.
ta pojem "vse je eno" si ga ti predstavljaš po svoje in vsak posameznik na svetu spet drugače, tu meni ni pointa, da bi spoloh neke filozofiro....

še to bi dodal; se oproščam za nerazumevanje. vidim, da ne spregledaš niti pike na i.. jaz že od malega bol na hitro "šibam svari" zato mi zmes tud kaj uide, pa še tipkovnca zajebava..
se bom drugič bol potrudo pri obrazložitvi..
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #187 - 04.01.2005 at 09:09:57
 
nomad wrote on 03.01.2005 at 15:58:38:
eno mislim kot ying-yang, kot celota.

yin yang kot celota sta lahko grobo in subtilno materialno telo. in ko jaz recem, da jaz nisem to telo, s tem ne zanikam telesa, ampak pravim da sem pravi-jaz kategoricno razlicen od telesa.

npr. tko kot clovek in avto. cloveku ni nujno, da je voznik, lahko pa je ce hoce ali ce mora bit. kadar clovek ni voznik nujno ne potrebuje avta, ko pa je voznik pa je z njim povezan, ampak se vedno ostaja clovek/voznik, ki je kategoricno razlicen od avta.

pravi-jaz je vecen in vedno nespremenjen, materija pa je minljiva in stalno spreminjajoca. cista zavest in materija sta lahko povezani, ni pa nujno, ampak ne glede na to, obstaja med njima vecna kategoricna razlika. cista zavest lahko obstaja ciz neodvisno od materije. ce pa nekdo misl, da je mental/subtil pravi-jaz pol pa se mu seveda to ne izide.

pravi-jaz oz. cista zavest je po naravi delcek ene izmed potenc Boga in kot taka namenjena Njegovemu sluzenju. Ce pozabi na to svojo naravo ga prekrije iluzija in se zacne zmotno-poistovecat z materijo in tako trpi trojne nadloge materialne eksistence.

a je zdej kej bl jasn kaj hocem rect s tem ko napisem "jaz nisem to materialno telo"?
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #188 - 04.01.2005 at 09:56:05
 
Madan Gopal Das,

absolutno si to dobr obrazložo in se strinjam..
moje gledanje taga pa se še vedno okoli suče..
kako veš-najdeš razliko med tapravo dušo in umom?..
čem ti povedat, da jaz te "sreče" nimam in še vedno um špila, potemtakem niti ne poskušam razmišljat o tapravem jazu,. bilokaj se ti pojavi, saj neveš ali je ilozija ali resnica. pomoje, če ne presežeš uma, če ne postaneš njegov gospodar, če ga ne utišaš, ne moreš spoznat tapravega jaza.
um je projekcija, pomoje je vsako delo z umom projekcija. edina pomoč, ki jo jaz vidim je "meditacija"
totalno prenehanje uma...
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #189 - 04.01.2005 at 12:03:42
 
nomad wrote on 04.01.2005 at 09:56:05:
moje gledanje taga pa se še vedno okoli suče..
kako veš-najdeš razliko med tapravo dušo in umom?..
čem ti povedat, da jaz te "sreče" nimam in še vedno um špila, potemtakem niti ne poskušam razmišljat o tapravem jazu,. bilokaj se ti pojavi, saj neveš ali je ilozija ali resnica. pomoje, če ne presežeš uma, če ne postaneš njegov gospodar, če ga ne utišaš, ne moreš spoznat tapravega jaza.
um je projekcija, pomoje je vsako delo z umom projekcija. edina pomoč, ki jo jaz vidim je "meditacija"
totalno prenehanje uma...

ja, res je. le z meditacijo lahko prides v kontakt s pravim transcedentalnim, spiritualnim jazom, tistim, ki je kategoricno razlicen tko od grobega kot od subtilnega materialnega telesa.

sam treba je pa seveda zdej met jasno razsciscen kaj to meditacija je, za razliko od tistga k se dons popularno propagira kot raznorazne meditacije k so v bistvu le umske-spekulacije, imaginacije ali pr "belem dnevu sanjarjenje".

budisti npr. meditirajo in gledajo sebe v odnosu do materije in pridejo do spoznanja da je pravi-jaz "praznina". torej "ne-materija" in ker se tega ne da opisat jim je se najboljsi priblizek "praznina".

indijski vedantisti so dveh vrst. eni meditirajo na neosebni aspekt absoluta eni pa na osebni aspekt absoluta (kot sta opisana v vedski literaturi ali od tistih svetnikov, ki so jih realiziral).

vsaka od teh meditacij te lahko prakticno pripelje onkraj uma, torej da spoznas kdo nisi, pri cemer ti budisticna ne razodene nic kej dost o tem kdo pol pozitivno si, meditacija na neosebni aspekt ti o tem lahko razodene mal vec, popolnoma se pa lahko spoznas ce meditiras na osebni aspekt absolutne resnice.

katera od teh konkretnih meditacij bi tebe zanimala?

aja, pr vseh pa so dolocene zahteve/kontrole/regulacije. ti ne mors it kr tko onkraj uma (ali ga umirit/utisat) ce mu hkrati dajes "hrano", oz. to je tko kot ce na eni strani kuris ogenj na drugi ga pa polivas z vodo.

pr vseh teh meditacijah je prepovedano kakrsnokoli jemanje drog, alkohola, cigaret itd., kakrsnokoli jedenje mesa (in na splosno ubijanje), celibat...
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #190 - 04.01.2005 at 13:33:52
 
Quote:
author=Madan Gopal Das link=board=izventelesneizkusnje;num=1090487496;start=180#189 date=01/04/05 at 12:03:42]
sam treba je pa seveda zdej met jasno razsciscen kaj to meditacija je, za razliko od tistga k se dons popularno propagira kot raznorazne meditacije k so v bistvu le umske-spekulacije, imaginacije ali pr "belem dnevu sanjarjenje".


žal ne poznam teh metod, o katerih si govoril..
uporabljam bolj ali manj meditacije dihanja, na pozitivkah jo imaš (anapana sati joga).. najbolj blizu pa so mi tehnike od osha-dinamične meditacije.. ta tehnika začne z aktivnostjo in konča z nedelovanjem..
kot prvo začne z energičnim dihanjem, da vrže na plan vse potlačene energije.., drugi korak je katarza- tu si vbistvo "zavesto nor" vse kar ti pride na pamet dovoliš, da se izrazi.. v tretjem koraku uporabljaš zvok -hu- kot sredstvo, da z njim spraviš energijo navzgor. prvi trije koraki so katarzični. niso meditacija, so samo priprava nanjo.. četrti korak je (lahko)skok. tukaj obmiruješ in si samo priča vsemu, absolutno nič ne deluješ in lahko se zgodi meditacija..

pomoje ti noben prav ne more povedat, kaj je meditacija. do te tišine morš prit sam, abosutno pa za varko uma uporabiš kakršnokoli metode. in teh je neskončno. lahko me že en čist navaden kamenček vrže v stanje meditacije.v stanje nedelovanja.

Quote:
pr vseh teh meditacijah je prepovedano kakrsnokoli jemanje drog, alkohola, cigaret itd., kakrsnokoli jedenje mesa (in na splosno ubijanje), celibat...

to mi je malo nejasno? ni to bolj ali manj pogojevanje?
če ti je malo opiši te metode..
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #191 - 04.01.2005 at 13:53:52
 
nomad wrote on 04.01.2005 at 13:33:52:
uporabljam bolj ali manj meditacije dihanja, na pozitivkah jo imaš (anapana sati joga).. najbolj blizu pa so mi tehnike od osha-dinamične meditacije.. ta tehnika začne z aktivnostjo in konča z nedelovanjem..
kot prvo začne z energičnim dihanjem, da vrže na plan vse potlačene energije.., drugi korak je katarza- tu si vbistvo "zavesto nor" vse kar ti pride na pamet dovoliš, da se izrazi.. v tretjem koraku uporabljaš zvok -hu- kot sredstvo, da z njim spraviš energijo navzgor. prvi trije koraki so katarzični. niso meditacija, so samo priprava nanjo.. četrti korak je (lahko)skok. tukaj obmiruješ in si samo priča vsemu, absolutno nič ne deluješ in lahko se zgodi meditacija..

to te recmo lohk prpele do tja, k bi te budisticne tehnike. neki je seveda boljs k nc. sam neki pa se ni vse. vse ob svojem casu.

Quote:
pomoje ti noben prav ne more povedat, kaj je meditacija. do te tišine morš prit sam, abosutno pa za varko uma uporabiš kakršnokoli metode. in teh je neskončno. lahko me že en čist navaden kamenček vrže v stanje meditacije.v stanje nedelovanja.

napacno delovanje vodi v trpljenje. ne-delovanje, te lahko odresi trpljenja, sam ne da ti pa se nic pozitivnega v transcendentu. koncni cilj meditacije ni ne-delovanje, ampak delovanje v transcendentu (ki je seveda kategoricno razlicno od delovanja v materiji).

Quote:
to mi je malo nejasno? ni to bolj ali manj pogojevanje?

ce noces pogojit uma, ga ne bos nikol skontroliral/utisal. in ce ne bos skontroliral uma, ki te pogojuje, ne bos nikol osvobodil pravega-sebe. torej se mors odlocit koga se splaca pogojit da osvobodis drugega.

Quote:
če ti je malo opiši te metode..

katera konkretno te zanima?
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #192 - 04.01.2005 at 16:43:00
 
author=Madan Gopal Das Quote:
link=board=izventelesneizkusnje;num=1090487496;start=180#191 date=01/04/05 at 13:53:52]
to te recmo lohk prpele do tja, k bi te budisticne tehnike. neki je seveda boljs k nc. sam neki pa se ni vse. vse ob svojem casu.

če so podobne variante, ne raiš pisat, razen če želiš, in morda še pride kaj prav.. zdaj trenutno to kar delam, bom tudi nadaljeval in končal v tem. že nasploh v preteklosti sem iz metod skakoval sem ter tja.zdaj sem ostal pri enem.
povedal bi še nekaj o budizmo.v glavnem mi ni preveč blizu, zarad tega ker so proti spolnosti. "ne dovoljujejo si pogledat žensk" te se pravi da so budisti močno potlačeni v sebi..?brez spolnosti, ni človeka!
najhujše pa je krščanstvo, ko reče, spolnost je greh, in nekaj slabega. tako folk napizdi, da se v sebi čutjo krivega in umazanega. nato pa cerekev reče: mi vam lahko pomagamo.. se pravi, prvo človeka naredijo krivega, nato pa mu rečejo, da mu lahko pomagajo..-jaz pravim:sami ubogi norci.. človek mora spolnost dat skozi, in iti globoko v njo.. spolnost je čudovita..

Quote:
ce noces pogojit uma, ga ne bos nikol skontroliral/utisal. in ce ne bos skontroliral uma, ki te pogojuje, ne bos nikol osvobodil pravega-sebe. torej se mors odlocit koga se splaca pogojit da osvobodis drugega.

odločit? mislm, da se ravno um odločuje, v kero skrajnost gremo.
pomoje se vsak hoče osvobodit svojega uma. ne osvobodimo pa se ga tud zaradi želje po osvoboditvi. želja je um..želje so brezplodne.. en dobr stavek:
če imate željo ne morete biti tiho, želja je pravi hrup. celo če nimate misli - če imate nadzorovan um in lahko prenehate misliti - se bo globlja želja nadaljevala, kajti mišlenje ustvarjate prav zato, da bi nekaj dosegli. Subtilen hrup se bo nadaljeval. Nekje v notranjosti bo nekdo gledal in vpraševal, ali je bilo zaželeno doseženo ali ne. "misli so se ustavile. Kje je zdaj božanska realizacija, kje je bog, kje je razsvetljenje?" Toda če se tega zaveste, potem postane želenje samo brezplodno..
vse pride samo od sebe, meditacija, tašna in drugačna  je ključ do popolnega zavedanja...
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #193 - 05.01.2005 at 09:29:05
 
nomad wrote on 04.01.2005 at 16:43:00:
če so podobne variante, ne raiš pisat, razen če želiš, in morda še pride kaj prav.. zdaj trenutno to kar delam, bom tudi nadaljeval in končal v tem. že nasploh v preteklosti sem iz metod skakoval sem ter tja. zdaj sem ostal pri enem.

ja to je pametno. ostat pr eni metodi in tisto izvajat v popolnosti je kljuc do uspeha. in pol k si dosegu konc pr eni gres do druge visje/globje. ... razen ce je bla ta zadnja (ki je hkrati metoda in cilj).

Quote:
povedal bi še nekaj o budizmo.v glavnem mi ni preveč blizu, zarad tega ker so proti spolnosti. "ne dovoljujejo si pogledat žensk" te se pravi da so budisti močno potlačeni v sebi..?

jz mam mal drgacno predstavo. budisti niso proti spolnosti, ampak sam vejo da ni pametno na eni strani kurit ognja po drugi ga pa polivat z vodo. ce se nekdo vdaja neprimerni spolnosti izgubi potrebno kvalifikacijo za cisto meditacijo. potlaceni so samo tisti, ki ne znajo prav delat s to spolno energijo. tlacenje in tranformiranje (pravilno meditiranje) ni ista stvar.

Quote:
brez spolnosti, ni človeka!

jz bi rajs reku, da brez kontrolirane/regulirane spolnosti ni cloveka. tist ki ne more kontrolirat je zival, ne clovek. seveda pa obstaja vec nivojev regulacije za razlicno pogojene ljudi.

sicer pa tud osho v koncni fazi zahteva celibat za tiste, ki so resni. seveda pa morajo pridt postopno do tja. isto je pr budistih, jogijih, itd.

Quote:
najhujše pa je krščanstvo, ko reče, spolnost je greh, in nekaj slabega. tako folk napizdi, da se v sebi čutjo krivega in umazanega. nato pa cerekev reče: mi vam lahko pomagamo.. se pravi, prvo človeka naredijo krivega, nato pa mu rečejo, da mu lahko pomagajo..-jaz pravim:sami ubogi norci.. človek mora spolnost dat skozi, in iti globoko v njo.. spolnost je čudovita..

spet mam jaz mal drgacne izkusnje. krscanstvo pravi, da je neprimerna spolnost greh (ne spolnost na splosno) in da vodi v trpljenje kar je cista resnica, ki jo vsak slej k prej lahko spozna. kaj pa je neprimerna spolnost pa ne mormo gledat na splosno za vse ljudi, ampak za vsakega posameznika posebi (glede njegove stopnje zavesti). vsaka spiritualna praksa doloca nekatere regulacije glede spolnosti, le da se dogajajo na razlicnih nivojih, zato za moje pojme ni pametn kr tko en cez druzga kritizirat.

Quote:
odločit? mislm, da se ravno um odločuje, v kero skrajnost gremo.

jz sm ti prej hotu povedat to, da ce ne bos kontroliral/pogojeval uma, ne bos mogel osvobodit sebe (ki si razlicen od uma). ni vsaka pogojitev nujno slaba, ker je odvisn iz kje jo pogledas in na kaj/koga se nanasa. tud osho daje v kasnejsih fazah velik regulacij/pogojitev, ampak z namenom osvobajanja sebe.

Quote:
pomoje se vsak hoče osvobodit svojega uma. ne osvobodimo pa se ga tud zaradi želje po osvoboditvi. želja je um..želje so brezplodne.. en dobr stavek:
če imate željo ne morete biti tiho, želja je pravi hrup. celo če nimate misli - če imate nadzorovan um in lahko prenehate misliti - se bo globlja želja nadaljevala, kajti mišlenje ustvarjate prav zato, da bi nekaj dosegli. Subtilen hrup se bo nadaljeval. Nekje v notranjosti bo nekdo gledal in vpraševal, ali je bilo zaželeno doseženo ali ne. "misli so se ustavile. Kje je zdaj božanska realizacija, kje je bog, kje je razsvetljenje?" Toda če se tega zaveste, potem postane želenje samo brezplodno..

v bistvu se zelje popolnoma sploh ne da ustavit, niti misljenja niti cutenja, ker mi smo v koncni fazi zavest, ki je zeljenje, misljenje, cutenje.

point je da je nasa zavest zdle nepravilno usmerjena, v mrtvo materijo in se z njo zmotno-poistoveca in ob tem trpi zarad iluzije, ki je proizvod neznanja.

ustavit zelje po napacnem nas pripelje do osvoboditve od trpljenja ampak ne pa tud do pozitivnega zadovoljstva. cisto zadovoljstvo lahko dobimo ko svoje zelje usmerimo nazaj proti nasemu izvoru (ki je tudi zavestno Bitje).

Quote:
vse pride samo od sebe, meditacija, tašna in drugačna  je ključ do popolnega zavedanja...

res je, da obstaja velik razlicnih "meditacij". ene od njih so ciz nesmiselne ene pa so smiselne. in med tistimi, ki so smiselne so spet razlike v tem kolk delec te lahko prpele v "onkraj". spet je vsaka od smiselnih dobra, ker te pripelje do nekje od kjer lahko sprejmes drugo, ki te pelje se visje itd.

je pa na voljo po milosti Sri Chaitanya Mahaprabhu-ja tud meditacija, ki je primerna za vse mozne nivoje in ki direktno vodi do koncnega/najvisjega/absolutnega cilja. na voljo je tistim, ki imajo vero v njeno ucinkovitost. s to vero ne mislim neko slepo vero oz. posvetni sentimentalizem ali posvetno intelektualno spekuliranje, ampak je ta vera proizvod spiritualnih izkusenj ob druzenju s tistimi, ki so eksperti v tej meditaciji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #194 - 05.01.2005 at 15:10:31
 
author=Madan Gopal Das
Quote:
jz bi rajs reku, da brez kontrolirane/regulirane spolnosti ni cloveka. tist ki ne more kontrolirat je zival, ne clovek. seveda pa obstaja vec nivojev regulacije za razlicno pogojene ljudi.


tu, zaj nastane problem!? človek je tako pol žival, pol duhovno bitje.. vsakdo hrepeni po onem drugem-duhovnem in zanika del žival v sebi.a še zmeraj obstaja del živali v njem.  zmeraj so nihanja. včasih se počutiš, kot sam bog. ampak spet padeš nazaj k najnižjem, spolnem središču. tu je pol problem, um je zmeden, ne ve kaj naj.hoče bit bog, a ostaja na začetku!  treba je začet/sprejemat pri koreninah  živali, le tedaj lahko korakoma spoznaš boga v sebi, sicer pa res, to kar govorim je težje izvest.. Roll Eyes

Quote:
sicer pa tud osho v koncni fazi zahteva celibat za tiste, ki so resni. seveda pa morajo pridt postopno do tja. isto je pr budistih, jogijih, itd.


kolikor vem je osho podpiral tantro, pa nasploh ni bil ne za in ne proti kakršnkoli stvari. posamznemu človeku je z raznimi triki/metodami, le hotel zmotit njegov vzorec, da bi se srečal z neznanim/iracionalnim..

Quote:
jz sm ti prej hotu povedat to, da ce ne bos kontroliral/pogojeval uma, ne bos mogel osvobodit sebe (ki si razlicen od uma). ni vsaka pogojitev nujno slaba, ker je odvisn iz kje jo pogledas in na kaj/koga se nanasa. tud osho daje v kasnejsih fazah velik regulacij/pogojitev, ampak z namenom osvobajanja sebe.


glede kontrole pa mislim tak. morda si ti v namenu imel čist kaj druga, ampak vseeno. kontrola je pomoje stanje uma, um, vbistvu tisti del ki se zaveda, hoče vedno vse imet pod kontrolo(mislm, da se ravno del zavesti, boji nezavednega?). vedno, ko se pojavi kaj za um "nenormalnega" že začne spet tlačit nazaj v nezavedno. odtot tudi napetost.. koliko vem, je najboljše poiskušat čimbolj bit sprejemljiv do česarkoli in zavest navadit ne imet pod kontrolo. ko stvari niso več kontrolinarane, človek zasije v svoji luči, postal je odprt do vsega, tu pride pomoje do blaženosti.

Quote:
ustavit zelje po napacnem nas pripelje do osvoboditve od trpljenja ampak ne pa tud do pozitivnega zadovoljstva. cisto zadovoljstvo lahko dobimo ko svoje zelje usmerimo nazaj proti nasemu izvoru (ki je tudi zavestno Bitje).

žlje so že nsploh brezplodne. človek si vedno nekaj želi.. trud mora biti, na nek način nam pomaga a končni rezultat se ne bo nikoli zgodil samo zaradi našega truda.. buda je dejal, da blaženost lahko dosežemo le tedaj, ko smo brez želja. se pravi, da nam trud/želje pomagajo le toliko, da nekega dne vidimo njihovo brezplodnost in tedaj doživimo-notranjo tišino..

Quote:
res je, da obstaja velik razlicnih "meditacij". ene od njih so ciz nesmiselne ene pa so smiselne.

vsaka metoda je opcija, da nas potegne v stanje zavedanja. odvisno pa je;čim bolj je človek naveličan znanim metod, tem bolj rabi primerno metodo za sebe..npr.ko sem bil otrok sm rabil zato čist navaden kamenček. sedaj je kamen že totano znani in "nezanimiv" zato rabim post, ki bi bil zame neznana pot. vse tisto kar ti je znano, te ne more dalč pripeljat, ker že stvar avtomatsko obvladaš..mora pač biti za posameznika nekaj novega..
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 16