Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 19
(Read 78217 times)
kommar
1
*
Offline

Kaj čakaš? Ljubi!!!
Posts: 16

Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #75 - 22.11.2004 at 18:19:56
 
Če bi mene vprašali, če verjamem v obstoj hudiča bi vam lahko jasno razložil takole: Verjamem, da obstajata dve vrsti energije, pozitivna in negativna. To vsi verjamemo. Hudič je pač nekakšna poosebljena predstava človeka, ki pomeni vse negativno. Na naš svet torej ne deluje samo sama pozitivna energija, ampak je zaznati marsikatero negativno stvar, ki se odraža v današnjem svetu. Nobenemu se niso posrečile vse stvari, ki si jih je zastavil v življenju. Zmeraj se najde kakšna stvar, ki zavira pot naprej. Deluje pa na pot vsekakor stvar, ki je negativna vsaj v tistem primeru. Ker sem katolik in poznam Sveto pismo verujem, da hudič in Bog obstajata - negativno in pozitivno.  Vse stvari pa povezujem in čar tega je, da se mi poosebljanja zdijo nekako 'preotročja'. Bog imam naprimer za Neskončno Luč, zakaj tudi Hudiča ne bi imel za nasprotje kot naprimer Nerazkrita Tema.  
     
Back to top
 

Mislim, torej sem!
marjan_komprej@yahoo.co.uk  
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #76 - 22.11.2004 at 19:57:04
 
dualnost, ..samo vmesna postaja na poti ...

( energijsko vrnimo nazaj in še bolj nazaj, v čas pred nastankom Zemlje. Ko so angeli začeli pohajkovati in potovati po univerzumu, da bi pomagali ustvarili omniverzum, so ustvarili energijsko kvaliteto, imenovano dualnost. Angeli - ne bog - vsi vi ste ustvarili dualnost, ki je nasprotje, da bi vam pomagala razumeti več vaših izkušenj. Brez svetlobe ne morete razumeti teme, brez gor ne dol, brez moške energije ne ženske. Energija dualnosti je bila ustvarjena in v njenem bistvu moška in ženska energija. Ni bilo ženskega ne moškega telesa, ampak ženska in moška energija, včasih imenovani negativna in pozitivna. Poznate ju torej že dolgo, še pred ustvaritvijo Zemlje in prihodom nanjo. Različni izrazi iste osnovne energije, različni izrazi... )

Energy is energy is energy..

Dualnost je samo ena izmed zadev, obstajajo leveli ki dualnost pustijo nekje za sabo..


Ljubezen..
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #77 - 23.11.2004 at 12:02:46
 
Kommar, mnenja sem da v primeru Boga ime je nekaj precej pomembnega.  Osebno rajše rabim: Oče,  Bog,  Neskončna Ljubezen,  Stvarnik...

             Bog-Oče je edinstven, eden, in ljubosumen...      
A 'Nebo' je, drugače, polno angela, arhangela, potem višjih  in zelo vzvišenih hierarhij..  ( Upam da se strinjaš z tem? )
V različnim hierarhijam so in 'Zlo' in 'Dobro'.  Tako Luč prinašajo visoke 'pozitivne' nebeske hierarhije, pak tudi 'negativne'- npr. močni padli angel Lucifer... Nekdo kdo praktično raziskuje okultno, mistično, -npr meditira,- more zamenjati osebnosti katere 'čuti'.  Koliko vem različni so polariteti, obstajajo različni viri od kod prihaja Svetloba in čudeži.

 Pišeš:  poosebljanja zdijo nekako 'preotročja'
Mi smo le navadni ljudje, a ne Smiley ? ,  le otroki Boga-Očeta.. Tedaj ni nenavadno da otrok nima še dovolj zavestno kaj je, od kod prihaja. Nima takšnih lastnih izkušenj.  In prav zarad tega so evangeliji pisani večplastno.  Če razumem več -rabim evangelije drugače, in razumem drugače, globlje. Če ne, rabim evangelije kakor najbolj vem..
Zanima me zakaj (konkretno), ti meniš da je ime Hudič preotročko ? Morda si nekaj ugotovil iz lastnega doživetja, iz prakse, ali...  to je pak tvoje mnenje, občutek, ki izhaja iz knjig in učenj ? Smiley Vnaprej hvala na odgovoru
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #78 - 23.11.2004 at 12:09:26
 

4448, enako vprašanje:  Rada bi vedela ali to kar pišeš ugotoviš iz lastnega doživetja, iz prakse,  ali je to pak tvoje mnenje, občutek, ki izhaja iz knjig in učenj... ali morda nekaj tretje?
Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #79 - 24.11.2004 at 14:43:11
 
..iz občutkov, iz doživetij, iz uvidov, iz knjig, z neta, od drugih oseb, od nekje tam, iz ideje da dualnost, crno/belo slabo/dobro, ni to to.  
..da se tam dlje preseže to.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #80 - 25.11.2004 at 13:02:49
 
         '' Brez svetlobe ne morete razumeti teme, brez gor ne dol, brez moške energije ne ženske''

Prav tako..

        ''Dualnost je samo ena izmed zadev, obstajajo leveli ki dualnost pustijo nekje za sabo''

Radovedna sem na katerem levelu se ti nahajaš... ali še potrebuješ temu da bi razumel svetlobu Wink  
Kaj je s Jing -jang na višjem levelu,  ali povedaš da del kroga pravzaprav ne obstaja (obstaja le svetloba)?
In kaj bi ti rekel:  kako naj se navaden človek obnaša v tem svetu Zemlje kje se včasih (ali pogosto.. ) prav slabo čuti.  
Kaj je to slabo kar čuti človek, ( temu?),
kaj je to sploh Tema?

A je, dosti je vprašanj Wink ,   zdaj le pozdrav
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
rubikon
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 7

Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #81 - 05.01.2006 at 18:16:33
 
Lep pozdrav vsem skupaj!Pa kar k bistvu:Malo prej sem se gledal v ogledalo z namenom,da bi spoznal višjo resnico,notranji Jaz,višji Jaz...kar ustrašil sem se,ko se mi je počasi začela prikazovat nič kaj preveč lepa slika...istočasno pa je moj pes med tem,ko sem se gledal v ogledalo začel lajat,bil pa je v drugi sobi.Opustil sem to,kar sem počel in odšel iz svoje spalnice v kuhinjo kjer je bil pes.Še vedno je lajal...TIHO!Sem zakričal in mama odvrne;Laja,kot ena mona v boben od stroja SmileyVprašanje je;Kaj je v resnici ogledalo?Hvala!
Back to top
 
40532861  
IP Logged
 
indigo*(Guest)
Guest




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #82 - 29.01.2006 at 21:55:57
 
Ogledalo - v resnici nic specialnega ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #83 - 30.01.2006 at 16:44:51
 
rubikon wrote on 05.01.2006 at 18:16:33:
Kaj je v resnici ogledalo?




DILEMA
Quote:
ogledalo
on ti kaže to kar tebe pri sebi najbolj moti

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=svetovalnica;action=display;num=1...



Novosti - sprejemanje spolnih iztirjencev
Quote:
sprejeti - ljubiti moraš svoje popolno nasprotje. ko npr sprejmeš do daske - ljubiš, te ljudi o katerih govoriš, sprejmeš to v sebi, svojo črno stran, ki nujno mora obstajati če naj obstaja tvoja bela stran. in ljubiti moraš obe. v sebi.
drugi so samo tvoje ogledalo in ti kažejo kaj vse moraš še sprejeti - ljubiti.
pomoje

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...



čiščenje, spoznavanje ipd sebe in deljenej izkušenj ob tem početju z drugimi, s tem pa, seveda, preverjanje (samo) skozi ogledalo v okolici sebe, ves čas.



gape wrote on 05.06.2005 at 13:38:22:
umetnost je od vedno odslikavala trenutno stanje duha ... resnico v ljudeh, jim postavljala ogledalo ...  




gape wrote on 24.11.2004 at 13:33:58:
Zunanji svet pritegne akcijo in vspostavi se ogledalo, ki sledi temu, kar ste storili znotraj.




gape wrote on 09.05.2004 at 14:16:21:
ego je namreč samo ogledalo višjega jaza ... in skozi enega lahko spoznaš drugega ...  





gape wrote on 05.01.2004 at 19:37:32:
al stvar vzamem osebno (se me dotakne (bi kdo znal napisat)  al pa ... me (z)moti ... ipd ... če me, to pomeni da je to v meni (taista jeba) in mi učitelj samo kaže ogledalo (in je v nedelovanju) jest učenec, moram pa najdt zakaj me to jebe, kje je temu vzrok ...)

al pa jo vzamem neosebno (se me ne dotakne, me ne moti (tvoje žaljenje in nespoštovanje moje osebe) to mene ne jebe (si v delovanju) me briga drek ... te dam na ignore)





gape wrote on 07.09.2003 at 11:05:28:
um odraža tisto kar mi še nismo, kar še ne znamo - vemo.
temu vsemu jest na kratko rečem ego.
um je samo najsubtilnejša manifestacija tega 'neznanja'.
tko da ... ne gre se za popačeno sliko ampak za ogledalo, ki odseva samo tisto česar ni (v duši).








[quote author=gape  link=1036317172/0#0 date=1030897454]ego?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=92;sta...
tukile smo pa ogledalo shekal ... je preveč za pejstat.
recimo ... višji jaz se vidi v egu podobno kot v ogledalu ... vidi zrcalno sliko.
to ni isto, je zrcalno drugače.
dve plati istega kovanca.
odvisno od kje gledaš.
aleš je prov znanstveno zastavu reč ...
[/quote]





gape wrote on 31.10.2002 at 12:00:49:
osho mi je učeri povedu, da je u bistvu nespametno delat na odzivih, ker odzivi so samo ogledalo zavesti in če odzive spremenimo (zavesti pa ne) zavest tlačimo in jo porivamo v pozavest ... osho pravi: če si jezen, bodi jezen, ampak bodi jezen zavestno, zavedaj se tega in ko boš to ozavestil, tj zakaj je v tebi prišlo do tega odziva, takrat šele spremeniš odziv za vedno ... ga spremeniš, ker si ga sprejel u bistvu ... no ja sej tega se u bistvu ne da poveddat, to je treba dojet  

...

ker je odziv (izhod) vedno seštevek zavesti in okolice - bližnje in daljne (vhod), bližnja okolica celo, zaradi akcija-reakcija scene (ogledalo), zahteva od tebe da se odzoveš tko in tko, in takrat se tko tud odzoveš, je prav da se tko odzoveš, ampak ne smeš pa odziva prepustit egu, ampak ga moraš ti vodit, z zavestjo ... moraš bit zavesten takrat, kot pravi osho ...

...

Koliko se vam zdi pomembno, kako drugi reagirajo, ko ste asertivni?  
u bistvu me ne briga, ker če jih moti, ko mi gre asertivnost dobro od rok, in jo furam zavestno, in jih še kr moti, se gledajo direkt v ogledalo  





gape wrote on 06.10.2002 at 12:31:46:
okolica me je velikokrat označla vsaj za narcisa, da o egoistih in pogobnih sranjih ne govorim, gape.org je dokazovanje da temu ni tako, da so se motili vsi ki so me tko videli, sm jim bil samo ogledalo ... in sm tud danes, komurkoli kadarkoli, če le rabi to ...




gape wrote on 16.09.2002 at 09:09:36:
konvfliktov ni v razmerju, so v tebi, samo kažejo se ti skozi razmerje - ogledalo in to - senca tebe se ti kaže skozi odnos z nekom, in ta senca je tista, ki je ego ne priznava za del sebe.





ana wrote on 22.09.2002 at 08:48:27:
Ljudje pa ga še vedno niso razumeli.

Odkril je, da je postal ogledalo za druge, ogledalo, v katerem je lahko videl sebe.

»Vsakdo je ogledalo,« je rekel.

Videl se je v vsakomer, a drugi se niso videli v njem.







Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo*(Guest)
Guest




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #84 - 01.02.2006 at 10:38:39
 
Zanimivo..

Pak mislim, Rubikon se verjetno gledal le v stvar, stvar ogledalo ?
(z namenom,da bi spoznal višjo resnico), kaze ustrašil se,ko se je počasi začela prikazovat nič kaj preveč lepa slika. Rubikon, reci a je to bila stvar ogledalo ?

Quote:
< umetnost je od vedno odslikavala trenutno stanje duha ... resnico v ljudeh, jim postavljala ogledalo
 ...
< Vsakdo je ogledalo


Zelo pomembno je to, clovek je cloveku ogledalo.. a in umetnost je verjetno ogledalo.
Jaz osebno ne vem prevec o tem, razumem tu zadevu ovak, da to kar nas pri drugeme cloveku jezi da to clovek sam ima, samo sebi noce priznat. Verjetno je to to?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #85 - 01.02.2006 at 14:37:07
 
Ja, to je to. Drug drugemu smo ogledalo. In ker si odslikavamo tudi temne dele, je Sartre lahko upravičeno zapisal, da so pekel ljude okoli tebe. (Ni pa povedal, da so tudi nebesa lahko ljudje okoli tebe.)

Pa še nekaj glede ogledal. Mišljeno dobesedno. Torej o tistih na stenah.
Ste kdaj pomislili, da se v ogledalu pravzaprav vedno vidimo narobe? Narobe v smislu, da sta leva in desna ravno zamenjani. In ker nimamo simetričnih obrazov), so razlike lahko precejšnje. (Levo stran telesa nadzouje desna možganska polobla, odgovorna za intuitivno delovanje, desno stran pa leva polobla, ki upravlja logične operacije (če ni ravno obratno Undecided). Te razlike se potem poznajo tudi na telesu, še posebej na obrazu, ki je najekspresivnejši.)
Tudi (ali predvsem) zato najbrž sami sebi na slikah in filmih izgledamo tako drugačni. Sami o sebi imamo torej lahko zelo popačeno podobo, saj se vidimo drugače, kot nas vidijo drugi. No, vsaj večina. Večina se namreč veliko večkrat vidi v ogledalu kot na slikah ali filmih.
Meni se zdi to kar pomenljivo.

Gledanje sebe v ogledalu kot tehnika samospoznavanja najbrž temelji ravno na tej iluzoričnosti ogledala. In ker je zraven namera videti več, videti globlje, se nam pokaže tudi kaj iz globine. Iz nezavednega.

Zrcalce, zrcalce na steni, povej ...  Huh
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #86 - 01.02.2006 at 19:06:42
 
rubikon wrote on 05.01.2006 at 18:16:33:
Lep pozdrav vsem skupaj!Pa kar k bistvu:Malo prej sem se gledal v ogledalo z namenom,da bi spoznal višjo resnico,notranji Jaz,višji Jaz...kar ustrašil sem se,ko se mi je počasi začela prikazovat nič kaj preveč lepa slika...istočasno pa je moj pes med tem,ko sem se gledal v ogledalo začel lajat,bil pa je v drugi sobi.Opustil sem to,kar sem počel in odšel iz svoje spalnice v kuhinjo kjer je bil pes.Še vedno je lajal...TIHO!Sem zakričal in mama odvrne;Laja,kot ena mona v boben od stroja SmileyVprašanje je;Kaj je v resnici ogledalo?Hvala!



Prekletstvo ogledala je po moje zlo dobr opredelu lacan. Človek je edino bitje, ki se zaznava (tam pri ene treh letih) v ogledalu. Ve, da je podoba v ogledalu on, vendar se ravno z zvedanjem te lastne podobe v zrcalu odtuji od samdega sebe. Občutja niso več njegova občutja, ampak občutja podobe v ogledalu, vse doživljanje se preseli vanjo, človek izgubi sposbost avtentntičnih občutij, preda jih podobi in si  jih potem vse življenje želi preko neuspešne identifikaije s to podobo dobit nazaj. Ogledalo mu vzame dušo (tko po faustovsko), njego lajf je odtujen v  lajf  podobe v ogledalu, hladen in brezkrven, a mu je brezprizno predan, ker življenje brez podobe je zanj nezamisljivo....

(prosm koga, ki  pozna lacanovo zrcalno fazo, da me popravi)
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #87 - 02.02.2006 at 15:52:51
 
titud wrote on 01.02.2006 at 19:06:42:
rubikon wrote on 05.01.2006 at 18:16:33:
Lep pozdrav vsem skupaj!Pa kar k bistvu:Malo prej sem se gledal v ogledalo z namenom,da bi spoznal višjo resnico,notranji Jaz,višji Jaz...kar ustrašil sem se,ko se mi je počasi začela prikazovat nič kaj preveč lepa slika...istočasno pa je moj pes med tem,ko sem se gledal v ogledalo začel lajat,bil pa je v drugi sobi.Opustil sem to,kar sem počel in odšel iz svoje spalnice v kuhinjo kjer je bil pes.Še vedno je lajal...TIHO!Sem zakričal in mama odvrne;Laja,kot ena mona v boben od stroja SmileyVprašanje je;Kaj je v resnici ogledalo?Hvala!



Prekletstvo ogledala je po moje zlo dobr opredelu lacan. Človek je edino bitje, ki se zaznava (tam pri ene treh letih) v ogledalu. Ve, da je podoba v ogledalu on, vendar se ravno z zvedanjem te lastne podobe v zrcalu odtuji od samdega sebe. Občutja niso več njegova občutja, ampak občutja podobe v ogledalu, vse doživljanje se preseli vanjo, človek izgubi sposbost avtentntičnih občutij, preda jih podobi in si  jih potem vse življenje želi preko neuspešne identifikaije s to podobo dobit nazaj. Ogledalo mu vzame dušo (tko po faustovsko), njego lajf je odtujen v  lajf  podobe v ogledalu, hladen in brezkrven, a mu je brezprizno predan, ker življenje brez podobe je zanj nezamisljivo....

(prosm koga, ki  pozna lacanovo zrcalno fazo, da me popravi)    


hm ne vem … otrok najprej išče vzor pri starših, kasneje pa pri vrstnikih, v času pubertete naj bi menda človek v zadovoljivih pogojih odraščanja našel samega sebe. Če se to ne zgodi, se njegova pot iskanja nadaljuje, lahko traja tudi celo življenje, išče se (v ogledalu = v odnosu z drugimi) in preko teh počasi najde svoja občutja – samega sebe. Lahko pa se zgodi da se ne najde nikoli in živi sam sebi odtujeno življenje, brez da bi se tega sploh zavedal.



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #88 - 02.02.2006 at 18:48:48
 
vida wrote on 02.02.2006 at 15:52:51:
hm ne vem … otrok najprej išče vzor pri starših, kasneje pa pri vrstnikih, v času pubertete naj bi menda človek v zadovoljivih pogojih odraščanja našel samega sebe. Če se to ne zgodi, se njegova pot iskanja nadaljuje, lahko traja tudi celo življenje, išče se (v ogledalu = v odnosu z drugimi) in preko teh počasi najde svoja občutja – samega sebe. Lahko pa se zgodi da se ne najde nikoli in živi sam sebi odtujeno življenje, brez da bi se tega sploh zavedal.



Dejstvo je, da je identifikacija s podobo v zrcalu lahko le posledica otrokovega   socialnega razvoja, to je odnosa z drugimi. Druga živa bitja se pač ne idetificirajo z zracalno podobo zaradi nerazvitega socialnega življenja, ampak zato se tud od samega sebe ne odtujijo  oz. ohranijo zavest o enosti in avtetntičnosti s polno  sposobnostjo lastnih  občutij, tako jim jim ni treba cel lajf ob kreiranju  svoje zrcalne podobe hkrati gradit zavesti o avtentičnem  sebi...



Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #89 - 03.02.2006 at 09:18:38
 
titud wrote on 02.02.2006 at 18:48:48:
vida wrote on 02.02.2006 at 15:52:51:
hm ne vem … otrok najprej išče vzor pri starših, kasneje pa pri vrstnikih, v času pubertete naj bi menda človek v zadovoljivih pogojih odraščanja našel samega sebe. Če se to ne zgodi, se njegova pot iskanja nadaljuje, lahko traja tudi celo življenje, išče se (v ogledalu = v odnosu z drugimi) in preko teh počasi najde svoja občutja – samega sebe. Lahko pa se zgodi da se ne najde nikoli in živi sam sebi odtujeno življenje, brez da bi se tega sploh zavedal.



Dejstvo je, da je identifikacija s podobo v zrcalu lahko le posledica otrokovega   socialnega razvoja, to je odnosa z drugimi. Druga živa bitja se pač ne idetificirajo z zracalno podobo zaradi nerazvitega socialnega življenja, ampak zato se tud od samega sebe ne odtujijo  oz. ohranijo zavest o enosti in avtetntičnosti s polno  sposobnostjo lastnih  občutij, tako jim jim ni treba cel lajf ob kreiranju  svoje zrcalne podobe hkrati gradit zavesti o avtentičnem  sebi...



Kaže, da imajo druga živa bitja zadovoljiv naraven razvoj, kar pa za razvoj človeškega bitja glede na zgoraj opisana dejstva, ne moremo rečt ?!



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 19