Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 21656 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #15 - 24.11.2004 at 13:33:58
 
Lilith wrote on 24.11.2004 at 09:14:17:
Gape, jaz te tukaj čisto nič ne razumem.

verjamem
gre se bolj za to, da nekateri ljudje, ne dojemamo virtualne resničnosti, kot neko resničnost kjer lahko izživimo sebe, na načine na katere se v resničnosti ne bi izživljali ...
skozi to, nas tudi branje drugih ljudi, njih izkušenj ipd, če izhajajo iz neresnice (nalašč, al pa ponesreči) somewhat pojebe, saj pridemo do napačnih predstav - sklepov na neko temo ... kar mogoče ni tolk narobe ...
point je pač v tem, da če ti uporabljaš masko in komuniciraš z mano in jest tega ne vem, bom jest valjda pršu do nepravih zaključkov, + tega, bom na napačen način komuniciru s tabo (ki pa spet, ni nujno napačen, ampak lahko v danem trenutku edini pravilen).


Toni_Zamene wrote on 24.11.2004 at 09:22:15:
Zame je to tako - ker ni več "pravih" moških, ni več tudi "pravih" žensk. To kar zame dela moškega in žensko "prava" je zame DRŽA teh dveh. In DRŽA nima ničesar opraviti s trgovanjem ampak zahteva karakter. Če pa je to tako - potem to pomeni, da se moči po principu odločitve vzame primat tistega, ki odloča.

'pravi' moški
in 'prave' ženske
kaj je 'pravo'
je ženska ki je jin (čisti) prava ženska?
je moški ki je jang (čisti) pravi moški?

če mene prašaš, ne bo več 'pravih' ne moških ne žensk, tega zemlja več ne podpira ... idealno ti je da si pol pol ... uravnoteženje obeh polov v sebi.
to, seveda, naredi
moškega somewhat bolj ženskega
in
žensko somewhat bolj moško


ja ... in kle je pršlo do idijotizma (o tem sm že pisu)
in je o tem tud mojstr že govoru; ta emancipacija in to (jin je sprejemanje in jang je akcija),
je povzročila to da so ženske MNJOGO bolj v akciji kot bi bilo potrebno. zarad tega so tud moški postal MNJOGO sprejemajoči.
do tuki vse lepo in prov, če ne bi na sceno uletu idijotski ego (ženski v tem primeru), kateremu nikoli ni zadost (egu, ne ženskemu egu) ...
in ženske so postale moški ... egiči ...
moški pak ... copate

kar bi blo vse lepo in prov, če nas ne bi vseh po vrsti zahbal v drugo skrajnost ...


mojster podobno reč obrazloži takole:
***
Mojster modrosti Hilarion pravi
***
Mimogrede bi vas vprašal, drage moje dame: kje pa imate svoje priveske? Saj ne mislite tako kot jaz, da imam sicer rad fante, vendar le kot sodelavce, mar ne? Ne mislite tako, ne? Ali pa, kdo ve? Da, marsikatera tako misli. Malo spremenite ta odnos do tako čudovitih bitij, kot so moški. Z malo pameti sicer, vendar z izjemnimi, sicer potlačenimi kreativnimi sposobnostmi. Pa naj mi oprostijo, vsi enaki tukaj spola kot jaz. Ne mislim tako resno, vendar vseeno. To naj bi bila spodbuda. Potrebno bi bilo več sodelovanja med nasprotnima spoloma, malo več medsebojnega spoštovanja, če še veste kaj je to. Verjetno ne. To je nekako splošen civilizacijski vzorec, ki pa se je močno vkoreninil prav na tem področju, kjer živite. Ta vzorec je takšen: emancipirana ženska mora izraziti vse tisto, česar prej ni mogla, moški pa se seveda bori proti temu. In kaj se zgodi? Totalna disharmonija med pari. Tako se jin in jang princip lahko izmenjujeta kvečjemu v istospolnih parih. Ženska ne mara biti več v jin položaju, moški noče biti v jin položaju. Ženska želi biti v jang položaju, moški si ne upa biti v jang položaju. Ja dajmo no! Ti vaši odnoski, ki vam ustvarjajo toliko nesporazumov v "kravželjčkih", tako nepomembnih, tako bedno nepomembnih. Lahko bi se vsaj malo več zabavali ob tem, a ne - vi padete v simpatijo s tem in si to vzamete kot osnovni življenjski problem. Pa dajte no! Lepo vas prosim. To ni način, kako bi se lahko kaj razrešilo. Rešitev je sila preprosfa: usmerite se bolj v solo. Saj razumete, ne? Bodite bolj jin in jang za sebe. Skozi vaše lastne akcije in skozi lastno sprejemljivost te akcije se potem dogodi ravnovesje. Zunanji svet pritegne akcijo in vspostavi se ogledalo, ki sledi temu, kar ste storili znotraj. Skratka, usmerite se bolj v SEEEBEE, v svoj lastni proces ali "njbl". Karkoli že.
***
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #16 - 24.11.2004 at 13:41:18
 
gape wrote on 24.11.2004 at 13:33:58:
point je pač v tem, da če ti uporabljaš masko in komuniciraš z mano in jest tega ne vem, bom jest valjda pršu do nepravih zaključkov, + tega, bom na napačen način komuniciru s tabo (ki pa spet, ni nujno napačen, ampak lahko v danem trenutku edini pravilen).




Točno to se meni zdi fascinantno: zakaj se (v mojem primeru, pa tudi sinja ima očitno podobno izkušnjo) moškim zdi odveč žensko resno jemati, moškega pa brez zadržkov resno vzamejo.  Saj Tonijeva in ixtlanova razlaga marsikaj pojasnita. Bi me pa tvoje mnenje tud zanimalo.


Devi, jaz sem skor ziher (saj čisto ziher ne morem bit nikoli), da sem avtentična. Res pa je, da odkar sem bila razumljena kot moški, pišem v sedanjiku- tako da še naprej skrbno skrivam spol. Smiley In to iz tega razloga, ker tudi mene zanima razplet. A bo večino moja etika pričela motit, ali bo tolerirana, ker sem pač sprejeta v t.i. moški klan.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #17 - 24.11.2004 at 13:52:03
 
gape wrote on 24.11.2004 at 13:33:58:
verjamem
gre se bolj za to, da nekateri ljudje, ne dojemamo virtualne resničnosti, kot neko resničnost kjer lahko izživimo sebe, na načine na katere se v resničnosti ne bi izživljali ...


evo ti ga na še moj lonček zraven

različni spletni forumi imajo različna pravila. Gape forum ima načelo, da se ne uporablja dvojnih nickov. Zato  ima forumska sinjeoka izdelano osebnost.

In ko je forumska sinjeoka spoznala forumske osebe v real lifeu, je vsaj pri nekaterih ugotovila en tak fajn razkorak med forumsko osebnostjo in dejansko osebo. Razlika je čisto ista kot razlika med besedami in dejanji...

Po sinjeokinem mnenju in po mnenju ******* pa so besede cheap.

Dojemanje VR, ki si ga opisal je le tebi lastno - ostalih dojemanj pa je eno malo morje, katero dojemanje je najbolj zveličavno pa itak veš, saj podpiraš free source  Wink

kar se tiče jin in jan. Pri eni temi nekoliko bolj spodaj smo se pogovarjali, dan obstajata dva ženska principa. Kateri pa je pravi?

Moški so danes še vedno lahko "moški", toda vsaj povprečnemu slovenčku okoli 30ih se ne ljubi izviti iz podobe puer aeternusa.(pa da ne boš slučajno mislil, da govorim o tebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #18 - 24.11.2004 at 13:54:21
 
Lilith wrote on 24.11.2004 at 13:41:18:
zakaj se (v mojem primeru, pa tudi sinja ima očitno podobno izkušnjo) moškim zdi odveč žensko resno jemati, moškega pa brez zadržkov resno vzamejo.  

ne vem zakaj maš tako percepcijo, to o resnosti in neresnosti ... si zihr da te ljudje tko percipirajo kot ti sklepaš?

bom pa reku tko, ne vem kako je z drugimi, ampak jest berem text ... brez med vrsticami.
tisto kar je zapisano med vrsticami je moja in samo moja percepcija tistega ki je pisal. in to osebna pecepcija za povrh. definitvno pokvečena. somewhat.
namest tega ... med vrsticami, jest rajši uporabim izraz začutit tistega ki piše.
vedno obstaja mešanicam (seštevek), v tem kar pišem pol, med temi percepcijami (z različnih nivojev bi lohka reku), trudim pa se brat tisto kar je napisano.
včasih kdo napiše tko, da se odpre pri tem in to tudi odkrito zapiše (ponavad med vrste) ... tm včasih pol pišem iz tega kolkr sm začutu - nedelovanje smo rekl temu včasih. tuki pa (spet) nastane problem, nedelovanje namreč predpostavlja govorjenje resnice. resnica boli - poslušalca. ko poslušalca zaboli, zaboli tud govorca. ko govorca enkrat zadost boli, mal manj govori.
al pa velik manj ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #19 - 24.11.2004 at 14:05:31
 
no ja sinja no
jest pač nisem predstavnik 'večine', zato pač ne morem pisat tko kot bi večina hotla in tud dojemanje nekaterih reči je samo meni lastno.
mene NE interesira kolk cheap so tvoje besede, mi je pa pomembno da ko se z nekom neki menim, da se menim o čimvečji resnici (in če jest sklepam na osnovi vsega napisanega da je to moški, a ono je ženska, to pak ni neka blazna resnica, čak bih moga reči, je laž; gape je pa na laži zlo občutljiv, sploh na tiste v njegovi okolici - bližini).



jin nima dveh principov
lahko maš v jinu spet dva podprincipa ki pa sta spet jin in jang
lahko mi daš link da vidm o čem ste to govoril ...



*puer aeternusa*
meaning what?




pa še tole, sm prej spregledu
Lilith wrote on 24.11.2004 at 13:41:18:
Devi, jaz sem skor ziher (saj čisto ziher ne morem bit nikoli), da sem avtentična. Res pa je, da odkar sem bila razumljena kot moški, pišem v sedanjiku- tako da še naprej skrbno skrivam spol. Smiley In to iz tega razloga, ker tudi mene zanima razplet. A bo večino moja etika pričela motit, ali bo tolerirana, ker sem pač sprejeta v t.i. moški klan.

skrivanje (česarkoli) žge energijo
razplet : skor zihr te bojo nabrcal ko bojo ugotovil da si se skrivala ... prej k boš povedala drugim kako in kaj, več šans maš da te bojo sprejel ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #20 - 24.11.2004 at 14:16:08
 
gape wrote on 24.11.2004 at 14:05:31:
mene NE interesira kolk cheap so tvoje besede, mi je pa pomembno da ko se z nekom neki menim, da se menim o čimvečji resnici (in če jest sklepam na osnovi vsega napisanega da je to moški, a ono je ženska, to pak ni neka blazna resnica, čak bih moga reči, je laž; gape je pa na laži zlo občutljiv, sploh na tiste v njegovi okolici - bližini).




ja ja gape, resnica je tisto, da svoje ideale izživiš v dejanjih, ostalo je pa neresnica

koliko so moje besede cheap, ... oziroma v tvojem besednjaku : koliko so moje besede resnične?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #21 - 24.11.2004 at 14:19:04
 
gape wrote on 24.11.2004 at 14:05:31:
prej k boš povedala drugim kako in kaj, več šans maš da te bojo sprejel ...


A si ti sploh prebral, o čem pišem oz. kaj je point tega topica? Se mi vse bolj zdi, da ne. Undecided

Še enkrat , posebej zate: moja izkušnja je, da sem sprejeta ravno zato, ker ne vedo, da sem ženska.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #22 - 24.11.2004 at 14:25:27
 
Lilith wrote on 24.11.2004 at 14:19:04:
A si ti sploh prebral, o čem pišem oz. kaj je point tega topica? Se mi vse bolj zdi, da ne. Undecided

Še enkrat , posebej zate: moja izkušnja je, da sem sprejeta ravno zato, ker ne vedo, da sem ženska.


he he he Lilith, pojedla si prepovedan sad spoznanja, zdaj te bodo pa še izgnali iz raja.

Kaj hudiča tebe briga kaj in kako je biti moški v moški družbi ... you have to be born in it

aja gape .. puer aeternus pomeni večni mladenič
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #23 - 24.11.2004 at 15:41:52
 
sinjeoka wrote on 24.11.2004 at 14:25:27:
he he he Lilith, pojedla si prepovedan sad spoznanja, zdaj te bodo pa še izgnali iz raja.

Kaj hudiča tebe briga kaj in kako je biti moški v moški družbi ... you have to be born in it



ta je pa dobra  Wink

Grin Grin Grin
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #24 - 24.11.2004 at 15:49:10
 
nism jest nikol prjavu da so besede čip sinjeoka, o kontextu pa ne bi glih ...

men pač beseda tko kot je postavljena velik pomen.

jest vsega ne rabim sprobat na svoji koži. več. lahko komu sm pa ke že kej verjamem.
fejst. zato me pol zmoti laž.

ne vem no ... men je to popolnoma simpl ... samoumevno provzaprov ...



sm prebral lilith, pa se  mi un point ni zdel zanimiv ... mi je žal ... v pointu pa sm najdu en zanimiv aspekt ... o tem sm neki napisu ...


mi je žal da nism napisu tistga kar si ti prčakvala ...


tvoja izkušnja je tvoja izkušnja
jest izkušnje na to temo nimam ...
kaj naj ...
iskat je ne grem ... ženski aspekt spoznavam v svoji partnerici ... mi je ql ...




Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #25 - 24.11.2004 at 16:29:06
 
Lilith wrote on 24.11.2004 at 08:46:36:
Eno zanimivo dogajanje nameravam deliti z vami. Torej, ker mi je tukaj na gapetu zadnje čase dolgčas, sem šla na druge forume pogledat. In na enem od teh se zapletem v eno temo s področja medosebnih odnosov. Prijavljena sem z nevtralnim nickom (ki bi lahk bil tako moški kot tudi ženski). Torej, pišem jaz tam v skladu z mojo življenjsko orientacijo in etiko (saj me že malce poznate  Smiley ), pri tem pa pazim edino na to, da krotim svoje čustvene odzive. Se zgodi sila zanimiva stvar. Eden glavnih debatnikov me prepozna in določi za moškega in kot takšna pričnem tam uživati precejšen ugled. Kar me spravlja v smeh je pa to, da se na tem forumu, celo znotraj iste debate najde tudi kakšna ženska, ki piše iz meni sorodnega etičnega izhodišča, a so tele ženske deležne povsem nasprotnih odzivov s strani moških - od provokacij, neupoštevanja, omalovaževanja, podtikanja.
In moram priznati, da prvič v življenju s polnim zavedanjem prepoznavam privilegije moškega spola. In zelo uživam v tej točno določeni "moški" vlogi. Predvsem zato, ker ob podajanju čisto istih vsebin nisem zavrnjena kot se to pogosto dogaja v ženski vlogi.

Me zanima, če ste že kdaj doživeli podobno izkušnjo ali vsaj prepoznali razlike v obravnavanju različnih spolov (lahk tudi v življenjski situaciji). Pa če ste si kaj skušali razlagati, zakaj je temu tako.


Vidim, da je  identita. ki si so jo nadela, nate delovala  zelo sproščujoče. To nima nobene veze z virtualnostjo, tvoja ideniteta je  bla dejasnko drugačna in osvobajujoča, ker si samo sebe perceptirala kot moškega. Za to doživetje ti ne bi blo  treba it na internetne sobe,  to izkušnjo lahko podoživiš  intimnosti domače kamrice, če si nadeneš kašen izrazito moški kos garderobe (za moškega je to še laže,  zadošča že npr. šminka).

To je čist preprosta psihološka finta, da se ti  s pomočjo ene zunanjega identifikacijskega sredstva  odpre v teb cel jez enih zadržanih pa zatejenih občutij, ki si jih  prisljen vzdrževat zaradi stereptipov o moškosti in ženskosti. V bistvu nasprotnega spola  v seb v tem primeru (če nisi  v javnosti, tko kot v bistvu tud ti nis bla, saj si bla moški samo zase za svojim računalnikom) sploh ni trebai igrat (saj bi  itak igral samo svoj stereotip o nasprotnem spolu ), ampak samo na polno čutiš to, kar dejansko si, enost  moškega in ženskega.

Upam, da me nis napačno zastopila. Bom probov najt tist  strokoven tekst, po katermu sem tole na pamet spisal, da ne boš jemala  to pisanje za provokacijo.            
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #26 - 24.11.2004 at 17:55:25
 
titud wrote on 24.11.2004 at 16:29:06:
Vidim, da je  identita. ki si so jo nadela, nate delovala  zelo sproščujoče.


Vidim, da le redki razumejo, da si nisem nadela moške identitete. Kot takšno (z moško identiteto) so me prepoznali drugi. Jaz še zmeraj pišem točno tako kot čutim - jaz- Lilith.

Fino se mi zdi le to, da sem pogruntala v čem je finta tega, ali sem s prispevkom sprejeta ali zavrnjena od moških. V mojem domnevnem spolu. Roll Eyes
Ampak nič hudega. Očitno je tud tej (kot številnim predhodnim debatam) usojeno, da se bomo tle menili o vsem drugem, samo o dejanski razliki med spoloma ne.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #27 - 24.11.2004 at 19:56:30
 
Lilith wrote on 24.11.2004 at 17:55:25:
Vidim, da le redki razumejo, da si nisem nadela moške identitete. Kot takšno (z moško identiteto) so me prepoznali drugi. Jaz še zmeraj pišem točno tako kot čutim - jaz- Lilith.

Fino se mi zdi le to, da sem pogruntala v čem je finta tega, ali sem s prispevkom sprejeta ali zavrnjena od moških. V mojem domnevnem spolu. Roll Eyes


Ni bistveno, a si si namenoma nadela moško identiteto ali pa je to kar ratalo. Očitno se je folk obesu na tisti del tebe, ki ga je razpozanal kot moški. To ti je omogočlo,  si se kot ženska  ob tem  počutla si  polnejšo, ne da bi se blo teb treba dejsko  spremenit v moškega oz. v njegov stereotip,  tko kot to nardi trasvestitka ali pustna maškara.    


Quote:
Ampak nič hudega. Očitno je tud tej (kot številnim predhodnim debatam) usojeno, da se bomo tle menili o vsem drugem, samo o dejanski razliki med spoloma ne.


Namen debate o dejanski razliki med spoloma je po moje v tem, da bi polnosti izživel vsak svojega. Tega pa ne more, če je ujet stereotipe o lastnem spolu, kaj šele o drugem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #28 - 24.11.2004 at 21:47:29
 
Lilith wrote on 24.11.2004 at 14:19:04:
A si ti sploh prebral, o čem pišem oz. kaj je point tega topica?


titud je pozabu povedat eno stvar, k sem se jo jst prou od njega naučila, torej, če ti tko doživljaš to zadevo je to tvoja realnost. hočm rečt, da ti tuki pričakuješ, da bomo skladno s tvojo percepcijo govoril izključno o razliki med spoloma. vsak pa lahko vidi point tega topica drugje. tolk o tem.

Lilith wrote on 01.01.1970 at 01:00:11:
Vidim, da le redki razumejo, da si nisem nadela moške identitete. Kot takšno so me prepoznali drugi.


... in ti z molkom vzdržuješ/podpiraš njihovo zmotno mnenje ... opustitev ravnanja is the term ...

Sicer pa menim, da je možno, da zadeva ni nastala zaradi razlike med spoloma ampak zarad čist takega komunikacijskega bondanja. stvar moči. ker si je ta vplivna oseba izbrala prav tebe (in tvoje strong opinions) ti je šerala mal moči. in ker si že na položaju lahko še kej zlobiraš ipd. asociacije ... Če pa se sedaj razkriješ, ti bo po mojem mnenju definitivno padel ugled, pa ne zato, ker si ženska.

Ravnozato ker je to stvar bondanja se mi zdi spol tuki irelevanten. Tko kot sem si jaz, če se spomniš v svoji domišljiji naredila konstrukt, da ti sploh nisi ti, pa je spet titud prišel z eno pametno, da v bistvu to sploh ni važn, glavno, da si realna, al neki takega je blo. Sicer je pa odvisno od ravni tistih na tistem forumu s katerimi komuniciraš, če bodo/bi to tut tko razumel ali bodo pač užaljeni. Lahko še ta experiment narediš. Al pa tut ne. Lahko neki časa neguješ ta svoj aspekt, da se nasitiš te izkušnje in da tudi tem svojim neki daš. It was meant to be, perhaps ...

No, pa če se le za trenutek posvetim načinu ... da obstaja razlika med spoloma and stuff ... so to stereotipne stvari, ki živijo, ker jih tudi mi hranimo. Kolikokrat pa v ženski družbi kej pavšalno čez moške leti ?! Verjetno je nek del naše psihe tak, da v primeru, da ni drugih osnov za bondanje, zarad nekega občutka pripadnosti in varnosti obes pač na spolno pripadnost/enakost/različnost. Je čist humano. Kot je nekdo tukaj zapisal: May I join your group?

Lp.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #29 - 24.11.2004 at 21:59:14
 
Mae wrote on 24.11.2004 at 21:47:29:
titud je pozabu povedat eno stvar, k sem se jo jst prou od njega naučila, torej, če ti tko doživljaš to zadevo je to tvoja realnost. hočm rečt, da ti tuki pričakuješ, da bomo skladno s tvojo percepcijo govoril izključno o razliki med spoloma. vsak pa lahko vidi point tega topica drugje. tolk o tem.




Jaz sem v bistvu pričakovala, da se bodo predvsem moški upirali videnju pointa topica, ker je to za moško identiteto lahk pač precej boleče.
Tako da je tale tvoj prispevek prav zanimiv.
Je vredno razmisliti tudi o tisti tezi, da naj bi nekatere ženske (Evine potomke menda) funkcionirale po principu, ki ga je sinja poimenovala"ženska ženski prasica".
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5