Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 19
(Read 79047 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #60 - 16.05.2004 at 23:42:40
 

Če je bog, je tut hudič.
In je hudič, če je bog.

8)
ARS


PS: In če ti je useglih ... ni hudič, da te bosta kr oba lepo pr gmah pustla.   Grin
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #61 - 17.05.2004 at 03:34:36
 
Smileyod kod prihaja zlo? zlo je inerpretacija uma, ki ne vidi celote.Izvor zla  ustvari v hudiču, izvor dobrega pa v Bogu.
Problem pa s tem ni rešen, ker bi po tej logiki tudi hudiča ustvaril Bog. Torej pride tudi zlo od Boga.
Če pa Bog ni ustvaril hudiča , obstaja svet po dveh počelih in je problem nerešljiv.
Bog je enovit , nedvojen.Samo Bog  je.
Delitev pojavov na dobre in zle je poljubna in trenutna.
Dobro se spremeni v slabo in obratno.Kar je za ene dobro , je za druge slabo.Kar si obsojal na začetku življenja , na koncu sprejemaš.
Dobro in zlo sta človeška koncepta   in NE BOŽJA...
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #62 - 18.05.2004 at 11:19:27
 
Na webu so mi pokazali posnetek o obglavljenju Nicka Berga. Ko sem videl posnetek, sem ga fizično občutil...hudiča.
Back to top
 
 
IP Logged
 
strah
Guest




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #63 - 18.05.2004 at 11:31:46
 
en_bk, daj link.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #64 - 18.05.2004 at 11:37:16
 
sem ga ta moment pozabil
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #65 - 19.05.2004 at 09:12:46
 
Hudičeka ni Exo, hudiček je samo v takih glavah, kot je tvoja  Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #66 - 19.05.2004 at 10:20:58
 
Quote:
Hudičeka ni Exo, hudiček je samo v takih glavah, kot je tvoja  Grin Grin Grin Grin Grin Grin


Verjetno bo res  držalo to, morda gre za projekcijo, da drugim pripišemo diabolične poteze, ki jih zapazimo pris sebi in jih skušamo odriniti, ampak to je bolj verski diskurz, ene vere priznavajo "hudičeka", druge ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #67 - 19.05.2004 at 13:02:50
 
Quote:
Hudičeka ni Exo, hudiček je samo v takih glavah, kot je tvoja  Grin Grin ....
       
Hudičeka ni, huhičeka ni ........  - kako to lepo poveš Kr_eden  8)  

tuki si najbolj kdaj je mogoče kaj enostavno ( brez argumentov ) trditi

( še bolj če ima zabave  Grin Grin )

zdiš se mi preveč len  ...?  včasih ko pustiš kaj resen je lepo in vreden brati
jaz NIČ ne trdim da 100% je, a za hudiča da obstaja ne trdim bolj od ......  60% ???

kaj je to kar ti bolj veš o 'hudiču' , kaj to mi v glavah imamo - poveš nam vse ?  Tongue Tongue

(če bo trebalo odgovorila ti bom za nekaj časa, kdaj spet pokukam v ta forum, LP Wink )
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo2
Guest




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #68 - 15.06.2004 at 13:05:32
 
kaj je s tem forumom, ne more se postat ???

(jučer z večera in danas jutri)

Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #69 - 16.06.2004 at 14:34:58
 
Kr_eden, kaj te moti ...

(`'·.¸(`'·.¸*¤*¸.·'´)¸.·'´)  
«´¨`·.¤*Metulčica*¤..·´¨`»  
 (¸.·'´(¸.·'´*¤*`'·.¸) `'·.¸)

Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #70 - 15.07.2004 at 11:01:33
 
Jaz sem začela brati linke v Dvojniki/ Izventelesne izkušnje, (hvala Smiley), in najdem takoj omenuto knjigo Pogovori z Bogom,  in nekaj kaj je o temi 'duse dvojcice' pisal Urban
moram to tuki malo komentirati ..

Pogovori z Bogom in new age med drugim, (pametnim), zadevam splošno povedajo tudi da bomo vsi ljudje vedno napredovali...
baje časa za to napredovanje proti Enosti imamo kolikor hočemo...
nima 'pekla' itd...  Tako, če sem dobro razumela, je to zadevo razlagal Urban

meni je zelo smešno in bedasto
Tolik ni ni smešno.. Sad ...ne moremo se smejat ker vsi čutimo na lastni koži že zdaj, tuki, da pekel obstaja
ne bom takoj to bolj komentirala ..
ja... ni to ni tolik lahek pak vendar ne morem verjeti da je sploh potrebno razlagat tega ljudim ki mene, ali vedo, da duhovna realnost obstaja .... tak je tuki lepo viden vpliv Lucifera .. Sad Angry  Undecided

zdi se mi čudno če je duhovnu realnost na takšen način razumel Urban ki je tolik zanimivega napisal???
a morda jaz ne razumem? hm.. a Urban ni tuki in ne more mi razložit Undecided
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #71 - 15.07.2004 at 12:02:52
 
Mislim da bi bilo dobro za začetak, in vedno, to naj fajn razlikojemo kaj je duhovna in telesna evolucija človeka a kaj je to zadeva 'rešiti se'

Kdo verjame/ ve, da duhovna in telesna evolucija človeka obstajajo ne mora z tem avtomatski ugotoviti da tudi Bog obstaja.. z tem tud ne Hudič..

Duhovna in telesna evolucija, če vanjo verjame, nekaterem more meniti da sam ima moč, da ima v lasti lastni impulz razvoja,  in če je tako ni mu treba rešiti se ker je itak vse to kar je zdaj, sam želel in sam ustvaril Grin Grin   Cheesy
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Tyne
1
*
Offline

don't worry, be happy!!

Posts: 37
ljubljana
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #72 - 02.10.2004 at 20:35:41
 
MA KAKSN HUDIC LUDI MOJI
NBENGA HUDICA NI NA TEM NE NA ONEM SVET
PROSM LPO NE MI SANAT ZA VSE SRANJE SO SI LDJE SAMI KRIVI KAJ A JE BUSHA SLUCAJNO HUDIC OBSEDU?? JST NKER ROZICKOV NE VIDM PA REPA TUT NE PA IZ USES SE MU TUT NE KADI PA NA KLEKU GA SE NBEN NI VIDU Wink
KER C JE KDO NA TEM SVET HUDIC POL JE TO ON
Back to top
 

SHAOLIN 4EVER
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #73 - 03.10.2004 at 12:48:32
 
Tyne wrote on 02.10.2004 at 20:35:41:
MA KAKSN HUDIC LUDI MOJI
NBENGA HUDICA NI NA TEM NE NA ONEM SVET
PROSM LPO NE MI SANAT ZA VSE SRANJE SO SI LDJE SAMI KRIVI KAJ A JE BUSHA SLUCAJNO HUDIC OBSEDU?? JST NKER ROZICKOV NE VIDM PA REPA TUT NE PA IZ USES SE MU TUT NE KADI PA NA KLEKU GA SE NBEN NI VIDU Wink
KER C JE KDO NA TEM SVET HUDIC POL JE TO ON

Krjavelj ga je vidu in napol presekal...
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #74 - 22.11.2004 at 13:11:20
 
Tyne,  glede Busha strinjam se s teboj, ni dobro to kar dela..., pač so do mene prišli tud komentarji da bi mister G. Bush mogoče bil antikrist..
jaz pa bi rekla da je on mogoče en od ljudje ki so priprava za Antikrista (?)
nekaj o Antikristu:

Janezovo 'Razodetje'/ Apokalipsa, omenja  prvega Antikrista, pravzaprav -  'Žival' (prvo in drugo 'Žival')
'Prva Žival'  'izhaja iz morja'  in 42 meseca Žival  bo dobila od 'Zmaja'  ogromno oblast in moč na Zemlji, pač moč da gre u boj z svetnikim in da zmaga svetnike.. Undecided  a vse to v službi Hudobnih duhov/ Padlih Angela  ( v Janezovem textu piše -  v službi 'Zmaja' ,  a jaz bi rekla to pomeni v službi Sorata/ Azurasa , ali Ahrimana, ali Lucifera, a mogoče ta  'Žival'  bo v službi vseh obstoječih Hudobnih Duhov...) Vsa Zemlja, ker je bila začudena vsem, podložila se Zmaju ker je dal takšnu oblast Živali, tud se podložila in Živali ker so se bali moči katero je Žival dobila.

'2. Žival' -  to je eden človek kateri bo 'izhajal iz tla'  in imel bo ogromno oblast in moč na Zemlji, in ustvarjal bo ČUDEŽE.  (Čudeži so velikokrat vpliv Hudobnih Duhov... VSI Duhi imajo moč narediti čudež...)
 človek-Žival  bo imel ogromno oblast in moč katera je pravzaprav oblast prve Živali. V stiko je z prvom Živali, in sili vse ljudje da se podlože 1.Živali, da ji bodo podložniki.
človek-Žival bo uspel da vsi ljudje na roko ali čelo dobijo žig brez katerega nikdo ne bo mogel nič ne kupiti, ne prodati...

Apostol in evanđelist Janez tuki omenja katero številko ima človek-Žival ....
                       njegova številka je  666  
Napisal je še da je treba biti moder....  da kdo ima um je treba uganiti zagonetku te številke....

[Janezovo 'Razodetje 13, 1-18   (in dalj v textu se poveda o 'Živali..)]

Torej Tyne, se strinjam da so in ljudje sami sebi krivi, pak ne le ljudje, nekdo, drugi entiteti tudi vplivajo, (ali je vplivajo od znunaj ali od znotraj ne zdi se mi zdaj precej važen).
Če mene bo kdo vprašal o Hudiču leta in leta kasneje, verjetno bom spet rekla kot zdaj- verjamem da Hudič obstaja
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 19