Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9
(Read 32285 times)
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #60 - 10.11.2003 at 21:22:11
 
Sploh ne.

In sploh ne mislim da je to vse kar imaš za povedat, a a, niti slučajno, vrjamem da imaš puno toga, sam stari, si videl da gre brez "posebne mape" a?, gre ne?  
Ej, stari, princip morda?, če drugi nimajo posebnih map, in se  vseeno razpisujejo, širijo modrost, rešujejo, razsvetlujejo, kažejo pot....    potem lahko tudi ti.
A ne?

In če ne, kaj te dela takšnega oz. to tvojo religijo da ne more dihat v isti mapi z ostalimi?

Ste samo eni zmed.


Z spoštovanjem, Dylan Dog
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #61 - 10.11.2003 at 22:40:18
 
Samson wrote on 10.11.2003 at 20:48:30:
Krščanska pot je življenje po Evangelijih, po učenju Svetega pisma in to v občestvu, ki mu pravimo Cerkev. V bistvu je krščanska pot Kristusova pot...

Kako pa veš katera je Kristusova pot?
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #62 - 10.11.2003 at 23:16:05
 
Opažam, da eni tukaj samo pišete z vedno istimi sintezami proti krščanstvu, redko kateri tule od vas, pa ima v rokah resnično oprijemljiv post.  
Obenem skoraj vsi po vrsti ne dojamete da je še vedno govora o novem direktoriju, Krščanstvo, houndayizem, Islams, budizem, verske sekte.  To pomeni, da bi bilo pametneje o tem govoriti še naprej in ne že na začetku pohoditi krščanstva kot Samsona obenem.  
Seveda ne gre pozabiti da so bile naše babice, naše mame prave katoličanke, živele so po vaščanskih tradicijah in načelih, ki jim ga je nudila cerkev.  Rodile so se naše mame, naši očetje, potem pa že mi.
Kaj se je spremenilo?  Ženske so postale emancipirane, šle so delat v tovarne, izborile so si volilno pravico, medtem ko so otroci ostali domala na cesti vzgajani po meščanskih načelih, ki se precej razlikuje od vaščanske pristnosti kjer še vedno molijo Oče naš pred obedom.  Prej kmetice, sedaj tovarniške delavke so pozabile na krščanska načela, za kaj drugega se mnoge niti ne zanimajo, ter se tako iščejo v sodobni družbi. Padejo v depresije, potrošniška družba jim je mnogim zaprla vse poti, na koncu pa se ena za drugo pred spanjem križa in  si tiho priznava da skozi življenje ni ravnala pravilno.
Bržkone je otrok zapadel v kruto družbo. Ne spoštuje jo kot matere, kar se v prejšnjem času ni dogajalo tako pogosto.
Takšna ženska je poleg podobnega moškega naravnost  originalna podoba para v pred ločitvenem postopku, le teh pa je danes kot vemo veliko in več kot toliko.  
Prišel sem torej iz starih časov do današnjih dni. Morda sem komu odprl oči da cerkvena starokopitnost v vsakem pogledu le ni tako destruktivna za ljudi.  A vendarle. Ne govorimo o cerkvi. Govorimo o novem direktoriju, ki nekoč bo. Obstaja le vprašanje časa kdaj bo to, saj na nekaj podobnega, na neko prispodobo tega  sem pred letom in več  opozoril že v zaprtem delu foruma.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #63 - 10.11.2003 at 23:35:12
 
Tole napisano je ok, se strinjam, ker pač vidim, da ne zasopiš in kao že skoraj žaluješ za očenašim in križanjem, ti predlagam, da si prebereš eno zelo dobro knjigo, ki ti bo odprla oči in boš dobil uvid v to zakaj je danes tako, kAm gremo in še mnogo več boš dobil od te knjige.

Knjiga nosi naslov BHAGAVAD-GITA

Križar Kreden.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #64 - 10.11.2003 at 23:47:19
 
Quote:
Tole napisano je ok, se strinjam, ker pač vidim, da ne zasopiš in kao že skoraj žaluješ za očenašim in križanjem, ti predlagam, da si prebereš eno zelo dobro knjigo, ki ti bo odprla oči in boš dobil uvid v to zakaj je danes tako, kAm gremo in še mnogo več boš dobil od te knjige.

Knjiga nosi naslov BHAGAVAD-GITA

Križar Kreden.



Ti ne zastopiš.  Eno je delovati po načelih krščanstva in drugo je negativno delovanje cerkve kot institucije.  Četudi ne deluješ po našelih krščanstva temveč kot posameznik s čisto vestjo, nisi daleč od tistega za čemer se romarji plazijo za to in tisto cerkvijo.  
Toda mnogi čiste vesti nimajo, zato jim je zadnji izhod cerkev, ker nimajo dovolj umskega orodja, da bi se oprijeli te ali one preporste življenske zapovedi.

Hvala za predlagano knjigo. Prepustim ti jo v ponovno branje. Svetih knjig ne berem.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #65 - 11.11.2003 at 00:23:44
 
sidha wrote on 10.11.2003 at 22:40:18:
Kako pa veš katera je Kristusova pot?

To je vendar povedal Kristus sam. Jaz sem se pa nekako za to pozanimal. Imel sem odprte oči in ušesa. Kdor hoče stopiti na Krisusovo pot, mora poslušati, sprejeti njegovo učenje in živeti skupaj s Kristusom.

Vedeti, kaj je Kristusova pot, niti ni težko, mnogo težje je po njej hoditi, jo živeti.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #66 - 11.11.2003 at 00:38:05
 
DylanDog wrote on 10.11.2003 at 21:22:11:
....sam stari, si videl da gre brez "posebne mape" a?, gre ne? 

Dylan Dog Cheesy

Ne, v bistvu ne gre. Saj vidiš, da ti ne uspe dojeti bistva stvari, pa bi bilo potrebno zadeve bolj sistematično obdelati. Vse, kar je pri tebi povsem jasno, je to, da si proti direktoriju iz povsem patoloških nagibov.

Quote:
Ej, stari, princip morda?, če drugi nimajo posebnih map...

Kako da ne? Ko dežja je raznih posebnih map tu na tem forumu, tudi takšnih z dokaj zmedeno ali manj zanimivo vsebino! Pa prav nobena obstoječa mapa na tem forumu ni tako pomembna za naš slovenski prostor, kot bi bila posebna mapa za krščanstvo. Pa to ve sleherni blentonja.
Torej ste zagrizenci a priori proti. Ste proti dobremu.

Quote:
Ste samo eni zmed.
Bo držalo, če govoriš o meni. Če pa govoriš o nas kristjanih, pa smo za zdaj absolutna večina izmed vseh. Prav vsi tukaj, razen mogoče kakšne velike izjeme, pa dolgujemo svojo omiko krščanstvu. In to je dovolj dober razlog, da bi nas moralo krščanstvo bolj zanimati kot karkoli drugega, sploh pa katerakoli druga verstva.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #67 - 11.11.2003 at 01:47:44
 
Samson wrote on 11.11.2003 at 00:38:05:
Ste proti dobremu.


Ah, tole pa ne drži. Velika večina tule gor je za dobro. Si upam to trditi.

Zdaj če so eni proti novemu folderju, ne morem pomagat. Mene ne bi nič motil, in še radoveden sem, kaj bi pisal v njemu. In če bi recimo odgovarjal na razna vprašanja, tudi provokativna. Saj veš, da tudi mene še vedno zanima resnica Papež..Hitler...Holokaust ..itd Wink
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #68 - 11.11.2003 at 08:44:50
 
Quote:
Ah, tole pa ne drži. Velika večina tule gor je za dobro. Si upam to trditi.

Zdaj če so eni proti novemu folderju, ne morem pomagat. Mene ne bi nič motil, in še radoveden sem, kaj bi pisal v njemu. In če bi recimo odgovarjal na razna vprašanja, tudi provokativna. Saj veš, da tudi mene še vedno zanima resnica Papež..Hitler...Holokaust ..itd Wink



Grin Grin Grin  Harry, dobro razmišljanje, sam kolker se mi zdi bi tam v novem direktoriju potekala prava KRIŽARSKA VOJNA med krščanskimi verniki in neverniki.

Interesantno  Grin Grin Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #69 - 11.11.2003 at 08:47:52
 
Zakaj imam tak čuden občutek ko tole čist taspodnje od Dragega Samsona berem.  ??? ??? ??? ??? ???

Prijateljski pozdrav!

KRISTUS NAS VSE LJUBI!
Nikoli ne pozabi tega!

Samson


Zanimivo, kar srh me spreleti.

Koga to Samsonov Kristus ljubi  ??? ??? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #70 - 11.11.2003 at 08:51:10
 
Samson wrote on 11.11.2003 at 00:23:44:
To je vendar povedal Kristus sam. Jaz sem se pa nekako za to pozanimal. Imel sem odprte oči in ušesa. Kdor hoče stopiti na Krisusovo pot, mora poslušati, sprejeti njegovo učenje in živeti skupaj s Kristusom.

Kristus je baje rekel tudi tole:

Mt 5,39
Jaz pa vam pravim: Ne upirajte se hudobnežu, ampak če te kdo udari po desnem licu, mu nastavi še levo.  

Lk 6,29
Tistemu, ki te udari po enem licu, nastavi še drugo, in kdor ti hoče vzeti plašč, mu tudi obleke ne brani.  
 Wink

Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #71 - 11.11.2003 at 08:54:16
 
sidha wrote on 11.11.2003 at 08:51:10:
Kristus je baje rekel tudi tole:

Mt 5,39
Jaz pa vam pravim: Ne upirajte se hudobnežu, ampak če te kdo udari po desnem licu, mu nastavi še levo.  

Lk 6,29
Tistemu, ki te udari po enem licu, nastavi še drugo, in kdor ti hoče vzeti plašč, mu tudi obleke ne brani.  
 Wink



Dobroooo   Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #72 - 11.11.2003 at 08:58:34
 
Samson wrote on 11.11.2003 at 00:38:05:
Dylan Dog Cheesy

Ne, v bistvu ne gre. Saj vidiš, da ti ne uspe dojeti bistva stvari, pa bi bilo potrebno zadeve bolj sistematično obdelati. Vse, kar je pri tebi povsem jasno, je to, da si proti direktoriju iz povsem patoloških nagibov.

Kako da ne? Ko dežja je raznih posebnih map tu na tem forumu, tudi takšnih z dokaj zmedeno ali manj zanimivo vsebino! Pa prav nobena obstoječa mapa na tem forumu ni tako pomembna za naš slovenski prostor, kot bi bila posebna mapa za krščanstvo. Pa to ve sleherni blentonja.
Torej ste zagrizenci a priori proti. Ste proti dobremu.

Bo držalo, če govoriš o meni. Če pa govoriš o nas kristjanih, pa smo za zdaj absolutna večina izmed vseh. Prav vsi tukaj, razen mogoče kakšne velike izjeme, pa dolgujemo svojo omiko krščanstvu. In to je dovolj dober razlog, da bi nas moralo krščanstvo bolj zanimati kot karkoli drugega, sploh pa katerakoli druga verstva.


To TI misliš da ne gre Wink

Pa joj!, res, kako pomembna je ta mapa za slovesnki prostor!  Grin  LOL!

Proti dobremu smo? Samo po tvojem..

Ne govorim o tebi. Govorim o tvoji religiji. Ste le ENI izmed, a ne?  O tem kako in zakaj ste večji(po kvantiteti) pa bi se spet dalo debatirati. Od nasilnega pokristranjevanja naprej, jeap, eden izmed razlogov za vašo veličino, no, pa pustima zdaj to. In sploh ne, res ne, ne vem zakaj bi me moralo krščanstvo bolj zanimati kot kakšna druga religija? ???  


Po eni strani, s tem da vstrajaš pri posebni mapi za to tvojo religijo,  in s tem takoj daješ vse ostale v drugi plan, ..bi morda rekel da si nestrpen do ostalih religij, če že ne gledaš zviška nanj  Wink ...sam vrjamem da si vredu dečko, nič nestrpen, morda preveč usmerjen Grin


In zdaj, ko berem vse to, in se mi res ni več, pridem do tega - da naj vam že dajo to eno "posebno mapo"..., pa se izolirajte, bodite tam, boste vsaj na enem mestu Grin (si boste tud zid zgradili okrog mape? ...)
Sej ste res nekaj posebnega Grin
100%


..aja, ko si o demokraciji. Demokracija bi bila meni da odloči več-ina folka, ne pa da en zagnjavi Kiss
Meni je to samo še en vaš obraz ki mi ni všeč.....




Z spoštovanjem, Dylan Dog    

.....relax.....


Howg!
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #73 - 11.11.2003 at 09:07:15
 

Opisi kažejo, kako lahko zaznavne, čutne in mišljenske tipe najdemo tudi v svetu religije. ...razmislite, ali je vaša izbrana vera ali pot - bodisi da ste se vanjo rodili ali pa ste jo izbrali pozneje v življenju - resnično ustreza vašemu osebnostnemu tipu. Ne pozabite, da je ta preglednica le zelo groba kategorizacija osrednjih religij, ne pa posameznih mistikov. Kljub temu pa lahko pokaže tistim, ki so zvesti eni religiji, da obstajajo še druge poti do resničnega duha.


KRŠČANSTVO
Kristjani verjamejo v enega boga, ki ima poseben odnos s človeštvom. Ljudje so zaradi nepokorščine grešili in Bog je poslal svojega sina Jezusa Kristusa, da jih je odrešil grehov. Nazadnje bodo vsi vstali od mrtvih in bodo sojeni za svoja dejanja. Samo vera, dobra dela in molitev lahko odrešijo človeštvo.
Približno število: 1 400 000 000
Telesni tip – Mistično delovanje: asketi
Čutni tip – Molitev, posvečenost: pravovernost, mistiki

JUDOVSTVO
Judje verjamejo v enega boga, ki je z njimi sklenil osebno zavezo in spoštovanje njegovih svetih zakonov je njen del. Drugim ljudstvom ni nujno treba spoštovati teh zakonov, samo etična načela. Čakajo prihod Mesije, ki bo prinesel mir na svetu. Takrat bodo mrtvi vstali in bili sojeni.
Približno število: 12 800 000
Čustven tip – Molitev, posvečenost: pravoverna molitev
Mišljenjski tip - Meditacija: kabalistična meditacija

ISLAM
Islam pomeni podrejanje volji enega boga, Alaha, katerega zadnji prerok je bil Mohamed. On je zapisal božansko sporočilo in je končno razkritje Boga. Z molitvijo in sledeč Prerokovemu zgledu lahko verniki upajo na življenje v večnem raju.
Približno število: 1 200 000 000
Telesni tip – Mistično delovanje: sufistični derviši
Čustven tip – Molitev, posvečenost: pravovernost, sufisti

HINDUIZEM
Pravi kotel verovanj, ki izvira iz Indije in zajema meditacijo in molitev, skupaj z Vedami, Upanišadami, Mahabharato in Ramajano. Večina hindujcev verjame, da vsak človek uteleša atmana, božansko iskro univerzalne duše, ki je ponovno rojena. Vse, kar obstaja, je del boga, z ljudmi vred. Vsako dejanje ima učinek ali karmo na to in prihodnja življenja. S kopičenjem dobre karme se človek lahko prebudi, se osvobodi cikla rojstev in smrti ter doseže dokončno združitev z bogom.
Približno število: 750 000 000
Telesni tip – Mistično delovanje: asketi, joga
Čustveni tip – Molitev, posvečenost: ljudski hindujski bhakti
Mišljenjski tip – Meditacija: mistični hinduizem

SIKHIZEM
Sikhi verjamejo v enega boja, ki je brezčasen in brez oblike. Prepoznati se pusti le tistim, ki so pripravljeni in so ga iskali z molitvijo in dobrimi deli. Božje razodetje ni omejeno le na sikhe, temveč na vse pobožne.
Približno število: 17 000 000
Čustven tip – Molitev, posvečenost: molitev in dobra dela

BUDIZEM
Budisti sledijo naukom Gautame Bude ali Prebujenega. Verjamejo, da se vedno znova rodijo v trpeči svet zaradi vezi želja Z meditacijo in pravilnim delovanjem, z močjo uma, z njegovo zmotno idejo jaza, ki postopno izhlapeva, lahko vernik uide kolesu rojstev in smrti ter se prebudi v bit brez obstoja.
Približno število – 450 000 000
Čustveni tip – Molitev, posvečenost: tibetanske sekte
Mišljenjski tip – Meditacija: temelji budizma

TAOIZEM
Taoisti sledijo Poti ali Stezi v povezavi z naravnimi silami in načelom vesolja. Življenje v harmoniji in ravnotežju s Taom prinaša mir, srečo in modrost. Z razumevanjem in meditacijo o ravnotežjih življenja si lahko vernik podaljša življenje ali pa se vrne v praznino, iz katere prihajajo vsi in vse.
Približno število: 35 000 000
Čustveni tip – Molitev, posvečenost: sekte božanstev
Mišljenjski tip – Meditacija: izvirni tao

ŠINTOIZEM
Japonska obredna religija pomeni Pot bogov. Tesno je povezana z zemljo ter nadaljevanjem družine in predniki. Prošnje pošiljajo Kami, sili narave, toda številni obredi se povezujejo z drugimi verovanji zlasti zen budizmom.
Približno število: 40 000 000
Čustveni tip – Molitev, posvečenost: obredi/čaščenje
Mišljenjski tip – Meditacija: šinto/zen/budizem



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #74 - 11.11.2003 at 09:14:33
 
sidha wrote on 10.11.2003 at 15:21:40:
To je pa že prepotentnost. Roll Eyes
Tip je verjetno imel izkušnjo o tem kar je napisal, za razliko od tebe in samsona, al pa mene, ker smo večino našega "znanja" pobrali iz knjig, iz druge al pa nevem katere roke.

lej, sam si napisal, da je tip verjetno imel izkusnjo. torej nic preverjenega, a ne?

ne vem pa od kje si lahko z gotovostjo preveril mojo ali samsonovo izkusnjo?

to kar kdo v sebi izkusa lahko res do neke mere razlozi tudi drugim, kar se ni nujno, da bojo oni tisto prav razumel. ce bi radi preverli njegovo izkusnjo, bojo mogl sledit istemu procesu kot ga je oseba, ki izkusa, da jo lahko potrdi.

prosim preber tole : http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=106742464...

se pa pri osebah, ki notranje izkusajo opazijo tudi neki navzven vidni simptomi (ki se jih na dolgi rok ne da imitirat), ki jih locijo od drugih "navadnih" ljudi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9