Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 
(Read 32246 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #120 - 21.11.2003 at 15:07:44
 
zakaj težiš samson ... nč se ne skrivam ... nism niti šef ... mam pa moč ... bolj pooblastila ... to je res ... o tem sm že govoru ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #121 - 21.11.2003 at 15:24:34
 
Samson wrote on 21.11.2003 at 11:07:42:
Kvazi popevka o Cerkvi: "Nauk ja, inštitucija ne" je le izgovor za tiste, ki jim ne diši življenje po Kristusovem nauku. Do zdaj še nisem našel tega nauka čistejšega, kot ga najdemo v RKC.


Samson,  to res drži, ampak vsake oči imajo pač svojega malarja.  Ampak čistejšega? ? ?

Ali jaz ne razumem svetega pisma, ali pa mi je bilo premalo razloženo.

Ali pa je interpretacijo potrebna posebna oseba?

Quote:
Glede na to, da te stvari tudi resno sledim, sem prepričan, da sem eden od redkih tukaj na tem forumu, ki lahko o Cerkveni inštituciji in vsebini njenega nauka, ki je v bistvu Kristusov, reče kaj korektno besedo.


To z veseljem podpiram, kdaj se bo začelo, namesto tega pregovarjanja sem in tja.


Quote:
Opažam, da za mnoge obsojanje "inštitucije" predvsem pomeni beg pred osebno odgovornostjo, ki jo zavzeto življenje po Jezusovem nauku od človeka zahteva.


Ali niso predstavniki inštitucije predvsem odgovorni, zavezani živeti in predajati nauk po Jezusu.

Inštitucija se v tem kar piše v Svetem Pismu in po dejanjih preprosto in resnično precej odmaknjeno obnaša.


Quote:
Zato tudi to slepo nasprotovanje posebnemu direktoriju o krščanstvu, zato se tudi gape skriva za hrbti drugih. Ja, življenje je tako, da se od šefa včasih zahteva tudi čisto samostojna odločitev, če hoče biti res dober šef s svojo lastno daljnovidno vizijo.


Ne gre niti za slepo nasprotovanje, temveč argumentirano.

1. Nobenega sistema nisi predlagal. Več predlogov sem ti dal jaz sam.
2. Gape-ta osebno ne poznaš, in s tem deluješ proti nauku, ki ga nam želiš predstavit. Z lastnimi obsodbami želiš pritiskat, in to ni fer.
3. Forum je načeloma skupen. In se ureja po skupnih smernicah in vodilih. Za to da maš nekaj vpliva na odprtje novega "direktorija", bi lahko tudi kaj več naredil na tem področju.

Škoda je le, ker z vsakim odgovorom-postom, vedno kazalci letijo in kažejo na druge, nikoli pa ni nobene samokritike zaslutit.

Jest iskreno upam, da se bo nekaj pozitivnega na tem področju uredilo.

Ajd mej se.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #122 - 21.11.2003 at 16:36:45
 
Samson wrote on 21.11.2003 at 11:07:42:
Kvazi popevka o Cerkvi: "Nauk ja, inštitucija ne" je le izgovor za tiste, ki jim ne diši življenje po Kristusovem nauku. Do zdaj še nisem našel tega nauka čistejšega, kot ga najdemo v RKC. Glede na to, da te stvari tudi resno sledim, sem prepričan, da sem eden od redkih tukaj na tem forumu, ki lahko o Cerkveni inštituciji in vsebini njenega nauka, ki je v bistvu Kristusov, reče kaj korektno besedo.

Opažam, da za mnoge obsojanje "inštitucije" predvsem pomeni beg pred osebno odgovornostjo, ki jo zavzeto življenje po Jezusovem nauku od človeka zahteva.

Zato tudi to slepo nasprotovanje posebnemu direktoriju o krščanstvu, zato se tudi gape skriva za hrbti drugih. Ja, življenje je tako, da se od šefa včasih zahteva tudi čisto samostojna odločitev, če hoče biti res dober šef s svojo lastno daljnovidno vizijo. Čreda je že od nekdaj bila čreda, pa naj bo to v Cerkvi ali zunaj nje, ali celo na tem forumu.

Pa da ne bo kdo zdaj rekel, da sem njemu rekel "čreda". Tega samostalnika vendar ne moremo uporabiti zgolj za enega. A ne?



LJ Polje te že čaka, taki končajo v takšnih inštitucijah, ustanovah.
Pa svojega črnega svetega pisma ne pozabi s sabo nesti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9