Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9
(Read 32291 times)
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #45 - 10.11.2003 at 11:05:00
 

Moram še sem prilimat ta odstavek:

m wrote on 06.11.2003 at 14:50:56:
I asked God: "What is the best religion on the planet? Which one is right?" God said with great love: "I don't care." What an incredible grace. It does not matter what religion we are. Religions come and they go, they change. Buddhism has not been here forever, Catholicism has not been here forever, and they are all about to become more enlightened. More light is coming into all systems now.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #46 - 10.11.2003 at 13:50:25
 
Quote:
a ne-religije pa zdruzujejo ljudi?

kaj sploh pomeni ne-religija???

Če bi malce pozorneje prebral, bi lahko doumel, da je bilo pod "razdruževanjem" mišljeno kreganje Wink

Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #47 - 10.11.2003 at 13:53:37
 
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #48 - 10.11.2003 at 13:59:04
 
sidha wrote on 10.11.2003 at 13:50:25:
kaj sploh pomeni ne-religija???

isto bi jaz tebe lahko ze na zacetku pol vprasal kaj pomeni religija.

Quote:
Če bi malce pozorneje prebral, bi lahko doumel, da je bilo pod "razdruževanjem" mišljeno kreganje Wink

se zmeri velja tist kar sem napisu. kreganje, ljubljenje, kreganje, ljubljenje... tko v "religioznih" kot "nereligioznih" sferah.

po moje bi blo boljs, ce bi ti se enkrat pozorneje prebral tist post pa probi ugotovit kaj sem hotu povedat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #49 - 10.11.2003 at 14:02:29
 
sidha wrote on 10.11.2003 at 13:53:37:

tipicna "moderna" monisticna realizacija in filozofija. pol poti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #50 - 10.11.2003 at 14:04:34
 
Vsej spoštovani publiki!

Sem še enkrat preletel mnoge izjave pod I. in II. tega topica. In ponovno moram ponoviti: Mnogih tukaj na tem forumu je strah in groza že imena krščanstvo. Zato bi najraje videli, da se niti ne omenja, če ni to v slabšalnem pomenu. Mislim da večina tukaj kot sodelujoči še niso zreli za obravnavo tako elementarnega in vseobvladujočega življenjskega pogleda na svet in življenje, kot je krščanstvo. V bistvu mnogi tukaj od krščanstva vratolomno bežijo, in pri tem jih spreletava groza in strah do očitnega dilirija. Zato mislim, da nebi bili v stanju ceniti, kaj šele izkoristiti resen pristop do tega za vse nas tukaj osnovnega življenjskega vprašanja. Žal mi je, toda mislim, da ta publika tukaj v precejšnjem številu za to preprosto ni dozorela. Seveda ta ugotovitev za mnoge ne velja, pa prosim, da se nebi vznemirjali tisti, ki veste, da ste v tem pogledu že dozoreli.

Želim, da bi skozi te očitne stranpoti in blodnje na koncu vendarle vsi prispeli v tisti pravi pristan, ki je namenjen vsem nam. K našemu skupnemu Bogu.

Imejte se skrajno dobro!
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #51 - 10.11.2003 at 14:07:59
 
sidha wrote on 10.11.2003 at 13:53:37:

Zvečine bi se strinjal z Arianom, kar ti je odgovoril tu zgoraj. Dodal bi le še to, da to včasih niti začetek poti ni, kaj šele polovica... Odvisno od individua.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #52 - 10.11.2003 at 14:19:20
 
No ja, če se nekdo z nečim ne strinja ali ima drugačne poglede, potem beži od tega, ker še ni dozorel?!?

Daj no, to je isto, kot politiki, ki fopajo narod, da jim morajo vladati, ker še niso zreli za demokracijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #53 - 10.11.2003 at 14:23:47
 
Ne verjamem, da je koga tukaj "strah in groza že imena krščanstvo".

Jaz bi prav rad prebral tudi tukaj kakšno lepo krščansko misel ali kakšno plodno debato o krščanskih temah, vendar zaenkrat izpod peresa (tipkovnice) največjih zagovornikov krščanstva  ni zaslediti drugega kot obtoževanja, celo zmerjanja z nevrotiki in kaj vem čem še vse, ter sklicevanje na krivice, ki da so jim prizadejane (tako na forumu, kot v družbi nasploh). Tak odziv bi lahko pri  nepoučenih dejansko ustvaril pogoje za strah ali celo določene pomisleke pred vsem, kar je krščanskega.

Druge spoznaš po obnašanju in dejanjih.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #54 - 10.11.2003 at 14:29:36
 
Bardo_Thodol wrote on 10.11.2003 at 14:23:47:
Druge spoznaš po obnašanju in dejanjih.

tocno to.

Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #55 - 10.11.2003 at 15:21:40
 
Quote:
tipicna "moderna" monisticna realizacija in filozofija. pol poti.


To je pa že prepotentnost. Roll Eyes
Tip je verjetno imel izkušnjo o tem kar je napisal, za razliko od tebe in samsona, al pa mene, ker smo večino našega "znanja" pobrali iz knjig, iz druge al pa nevem katere roke.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #56 - 10.11.2003 at 15:22:59
 
Samson wrote on 10.11.2003 at 14:07:59:
Zvečine bi se strinjal z Arianom, kar ti je odgovoril tu zgoraj. Dodal bi le še to, da to včasih niti začetek poti ni, kaj šele polovica... Odvisno od individua.

Še enkrat te vprašam? Kakšna pa je krščanska pot?
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #57 - 10.11.2003 at 20:48:30
 
sidha wrote on 10.11.2003 at 15:22:59:
Še enkrat te vprašam? Kakšna pa je krščanska pot?

Krščanska pot je življenje po Evangelijih, po učenju Svetega pisma in to v občestvu, ki mu pravimo Cerkev. V bistvu je krščanska pot Kristusova pot, ko sprejmem, da je Kristus moj odrešenik in vodnik, in ko mu dovolim, da me popolnoma prepoji, ter polagoma prerodi v novega človeka. Gre torej za pot vse večje ljubezni, dokler ne postane s Kristusovo pomočjo popolna. In v poti ljubezni se dotika vseh resnih prizadevanj, ki jih sicer ne imenujemo krščanska, pa imajo vendarle tudi nekatere prvine, ki so doma v krščanstvu, a pomenijo skupno razsvetljenje človeštva.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #58 - 10.11.2003 at 20:55:24
 
Samson wrote on 10.11.2003 at 20:48:30:
Krščanska pot je življenje po Evangelijih, po učenju Svetega pisma in to v občestvu, ki mu pravimo Cerkev. V bistvu je krščanska pot Kristusova pot, ko sprejmem, da je Kristus moj odrešenik in vodnik, in ko mu dovolim, da me popolnoma prepoji, ter polagoma prerodi v novega človeka. Gre torej za pot vse večje ljubezni, dokler ne postane s Kristusovo pomočjo popolna. In v poti ljubezni se dotika vseh resnih prizadevanj, ki jih sicer ne imenujemo krščanska, pa imajo vendarle tudi nekatere prvine, ki so doma v krščanstvu, a pomenijo skupno razsvetljenje človeštva.


..in si rabil zdaj "posebno mapo" za to?  Nisi.   Kr tako naprej,  sam  daj rajši tja pod religije, verstva in to Wink
Sej gre....


LP, DD
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #59 - 10.11.2003 at 21:13:28
 
Hej, Dog!
Ti pa rad mal grizeš. Saj to je vendar samo kratka opomba. Če ti misliš, da je to vse od krščanskega, potem ni čudno, da tako otročje pišeš o resnih zadevah. O krščanstvu obstajajo tako silni forumi, da je ta tukaj pravi pritlikavec v primerjavi z njimi. Ti pa ne vidiš, s čim bi napolnil neko majhno mapico.

Eh, ti Dog, ti prej grizeš kot pomislih, hehe. Wink
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9