Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 
(Read 32438 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #90 - 11.11.2003 at 14:12:36
 
V teh razpravah  jest spet vidm  čist praktičen primer tega, kako iluzorno si je zagotovit  'čist'  celosten  pogled na svet, saj se tak  celosten pogled  manifestira  skoz vsak detajl, ki ga kdo vzame v  obravnavo. Predhodna 'dekontaminacija' ni možna, se je ne da 'sfiltrirat' z nazivom topika, zapovedmi in prepovedmi in pobožnimi željami. Zato si  na tak način tud ni mogoče zagotvit dovolj  sugestivnega okolja, v katerem bi se dalo dokazovat, da npr.   neka vera dejansko deluje in je resničnost edino po  tej pa tej   intelektualn/eksperimentalni metodi   dokazljivo dejstvo, kar nas iritira tako vernike kot ateiste.  

Skratka, umanjka nam skupno   sugestivno polje, v katerem je v bistvu vse možno, v kar se  zares veruje/verjame, ker izven tega polja nas noben teloški/zanstveni/izkustveni/špekultivni  argument ne more prepričat.  Kaj nam preostane? Ustvarit smo si torej primorani skupno  sugestivno polje  ne iz podobnosti, temveč iz različnosti. Jest bi verjel, da se ga da ustvrait iz iskrenega čudenja nad tem, kako nam v bistvu vsakemu od nas tako  po svoje  sploh znese  na tako različne načine  in ne da iščemo neke skupne izvore in podobnosti, ker se bomo ravno prek njih slej ko prej začel ločevat in rušit to eno s čuednjem nad različnostjo ustvarjeno  sugustivno polje, v katerem je resničnost pestra in raznolika, ne pa enolična in  pusta.  

Amen. Tongue      
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #91 - 11.11.2003 at 14:21:17
 
Quote:
ne vem pa od kje si lahko z gotovostjo preveril mojo ali samsonovo izkusnjo?

se pa pri osebah, ki notranje izkusajo opazijo tudi neki navzven vidni simptomi (ki se jih na dolgi rok ne da imitirat), ki jih locijo od drugih "navadnih" ljudi.

Prav imaš. In pri vama jih ni opaziti  Wink
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #92 - 11.11.2003 at 14:34:42
 
Bardo_Thodol wrote on 11.11.2003 at 13:53:31:
Haha,  če me zanima, kaj tebe muči, to še ne pomeni, da imam skrbi in da nisem srečen.

no, sej sam najbolje ves.

Quote:
Zdaj mi je jasno, da ti ne ločiš firbca od skrbi.

no, sej sam najbolje ves.

Quote:
Sicer hvala za nasvet, vendar bo vseeno najbolje, da poskrbiš kar za svojo dobrobit in se ne ukvarjaš pretirano z dobrobitjo drugih. Tisto, kar ti smatraš, da je njihova dobrobit,  ni nujno njihova dobrobit.  Wink

v tem primeru (predlogu vedskih spisov in predlogu realiziranih svetnikov) je to univerzalni nasvet, za vecno dobrobit vseh zivih bitij.

Goura Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #93 - 11.11.2003 at 14:40:21
 
Quote:
v tem primeru (predlogu vedskih spisov in predlogu realiziranih svetnikov) je to univerzalni nasvet, za dobrobit vseh zivih bitij.

Zakaj pa je potem nujno potreben forum - krščanstvo, če lahko že z vedskimi spisi poskrbimo za dobrobit vseh živih bitij?


Glede klavne živine bi se s tabo strinjal, da bi ji bili vedski spisi v večjo dobrobit, kot krščanstvo   Wink




Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #94 - 11.11.2003 at 14:53:33
 
sidha wrote on 11.11.2003 at 14:21:17:
Prav imaš. In pri vama jih ni opaziti  Wink

najbrz res. vsaj kar se mene tice.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #95 - 11.11.2003 at 15:02:39
 
Andres wrote on 10.11.2003 at 23:16:05:
Obenem skoraj vsi po vrsti ne dojamete da je še vedno govora o novem direktoriju, Krščanstvo, houndayizem, Islams, budizem, verske sekte.  To pomeni, da bi bilo pametneje o tem govoriti še naprej in ne že na začetku pohoditi krščanstva kot Samsona obenem.  

Andres



Andres, jaz tebe tud zgleda nič več ne štekam. Imamo predalček:

Verstva, religije, filozofije, kulture
krščanstvo, budizem, hinduizem, grki, rim, egipt, sumerci ...
Moderators: Edi, gape

Samson bi rad nov predalček, posebej in samo za krščanstvo, kolikor sem razumela.



Samson, ti pa lahko tule pogledaš primer, kak je postopek za 'ustvarit' nov predalček, če te seveda sploh zanima.
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=forumi;action=display;num=1047481...

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #96 - 11.11.2003 at 15:36:07
 
Nasprotniki krščanstva, po mojem ste mal butasti! No, kar oreng, ampak pustimo to...

A veste, če bi naredil poseben direktorij za krščanstvo, bi imeli na enem mestu vse "tačrne" tle na forumu in pol bi jih z lahko vse hkrati zažgal na grmadi. Al jim pa vsaj kakšn virus poslal...

Če bodo pa po celem forumu razstreseni, jih boste moral pa vsakega posebej loviti...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #97 - 11.11.2003 at 17:21:50
 
Jakob_Ostrjan wrote on 11.11.2003 at 15:36:07:
Nasprotniki krščanstva, po mojem ste mal butasti!

Ajme bože, zakaj nas ti zadnje čase sam še zmerjaš ???
A misliš, da bomo pol kej bolj pametni? Shocked Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #98 - 11.11.2003 at 17:48:40
 
Smiley
jaz do zdaj nisem opazil
še niti enega samega nasprotnika krščanstva,
razen nasprotnikov hinavstvu, pokvarjenosti in zlobi,
proti katerim smo pa itak vsi,
zato je čisto vseeno,
ali so teme raztresene po celem forumu,
ali pa na enem kupu,
itak zaradi tega nihče ne bo bolj srečen, a ne? Wink Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Ajax
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #99 - 11.11.2003 at 20:00:59
 
Devi wrote on 11.11.2003 at 17:21:50:
Ajme bože, zakaj nas ti zadnje čase sam še zmerjaš ???
A misliš, da bomo pol kej bolj pametni? Shocked Grin

Niti najmanjše šanse nimate. ??? Saj vendar zavestno nočete biti pametni. Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #100 - 11.11.2003 at 20:02:48
 
A bi se registriral Ajax?   Takšne rabimo kot si ti.
Grin
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #101 - 11.11.2003 at 20:52:36
 
DylanDog wrote on 11.11.2003 at 20:02:48:
A bi se registriral Ajax?   Takšne rabimo kot si ti.
Grin

Se popolnoma strinjam z Dogom. Ajax Smiley. Pridi, mi boš pomagal ozaveščeti te marsikdaj v napačno smer prizadevne ljudi... Cheesy
Saj vidiš, da bi te bil celo naš Dog vesel. Sicer je pa Dog zelo pozitivna persona, le piše včasih mal preveč negativno.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #102 - 11.11.2003 at 20:55:20
 
Vsem

Čez dan me ni bilo, in ravnokar sem dobil dovoljenje za pristop k tipkovnici. In ta čas ste mi nakipali toliko čudni stvari, da je kar preveč za takojšnje odgovarjanje. Počasi bo že spet vse pošlihtano. V tistem novem direktodiju, saj vesete... Cheesy
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #103 - 11.11.2003 at 23:13:14
 
Samson, eno vprašanje. Ali bi ti bil pripravljen priti na kakšno srečanje forumašev?
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #104 - 12.11.2003 at 10:09:44
 
Samson wrote on 11.11.2003 at 20:55:20:
Vsem

Čez dan me ni bilo, in ravnokar sem dobil dovoljenje za pristop k tipkovnici. In ta čas ste mi nakipali toliko čudni stvari, da je kar preveč za takojšnje odgovarjanje. Počasi bo že spet vse pošlihtano. V tistem novem direktodiju, saj vesete... Cheesy


Samson, pozdravljen.

Jest ti predlagam, da začneš z delom.

Le po dejanjih jih boste spoznali - Jezus

Zelo mi je všeč in globoko cenim tvojo pripravljenost podajati širine in globine krščanskega nauka.

Komaj že čakam, da se tudi kaka konstruktivna debata v zvezi s tem začne.

Zaenkrat sem opazil kar nekaj predlogov za debato, ki sicer že raztrgano poteka. Ali ni mogoče tvoja naloga, da to strniš in malo povežeš, ne pa da izgubljaš energijo v napačni smeri.

Če mi dovoliš, bi ti predlagal, da v direktoriju Verstva, ... odpreš:
-  tematiko in razlago o dr.Rodetu in obenem pozoveš na strpnost. O dr. Rodetu sem tudi že večkrat tu zasledil posamezne debate, ne pa samo o njem, kot zelo cenjeni in spoštovani osebi v mnogih krogih. Zakaj raje tega ne naredite. Posvetite thread dr.Rodetu.

- Naslednji thread, bi bil lahko, o tem kako se katoliška cerkev v današnjih dneh bori za javno popularizacijo, za nastopanje v javnih občilih. Ker nekako kjerkoli in kadarkoli se pojavi predstavnik katoliške skupnosti opozarja na zapostavljenost, na vrednote, na korenine in tako dalje.

- Lahko bi odprl tudi zanimiv thread na temo, kako katoliška cerkev pomaga v sodobnem svetu, malo napisal in obveščal o Karitasu in njegovih akcijah...

In če tako nadaljujem lahko sklepaš samo eno.

Da se bo v direktoriju Verstva,... ugotovilo, da pa se v zvezi z katolicizmom pa toliko govori, da je nujno potreben direktorij, ....

Kako enostavno in koristno. Zgodi se samo po sebi.

Približno tako deluje ta naša skupina, ko sadež dozori, sam od sebe pade na tla in se loči od drevesa.

Velik sreče in spodbude
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9