Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9
(Read 31935 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #30 - 09.11.2003 at 06:27:59
 
Andres wrote on 09.11.2003 at 00:55:27:
Jaz to vidim drugače.  Četudi bi rubrika o krščanstvu bila naj ta nebi bila izključno namenjena samo krščanstvu. Mislim, da smo vsaj tu enotni. Recimo Krščanstvo, Budizem, Islam, Houndayizem, vključno z verskimi sektami.   To bi bilo ok po moje, samo si Aleš pa še kdo drug, tega ne želi v tej obliki.  
Andres


nea jaz to razueti

sicer pa sem proti


(se mi zdi, da se vsak pošten kristjan lahko najde na tem forumu)




uživajte  8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #31 - 09.11.2003 at 11:37:46
 
Andres wrote on 08.11.2003 at 18:59:39:
Tito je bil Vrhovni general in predsednik. Ga je kdo vprašal, če hoče to biti, ali pa tebe, oziroma mene? Ne bodi picajzelj.  Ena pravila morajo biti, in tako je v vseh družbenih sistemih. V cerkvi so svetniki v politiki ministri in kanclerji, v športu, rekorderji, v glasbi zvezde.  Niti ne bom našteval naprej, prišel bi do tistih, ki jih nosi mrk in luna.

Andres

Svetnike imajo katoliki, protestanti npr. jih nimajo. Za svetnike so razglašeni po dolgi proceduri šeli leta ali stoletja po njihovi smrti, zato pri tem nimajo nobene besede, kot tudi pri tem ne, da se ljudje s prošnjami obračajo nanje. Za razliko od političnih funkcionarjev in cerkvenih kardinalov, ki se kar sami potegujejo za svoje funkcije.
Glede svetnikov se tudi sami kristjani ne morejo zmeniti med sabo, saj jih vsi ne častijo. Zato so mi protestanti dosti bolj simpatični, svetnikov in device Marije ne častijo, njihovi obredi so preprostejši, nimajo vseh zakramentov,  pa še ženske duhovnice imajo.

Tukaj na forumu imam občutek, da gre bolj za katolike kot za kristjane.  In katoliki so v večini nepripravljeni za dialog, saj razmišljanje in dvom in lastno mnenje pri njih ni dobrodošlo. Zato sem proti, če bi tak forum bil podoben verouku v smislu uradnega razlaganja verskih resnic, sem pa za, če bi to pomenilo diskusijo o različnih mnenjih in pogledih na krščanstvo ter skupnimi točkami in razhajanji krščanstva z drugimi verstvi, pogledi, stališči, mnenji, svetovnimi nazori.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #32 - 09.11.2003 at 13:04:36
 
lola wrote on 09.11.2003 at 11:37:46:
sem pa za, če bi to pomenilo diskusijo o različnih mnenjih in pogledih na krščanstvo ter skupnimi točkami in razhajanji krščanstva z drugimi verstvi, pogledi, stališči, mnenji, svetovnimi nazori.

to je nekako logično ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #33 - 09.11.2003 at 14:26:07
 
Quote:
Gape:...aleš je še posebi občutljiv za imena dirov na tem forumu ... me glih čakajo neke spremembe za vnest ... refraziranje ... aleš je snovalec ...
A viš, ta izjava se mi je zdela med vsemi ena od najbolj zanimivih. Saj sem tudi sam čutil pri Alešu nekaj podobnega, in to pri njem cenim. Je pa škoda, da je pri tem tako ideološko ozek. Sva si pa prav v snovateljskem živčku in v zagrizenosti iskateljskih podvigov zelo podobna, to bo to, v čemer sem si mislil, da naju nekaj združuje. Sicer je pa res, da si v tem ti izjemna avtoriteta.

No, samo, da si za. Seveda ni problem predlog bolj podrobno opredeliti, če se izkaže, da ima smisel kaj takega pripraviti. Doslej ne vidim smisla. Zelo pa cenim tvoj ZA. Upam, da ne gre za podoben za, kot smo jih bili in smo jih še vajeni pri naših 'visokih' politikih, javno "za", sicer so pa drugi "proti", pa ne morejo drugače. Pa ne verjamem, da si ti zmožen kaj takega. Saj če v kaj, ne dvomim v tvojo osebno iskrenost. Po tem te visoko cenim.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #34 - 09.11.2003 at 14:29:30
 
t wrote on 09.11.2003 at 06:27:59:
(se mi zdi, da se vsak pošten kristjan lahko najde na tem forumu)

Dragi ten-nej
A si nam serviral štos leta? Mar misliš, da je poštenih kritjanov tako malo? Cheesy
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #35 - 09.11.2003 at 16:49:27
 
hm..

a se da narest anketo al pa kej tazga (odpret nov topic kjer pač vsak napiše samo za al pa proti brez razlag)
in pol preštejemo glasove, pa čist demokratično nardimo konc temu!

načeloma tega ker je tuki vse pisal ne bi bral, samo ker je pač na tem forumu sem  Cry
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #36 - 09.11.2003 at 19:59:21
 
lola wrote on 09.11.2003 at 11:37:46:
Svetnike imajo katoliki, protestanti npr. jih nimajo. Za svetnike so razglašeni po dolgi proceduri šeli leta ali stoletja po njihovi smrti, zato pri tem nimajo nobene besede, kot tudi pri tem ne, da se ljudje s prošnjami obračajo nanje. Za razliko od političnih funkcionarjev in cerkvenih kardinalov, ki se kar sami potegujejo za svoje funkcije.
Glede svetnikov se tudi sami kristjani ne morejo zmeniti med sabo, saj jih vsi ne častijo. Zato so mi protestanti dosti bolj simpatični, svetnikov in device Marije ne častijo, njihovi obredi so preprostejši, nimajo vseh zakramentov,  pa še ženske duhovnice imajo.

Tukaj na forumu imam občutek, da gre bolj za katolike kot za kristjane.  In katoliki so v večini nepripravljeni za dialog, saj razmišljanje in dvom in lastno mnenje pri njih ni dobrodošlo. Zato sem proti, če bi tak forum bil podoben verouku v smislu uradnega razlaganja verskih resnic, sem pa za, če bi to pomenilo diskusijo o različnih mnenjih in pogledih na krščanstvo ter skupnimi točkami in razhajanji krščanstva z drugimi verstvi, pogledi, stališči, mnenji, svetovnimi nazori.


Ja, protestanti so bolj preprosti, vse se da v cerkvi zmeniti, obenem pa imajo na vratih tudi cenik storitev.  To pomeni, da se plača po neki tarifi krst in po drugi birma, poroka, ipd.
Sicer pa si svetništvo dobro razčlenila, ampak tisti zadnji odstavek ni čisto jasen. Katoliki si tu hitro pridemo navzkriž, saj smo v veliki večini.  Če bi tvorili na forumu protestansko manjšino niti nebi bilo toliko nesoglasja menim.
Obenem verjamem nihče ne želi verouka na forumu, saj tudi ni nauka o drugih vedah, ki so z leti sem že vnešene. So le informacije, nasprotja in podpore.

Osebno me pa zanimajo tudi izvlečki iz Biblije in vzporedno iz Korana.   Samo na žalost je take ljudi, poznavalce obeh kjnig izredno težko dobiti. Poznam le enega takega, a se ne srečujeva, zadnjič sme ga videl pred letom dni.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #37 - 09.11.2003 at 20:39:27
 
dragi andres, forum je namenjen ravno temam, o katerih se splošno manj govori, sam spodbujam in želim točno te stvari kot ti, primerjave, skupne točke med različnimi pogledi.

več kot dobrodošlo

samson pa ravno obratno zagovarajt stvari.

bi nadalejval z os: open source je močno omejen sistem, ki ima obrnejeno hirahijo veš, ne anarhijo, kot si nekateri napačno razlagajo.

vsak lahko zase sam oblikuje svoje stvari kot jih rabi, ne kot mu vsiljujejo.

drugo kar open source ni in nikdar ne bo. open source ni demokracija, ampak svoboda individualnega ustvarjanja. to pomeni da vsak samo zase lahko poljubno spreminja stvari, katere do neke mere določa večina.

od demokracije in če hočeš hirarhije se razlikuje v nekaterih stareh:

ni le potreba vedeti
ni le pravica vedeti
predvsem je pravica razumeti in upoštevati

to pa pomeni, da se najde rešitev, ki je dobra za vse, toliko časa pa se uporablja delne ali obstoječe rešitve.
oziroma če se postavlja skupno okolje, se naredi tako nevtralne rešitve, ki omogočajo splošno interpretacijo.

recimo direktorij verstva, filozofije je točno takšno nevtralno oklolje. Predvsem pa ti omogoča vse bi rad delal in to tudi lahko brez omejitev delaš.

Zdej samson ti bom kar direkt povedal, snovalec okolij sem ja res je, zato tudi vidim kam in kako delaš s kodami in sistemi in s tem se nikakor ne bova ujela.

Če samo enostavno obrnem tvoje kodiranje ti nisi demokratičen veš. Si doskaj usmerjen v zadovoljitev zgolj svojih idej, brez da bi storil prej kaj za to. (recimo v obstoječih direktorijih ustvarjal to kar hočeš v novem)

s tega stališča smatram nas za odprte, obratno pa opažam, da ti ne spoštuješ te naše odprtosti in lahko bi rekel, da celo opažam pričakovanje neke posebne odprtosti.

Tu čez tvoje kode ne grejo. Zakaj ne? Ker ta forum temelji na prijateljstvu, ljubezni in tega nisi sposoben prekodirat. (sublimirat sporočila, ki jih pišeš)

če ti osvetlim forum je namenjen za pogovore prijateljev o vseh stvareh predvsem pa o življenju in spoznavanju sebe.

beri rekel sem pogovorom in prijateljstvu, ti si daleč od tam, si na svoji strani, ti bi prepričeval, razlagal svoje stvari in razčiščeval, tega pa se ne dela.

Vsaj prijateljem ne, zanje veš, jih čutiš, spodbujaš, si eno z njimi, jih spoštuješ in poskušaš razumet, predvsem pa delaš stvari z njimi ne zase.

Ja, jim poveš stvari, to ja. Te tudi upoštevajo, vendar, če jim ni do tega, jim rečeš če boste hoteli, je to tu in tu. Zdej pa delajmo to kar želimo delat skupaj.

Tko to je samson to so vrednote foruma, katere ne bi nikdar nihče od resničnih prijateljev šel sesut.

Zakaj že? ker v tistem trenutku ne boš mel več komu razlagat!

Zato ti še enkrat spodbujam v sledeče stvari, v pogovore in spoštovanje vseh ljudi, ki so tu gor, ne prepričevanja, dokazovanja. Spodbujam v to, da se na tvoj star(obstoječ) način zgovarjate drugje, nov način ki je v tebi pa je dobrodošel.

kot vidiš tvoja ideja ne nosi neke pozitvne note, pač pa nosi negativno noto, kajti samo prepiri in obtoževanja dogajajo ob tem in to so reakcije predvsem tistih, ki jim hočeš razlagat in jim je tvoje delo v osnovi namenjeno.
In prav nič ne kaže, da bi stvari kam šle na bolje pač pa ravno obratno, v nove dokaze in nove dokaze, sej veš NE kode in potem se zgubiš. to ni ok... to ni znak ljubezni in prijateljstva.

zato spremeni način, spremeni sebe, postani prijatelj in ljubezen in stvari se bodo obrnile.

do takrat pa se vprašaj ali je prav, da ustvarim tak direktorij.

če še sklenem stvari, za delovanje je potrebno dozoret, vedet kaj počneš in vedet kako delovat, oziroma to je dobro biti.
Back to top
« Last Edit: 09.11.2003 at 21:54:01 by A. »  
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #38 - 09.11.2003 at 21:39:23
 
Quote:
vsak lahko zase sam oblikuje svoje stvari kot jih rabi, ne kot mu vsiljujejo.
...
to pomeni da vsak samo zase lahko poljubno spreminja stvari, katere do neke mere določa večina.
...
recimo direktorij verstva, filozofije je točno takšno nevtralno oklolje. Predvsem pa ti omogoča vse bi rad delal in to tudi lahko brez omejitev delaš.

...
in ker, dragi snovalec okolij, se marsikdo cuti potrebo, da bi hvalil in lajnal dogme rkc, po drugi strani pa marsikdo cuti potrebo, da bi pljuval kar vsepovprek po vsem kar je s krscanstvom povezano, sam navajas  se najboljse argumente, zakaj bi bilo to najbolje izlocit nekam na stran.

tko je, je blo in bo se naprej Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #39 - 09.11.2003 at 22:31:33
 
Andres, ko že tako lepo potuješ po državah in naštevaš predsednike, pozabil si Stalina, ta je bil svoje vrste tiček.

Lep pozdravček in lahko nočko vam želim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #40 - 10.11.2003 at 00:02:46
 
t wrote on 09.11.2003 at 06:27:59:
(se mi zdi, da se vsak pošten kristjan lahko najde na tem forumu)



Samson wrote on 09.11.2003 at 14:29:30:
Dragi ten-nej
A si nam serviral štos leta? Mar misliš, da je poštenih kritjanov tako malo? Cheesy




ne vem  Roll Eyes
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #41 - 10.11.2003 at 00:49:28
 
Quote:
Andres, ko že tako lepo potuješ po državah in naštevaš predsednike, pozabil si Stalina, ta je bil svoje vrste tiček.

Lep pozdravček in lahko nočko vam želim.


Kaj me zdaj cukaš?  Kdo je rekel, da potujem po državah?  In mimogrede. Za politične, zadeve odpri nov topic. Stalin kot vem ni bil škof, bil je predsednik.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #42 - 10.11.2003 at 05:15:39
 
Andres wrote on 08.11.2003 at 18:57:33:
Pred nekaj dnevi je umrl tisti Bosanec ta glavni.  Kako mu je bilo že ime?  Dnevniki, tudi v Sloveniji so na veliko pisali o njem, nihče pa ni napisal njegovih napak pred v in po času vojne v Bosni.
Torej. Krščanstvo, ali v našem primeru katoliška cerkev ni edina ki po smrti govori vse naj in naj o pokojniku. Več ko je slabega naredil, večji pogreb ima, ter več ljudi za njim žaluje.
Četudi je pogreb civilni, je pesem enaka, zato naj tvoj župnik nebi imel težke vesti, ker o mrtvih le najboljše.

Andres


Quote:
Tito je bil Vrhovni general in predsednik. Ga je kdo vprašal, če hoče to biti, ali pa tebe, oziroma mene? Ne bodi picajzelj.  Ena pravila morajo biti, in tako je v vseh družbenih sistemih. V cerkvi so svetniki v politiki ministri in kanclerji, v športu, rekorderji, v glasbi zvezde.  Niti ne bom našteval naprej, prišel bi do tistih, ki jih nosi mrk in luna.  

Andres



No, a je bil Gospod Izedbegovič Škof ? ali pa Drug Tito, je bil ta škof ?

Ne bit tolk picajzelski Andres, sej veš, pred svojim pragom nobeden ne vidi navlake, pred tujim pa ?

Pa je mogoče kdo od teh dveh nategoval otroke v ritke ?

Naloga politikov je, da včasih na suho nategnejo ljudstvo, sej veš politiki so pač svoje vrste tiči, naloga škofov in župnikov je, dušno zdravljenje ljudi, ne pa dušno prizadejanje bolečin in trpljenja.

Nepolitik Kreden.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #43 - 10.11.2003 at 09:27:04
 
Tuki gor ste pokazali lep in nazoren primer kako religije razdružujejo ljudi  Wink

Krišnamurti je nekoč povedal eno zgodbo:

Nekoč sta sedela na veji angel in hudič. Pa pride pod njima po cesti popotnik, se skloni, nekaj pobere in gre naprej. Pa vpraša angel hudiča kaj je popotnik pobral. Hudič mu odgovori, da košček resnice. Pa ga angel vpraša, če ga nič ne skrbi. Hudič mu odvrne, da niti najmanj, ker mu jo bom pomagal organizirat. Wink
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #44 - 10.11.2003 at 10:15:29
 
sidha wrote on 10.11.2003 at 09:27:04:
Tuki gor ste pokazali lep in nazoren primer kako religije razdružujejo ljudi  Wink

a ne-religije pa zdruzujejo ljudi?

sploh pa, kdo pa prav, da je zdruzenje nujno boljse/prijetnejse kot razdruzenje? ne eno ne drugo ni trajno (ko je pogojeno z materijo). mas velik ljudi, ki se zdruzijo pa se kasneje razdruzijo, al pa mas velik razdruzenih ljudi, ki se kasneje zdruzijo, ... tko v religijah kot ne-religijah.

ce vsi vecno izhajamo iz enega in istega izvora, potem lahko v sozitju in prijetnosti sodelujemo le v iskrenem priznavanju in sluzenju le tega.

Goura Hari bol.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9