Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9
(Read 32591 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #75 - 11.11.2003 at 09:20:56
 
Quote:
.. sledijo Poti ali Stezi v povezavi z naravnimi silami in načelom vesolja. Življenje v harmoniji in ravnotežju s Taom prinaša mir, srečo in modrost. Z razumevanjem in meditacijo o ravnotežjih življenja si lahko vernik podaljša življenje ali pa se vrne v praznino, iz katere prihajajo vsi in vse.
Mišljenjski tip – Meditacija: izvirni tao

Jaz bi sebe lahko še najbolj identificiral z zgornjim opisom, ne glede na  kulturne korenine ali poimenovanje religij.


Vsi drugi opisi mi delujejo tuje in so za moj okus "nenaravni".    8)




Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #76 - 11.11.2003 at 09:40:43
 
Bardo_Thodol wrote on 11.11.2003 at 09:20:56:
Jaz bi sebe lahko še najbolj identificiral z zgornjim opisom, ne glede na  kulturne korenine ali poimenovanje religij. Vsi drugi opisi mi delujejo tuje in so za moj okus "nenaravni".    8)

kaj to pomeni iz "praznine" prihajajo vsi in vse? iz nic prihaja nekaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #77 - 11.11.2003 at 10:05:36
 
Quote:
kaj to pomeni iz "praznine" prihajajo vsi in vse? iz nic prihaja nekaj?




e

praznina nekaj je, medtem ko nič ni nič

praznina torej ni nič

(sicer bi pa to ti itaq moral že vedeti)



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #78 - 11.11.2003 at 10:17:45
 
Quote:
kaj to pomeni iz "praznine" prihajajo vsi in vse? iz nic prihaja nekaj?


Nič in praznina zame nista isto.
Praznino si lahko predstavljam kot še nemanifestirano "Eno".

Če imaš prazno posteljo, to ne pomeni, da je tam nič
(po slovensko; da ni nič, kjer naš jezik zelo dobro odraža realnost  8) ),
saj ima postelja površino,  pa običajno še kakšen jogi in posteljnino.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #79 - 11.11.2003 at 10:24:06
 
ok, ce "praznina" (o kateri je zgoraj govora, iz katere naj bi izhajal vsi in vse) ni nic, kaj pa je potem?

Quote:
Z razumevanjem in meditacijo o ravnotežjih življenja si lahko vernik podaljša življenje ali pa se vrne v praznino, iz katere prihajajo vsi in vse.

torej cilja sta dva. al si podaljsat zivljenje ali pa se vrnit tja iz kjer si prisel.

kaj pa se zgodi s tistimi, ki nimajo razumevanja in ne meditirajo o ravnotezjih zivljenja?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #80 - 11.11.2003 at 10:57:37
 
Quote:
ok, ce "praznina" (o kateri je zgoraj govora, iz katere naj bi izhajal vsi in vse) ni nic, kaj pa je potem?

Nič je število, matematični pojem.
Praznino sem ti pa poskušal razložiti že na primeru prazne postelje.
Zdaj si pa predstavljaj prazno posteljo, le da v večjem obsegu.  Grin

Quote:
kaj pa se zgodi s tistimi, ki nimajo razumevanja in ne meditirajo o ravnotezjih zivljenja?

Eh, kaj neki naj bi se zgodilo s tistimi, Nič posebnega, ravno tako so na poti in enkrat bodo dobili tudi razumevanje.

Don't worry, be happy.   8)

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #81 - 11.11.2003 at 11:06:02
 
Bardo_Thodol wrote on 11.11.2003 at 10:57:37:
Praznino sem ti pa poskušal razložiti že na primeru prazne postelje.
Zdaj si pa predstavljaj prazno posteljo, le da v večjem obsegu.

cesa prazna pa je "praznina" potem, ce pa iz nje izhajajo vsi in vse?

Quote:
Z razumevanjem in meditacijo o ravnotežjih življenja si lahko vernik podaljša življenje ali pa se vrne v praznino, iz katere prihajajo vsi in vse.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #82 - 11.11.2003 at 11:11:40
 
Quote:
cesa prazna pa je "praznina" potem, ce pa iz nje izhajajo vsi in vse?

Saj si si že kar sam odgovoril!
Praznina je prazna tistega, kar iz nje in v njo  izhaja, kar se je moralo šele manifestirati in česar prej še ni bilo in česar nekoč ne bo več.



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #83 - 11.11.2003 at 11:39:05
 
Bardo_Thodol wrote on 11.11.2003 at 11:11:40:
Praznina je prazna tistega, kar iz nje in v njo izhaja

"Praznina" (iz koder izhajajo vsi in vse, kot pise zgori) je prazna (ne vsebuje) stvari, ki iz nje izhajajo? (kot si napisu zdle).

uf, pretezka mi je tale. enkrat trdis tko, drugic pa diametricno drgac. dej prosim razloz.

Quote:
kar se je moralo šele manifestirati in česar prej še ni bilo in česar nekoč ne bo več.

torej iz "prazne" Praznine se "nekaj" mora zacasno manifestirati. (tud tuki bi rabu razlago)

(ce sprejmemo prvo trditev)

1. ce iz Praznine izhajajo vsi in vse (potem najbrz tudi mi) potem smo tudi mi neka prisiljena zacasna manifestacija. kako potem razloziti svobodno voljo, s katero imamo vsakdanje izkusnje?

2. in ce nekoc nismo (ker smo zacasna manifestacija Praznine) obstajali in tudi nekoc ne bomo vec obstajali, pol je to neki podobnega kot prah si in v prah se povrnes. kako to, da nekdo, ki je to "resnico" ze prakticno spoznal raziskuje na vse pretege "kako preziveti"? kako to, da se nekdo, ki je to "resnico" ze spoznal, v vsakdanjem zivljenju tolk sekira in jezi?

(ce sprejmemo tvojo drugo trditev)

Praznina sploh ne vsebuje (je prazna) stvari, zato se ji tud rece "Praznina". kaj in od kje so pol te stvari (in mi) ki jih izkusamo (vidimo, slisimo, itd.)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #84 - 11.11.2003 at 11:58:23
 
na kratk povedan.

Bog (Vrhovna oseba s svojim vecnim imenom, obliko, lastnostmi, spremljevalci in aktivnostmi) je izvor in tudi gospodar vsega in vsakogar.

to, da ga nekateri oznacujejo s Praznina, Tao, Brahman... in podobnimi impersonalisticnimi oznakami je samo nezmoznost toleriranja avtoritete Boga kot osebe. zdej, al tudi sebe ne oznacujejo kot osebe (torej so potem nezmozni tudi kancek ljubiti), ali pa se sami sebe imajo za osebe in jim je oznacevanje Boga kot nekaj neosebnega avtomatsko povzdigovanje sebe nad Njim. v obeh primerih gre za zelo "bolno" mentaliteto zivega bitja in njegovega odnosa do svojega "Oceta" in najvecjega prijatelja. rezultate take mentalitete pa izkusa vsak sam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #85 - 11.11.2003 at 12:05:44
 
Quote:
uf, pretezka mi je tale. enkrat trdis tko, drugic pa diametricno drgac. dej prosim razloz.

Težko je samo, če imaš napačne predstave o večnosti in če ne sprejemaš dejstva, da se vse spreminja in da ni nič razen spreminjanja večno.

Vse se spreminja, nastajajo nove forme, ki jih prej še ni bilo in ki zato metaforično rečeno iz praznine prihajajo in se v to isto praznino tudi vračajo (kar pa seveda ne izključuje njihove transformacije v nove forme).

Sicer pa ne smemo pozabiti,  da je Praznina abstrakten pojem, metafora, zato se nima smisla preveč globoko izgubljati in intelektualizirati pri razčlenjevanju vseh njenih dometov v primerjavah s tistim, kar si pač vsak od nas pod praznino predstavlja.



(No, pa smo spet zašli z osnovne teme, "krščanstvo nujno potreben forum". Potreben česa?)



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #86 - 11.11.2003 at 12:30:24
 
Bardo_Thodol wrote on 11.11.2003 at 12:05:44:
Težko je samo, če imaš napačne predstave o večnosti in če ne sprejemaš dejstva, da se vse spreminja in da ni nič razen spreminjanja večno.

Vse se spreminja, nastajajo nove forme, ki jih prej še ni bilo in ki zato metaforično rečeno iz praznine prihajajo in se v to isto praznino tudi vračajo (kar pa seveda ne izključuje njihove transformacije v nove forme).

ok, preber si se enkrat pozorno tole zgori kar si sam napisal. in ce si ti to "resnico" ze realiziral in sprejel, potem mi (si) prosim iskreno odgovori na :

1. zakaj tolk velik (skor vecino) svojega casa posvetis raziskovanju "kako preziveti", oz. kako se "ohraniti" (svojo identiteto)? zakaj te to tolk muci (vznemirja)?

2. zakaj se tudi v vsakdanjem zivljenju ne drzis "don't worry, be happy", ce pa je to misljenje/delovanje ciz v skladu s tem tvojim zgoraj opisanim spoznanjem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #87 - 11.11.2003 at 12:46:03
 
Quote:
1. zakaj tolk velik (skor vecino) svojega casa posvetis raziskovanju "kako preziveti", oz. kako se "ohraniti" (svojo identiteto)? zakaj te to tolk muci (vznemirja)?

2. zakaj se tudi v vsakdanjem zivljenju ne drzis "don't worry, be happy", ce pa je to misljenje/delovanje ciz v skladu s tem tvojim zgoraj opisanim spoznanjem?

Ne razumem, kaj te tako muči?
Po čem pa sklepaš, da se v vsakdanjem življenju ne držim načela "Don't worry, be happy'?

Za vsakdanje preživetje se bolj ali manj  trudimo prav vsi, tudi tisti, ki si tega ne priznajo, vendar to počnejo tudi tako, da so prisiljeni dihati zrak,  da so se prisiljeni prehranjevati, da se morajo pred mrazom  primerno obleči in zakuriti in še bi lahko našteval različne vendar vsakdanje oblike načina boja za preživetje.

Seveda vse te dejavnosti  lahko komu povzročajo tudi težave. Ni pa nujno, saj si ob vsem tem lahko brez težav tudi 'don't worry, be happy'. Ali mogoče meniš, da to ni mogoče?





Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #88 - 11.11.2003 at 12:57:06
 
Bardo_Thodol wrote on 11.11.2003 at 12:46:03:
Ne razumem, kaj te tako muči?

a to ti bo zdej klasicen odgovor zmeri, ko te nekdo kaj konkretnega vprasa?

Quote:
Po čem pa sklepaš, da se v vsakdanjem življenju ne držim načela "Don't worry, be happy'?

ravnokar si mi odgovoril.

za tvojo vecno dobrobit, ti predlagam, da zacnes z vso iskrenostjo castiti, slaviti in sluziti Boga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #89 - 11.11.2003 at 13:53:31
 
Quote:
Quote:
Bardo_Thodol:
Po čem pa sklepaš, da se v vsakdanjem življenju ne držim načela "Don't worry, be happy'?

aryan:
ravnokar si mi odgovoril.


za tvojo vecno dobrobit, ti predlagam, da zacnes z vso iskrenostjo castiti, slaviti in sluziti Boga.


Haha,  če me zanima, kaj tebe muči, to še ne pomeni, da imam skrbi in da nisem srečen.
Zdaj mi je jasno, da ti ne ločiš firbca od skrbi.

Sicer hvala za nasvet, vendar bo vseeno najbolje, da poskrbiš kar za svojo dobrobit in se ne ukvarjaš pretirano z dobrobitjo drugih. Tisto, kar ti smatraš, da je njihova dobrobit,  ni nujno njihova dobrobit.  Wink



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9