Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 
(Read 37589 times)
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #60 - 08.08.2002 at 11:27:47
 
Andres wrote on 07.08.2002 at 14:19:35:
Sem mislil, da je to vsem jasno..
Ce ti zenska zvecer v postelji hrbet pokaze je to ze znak ljubezni?? Wink

Andres



mogoče pa Andresu ni jasno - da bi ženska rada spremembo položaja, pa ji je nerodno reči - samo nakaže;D Grin Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #61 - 08.08.2002 at 11:33:33
 
Ste pa pametne tukile. Ko gre pri odprtosti za vase interese potem dajete izkljucno polovicne odgovore. No ja, ti so se vedno samo polovicni.  


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #62 - 08.08.2002 at 12:30:34
 
Quote:
"Zato je prva stvar, ki jo je treba razumeti ta: ne imenujte poznanstvo ljubezen. Lahko se ljubite, lahko ste v seksualnem odnosu, ampak seks je ravno tako periferen. Vse dokler se središča ne srečajo, je seks samo srečanje dveh teles. Duše niso poleg."


Glej Amstel, to je izvedljivo v praksi šele po daljšem "poznanstvu", kot bi rekel Osho. Sploh so te tantrične zadeve najbolj priporočljive za pare, ki se že nekaj časa poznajo. Prej morajo pa skozi osnovno šolo, srednjo šolo... in šele potem faks.

Quote:
Ja, seveda obstaja sex brez ljubezni. Srečanje dveh teles. In telo je le 1/4 nas.  
In meni je pač tak sex prazen, če me razumeš, kaj mislim.


Razumem, kaj misliš. Ampak ne razumem čisto dobro, zakaj mi kar naprej porivaš ta sex brez ljubezni.

O tem mislim tako: tudi dotik, povsem naključen, med osebama, ki se sploh ne poznata, je lahko ljubezen - ni pa nujno, seveda. Tudi čisto naključen sex iz zabave je lahko ljubezen, če ga počneš iz ljubezni, pa čeprav je ta ljubezen na drugi, "nižji" ravni. In iz takšnega sexa se prav tako lahko razvije ljubezen na "višji" ravni. Čeprav se mi o nekih "ravneh" gabi govoriti, to se vse preveč zlorablja.

Sex brez ljubezni pa prav tako obstaja. To se mi zdi bolno, namreč da gre nekdo z žensko v posteljo in jo pofuka kod hlod, brez kakršnegakoli čustva, naklonjenosti... Sam si niti ne želim niti ne zmorem nekaj takega.

Ampak, Amstel, zdi se mi, da je vse to tvoje opletanje in vrtenje okoli vrele kaše samo znak hudih blokad, ki jih imaš na tem področju. Zato bi bilo pametno, da vzroke za "pseudo odprtost" pri moških (kot si se izrazila na začetku threada) najprej poiščeš pri sebi.

Nismo bitja brez čustev. Najlepša ljubezenska umetniška dela vseh žanrov so ustvarili moški...

Mary Shelley pa je ustvarila Frankensteina Sad
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #63 - 08.08.2002 at 14:31:33
 
Quote:
Sex brez ljubezni pa prav tako obstaja. To se mi zdi bolno, namreč da gre nekdo z žensko v posteljo in jo pofuka kod hlod, brez kakršnegakoli čustva, naklonjenosti... Sam si niti ne želim niti ne zmorem nekaj takega.


Miro, jaz se ne bi spuščala v izjave o blokadah, ki jih ima kdo izmed nas, ker se ne čutim poklicane, da bi to počela. Niti si ne domišljam, da lahko ocenim človeka na osnovi nekaj postov.
Vrtenje okrog vrele kaše.. ja, to sem obrazložila par postov nazaj. Dobila sem svoje odgovore. In tudi to, da je xqd razumel kaj je bistvo v tem mojem vtrenju...
Viš, tudi sam praviš, da je sex brez ljubezni bolan. Nekateri temu rečejo odprtost.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #64 - 08.08.2002 at 14:39:06
 
Quote:
Zakaj je komplicirano? Prav zato, ker mi spuščanje ne gre preveč dobro predvsem od glave. Ker se ta ne zna v ta pravem trenutku znebit logike, kot lahko vidiš tudi v prejšnejm postu, in pa druge navlake, pa analizira, procesira in kategorizira, namesto da bi se prepustila in čutila in kaj užila.


Viš bp, ko druge opazujemo in mislimo, da vemo, kako je z njimi... je najbolje pogledati, kako je pa z nami.
In... smo kar vsi na isti barki zgleda. Vsak s svojimi šibkostmi.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #65 - 08.08.2002 at 17:33:05
 
Quote:
Miro, jaz se ne bi spuščala v izjave o blokadah, ki jih ima kdo izmed nas, ker se ne čutim poklicane, da bi to počela. Niti si ne domišljam, da lahko ocenim človeka na osnovi nekaj postov.


Brrr. Si se pa hitro razjezila. Bom rajši odnehal in se ti obenem opravičujem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #66 - 08.08.2002 at 18:07:07
 
Quote:
Viš, tudi sam praviš, da je sex brez ljubezni bolan. Nekateri temu rečejo odprtost.


No, se preden je Miro s teboj pusko v koruzo vrgel se ti je zapisalo zgornje, ki brzkone leti name.   
Ker smo ze pri tem naj te le vprasam Amstel. Imas zensko, ljubis jo ona tebe, ampak je zal  frigidna? Recimo da je, no?  Kaj cem s tako zensko?
In cetudi ni frifidna obstoja moznost, da je  spolno hladna, ohlajena, ali kakor to ze iz navade imenujemo, zavrta.   Sem rajsi sam in po mobitelovem imeniku brskam. Tisto ljubezen namenjeno neki X osebi bi v tem primeru namenil rajsi svojim otrokom, bliznjim in sebi.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #67 - 08.08.2002 at 18:42:59
 
Quote:
Brrr. Si se pa hitro razjezila. Bom rajši odnehal in se ti obenem opravičujem.


Joj, Thot.. evo, zdej se bom pa razpisala!  Grin

Hm... zanimivo. Miro, si že drugi, v kratkem času, ki se ustraši in ali umakne, ko pokažem svoje nestrinjanje, nejevoljo, ali jezo. Kako to? Zakaj se ne umaknete, ko trčite na nestrinjanje s strani moških? Pa imate veliko hujše debate, kot je tale sedaj. Veliko hujše.. z nizkimi udarci. Miro, kaj praviš? Kaj pričakuješ, recimo ti, ko se ženska razjezi? Da se bo kregala? Da bo pa zdej ogenj v strehi? To bi res rada razumela. Andres, pa tudi tebe.
Andres mi je tudi rekel, da je jeza nekaj grdega. Nekaj, kar ne sme obstajati, ker je nevarna.
Kaj pa če čutite jezo? Kaj potem z njo... psssss .. potlačite?  Lips Sealed

Jao... ma res ne poznate temperamenta. Ne poznate energičnega debatiranja. Sem že rekla, da sem kot gejzir. Andres, se spomniš?

Borut, dej povej, kako se mi primorci med seboj pogovarjamo. Plis  Grin

No, je seveda res, da si ne dovolim, da me kdorkoli, ki me sploh ne pozna v živo, ocenjuje, predalčka. Tega nisem vajena, da dobim na čelo etiketo. Uh.   Undecided

A ne bi bilo bolj zdravo govorit, kot smo bili doslej navajeni. Da vsak govori v svojem imenu? Da govori vsak zase.

Andres, midva sva se veliko pogovarjala. In od mene nisi dobil stavka.. "ti si tak pa tak...", dokler nisem dobila od tebe etikete "ti si taka pa taka...." Brez dvoma. Brez poznavanja v resničnosti. Bre šans, da bi bila kaj drugega...

Torej.. stavki s "ti si..." bi bilo fajn, da se jim izogibaš, ko se z menoj pogovarjaš. Ker to sem lahko, lahko pa tudi ne. Lahko gre za navadno tvojo projekcijo.
"Zakaj bi videli v sebi, če lahko vidimo v drugih.... " zgleda, da je postalo priljubljen način komuniciranja.

O frigidnih ženskah pa samo toliko. Ne moreš skozi eno svojo izkušnjo posploševati na cel ženski rod. Predlagam, da snameš očala prejšnje izkušnje. Pa boš videl veliko širše.
A veš... če recimo jaz nisem pripravljena govoriti o nekih zadevah z nekom, ki ga poznam le preko chata, foruma... torej s teboj, še ne pomeni, da je z menoj nekaj narobe. Če nisem pripravljena pošiljati okrog svoje nage fotke... še ne pomeni, da sem blokirana. Če se ne dam dol z neznancem, še ne pomeni, da sem blokirana. Če verjamem v sex z dušo, še ne pomeni, da sem zablokirana.


Uh.
No, zdej pa gremo dalje. Da vas slišim.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #68 - 08.08.2002 at 19:08:49
 
Quote:
Uh.
No, zdej pa gremo dalje. Da vas slišim.


Po moje je bolje, da se kar ustavimo, ker to ni vec energicnost. Je jeza, pa amen.  Kregal se pa seveda tu ne bomo, saj zato imamo na forumu kregalnico. Jaz tam ne sodelujem.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #69 - 08.08.2002 at 19:13:35
 
Andres. Žal, da tako vidiš.
S tem se boš verjetno še velikokrat srečal.
Da vas slišim.. pomeni, da me zanima, kako razmišljate.
No prav, ti si povedal.. samo kar se tiče tega zadnjega stavka. Povej še kaj misliš o ostalem.

Zdej mi je pa žal, da nisem na koncu dala tega  Cheesy .. ker potem ne bi Andres mogel razumeti, tako kot si... Ma ja, morda ti pa paše ravno to. Kaj vem. Težko razumem.



Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #70 - 08.08.2002 at 19:47:17
 
Grin  Grin Joj, Amstel... sej veš, da bolje skoz prideš, če si diplomatska, nežna, koketna, bolj tiha, strinjajoče se... sej ti že Godina to skoz kaže...  Grin Grin Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #71 - 08.08.2002 at 20:08:11
 
Andres wrote on 08.08.2002 at 18:07:07:
Ker smo ze pri tem naj te le vprasam Amstel. Imas zensko, ljubis jo ona tebe, ampak je zal  frigidna? Recimo da je, no?  Kaj cem s tako zensko?
In cetudi ni frifidna obstoja moznost, da je  spolno hladna, ohlajena, ali kakor to ze iz navade imenujemo, zavrta.   Sem rajsi sam in po mobitelovem imeniku brskam. Tisto ljubezen namenjeno neki X osebi bi v tem primeru namenil rajsi svojim otrokom, bliznjim in sebi.

Khm, khm… Čeprav tole ni »naslovljeno« name, se bom vtaknila samo toliko, da povem svoje mnenje… Amstel – saj dovoliš?

Ne vem, Andres, ampak jaz najdem v temle tvojem postu polno nasprotij… Seveda – to sem jaz in to je moje doživljanje. Če dodam zraven še to, da ste moški z Marsa, ženske z Venere… No, ja, potem bi morda na nek način tole še razumela…

Praviš, da žensko ljubiš in se hkrati sprašuješ, kaj bi z njo? Praviš, da svojo ljubezen rajši nameniš osebi X, ki ni hladna v spolnosti? Dodaš še to, da si raje sam z imenikom v roki, kot pa bi ljubil frigidno žensko?

Da ne omenim tistega, ko praviš, da bi svojo ljubezen rajši namenil svojim otrokom, BLIŽNJIM in sebi… Torej ti ta oseba X ni blizu? Samo zato, ker je frigidna?

Hmm – si se kdaj vprašal po svoji definiciji ljubezni? Kaj tebi pomeni ljubezen? Je to samo spolnost? Je to še kaj drugega?

Če pod tvojo definicijo ljubezni spada samo spolnost, potem so mi vse tele tvoje trditve jasne, logične in razumljive… Če pa pod tvojo definicijo ljubezni spada še kaj drugega (in jaz upam, da je tako), potem teh trditev ne razumem…

Zakaj? Ker je v tem primeru vprašanje, kaj bi s frigidno žensko, ki jo ljubiš, nepotrebno in nepomembno. Popolnoma jasno je, da ona sama s svojo frigidnostjo verjetno ni zadovoljna in bi se verjetno želela doživeti tudi v spolnosti. Kot ženska. Zaradi nekih svojih blokad, zaradi nekih ran v sebi, je to pač njena obramba, njen zid ali njena blokada, če tako hočeš. In verjetno je ona prva, ki bi rada rešila ta svoj problem. In ti? Ti, ki jo ljubiš? Se ti ne zdi popolnoma naravno, da ji slediš v tej njeni želji? Da si z njo in ji po svojih močeh pomagaš rešiti ta njen problem? Da se lahko ravno o tem problemu pogovarja s teboj, saj si ji ti, ravno zato, ker jo ljubiš tudi najbližje?

Si kdaj slišal za trditev, da se rane, pridobljene v odnosih, lahko zdravijo le v odnosih? Ta njena rana, ali frigidnost, ali zaprtost, kot temu rečeš ti, je prav gotovo nastala v nekem odnosu. In jo mora ona najprej prepoznati, potem jo ozavestiti in potem zdraviti. Kje drugje, če ne v odnosu? S tabo torej, če te ljubi in če ti ljubiš njo?

Pa tole moje razmišljanje ne velja samo za frigidnost. Čisto lahko jo preneseš tudi na vsa ostala področja človekovega doživljanja, iskanja in udejanjanja…

Bo že verjetno res nekaj na tem, da ste moški z Marsa, ženske z Venere…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #72 - 08.08.2002 at 20:28:26
 
Quote:
Ker smo ze pri tem naj te le vprasam Amstel. Imas zensko, ljubis jo ona tebe, ampak je zal  frigidna? Recimo da je, no?  Kaj cem s tako zensko?  
In cetudi ni frifidna obstoja moznost, da je  spolno hladna, ohlajena, ali kakor to ze iz navade imenujemo, zavrta.   Sem rajsi sam in po mobitelovem imeniku brskam. Tisto ljubezen namenjeno neki X osebi bi v tem primeru namenil rajsi svojim otrokom, bliznjim in sebi.  


Se enkrat preberi Miska.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #73 - 08.08.2002 at 20:45:36
 
Pa sem res z Venere, Andres…

Sem se potrudila in prebrala še enkrat. Ne samo enkrat, vsaj desetkrat sem še prebrala in se potrudila poiskati nekaj, kar bi me lahko napeljalo na drugačno razmišljanje… Žal - še vedno mi ostaja enako razmišljanje…

Se boš moral potruditi tole razložiti malo bolj po »venerino«, če boš želel, da bom razumela, kaj si želel sporočiti z Marsa… Mi je žal…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #74 - 08.08.2002 at 21:18:53
 
Miska. Dejva drugace. S tem sem mislil povedat, da jaz ne zelim deliti zivljenja z zensko, ki bi mi v postelji hrbet obracala.  
Tisto ljubezen rajsi namenim otrokoma, bliznjim s cimer sem mislim na vse tiste, ki jih imam rad in pa sebi.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7