Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 
(Read 37547 times)
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #90 - 10.08.2002 at 15:15:26
 
Quote:
Če mačku na rep stopiš, cvili.


Miro, lej. Jaz tebe nisem analizirala. To, da ti mene si, me je zabolelo. In seveda, lahko pomisliš, ali to kar vidiš v meni, velja tudi zate. Ker sicer, tega ne bi tako "opazil" in napisal, kot si. Sej veš... ogledala.

Pa da bo bolj jasno: samo ljudem, ki jih imam rada in imajo radi mene, in ki me poznajo v živo, dovolim, da mi povedo, kje se mi je majica strgala, kje mam maslo na glavi, ker samo oni imajo to pravico.



In, če prav razumem zakonitosti vesolja, se boš v kratkem srečal z lekcijo, v kateri bo tebe nekdo, ki te sploh ne pozna in s katerim sploh nisi v Odnosu, spredalčkal.
Back to top
« Last Edit: 10.08.2002 at 17:12:26 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #91 - 10.08.2002 at 22:25:21
 
Quote:
Amstel, a greva na kafe?


Itak!  ;D Pa glasna bova, a ne?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #92 - 10.08.2002 at 23:40:43
 
Quote:
Miro, lej. Jaz tebe nisem analizirala. To, da ti mene si, me je zabolelo. In seveda, lahko pomisliš, ali to kar vidiš v meni, velja tudi zate. Ker sicer, tega ne bi tako "opazil" in napisal, kot si. Sej veš... ogledala.

Pa da bo bolj jasno: samo ljudem, ki jih imam rada in imajo radi mene, in ki me poznajo v živo, dovolim, da mi povedo, kje se mi je majica strgala, kje mam maslo na glavi, ker samo oni imajo to pravico.  

In, če prav razumem zakonitosti vesolja, se boš v kratkem srečal z lekcijo, v kateri bo tebe nekdo, ki te sploh ne pozna in s katerim sploh nisi v Odnosu, spredalčkal.


Nimam nič proti. Ne čutim potrebe, da bi se varoval s ščiti in plotovi. Vem, da sem najbolj varen takrat, kadar ničesar ne skrivam.

Samo človek, ki ne skriva svojih šibkih točk, se prepusti zakonitostim vesolja. In šele takrat, ko se človek popolnoma prepusti tem zakonitostim, večnemu toku Univerzuma, je skladen z njim in zato varen.

Nisem pa rekel, da mi to vedno uspeva, zato me kar predalčkajte in analizirajte, se bo že našel kakšen ščitek, ki ga je treba vreči v smeti. Gotovo se bom dobro zabaval in obenem še marsikaj naučil.

Za začetek lahko dam tudi iztočnico: Amstel je zapisala besedo Odnos z veliko začetnico. Jaz bi to besedo v enakem stavku zapisal z malo.

Ampak lahko me začnete razgaljati tudi na drugem koncu, kjer hočete, da ne boste rekli, da zavajam Smiley

Amstel, rad bi ti povedal, da te res nisem hotel prizadeti. To, kar sem napisal, mi osebno ne pomeni nič strašnega, pa sem zato pozabil, da lahko koga drugega prizadene.

Quote:
In seveda, lahko pomisliš, ali to kar vidiš v meni, velja tudi zate.

Seveda velja, samo da se manifestira na drugačen način. Ja kje si pa v tem s krščanstvom kontaminiranem svetu že videla koga, za katerega bi lahko rekli, da je brez blokad na tem področju??

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #93 - 11.08.2002 at 00:06:34
 
Quote:
Seveda velja, samo da se manifestira na drugačen način. Ja kje si pa v tem s krščanstvom kontaminiranem svetu že videla koga, za katerega bi lahko rekli, da je brez blokad na tem področju??


No, tole je pa že bolj človeško. Hvala, da si povedal, kako gledaš na to (in, da imaš tudi ti težave). Torej, da veš, da smo vsi na isti barki. Sem imela namreč že slab občutek.

Samo, glede razgaljanja in analiziranja tole. Ne vem, Miro. Morda je tebi to čisto okej. Meni pa ne. Pa veš zakaj? Ker se ne poznamo v živo. Ker nikoli ne moreš vedeti, kdo sem jaz, dokler z menoj ne živiš, ali pa vsaj prijateljuješ z menoj nekaj časa. In sama izhajam iz tega.
Razgaljanje pomeni, da nekoga pustiš nagega. Proti njeogvi volji. In s kakšinm namenom? Da kaj ozavesti? Na tak način, se lahko le zaprem. In nič ni doseženo.

Saj veš, če delaš z ljudmi... kako moramo biti mehki, tenkočutni, ko se nekdo odloči za delo na sebi.  Že Reiki.. čeprav je dober, če je vsiljen, ni več dober.


Back to top
« Last Edit: 11.08.2002 at 16:53:04 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #94 - 11.08.2002 at 01:11:34
 
Amstel wrote on 10.08.2002 at 15:15:26:
Miro, lej. Jaz tebe nisem analizirala. To, da ti mene si, me je zabolelo.

Sej veš... ogledala.

ogledala ne smeš gledat kot ... ahhh sm mu dobro ogledalo a?
ti se moraš trudit ne bit ogledalo, v bistvu kadar si ogledalo si na vzorcih, v egu ... daš sicer drugemu možnost da preseže svoj vzorec, to pa je tudi vse, ti ga že nisi in moraš čakat nasledno priliko

pa analiza ... a ni to svetovalnica ???
sicer pa nisem vsega prečitu še ... tko da ...


Quote:
Vem, da sem najbolj varen takrat, kadar ničesar ne skrivam.

to
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #95 - 11.08.2002 at 11:32:30
 
Quote:
pa analiza ... a ni to svetovalnica


Tudi jaz sem si predstavljal nekako tako. Ampak, če nekdo noče pač noče in ima vso pravico do tega. Se pa strinjam, da bi debata na tej ravni spadala nekam drugam, kot v svetovalnico.

Quote:
Že Reiki.. čeprav je dober, če je vsiljen, ni več dober.  


Tole moram pa popraviti. Vsiljenega Reikija namreč ni. Res pa nekateri znanja, pridobljena pri Reikiju poskušajo uporabiti za "črno magijo", ampak tisto ni več Reiki. Reiki je inteligentna energija, ki ji človek ne more ukazovati, na koga naj se "spravi". Tudi kadar reikist pošilja nekomu Reiki brez njegove vednosti, bo Reiki prišel do njega samo, kadar mu to v vseh pogledih koristi.


Quote:
Torej, da veš, da smo vsi na isti barki.


Ja, ampak če bi čepeli vsi na isti strani barke, bi se prevrnila Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #96 - 11.08.2002 at 12:29:17
 
Quote:
Tudi kadar reikist pošilja nekomu Reiki brez njegove vednosti, bo Reiki prišel do njega samo, kadar mu to v vseh pogledih koristi.

Ja, ampak če bi čepeli vsi na isti strani barke, bi se prevrnila Smiley


S temle postom zaključujem debato tule.
Rada bi povedala tole: vsak, ki izpostavi temo, predvsem pa na svetovanlnici, išče odgovore zase. Če namesto osebnih izkušenj ljudi na forumu, namesto vsebine, kjer vsak govori o SEBI, naleti na analizo, torej na vsebino, kjer govorite o DRUGEM, potem se tako vzpostavi nerazumevanje in predvsem neenak položaj. Ker tisti, ki analizira, se postavi v položaj nekoga, ki VE bolje od tistega, ki sprašuje. In zame, je to povsem neuporabno.
Mislim, da ni cilj svetovalnice ločevanje.

Kot primer sem dala pošiljanje Reikija, ga imenovala vsiljenega, kar pomeni, da kot Reikist, lahko pošlješ Reiki nepoklicano, nezaželjeno s strani osebe. Dala sem prispodobo, ker sem mislila, da boš razumel vzporednico, Miro. Da nimamo pravice pošiljati Reiki, ko sploh ne vemo, kaj drugi rabi, ker ne vemo, kje je težava. Ker nimamo vzpostavljenega Odnosa. Tudi na splošno pomeni Odnos občutek za drugega, zaupanje, spoštovanje in predvsem diskretnost.
Odnos, z veliko začetnico, je ključen zame. V vsej tej klobasi debat tule gor. Stik. Bližina.
Da smo na isti barki, je dejstvo. Ne glede na to, kje sedimo. Menda ja ne bomo delali razlik med tistimi, ki sedijo na levi strani barke, s svojo težavo in tistimi na desni strani barke, s svojo težavo. Barka je prispodoba za enako težavo.
Tenkočustnost je odsev duše. In verejmite, duša je pomembna. Hvala vsem, ki ste se mi javili tudi v ozadju.
End.
Back to top
« Last Edit: 11.08.2002 at 13:42:56 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #97 - 11.08.2002 at 14:12:40
 
Dobro, konec debate  Cry Grin

Quote:
ma nejsm naha na fotki no


bi blo pa blazn lepo č bi bla. tm u Sexan pa mal naokol mate tri fajn stvari: dobr vin, dobr pršut pa lepe punce.
ne znam pu primorsk, pa sm pu lublansk  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #98 - 12.08.2002 at 09:08:29
 
Ne morem kaj, da ne bi še nekaj pristavil tej debati na rep.

Ne vem sicer, ali bo tole prispevalo k  hudemu napredku v tej debati, ampak jaz sem tole precej resno vzel in sem se ta vikend odločil si malo pobliže pogledati Amstel. Pa preden seveda pomislite, da sem spil oz. gledal kakšno flaško piva s tem imenom preveč in zdaj pišem pod tem vplivom, moram takoj zatrditi, da ga nisem že zelo zelo dolgo niti poskusil (pa tudi pod kakšnim drugim vplivom ne pišem, za tiste ki se jim že malo sanja o čem govorim).

Ampak spoznati, kakšna je Amstel, ko jo kuštra veter, ko se koplje v soncu, ko zasije, ko se umiri, vse to so bili cilji, ki sem si jih za ta vikend zastavil. In sem uspel ugotoviti še marsikaj: kako Amstel zgleda pobliže, kakšen je občutek, ko se je dotakneš, kakšen je njen vonj, ko namenoma zajameš polna pljuča zraka, ki veje od nje. In prepustiti se ji, da te njen tok odnaša naprej.

Predvsem pa se da naučit marsikaj, od ljudi, ki živijo v njeni bližini. Kako je mogoče kanalizirati njeno nepredvidljivost, kako preprečiti, da bi kdaj njena moč postala grožnja, s tem da bi prestopila robove. Kako uporabiti njeno moč in zajeziti njen morebitni presežek in ga kasneje počasi sproščati. In seveda kako živeti ob njej in z njo.

Pri spoznavanju, kot sem se ga lotil jaz, se je skoraj nemogoče izogniti temu, da si moraš priti na jasno glede odnosa med seksom in čustvi. Pri temeljitem raziskovanju Amstel, njene tesne bližine ali pa periferije, se prej ali slej srečaš s številnim dražljaji, ki kakor razstavljeni v rdeče osvetljenih izložbah sporočajo samo seks, seks, seks. In takrat se je treba kar opredelit. Slediti temu, kljub temu, da nimaš posebnega čustvenega odnosa, ali iskati nekaj drugega, nekaj več. Seveda je zame to premalo, ker bi bilo na tak način tudi zastonj veliko preveč.

Žal sem se tokrat priložnosti, da bi si Amstel ogledal s pomočjo sredstev, ki bi mi pri mojih raziskovanjih, razmišljanju in pisanju podala povsem novo dimenzijo in kolorit, odrekel, tako da vam žal ne morem podati kakšnih presenetljivih novih pogledov na Amstel. Pa tudi posebnih odkritij vam ne morem sporočiti. Upam pa, da se bom k raziskovanju Amstel, že raziskanih in novih področij še vrnil. Predvsem pa, da bom odkril še marsikaj zanimivega.

Kjerkoli že bom. Wink

lp bp

(Aja, za tiste, ki jim še ni potegnilo: ta vikend sem "skočil" v Amsterdam, mesto ki je dobilo ime po jezu na reki Amstel in se med drugim sprehodil tudi čez "četrt rdečih luči". Alo, zdaj pa takoj prebrat še enkrat od drugega odstavka naprej.)
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #99 - 12.08.2002 at 09:12:49
 
Ej, fajn si nas (me) dobil. Jaz sem pa že skoraj bila ljubosumna, kako si Amstelki posvetil celega sebe - pozornost.  Kdo si upa odpreti novo temo s to tematiko? Ljubosumnost, ki to ni. Je le kozmična ljubezen, ki je nismo zmožni še dojeti, razumeti...?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #100 - 12.08.2002 at 10:25:29
 
Zakaj se toliko zaletavate v besede ?

Besede so simboli, niso resnica.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #101 - 12.08.2002 at 10:31:33
 
Halo, fant, ti si tisti, ki to najpogosteje počenjaš. Potem pa še ne priznaš Grin. In potem želiš delovati pod pretvezo, da ozaveščaš druge njihovih vzorcev. C c.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #102 - 12.08.2002 at 13:58:22
 
BP!!

Amstel je izrecno prepovedala jo analizirati. Ko sem samo malo omenil, me je že nadrla. Sicer pa sem imel kompletno analizo že, ko je začela ta thread, oz. že prej, ko je začela Dilemo, pa je raje nisem objavil. Ali bi se ta analiza ujemala s tvojo ali ne, pa ne smem napisat, ker sem obljubil, da je ne bom več analiziral.

Bomo videli, ali si pri njej kaj bolje zapisan, kot jaz.

Sicer je pa hecno, ta čudna napetost med Amstel in mano, ker se na duhovni ravni dokaj ujemava, čeprav imava npr. različne poglede na odnose, celo vero... Nekako čutim vpliv še neke tretje osebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #103 - 13.08.2002 at 10:59:07
 
Miro, ti svetujem, da to kar sem zadnjič  napisal, prebereš tokrat čisto do konca  Grin. bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7