Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 
(Read 37586 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #75 - 08.08.2002 at 21:43:26
 
Hehe, Andres – sem lahko malce zlobna? Si prebral tisto, na kar je ana pomislila, ko si prvič napisal tole o obračanju hrbta v postelji?

Se pa strinjam s tabo, če si z vsem tem želel povedati le to, da ne želiš deliti življenja z žensko, ki ti ne bi v enaki meri (no, ja – vsaj približno – »sve su ostalo nianse«…) vračala ljubezni, ki jo ti želiš dati, oz. da bi bile definicije vajinih ljubezni preveč različne...

Pa ne glede na to – ali definicija ljubezni vključuje samo spolnost, ali pa še kaj drugega… Je res?

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #76 - 09.08.2002 at 00:05:45
 
Miska wrote on 08.08.2002 at 20:08:11:
Khm, khm… Čeprav tole ni »naslovljeno« name, se bom vtaknila samo toliko, da povem svoje mnenje… Amstel – saj dovoliš?

Si kdaj slišal za trditev, da se rane, pridobljene v odnosih, lahko zdravijo le v odnosih?


Miška, seveda si dobrodošla, v tej debati še posebno. Ker sem se znašla sama, med moško publiko.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #77 - 09.08.2002 at 01:30:16
 
Miska wrote on 08.08.2002 at 21:43:26:
Hehe, Andres – sem lahko malce zlobna? Si prebral tisto, na kar je ana pomislila, ko si prvič napisal tole o obračanju hrbta v postelji?

Se pa strinjam s tabo, če si z vsem tem želel povedati le to, da ne želiš deliti življenja z žensko, ki ti ne bi v enaki meri (no, ja – vsaj približno – »sve su ostalo nianse«…) vračala ljubezni, ki jo ti želiš dati, oz. da bi bile definicije vajinih ljubezni preveč različne...

Pa ne glede na to – ali definicija ljubezni vključuje samo spolnost, ali pa še kaj drugega… Je res?

m.




Na prvi odstavek sem ze odgvoril, v drugem odstavku si me komaj po treh urah razumela.  V tretjem odstavku sva si enotnega mnenja.  

Vsaka zapisana beseda bi bila na tem mestu odvec.  


Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #78 - 09.08.2002 at 12:38:45
 
Andres wrote on 09.08.2002 at 01:30:16:
Na prvi odstavek sem ze odgvoril, v drugem odstavku si me komaj po treh urah razumela.  V tretjem odstavku sva si enotnega mnenja.  

Vsaka zapisana beseda bi bila na tem mestu odvec.  

Ja, Andres… Od Marsa do Venere je včasih res kar dolga pot, imaš prav… Glede tegale: »Vsaka zapisana beseda bi bila na tem mestu odveč.«… Tvoja izbira, tvoja odločitev... Jo spoštujem…



Amstel wrote on 09.08.2002 at 00:05:45:
Miška, seveda si dobrodošla, v tej debati še posebno. Ker sem se znašla sama, med moško publiko.

Hm, Amstel, kako že gre? Osamljeni gladiator sredi arene, obdan s tropom lačnih levov, ki komaj čakajo, da bodo napadli? Khm, khm… Poznaš tisto o elegantnem umiku? Dvigneš glavo, iskreno in jasno poveš, kako doživljaš dano situacijo in da se tej vlogi ne počutiš ravno najlepše in se umakneš? Ne vem, no, vsaj jaz se nikoli ne počutim prijetno, če dobim občutek, da sem obkrožena s samimi levi, ki komaj čakajo, da me bodo razcefrali…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #79 - 09.08.2002 at 15:08:36
 
Miska wrote on 09.08.2002 at 12:38:45:
Dvigneš glavo, iskreno in jasno poveš, kako doživljaš dano situacijo in da se tej vlogi ne počutiš ravno najlepše in se umakneš?


Hm, zelo slabo se počutim v situaciji, ko se kdo ukvarja s tem, kaj bi jaz utegnila biti. Jezna sem, ko dobim  nalepko, ki ne paše k meni. Žalostna sem, ko sem spregledana. Uh.... pa še kaj.

Miška, teorija o ogledalih. Remember?
Opažam en manever, ko ljudje kaj hitro rečejo, "Ti si tak in amen". Ali "to kar ti vidiš v meni, velja zate..." in NE  "to kar imam v sebi, vidim v tebi".

Ker če bi se pogovarjali na osebnem nivoju, bi torej vsi izhajali iz sebe... in bi stavek začeli s "jaz...te doživljam tako", ali "jaz vidim v tebi en del sebe, ki ga težko sprejmem..". In predvsem, če bi se ukvarjali vsak s seboj, bi imeli čisto dovolj dela. Pa ne... Lažje se je z drugimi.


Aja... pa še to. Jaz se ne umaknem. Nimam navade imeti surle do tal. Razen, če me kdo izda, me izkorišča.
In tudi v tej situaciji, se ne umikam. Zakaj le? Saj se pogovarjamo. In to o precej pomembni zadevi, očitno. Za marsikoga tule, kot vem. Nimam navade oditi in vehementno zamahniti z roko. Rada ostanem in obdržim stik. In razčistim.
Ja, no, tko.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #80 - 09.08.2002 at 16:00:35
 
Amstel… Ogledala… Lepo, da si jih osvojila…


Amstel wrote on 09.08.2002 at 15:08:36:
Opažam en manever, ko ljudje kaj hitro rečejo, "Ti si tak in amen". Ali "to kar ti vidiš v meni, velja zate..." in NE  "to kar imam v sebi, vidim v tebi".

Ker če bi se pogovarjali na osebnem nivoju, bi torej vsi izhajali iz sebe... in bi stavek začeli s "jaz...te doživljam tako", ali "jaz vidim v tebi en del sebe, ki ga težko sprejmem..". In predvsem, če bi se ukvarjali vsak s seboj, bi imeli čisto dovolj dela. Pa ne... Lažje se je z drugimi.

O tem sva imela z Bardom debato na temi »Kako postati iskren«… Pa kaj češ… Ženske smo res z Venere, moški so z Marsa…


Se ne umikaš? OK, sem vesela… Saj včasih je to tudi boljša varianta… In včasih se zgodi, da grozeči levi postanejo čisto prijetni mucki… Le pazi, da se ti ne spremeniš v leva… Se mi zdi, da si predvsem ti sama tega ne bi želela…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #81 - 09.08.2002 at 16:13:17
 
Miska wrote on 09.08.2002 at 16:00:35:
Amstel… Ogledala… Lepo, da si jih osvojila…

O tem sva imela z Bardom debato na temi »Kako postati iskren«… Pa kaj češ… Ženske smo res z Venere, moški so z Marsa…



Tega o ženskah z Venere in o moških z Marsa nisem nikoli dobro razumel.  Stojim za tem, da smo vsi kar lepo z Zemlje.  Cheesy

Tisto o ogledalih pa drži.
Nalepke, ki mi jih kdaj kdo pripopa največ povedo o tistih, ki jih popajo in so mi s tega vidika zanimive in zaželjene ...

Quote:
In predvsem, če bi se ukvarjali vsak s seboj, bi imeli čisto dovolj dela. Pa ne... Lažje se je z drugimi.

Saj se , ko se ukvarjajo z drugimi, se v bistvu ukvarjajo s sabo. Le da v tem primeru upajo, da bodo izboljšave namesto njih naredili kar drugi, kar je pa velika zabloda. S seboj se je zaradi tega tako težko ukvarjati, ker takrat si pa res prepuščen samemu sebi, česar se pa mnogi najbolj bojijo.




Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #82 - 09.08.2002 at 16:32:00
 
Hehe, Bardo… Saj smo vsi z Zemlje… Tukaj smo se baje našli… Izhajamo pa me z Venere in vi z Marsa… Ravno zato se včasih tako težko razumemo… Ravno zato včasih težko najdemo skupni jezik…

Nisi bral te knjige? Ti jo lahko posodim, če želiš… Ko si že ravno tudi ti meni dal eno tako darilo… Saj se spomniš, ane? Tibetanske knjige mrtvih…

m.


P.S. Tebi tudi ne gre tole predalčkanje, a? Opažam, da se še vedno javljaš kot guest, namreč… Sem imela tudi jaz te težave, ja. Potem je enkrat naredilo »click« in sem se popredalčkala… Pa mi (vsaj do tega trenutka) še ni žal…
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #83 - 09.08.2002 at 16:42:22
 
Če res obstaja knjiga s tem imenom, se bom ob priliki pozanimal zanjo.

Predalčkanje?! Na forumu smo vsi gostje, razen tistih nekaj, ki morajo poleg tega, da berejo in kaj napišejo, še dodatno garati. Meni povsem ustreza, če sem popredalčkan v vlogi gosta.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #84 - 09.08.2002 at 17:24:01
 
Quote:
Nalepke, ki mi jih kdaj kdo pripopa največ povedo o tistih, ki jih popajo in so mi s tega vidika zanimive in zaželjene ...
Saj se , ko se ukvarjajo z drugimi, se v bistvu ukvarjajo s sabo.


Bardo,  Grin saj maš prav, res je zanimivo. Grem še enkrat brat... Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #85 - 09.08.2002 at 17:32:13
 
Miska wrote on 09.08.2002 at 12:38:45:
Poznaš tisto o elegantnem umiku?


Grin ne.    8)


Miska wrote on 09.08.2002 at 16:00:35:
Le pazi, da se ti ne spremeniš v leva…


Grin ... sem se odločila. Spremenila se bom v... v... v... Amstel.  Tongue


Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #86 - 10.08.2002 at 00:04:11
 
Amstel wrote on 08.08.2002 at 18:42:59:
Borut, dej povej, kako se mi primorci med seboj pogovarjamo. Plis  ;D



Uh.
No, zdej pa gremo dalje. Da vas slišim.



Kej bi rada, Amstel?

Lucano je zmanjkal, kafeta ni več, Cocacolo smo vso popili in Limonada je preveč kisla. Kej bi tela?

Si se tako razpisala na tem topicu, da sem zgubil cviren.  Zakaj ne skrajšaš vsega skupaj? saj vidiš, da Mirotu in Andresu ne prideš do kraja. Ona dva imata Cocacole in ostalega še na zalogi. Ni problema. ti boš pa na vodo laufala, al kaj?

Alora, nekaj je treba povedat, Amstel.

Vzemi dva magneta in jih probaj dat skupaj. A gresta? Da, če sta obrnjena +/-   Če pa sta+/+ ali -/- ne gresta za nobenga boga skupaj. A ti je jasno sedaj? narava poskrbi, da se enak vzorec pojavlja povsod. In ti si magnetek, ki hodi po svetu. vsi smo magnetki, ki hodimo po svetu.

Ne morem razpredat na dolgo in široko. Ne znam razpredat na dolgo in široko.

Aja, da ne pozabim.
Primorci se pogovarjamo kot vsi ostali Slovenci, jemo kot ostali Slovenci in pijemo pivo in vino kot vsi ostali Slovenci. Živimo tudi v hišah, podobnim hišam po celi Sloveniji in okoli se vozimo v enakih avtomobilih....če ne boljših (italijanske penzije). Zato....Amstel se pogovarja z vsemi nami kot z vsemi ostalimi Slovenci.....tudi z Mirotom in Andresom.

Amstel, a greva na kafe?




Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #87 - 10.08.2002 at 08:30:58
 
Quote:
Če res obstaja knjiga s tem imenom, se bom ob priliki pozanimal zanjo.

Da ti malo olajšam iskanje, Bardo – original naslov te knjige je »Moški so drugačni, ženske tudi«, avtor John Gray.

Prijetno branje!
m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #88 - 10.08.2002 at 11:11:47
 
Hmm
In kaj lahko potegnem iz tga kar sem bral:
Zopet tipično dva pola dojemanja spolnosti, ki po moje nimata povezave  z odprtostjo.
JA miška Grayeva knjiga je zelo dobro opisala tedva pola.
In kje je razlika:
Kot je rekel Miro-idealizaciji.- Ženske v sexu vidijo(to je po večini, ni predalčkanje, govorim kar mislim in po lastnih iskušnjah) idol ljubezni. Združitev dveh oseb v eno, prepletanje prstov in čustev.
na drugi strani moška populacija vidi spolnost kot šport, zabavo, sprostitev?
KAj mislim jaz:
Sredina-oboje.
Sex mora biti včasih sproščanje, igra, zabava, strast, in včasih seveda-ZDRUĆENJE DVEH OSEB V CELOTO- S to seloto ne mislim nič duhovnega ali pa tantričnega, zgolj nežnost inn tisti občutek bližine dotik objem.
Kaj je odprtost?
Odprtost je sposobnost sprejemanja v vsakem primeru, po svoji odločitvi(ker vrzimo stran moralo, vrzimo stran vero, vrzimo stran podzavest in odgovarjajmo za svoja dejanja in naredimo kar paše NAM), ker smo odgovorni samo sebi, pa OSHO gor OSHO dol, dalaj tu Dalaj tam...
Ko moški želi žensko(Andres varianta), se mu ta ne umika, ampak se mu preda, če pa se mu zaradi kakršnihkoli razlogov ne more predati-mu pa lahko pove razlog in to bo moškega zaposlilo(vsi vemo da smo moški nagnjeni k reševanju problemov analitično) in pridobil bo nazaj na sebe tisto kar je potreboval-odgovor za njegovo zavrnitev, ki pa verjetno ni povezana z zavrnitvijo njega kot osebe, temveč zadeve ki jih mora ženska urediti sama s seboj.
In tako moški ne bo več prizadet in stvar se bo lahko uredila. Moški je tudi lahko prizadet-moški je večinoma bolj prizadet kot ženska, le kazati se ne sme, je rekla mama.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: KAJ JE TA ODPRTOST ?????
Reply #89 - 10.08.2002 at 11:41:22
 
Quote:
Hm... zanimivo. Miro, si že drugi, v kratkem času, ki se ustraši in ali umakne, ko pokažem svoje nestrinjanje, nejevoljo, ali jezo. Kako to? Zakaj se ne umaknete, ko trčite na nestrinjanje s strani moških? Pa imate veliko hujše debate, kot je tale sedaj. Veliko hujše.. z nizkimi udarci. Miro, kaj praviš? Kaj pričakuješ, recimo ti, ko se ženska razjezi? Da se bo kregala? Da bo pa zdej ogenj v strehi? To bi res rada razumela.


Če mačku na rep stopiš, cvili. Omenil sem neko stvar, ki se mi zdi bistvena, si takoj zacvilila, ker je bila osebne narave. Če ne bi bila osebne narave, bi nadaljeval, tako ti pa nočem še naprej "po repu" hoditi.

Če že govorimo o odprtosti, govorimo odprto. To je ta odprtost, ne pa če nekdo vsak dan z drugo(im) hodi v posteljo.

Tiste druge debate so bolj načelne narave (cerkev, šola itd..) in tam so stvari drugačne, čeprav se včasih tudi spustijo na osebno raven.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7