Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 21474 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
naturizem
11.06.2001 at 11:05:03
 


Pa dajmo, ko vidim da ste (eni) mene cakali. Wink

Kot sem pred casom Mirotu ze napisala, sem 100% za nudizem pa to. Priznam da sem lani prvic probala, pa se to ne prav kamp ampak samo na nudisticno plazo it, pa je blo ful dobro. In tu se sploh ne gre za gola telesa drugih, kot vas ocitno vecina tule misli Wink ampak za Svobodo (ja, z veliko), ki jo z goloto das svojemu telesu. Pa ni dvakrat za rect, da se s tem tudi ne odpiras...

Saj vas je vecina ze kdaj (ponoci) golih zaplavala, a ni dober filing?  

Sram pa nikogar ne rabi bit, ko boste videli nemske turiste srednjih let (ki jim nudizem zgleda zelo pase), boste o svojem telesu dobili kvecjemu boljse mnenje kot ste ga imeli prej. Wink

V glavnem, tam so vsi goli pa se ti nic cudnega ne zdi, ce si ti tudi.

Pa se pri kopalkah par jurjev prisparate, da ne govorimo o tem, da ni belih robov po telesu. Wink

Pa se ena podobna: ce kdaj v savno hodite, tam se clovek navadi bit gol med golimi ljudmi. Meni so se sicer vedno zdele butaste ideje 'ob torkih savna samo za zenske', ampak tudi to je nacin, da se navadimo golote...

Zdaj je na vas...

Marjana

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: naturizem
Reply #1 - 11.06.2001 at 12:02:59
 
Odlično, Marjana!

Ja, Svoboda je bistvo. Hecno je, da se večini ljudi ob misli na nudizem takoj preklopi na seks, po možnosti v velikih skupinah in v najbolj nenevadnih oblikah. Pa naturizem ni to.

Res pa je, da ko enkrat podariš svobodo svojemu telesu, lažje podariš svobodo svoji seksualnosti, jo lažje izražaš, tako, kot vse svoje druge občutke.

Za kaj več o tem poglejte semle:
http://www.si21.com/petya/Turizem.htm
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: naturizem
Reply #2 - 11.06.2001 at 13:28:09
 
Kaka finta pa je, da sploh  hodmo obleceni (razen mrazu) ce je vse tako fino.
In kaka finta je to, da v Genezi bogec rece: Kdo ti pa je povedal da si nag? Si mar jedel z drevesa spoznanja?

Kr neki al ma dejanski pomen?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: naturizem
Reply #3 - 11.06.2001 at 13:54:23
 


Meni se bolj zdi, da so nam vcepli to, da moramo bit obleceni pa skrivat telo, ker je kao golo telo nekaj grdega.

Ce pogledas male otroke, najraje goli okrog tekajo, potem pa babice zacnejo, da se je treba oblect, 'nisi lepa puncka, daj si oblekco gor', ne smes lulike kazat in tako dalje...

Pa pridemo do tega, da ljudje ne sprejemajo svojega telesa. Tisti, ki imate pomisleke it na nudisticno plazo, vprasajte se, ce ni zato?

Je pa dejstvo, da je dandanes nemogoce gol okrog hodit zaradi pravil in norm, ki so v druzbi sprejeta. Oziroma se da bit gol samo v dolocenih situacijah in na dolocenih mestih.

Sem pa pred casom hodla na jogo k eni zenski, ki je zatrjevala, da je treba cimvec bit gol in predvsem, da cimmanj nosit perilo ker nosenje spodnjega perila zapira cakre. In je ona tud hodla okrog brez spodnjega perila. Grin Sicer so jo sodelavci imeli za malo caknjeno, ampak se ni dala motit. Kaj mislis, na cigavi strani sem jaz? Wink

Marjana

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
sue
1
*
Offline


Posts: 10

Gender: female
Re: naturizem
Reply #4 - 11.06.2001 at 19:21:53
 
Ko sm bla se mejhna pupa sm bla 3-krat na morju v nudisticnem kampu na Krku. Danes me to, no ja... Biti gol je like biti svoboden? O.k. mogoce je res, da s svojo prisotnostjo na nudisticnih mestih izrazas svojo svobodomiselnost, odprtost, svobodo na sploh. Sej mas tud razne performanse kjer umetniki skozi gibe golih teles izrazajo svoja videnja o svetu.Torej telo je odlicen medij za izrazanje. Razni psihologi ti za sprijaznitev s samim sabo, s svojim telesom priporocajo, da nag hodis okol po svojem stanovanju, se gledas v ogledalo, da se privajas in sprijaznis s telesom. Nudizem je zivljenjski stil?Mozno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: naturizem
Reply #5 - 12.06.2001 at 02:05:50
 
Fantastično Marjana!

Veš kaj takega pa od tebe nisem pričakoval. Sem mislil, da si popolnoma zaprta za nudistične stvari, sedaj pa beremo, "da bi se še prej slekla" kot DJ. Za nudistično plažo seveda.
Nas so učili tako, da se starše ne gleda med kopanjem ali prhanjem, vendar menim, da je to napačno. Iti se skrivalnice verjetno v otroku pusti kakšen vzorec sramežljivosti, manjšega kompleksa pred svojim telesom. Sam sicer teh vzorcev nimam, a je bržkone možno, da jih ima zato tisoče drugih. Mene otroci vidijo, ko se tuširam in jim biti takrat v kopalnici sploh ne omejujem. Hčerka je res še majhna in dolgo me gledala ne bo. (Morda pa le v sebi vzorec nosim)  Ne zato, ker bi me bilo sram, preprosto zato, ker je punčka.  Sin pa tako ali tako z menoj na bazene hodi kjer kot sem napisal že zadnjič je strogo obvezno tuširanje,  kar pomeni, da  me golega vidi tudi tam.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: naturizem
Reply #6 - 12.06.2001 at 13:29:45
 
Q
Hčerka je res še majhna in dolgo me gledala ne bo. (Morda pa le v sebi vzorec nosim)  Ne zato, ker bi me bilo sram, preprosto zato, ker je punčka.  
Q


Andres, meni pa tale tvoja izjava ne da miru. Zakaj tako mislis, daj mi povej razloge?

Marjana

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: naturizem
Reply #7 - 12.06.2001 at 13:33:04
 
Marjana, jaz Andresa razumem, ker imam sama doma punčko 6 let. Sicer bi šel človek mirno čez to. ampak neka zavora pa vseeno je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: naturizem
Reply #8 - 12.06.2001 at 13:37:58
 


Dejana, jaz pac nimam otrok in si niti slucajno ne morem predstavljat zakaj tako misli. Zato pa vprasam, ker me ful zanima. Ce tudi ti tako cutis, a mi lahko poskusas pojasnit razloge taksnega odnosa? Thanx. Smiley

Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
DJmucomir
1
*
Offline

Pijte vise mljeka a manje
nafte (Iz Alana Forda).

Posts: 36
Cjele
Gender: male
Re: naturizem
Reply #9 - 12.06.2001 at 20:09:38
 
Gre za to, da so mališani pri 6 recimo že zelo "pametni", kar precej pomeni, da ne počnejo, ne toliko tistega kar jih učijo starši, ampak presojajo po nekakšnem javnem mnenju. To pa je sestavljeno iz mnenja vrstnikov in pa predvsem TV. Na TV pa ravno ni nekega pozitivnega ozračja do drugačnosti nasploh. Atijevega lulka gledat lahko pod to uvrstimo. Sj finta je pa tud, k smo jo sami doživljal ne: recimo men, ko so v 3-4 razredu kocine spod poganjale bolj vidno, sem se začel "skrivat", ker sem se počutil čudnega. Možno pa seveda, da nimajo vsi teh problemov. Sam še nekaj: Marjana a ti si pol v stilu Basic Instincta spodaj, če sem prav razumel  Roll Eyes?
Back to top
 
 
IP Logged
 
DJmucomir
1
*
Offline

Pijte vise mljeka a manje
nafte (Iz Alana Forda).

Posts: 36
Cjele
Gender: male
Re: naturizem
Reply #10 - 12.06.2001 at 20:13:49
 
Dobro vprašanje Herby. Stvar sploh ni tako preprosta kot se zdi. Antropologija se dost s tem ukvarja, gre pa predvsem za to, da se prav skozi oblačenje fino izrača obstoječi sistem in red. In če pogledamo pokrivanje mode in kapitalizma si lahko hitro mislimo, da so se Indijanci pravzaprav imeli precej bolje, kot se mamo mi. Mislim, na zapovedi oblačenja, ki jih diktirajo revije etc. Na sploh pa so to že druge vode pogovora.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: naturizem
Reply #11 - 12.06.2001 at 23:37:48
 
Q Andres, meni pa tale tvoja izjava ne da miru. Zakaj tako mislis, daj mi povej razloge?

Marjana
Q

Poglej Marjana! Saj sem napisal, da ni posredi sramežljivost. Gre za to, da  je hčerka in ne sin, torej punčka. In kaj hočem s tem napisati? Predvsem je kopanje ob hčerki, ko bo že nekoliko zrastla  videti kot nekakšna pohota do deklic.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: naturizem
Reply #12 - 13.06.2001 at 09:50:36
 

Andres, res se mi ni niti priblizno sanjalo kaj bi lahko bil vzrok. Kolikor te razumem torej vzrok ni v tvoji hcerki temvec v tebi?

Da ti povem se svoje razmisljanje: imam petletno necakinjo, ki hodi v vrtec. Tam jim je najbolj zabavno hodit v kopalnico gledat, ko fantki lulajo. Seveda kot so otroci odprti, to doma povejo, potem pa zgrazanje, kaj da vzgojiteljice delajo, da jih ne nadzorujejo.

Meni se pa zdi, da je vzrok v tem, da vsi ljudje v njihovi okolici iz zadeve skrivnost delajo, pa je zato toliko bolj zanimiva...

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: naturizem
Reply #13 - 13.06.2001 at 09:52:04
 
Q
Marjana a ti si pol v stilu Basic Instincta spodaj, če sem prav razumel  ?
Q


DJ, tole bos moral pa malo elaborirat, niti slucajno ne stekam o cem govoris...

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: naturizem
Reply #14 - 13.06.2001 at 09:53:09
 

Cak, sem blond. A si mislil spodnje perilo? Grin

Marjana

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3