Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8
(Read 32801 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: so to res ponudbe?
Reply #30 - 20.09.2002 at 10:18:03
 
Quote:
To je seveda neumnost, saj so duhovniki prvi dolži povedati in razglšati, da sodi samo Bog.


A res ?
Zakaj pa potem to ?
Quote:
Kot vidim, te pirx_ niti ni napadel, povabil te je, da prideš in vidiš, napadal pa je tiste, ki jih napada z vso pravico, in kot krščanski intelektualec je nekako dolžan tako ravnati.


Torej je treba tvojo trditev dopolniti, da lahko sodijo tudi tisti, ki so v službi boga.

In zakaj to ?
Quote:
kot prvi brezgrešnik mečeš kamne

Saj trdiš, da lahko sodi samo bog.

Ja, spet sem pozabil, da lahko sodite tudi tisti, ki ste v božji službi.

Neverjetno, res neverjetno....
Bog predstavlja moč, vsemogočnost, pravičnost....
In zdaj se vprašam, zakaj, le zakaj, si nekateri vzamejo to pravico in rečejo, da so božji služabniki.


Quote:
Če boš sodil  se ti bo sodilo" pa je že modrost, ki izhaja iz Sv. pisma

Ja, to je modrost in te modrosti se je treba zavedati, to se ne da naučiti.
Lahko si velik poznavalec svetega pisma, vendar si le poznavalec.

Quote:
Samson je mož pokončne drže in ne potrubuje mojega zaledja, saj je sma povsem sposoben zelo dobro stati inu obstati.

Kdor se skriva za masko, ni noben mož pokončne drže.

Quote:
Robi, humorist pa si. To pa prav zares.

Ja, samson, to pa sem res. Smiley
in mi je v zadovoljstvo debatirati z vami.

Quote:
Bom pa poprosil pirx_a, naj raje zaščiti tebe, kajti v svojem neutemeljevanju si prav nebogljen. Ali pa te jaz sam vzamem v zaščito, navsezadnje si gotovo že ugotovil, da sem vendarle usmiljen čovek.

Samson, vidim, da si tudi ti humorist. Smiley
mal heca....

Ej samson, dragi samson, veš, jaz nisem ena izmed tistih izgubljenih duš, ki iščejo usmiljenje.
Verjamem, da to velikokrat deluje..samo nekaj takšnih besed je potrebno...in hopla, že te imam. Si že ujet, v kletki...
Zelo dober način, kako pridobiti ljudi, jih narediti grešnike, nebogljene....potem pa obljubljati odrešitev.
Tako hitro se ujameš v past....

Quote:
Ti hitiš govoriti, da bi povedal kaj slabega o Cerkvi in o nas kristjanih, ne da bi pri tem pazil, da bi to naredil vsaj logično in mogoče majčkeno verjetno. Škoda besed. Raje se obrnem na gapea, sprejmem njegov predlog,

Veš, Samson ti pa moram čestitati, kako dobro znaš manipulirati z ljudmi.
V tvojih besedah ni nobenega razumevanja...

in ,
Samson, veš, dobro poznam vzorce po katerih ljudje razmišljamo, zavedam se tega, kar stoji za tem, zato te finte pri meni več ne delujejo.

Besede so samo besede...besede so lepe, ampak....

Samson...a si že kdaj slišal za iskrenost ?
Če si, potem snami to masko.

Quote:
Robi, ta plehka trditev je jasen dokaz, da imaš težave s preprosto logiko. Sestavil si v glavi tri treditve, ki si jih nekje slišal: Da se partija bori, Da se Samson postavlja v obrambno držo, in da Robi leze gape-u pod kiklo, le zapisalo se mu je precej drugače.

A, a....jaz se ne grem te igre. Grin

Kaj več, pa zaenkrat ne bom napisal, da ne bom povzročil preveč, "dvojnosti". Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: so to res ponudbe?
Reply #31 - 20.09.2002 at 10:18:08
 
Quote:
namesto da se boriš proti lažem, se raje bori za resnico
je lažje
po moji izkušnji sodeč


Resnica ni taka, kot nam jo uspe drug drugmu uturit pa na tak način sprejet, ampak  kolikor nam jo uspe skoz konverzacijo skupaj pa  na novo ustvart. Vsak dan sprot, z vsakim postom tle gor na nov. Borit se je zato teba edino za pravico, da se izraziš, ker to je edina borba za resnico. Mislim, da tle gape orje  ledino, mi se pa pol gužvamo  pa določamo kaj je seme, kaj pa pleve, čeprav je placa za vsakovrstno vegetacijo dost odzad. Za enga je pleve konoplja, za drugega sivka, za tretjega pa kar vse zeleno, ker bi samo gomolje gojil. Vsi vemo, kam nas je monokulturnost  na njivah pripeljela: k intenzivnem izkoriščanju prsti pa genski manipilaciji. Dejmo se zresnt, pa pomajamo drug drugmu rast vsakmu v svoji resnici pa če  je to tist edin skupen namen, ki smo ga forum premore.

Bi rad tole njivco čez par let tko od zgoraj dol pogledal, bo to to moje ena res ena pisana preproga:   kot da ne bi mogla iz zemljske prsti zrast.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: so to res ponudbe?
Reply #32 - 20.09.2002 at 10:19:52
 
Quote:
Zamislite se, lepo vas prosim!  


Ja.

Hvala, Littlestar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: so to res ponudbe?
Reply #33 - 20.09.2002 at 11:31:08
 
Q
In veliko ljudi v svetovni zgodovini pričuje o tem.
Oni so dokaz.
Q
to naj vzamem za dokaz?
nekaj jih pričuje tudi o nasprotnem (njih textov, ki so po čudežu preživeli do danes)
ti niso dokaz?
*dvojnost*
so sovražna propaganda?
kontinuitete?
*/dvojnost*

dobrodelnosti in to mislim da cerkvi nihče ne oporeka
to tko je

zdej
v dobrodelne namene daje tud majkl đekson, pa bill gejts, pa korporacije, pa kaj jest vem kdo še, pa samo zato ker dajejo v dobrodelnost še niso dobri, s tem šele odplačujejo svojo karmo od prej, ko bodo vse kar so nagrebl razdal, takrat bo (mogoče) karma poplačana, prej ne.

Kaj več, pa zaenkrat ne bom napisal, da ne bom povzročil preveč, "dvojnosti".
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: so to res ponudbe?
Reply #34 - 20.09.2002 at 12:14:07
 
Samson,

Ne sprenevedaj se prosim.

Nihče ni niti napadal niti se obregoval ob karitativno delovanje RKC in povezanih organizacij. Ima pa RKC, tako kot vsaka druga organizacija, ali pa tudi ne-organizacija, kot je tale forum (ne vem od kje ti ideje o protikrščanski ali kakršnikoli _organiziranosti_), več obrazov, od katerih vsi ne morejo biti vedno prijazni, kljub temu, da bi si ti morda to želel.

Karitativni obraz je prijazen, nekateri drugi obrazi pa so drugim veram nenaklonjeni, pa če se na glavo postaviš, se bodo včasih pokazali. Ko zunanji opazovalec nimam vpogleda v to, kako se znotraj RKC širijo vplivi in potekajo boji za vpliv, tako da se moram pač zanašati na svoje vtise. Ti z veliko več "insajderskih" informacij, pa nam lahko te reči dosti bolje predstaviš in nam prikažeš boljšo sliko o delovanju cerkve. Vendar ne pričakuj, da boš priznan apriori, kot edina avtoriteta za vprašanja delovanja RKC na Slovenskem. Če se moja opažanja ne bodo skladala s tvojimi izvajanji, bo tvoja avtoriteta bolj majava, pa če jih boš še tako glasno in strastno zagovarjal na forumu.

Diskvalificirat te tako, kot se uspeš sam s svojo nestrpnostjo, mi najbrž ne bi nikdar uspelo, tudi če bi slučajno to kdaj poskusil in če bi se pri tem močno potrudil.

Mi pa upam priznaš pravico, da tudi sam kdaj zagovarjam kakšno svoje stališče, svoj pogled, kljub temu, da je drugačen od tvojega.

Ti želim še kakšno zanimivo, zaradi mene lahko tudi razgreto in čustveno, pa vendar argumentirano in ne prenaloženo debato na tem forumu.

Mislim, da bi bilo škoda, če ne bi bilo tukaj tvojega pogleda, mi je včasih prav zanimiv in zna uravnotežiti kakšen drug ekstrem.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: so to res ponudbe?
Reply #35 - 20.09.2002 at 12:37:06
 
SAMSON,
se-ve-da sem se malo razkuril. Jasno da. Mešam pa ne zadev, mogoče jih ze vi sami med seboj. Jasno sem povedal, da čevlje sodi naj kopitar, saj poznaš to. Torej, lepo prosim da ne obračaš besed, ampak se dajmo pogovarjat o resnici in dejstvih. Preberi si še enkrat moj odgovor in v njem ne boš našel nič drugega kot gola dejstva. Ne gonjo, gonjo si ustvari vsak v svoji glavi... Tko da te lepo prosim, da če se sam trudim biti, kar se da objektiven in gledati v svet na ta nacčn, da enako delaste tudi vi - kristjani.
Quote:
"Mar ni pravica bralcev Ognjišca, da se tudi izobražujejo?"
- seveda je pravica, vendar jaz takim clankom lahko rečem le zavajanje dobrih ljudi. Podajanje mnenja brez strokovnega poznavanja naredi veliko škode in v tem primeru, je ta že storjena. To je tako, kot če bi jest ucil svojega otroka da je 1+1=3, si predstavljaš, kak sok bi doživel, ko bi spoznal da obstajajo ljudje, ki verjamejo da je 1+1=2.

Quote:
"Z odpiranjem ustreznih tem in z bodrenjem tistih, ki tako arogantno plasirajo laži o Cerkvi. Pocasi me zacenja zanimati, kako se ti to financno izide."
- tukaj zopet kazete svojo dvomljivost in celo ciljate na podkupljivost, placanost. In to meni osebno da misliti, da ste sami taki. Za svoje delo tukaj, oz. za komentiranje ni se nihce prejel niti centa.

Quote:
Naj te vprašam, zakaj ne linkaš kakšne skavtske ali karitasove novice o uspešnem projektu, zakaj ne objaviš rezultatov o zdravljenu norkomanov v skupnosti Don Pierino, zaka ne linkaš na Salezijance in njihov trud z mladimi....


Dobrodosli, da objavite sami te linke.


Velik sončka za vse vas
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: so to res ponudbe?
Reply #36 - 21.09.2002 at 23:11:56
 
No gape, bp, edi in ostali, naj vas samo pozdravim. Mislim, da smo zadevo postavili le malo preveč na nož. Bolje, da nože odvržemo za vedno. Res nima smisla. Kajti imamo se še veliko pogovoriti. Le to bi rekel, da ni edino moja ali vaša sodba tista, ki bo pokazala prav vso resnico o člankih v Ognjišču. Nekaj več sem si jih ogledal, pa po bolj pazljivem branju le nisem videl nič tako spotakljivega, da bi morali kar pljuvati po vsem, ali govoriti o ne vem kakšni škodi. Vsaj jaz tam vidim le poseben pogled na stvari, na katere tu gledate pač drugače. Tudi jaz o marsičem drugače mislim, kot je tam zapisano, ali pa bi mogoče precej drugače povedal. Vendar je podobnih stvari z nasprotnim predznakom zapisanih zares veliko tudi na tem forumu. Veliko nasprotnih trditev o isti stvari, pa ne rečemo, da je zaradi tega narejena ne vem kakšna škoda. Mislim, da bi Cerkvi le morali priznati, da ima lahko svoje gledanje o neki stvari znotraj sebe oblikovano primerno sebi, kot priznate to reikiju, ali katerikoli drugi vsebini nove znanosti na teh straneh. Saj gledamo v mnogih pogledih zelo podobno na stvari. Popolnoma enako pa tako nikoli najbrž ne bomo. Če pa že vztrajamo, da se ne smemo med sabo popljuvati, kar je vsekakor prav, bi opozoril, da vendarle pljuvate tudi name, kadar pljuvate na Cerkev. Izraz pljuvate sem uporabil pač zato, ker vas je več takšnih, kar pa nikakor ne pomeni, da ste prav vsi. Naj se vsak sam izvzame iz te množice, kajti vsak sam najbolje ve, ali spada v to združbo ali ne.

Pa lep pozdrav in hvala za potrpežljivost, ki ste jo nekateri vendarle pokazali. To cenim in jemljem kot poduk samemu sebi.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: so to res ponudbe?
Reply #37 - 22.09.2002 at 11:21:04
 
Samson wrote on 21.09.2002 at 23:11:56:
Le to bi rekel, da ni edino moja ali vaša sodba tista, ki bo pokazala prav vso resnico o člankih v Ognjišču.
Vsaj jaz tam vidim le poseben pogled na stvari, na katere tu gledate pač drugače. Tudi jaz o marsičem drugače mislim, kot je tam zapisano, ali pa bi mogoče precej drugače povedal.

to je vse kar je, ljudje naj si ustvarijo svoj pogled, svojo resnico, zato objavljam, nisem objavu teh člankov kot ekzemplarični primer nestrpnosti, sploh ne, samo objavu sm jih ... linke na njih.
primer nestrpnosti je bil pred časom tisti odgovor loviščka v prenovi ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: so to res ponudbe?
Reply #38 - 18.10.2002 at 15:33:54
 

ONA št.40, 15.0kt.2002, Pisma bralcev:

O ČAROVNIŠTVU
Najprej naj pohvalim revijo Ona in odgovorno urednico Sabino Obolnar, hkrati pa opozorim na članek o čarovništvu v 37. številki te revije. Sprašujem se, kako naj si razlagam celotno predstavitev o vikanizmu, kajti razumem jo kot reklamo. Ker je bila celotna tema o vikanizmu predstavljena zelo enostransko, predvsem pa nekritično, bi rad razjasnil nekaj dejstev.
Čarovništvo je delo satanistov, čeprav sami to zanikajo, predvsem pa zavajajo ljudi. Njihov zaščitni znak je značilni pentagram - simbol satana. Spada v skupino okultnega, kamor štejemo tudi vedeževanje, magijo, spiritizem, horoskope, nihala, avtogeni trening, jogo, borilne veščine, bioenergijo in tako dalje. Ljudje, ki se z okultizmom ukvarjajo, imajo značilne posledice (depresija, obsedenost, more ...), ki jih brezuspešno zdravijo psihiatri. Pri zdravljenju so uspešni le za to poklicani ljudje - eksorcisti.
Vikanisti govorijo o nekakšnih energijah, ki premikajo predmete in podobno, za tem pa nekdo stoji. Satan v vseh stvareh lahko oponaša Boga, le v ponižnosti ne. Obstajata ali Bog ali pa njegov nasprotnik. Vmesnega ni.
Rekli boste, da je ta prispevek popolnoma neprimeren, sploh pa, da ga je gotovo napisal kak verski fanatik. Mislim, da če je lahko tako slaba tema predstavljena na štirih straneh revije, si upravičeno zasluži kritično, predvsem pa resnično razlago.
Julijan Pečovnik, Postojna



Torej, zdaj veste resnico.  Roll Eyes Članki v Ognjišču že delujejo.  Tongue



Pa en lep pozdrav vsem satanistom, ki pišejo na tem forumu.  Wink

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: so to res ponudbe?
Reply #39 - 03.11.2002 at 18:52:45
 
Valentinaa wrote on 18.10.2002 at 15:33:54:
Obstajata ali Bog ali pa njegov nasprotnik. Vmesnega ni.

jest še vedno trdim da obe hierarhiji in črna in bela izhajata iz boga ... in katerokoli od njiju enačiti z BOGOM je bedarija ... njuno uravnoteženje je BOG to ja ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: so to res ponudbe?
Reply #40 - 07.11.2002 at 11:51:20
 
Quote:
Čarovništvo je delo satanistov, čeprav sami to zanikajo, predvsem pa zavajajo ljudi. Njihov zaščitni znak je značilni pentagram - simbol satana. Spada v skupino okultnega, kamor štejemo tudi vedeževanje, magijo, spiritizem, horoskope, nihala, avtogeni trening, jogo, borilne veščine, bioenergijo in tako dalje. Ljudje, ki se z okultizmom ukvarjajo, imajo značilne posledice (depresija, obsedenost, more ...), ki jih brezuspešno zdravijo psihiatri. Pri zdravljenju so uspešni le za to poklicani ljudje - eksorcisti.


Dragi prijatelji. Ali je med nami kakšen, ki ni satanist?  Roll Eyes Grin

LP Harry

P.S. Naj se javi.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: so to res ponudbe?
Reply #41 - 07.11.2002 at 12:10:20
 
Nočne more.... khm....  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: so to res ponudbe?
Reply #42 - 07.11.2002 at 12:44:59
 
nismo mi pol tolko satanisti, kolko so oni paranoiki Grin

lubčka vsem paranoikom pa da bi nas lažje sprejemali Kiss
njihovo nesprejemanje tako utrjuje samo naš ego...nič dobrega ne za nas ne za njih...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: so to res ponudbe?
Reply #43 - 07.11.2002 at 13:13:34
 
Nekoč sta sedela na veji angel in hudič. Pa pride mimo po cesti en popotnik, se skloni, nekaj pobere in gre naprej. Pa vpraša angel hudiča kaj je popotnik pobral. Hudič mu odgovori, da košček resnice. Pa ga angel vpraša, če ga nič ne skrbi. Pa pravi hudič, da niti najmanj, ker mu jo bo pomagal organizirat. Grin Grin Grin
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Nemesis
Guest




Re: so to res ponudbe?
Reply #44 - 07.11.2002 at 17:43:39
 
Quote:
Dragi prijatelji. Ali je med nami kakšen, ki ni satanist?  Roll Eyes Grin

LP Harry

P.S. Naj se javi.

Dragi prijatelj,

Glede na zmedo, ki vlada tukaj, a imaš ti v mislih mojega kolega starega Pana (včasih poznanega tudi kot rogati), s katerim sva se včasih kar dobro ujela, ali onega lepotca in važiča Luciferja, ki je nekaj spletkaril proti svojemu šefu, pa ga je potem ta vrgel iz službe skupaj še z nekaterimi?

Če gre za Pana, potem sem glede, na to, da je bilo z njim in kakšno ovčko in kozico v oddaljenih hribih prav fletno, tak ta pravi oddih, kadar mi le ni bilo treba delat, medtem pa ko z onim lučkarjem nisem imela prav nič on pa z mano ne, zato se mi zdi prav čudno, da nas včasih kar vse skupaj v en koš tlačijo in pa zelo poljubno zamenjujejo. Da pa imajo eno samo ime za vse nas, pa se mi zdi naravnost nevljudno, neizobraženo in žaljivo.

Nemesis
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8