Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8
(Read 33033 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: so to res ponudbe?
Reply #45 - 07.11.2002 at 18:31:52
 
zanimiva blodnja ... dej malo bolje jo definiri
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: so to res ponudbe?
Reply #46 - 07.11.2002 at 20:19:56
 
Doletela nas je strašna nemesis. Kiss

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Nemeis
Guest




Re: so to res ponudbe?
Reply #47 - 07.11.2002 at 20:29:00
 
Lenoba je vseh grdob grdoba Gape,

Pan je moj kolega, poznan po piščalki, rogeh, kopitih in ne ravno prijetnih vonjavah. Baje je rad za kakšnimi ovčkami skakal in vici pravijo da v Grčiji menda radi to počnejo še danes  Lips Sealed.

Lucifer, po latinsko, prinašalec luči, oz. kakor so Rimjani imenovali zvezdo Jutranjico in Večernico, (mi sedaj temu pravimi Venera, oni pa ne!), zanj si že slišal. No židje pred pa še malo po JK pa niso. So samo za nekega Babilonskega kralja, Zoran oz. nekako podobno imenovanega Wink, ki jih ni imel preveč v čislih in jih je ganjal okrog.

Satan pa pomeni po hebrejsko menda sovražnik. Ta pa ima, kot vemo, vedno veliko obrazov.

No pri satanu je tam nekaj nejasnih pasaž v bibliji, Ezekijel se nekaj jezi nad nekim kraljem, ki naj bi ščitil jude, pa je ta raje skrbel za svoje dobičke in trgoval z bogvečim. Korinčanov je strah sovražnikov, Izaja pa govori o tistem Zoranu, ki sem ga prej omenjal oz. o Luciferju.

Enkrat se v stari zavezi omenja konkurenčnega boga Belcebuba, ki je menda verzija Baal-a. Ta postane zgleda še malo bolj konkurenčen kasneje, v novi zavezi, ko je treba kakšno težjo besedo rečt čezenj.

Potem seveda ne gre pozabit kače, ampak ta ni nikdar v bibliji povezana s Satanom, je samo kača, ki provocira in za......

Meni pa boljš da se ne zameriš, imam precej impresiven track record, kaj se je zgodilo s tistimi, kateris hubris se mi je pokadil pod nosom. Drugih povezav, razen prodaje duše, ki izhaja iz tega pa z vsem tem svetovnonazorskim konglomeratom nimam.

Hudič tam nekje iz srednjega veka pa nastane iz par površnih prevodov, paranoičnih interpretacij in pa velike potrebe v personalizirano podobo zla. Navzven je videti kot  Pan, s čimer so uničili še enega konkurenčnega boga (vmes je Pan postal kar popularen, glej Wicca), dobi imena vseh konkurenčnih božanstev. Pa še ene par Panovih in pa mojih lastnosti mu pride prav. Da se ga tisti ki kaj zagrešijo bolj bojijo.

Kako bi brez vsega tega v Hollywoodu lahko snemali glupe črno bele filme v barvah. Za kaj bi vse bili prikrajšani. In o čem bi brez tega govoril Bush-man.

So ga že rabil za otroke strašit. Kaj bolj blagega ni več zaleglo.

Nemesis
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: so to res ponudbe?
Reply #48 - 07.11.2002 at 20:43:39
 
vesolje nas podpira ... popolna explozija ljubezni po celem svetu in potem samo še implozija v enost ... k BOGU ... ne v luč, ne v temo ... k BOGU.  
 
saj oba in luč in tema (jin in jang) izvirata iz BOGA in boga ni niti v luči niti v temi ... BOG je VSE.  
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Nemesis
Guest




Re: so to res ponudbe?
Reply #49 - 07.11.2002 at 20:56:45
 
Gape,

A što je umjetnik time htio da kaže?

K tvojemu tekstu za začetek tale vprašanja:
1. Kdo smo to mi, ki nas vesolje podpira.?
2. Kako nas vesolje podpira?
2.5. Kaj če je več vesolij, ali nas vsa podpirajo ali samo nekatera?
3. Kako ljubezen eksplodira?
3.5. Katera ljubezen eksplodira?
4. Kako ljubezen implodira?
5. Zakaj naj ljubezen explodira?
6. Zakaj naj potem spet implodira?
7. Kaj je to enost? Dvojnost? Trojnost?
8. H kateremu bogu?
9. Zakaj ravno k bogu?
10. Kaj imata s tem luč in tema?
11. Te spet kaj praska?
11.5 A se moraš samo popraskat?
12. Kako sta luč in tema povezana z jin in jang?
13. Zakaj sploh rabiš jin in jang?
14. Zakaj morata izvirati iz boga?
15. Kje se pa potem bog skriva?
16. Vključno s tem, da bog ni nič?

Nemesis
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: so to res ponudbe?
Reply #50 - 07.11.2002 at 21:04:59
 
taka je blodnja ... to se ne da vse povedat, da se povedat samo fragmente, tega se ne da razumet ...

recimo ...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...


veš da me praska ...
Grin



evo sm uspel ... najprej se mi je zdelo nemogoče ...

A što je umjetnik time htio da kaže?

K tvojemu tekstu za začetek tale vprašanja:
... bom probu
1. Kdo smo to mi, ki nas vesolje podpira.?
mi VSI ... več ko nas je  bolj nas vesolje podpira
2. Kako nas vesolje podpira?
tko da gre z nami v korak (v bistvu gremo mi z njim)
2.5. Kaj če je več vesolij, ali nas vsa podpirajo ali samo nekatera?
trenutno pomembno je da nas naše vesolje podpira
3. Kako ljubezen eksplodira?
tko da v istem trentku vsi ampak res vsi začutimo ljubezen do vsega - vseh
3.5. Katera ljubezen eksplodira?
naša - od vseh
4. Kako ljubezen implodira?
tko da se zgosti nazaj v neskončno veliko energije in neskončno malo mase
5. Zakaj naj ljubezen explodira?
zato da bo potem lahko implodirala
6. Zakaj naj potem spet implodira?
zato da bo v enosti z BOGOM
7. Kaj je to enost? Dvojnost? Trojnost?
JEBA ... enost je enost, to je steanje ko si eno, ko nisti razdvojen, niti še bolj razkosan
8. H kateremu bogu?
BOGU KREATORJU ... aha zdej vidm ... ne še dela ...
9. Zakaj ravno k bogu?
Od tam izviramo
10. Kaj imata s tem luč in tema?
potrebni sta za ustvarjanje tega sistema, sistema kjer je življnje
11. Te spet kaj praska?
ja
11.5 A se moraš samo popraskat?
ne samo začne
12. Kako sta luč in tema povezana z jin in jang?
tko izi tko izi tko kt črno pa belo al pa noč pa dan
13. Zakaj sploh rabiš jin in jang?
da razumeš da se lažje spomneš
14. Zakaj morata izvirati iz boga?
taka je blodnja
15. Kje se pa potem bog skriva?
na začetku blodnje ... pred začetkom
16. Vključno s tem, da bog ni nič?
... to mi je popolnoma nerazumljivo ... bog ni nič? v kakšnem smislu? nič na nobenem nivoju
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Nemesis
Guest




Re: so to res ponudbe?
Reply #51 - 07.11.2002 at 21:18:38
 
gape wrote on 07.11.2002 at 18:31:52:
zanimiva blodnja ... dej malo bolje jo definiri

zanimiva blodnja ... dej malo bolje jo definiri

Nemesis.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: so to res ponudbe?
Reply #52 - 07.11.2002 at 21:26:41
 
klele je najboljš definirana ... najboljš kolkr jo znam definirat zate ...
lahko me pa prašaš konkretne stvari ... če bom vedu povedat ti bom povedu ...

gape wrote on 07.11.2002 at 21:04:59:
taka je blodnja ... to se ne da vse povedat, da se povedat samo fragmente, tega se ne da razumet ...

recimo ...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: so to res ponudbe?
Reply #53 - 07.11.2002 at 21:34:09
 
Quote:
da nas včasih kar vse skupaj v en koš tlačijo in pa zelo poljubno zamenjujejo.


Draga maščevalka.. boginja pravične usode.. "nas" .. "vas"... spet delitev??
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: so to res ponudbe?
Reply #54 - 07.11.2002 at 22:09:06
 
gape wrote on 07.11.2002 at 20:43:39:
vesolje nas podpira ... popolna explozija ljubezni po celem svetu in potem samo še implozija v enost ... k BOGU ... ne v luč, ne v temo ... k BOGU.  
 
saj oba in luč in tema (jin in jang) izvirata iz BOGA in boga ni niti v luči niti v temi ... BOG je VSE.  

malo nadaljevanja

od tam verjetno še vedno lahko gremo nazaj v to igro ki jo igramo tukaj ... ampak od tam kjer se to igro igramo ... tam obstaja še miljon iger ... neskončno iger ... ta ki se jo igramo zdaj ... ta je ena najboljših ... to pa je tudi vse ... igro vsi vemo kako igramo ... igramo in igramo in igramo in igramo ... ...  in pol jo obrneš ... vse kar ti je master kreator o d igrce uštemu vse si predrku in si zmagu ... v drugem primeru je pač game over ... nisi pršu do konca ... nisi najlepšega v tej igri spoh doživu ... ker nisi doživu vsega ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Nemesis
Guest




Re: so to res ponudbe?
Reply #55 - 08.11.2002 at 08:21:29
 
Amstel wrote on 07.11.2002 at 21:34:09:
Draga maščevalka.. boginja pravične usode.. "nas" .. "vas"... spet delitev??

Amstel,

Nas, mene, mojega kolega Pana in pa onega Luciferja, pa še Belcebuba, pa še marsikoga so zmetali v en koš, pa nimamo nič skupnega. Pa je treba malo razdelit in red naredit. Jaz nisem Pan, ne Lucifer. Če pa tebi paše govorit o vseh nas kot o Satanu, potem govori potiho, oz. vsaj ne pred mano na glas.

Ker če bi bilo nekako tako vse eno potem bi postal še  Satan troedini, tako kot oni tam zgoraj, ki je menda oče, sin in sveti duh, pa vse naenkrat, pa nič od tega, pa vsako posebej, pa to spet ne, pa ja, pa ne, pa ja, samo ne tko kot to ti razumeš, tko da kdo bi se sploh trudil razumet in koga to pravzaprav še zanima.

Nemesis
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: so to res ponudbe?
Reply #56 - 08.11.2002 at 08:48:49
 
Quote:
Nas, mene, mojega kolega Pana in pa onega Luciferja, pa še Belcebuba, pa še marsikoga so zmetali v en koš, pa nimamo nič skupnega. Pa je treba malo razdelit in red naredit. Jaz nisem Pan, ne Lucifer. Če pa tebi paše govorit o vseh nas kot o Satanu, potem govori potiho, oz. vsaj ne pred mano na glas.


Potem pa naredi red in tablico:

Plus - minus
Belo - črno
Jing - jang
svetloba - noč
Bog - satan
Nemesis - ?

.
.
.

lp
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: so to res ponudbe?
Reply #57 - 08.11.2002 at 08:55:35
 
Quote:
igramo in igramo in igramo in igramo ... ...  in pol jo obrneš ... vse kar ti je master kreator o d igrce uštemu vse si predrku in si zmagu ... v drugem primeru je pač game over ... nisi pršu do konca ... nisi najlepšega v tej igri spoh doživu ... ker nisi doživu vsega ...


Kaj je pol ta zmaga, ko prešpilamo vse, kar master v igrco uštemov? V spoznavanju enosti, po kateri je materija le ena  neskončno razredčena energija? Kaj pa če je master to igrico tko uštemov, da je zmaga v spoznanju, da je energija le  ena neskončno zgoščena materija? A je zmaga v tem, da skuriš energijo da ohraniš  materijo al pa da si za skuriš materijo da ohraniš energijo? A niso vsi gejmi uštimani na to dvojnost tako, da se ensot  lahko preseže le z zmago ene nad drugo: exploziji <->implodiji???

Men se zdi, da se master s svojimi gejmi  z nami malo igra, da se zamotmo, da  v svojih pehanjih za  zmago ne sprevidmo, da je naša zmaga špil sam, da game overja sploh ne smemo dosečt!

A ni ljubezen točno vmes, na sredi med energijo in materijo, v življenju, ki rab zase obe. Je ljubezen tista  točka med implozijo in eksplozijo, ki  obe skrajnosti vleče nazaj nase pa skozse, in je naša naloge le ta, da se okrog te  točke čim bolj natančno centriramo, pa če nas še tko vleče razrečit/zgostit tako v energiji kot v materiji?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: so to res ponudbe?
Reply #58 - 08.11.2002 at 09:01:26
 
titud wrote on 08.11.2002 at 08:55:35:
A ni ljubezen točno vmes, na sredi med energijo in materijo, v življenju, ki rab zase obe. Je ljubezen tista  točka med implozijo in eksplozijo, ki  obe skrajnosti vleče nazaj nase pa skozse, in je naša naloge le ta, da se okrog te  točke čim bolj natančno centriramo, pa če nas še tko vleče razrečit/zgostit tako v energiji kot v materiji?


Kje je potem nasprotje ljubezni? Tudi vmes, pa pride potem do prevelkega upora, zaprtja pretoka...?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nemesis
Guest




Re: so to res ponudbe?
Reply #59 - 08.11.2002 at 09:04:29
 
Edi,

Evo ti:

Pan.
Lucifer oz. Zoran  Cheesy
Belcebub oz Baal.
Kača.
Nemesis.

Pika. Red.

Pa nehi mi s tistimi butastimi črnobelimi zadevami. Ker je bog vse. Univerzum. Znotraj katerega najdeš zaradi mene tudi satana in pa jin in pa jang in pa dan in pa noč.

Razen, če ni paralelni univerzum, pa se s takimi igračkarijami nisem preveč ukvarjala.

Tako, da imaš za domačo nalogo poiskati satanovo nasprotje, ki ziher ni bog. Kar ti ne bi smelo biti prav hudo težko, ker imaš zadevo tko skoz na jeziku.

Torej

Satan, Zlo - Dobro, ....

Nemesis
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8