Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 
(Read 42548 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #105 - 07.05.2002 at 09:49:08
 
Igor P. wrote on 07.05.2002 at 00:08:59:
Johnny, kako lahko govoriš, da spoštuješ balkanske narode, če je pa Balkan za tebe žalitev in pomeni nekaj slabega. In seveda korupcije se gredo samo na Balkanu. Kaj pa zahod? Andreotti, Kohl, Berlusconi, ali prav njim dokazana največja korupcija? Balkan praviš, da je znan samo po vojnah? Kdo je naredil največjo morijo v zgodovini človeštva? Ali so bili Rimljani iz Balkana? Napoleon Balkanec? Hitler Balkanec? Heider Balkanec? Ali je bila stoletna vojna na Balkanu?  Angleži jebejo Irce v glavo na Balkanu? Baski so na Balkanu?
In praviš, da slovenija ni na Balkanu? In mentaliteta Slovencev ni balkanska?  Katera glasba je v Sloveniji najbolj popularna? Balkanska! V zadnjem času celo Srbski narodnjaci s pridihom štance.
Ali se ti mogoče sramuješ tudi tega, ker si Slovenec? Geografsko je Slovenija na Balkanu. Vsaj tako so nas učili v šoli.  

bravo  Harry

bom pa še mal dodal k učeri mi je časa zmanjkal
globalizacija:
http://www.gape.org/gapes/globalizacija.htm

obramba:
http://www.gape.org/gapes/obramba.htm

in seveda na koncu:
http://www.gape.org/gapes/samopomoc.htm

najprej se obremenjuješ z drugimi:
the other:
http://www.gape.org/sasa/ImageoftheOther.htm

in pol enkrat s časom ugotoviš, da drugi sploh ne štejejo, da šteješ samo ti, druge je treba samo rad imet (ljubit - brezpogojno), nč delat za njih, nč jih odreševat, nč jih prepričvat, čim manj delovat in v sebi odkrit sebe v materialnem svetu. drugi so nam samo ogledalo ...
tak je bil projekt, tko je bil zastavljen, nismo pa del tega projekta vsi, samo 'vesoljci', zemljani niso del projekta ... kao.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #106 - 08.05.2002 at 11:55:36
 
johnny wrote on 06.05.2002 at 21:32:32:
[ =Devi  

Devi, našel sem en forum, kjer pravijo da smo mi predniki Venetov in ne Slovanov. Jaz imam tudi tak obcutek.
http://www.nsi.si/modules.php?op=modload&name=phorum&file=read&f=3&i=34880&t=348...



Spostujem tvoj obcutek in ce se ti zdi to pomembno, da si  zgodovinsko Venet, bodi kar zelis. Zame nisi nic drugacen kot ostali in ostali smo vec ali manj vsi Slovenci. Zdi se mi edino bolj vredno razmislit o tem, kaj bomo poceli v prihodnosti, kot to, kaj se je dogajalo v preteklosti.
Zdi se mi pomembno, da se odlocimo, kako stalisce bomo imeli do sveta in na kaksen nacin bomo svoj narod zastopali. Strinjam se z Roggyjem, ki pravi, da Nato obstaja zato, da sciti ekonomske interese clanic. Zato ne zelim postati pripadnica organizacije, ki skrbi med drugim tudi za to, da nekoga na silo drzi na tocki prezivetja, samo zato, da ohrani svoje bogastvo.
Ker pa mislim, da smo ljudje v osnovi vsi bolj ali manj dobri, mislim, da ti ni mar samo za sebe in da mogoce racunas tudi na to, da bos kot Nato-vec lahko kaj dobrega naredil se za koga drugega. Mogoce bi bilo vredno razmislit, ce se splaca delat dobro bliznjim na racun slabega komu drugemu.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #107 - 08.05.2002 at 13:59:42
 
Neuvrscenost je scitilo ekonomijo vseh drzav, kis e bile clanice.  Seveda na bolj human nacin kot to pocne NATO.

[quote][tak je bil projekt, tko je bil zastavljen, nismo pa del tega projekta vsi, samo 'vesoljci', zemljani niso del projekta ... kao.  
 Logged

/quote]


Ej Gape. Tudi oniso v projekti. Vsaj mislim tako.

Sibam zdej, ne morem tuki pisat,ker je slaba klima, doma imam pa Windows pokvarjen. Jebi ga.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #108 - 11.05.2002 at 17:46:56
 
Evo ga. V Reykjaviku je cel kup obvescevalnih sluzb zarad bliznjega spomladanskega srecanja  NATO ministrov. Tukaj je  NATO elita oziroma tista prava elita kar pomeni, da se je Johnnie malo skregal z uvrstitvijo drzavljanov, v tem primeru Slovencev in pa nekaterih posameznikov, morda petih posameznikov, ki tacas hudo upajo, da NATO v Sloveniji nekoc bo.
Slovenijo s prihodom v NATO elitna druzba ne bo, pa pika.  V elitni krog se lahko uvrsti najvec pet posameznikov iz Slovenije.

In sedaj tisto galvno, ki me najbolj bode v oci.  Za to elitno druzbo, ki kroji tako mojo kot vaso usodo so uvozili 31 blindiranih vozil. Hallllllooooo..  Je njihovo zivljenje vec vredno od mojega? Nic, popolnoma nic ni vredno, problem nastane v tem, da ima ta elitna druzba prevec slabe vesti, ki se je cezmerno nakopicila in zaradi varnosti pac uvazajo blindirana vozila na vsak sestanek.  

Ej. Tako pa ne gre. Jaz sem seveda se vedno proti.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštjan Gvardjan
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #109 - 11.05.2002 at 22:49:02
 
Ker vidim, da tukaj ne štejejo argumenti, pač pa pravljice za lahko noč, primitivni zgovori ter izkrivljanje mojih besed, sem se odločil za en projekt:
S turističnim društvom, katerega predsednik sem, bomo natisnili 50.000 plakatov, ki bodo predstavili prednosti in slabost nata in jih skupaj z nekaj jumbo plakati razposlali/polepili po Sloveniji.
Tako bodo ljudje lažje sami presodili, predvsem zato, ker bodo izpostavljena gola dejstva, ne pa nizkotna podtikanja.


Manjvrednostni kompleks imaš morda ti, Andres - jaz sem se predstavil z imenom in priimkom, odraščal sem v delavski družini z materjo samohranilko in predvsem moja samozavest in trma me je gnala, da sem dosegel to, kar danes sem. Zelo sem tudi  ponosen, ker sem Slovenec ne želim pa si nove Jugoslavije, ki jo ti (v neki obliki) zagovarjaš. Rad imam Balkance, rad z njimi podebatiram, moja žena je Jugoslovanka, SLOVENIJA PA JE V SREDNJI EVROPI IN NI NA BALKANU!
Razen za celotno tujo javnost, ki mislijo, da smo ali nekje v bližini Sibirije, ali ob Srbiji.

----

Glede začetka vojn - HAIDER zaenkrat še ni začel nobene, svetovne vojne pa so se začele prav na Balkanu!
---

Zakaj Drnovšek ne gleda v kamero? Ne zato, ker bi kaj skrival... Da ne bo pomote - osebno ga ne maram, niti se ne strinjam z njegovo politiko. Edino, kar bi mu priznal je, da se zavzema za NATO - če bi se dejansko zavzemal. Pa le govori, v resnici pa je proti. Vem pa iz zanesljivih virov, da je njegovo beganje z očmi posledica zdravstvenih težav - pa ne mislim teh, ki ih ima v zadnjem času.
Osebno pa mu ne bi zaupal niti vreče cementa...

Hja, marsikaj bi lahko še odgovoril, pa se bom zadržal.

pa srečno!


Boštjan Gvardjan
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #110 - 12.05.2002 at 01:38:43
 
Quote:
Ker vidim, da tukaj ne štejejo argumenti, pač pa pravljice za lahko noč, primitivni zgovori ter izkrivljanje mojih besed, sem se odločil za en projekt:
S turističnim društvom, katerega predsednik sem, bomo natisnili 50.000 plakatov, ki bodo predstavili prednosti in slabost nata in jih skupaj z nekaj jumbo plakati razposlali/polepili po Sloveniji.
Tako bodo ljudje lažje sami presodili, predvsem zato, ker bodo izpostavljena gola dejstva, ne pa nizkotna podtikanja.



Ti si mi neki strasen predsednik Bostjan. Namesto da natisnes 50 000 plakatov tiskanih na recikliran papir s seveda ekolosko temo, si se spravil tiskati plakate z obrazlozitvami za ali prot v NATO. Komu ti kot predsednik turisticnega drustva uslugo delas?   Hotelom? NE! Slovenskim turisticnim tockam? NE! Slovencem? NE! Adrii? NE! Turisticnim agencijam. NE. Taksistom? NE!

No ja, ce se v vseh gospodarskih  panogah denar tako bistro mece skozi okno potem lahko pricakujem na plakatih ki  bi jih dalo tiskati Ministrstvo za zdravstvo kaj takega:  Michelin za varnost od Hamburga do Istanbula.  
In povej mi se.  So to pooblastila turisticnega drustva? In seveda, po kom se zgledujes?  

Quote:
Manjvrednostni kompleks imaš morda ti, Andres - jaz sem se predstavil z imenom in priimkom


Jebi ga Bostjan.  Recimo, da imam po tvoje manjvrednosti kompleks. Na moji strani imas ne le moje ime, celo telefonsko stevilko sem ti zaupal. Ampak ti ne klices  in ne klices. Ne vem sicer, ali je samo meni "ravno" za telefonski racun, ali pa me ti ne mores dobiti na telefon.  Grin


Quote:
Rad imam Balkance, rad z njimi podebatiram, moja žena je Jugoslovanka, SLOVENIJA PA JE V SREDNJI EVROPI IN NI NA BALKANU!


In seveda Bostjan. V vsem pa res ne moreva imeti razlicnih pogledov. Cestitam. Mene so v osnovni soli ucili, da je po nekih starih zapisih meja Balkana Sava, vendar  Slovenija ne spada vanj. A vendarle velja pravilo, da tocna meja Balkana ni bila nikoli dolocena.



 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštjan Gvardjan
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #111 - 12.05.2002 at 17:16:39
 
Quote:
No ja, ce se v vseh gospodarskih  panogah denar tako bistro mece skozi okno potem lahko pricakujem na plakatih ki  bi jih dalo tiskati Ministrstvo za zdravstvo kaj takega:  Michelin za varnost od Hamburga do Istanbula.  
In povej mi se.  So to pooblastila turisticnega drustva? In seveda, po kom se zgledujes?  



Dragi Andres, projekt "ZA ALI PROTI NATU" financirajo izključno sponzorji, člani društva bodo vložili le nekaj prostovoljnega, brezplačnrga dela. Nabralo se je celo toliko sponzorskega denarja, da bomo pokrili še stroške za promocijski prospekt našega kraja, seveda v soglasju s temi sponzorji.
Projekt je povsem prostovoljne narave, vsi sponzorji so šli zavestno v ta projekt s tem namenom, da se osvetli zadeva ljudem. Blagoslov je dala tudi občina oz. občinski svet, kot mogoče veš, pa so društva neprofitna organizacija in jaz osebno razen nekaj sto ur brezplačnega dela ne bom imel od projekta nič - razen kot vsi Slovenci boljše življenje, ko bomo enkrat v NATU.

Da, dragi Andres, v skladu z 62. členom našega statuta je popolnoma legalna izdaja takih plakatov. Torej, poleg tega projekta smo pridobili sponzorje še za prospekt kraja - toliko o metanju denarja skozi okno.

Kar se pa tiče ostalih tvojih namigovanj - spomnijo me na en stavek našega športnega komentatorja "in napihnjeni njihov Baron se je razpočil..."

Boštjan
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštjan Gvardjan
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #112 - 12.05.2002 at 17:19:30
 
P.S. : tako plakati "NATO" kot prospekt, ki bo predstavil naš kraj in gore v okolici, bosta tiskana na recikliranem papirju.

Boštjan
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #113 - 13.05.2002 at 00:26:05
 
Boštjan, ali ti lahko dam predlog za promocijski plakat vašega kraja?

TURISTIČNO DRUŠTVO XXXXXX, VAS VABI, DA PREŽIVITE PRELEP DOPUST V NAŠEM KRAJU, KJER VAM MED DRUGIM PONUJAMO TUDI OGLED NATO BAZE, KJER BOSTE LAHKO PO MILI VOLJI OPAZOVALI MARINCE PRI VADBI, LAHKO BOSTE POTIPALI JEDRSKE KONICE IN UŽIVALI ŠE OB OSTALIH VOJAŠKIH SPECIJALITAH. vSAK TOREK TUDI PRIKAZ RAKETIRANJA, KJER VAM BOMO PRIKAZALI VSE KAR PREMOREMO. zA TISTE Z MALO VEČ DRZNOSTI ORGANIZIRAMO IZLETE, KJER IŠČEMO VSE NEEKSPLODIRANE RAKETE.  VABLJENI!

Na plakate lahko še narišete nekaj raket in ameriško zastavo, ter Busha. Zagotavljam vam, da se bo v vašem kraju trlo turistov.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #114 - 13.05.2002 at 11:29:27
 
Kolk bi bil jest vesel, če bi brezposelni, lačni, in materinski domovi dobivali denarce, ki se namenijo za take akcije.

Namesto, da bi se današnja družba ukvarjala z ljubeznijo se s tem kako prepričati ljudi, da je orožje fino fajn.

Sramota za tako razvitega, civiliziranega človeka.

In to so le kosti, da ljudje glodajo in jim preusmerjajo pozornost.

In dragi natovec, če podrobno gledaš politiko, bi lahko opazil, da so ZDA oz. Bushova administracija, edine bile proti OTROKOM in njihovim pravicam.

Sram jih bilo.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #115 - 13.05.2002 at 12:59:19
 
/SLOVENIJA PA JE V SREDNJI EVROPI IN NI NA BALKANU/

Boštjan, Slovenija je v srednji Evropi in tudi na Balkanu. Živimo pač na stičišču dveh kultur, religij, navad in še kaj. To so dejstva in bilo bi bolje za nas da si to čimprej priznamo, sploh če se zavemo prednosti ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #116 - 14.05.2002 at 00:02:33
 
MIKE wrote on 13.05.2002 at 11:29:27:
Kolk bi bil jest vesel, če bi brezposelni, lačni, in materinski domovi dobivali denarce, ki se namenijo za take akcije.

Namesto, da bi se današnja družba ukvarjala z ljubeznijo se s tem kako prepričati ljudi, da je orožje fino fajn.

Sramota za tako razvitega, civiliziranega človeka.

In to so le kosti, da ljudje glodajo in jim preusmerjajo pozornost.

In dragi natovec, če podrobno gledaš politiko, bi lahko opazil, da so ZDA oz. Bushova administracija, edine bile proti OTROKOM in njihovim pravicam.

Sram jih bilo.


MIKE, tole pa si napisal za čisto desetko.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #117 - 14.05.2002 at 09:03:33
 
Hvala Harry, mi je takoj direkt usekalo na ego.  Grin

Se nisem zavedu da ga mam še tolk.   8)


Za to, da se bo to začelo spreminjati, pa lahko mi počas poskrbimo.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #118 - 14.05.2002 at 19:54:57
 
Quote:
Da, dragi Andres, v skladu z 62. členom našega statuta je popolnoma legalna izdaja takih plakatov. Torej, poleg tega projekta smo pridobili sponzorje še za prospekt kraja - toliko o metanju denarja skozi okno.


Seveda je legalno sestavljat odgovore pa tiskat na recikliran papir in vse to kar temu sledi.   Ampak ne mores mi trditi Bostjan, da 62. clen  govori, da se naj turisticna dejavnost mesa v mednarodno politiko.

Tale NATO mi ze tako dol visi, da tega sploh ne morem povedat. Nedalec od mene, kaj vem kake tri kilometre je hotel kjer so zbrani vsi ministri NATOvci in pa seveda tisti, ki to se niso.  Celo Kacin je tu kot vem. Al pa ne. Ce zelite drugace, tam je "elita". Jebes tako elito.  
Samo poglej Bostjan. Oni se basejo v nekih super hotelih, za njih je poskrbljeno na vele nivoju, imajo strazo tujih in domacih policajiev, prisli so v osebnih avioinih, celo scat ne grejo brez varuha in seveda kar je najpomembneje, celo denarcnice ne potrebujejo, ker jim dan in noc tecejo dnevnice.  Vse to normalno  stane.
Vsi hoteli v Reykjaviku so  zasedeni  prezasedeni in nekateri novinarji so si morali poiskati sobo v privat apartmajih.   Daj poglej malo logicno Bostjan.  Ves ta denar, ki se je vlozil in se se vedno vlaga v dvo dnevni sestanek ministrov NATO je normalno krvav ti pa se bases z nekimi plakati.  
Ej. Toliko denarja bi lahko  nalozili skupaj v kakrsnokoli dobrodelno dejavnost in ucinek bi bil vecji kot pa luksus na visokem rangu v nekem hotelu blizu severna pola.

Andres  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #119 - 27.06.2002 at 19:38:40
 
Tako. Pri Ruplovem ministrstvu so naredili spisek vseh novinarjev ki so pisali negatvno o NATOu.
Kot vem, kot so mi povedali in kot sem celo situacijo razumel, so brskali tudi tule vmes v tem topicu na tem forumu, ker vsi le nismo za NATO.

Temu sledi, da je bila moja domneva brzkone pravilna in je s tem v zvezi Johnie pribocnik in ne ekonomist.
Rabis tudi mojo telefonsko stevliko??  Z veseljem ti jo dam Johnie.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10