Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 10
(Read 42325 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Slovenija - gre v NATO
17.09.2001 at 18:55:43
 
No pa dejmo še o eni pricepitvi podebatirat, je zdej še bolj aktualna, ko sta WTC stolpiča padla.

Je pa včeri (16,9.2001) v oddaji Pod preprogo, naš zunanji minister "lepo" govoril, da mormo nekam it.

Ha, ha, ha, mi je blo žal da me ni blo v studiu, bi mu reku, da mi itak že smo, pa so med publiko privlekli same sopajdaše, ki so mu velikodušno ploskali.

Nak, mene zanima, kva bo z NATO-m.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #1 - 24.09.2001 at 20:44:47
 
Tudi sam sem prebral razloge oz. utemeljitev vstopa v NATO.... ene utemeljitve so smešne, z nekaterim pa se moram strinjati (strateška točka za NATO glede na razmere na balkanu)...
...nikjer pa ni zavedeno, kdo naj bi nas napadal... kdo je naš SOVRAŽNIK...mogoče EU al pa kr amerika z njenimi podjetji...kle mislim  kot EKONOMSKI sovražniki...
Men se zdi vsa igra oboroževanja smešna...pa čeprav so mi letala na reaktivni pogon "kulj", jih zamenjam za tistih nekaj tisoč stanovanj... in oficirje zamenjam za inženirje in puške za metle, da bomo ZARES počistili svinjarijo... pa še neki, kaj če bi imeli namesto vojske - vojsko športnikov?

NATO ? Ne hvala.
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #2 - 24.09.2001 at 23:18:00
 
Kva pa če bi tisti, ki itak hočjo bit v vojski, šli v kake fabrike, v kake posebne skupnosti in bi jih prekvalificirali, da bi recimo štihali vrtičke, orali njive, sadili drevesa, se ukvarjali z naravo.

Saj itak kurjo državni denar, pa se mi zdi bolje če bi ga v ekologijo usmerli.

Evo, lahko bi tudi smeti pobirali, naokoli po svetu.
Madonca, bi blo to fino. Lepo v uniformah in tanke, topove, avione, podmornice, rakete bi predelali v palice ki imajo na koncu žebljiček....
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #3 - 25.09.2001 at 08:51:40
 

Sem se ze po osamosvojitvi sprasevala, ko se je oblikovala slovenska vojska, zakaj jo sploh potrebujemo? Ce bi nas res kdo hotel pobasat, si s to svojo vojsko tako ne bi mogli kaj prida pomagat. Ce je ne bi imeli, pa se mi zdi, da bi bila podpora mednarodne skupnosti vecja - ce bi nas kdo hotel napast, bi vsi rekli 'poglejte, napadli so drzavo, ki sploh nima vojske'.
Pri situaciji s Hrvasko pa tudi ne vem ce ni vojska naredila vec skode kot koristi?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #4 - 25.09.2001 at 11:58:26
 
sm pred časom napisu tole o vojski in podobnih smeteh:
http://www.gape.org/gapes/obramba.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #5 - 25.09.2001 at 17:43:47
 
No lepo si tole Gape napisu.

Jest tkole mislim, glede na fulll prepričanost našega ministra je še en let časa preden bo neko srečanje v Pragi. In tudi iz tega vidika je treba ljudi osvestit in pojačat proti alternativo.
Ker drugače bodo lepo rekli, nas ste izvolili in to je program LDS oz. vladajoče zasedbice, vi manjšina pa lepo tiho bodte in mir dejte.

To je ene par dejstev iz tiste oddaje

1. Če gremo v NATO bodo Slovenčki umirali v tujih deželah (taka je pogodba)
2. Če gremo v NATO bomo itak vsi pehota, ker so Natovci tko že povedali za našo Slovenijo. In oni bodo meli avione, raketke, mi bomo pa samo nosli opremo.... ( hm,, v Jugi so bli Slovenci v JLA eni izmed glavnih)
3. Če gremo v NATO bodo stroški za vojsko manjši

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #6 - 17.01.2002 at 14:18:32
 
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #7 - 17.01.2002 at 14:51:45
 
Ja, v SFRJ je vojska tudi jarke kopala. Ne spomnim se, da bi Amerikani delali podobna opravila v kateri koli državi kjer so ti že člani. No, priznam, ti pomagajo pri nesrečah (Gorska reševlna ipd) ampak za tragedije, nesreče imamo že izurjene ekipe.
Sicer sem pa tole o NATO  bral včeraj na teletextu.
Jaz sem proti.

Andres
Back to top
« Last Edit: 17.01.2002 at 20:48:28 by Andres »  
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #8 - 17.01.2002 at 15:07:09
 
Evo ga. Pri Ljudmili.org sem najdel sledeč stavek

Za lokalno okolje sicer predstavljajo določen vir dohodka (vojska kupuje hrano, storitve,...), vendar tudi veliko obremenitev.

Bull šit Wink  Vojska bi od Slovencev kupila kakšno kilo kruha, mogoče tudi kranjske klobase, Storitvene firme kot recimo speciliziranci na računalniškem področju bi tam kaj šraufali, pol se pa že konča. NATO ima pravico do uvoza, ne le pravico, temveč nalogo uvažati vse potrebno iz Newporta ali Norfolka, ne vem več točno. Kaj jim bomo potem mi prodali? Makedonske lubenice Wink v štacunah Navy exchange?  Ja ja. Malo morgen.
Celo TV spored, dokumentarcev ne kupujejo od nas temveč gre skozi ameriške vire. Vse kar zadeva vojsko, obrambo, pištole, poskuse, mora najprej odobriti US Defence department, ti pa žegna Slovencem ne bodo dali.  Kdo potem govori o biznisu. Seveda, govorijo o biznisu, ki teče na njihov mlin.  In ponovno. Andres je proti.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #9 - 17.01.2002 at 15:12:54
 
Seveda pa NATO v svojih vojaških bazah ne hrani samo jedrskega orožja, pač pa tudi različna razstreliva, bojne strupe (ZDA so pred kratkim zavrnile podpis protokola mednarodnega sporazuma, ki naj bi vzpostavil nadzorni mehanizem v zvezi z izvajanjem konvencije o bakteriološkem orožju, sprejete leta 1972) pa tudi radioaktiven material.

Ja seveda. Ko so pred 20. letimi v Iskri Semič v Beli krajini našli v podtalnici PCB je bil cel cirkus, saj takrat so umirale krave, ki so se napajale v tistem okolišu. No ja, sedaj je najbolje, da pridejo Amerikani in odlagajo še 1000X močnejše strupe v Savo, da bo pocrkalo pol Balkana. Malo morgen.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #10 - 17.01.2002 at 15:44:05
 
k ste glih prvlekl tole na dan
mene samo to moti da nas vsi nategujejo in zaradi nata in zaradi eu, dons sm u dnevniku prebral da nam bojo pofukal farmacevtske tovarne z nekim sporazumom ki so ga ameri zlobiral, in bodo zdej drugač zakon napisal, naši vrli posalnci ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #11 - 18.01.2002 at 08:35:26
 
Sem že zdavnaj reku, Sami sebi smo lahko samozadostni, toda mamo že toliko prilagojena kolena (skozi tekovnine revolucije, istoriju), da nam sploh ni problem se spustiti na kolena in biti hlapec.

Slovenc je pač Slovenc, mogoče bi morali v Enciklopedijah pod pojem Slovenc napisati:

-Slovenec, pleme na sončni strani Alp, človek ki rad hlapčuje, velikokrat si to zelo tudi želi, se udinja in služi drugim narodom v pomoč, največkrat v lastno škodo
-Slovenija, dežela kjer živijo Slovenci (glej. Slovenec)
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #12 - 18.01.2002 at 16:01:30
 
eni pa pravijo da moramo svojo ceno postavit. Smiley

http://www.zlatibiseri.org/
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #13 - 18.01.2002 at 19:51:41
 
Ma kakšen NATO.

To so sami "mutni poslovi" Grin.

Back to top
 
 
IP Logged
 
impossibile
1
*
Offline

Kar hočeš,da bi ljudje
storili tebi,stori ti
njim
Posts: 11

Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #14 - 19.01.2002 at 00:50:19
 
Zaradi tega NATA bodo spet večji davki,višje cene itd,pol se pa ne spraševat ZAKAJ,kot je reku comp,sami mutni posli.......
Back to top
 

Se motim??
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 10