Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 10
(Read 42461 times)
Boštjan Gvardjan
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #90 - 06.05.2002 at 07:24:36
 
Draga Devi, dragi Andres...

Sedaj mi je vse jasno. Priporočam vama, da vzameta v roke kakšno zgodovinsko knjigo, preden klatita neumnosti. Če bi malo poznala ozadje, bi vedela, zakaj danes nismo več v SFRJ! Saj ne rečem - vedno rad potujem po Hrvaški, Črni Gori,... Rad imam te države - kot SOSEDNJE, SAMOSTOJNE države.
Ampak v očeh javnosti (tuje) je Balkan tam-tam z Afganistanom. Jaz ne želim biti v istem košu. Pa vidva?
Če ne gremo v NATO, bomo še desetletja z njimi.

Žal vaju za en teden zapuščam - v soboto se spet oglasim.

Boštjan
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #91 - 06.05.2002 at 09:03:28
 
Dragi Boštjan Gvardjan.
Ne bom se spuščal v debato pa vendar.

Kdor gleda Slovenijo od zunaj, jo vidi drugače. In Andres jo vidi drugače.

In Balkan se začuti takoj, ko prideš npr. iz Italije na našo stran. To delam vsak dan in verjemi mi, da se čuti.

Zakaj Nato potrebuje nas? Nam je jasno, zakaj ga mi potrebujemo. A zakaj oni nam kao povabilo dajo?

Ja in kdor je v parlamentu lahko odloča. To je res. Kako pa se je dosedaj odločal? Ko je enkrat parlament izvoljen, je do naslednjih volitev njihovo delo popolnoma drugačno od najavljenega tik pred volitvami.  To je dejstvo. Če mene nekdo postavi za poslanca za mandat štirih let VEM, da bom imel vsaj štiri leta GARANTIRANO SLUŽBO (seveda, če se vmes kaj drastičnega ne spremeni). Kaj to pomeni? Pojdi na katerikoli državni urad na katerokoli okence za stranke.

Slovenska država kot aparat in njeno vstopanje v Nato in EU temelji na slovenskem gospodarstvu, v katerem ima 70% ljudi neto plačo 70.000 SIT.  In kdor dela v gospodarstvu ve, kako težko je teh 70.000 SIT zaslužiti. Država svoje apetite sedaj rešuje z prodajo lastniških deležev v podjetjih.  Vprašanje se ponuja samo. Kaj bo država naredila, ko bo njenih deležev za prodajo zmanjkalo?

Naj gremo v Nato, ni problema. Naj gremo v EU. Ni problema. Vsaka stvar, ki bi nas približala Evropi, je dobra stvar. Mislim pa, da vlada ne pove vsega, kar bi morala. To ni prav. V gospodarstvu se dobro ve, koliko vsaka stvar stane. Stružnica je toliko, avtomobil je toliko, oprema hale je toliko, davek na dobiček je toliko. vse mora biti transparentno. Seveda je treba vsako stvar tudi plačati.  Vlada pa ne ve (oziroma noče povedati) koliko letalo točno stane, koliko je vzdrževanje, koliko bo stal vstop v Nato, koliko bodo stali uslužbenci v tujini, ........ To pa ne povedo zaradi tega, ker bi se šele takrat videlo jasno sliko, kje smo.

In prav zaradi tega spadamo tam, kjer smo sedaj.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #92 - 06.05.2002 at 09:12:49
 
In da ne pozabim,
če si študiral psihologijo bi moral nekako poznti tudi pomene pantomimike obraza, telesa, barve glasu in ostalih stvari. Ja, tako kot se psihologi to v šolah učijo.

Potem veš, kdaj se naš zunanji minister laže in kdaj govori resnico? Pri njemu je to očitno.

Zakaj naš predsednik vlade nikoli ne gleda sogovornika novinarja ali kogarkoli drugega v oči. ko odgovarja na vprašanja?

In konec koncev zakaj vlada svojim davkoplačevalcem prikriva cene storitev EU, Nata, letala in ostalih stvari? Zakaj je vse tako zavito v meglo? Ta odgovor bi želel iz stališča iz psihološkega vidika.

Hvala ti za odgovore.

Borut.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #93 - 06.05.2002 at 09:56:10
 
/V NATU se soglasno sprejema odločitve po načelu 1 ČLANICA - EN GLAS/
to v demokraciji nikol ni blo in verjetno tud nikol ne bo, večina prepriča manjšino in manjšina da svoj glas njim ... tko jest vidim reči

/da bo Slovenija v nekaj letih dobila profesionalno vojsko /
nekaj let je zlooooo relativen pojem, nebi jest da nas na tekem pojmu nategujejo (nekaj let in to)

bravo devi ... lepo si nam povedala

je pa res to kar pravi gvardjan, sm tud sam opazu, upravljalci v bistvu ne delajo na tem da bi šli v eu al pa nato, samo govorijo o tem, nam basajo, kolk bi mi šli notr in to, nardijo pa nič, to je res ena taka čudna kontradikcija ... distrekšn ... dost bo tolkle distrekšna
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #94 - 06.05.2002 at 14:09:41
 
Quote:
Rad imam te države - kot SOSEDNJE, SAMOSTOJNE države.
Ampak v očeh javnosti (tuje) je Balkan tam-tam z Afganistanom. Jaz ne želim biti v istem košu. Pa vidva?


Tudi jaz jih spostujem kot take, Bostjan in po moje je tukaj prislo do nesporazuma samo zato, ker jih jaz ne enacim z Afganistanom. Beograd, Zagreb in Sarajevo so cudovita mesta, ljudje se bodo pobrali in zaceli spet zivet. Imajo nekaj svojega - pac, balkanskega:) - ampak to je njihov car in to se dobro prodaja. Ce se spomnim, je nase gospodarstvo na psu tudi zaradi tega, ker zaradi vojne nismo vec trgovali z jugom, saj je bilo to nase najvecje trzisce. Tako da kar se tice ekonomskih plusov, jih bo vedno vec z juga kot pa z Evrope in tega ni za prezret in hkrati propagirat nova z Natom ustvarjena delovna mesta, ki jih verjetno niti ne bo.

Moti me, ker nobene druge opcije kot Nato nihce ne propagira. In vcasih imam obcutek, da nekdo iz tujine dobesedno placuje naso vlado, tak ko se placujejo se marsikatere druge, da je tako pro-natovsko usmerjena. Ne zaupam jim in ne morem si pomagat. Zame je to organizacija brez srca. Pomagajo, ko imajo od tega korist, drugac jim pa ni nic tezko gledat kako ljudje umirajo ne da bi oni sploh mignili s prstom.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #95 - 06.05.2002 at 14:14:28
 
/je pa res to kar pravi gvardjan, sm tud sam opazu, upravljalci v bistvu ne delajo na tem da bi šli v eu al pa nato, samo govorijo o tem, nam basajo, kolk bi mi šli notr in to, nardijo pa nič, to je res ena taka čudna kontradikcija ...  /

Podzavestno nocejo it  Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
johnny
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 18

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #96 - 06.05.2002 at 16:44:05
 
Devi!
Tudi jaz spoštujem balkanske narode. To je pa tudi vse. Balkan začutim šele ko prečkam Kolpo. Zame je tukaj Evropa in počutim se zelo evropskega. Balkan ni naša prihodnost. Zgledovati se moramo po boljših od sebe. Povezovati se moramo z demokratičnimi državami in ne s takimi kjer cvete korupcija, črni trg, šverc...Bil sem v Bosni in Srbiji in vem kaj vse tam ljudje počnejo. Za denar dobiš celo univerzitetno izobrazbo, da o vozniškem izpitu ne govorim. Z njihovo diplomo si pri nas lahko maximalno vratar. Najbolj žalostno je to, da njihova vlada nič ne ukrepa in to dopušča. Ne hvala. Tja jaz ne spadam. Nekaterim pa izgleda tak sistem ustreza in spadajo tja. Takšni nimajo kaj iskati v SLO.
Jaz nimam v sebi čisto nič Balkanskega. To je zame celo žalitev. Balkan pomeni nekaj slabega. Na žalost.
V očes svetovne javnosti je Balkan kraj kjer se skos nekaj strelajo, ropajo in živijo razpuščeno. Tudi jaz sem kakemu tujcu komaj pojasnil, da nisem iz Balkana in da je pri nas drugače...
Back to top
 
 
IP Logged
 
roggy
1
*
Offline

Kar je je! Kar bo, bomo
pa vidli!
Posts: 23
Izola, Ljubljana - SI
Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #97 - 06.05.2002 at 18:08:38
 
johnny .. dej povej mi nekaj. Po katerih kriterijih spada Grčija v NATO in EU?

Moje mnenje je, da po kriterijih koristi. Tako kot obstaja možnost, da bo Hrvaška pred nami v EU, ker ima prekrasno obalo s polno otočki, kamor se bodo lahko šli "bogati" evropejci kopat in basat za đabe.

Ta demokracija današnjega sveta gleda večinoma na svojo korist in ne na korist ljudstva.

Geografsko gledano je Slovenija še vedno na Balkanskem polotoku. Po mentaliteti ljudi menim, da je večina slovencev nekje vmes med zahodom in balkanom.

Quote:
Moti me, ker nobene druge opcije kot Nato nihce ne propagira. In vcasih imam obcutek, da nekdo iz tujine dobesedno placuje naso vlado, tak ko se placujejo se marsikatere druge, da je tako pro-natovsko usmerjena.


Devi .. jah, s tem delno soglašam. Zakaj delno .. zato ker anti NATO propaganda obstaja .. samo je precej slabša od te za NATO  Wink

Meni osebno NATO ne diši preveč.
Back to top
 

lp,&&-- igor
WWW WWW  
IP Logged
 
roggy
1
*
Offline

Kar je je! Kar bo, bomo
pa vidli!
Posts: 23
Izola, Ljubljana - SI
Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #98 - 06.05.2002 at 18:14:54
 
Pa še nekaj kar se tiče združevanja ..

To združevanje (globalizacija) katero se danes dogaja, je združevanje Zahoda (bogatih), da bi lažje oblvladovali Vzhod (revne). Oprostite izrazu, ampak jebem jaz takšno združevanje.

Ko bodo vsem ljudem na zemlji dane enake možnosti za uspeh in enake možnosti za svobodo .. in ko bo cel svet združen .. potem NATO in podobne organizacije ne bodo več potrebne.

Dajte se vsi vprašat zakaj sploh NATO obstaja? Čemu namen NATA? Moje mnenje je to, da ščiti ekonomske interese članic NATA  Undecided
Back to top
 

lp,&&-- igor
WWW WWW  
IP Logged
 
johnny
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 18

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #99 - 06.05.2002 at 20:03:11
 

To združevanje (globalizacija) katero se danes dogaja, je združevanje Zahoda (bogatih), da bi lažje oblvladovali Vzhod (revne). Oprostite izrazu, ampak jebem jaz takšno združevanje.

Se pravi ti si raje med revnimi in da te bogatejši obvladujejo.

<<<Ko bodo vsem ljudem na zemlji dane enake možnosti za uspeh in enake možnosti za svobodo .. in ko bo cel svet združen .. potem NATO in podobne organizacije ne bodo več potrebne.

Svinja sanja kukuruz!

<<<Dajte se vsi vprašat zakaj sploh NATO obstaja? Čemu namen NATA? Moje mnenje je to, da ščiti ekonomske interese članic NATA  Undecided [/quote]

roggy, ravno to so razlogi ZA v NATO!
Sevada NATO ščiti ekonomske interese članic. Ali to mogoče ni dovolj tehten razlog!?

Malo premisli zakaj si proti. Si proti razvoju?
Back to top
 
 
IP Logged
 
roggy
1
*
Offline

Kar je je! Kar bo, bomo
pa vidli!
Posts: 23
Izola, Ljubljana - SI
Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #100 - 06.05.2002 at 21:02:16
 
Quote:
Malo premisli zakaj si proti. Si proti razvoju?

Proti takšnemu razvoju?! DA!, sem proti takšnemu razvoju. To pa zato ker to ni razvoj, ampak samo drugačna oblika sužnjelastništva, fevdalizma itd., kateri danes pravimo kapitalizem, v resnici pa je to imperializem Zahoda nad Vzhodom.

Quote:
Svinja sanja kukuruz!

Tudi! Ne mi rečt, da ti nimaš svojih sanj?!  Shocked .. tudi takšnih za katere mogoče veš, da so zelo težko uresničljive.

Jaz imam svoje sanje, za katere vem, da mi po vsej verjetnosti ne bo ratalo, vendar delam vsaj kar je v mojih močeh, da bi mi enkrat ratalo. In če mi slučajno v tem življenju ne bo ratalo, bom vsaj vedel, da sem se maksimalno potrudil in naredil vse kar je bilo v mojih močeh, da bi naredil sebe in s tem svet boljši, za ljudi, ki pridejo za menoj. In iz tega stališča je NATO ustanova, ki ščiti interese bogatih. Bogati pa so bogati zato, ker izkoriščajo revne. Revni to tudi vidijo in čutijo, zato se poskušajo upirat (tudi s terorističnimi napadi) in potem pa pride NATO in reče .. "Oj! Vi ste pa lumpi. Vi poskušate ogrožat naš kapital in našo demokracijo in našo kulturo, ki je valjda najboljša. Našo civilizacijo. To pa ne gre .. vam bomo že mi pokazali!" ... in bombe padajo  Cry

Po tem kar pišeš, lahko sklepam da te ne zanima kaj se dogaja z ostalimi prebivalci Zemlje, dokler je tebi dobro?!

Poglej! Od nekdaj velja, da ne moreš samo jemat, potrebno je tudi nekaj dajat v zameno za to ker jemlješ. Nekdo, ki samo jemlje, postane kmalu zasovražen. Al naj bo to šev v službi, ki krade tvoje zamisli. Naj bo to državni aparat, ki krade denar davkoplačevalcev in smo potem ogorčeni, kako lahko.

Isto je z Zahodom. Zahod samo jemlje od Vzhoda in v zameno daje smeti. To je začaran krog, ki se ne bo končal tako kmalu. NATO je tudi v tem začaranem krogu. In jaz osebno ne želim bit v tem krogu izkoriščanja .. zato sem tudi proti NATU.

Zakaj nebi združili celega sveta? Enkrat se bo to moralo zgodit. Čene menim, da bo počilo .. in to še v času našega življenja .. in potem niti Zahodu in niti Vzhodu ne bo prijetno.

Poskušaj pogledat na to stvar malo bolj globalno in iz človeškega vidika .. posušaj se postavit v kožo kakšnega Azijca ..
Back to top
 

lp,&&-- igor
WWW WWW  
IP Logged
 
johnny
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 18

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #101 - 06.05.2002 at 21:32:32
 
[ =Devi  

Devi, našel sem en forum, kjer pravijo da smo mi predniki Venetov in ne Slovanov. Jaz imam tudi tak obcutek.
http://www.nsi.si/modules.php?op=modload&name=phorum&file=read&f=3&i=34880&t=348...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #102 - 07.05.2002 at 00:08:59
 
johnny wrote on 06.05.2002 at 16:44:05:
Devi!
Tudi jaz spoštujem balkanske narode. To je pa tudi vse. Balkan začutim šele ko prečkam Kolpo. Zame je tukaj Evropa in počutim se zelo evropskega. Balkan ni naša prihodnost. Zgledovati se moramo po boljših od sebe. Povezovati se moramo z demokratičnimi državami in ne s takimi kjer cvete korupcija, črni trg, šverc...Bil sem v Bosni in Srbiji in vem kaj vse tam ljudje počnejo. Za denar dobiš celo univerzitetno izobrazbo, da o vozniškem izpitu ne govorim. Z njihovo diplomo si pri nas lahko maximalno vratar. Najbolj žalostno je to, da njihova vlada nič ne ukrepa in to dopušča. Ne hvala. Tja jaz ne spadam. Nekaterim pa izgleda tak sistem ustreza in spadajo tja. Takšni nimajo kaj iskati v SLO.
Jaz nimam v sebi čisto nič Balkanskega. To je zame celo žalitev. Balkan pomeni nekaj slabega. Na žalost.
V očes svetovne javnosti je Balkan kraj kjer se skos nekaj strelajo, ropajo in živijo razpuščeno. Tudi jaz sem kakemu tujcu komaj pojasnil, da nisem iz Balkana in da je pri nas drugače...



Johnny, kako lahko govoriš, da spoštuješ balkanske narode, če je pa Balkan za tebe žalitev in pomeni nekaj slabega. In seveda korupcije se gredo samo na Balkanu. Kaj pa zahod? Andreotti, Kohl, Berlusconi, ali prav njim dokazana največja korupcija? Balkan praviš, da je znan samo po vojnah? Kdo je naredil največjo morijo v zgodovini človeštva? Ali so bili Rimljani iz Balkana? Napoleon Balkanec? Hitler Balkanec? Heider Balkanec? Ali je bila stoletna vojna na Balkanu?  Angleži jebejo Irce v glavo na Balkanu? Baski so na Balkanu?
In praviš, da slovenija ni na Balkanu? In mentaliteta Slovencev ni balkanska?  Katera glasba je v Sloveniji najbolj popularna? Balkanska! V zadnjem času celo Srbski narodnjaci s pridihom štance.
Ali se ti mogoče sramuješ tudi tega, ker si Slovenec? Geografsko je Slovenija na Balkanu. Vsaj tako so nas učili v šoli.  LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #103 - 07.05.2002 at 01:29:11
 
No pa se gremo drugače zato bom v tem postu postavil le eno vprašanje?  KATERI NARODI NAJBOLJ SPOŠTUJEJO SLOVENCE?
Johnnie! So to Avstrijci? Morda Nemci, ali celo Švedi. Američani resda še ne vedo kje Slovenija je.  
Ne dragi moji.  Vsi balkanski narodi s prednostjo stare Juge Slovence spoštujejo najbolj ne glede na to iz katere generacije so. Spoštujem jih seveda tudi jaz. Ne zato ker so/smo Balkanci, predvsem zato ker je v njihovi krvi veliko več dobrote, družabnosti, pomoči kot pa jo premore cel germanski svet. Seveda imajo tudi oni svoje napake in tako mora biti in naj ostane, sicer Balkana in Balkancev nebi bilo.  A ta bo, dokler bomo mi. Sicer pa, svet brez Balkana bi bil isto kot telo brez "mišice"..

In še nekaj Johnnie. Ko si v svetu, poznajo te kot Slovenca, a vendarle se zgodi da potrebuješ materialno ali finančno pomoč.  Seveda, ljudje so vsemogočni povsod po svetu, toda verjemi, Balkanci so prvi pripravljeni pomagati. Moje izkušnje so takšne.  Balkanec mi popravlja avto, Balkanec mi  dela elektriko v stanovanju, domačin mi ploščice polaga, Indijka me vabi na večerjo, domačinka me vabi na večerjo in na žurke,  Maročan mi fiksira satelitski disk in polni kartici od Slovenca pa kupujem resda po nižji ceni Ajvar.  No da ne bo vse tako monotno naj dodam še, da s Škotom hodim redno na drinke in vedno znova mi pove kakšen novi črni humor.  Zadnjega bom tudi jaz tebi, Gapeu ali komu drugemu s foruma povedal, ko bomo šli skupaj na drink.  Pač sediš v oštariji in prideta dve ženski ena lepa ena grda. Kaj rečeš friendu?? I don't like looks of yours. Saj tudi jaz nisem takoj kapiral. Balkanec pač Grin Grin Grin

Tudi si zelo natančen kje ti čutiš Balkan. Na Kolpi in nič prej.  Veš kako se dogovoriva Johnie. Jaz bom tebi vizo zrihtal, ti pojdi malo v svet živet in se po kakih borih dveh letih vrni v Slovenijo.  Žalostno je, da Borut začuti Balkan na italijanski meji, ti pa moraš za kaj takega južneje.


Andres

Back to top
« Last Edit: 07.05.2002 at 02:39:50 by Andres »  
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #104 - 07.05.2002 at 02:00:14
 
Quote:
Ampak v očeh javnosti (tuje) je Balkan tam-tam z Afganistanom. Jaz ne želim biti v istem košu. Pa vidva?  
Če ne gremo v NATO, bomo še desetletja z njimi.


To je to kar bi vidva z Johnnijem rada. Privilegije, potuho, kar le potrjuje, da bežita pred samim seboj. Sta pač tipična Slovenca z manjvrednostnim kompleksom. Če nebi bi bilo tako, bi se ne enačila z zahodnjaki.  Predvsem ti Johnnie, si bržkone tudi zelo pohlepen in to kaže na tvoj odnos do Balkana, ki ti seveda ne more dati luksuza, ga pa ti z malo sreče lahko ponudi ravno zahod. Seveda te potemtakem razumem, zakaj tako nateguješ za NATO:  Tako se vidi fanta.
Naj ti izdam Boštjan. Islandija je članica NATOa  20 let ali nekaj takega.  In ali Američani vedo kje je Islandija? NE. Mnogi Američani menijo, da je to ena od njihovih držav. Nekateri mislijo, da je to kakšen otok na West coast. In po vsem tem vidva mislita, da vama bo NATO prinesel vse od cekinov, samopotrditve, razpoznavnosti. Ej, ne ga srat.
In kdo je islandski Katanec?  Leiftur Eiriksson. Viking, ki je prvi prišel v Ameriko, ali pred natanko 1000. leti. Žalostno sicer, da je tako demokratična država kot je ZDA to priznala šele sedaj.
Torej, tudi oni imajo  nacionalno zgodovinski  kompleks.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 10