Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 10
(Read 42327 times)
johnny
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 18

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #75 - 05.05.2002 at 14:44:54
 
gape wrote on 04.05.2002 at 22:44:56:
za pobit?


Če ne verjameš si oglej tole!
http://deskarija.si21.com/deska.asp?tema=NATO
Back to top
 
 
IP Logged
 
johnny
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 18

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #76 - 05.05.2002 at 15:12:37
 

<<<Johnnie. Kdo tebe pumpa. Imaš ti "govorilne ure" pri kakšnem uradu v Sloveniji?  

Hodim na tribune ZA in PROTI NATU, spremljam medije (časopis, TV, Radio, Internet) Imam izkušnje pri zunanji trgovini. Znam tudi logično razmišljat.

Ser strinjam s tabo da imamo zakonodajo zanič, preveč birokracije. Se tudi strinjam, da je naša vlada zanič. Čas je že da se prilagodimo Evropi in ostalemu modernemu svetu, kjer je največ demokracije.
Na kašen način bi pa ti naredil prepoznavnost SLO? Tudi če ga imaš, ne moreš narediti nič. Treba se je povezovati.
Ko omenjaš Madžarsko, oni nimajo problema z razpoznavnostjo, tako kot mi. Prehitela nas je, tako kot Češka in Poljska. Tisti, ki hoče investirat v neko državo se o njej vse pozanima. Čas je že, da se priključimo modernemu svetu in nehamo gnit v bedi Balkana.

>>>Tolko da boš vedel. Znotraj Evrope je lahko vroče, toda vojne med državami v takšni obliki kot so bile pretekla stoletja ne more biti.  Je pač Evropa že preveč povezana na vseh koncih, da bi se tega ne dalo preprečit, zato agresorske namige Avstrije in Italije lahko pozabiš. Ob konfliktih jih mirijo drugi, tudi Bruselj, Washington.

To si pa zelo neodgovorno napisal. Kaj pa Hrvaška? Svet je zelo nepredvidljiv. Ne bodi lahkomiselen. Tako vojsko kot jo imamo sedaj, je podobno, kot da je nimamo. Haider nam hoče ukiniti manjšino. NATO lahko to prepreči.

Nisem direktor, le delam v komerciali in opravljam izvozne posle, in prav slabo plačan za mojo odgovornost, na žalost. Zelo težko se je uveljavit če si iz SLO, na žalost. Svetu se zdimo preveč rizični.
Če ne bomo tekmovali in sledili razvitim, nas bo čas povozil, še predno ga bomo ujeli.
Po tvojem zadnjem stavku se vidi, da sem te malo razjezil. Nč bat. Nekoč bomo V EZ in NATU, kjer uspejo samo najboljši. Jaz sem prepričan, da mi bomo. Prepričan sem, da mi spadamo v najbolj razviti svet in ne na balkan. Pa ti? Ne smemo biti prepuščeni samemu sebi, ampak se moramo čim več povezovati.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #77 - 05.05.2002 at 15:15:42
 
johnny wrote on 05.05.2002 at 14:44:54:
Če ne verjameš si oglej tole!
http://deskarija.si21.com/deska.asp?tema=NATO

sem verjel že prej ... ampak ... kaj si s tem hotu povedat

ps
andres je že tam kamor bi ti da mi gremo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #78 - 05.05.2002 at 17:16:48
 
(Jaz si veliko več upam če imam zraven pet močnih kolegav, kakor pa če sem sam. Štekaš?-Johnny)


Ej Johnny, dokler si v dobrih odnosih z vsemi ne potrebuješ prijateljev "varnostnikov", da se počutiš varnega. Če si pa preveč "pameten" in vsem naokoli sikaš, oziroma imaš sovražnike, potem potrebuješ celo vojsko takih prijateljev, da se počutiš varnega.

Med temi prazniki smo vsi v s LOVE niji dobili po pošti na dom brošuro za NATO, poslano z naše vlade na račun davkoplačevalcev. V tej brošuri, ki je napisana zelo enostransko, so napisane samo z vidika, ki zelo jasno podpira oz. že skoraj nasilno ukazuje, da mi pa moramo iti v NATO. Žal ni nikjer napisanega niti enega argumenta, ki bi govoril o slabostih vstopa v vojaški pakt. Se ob tem res sprašujem kako vlado pa mi imamo, kaj za enega hudiča smo izvolili, da nam tako hočejo možgane preprogramirati, da ostanemo iste ovce kot smo bili zadnjih 60 let, le strani in ime sistema naj bi zamenjali. Ali nas je sLOVEnce sploh kdo vprašal za dovoljenje ali se strinjamo, da se namenja denar iz proračuna, za tako plehke enostranske informacije? Ali nam ne bi moral dober vladar prikazati vse plati zadeve, tako dobre kot slabe in nato nam prepustil možnost odločitve? Ko pogledam sLOVEnske medije,ljudi vidim , da je velika večina ZA sLOVEnijo brez vojske, to želijo imeti edino naši vladarji. Se tako sprašujem, če si oni ne želijo v NATO zgolj zaradi strahu pred besno množico, ki jih bo pričakala pred parlamentom in zahtevala, da začnejo delati ZA sLOVEnski narod in govorijo resnico?

Zdi se mi tudi, da si nekateri politiki kar bojijo referenduma za podporo pakta, saj ga odlašajo že kar predolgo. Sama bi rada že čimprej glasovala, da se bomo raje bolj konstruktivnim stvarem vsi posvetili in da bomo že pozabili na NATO.

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #79 - 05.05.2002 at 17:58:08
 
Petra. wrote on 05.05.2002 at 17:16:48:
... da se bomo raje bolj konstruktivnim stvarem vsi posvetili in da bomo že pozabili na NATO.

sej pravm da je večina teh političnih iger namenjenih distrekšnu, odvračanju pozornosti, ker človek lahko dela samo tisto kar ima v pozornosti (prvi). in če se ubada z natom, zihr ne bo nč naredu zase in podcij je izpolnjen ... njihov ... moj trpi ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštjan Gvardjan
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #80 - 05.05.2002 at 19:07:16
 
EJ, ANDRES, ANDRES! Undecided

Praviš, da Johnie ne misli s svojo glavo, ampak daj se malo poslušaj kaj govoriš (oz. pišeš) ti. Slovenska vlada je uradno za NATO, dela pa vse, da do vključitve ne bi prišlo. Z raznimi manipulacijami (sam sem diplomiral iz področja psihologije, tako da vem, o čem govorim) nam (vam) je že vsem vcepila v podzavest, da je nato, nekaj najhujšega, kar se nam lahko zgodi!
Mogoče res nima smisla prepričevati prepričanih, ki jim drugi dirigirajo, kako naj razmišljajo, dragi Andres, pa vseeno, spreglej!!!!!!!

Kar se tiče ostalih, ki trdite, da bo v Sloveniji baza z jedrskim orožjem, radioaktivnimi odpadki etc.
Nato NE BO POSTAVIL novih oporišč v novih članicah - tudi na Češkem in na Madžarskem jih ni (to sta zadnji članici).Za vsako namestitev na ozemlju Slovenije bi morala SLovenija dati soglasje! Dajte, uporabljajte malo možgančke! ???
Slovenski fantje da bodo umirali v Afganistanu? HALO! Dajte, ne se iti teh primitivnih igric, ker s takimi izjavami samo dokazujete, da spadate na neko drugo sceno ispred nekaj let, ob bok Miloševiču - on je znal manipulirat na podoben način!

Pa Andres, da mi ne boš očital, da govorim, kar vlada navidezno zagovarja - še nekaj v razmislek:
Edino dolgoročnejše vodilo, ki ga premore trenutno vlada, je včlanitev Slovenije v EZ in NATO. Kljub uradni podpori, pa se lahko zaplete tudi pri tem, saj je protinatovska kampanja, ki se je začela avgusta 2001 že "obrodila sadove".

NATO je bil ustanovljen leta 1949 z Washingtonsko pogodbo.
Za razliko od Varšavskega pakta, ki je bil ustanavljen z namenom širjenja komunizma z vojsko, je bil njegov namen "branjenje skupnih vrednot".

Govorjenje o tem, da nas bo članstvo v NATO veliko stalo, je pesek v oči. Če Slovenija ne bo članica NATO, bo morala razviti lastno protizračno obrambo, kar pa je zelo drago, če pa bomo v NATO, nam tega ne bo treba. Sploh pa je nepredstavljivo, da bi morali zagotoviti obrambe pred biološkim, kemičnim in atomskim orožjem. Nenazadnje pa bo, ko bomo članica NATO, bistveno cenejše tudi zavarovanje poslovanja  slovenskim podjetjem.

Alternativa vstopu v NATO je ohranjanje gospodarskih in političnih monopolov (nacionalni interes??).

DOBRO JUTRO, SLOVENIJA!!!

Back to top
 
 
IP Logged
 
johnny
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 18

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #81 - 05.05.2002 at 20:43:17
 

<<<Ej Johnny, dokler si v dobrih odnosih z vsemi ne potrebuješ prijateljev "varnostnikov", da se počutiš varnega. Če si pa preveč "pameten" in vsem naokoli sikaš, oziroma imaš sovražnike, potem potrebuješ celo vojsko takih prijateljev, da se počutiš varnega.

Pa si ti ziher, da ne bo nihče nič sikal naokoli. Posluši mal Jelinčiča, pa boš spremenil to trditev. Pa tudi če ne bo nihče sikal, kakor ti praviš, lahko drugi sikajo v nas. Shocked
To zna biti nevarno. Nimamo nič kaj prijazne sosede. Sama foušija jih daje. NATO je strah in trepet celemu svetu (mislim predvsem na države s diktatorskem režimom in z voditelji kot je Haider). Si predstavljate, da je HR v Natu in nam zasede Piranski zaliv. Se lahko borimo proti NATU? To ni nemogoče. Razmišljanje nekaterih me spominja na Miloševiča.
Po drugi strani, ali se lahko borimo proti mednarodnemu terorizmu. Nimamo ne znanja in ne opreme Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #82 - 05.05.2002 at 20:44:56
 
Quote:
Kar se tiče ostalih, ki trdite, da bo v Sloveniji baza z jedrskim orožjem, radioaktivnimi odpadki etc.  
Nato NE BO POSTAVIL novih oporišč v novih članicah - tudi na Češkem in na Madžarskem jih ni (to sta zadnji članici).Za vsako namestitev na ozemlju Slovenije bi morala SLovenija dati soglasje! Dajte, uporabljajte malo možgančke!  


Glej kako se gre to. NATO ti reče da ne bo tovrstnih odlagališč predvsem pred vstopom v to zvezo. OK. Ko država pridobi članstvo narod, torej Johnnie, Gape in Boštjan nimajo več vpliva na delovanje čemur sledi, da je v pogodbi med državo članico kup enih klavzul, ki dovoljujejo zvezi NATO delati stvari o katerih narod predhodno ni bil obveščen. Če se jim zljubi lahko kot primer zgradijo laboratorijo za predelavo spojin, ki so ljudem in okolju nevarne.


Ti kao praviš, da je slovenska vlada proti vstopu v NATO. Ja, posamezniki poslanci so proti, toda Kacin, ki ni ravno Ostržek slovenske vlade je nanizal le NATO kot edino in najcenejšo možnost.   Grin Grin Grin

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštjan Gvardjan
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #83 - 05.05.2002 at 22:45:12
 
Quote:
[color=Beige][/color]Glej kako se gre to. NATO ti reče da ne bo tovrstnih odlagališč predvsem pred vstopom v to zvezo. OK. Ko država pridobi članstvo narod, torej Johnnie, Gape in Boštjan nimajo več vpliva na delovanje čemur sledi, da je v pogodbi med državo članico kup enih klavzul, ki dovoljujejo zvezi NATO delati stvari o katerih narod predhodno ni bil obveščen. Če se jim zljubi lahko kot primer zgradijo laboratorijo za predelavo spojin, ki so ljudem in okolju nevarne.
 

Glej, kako se gre to: Zjutraj vstaneš, greš v službo in na semaforju gre en avto skozi rdečo in te povozi...
Daj, Andres: 1. Slovenija lahko kadarkoli izstopi iz NATA, če ji članstvo ne ustreza - KADARKOLI!
2. V NATU se soglasno sprejema odločitve po načelu 1 ČLANICA - EN GLAS: TOREJ, ČE SLOVENIJA GLASUJE PROTI NAMESTITVI KAKRŠNEKOLI BAZE NA SVOJEM OZEMLJU, TE BAZE NE MOREJO POSTAVITI!!!
V POGODBI, dragi moj Andres, NI, NITI NE BO NOBENIH TAKŠNIH KLAVZUL, KOT TI PRAVIŠ!
Sedaj že prav očitno slepiš javnost z izmišljotinami!

Pa nikar mi ne reci, da bo Vlada pokleknila in da bo lezla Američanom v rit, pa da bo pristala na oporišče v Sloveniji - konec koncev - vlada sploh ne potrebuje referenduma za vstop v NATO - to odločitev lahko sprejme državni zbor, referendum pa bo zgolj posvetovalne narave.
PONAVLJAM : KADARKOLI LAHKO IZ NATA IZSTOPIMO; ČE NAM NE USTREZA!


Quote:
Ti kao praviš, da je slovenska vlada proti vstopu v NATO. Ja, posamezniki poslanci so proti, toda Kacin, ki ni ravno Ostržek slovenske vlade je nanizal le NATO kot edino in najcenejšo možnost.

   
Da ne bo pomote: Na prvi pogled vsi, od tovariša Kučana naprej nizajo dobre strani NATA. Dejansko pa noben niti s prstom ni mignil, da bi predstavil NATO državljanom. Ko sedaj ena babica lupi krompir in sliši po televiziji MLADI FORUM, kako "bodo Slovenski fantje umirali v Afganistanu", sploh ne premisli o tem, kako je to apsurdno in nemogoče. Misli si le - moj vnuček pa ne bo umrl v tujini v neki tuji vojni - gre na referendum in obkroži "PROTI". Vendar ne pomisli, da bo Slovenija v nekaj letih dobila profesionalno vojsko in bo v "Afganistan se šel borit" samo tisti, ki si bo to želel, ki si bo to izbral za življenjsko oz. poklicno pot in za to svojo PROSTOVOLJNO odločitev dobil bogato plačilo!

Vidiš, dragi Andres, to je samo ena podrobnost, na prvi pogled morda neumna in smešna, pa vendarle zelo afektiven del načrta, ki so si ga naši vodilni izmislili, da bi javnomnenjska podpora padala...
Pa ne mi reč - ja zdaj so pa izdali NATOPIS, ki hvali NATO v nebo. Ja, Andres, lahko ti kupiš svoji punci zlat prstan in zapestnico, kot znak ljubezni - kadar jo pa ni zraven, spiš z 10 drugimi.
Če misliš, da Vlada - vključno s Kacinom - dejansko podpira vstop  SLOVENIJE v NATO, potem, dragi Andres, nimaš pojma od politike!

BOŠTJAN

DOBRO JUTRO, SLOVENIJA!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #84 - 05.05.2002 at 22:48:02
 
Quote:
Haider nam hoče ukiniti manjšino. NATO lahko to prepreči.


Ukinjevanje manjšine ni vojaški spor, kot tudi to ni prisvajanje ozemlja.

Quote:
Nisem direktor, le delam v komerciali in opravljam izvozne posle, in prav slabo plačan za mojo odgovornost, na žalost. Zelo težko se je uveljavit če si iz SLO, na žalost. Svetu se zdimo preveč rizični.  


Glej Johnnie! Vedno poudarjšan na neprepoznavnosti Slovenije, ki je edini ali največji problem in bi zato NATOmpostal veliki odrešitelj.  V veliki meri je kot sva opazila oba kriva vlada, druga mera pa je nič drugega kot totalna nesposobnost odgovornih gospodarstvenikov, ki bi s svojimi produkti morali pokazati svetu Slovenijo.
Ne se zanašat na NATo Johnie, treba je nagnat krdelo, ki krade po firmah in od katerih nima koristi ne podjetje kot še manj država.  
Sam imam idealne poslovne izkušnje s podjetjem v Črnučah in še z enim podjetjem, ki je sicer družinsko, a zelo dobro vodeno organizirano, tako da je sodelovanje več kot fantastično.

In kje mi je spodletelo? Pri dveh firmah v Ljubljani je šlo vse v nič. Tam sposobnim ljudem ne pustijo dihati in jim ne dopuščajo možnosti vodenja, stara generacija, ki pa te cele aparate vodi, nežno čaka, da bodo prišli v penzijo. Od teh ljudi Slovenija nima koristi in lahko se namala 10 NATOv oni pa bodo ostali in še naprej škodili državi. V tem primeru bi bil vstop v NATO le potuha tistim, ki že desetletje in več tunkajo in to dobesedno tunkajo Slovenijo in Johnnia obenem.

S tem ti hočem povedat, da se ni tako težko uveljavit če si Slovenec. Nikakor, saj blago ki ga nudim se prodaja in še nihče mi ni rekel, da ga ne bo kupil, ker je Slovensko, so pa bili takšni, ki niso vedeli kje Slovenija je.

Drugače je bilo v NATO bazi Johnnie. Prodal bi jim nek računalniški sistem, toda žal bi to funkcioniralo le na odelku kjer ravno takšnega sistema ne potebujejo. V Family centru Johnnie, kjer imajo nič več kot 15 računalnikov.

Kot sem napisal. Če ni pravih ljudi pri koreninah, torej že v Sloveniji, potem se blago nikakor ne more prodati drugje kot v Sloveniji kjer to blago ali domači giganti  bržkone držijo monopol. Ti bo NATO pomagal tudi spremeniti nesposobne???


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #85 - 05.05.2002 at 23:02:45
 
Če misliš, da Vlada - vključno s Kacinom - dejansko podpira vstop  SLOVENIJE v NATO, potem, dragi Andres, nimaš pojma od politike!


In kdo je potemtakem tisti, ki bi želel Slovenijo videti v NATO? Če to ni vlada so pač zunaj nje oblikovani krogi. In to pomeni kaj?? In to pomeni, da se zgodovina ponavlja in da imamo potemtakem več špicljev kot v času SFRJ

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštjan Gvardjan
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #86 - 05.05.2002 at 23:10:37
 
Quote:
In kdo je potemtakem tisti, ki bi želel Slovenijo videti v NATO? Če to ni vlada so pač zunaj nje oblikovani krogi. In to pomeni kaj?? In to pomeni, da se zgodovina ponavlja in da imamo potemtakem več špicljev kot v času SFRJ



Dragi Andres, zgodovina se bo ponovila, če ne bomo vstopili v NATO - takrat in samo takrat bomo dejansko spet na istem, kot smo bili v SFRJ!

Pa nikar se ne smeši: VLADO SESTAVLJA 40 LJUDI, v DRŽAVNEM ZBORU jih je 90. Je pa mnogo SLovencev, ki jih te igrice niso preslepile in se zavedajo nujnosti vstopa v NATO ter Slovenijo želijo videti v NATU.
Po tvojem mnenju pa ce vlada ni za NATO, potem so to špiclji - daj Andres, mar ti zmanjkuje argumentov? Pa saj jih nisi niti imel...tistih pravih. Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed

Boštjan

SLOVENIJA, DOBRO JUTRO!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #87 - 05.05.2002 at 23:58:48
 
Ni mi vsec, da govorite eni s takim prezirom in sovrastvom o Balkanu. 45 let smo ziveli skupaj. Saj je res, da smo se odlocili, da iz zveze izstopimo in to je bila tudi nasa pravica, se mi pa zdi, da se eni se vedno pocutite ogrozene. Dobili smo slabo izkusnjo z njimi, je bilo tudi dobrih dosti in zdaj je vojna mimo. Mene ne bo nic sram, ce me bodo omenjali v istem stavku z Balkanom  in nic manj vredno se ne bom zaradi tega pocutila.
Oni bodo vedno tam, mi pa tudi ne moremo zbezat kam stran. Vedno bomo na Balkanu, pa ce vam je to prav ali pac ne Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #88 - 06.05.2002 at 00:24:46
 
Fantastično Devi! Jaz sem nekje na forumu že napisal, da se Balkan zaćuti, ko se zapelješ skozi tunel na Karavankah.  Ampak eni nočejo gledat resnici v oči, hoteli bi postati to kar ne morejo. In koncu koncev, na Balkan nas veže tudi Slovanski jezik, ki je vse prej kot podoben germanščini. Torej. Nekateri se bojijo lastne identitete. Ampak to je metanje peska v oči in bežanje samega pred sabo.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #89 - 06.05.2002 at 00:27:13
 
Quote:
Andres, mar ti zmanjkuje argumentov? Pa saj jih nisi niti imel...tistih pravih


Boštjan!

Argumenti so na forumu in na spletu, odgovorov je bolj malo zato je vprašanje kdaj jih bomo dobili. Če jih bomo dobili.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 10