Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 
(Read 42576 times)
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #120 - 28.06.2002 at 08:10:34
 
na hitrico iz današnjega Dnevnika: menda je civilna družba izdala zbornik z naslovom  "Ne NATO - mir nam dajte".
Izdali so ga slovenski intelektualci in aktivisti civilne družbe kot so Tone Peršak, Peter Kovačič - Peršin, Tonči Kuzmanič, Jože Mencinger, Marjan Gorjanc ...
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #121 - 28.06.2002 at 13:18:19
 
Hallo,

Uuuuu..., kolk egota. Tega zihr ni v kaksni Celestinski prerokbi. He, he, he...

Da ne bo pomote:
JEST SEM TUDI PROTI NATU!!!

To pa zato, ker upam, da bo Dimpsi Rupsi letel iz stolcka.

Sem mel papirje njegovih selitev iz SLO v USA in obratno v rokah. Pa govoril z ljudmi iz prve roke... No, pa tudi ko ga gledam na TV in poslusam in berem....

Mislm, ta tip je totalna sramota osebno in politicno za naso drzavo... Uuuuuaaaaauuuuuu.

Ce ne NATU pomeni ne Rupsiju sem zdraven.


P.S.:
Bom molil za razsvetljenje slovencev... Heh, baje pomaga.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #122 - 28.06.2002 at 16:14:35
 

V dnevniku pise, da  je Grossman rekel, da NATO ne prosi novih domnevnih clanic, temvec to delajo vlade drzav.  Johnnie in Bostjan v tem topicu trdita, da je Kucan proti in se nekateri v vladi, vendar da se javno to ne sme priznati.  
Obenem NATO poudarja, da morajo drzave vec narediti za obrambo svojih drzav.   Seveda s tem bi morale vse NATO clanice visati ameriski proracun.  Sad
Me zanima kdo so tisti posamezniki v vladi, ki podpirajo NATO kot edino in njaboljso mozno resitev.  

Saj denarnic pa ni treba skrivat. Je se prezgodaj.  Wink

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #123 - 30.07.2002 at 13:59:58
 
Evo, kot zanimivost - kaj bodo naredili belokranjci, če bomo šli v NATO...

*****

BELOKRANJSKA DEKLARACIJA

Iz Bele krajine v državno blagajno prispevamo vse svoje davke. Ti se večinoma vrnejo nazaj ali pa ne. Z vstopom Slovenije v NATO se bo v Belo krajino vračalo vse manj denarja. Pod vplivom vojaških partneric NATA lahko postanemo vojaška baza, odlagališče vojaških odpadkov, prometnica za prevoz vojaških konvojev, vadbeni vojaški poligon. Upravičeno lahko sklepamo, da se bo z vstopom Slovenije v NATO v Beli krajini poslabšal življenjski standard, saj bo več denarja namenjeno za oboroževanje, kot za socialne pravice, kmetijstvo, šolstvo in infrastrukturo. Zato, po vzoru Viniške republike, brez kakršnihkoli političnih strank, predlagamo, da Bela krajina ostane osvobojeno ozemlje, kar je že vse od leta 1943. Tako po demokratični poti predlagamo referendum za odcepitev Bele krajine v primeru, da Slovenija vstopi v NATO, saj je Bela krajina sposobna preživeti tudi brez Slovenije. Bela krajina ima dovolj razvito industrijo, velike moznosti za razvoj turizma, veliko izobraženih in sposobnih ljudi. V novi državi bodo nižji davki, večja finančna pomoč malim kmetom, pospeševanje ekološke pridelave hrane, večje varovanje narave, večji poudarek na turizmu, obnovljene ceste in druga infrastruktura ter boljša sociala. Ukinjena bo vojska. Bela krajina bo tako suverena, svobodna in demokraticna, kar ji bo omogočalo zavzemanje za mir v svetu na miroljuben nacin, ne pa z vojaško oboroženo silo. Zato se združimo v boju proti militarizmu!

ZA OSVOBOJENO OZEMLJE!

Vaso podporo pricakujemo na:
www.belokranjskadeklaracija.org
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #124 - 30.07.2002 at 14:54:21
 
Jaz se nic ne cudim, saj Bela krajina je pokrajina na katero so pozabili tako poglavarji prejsnjega kot sedanjega rezima.  Oh oh. Niso pozabili na ljubljanske cestne krize..  In zato, ce kdo se ni bil na dopustu v Beli Krajini mu zagoavljam, da ga lahko prezivi lepse kot na Hrvaskem recimo.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
jony
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #125 - 30.07.2002 at 14:55:59
 
Taksne bedarije pa ze dolgo ne. Preblizu imate Hrvasko s svojim nacionalizmom, da se takole "zajebavate".  Samo se to se manjka, da belo krajino priklucite hrvaski. To me spominja na Krambergerja, ko je v predvolilnih govorih zahteval zmanjsanje vojske za 80%, cez eno leto smo pa imeli tanke na ulicah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #126 - 30.07.2002 at 15:24:43
 
Quote:
Taksne bedarije pa ze dolgo ne. Preblizu imate Hrvasko s svojim nacionalizmom, da se takole "zajebavate".  Samo se to se manjka, da belo krajino priklucite hrvaski. To me spominja na Krambergerja, ko je v predvolilnih govorih zahteval zmanjsanje vojske za 80%, cez eno leto smo pa imeli tanke na ulicah.


Jony, mogoče bi pa povedal svoje mnenje, zakaj in kako.

In tam ni nobenega govora, da bi Belo Krajino priključili hrvaški in če se tam 100% ljudi odloči za to, kaj jim boš naredil? Teoretično vprašanje.

Meni se zdi hecen predvsem stavek, ko omenjaš Krambergarja. Trdiš torej, da je Kramberger zaslužen, da smo se odcepili? Slava mu.  

Hvala ti za dodatno informacijo. Tega do sedaj nisem vedu, pa sem prebral kar nekaj literature o tem človeku.

Edi





Back to top
 
 
IP Logged
 
johny
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #127 - 30.07.2002 at 18:39:53
 
Hotel je povedat, da ce bi Krambergerja poslušali, se ne bi odcepili. Ce nimas vojske se ne mores braniti. Premalo patriotizma je zaslediti in to celo od tistih, ki so proti NATU. Najbolje, da damo dolensko Hrvaški, štejarsko Haiderju, primorsko pa italijanom. Aja, prekmurje pa Madžarom. Ostane nam samo še Ljubljana. Z vseh koncev smo lahko bombandirani. Edino NATO nas lahko reši pred apetiti sosedov!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #128 - 30.07.2002 at 19:36:29
 
Quote:
Z vseh koncev smo lahko bombandirani. Edino NATO nas lahko reši pred apetiti sosedov!


Ah, daj no daj! NATO nas še nikoli ni reševal in nas tudi nikoli ne bo. Glavni v NATU, predvsem ZDA, so bili v ključnih trenutkih celo odločni nasprotniki slovenske osamosvojitve in so dali Jugoslovanski oblasti povsem jasno vedeti, da imajo proste roke pri obračunu z osamosvojitelji. Ali ste to res že vsi pozabili?

Dandanašnji se  apetiti v civiliziranem svetu ne izražajo več z bombardiranjem, ampak v obliki gospodarske in trgovinske prevlade. Ko bomo, čez nekaj let skupaj z našimi sosedi v skupni EU, bodo edina aktualna vprašanja, ki bodo še ostala, tista povezana z ekonomijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
johny
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #129 - 30.07.2002 at 20:16:56
 
<Ah, daj no daj! NATO nas še nikoli ni reševal in nas tudi nikoli ne bo. Glavni v NATU, predvsem ZDA, so bili v ključnih trenutkih celo odločni nasprotniki slovenske osamosvojitve in so dali Jugoslovanski oblasti povsem jasno vedeti, da imajo proste roke pri obračunu z osamosvojitelji. Ali ste to res že vsi pozabili? <

Če ne bi bilo NATA bi na balkanu še divjala vojna. Miloševič pa bi pobijal vse nesrbe na Balkanu. Ali smo to res že vsi pozabili?

<Dandanašnji se  apetiti v civiliziranem svetu ne izražajo več z bombardiranjem, ampak v obliki gospodarske in trgovinske prevlade. Ko bomo, čez nekaj let skupaj z našimi sosedi v skupni EU, bodo edina aktualna vprašanja, ki bodo še ostala, tista povezana z ekonomijo.
[/quote]<

Lepo si povedal. Ekonomija nas lahko reši. Zavedati se moramo, da je NATO ena velika ekonomija (največja). Ogromni denarji se pretakajo. Vsaka država ko je prišla v nato si je gospodarsko opomogla. Mi lahko od tega veliko iztržimo. Smo pač eden izmed njih. Pač elitna družba. EZ nas bo samo ožela. NATO bo pa tudi kaj dal. Tveganja za vlaganja v našo državo se bodo zminimalizirala, zato si lahko nadajamo veliko neposrednih investicij. Zavarovanja poslov bodo manjša, krediti ugodnejši. Če ne bomo šli v nato nas bo ožela Evropa.
Najpomembnejša pa je, da bi s tem Haiderju zaprli gobec in njegove apetite. Morebitna arbitraža za mejo s Hrvaško, bo če bomo v natu neprimerno nam v prit. Če imamo radi Sloven9jo smo za NATO!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #130 - 30.07.2002 at 21:07:23
 
Quote:
Če ne bi bilo NATA bi na balkanu še divjala vojna. Miloševič pa bi pobijal vse nesrbe na Balkanu. Ali smo to res že vsi pozabili?


Spet pretiravaš. Najbolj okrutni vojni spopadi na Hrvaškem in v BiH so se končali brez posredovanja NATA.  NATO je vojaško posegel šele takrat, ko je bilo dejansko že vsega konec in ko je šlo samo še za zadnje "medplemenske" srbsko-albanske spore. Zakaj so se postavili ravno takrat v bran Albancev sicer še ni povsem jasno, bo pa verjetno nekaj v zvezi z albansko mafijo, ki je v ZDA tretja najmočnejša.



Quote:
EZ nas bo samo ožela. NATO bo pa tudi kaj dal.


ZDA se počutijo nelagodno ob nastajanju močne združene Evrope, ki bo poleg tega po številu prebivalcev in velikosti trga za večkrat presegla tistega v ZDA.  Vse kaže, da ZDA že dolgo intenzivno delajo na tem, da bi njeno enotnost čimbolj spodkopavale, kar ji preko najzvestejšiš zaveznic na Britanskem otoku tudi najbolje uspeva. Zaradi tega me take prozorne in nesmiselne floskule, kot je zgoraj označena, ne morejo prepričati. Verjamem v gospodarsko močno in združeno EU in v njeno lastno obrambno prestrukturacijo znotraj EU. Nenazadnje so naše korenine in naše domačije tu na evropski celini in ne na oni strani Atlantika.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #131 - 30.07.2002 at 21:18:23
 
Ej Johnie. Kakor si izgubil pasword na forumu tako si izgubil stik sam s sabo stik do sosedov, stik do sodrzavljanov z eno besedo Johnnie, tebi se rola od egoizma. Posljem ti zelezno tablo ki lezi nedalec proc od NATO baze, ze vsa zarjaveta.  Gori pise prepovedano gibanje zaradi oroznih vaj. En pogoj pa vseeno je pri meni. Vtakniti si jo moras v rit. Ampak dobesedno.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
johny
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #132 - 30.07.2002 at 21:25:46
 
Kaj imaš ti proti Ameriki. To me spominja na Beograd ko so ljudje vsklikali protiameriška gesla. Rezultat je bil tak, da so jim zbombadirali mesta, voditelje lovijo in pošiljajo v Hak. Vsi dobro vemo da so ZDA svetovni policaj, to pa zato, ker imajo najočnejšo vojsko na svetu. Sedaj že skoraj toliko, kot je vse ostale vojske na svetu. Kako si lahko proti Ameriki. To je samomor. Spomni se Buša ko je rekel "kdor ni z nami je proti nam". Miloševič je v Haku. Amerika je tako močna, da Evropa ne bo imela nikoli tako močne vojske in bo vedno odvisna od Amerike. Takšna so dejstva. Tudi jaz bi rad, da bi bilo drugače, vendar ni. Poglejmo dejstvom v oči. Ko Amerika kroji usodo svetu, smo mi premajhni, da bi bili proti ameriki, ker nas lahko z lahkoto zbrišejo z zemljevida, seveda, če nas najdejo na zemljevidu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #133 - 30.07.2002 at 21:32:54
 
In kdo je rekel, da moras biti proti Ameriki, ce ti svetovna vojaska ni po godu in jo zato odvracas od maticne drzave? Ne me basat.  

Kdor ni z nami je proti nam.  Evo ti ga. Gremo v svetovni grob skupaj z njimi ali brez njih. V SFRJ smo bili lahko nevtralni v skupnosti Neuvrscenih in sedaj ko se je prilimal Johnnie v svoji novi kravati naj bi se klanjal vsem od Busha do Pentagona ter vkljucno  vsem v  NATO? O ne, tega pa Andres ne dela.  Oni so odvisni od celega sveta in zato jim tudi gospodarstvo pesa.  

In cakaj malo Johnnie. Ko se bodo Azijci uprli ekonomsko bo njihov standard padel se bolj.  In kje bodo takrat tisti direktorji s katerimi ti rad posedujes? Come on!!

Andres

Quote:
Kaj imaš ti proti Ameriki. To me spominja na Beograd ko so ljudje vsklikali protiameriška gesla. Rezultat je bil tak, da so jim zbombadirali mesta, voditelje lovijo in pošiljajo v Hak. Vsi dobro vemo da so ZDA svetovni policaj, to pa zato, ker imajo najočnejšo vojsko na svetu. Sedaj že skoraj toliko, kot je vse ostale vojske na svetu. Kako si lahko proti Ameriki. To je samomor. Spomni se Buša ko je rekel "kdor ni z nami je proti nam". Miloševič je v Haku. Amerika je tako močna, da Evropa ne bo imela nikoli tako močne vojske in bo vedno odvisna od Amerike. Takšna so dejstva. Tudi jaz bi rad, da bi bilo drugače, vendar ni. Poglejmo dejstvom v oči. Ko Amerika kroji usodo svetu, smo mi premajhni, da bi bili proti ameriki, ker nas lahko z lahkoto zbrišejo z zemljevida, seveda, če nas najdejo na zemljevidu.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Slovenija - gre v NATO
Reply #134 - 30.07.2002 at 21:44:34
 
Quote:
Kako si lahko proti Ameriki. To je samomor. Spomni se Buša ko je rekel "kdor ni z nami je proti nam".


A zdaj boš pa še ti grozil? Proti Ameriki in amerikancem nimam nič, vendar je vseeno dobro imeti stalno na očeh očeh razne napol nore politične grupacije, ki so za svoj egoistični prav pripravljeni poseči po vseh razpoložljivih sredstvih. Tudi po uporabi napadalnega nuklearnega orožja, tudi če niso napadeni  Undecided ???

Ali se potem še čudiš, če se ljudem obrača želodec, ko morajo poslušati takšne grožnje z one strani Atlantika.

In o kakšnem samomoru  govoriš! Ali hočeš povedati, da je Bush pripravljen zakuhati novo svetovno vojno, ki nas bo vse pokončala, če se mu ne bomo vsi priklonili?
Ko vzamejo policaji oblast v svoje roke, je vedno hudo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10