Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9
(Read 44452 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #75 - 17.01.2010 at 10:30:53
 
Alojz in Sandib wrote on 16.01.2010 at 20:19:28:
M.L. wrote on 16.01.2010 at 18:17:23:
Devi wrote on 07.01.2010 at 16:22:20:
ML, če bi blo to res, potem ne bi mogli z umom upravljat čustvenega razpoloženja

med čutenjem svojega bivanja (zavedanjem) in čutenjem svojih čustev ali čutil je po moje razlika


Saj ne moreš z umom vplivati na čustva. Um ni zmožen prekiniti čustvenih reakcij, le misel v srcu lahko v trenutku spremeni čustveno razpoloženje. Z umom se lahko zelo trudiš in ne moreš prikriti in ustaviti nekaterih globokih čustev.

Zakaj ne moremo nadzorovati vegetativnega živčevja z umom, zato ker um ni gospodar misli, ampak nekdo drug.

Tisto "verjet v svoje težave", pa sem mislil, da ljudje vsepovprek preziramo svoje slabosti s katerimi si kopljemo nepremostljivo brezno na poti v našo duhovnost, katera je edina prava pot človeka.

No pa lep pozdrav.


ML

Tole si dober skomponiral- žal napačno.! Roll Eyes

Naša zavest je najprej trinivojska (pogojno zavedna-nagonska -samozavedna) potem je pa še akumulirana (kolektivna) in realizirana individulna. Živčevje gre po istem sistemu,vegetativni živčni sistem,nagonski (mali možgančki) in naš centralno živčevje veliki možgani. Sedaj se pa ta sistem lahko odziva trinivojsko in spet so vsi akumulirane in realizirane vrednosti. 10 vrednosti in ti bi sanjal,kako lahko učiš!!!  10 zapovedi(teološka šifra)11 je vesoljno samospoznanje DAAT-krona našega bivanja in obstoja je EM izmenično valovanje vsebina tega je naša misel. Gre pa takole vse se izmenično informira um-zavest in dobiš vsebino-misel. Tole ne more dojeti konj,ali drevo-človek lahko!!!


Alojz, ti pa si tudi cikličen preveč, ker se preveč ponavljaš , ... bi ti lahko rekli mnogi tule , ... in tudi nivojski preveč, ... pa  tudi nagonski znatno preveč , ... pa še ...


Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #76 - 17.01.2010 at 11:08:35
 
Boštyxz wrote on 17.01.2010 at 10:30:53:
Alojz in Sandib wrote on 16.01.2010 at 20:19:28:
M.L. wrote on 16.01.2010 at 18:17:23:
Devi wrote on 07.01.2010 at 16:22:20:
ML, če bi blo to res, potem ne bi mogli z umom upravljat čustvenega razpoloženja

med čutenjem svojega bivanja (zavedanjem) in čutenjem svojih čustev ali čutil je po moje razlika


Saj ne moreš z umom vplivati na čustva. Um ni zmožen prekiniti čustvenih reakcij, le misel v srcu lahko v trenutku spremeni čustveno razpoloženje. Z umom se lahko zelo trudiš in ne moreš prikriti in ustaviti nekaterih globokih čustev.

Zakaj ne moremo nadzorovati vegetativnega živčevja z umom, zato ker um ni gospodar misli, ampak nekdo drug.

Tisto "verjet v svoje težave", pa sem mislil, da ljudje vsepovprek preziramo svoje slabosti s katerimi si kopljemo nepremostljivo brezno na poti v našo duhovnost, katera je edina prava pot človeka.

No pa lep pozdrav.


ML

Tole si dober skomponiral- žal napačno.! Roll Eyes

Naša zavest je najprej trinivojska (pogojno zavedna-nagonska -samozavedna) potem je pa še akumulirana (kolektivna) in realizirana individulna. Živčevje gre po istem sistemu,vegetativni živčni sistem,nagonski (mali možgančki) in naš centralno živčevje veliki možgani. Sedaj se pa ta sistem lahko odziva trinivojsko in spet so vsi akumulirane in realizirane vrednosti. 10 vrednosti in ti bi sanjal,kako lahko učiš!!!  10 zapovedi(teološka šifra)11 je vesoljno samospoznanje DAAT-krona našega bivanja in obstoja je EM izmenično valovanje vsebina tega je naša misel. Gre pa takole vse se izmenično informira um-zavest in dobiš vsebino-misel. Tole ne more dojeti konj,ali drevo-človek lahko!!!


Alojz, ti pa si tudi cikličen preveč, ker se preveč ponavljaš , ... bi ti lahko rekli mnogi tule , ... in tudi nivojski preveč, ... pa  tudi nagonski znatno preveč , ... pa še ...


Lp + #


Kaj je petelinček? Ne zmoreš drugega kot obsojati? Kdo ti je kriv,da hočeš bit petelinček in zato iz sebe delaš ravno to: Tole zmore tudi vsak kikirikec napisat------- Roll Eyesuk aj, Shocked Embarrassed Kiss Grinja,tko,ne  Grinvem.tudi....f
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #77 - 17.01.2010 at 12:10:22
 
Robi wrote on 17.01.2010 at 10:08:08:
Quote:
Saj ne moreš z umom vplivati na čustva. Um ni zmožen prekiniti čustvenih reakcij, le misel v srcu lahko v trenutku spremeni čustveno razpoloženje. Z umom se lahko zelo trudiš in ne moreš prikriti in ustaviti nekaterih globokih čustev.

Že na prejšnjih straneh sem omenjal to dejstvo, da z mislimi ne moremo spremeniti čustvenih reakcij, še posebej tistih, katere nosimo v sebi že od otroštva.
Ne razumem tega kaj misliš s tem "misel v srcu" ?
Kako pri sebi doseči, da spremenim neke pridobljene čustvene reakcije ?
Kako sprmeniti tisto, kar nas določa ?
Le s ponovnim zavestnim učenjem..ali kako drugače...


Misel v srcu je obogatena z ljubeznijo, ko pa pride v možgane jo materialni um lahko spremeni v sovražno ali pa obdrži ljubezen v njej. Če materialni um ni povezan s srcem in ne pozna izvora misli, takrat po navadi um korist , ki je v misli, naravna sebi v prid. Če pa se ljubezen in korist v misli že nanaša nanj, je ne bo spreminjal, če se pa ta ljubezen in korist v misli nanaša na koga drugega, bo pa um ljubezen v misli zamenjal z sovraštvom in tako posledično pridobil to korist v misli le zase.

Takšen človek je sebičen, egoističen, častihlepen, nevoščljiv, pohlepen, skratka ima vse lastnosti hudiča. Neredko kdaj takšnemu človeku rečemo, da nima srca. Takšen človek z viška premaguje vse čustvene težave in daje vedeti, da je trden kakor hrast, svoje ljubeče brate pa ima za mevže.

Takšen človek ima v sebi potlačena čustva, zato lahko z umom dela kar hoče, ne da bi mu nasprotovalo srce.V resnici ima pa največjo krvavečo rano od vseh, ki jih še tako silno ponižuje. In ko pride tudi njegova nedvomna ura spoznanja, je pa bolj nebogljen kakor pravkar rojeni dojenček. Ponavadi si popolnoma uniči življenje tostran in onstran.

Ravno tako je z potlačenimi čustvi iz otroštva. Zardi potlačenih čustev ne moremo drugače vplivati na misli, kakor z umom, ki ni vezan na čustva. Tukaj je srce mrtvo, ker je iz njega izgnana ljubezen, kjer pa ni ljubezni pa ne moremo izražati čustva v mislih in potem v dejanjih.

Zopet smo pri ljubezni, ki je najpomembnejša in njen tempelj je srce v človeku. V Svetem pismu je lepa prispodoba, kako Jezus očisti tempelj gnoja, živali, trgovcev, menjalcev denarja in mešetarjev z golobi. S tem očiščenjem templja pa zopet naredi prostor najčistejšemu, kar ljubezen nedvomno je.

Enako kot je Jezus očistil tempelj v Jeruzalemu, mora človek očistiti svoje srce, da bo naredil prostor in naselil najčistejše v svoj tempelj, to je ljubezen, kajti človeško srce je tempelj ljubezni in ne posvetne nesnage. Kako bi lahko nekaj najčistejšega prebivalo skupaj z gnusno nesnago na smetišču? To je lahko razumljivo vsakomur.

Ko naposled človek zmore odpustiti vse stare zamere, pregnati sovraštvo, pohlep, nevoščljivost, napuh samovšečnost in velike materialne koristi, takrat se bodo njegova potlačena čustva dvignila in objela jih bo ljubezen v samem središču človekovega srca. Takrat bo tudi začutil oplojeno misel v srcu in v posredovanju misli umu bo srce nedvomni gospodar misli, vse do tlej, dokler ne bo um misel najprej ubesedil in potem še udejanil v tem materialnem svetu.

Vse težave iz otroštva in potem naprej spremljajoče težave v odraščajoči in zreli dobi, lahko rešimo le z ljubeznijo, kot sem opisal. Seveda je pa potrebno najprej ljubezen spoznati, in dokler ne bomo očistili svojega templja in dali možnost ljubezni, da se naseli v njega, tako dolgo tudi ne moremo spoznati ljubezni.

Mnogi zmotno ljubezen razumejo v materialnem smislu, telesnem smislu, ampak to ni prava ljubezen, ljubezen je duhovne narave in jo lahko čutimo in dojemamo le duhovno z čustvi v srcu. Ljubezen je v namenu dejanja in ne v narejenem delu ali darilu dotičnemu. Opravljeno delo ali darilo bližnjemu je brez vrednosti, če v njem ni resnična ljubezen, ki jo bližnji začuti, le ljubezen v dejanju ali darilu ima neprecenljivo vrednost.

Kot sem že rekel; prikrivanje naših slabosti (težav) sebi in drugim, pa nam preprečuje stik z ljubeznijo in tlači nam čustva v srcu, zato tudi ne moremo več spoznati porojene misli v srcu, ampak zaznamo samo sebično misel v možganih, kjer se zelo gospodovalno razkazuje naš um. In, da bo ostal gospodar, bo storil vse, da bo potlačena čustva še bolj potlačil, s tem pa še dalj odrinil pravo ljubezen. Um si bo tudi naredil svojo navidezno ljubezen s katero zna mojstrsko zavajati samega sebe. Ta ljubezen pa temelji na ljubezni do sveta, ljubezni do vseh telesnih užitkov, s tem pa posveča vso ljubezen le samemu sebi, njegovi bližnji bratje so pa za njega navadni prašni črvički, ki jih izkoristi dokler mu lahko koristijo, potem jih pa zavrže in mu ni več mar za njih.

Ampak nikoli ni prepozno, če se hočemo spremeniti, le odprimo vrata pravi ljubezni in zagospodarimo z srcem nad umom.

No pa lep pozdrav.

Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #78 - 17.01.2010 at 12:32:06
 
ML

Tole je v nebo vpijoča igra tvojga uma in zavesti.. Če 'bog' ne bi imel rad svojega življenja tudi ti pikec pokec ne bi vedel-čutil kaj prava ljubezen. Srce je generator tvojega bistva in je samo organ tvoje telesa-Dobesedno je naše srce naše Sonce. Mi ne mislimo čutimo skozi srce, ampak skozi svoj um in svoje samozavedanje,ki je hkrati vesoljno.Ko ti rečeš boli me srce od tega gorja,je  to  zaključek tvoje zavesti in tvojega uma- ne srca. Srce smo mi postavili kot '''' nekakšnega imaginarnega moralnega''''sodnika med dobrim in zlim.....v resnici ni tako. Ljubezen prežema našo bit ,ali jo pa ne. Ljubezni se sploh ne da naučiti-ljubezen imamo,ali izgubimo,ampak ne zaradi srca-zaradi nas samih našega celotnega sebstva-biti

To kako veliko srce imaš sem lahko včeraj občutil na lastni koži,ko si renčal in renčal! Ti tvoje veliko '''tako opevano srce''' ni sporočilo,da me moraš sprejemati z njegovo ljubeznijo????? Za takšne licemerje najlepša hvala vesoljnemu!!!! Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #79 - 17.01.2010 at 12:50:09
 
Alojz in Sandib wrote on 17.01.2010 at 12:32:06:
ML

Tole je v nebo vpijoča igra tvojga uma in zavesti.. Če 'bog' ne bi imel rad svojega življenja tudi ti pikec pokec ne bi vedel-čutil kaj prava ljubezen. Srce je generator tvojega bistva in je samo organ tvoje telesa-Dobesedno je naše srce naše Sonce. Mi ne mislimo čutimo skozi srce, ampak skozi svoj um in svoje samozavedanje,ki je hkrati vesoljno.Ko ti rečeš boli me srce od tega gorja,je  to  zaključek tvoje zavesti in tvojega uma- ne srca. Srce smo mi postavili kot '''' nekakšnega imaginarnega moralnega''''sodnika med dobrim in zlim.....v resnici ni tako. Ljubezen prežema našo bit ,ali jo pa ne. Ljubezni se sploh ne da naučiti-ljubezen imamo,ali izgubimo,ampak ne zaradi srca-zaradi nas samih našega celotnega sebstva-biti

To kako veliko srce imaš sem lahko včeraj občutil na lastni koži,ko si renčal in renčal! Ti tvoje veliko '''tako opevano srce''' ni sporočilo,da me moraš sprejemati z njegovo ljubeznijo????? Za takšne licemerje najlepša hvala vesoljnemu!!!! Grin

Kot po navadi ne prebereš dosledno posta, zato tudi ne veš, kaj sem govoril.
Če sem te pa včeraj samo z eno besedo sodil in užali, lahko vržeš kamen v mene. Sicer pa ne vem zakaj se zdaj jokaš, če si pa tako trdna osebnost in brez vsakega čustva žališ in sodiš vse forumaše kateri ti ne kimajo, če ti pa po tvojem mnenju kdo pokaže slok prst, pa že jokaš.

Vsaka moje napisana beseda, ki bi lahko nosila sodbo ali žalitev do tebe, si ti sam že pred mano obelodanil in če se ti sam sodiš in žališ, potem jaz nimam nič s tem.

Mislim, da sem podoben primer kot ga predstavljaš ti, ravno v prejšnjem postu opisal ( škoda da nisi dobro prebral ). Bom še enkrat citiral tisti del posta, ki ustreza tvoji osebi.

Quote:
Takšen človek je sebičen, egoističen, častihlepen, nevoščljiv, pohlepen, skratka ima vse lastnosti hudiča. Neredko kdaj takšnemu človeku rečemo, da nima srca. Takšen človek z viška premaguje vse čustvene težave in daje vedeti, da je trden kakor hrast, svoje ljubeče brate pa ima za mevže.

Takšen človek ima v sebi potlačena čustva, zato lahko z umom dela kar hoče, ne da bi mu nasprotovalo srce.V resnici ima pa največjo krvavečo rano od vseh, ki jih še tako silno ponižuje. In ko pride tudi njegova nedvomna ura spoznanja, je pa bolj nebogljen kakor pravkar rojeni dojenček. Ponavadi si popolnoma uniči življenje tostran in onstran.



in še tole;

Quote:
Kot sem že rekel; prikrivanje naših slabosti (težav) sebi in drugim, pa nam preprečuje stik z ljubeznijo in tlači naša čustva v srcu, zato tudi ne moremo več spoznati porojene misli v srcu, ampak zaznamo samo sebično misel v možganih, kjer se zelo gospodovalno razkazuje naš um. In, da bo ostal gospodar, bo storil vse, da bo potlačena čustva še bolj potlačil, s tem pa še dalj odrinil pravo ljubezen. Um si bo tudi naredil svojo navidezno ljubezen s katero zna mojstrsko zavajati samega sebe. Ta ljubezen pa temelji na ljubezni do sveta, ljubezni do vseh telesnih užitkov, s tem pa posveča vso ljubezen le samemu sebi, njegovi bližnji bratje so pa za njega navadni prašni črvički, ki jih izkoristi dokler mu lahko koristijo, potem jih pa zavrže in mu ni več mar za njih.

No pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #80 - 17.01.2010 at 13:04:12
 
M.L. wrote on 17.01.2010 at 12:50:09:
Alojz in Sandib wrote on 17.01.2010 at 12:32:06:
ML

Tole je v nebo vpijoča igra tvojga uma in zavesti.. Če 'bog' ne bi imel rad svojega življenja tudi ti pikec pokec ne bi vedel-čutil kaj prava ljubezen. Srce je generator tvojega bistva in je samo organ tvoje telesa-Dobesedno je naše srce naše Sonce. Mi ne mislimo čutimo skozi srce, ampak skozi svoj um in svoje samozavedanje,ki je hkrati vesoljno.Ko ti rečeš boli me srce od tega gorja,je  to  zaključek tvoje zavesti in tvojega uma- ne srca. Srce smo mi postavili kot '''' nekakšnega imaginarnega moralnega''''sodnika med dobrim in zlim.....v resnici ni tako. Ljubezen prežema našo bit ,ali jo pa ne. Ljubezni se sploh ne da naučiti-ljubezen imamo,ali izgubimo,ampak ne zaradi srca-zaradi nas samih našega celotnega sebstva-biti

To kako veliko srce imaš sem lahko včeraj občutil na lastni koži,ko si renčal in renčal! Ti tvoje veliko '''tako opevano srce''' ni sporočilo,da me moraš sprejemati z njegovo ljubeznijo????? Za takšne licemerje najlepša hvala vesoljnemu!!!! Grin

Kot po navadi ne prebereš dosledno posta, zato tudi ne veš, kaj sem govoril.
Če sem te pa včeraj samo z eno besedo sodil in užali, lahko vržeš kamen v mene. Sicer pa ne vem zakaj se zdaj jokaš, če si pa tako trdna osebnost in brez vsakega čustva žališ in sodiš vse forumaše kateri ti ne kimajo, če ti pa po tvojem mnenju kdo pokaže slok prst, pa že jokaš.

Vsaka moje napisana beseda, ki bi lahko nosila sodbo ali žalitev do tebe, si ti sam že pred mano obelodanil in če se ti sam sodiš in žališ, potem jaz nimam nič s tem.

Mislim, da sem podoben primer kot ga predstavljaš ti, ravno v prejšnjem postu opisal ( škoda da nisi dobro prebral ). Bom še enkrat citiral tisti del posta, ki ustreza tvoji osebi.

Quote:
Takšen človek je sebičen, egoističen, častihlepen, nevoščljiv, pohlepen, skratka ima vse lastnosti hudiča. Neredko kdaj takšnemu človeku rečemo, da nima srca. Takšen človek z viška premaguje vse čustvene težave in daje vedeti, da je trden kakor hrast, svoje ljubeče brate pa ima za mevže.

Takšen človek ima v sebi potlačena čustva, zato lahko z umom dela kar hoče, ne da bi mu nasprotovalo srce.V resnici ima pa največjo krvavečo rano od vseh, ki jih še tako silno ponižuje. In ko pride tudi njegova nedvomna ura spoznanja, je pa bolj nebogljen kakor pravkar rojeni dojenček. Ponavadi si popolnoma uniči življenje tostran in onstran.



No pa lep pozdrav.


O pa še kako sem ga prebral-dosledno! Kaj je že to dosledno? Kamnov nikoli nisem metal v ljudi.Upam,da mi jih nikoli ne bo treba!
Sodbe bi jaz zadržal zase !!!! Se mogoče osebno poznava? Koga pa opisuješ v svojih ljubečih srčnih postih? Sebe? Če sebe te razumem in obžalujem,da je s teboj tako hudo!!! Grin

Aja, daj mi ti ki osebno poznaš hudiča povedat, če te je on naučil tako ljubiti?Pa še kdaj in kje si ga uspel srečat? Da si ga nisi sam namelal na nos? Hudič-bog to je vesoljna samoigra,ki je ti ne moreš dojet. Tvoje srce pa ne zmore!!! Roll Eyes Grin Daj ne opletaj s svojo izmišljotino! Prosim-umiri se! Ne se bati in tako prozorno braniti svoje velikoooooooooo  srce Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #81 - 17.01.2010 at 13:14:20
 
Alojz in Sandib wrote on 17.01.2010 at 13:04:12:
Quote:
O pa še kako sem ga prebral-dosledno! Kaj je že to dosledno? Kamnov nikoli nisem metal v ljudi.Upam,da mi jih nikoli ne bo treba!
Sodbe bi jaz zadržal zase !!!! Se mogoče osebno poznava? Koga pa opisuješ v svojih ljubečih srčnih postih? Sebe? Če sebe te razumem in obžalujem,da je s teboj tako hudo!!! Grin

Aja, daj mi ti ki osebno poznaš hudiča povedat, če te je on naučil tako ljubiti?Pa še kdaj in kje si ga uspel srečat? Da si ga nisi sam namelal na nos? Hudič-bog to je vesoljna samoigra,ki je ti ne moreš dojet. Tvoje srce pa ne zmore!!! Roll Eyes Grin Daj ne opletaj s svojo izmišljotino! Prosim-umiri se! Ne se bati in tako prozorno braniti svoje velikoooooooooo  srce Cool



Z svojimi odgovori daš vedeti, da ne poznaš ljubezni, zato iz mojh napisanih besed ne moreš prepoznati duhovno ljubezen, ki se preliva v njih. Žal Lojzek, na tem svetu je ša kaj več od pečenke na mizi in ženske v postelji.

Tudi zate pride ura, ko boš spoznal svojo samoprevaro, in glej da boš takrat pozoren.

No pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #82 - 17.01.2010 at 13:49:08
 
[quote author=M.L. link=1262877315/81#81 date=1263730460]Alojz in Sandib wrote on 17.01.2010 at 13:04:12:
Quote:
O pa še kako sem ga prebral-dosledno! Kaj je že to dosledno? Kamnov nikoli nisem metal v ljudi.Upam,da mi jih nikoli ne bo treba!
Sodbe bi jaz zadržal zase !!!! Se mogoče osebno poznava? Koga pa opisuješ v svojih ljubečih srčnih postih? Sebe? Če sebe te razumem in obžalujem,da je s teboj tako hudo!!! Grin

Aja, daj mi ti ki osebno poznaš hudiča povedat, če te je on naučil tako ljubiti?Pa še kdaj in kje si ga uspel srečat? Da si ga nisi sam namelal na nos? Hudič-bog to je vesoljna samoigra,ki je ti ne moreš dojet. Tvoje srce pa ne zmore!!! Roll Eyes Grin Daj ne opletaj s svojo izmišljotino! Prosim-umiri se! Ne se bati in tako prozorno braniti svoje velikoooooooooo  srce Cool



Z svojimi odgovori daš vedeti, da ne poznaš ljubezni, zato iz mojh napisanih besed ne moreš prepoznati duhovno ljubezen, ki se preliva v njih. Žal Lojzek, na tem svetu je ša kaj več od pečenke na mizi in ženske v postelji.

Tudi zate pride ura, ko boš spoznal svojo samoprevaro, in glej da boš takrat pozoren.

ML

Sedaj ti bom povedal resnico,ki jo lahko previriš.

Z vsemi na tem forumu ( edino sTomažem ne) sem se že sporekel. Z vsemi,ampak vsem in vsakomur  dam priznanje,če napiše kar drži in jaz smatram da je zame sprejemljivo.. Niti z enim nisem v sovražnem odnosu-lahko mi tule vsak napiše ,da sem gnoj,zarukan,egističen ,samovšečen skratka čista nula.

Jaz do nikogar ne gojim osebne zamere in se skušam z vsakim spravit. To pa zato,ker sem jaz sam sprejel tole igro(forum) in sočasno tudi odločil,da ne gojim maščevalnega in sovražnega odnosa do nikogar tule. Jaz mislim,da ni forumaša,ki sem ga ,ali me je užalil.

Nepomembno vsi smo se zavestno odločili to igro igrati. S Poetom se opljujema do mrtvega,z Igorjem,Omen Satom,Bambijem, Satis,Devi,Murilenom,balinčkom in kaj vem še vse s kom.

Vsi ti so sposobni oprostiti vse in jaz isto.

SEDAJ RESNICA ::: Samo ti in Bošty ,ki  vaju je polnih ust en sam bog in ljubezen nista nikoli sposobna te črte medsebojne ljubezni prestopiti. SAMO VIDVA!!!! To je resnica!!!! Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #83 - 17.01.2010 at 14:05:34
 
Alojz in Sandib wrote on 17.01.2010 at 12:32:06:
ML

Tole je v nebo vpijoča igra tvojga uma in zavesti.. Če 'bog' ne bi imel rad svojega življenja tudi ti pikec pokec ne bi vedel-čutil kaj prava ljubezen. Srce je generator tvojega bistva in je samo organ tvoje telesa-Dobesedno je naše srce naše Sonce. Mi ne mislimo čutimo skozi srce, ampak skozi svoj um in svoje samozavedanje,ki je hkrati vesoljno.Ko ti rečeš boli me srce od tega gorja,je  to  zaključek tvoje zavesti in tvojega uma- ne srca. Srce smo mi postavili kot '''' nekakšnega imaginarnega moralnega''''sodnika med dobrim in zlim.....v resnici ni tako. Ljubezen prežema našo bit ,ali jo pa ne. Ljubezni se sploh ne da naučiti-ljubezen imamo,ali izgubimo,ampak ne zaradi srca-zaradi nas samih našega celotnega sebstva-biti

To kako veliko srce imaš sem lahko včeraj občutil na lastni koži,ko si renčal in renčal! Ti tvoje veliko '''tako opevano srce''' ni sporočilo,da me moraš sprejemati z njegovo ljubeznijo????? Za takšne licemerje najlepša hvala vesoljnemu!!!! Grin


Res vse je ze lepo povedal Alojz in pozorno branje tvojih postov?

Neko plemenito nakladanje o ljubezni in bogu, ta blef bi spoznalo se malo dete, to sploh ni tista taprava in resnicna ljubezen, to je igra uma kot je ze rekel Alojz  Grin

Saj to bos se spoznal M.L. kot rad pravis... Mogoce bos takrat bolj pozoren, kaj je resnicna ljubezen in kaj blefiranje kot to tvoje ma mrtve in zive  Grin hehehe M.L. Roll Eyes Pa na moje vprasanje tudi nisi sposoben odgovoriti a? Kje je tvoje srce polno ljubezni zdaj a? Prides samo takrat ko lahko zganjas licemerstvo in pridige. Embarrassed Tongue
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #84 - 17.01.2010 at 14:06:55
 
Robi wrote on 17.01.2010 at 10:08:08:
Quote:
Saj ne moreš z umom vplivati na čustva. Um ni zmožen prekiniti čustvenih reakcij, le misel v srcu lahko v trenutku spremeni čustveno razpoloženje. Z umom se lahko zelo trudiš in ne moreš prikriti in ustaviti nekaterih globokih čustev.

Že na prejšnjih straneh sem omenjal to dejstvo, da z mislimi ne moremo spremeniti čustvenih reakcij, še posebej tistih, katere nosimo v sebi že od otroštva.
Ne razumem tega kaj misliš s tem "misel v srcu" ?
Kako pri sebi doseči, da spremenim neke pridobljene čustvene reakcije ?
Kako sprmeniti tisto, kar nas določa ?
Le s ponovnim zavestnim učenjem..ali kako drugače...


Človek si pridobi čustvene reakcije iz okolice v kateri živi. Te čustvene reakcije so naučene in nimajo nič skupnega z pravimi človekovimi čustvi, v bistvu so zlagane. Zaradi vsakdanjega prilagajanja življenja v okolico v kateri človek živi, se človeški um kot kameleon vliva skupaj z njegovim življenskim prostorom, da tako sam z vso mogočo prevaro bolje preživi. In kdor zna bolje zavajat z čustvi, ta ima tudi več koristi od drugih.

Ko pa takšen napuha poln človek hoče iskati korist še drugje in se poda po korist izven okolice svojih somišljenikov, pa je hitro razkrinkan za goljufa, sploh če se poda med iskrene ljudi. Takšen človek pred poštenimi, iskrenimi in ljubezni polnimi ljudmi stoji kakor odprta knjiga iz katere kar kriči njegov namen.

Zopet moramo z močjo ljubezni in poštenosti nad te zlagane čustvene reakcije, drugače ni moč doseči željenega.

No pa lep pozdrav.


Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #85 - 17.01.2010 at 14:20:19
 
M.L. wrote on 17.01.2010 at 14:06:55:
Človek si pridobi čustvene reakcije iz okolice v kateri živi. Te čustvene reakcije so naučene in nimajo nič skupnega z pravimi človekovimi čustvi, v bistvu so zlagane. Zaradi vsakdanjega prilagajanja življenja v okolico v kateri človek živi, se človeški um kot kameleon vliva skupaj z njegovim življenskim prostorom, da tako sam z vso mogočo prevaro bolje preživi. In kdor zna bolje zavajat z čustvi, ta ima tudi več koristi od drugih.

Ko pa takšen napuha poln človek hoče iskati korist še drugje in se poda po korist izven okolice svojih somišljenikov, pa je hitro razkrinkan za goljufa, sploh če se poda med iskrene ljudi. Takšen človek pred poštenimi, iskrenimi in ljubezni polnimi ljudmi stoji kakor odprta knjiga iz katere kar kriči njegov namen.

Zopet moramo z močjo ljubezni in poštenosti nad te zlagane čustvene reakcije, drugače ni moč doseči željenega.

No pa lep pozdrav.




Ne se hecat, saj to ti tu pocnes Roll Eyes Zavajas z lazno ljubeznijo in razkrinkan pa si tako vedno Cry
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #86 - 17.01.2010 at 14:22:51
 
M.L. wrote on 17.01.2010 at 14:06:55:
Robi wrote on 17.01.2010 at 10:08:08:
Quote:
Saj ne moreš z umom vplivati na čustva. Um ni zmožen prekiniti čustvenih reakcij, le misel v srcu lahko v trenutku spremeni čustveno razpoloženje. Z umom se lahko zelo trudiš in ne moreš prikriti in ustaviti nekaterih globokih čustev.

Že na prejšnjih straneh sem omenjal to dejstvo, da z mislimi ne moremo spremeniti čustvenih reakcij, še posebej tistih, katere nosimo v sebi že od otroštva.
Ne razumem tega kaj misliš s tem "misel v srcu" ?
Kako pri sebi doseči, da spremenim neke pridobljene čustvene reakcije ?
Kako sprmeniti tisto, kar nas določa ?
Le s ponovnim zavestnim učenjem..ali kako drugače...


Človek si pridobi čustvene reakcije iz okolice v kateri živi. Te čustvene reakcije so naučene in nimajo nič skupnega z pravimi človekovimi čustvi, v bistvu so zlagane. Zaradi vsakdanjega prilagajanja življenja v okolico v kateri človek živi, se človeški um kot kameleon vliva skupaj z njegovim življenskim prostorom, da tako sam z vso mogočo prevaro bolje preživi. In kdor zna bolje zavajat z čustvi, ta ima tudi več koristi od drugih.

Ko pa takšen napuha poln človek hoče iskati korist še drugje in se poda po korist izven okolice svojih somišljenikov, pa je hitro razkrinkan za goljufa, sploh če se poda med iskrene ljudi. Takšen človek pred poštenimi, iskrenimi in ljubezni polnimi ljudmi stoji kakor odprta knjiga iz katere kar kriči njegov namen.

Zopet moramo z močjo ljubezni in poštenosti nad te zlagane čustvene reakcije, drugače ni moč doseči željenega.

No pa lep pozdrav.




Tole ti ML odgovarjaš Robiju,ne meni!

Kaj iščeš po celem forumu-potrditev za svoje nevedenje? Svoj blef? Resnica! Shocked

Če tvoja zavest ne zmore kontrolirati lastnega uma in tvoj um tvoje zavesti,si kokodakec,ki si mora izmisliti rešitev. Ta rešitev pa je v razglašenosti lastne osebe,ki navzven širi glas '''lažne ljubezni'''.

Ljubezni se ne da naučiti,razglašati CoolL jubezen imaš in jo gojiš (samo zavestno), če to ne zmoreš jo izgubiš v sebi. Ker si jo ti izgubil v sebi, jo razglašaš vse naokoli, a v bistvo ne veš,da s tem očitno pokažeš,da ljubezni ne gojiš v sebi, ampak jo iščeš naokoli tako, da jo kot kak  samooklicani '''bogataš ljubezni'''Licemer-  trosiš vse naokoli. To potrebo po ljubezni očitno imaš -samo zato,ker jo ne znaš in ne  zmoreš zavestno gojiti v sebi zato jo tako''' licemirsko'' propagiraš. Bošty ti pa pomaga,ker sta žal-podobna duhovna revčka!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #87 - 17.01.2010 at 14:24:57
 
M.L. wrote on 16.01.2010 at 18:17:23:
Saj ne moreš z umom vplivati na čustva. Um ni zmožen prekiniti čustvenih reakcij, le misel v srcu lahko v trenutku spremeni čustveno razpoloženje. Z umom se lahko zelo trudiš in ne moreš prikriti in ustaviti nekaterih globokih čustev.

jes mislim da z umom z lahkoto vplivaš na čustveno razpoloženje. v nekem trenutku si depresiven, v naslednjem si dobre volje. v prvem trenutku misliš na to kolk se vleče dan, v drugem misliš na kosilo, ki te čaka doma. nobena od teh misli ni neko globoko čustveno stanje, zgolj razpoloženje.
na čustevno razpoloženje zlo vpliva tud glasba, vsaj na moje. in to tud nimam za neko zlo globoko čustveno stanje in nima prov dosti zveze z zavedanjem.

Quote:
Zakaj ne moremo nadzorovati vegetativnega živčevja z umom, zato ker um ni gospodar misli, ampak nekdo drug.

ne, ne moremo nadzorovati tega z umom, po drugi strani pa ga ne moremo niti z mislijo v srcu, al kakorkoli že ti temu rečeš.

Quote:
Tisto "verjet v svoje težave", pa sem mislil, da ljudje vsepovprek preziramo svoje slabosti s katerimi si kopljemo nepremostljivo brezno na poti v našo duhovnost, katera je edina prava pot človeka.

če bi blo človeku tolk lahko verjet, potem ne bi bli v takih problemih. al pa bi bli mogoče v še večjih. mogoče je pa v redu da so stvari (in postopki do njih doseganja) točno take kot so.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #88 - 17.01.2010 at 14:38:56
 
VSEM!!!

Samo tole bom napisal: Zavest in um sta naša inštrumenta njun zvok je naša misel-občutje,ljubezen itd. Skratka to smo mi. Cool

Kako se naučiti izvajat najbolj milozvočno lastno življenjsko melodijo?.

To je uganka našega življenja,ki jo le redki rešijo. Wink

Vsem želim- rešitev te uganke!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #89 - 17.01.2010 at 15:13:47
 
Misel je tvoj zvok samo, dokler se identificiraš z njo. Dokler se identificiraš z mislijo si ločen. Prav misel te razdvaja, z njo ne vidiš realnosti. Realnost ni rezultat misli, ki deluje v času in dimenziji. V realnosti tudi neskončnosti ni, in ni vseobsegajočega, nima imena je vse to kar je. In v tem kar je, je tudi človeška ali galaktična zavest.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9