Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9
(Read 44444 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #60 - 11.01.2010 at 13:49:45
 
Quote:
Ne brez misli Robi brez miselnega tokokroga em sile valovanja,ki je sočasno izmenično vzrok posledica- posledica vzrok tvojega življenjskega duha.Misel brez vsebine-je to misel? Robi samo malo migni z umom.No,ko tole bereš tvoj um dobiva informacijo v obliki miselnega tokokroga.Bereš? Vidiš? S To informacijo bo  tvoj um dal vsebino misli,ta pa bo prenesla vsebino do tvoje zavesti in tvoja zavest bo sprejela to informacijo,ali pa jo bo vrnila  v ponovno obdelavo tvojemu umu. Potem bo tvoj um zopet kaj 'pametnega' ven vrgel.

To razumem, samo zakaj kompliciraš.
Lahko bi bolj enostavno odgovoril na moje vprašanje....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #61 - 11.01.2010 at 13:51:07
 
Robi wrote on 11.01.2010 at 13:44:06:
Bamby je verjetno mislil tako, da lahko človek misli kar mu paše, njegova dejanja in izkušnje pa  določajo kdo je.

Če pa ni mislil tako, pa jaz mislim tako. Smiley


Človek sploh ne misli kar mu paše. Našo miselni EM tokokrog z vsebino polnita um preko zaznave čutenja in naše zavesti. Brez uma čutenja in zavesti ni misli.Tvoja misel je vsebinsko koordiniran usklajen življenjski samoproces EM valovanja med ..... Štekaš? Izraz naše svobodne volje je ----tudi to isto!!! Ni komplicirano zame,zate pač!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #62 - 11.01.2010 at 14:03:46
 
Quote:
Človek sploh ne misli kar mu paše. Našo miselni EM tokokrog z vsebino polnita um preko zaznave čutenja in naše zavesti. Brez uma čutenja in zavesti ni misli.Tvoja misel je vsebinsko koordiniran usklajen življenjski samoproces EM valovanja med ..... Štekaš? Izraz naše svobodne volje je ----tudi to isto!!! Ni komplicirano zame,zate pač!

Svobodna volja pomeni, misliti, kar mi paše, pa čeprav je to izraz mojega trenutnega stanja.
Razen, če zanikaš svobodno voljo....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #63 - 11.01.2010 at 14:08:07
 
Quote:
Človek sploh ne misli kar mu paše.

saj je vseeno kar misli, če je to svobodna volja ali ni...bistvo je to ,da je razlika med razmišljanjem in dejanji, ki nas določajo.

Na primer, da bi si rad odmislil, da se  bojim psov..vendar , ko se srečam s psom, se bo v meni še vedno pojavil strah, pa čeprav mislim, da se ga ne bojim...
Torej samo razmišljanje ni dovolj, da postanem nekdo drug in drugače čutim.
Pa mi ti povej, kaj bi bilo dovolj, da bi tudi čutil drugače ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #64 - 11.01.2010 at 16:31:17
 
Robi wrote on 11.01.2010 at 14:08:07:
Quote:
Človek sploh ne misli kar mu paše.

saj je vseeno kar misli, če je to svobodna volja ali ni...bistvo je to ,da je razlika med razmišljanjem in dejanji, ki nas določajo.

Na primer, da bi si rad odmislil, da se  bojim psov..vendar , ko se srečam s psom, se bo v meni še vedno pojavil strah, pa čeprav mislim, da se ga ne bojim...
Torej samo razmišljanje ni dovolj, da postanem nekdo drug in drugače čutim.
Pa mi ti povej, kaj bi bilo dovolj, da bi tudi čutil drugače ?


Če je tvoj um dovolj močan lahko premaga voljo psa.!!! Sedaj odgovori?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #65 - 11.01.2010 at 16:52:22
 
Kaj ima pasja volja s tem ?

Kako ugotovim, če je moj um dovolj močan ?
Sklepam, da če bi bil dovolj močan, potem to ne bi bila težava...Torej recimo, da ni dovolj močan..kaj pa zdaj ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #66 - 11.01.2010 at 17:16:59
 
Robi wrote on 11.01.2010 at 16:52:22:
Kaj ima pasja volja s tem ?

Kako ugotovim, če je moj um dovolj močan ?
Sklepam, da če bi bil dovolj močan, potem to ne bi bila težava...Torej recimo, da ni dovolj močan..kaj pa zdaj ?


Userje se pred vsakim psom.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #67 - 11.01.2010 at 17:27:16
 
Zelo praktičen odgovor. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #68 - 16.01.2010 at 18:17:23
 
Devi wrote on 07.01.2010 at 16:22:20:
ML, če bi blo to res, potem ne bi mogli z umom upravljat čustvenega razpoloženja

med čutenjem svojega bivanja (zavedanjem) in čutenjem svojih čustev ali čutil je po moje razlika


Saj ne moreš z umom vplivati na čustva. Um ni zmožen prekiniti čustvenih reakcij, le misel v srcu lahko v trenutku spremeni čustveno razpoloženje. Z umom se lahko zelo trudiš in ne moreš prikriti in ustaviti nekaterih globokih čustev.

Zakaj ne moremo nadzorovati vegetativnega živčevja z umom, zato ker um ni gospodar misli, ampak nekdo drug.

Tisto "verjet v svoje težave", pa sem mislil, da ljudje vsepovprek preziramo svoje slabosti s katerimi si kopljemo nepremostljivo brezno na poti v našo duhovnost, katera je edina prava pot človeka.

No pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #69 - 16.01.2010 at 19:24:46
 
M.L. wrote on 16.01.2010 at 18:17:23:
Devi wrote on 07.01.2010 at 16:22:20:
ML, če bi blo to res, potem ne bi mogli z umom upravljat čustvenega razpoloženja

med čutenjem svojega bivanja (zavedanjem) in čutenjem svojih čustev ali čutil je po moje razlika


Saj ne moreš z umom vplivati na čustva. Um ni zmožen prekiniti čustvenih reakcij, le misel v srcu lahko v trenutku spremeni čustveno razpoloženje. Z umom se lahko zelo trudiš in ne moreš prikriti in ustaviti nekaterih globokih čustev.

Zakaj ne moremo nadzorovati vegetativnega živčevja z umom, zato ker um ni gospodar misli, ampak nekdo drug.

Tisto "verjet v svoje težave", pa sem mislil, da ljudje vsepovprek preziramo svoje slabosti s katerimi si kopljemo nepremostljivo brezno na poti v našo duhovnost, katera je edina prava pot človeka.

No pa lep pozdrav.

No, pa le nisi pozabil na koncu povedanti (malo zavozlano), da ti poznaš pravo pot v duhovnost. Kot po navadi.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #70 - 16.01.2010 at 20:19:28
 
M.L. wrote on 16.01.2010 at 18:17:23:
Devi wrote on 07.01.2010 at 16:22:20:
ML, če bi blo to res, potem ne bi mogli z umom upravljat čustvenega razpoloženja

med čutenjem svojega bivanja (zavedanjem) in čutenjem svojih čustev ali čutil je po moje razlika


Saj ne moreš z umom vplivati na čustva. Um ni zmožen prekiniti čustvenih reakcij, le misel v srcu lahko v trenutku spremeni čustveno razpoloženje. Z umom se lahko zelo trudiš in ne moreš prikriti in ustaviti nekaterih globokih čustev.

Zakaj ne moremo nadzorovati vegetativnega živčevja z umom, zato ker um ni gospodar misli, ampak nekdo drug.

Tisto "verjet v svoje težave", pa sem mislil, da ljudje vsepovprek preziramo svoje slabosti s katerimi si kopljemo nepremostljivo brezno na poti v našo duhovnost, katera je edina prava pot človeka.

No pa lep pozdrav.


ML

Tole si dober skomponiral- žal napačno.! Roll Eyes

Naša zavest je najprej trinivojska (pogojno zavedna-nagonska -samozavedna) potem je pa še akumulirana (kolektivna) in realizirana individulna. Živčevje gre po istem sistemu,vegetativni živčni sistem,nagonski (mali možgančki) in naš centralno živčevje veliki možgani. Sedaj se pa ta sistem lahko odziva trinivojsko in spet so vsi akumulirane in realizirane vrednosti. 10 vrednosti in ti bi sanjal,kako lahko učiš!!!  10 zapovedi(teološka šifra)11 je vesoljno samospoznanje DAAT-krona našega bivanja in obstoja je EM izmenično valovanje vsebina tega je naša misel. Gre pa takole vse se izmenično informira um-zavest in dobiš vsebino-misel. Tole ne more dojeti konj,ali drevo-človek lahko!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #71 - 16.01.2010 at 20:42:34
 
ADIJO PAMET ML Grin MNOGOKRATNO!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #72 - 16.01.2010 at 21:41:52
 
Alojz in Sandib wrote on 16.01.2010 at 20:42:34:
ADIJO PAMET ML Grin MNOGOKRATNO!

Mogoče si mislil; večkratno.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #73 - 16.01.2010 at 21:43:26
 
Alojz in Sandib wrote on 16.01.2010 at 20:19:28:
M.L. wrote on 16.01.2010 at 18:17:23:
Devi wrote on 07.01.2010 at 16:22:20:
ML, če bi blo to res, potem ne bi mogli z umom upravljat čustvenega razpoloženja

med čutenjem svojega bivanja (zavedanjem) in čutenjem svojih čustev ali čutil je po moje razlika


Saj ne moreš z umom vplivati na čustva. Um ni zmožen prekiniti čustvenih reakcij, le misel v srcu lahko v trenutku spremeni čustveno razpoloženje. Z umom se lahko zelo trudiš in ne moreš prikriti in ustaviti nekaterih globokih čustev.

Zakaj ne moremo nadzorovati vegetativnega živčevja z umom, zato ker um ni gospodar misli, ampak nekdo drug.

Tisto "verjet v svoje težave", pa sem mislil, da ljudje vsepovprek preziramo svoje slabosti s katerimi si kopljemo nepremostljivo brezno na poti v našo duhovnost, katera je edina prava pot človeka.

No pa lep pozdrav.


ML

Tole si dober skomponiral- žal napačno.! Roll Eyes

Naša zavest je najprej trinivojska (pogojno zavedna-nagonska -samozavedna) potem je pa še akumulirana (kolektivna) in realizirana individulna. Živčevje gre po istem sistemu,vegetativni živčni sistem,nagonski (mali možgančki) in naš centralno živčevje veliki možgani. Sedaj se pa ta sistem lahko odziva trinivojsko in spet so vsi akumulirane in realizirane vrednosti. 10 vrednosti in ti bi sanjal,kako lahko učiš!!!  10 zapovedi(teološka šifra)11 je vesoljno samospoznanje DAAT-krona našega bivanja in obstoja je EM izmenično valovanje vsebina tega je naša misel. Gre pa takole vse se izmenično informira um-zavest in dobiš vsebino-misel. Tole ne more dojeti konj,ali drevo-človek lahko!!!


Mislil sem točno takole!!!! Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #74 - 17.01.2010 at 10:08:08
 
Quote:
Saj ne moreš z umom vplivati na čustva. Um ni zmožen prekiniti čustvenih reakcij, le misel v srcu lahko v trenutku spremeni čustveno razpoloženje. Z umom se lahko zelo trudiš in ne moreš prikriti in ustaviti nekaterih globokih čustev.

Že na prejšnjih straneh sem omenjal to dejstvo, da z mislimi ne moremo spremeniti čustvenih reakcij, še posebej tistih, katere nosimo v sebi že od otroštva.
Ne razumem tega kaj misliš s tem "misel v srcu" ?
Kako pri sebi doseči, da spremenim neke pridobljene čustvene reakcije ?
Kako sprmeniti tisto, kar nas določa ?
Le s ponovnim zavestnim učenjem..ali kako drugače...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9