Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9
(Read 44511 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #45 - 09.01.2010 at 21:29:32
 
Quote:
Navada je lahko tudi krepost.
Prisile ni. Če veš, da ti bo bolje, ko nekaj delaš drugače, to ni prisila.

Lp,Igor

Ja..če veš...problem pa je v tem, ker ne veš. Ne morem vedeti, kaj me čaka, če hočem živeti drugače.
Zato je tako težko sprejeti sedanjost, ker je sedanjost vedno nova in strah me seveda ovira.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #46 - 10.01.2010 at 11:52:29
 
Robi wrote on 09.01.2010 at 21:29:32:
Quote:
Navada je lahko tudi krepost.
Prisile ni. Če veš, da ti bo bolje, ko nekaj delaš drugače, to ni prisila.

Lp,Igor

Ja..če veš...problem pa je v tem, ker ne veš. Ne morem vedeti, kaj me čaka, če hočem živeti drugače.
Zato je tako težko sprejeti sedanjost, ker je sedanjost vedno nova in strah me seveda ovira.


Večino naših problemov ustvarja naš um in jih projecira na misel,zavest pa lahko umu podleže ali ne. Mu drži kot pravimo( štango), ali pa mu je ne,ker že ima, ali pa nima v sebi akumuliran zapis neke naše  življenjske izkušnje.Kaj je tu za filozofirat. Ni dovolj jasno obrazloženo?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #47 - 10.01.2010 at 18:42:01
 
Robi wrote on 09.01.2010 at 21:29:32:
Quote:
Navada je lahko tudi krepost.
Prisile ni. Če veš, da ti bo bolje, ko nekaj delaš drugače, to ni prisila.

Lp,Igor

Ja..če veš...problem pa je v tem, ker ne veš. Ne morem vedeti, kaj me čaka, če hočem živeti drugače.
Zato je tako težko sprejeti sedanjost, ker je sedanjost vedno nova in strah me seveda ovira.

Nihče ne more predvideti prihodnosti. Sedanjost je pa tako večno prisotna. V sedanjosti misel, ki vedno skače v času, izgine. Strah pa je tvojo misel. Misel te z logiko razmišljanja prepriča v strah pred jutri, da lahko obstaja.
Celotna današnja družba temelji na čaščenju misli. Častimo mislece (tudi intelektualce), umetnike in poklice, ki temeljijo na misli. Zato ljudje tudi mislijo, da je tako prav in zaupajo svoji misli, ki jim tako pravi. In s tem nam vsiljuje (ta miselnost) ta strah, ki je misel.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #48 - 10.01.2010 at 19:31:06
 
Quote:
Nihče ne more predvideti prihodnosti. Sedanjost je pa tako večno prisotna. V sedanjosti misel, ki vedno skače v času, izgine. Strah pa je tvojo misel. Misel te z logiko razmišljanja prepriča v strah pred jutri, da lahko obstaja.
Celotna današnja družba temelji na čaščenju misli. Častimo mislece (tudi intelektualce), umetnike in poklice, ki temeljijo na misli. Zato ljudje tudi mislijo, da je tako prav in zaupajo svoji misli, ki jim tako pravi. In s tem nam vsiljuje (ta miselnost) ta strah, ki je misel.

Lp,Igor

To se odraža tudi na tem, da bolj zaupamo v neko tradicijo, kot pa nekaj novega.
Na primer raje kupimo neko stvar, ki jo je izdelala firma s tradicijo, kot pa nekaj , česar ne poznamo.
Quote:
Strah pa je tvojo misel. Misel te z logiko razmišljanja prepriča v strah pred jutri, da lahko obstaja.

Ja, ampak misel je misel, misel ne more razmišljati ali čutiti.
Čuti moje telo, ker moj um tako razmišlja in preko telesa se potem zavedam strahu.
Predvidevam, da z mislimi upravlja um....
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #49 - 10.01.2010 at 19:54:18
 
Ne zopet z analizo in kaj s kom upravlja. To predvidevanje in analitični pristop ti vsiljuje misel. Misel je pač zvita. Pride na stranska vrata. Um je pač odvisen od misli. In tvoj razum to ve, tudi to, da so čustva nadgradnja misli.
Vse skupaj pa niti ni tako pomembno, ker zapadeš v analizo in tako ti mine življenje v drobljenju.

Ja, mislil sem na tradicijo ali zgodovino. Vendar v primeru, ki ga daješ je glavni vzrok nabave modernost. Stil in moda, javno msenje itd.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #50 - 10.01.2010 at 20:26:36
 
Quote:
Ne zopet z analizo in kaj s kom upravlja. To predvidevanje in analitični pristop ti vsiljuje misel. Misel je pač zvita. Pride na stranska vrata. Um je pač odvisen od misli. In tvoj razum to ve, tudi to, da so čustva nadgradnja misli.
Vse skupaj pa niti ni tako pomembno, ker zapadeš v analizo in tako ti mine življenje v drobljenju.

Ja, mislil sem na tradicijo ali zgodovino. Vendar v primeru, ki ga daješ je glavni vzrok nabave modernost. Stil in moda, javno msenje itd.

Lp,Igor


UM NIKOLI NI ODVISEN OD MISLI: UM IN NAŠA  ZAVEST IZMENIČNO Procesirata z VSEBINO naš  miselni tok. Kaj pa drugega počnete sedaj kot se umsko 'nadmodrujete? Pa še -samopašnosti je veliko zraven.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #51 - 10.01.2010 at 20:32:32
 
Samo to: brez procesiranega (misli) ni procesiranja. Določa te tisto kar delaš. Procesor deluje samo takrat, ko ima delo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #52 - 10.01.2010 at 21:09:45
 
Quote:
Samo to: brez procesiranega (misli) ni procesiranja. Določa te tisto kar delaš. Procesor deluje samo takrat, ko ima delo.

Lp,Igor


KAKŠNa igrana užaljenost! ŽIVIŠ DIHAŠ?JE to življenjski samoproces isto je naš miselni tokokrog,ki ga z vsebino sočasno izmenično polnita naš um in naša zavest. Daj igor ne me več basat, pa malo premisel.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #53 - 10.01.2010 at 21:18:37
 
Alojz in Sandib wrote on 10.01.2010 at 21:09:45:
Quote:
Samo to: brez procesiranega (misli) ni procesiranja. Določa te tisto kar delaš. Procesor deluje samo takrat, ko ima delo.

Lp,Igor


KAKŠNa igrana užaljenost! ŽIVIŠ DIHAŠ?JE to življenjski samoproces isto je naš miselni tokokrog,ki ga z vsebino sočasno izmenično polnita naš um in naša zavest. Daj igor ne me več basat, pa malo premisel.

Noben te ne basa in to "užaljenost" ne razumeš. Želim te samo napotiti k razmišljanju, ne umovanju.
Ne sodit, kdo razmišlja in kdo ne. Povej raje kdo umuje (um je obrnjeno MU)

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #54 - 10.01.2010 at 22:04:36
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 10.01.2010 at 21:09:45:
Quote:
Samo to: brez procesiranega (misli) ni procesiranja. Določa te tisto kar delaš. Procesor deluje samo takrat, ko ima delo.

Lp,Igor


KAKŠNa igrana užaljenost! ŽIVIŠ DIHAŠ?JE to življenjski samoproces isto je naš miselni tokokrog,ki ga z vsebino sočasno izmenično polnita naš um in naša zavest. Daj igor ne me več basat, pa malo premisel.

Noben te ne basa in to "užaljenost" ne razumeš. Želim te samo napotiti k razmišljanju, ne umovanju.
Ne sodit, kdo razmišlja in kdo ne. Povej raje kdo umuje (um je obrnjeno MU)

Lp,Igor


UMUJEŠ U POMANKANJU UMA.MU -JE TO TVOJA SORODNA DUŠA? TI MENE NE MOREŠ NIKAMOR NAPOTITI,TI ŠE NI JASNO TO:JAZ SPLOH NE SODIM, KAR NI VREDNO OBSODBE- JAZ SODIM TISTO KAR JAZ SMATRAM (SAM); DA JE POTREBNO MOJE OBSODBE.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #55 - 10.01.2010 at 23:14:51
 
Alojz
Quote:
UM NIKOLI NI ODVISEN OD MISLI: UM IN NAŠA  ZAVEST IZMENIČNO Procesirata z VSEBINO naš  miselni tok.

Kako ni odvisen od misli, če pa jih procesira ?
Brez misli tudi ni miselnega toka. Um obstaja, ker je del telesa....

Obstaja reka brez vode ? Smiley
Back to top
« Last Edit: 11.01.2010 at 00:44:30 by Robi »  
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #56 - 11.01.2010 at 09:13:52
 
Robi wrote on 10.01.2010 at 23:14:51:
Alojz
Quote:
UM NIKOLI NI ODVISEN OD MISLI: UM IN NAŠA  ZAVEST IZMENIČNO Procesirata z VSEBINO naš  miselni tok.

Kako ni odvisen od misli, če pa jih procesira ?
Brez misli tudi ni miselnega toka. Um obstaja, ker je del telesa....

Obstaja reka brez vode ? Smiley


Ne brez misli Robi brez miselnega tokokroga em sile valovanja,ki je sočasno izmenično vzrok posledica- posledica vzrok tvojega življenjskega duha.Misel brez vsebine-je to misel? Robi samo malo migni z umom.No,ko tole bereš tvoj um dobiva informacijo v obliki miselnega tokokroga.Bereš? Vidiš? S To informacijo bo  tvoj um dal vsebino misli,ta pa bo prenesla vsebino do tvoje zavesti in tvoja zavest bo sprejela to informacijo,ali pa jo bo vrnila  v ponovno obdelavo tvojemu umu. Potem bo tvoj um zopet kaj 'pametnega' ven vrgel.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #57 - 11.01.2010 at 13:31:41
 
Bambyeva ugotovitev :mislim torej nisem,čutim torej sem- ni čisto iz trte zvita.

Da bi ostali tu razmeli zadevo, jo bom skušal bolj opredeliti.

Če razumemo EM samodelovanje elementarne vesoljne samopojavnosti (atome, molekule,planete,osončja) in hkrati razumemo tudi sekundarno (življenjsko) vesoljno samopojavnost, je potem zadevo mogoče,  tako individualno definirati ? Življenje samo, da vsebino življenjskemu miselnemu EM tokokrogu .Življenje samo ima iso tako primarnii elementarni genski zapis (atomi molekule ect).

Življenje od elementarne samopojavnosti ločijo genetika snovnega vezja ki jo zaznamujejo-čutila um zavest, in to elementarnemu EM valovanju dajo  vsebino v obliki prenosa misli med čutili-umom in zavestjo.

Mislim, torej nisem ,velja zgolj na  elementarni ravni,pa še to lahko opredeli samo človek -samozavedno življenje. Na  naši življenjski ravni velja;imam čutila,um,zavest in vsebinski EM miselni tokokrog -torej sem.  

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #58 - 11.01.2010 at 13:44:06
 
Bamby je verjetno mislil tako, da lahko človek misli kar mu paše, njegova dejanja in izkušnje pa  določajo kdo je.

Če pa ni mislil tako, pa jaz mislim tako. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #59 - 11.01.2010 at 13:46:55
 
Quote:
.Misel brez vsebine-je to misel?

Misel je tisto, kar ima vsebino, ker drugače je ni možno določiti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9