Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 
(Read 44346 times)
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #90 - 17.01.2010 at 15:37:58
 
Devi wrote on 17.01.2010 at 14:24:57:
[ Quote:
quote author=M.L. link=1262877315/68#68 date=1263662243]
Saj ne moreš z umom vplivati na čustva. Um ni zmožen prekiniti čustvenih reakcij, le misel v srcu lahko v trenutku spremeni čustveno razpoloženje. Z umom se lahko zelo trudiš in ne moreš prikriti in ustaviti nekaterih globokih čustev.

jes mislim da z umom z lahkoto vplivaš na čustveno razpoloženje. v nekem trenutku si depresiven, v naslednjem si dobre volje. v prvem trenutku misliš na to kolk se vleče dan, v drugem misliš na kosilo, ki te čaka doma. nobena od teh misli ni neko globoko čustveno stanje, zgolj razpoloženje.
na čustevno razpoloženje zlo vpliva tud glasba, vsaj na moje. in to tud nimam za neko zlo globoko čustveno stanje in nima prov dosti zveze z zavedanjem.

Ja, jaz mislim da vsaka misel najprej pride iz srca do možganov in šele potem do uma, podzavestna misel pa gre mimo možganov in uma, direktno v živčevje, ker je um prepočasen. Glej misel je duhovna in ni vezana na prostor in čas, ampak je sestavni del prostora. Misel ne rabi časa za svoje potovanje, ampak je lahko povsod hkrati prisotna. Možgani in um sta pa omejena na prostor in čas, zato za vsako pot porabita določen čas.

To, da imamo občutek upravljanja misli z umom je samo takšno trenutno zavedanje človeka, ker ne zna ločiti izvirne misli v srcu od že sprejete iste misli v možganih, zato tiste rojene misli v srcu ne prepozna, ampak jo prepozna šele, ko jo že obdelujejo možgani in um. Zardi brezčasne poti misli iz srca v možgane, ni mogoče zaznati te poti misli in jo zaznamo šele v možganih.

Tisti, ki je pa že na poti duhovnega spoznanja in ljubezni, pa že v sebi počasi začne zaznavati neskončnost in lastnosti duhovne brezčasnosti. Zato že tudi lahko zazna in loči prostor od neskončnosti, s tem pa prepozna misel kot duhovno in neskončno, možgane in um pa v prostoru obremenjene z časom in minljive.

Glasbo sprejemajo mali možgani in si je ne moremo analogno predstavljati, kot to počnejo veliki možgani z tistim kar vidimo. V malih možganih je tudi sedež dušine glave, od koder odreja in vodi vegetativno živčevje, da lahko naše meseno telo nam navidezno samo upravlja vse nezavedna funkcije, ki jih telo potrebuje za svoj nemoten obstoj.

Glava duše je pa tudi neposredno povezana z notranjostjo srca človeka, kjer je najvažnejši življenjski center, od koder se oživlja vse telo.

Zdaj se lahko vrnemo na glasbo; kot sem rekel, glasbo si ne moremo predstavljati analogno, ampak jo lahko le čutimo, ker jo pa čutimo jo lahko podoživljamo le čustveno, kar pa direktno vpliva na naše čustva, ki prebivajo v srcu. Zato glasba tako čustveno vpliva na nas in odvisno je od glasbe, če nas pomirja ali pa razburja.

Quote:
Quote:
Zakaj ne moremo nadzorovati vegetativnega živčevja z umom, zato ker um ni gospodar misli, ampak nekdo drug.

ne, ne moremo nadzorovati tega z umom, po drugi strani pa ga ne moremo niti z mislijo v srcu, al kakorkoli že ti temu rečeš.


Na tole sem ti že deloma odgovoril zgoraj, samo tole bi še dodal; nisem mislil na misel v srcu, ampak napisal sam nekdo drug, kdo pa je to sem napisal že zgoraj.

Quote:
Quote:
Tisto "verjet v svoje težave", pa sem mislil, da ljudje vsepovprek preziramo svoje slabosti s katerimi si kopljemo nepremostljivo brezno na poti v našo duhovnost, katera je edina prava pot človeka.

če bi blo človeku tolk lahko verjet, potem ne bi bli v takih problemih. al pa bi bli mogoče v še večjih. mogoče je pa v redu da so stvari (in postopki do njih doseganja) točno take kot so.


Ja, to je res kar praviš, prav je tako in je edino nujno sredstvo za dosego pravega cilja.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #91 - 17.01.2010 at 16:23:54
 
Quote:
Ko naposled človek zmore odpustiti vse stare zamere, pregnati sovraštvo, pohlep, nevoščljivost, napuh samovšečnost in velike materialne koristi, takrat se bodo njegova potlačena čustva dvignila in objela jih bo ljubezen v samem središču človekovega srca. Takrat bo tudi začutil oplojeno misel v srcu in v posredovanju misli umu bo srce nedvomni gospodar misli, vse do tlej, dokler ne bo um misel najprej ubesedil in potem še udejanil v tem materialnem svetu.

Vse težave iz otroštva in potem naprej spremljajoče težave v odraščajoči in zreli dobi, lahko rešimo le z ljubeznijo, kot sem opisal. Seveda je pa potrebno najprej ljubezen spoznati, in dokler ne bomo očistili svojega templja in dali možnost ljubezni, da se naseli v njega, tako dolgo tudi ne moremo spoznati ljubezni.

Dobro napisano.
Se kar strinjam s tem, da je treba najprej spucati "podstrešje". Torej podreti slabe temelje, iz katerih raste sebičnost in postaviti dobre temelje, na katerih bo mogoče graditi ljubezen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #92 - 17.01.2010 at 16:27:35
 
Quote:
Misel je tvoj zvok samo, dokler se identificiraš z njo. Dokler se identificiraš z mislijo si ločen. Prav misel te razdvaja, z njo ne vidiš realnosti. Realnost ni rezultat misli, ki deluje v času in dimenziji. V realnosti tudi neskončnosti ni, in ni vseobsegajočega, nima imena je vse to kar je. In v tem kar je, je tudi človeška ali galaktična zavest.

Lp,Igor


Problem je danasnje dojemanje misli, misel je naraven tok ti si verjetno mislis da je vsebina misli ki jo vodi um problem ker razdvaja, stanje brez misli je tok misli brez vsebine, misel oziroma-EM tok se vedno tece.

Se pa strinjam da realnost kot taka ni rezultat misli, saj tudi ce ne bi nobena misel obstajala, bi vesolje bilo se vedno isto vesolje- stvarstvo (atomi, planeti,.. bi se vedno bili). Ceprav realnost po drugi strani pa je lahko tudi realnost-rezultat misli, jaz dobim misel, ki jo realiziram in to je realnost... Tako kot so na zemlji recimo lacni ljudje, je rezultat misli in realnost je da so ti ljudje lacni, misel ustvari atomsko bombo jo odvrze in realnost je da veliko ljudi umre, samo nekaj primerov da tudi misel sodeluje soustvarja realnost, vseje povezano.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #93 - 17.01.2010 at 16:29:02
 
[quote author=Sandib link=1262877315/82#82 date=1263732548]M.L. wrote on 17.01.2010 at 13:14:20:
Alojz in Sandib wrote on 17.01.2010 at 13:04:12:
Quote:
O pa še kako sem ga prebral-dosledno! Kaj je že to dosledno? Kamnov nikoli nisem metal v ljudi.Upam,da mi jih nikoli ne bo treba!
Sodbe bi jaz zadržal zase !!!! Se mogoče osebno poznava? Koga pa opisuješ v svojih ljubečih srčnih postih? Sebe? Če sebe te razumem in obžalujem,da je s teboj tako hudo!!! Grin

Aja, daj mi ti ki osebno poznaš hudiča povedat, če te je on naučil tako ljubiti?Pa še kdaj in kje si ga uspel srečat? Da si ga nisi sam namelal na nos? Hudič-bog to je vesoljna samoigra,ki je ti ne moreš dojet. Tvoje srce pa ne zmore!!! Roll Eyes Grin Daj ne opletaj s svojo izmišljotino! Prosim-umiri se! Ne se bati in tako prozorno braniti svoje velikoooooooooo  srce Cool



Z svojimi odgovori daš vedeti, da ne poznaš ljubezni, zato iz mojh napisanih besed ne moreš prepoznati duhovno ljubezen, ki se preliva v njih. Žal Lojzek, na tem svetu je ša kaj več od pečenke na mizi in ženske v postelji.

Tudi zate pride ura, ko boš spoznal svojo samoprevaro, in glej da boš takrat pozoren.

ML

Sedaj ti bom povedal resnico,ki jo lahko previriš.

Z vsemi na tem forumu ( edino sTomažem ne) sem se že sporekel. Z vsemi,ampak vsem in vsakomur  dam priznanje,če napiše kar drži in jaz smatram da je zame sprejemljivo.. Niti z enim nisem v sovražnem odnosu-lahko mi tule vsak napiše ,da sem gnoj,zarukan,egističen ,samovšečen skratka čista nula.

Jaz do nikogar ne gojim osebne zamere in se skušam z vsakim spravit. To pa zato,ker sem jaz sam sprejel tole igro(forum) in sočasno tudi odločil,da ne gojim maščevalnega in sovražnega odnosa do nikogar tule. Jaz mislim,da ni forumaša,ki sem ga ,ali me je užalil.

Nepomembno vsi smo se zavestno odločili to igro igrati. S Poetom se opljujema do mrtvega,z Igorjem,Omen Satom,Bambijem, Satis,Devi,Murilenom,balinčkom in kaj vem še vse s kom.

Vsi ti so sposobni oprostiti vse in jaz isto.

SEDAJ RESNICA ::: Samo ti in Bošty ,ki  vaju je polnih ust en sam bog in ljubezen nista nikoli sposobna te črte medsebojne ljubezni prestopiti. SAMO VIDVA!!!! To je resnica!!!! Grin


Lepo napisano in moram priznat, da tudi jaz ne čutim nobene zamere do nikogar, čeprav ti momentalno kaj pritisk dvigne, potem intuitivno začutiš, da je vse le igra in da med nami ni sovraštva kljub kakšni ostrejši besedi.

Ima pa vsak pravico povedat svoje mnenje, lahko se vsi trudimo, da postane forum boljši, z več srčne kulture s strani nas vseh, tole mislim, da želi povedati M.L, ki je tudi sam zakladnica bogatega duhovnega znanja, če mu želiš prisluhnit in ga že avtomatsko ne zatreš na startu kot nevednega, kar se tebi, dragi Alojz, tu pa tam dogodi.

Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #94 - 17.01.2010 at 16:32:38
 
Quote:
Ima pa vsak pravico povedat svoje mnenje, lahko se vsi trudimo, da postane forum boljši, z več srčne kulture s strani nas vseh, tole mislim, da želi povedati M.L, ki je tudi sam zakladnica bogatega duhovnega znanja,

Se strinjam.
Vsak izmed nas je del vseobsegajoče vesoljne resnice. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #95 - 17.01.2010 at 16:43:42
 
ML

Kje si se naučil tko fino motat besede in sam sebe prepričevat.A te je obsedlo Jezusovo srce ,ko ga vidiš tam širokogrudno odprtega na oltarju.?A ti sploh dojemaš kaj to srce simbolizira in sporoča vernim,kot kupa (čaša)človekovega in božjega so življenja?

Kaj motaš? Sam sebe prepričuješ kako razumeš vse!

Lepo sem ti razložil -zavest (vegetativna = 1 pogojna flora- 2 nagonska (favna)3 samozavedna -človek Živčni sistem (umski je isto trinivojski)1-2-3

Vsaka višja faza vesoljnega življenja nosi  v sebi predhodni nivo-vegetacija,favna-človek.

Kje ima torej rastlina srce-v koreninah ali v krošnji? Živali tam kjer človek predvsem sesalci! Človek je edino pokončno in samozavedno bitje (homo erektikus)Zato je pokončno!!!!!

Kje je potem lahko srce vzrok in izvor naše misli???????????

Če ti lahko misliš in občutiš vse nivojsko vesoljno samopojavnost. Ti sprejemaš zunanje dražljaje enako elementarni akumulirani realizirani ravni- rastlini,živali in samemu sebi ravno tako v akumulirani in realizirani lastni genski zasnovi s svojimi  notranjimi vzgibi. EM tokokrog tvoj življenjski duh  misel-vsebino informacijo  izmenično prenaša vse nivojsko ali pa zgolj na dveh nivojih tvoje biti.
Zato ti lahko misliš 'globoko'ali zgolj površinsko lahko pa samo vegetiraš,ali pa zavestno misel  spraviš v brezvsebinski EM tokokrog elementarni vesoljni tokokrog-posebiš elementarno vesolje v sebi Sedaj razumeš?
Ne nakladat s tem svojim srcem!!! Ljubezen imaš in jo gojiš ali pa je izgubiš,ker je zavestno ne gojiš!! Če tega ne ozavestiš potem samo sviraš (LIcemersko) tko kot ti o srcu!!! Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #96 - 17.01.2010 at 16:46:38
 
satis wrote on 17.01.2010 at 16:29:02:
Quote:
Ima pa vsak pravico povedat svoje mnenje, lahko se vsi trudimo, da postane forum boljši, z več srčne kulture s strani nas vseh, tole mislim, da želi povedati M.L, ki je tudi sam zakladnica bogatega duhovnega znanja, če mu želiš prisluhnit in ga že avtomatsko ne zatreš na startu kot nevednega, kar se tebi, dragi Alojz, tu pa tam dogodi.
Wink



Saty, hvala za lepe besede, res jih primanjkuje na tem forumu.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #97 - 17.01.2010 at 16:56:13
 
[quote author=M.L. link=1262877315/96#96 date=1263743198]satis wrote on 17.01.2010 at 16:29:02:
Quote:
Ima pa vsak pravico povedat svoje mnenje, lahko se vsi trudimo, da postane forum boljši, z več srčne kulture s strani nas vseh, tole mislim, da želi povedati M.L, ki je tudi sam zakladnica bogatega duhovnega znanja, če mu želiš prisluhnit in ga že avtomatsko ne zatreš na startu kot nevednega, kar se tebi, dragi Alojz, tu pa tam dogodi.
Wink



Saty, hvala za lepe besede, res jih primanjkuje na tem forumu.

SEM kdaj to zanikal? Jaz se skrivam za nobenim in od nobenega ne iščem odobravanja! Jaz odgovarjam za svoje besede in jih znam braniti obžalovati in se oprostiti. Tole tu je zame licemerska igra-trapljanja po rami, ker sam ne zmorem povedati direktno kar mislim in stati za tem. Ljudje ne marajo-mo odkrotosrčnosti,ker ljubijo- mo sebe-egoistično in si v bistvu ne zmorejo-mo priznati lastnih slabosti. Zato je lepše složno usmiriti ''''' prst'''' od sebe!!! Sedaj veš ML -kaj sporoča božji prst. Premagajmo sami sebe to je zavestna borba z  našim lastnim zlom. Vse drugo je uspavanka za lahko noć.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #98 - 17.01.2010 at 16:59:10
 
Alojz in Sandib wrote on 17.01.2010 at 14:38:56:
VSEM!!!

Samo tole bom napisal: Zavest in um sta naša inštrumenta njun zvok je naša misel-občutje,ljubezen itd. Skratka to smo mi. Cool

Kako se naučiti izvajat najbolj milozvočno lastno življenjsko melodijo?.

To je uganka našega življenja,ki jo le redki rešijo. Wink

Vsem želim- rešitev te uganke!!!


Tole ni nihče zapopadel! Zakaj? Vem zakaj! Pa je bilo pred vsem kar se tule lažno poje napisano!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #99 - 17.01.2010 at 17:10:17
 
Quote:
Zavest in um sta naša inštrumenta njun zvok je naša misel-občutje,ljubezen itd. Skratka to smo mi. Cool

Se strinjam. O tem je bilo že velikokrat napisano.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #100 - 17.01.2010 at 17:14:47
 
Quote:
jes mislim da z umom z lahkoto vplivaš na čustveno razpoloženje. v nekem trenutku si depresiven, v naslednjem si dobre volje. v prvem trenutku misliš na to kolk se vleče dan, v drugem misliš na kosilo, ki te čaka doma. nobena od teh misli ni neko globoko čustveno stanje, zgolj razpoloženje.
na čustevno razpoloženje zlo vpliva tud glasba, vsaj na moje. in to tud nimam za neko zlo globoko čustveno stanje in nima prov dosti zveze z zavedanjem.

Ja...v nekih omejenih okoliščinah, ko nisi obremenjen s preteklostjo ali nekimi vzorci, ki bi preglasili trenutne misli.
Ne moreš pa vedno vplivati na razpoloženje. Ker, če bi lahko, potem ne bi imeli težav s "temelji". Ne moreš kar izbrisati spomina in vzorcev razmišljanja.

Glasba pa res dela čudeže. Tudi pri meni. Wink
Vendar je pogoj, da je um neobremenjen, da ni nekih močnih misli, ki bi preglasile glasbo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #101 - 17.01.2010 at 17:23:40
 
Robi wrote on 17.01.2010 at 17:14:47:
Quote:
jes mislim da z umom z lahkoto vplivaš na čustveno razpoloženje. v nekem trenutku si depresiven, v naslednjem si dobre volje. v prvem trenutku misliš na to kolk se vleče dan, v drugem misliš na kosilo, ki te čaka doma. nobena od teh misli ni neko globoko čustveno stanje, zgolj razpoloženje.
na čustevno razpoloženje zlo vpliva tud glasba, vsaj na moje. in to tud nimam za neko zlo globoko čustveno stanje in nima prov dosti zveze z zavedanjem.

Ja...v nekih omejenih okoliščinah, ko nisi obremenjen s preteklostjo ali nekimi vzorci, ki bi preglasili trenutne misli.
Ne moreš pa vedno vplivati na razpoloženje. Ker, če bi lahko, potem ne bi imeli težav s "temelji". Ne moreš kar izbrisati spomina in vzorcev razmišljanja.

Glasba pa res dela čudeže. Tudi pri meni. Wink
Vendar je pogoj, da je um neobremenjen, da ni nekih močnih misli, ki bi preglasile glasbo.

Se strinjam robi, kar poveš.
Moja najljubša glasba je pa ljubezen, zveni res nebeško, čeprav me gane tudi nekaj dobrih,čistih zemeljskih pesmi.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #102 - 17.01.2010 at 17:28:56
 
Quote:
Moja najljubša glasba je pa ljubezen, zveni res nebeško,

To so res nebeški občutki, ki se odražajo kot evforija , pretakanje energije, ki se občuti kot mravljinci.... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #103 - 17.01.2010 at 17:35:13
 
Robi wrote on 17.01.2010 at 17:28:56:
Quote:
Moja najljubša glasba je pa ljubezen, zveni res nebeško,

To so res nebeški občutki, ki se odražajo kot evforija , pretakanje energije, ki se občuti kot mravljinci.... Smiley

Ja, neopisen občutek polnosti in zadovoljstva.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #104 - 17.01.2010 at 18:16:05
 
M.L. wrote on 17.01.2010 at 17:35:13:
Robi wrote on 17.01.2010 at 17:28:56:
Quote:
Moja najljubša glasba je pa ljubezen, zveni res nebeško,

To so res nebeški občutki, ki se odražajo kot evforija , pretakanje energije, ki se občuti kot mravljinci.... Smiley

Ja, neopisen občutek polnosti in zadovoljstva.

Pa lep pozdrav.


Nocem zmotiti vase evforije, ampak bi bilo dobro da nekaj opomnim, to sploh ni znacilno za ljubezen, je pa popolnoma znacilno za zaljubljenost ti mravljinci in evforija, to niso niti priblizno resnicna stanja ljubezni, ki pa je cisto druga stvar.

Podobno kot sreca nima nic skupnega z radosto, sta dva popolnoma razlicna pojma in stanja. Obcutek srece dobis zaradi zunanjih dejavnikov: Primer dobis sluzbo, ki ti posledicno resi kup problemov, takrat postanes res neizmerno srecen, medtem ko pa radost podobno kot ljubezen tli v nas, se vec lahko si popolnoma nesrecen ampak si radosten za primer: Imas bliznjega cloveka ki ti je veliko pomenil in ta oseba umre (in se tudi odresi muk zaradi bolezni) takrat nas oblije nesrece (zunanji dejavnik- vezava na EGO) in radost ki je povezana s socutjem da ta oseba vec ne trpi, primer socasnega obcutka nesrece in stanja radosti.

P.S. No ce bi rada se malo vec dodajam: Veselje je se bolj zunanjedejavnisko kot sreca, je v bistvu nekaksna intenzivna sreca, se pravi se bolj povrsinski obcutek.

Obvezno moram dodati da veselje se obvezno preobrne v nesreco, se prej kot sreca (tudi zaljubljenost) medtem ko radost in ljubezen nimasta svojega nasprotja Wink

Toliko da bosta vedela Smiley

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9