Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 
(Read 44366 times)
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #105 - 17.01.2010 at 18:22:54
 
Etrex wrote on 17.01.2010 at 18:16:05:
M.L. wrote on 17.01.2010 at 17:35:13:
Robi wrote on 17.01.2010 at 17:28:56:
Quote:
Moja najljubša glasba je pa ljubezen, zveni res nebeško,

To so res nebeški občutki, ki se odražajo kot evforija , pretakanje energije, ki se občuti kot mravljinci.... Smiley

Ja, neopisen občutek polnosti in zadovoljstva.

Pa lep pozdrav.


Nocem zmotiti vase evforije, ampak bi bilo dobro da nekaj opomnim, to sploh ni znacilno za ljubezen, je pa popolnoma znacilno za zaljubljenost ti mravljinci in evforija, to niso niti priblizno resnicna stanja ljubezni, ki pa je cisto druga stvar.

Podobno kot sreca nima nic skupnega z radosto, sta dva popolnoma razlicna pojma in stanja. Obcutek srece dobis zaradi zunanjih dejavnikov: Primer dobis sluzbo, ki ti posledicno resi kup problemov, takrat postanes res neizmerno srecen, medtem ko pa radost podobno kot ljubezen tli v nas, se vec lahko si popolnoma nesrecen ampak si radosten za primer: Imas bliznjega cloveka ki ti je veliko pomenil in ta oseba umre (in se tudi odresi muk zaradi bolezni) takrat nas oblije nesrece (zunanji dejavnik- vezava na EGO) in radost ki je povezana s socutjem da ta oseba vec ne trpi, primer socasnega obcutka nesrece in stanja radosti.

Toliko da bosta vedela Smiley

L.p.

Pa saj ljubezen je občutek radosti. Človek, ki je poln ljubezni ne pozna več nesreče in žalosti, vendar če se mu zdi potrebno sočustvuje z tistim, ki od nesreče žaluje.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #106 - 17.01.2010 at 18:31:37
 
M.L. wrote on 17.01.2010 at 18:22:54:
Etrex wrote on 17.01.2010 at 18:16:05:
M.L. wrote on 17.01.2010 at 17:35:13:
Robi wrote on 17.01.2010 at 17:28:56:
Quote:
Moja najljubša glasba je pa ljubezen, zveni res nebeško,

To so res nebeški občutki, ki se odražajo kot evforija , pretakanje energije, ki se občuti kot mravljinci.... Smiley

Ja, neopisen občutek polnosti in zadovoljstva.

Pa lep pozdrav.


Nocem zmotiti vase evforije, ampak bi bilo dobro da nekaj opomnim, to sploh ni znacilno za ljubezen, je pa popolnoma znacilno za zaljubljenost ti mravljinci in evforija, to niso niti priblizno resnicna stanja ljubezni, ki pa je cisto druga stvar.

Podobno kot sreca nima nic skupnega z radosto, sta dva popolnoma razlicna pojma in stanja. Obcutek srece dobis zaradi zunanjih dejavnikov: Primer dobis sluzbo, ki ti posledicno resi kup problemov, takrat postanes res neizmerno srecen, medtem ko pa radost podobno kot ljubezen tli v nas, se vec lahko si popolnoma nesrecen ampak si radosten za primer: Imas bliznjega cloveka ki ti je veliko pomenil in ta oseba umre (in se tudi odresi muk zaradi bolezni) takrat nas oblije nesrece (zunanji dejavnik- vezava na EGO) in radost ki je povezana s socutjem da ta oseba vec ne trpi, primer socasnega obcutka nesrece in stanja radosti.

Toliko da bosta vedela Smiley

L.p.

Pa saj ljubezen je občutek radosti. Človek, ki je poln ljubezni ne pozna več nesreče in žalosti, vendar če se mu zdi potrebno sočustvuje z tistim, ki od nesreče žaluje.

Pa lep pozdrav.


No to se pa cisto strinjam s tabo, ljubezen in radost sta obcutka onkraj sem pozabil napisat da lahko recemo da sta eno, ja prau imas Smiley Ceprav kot pravim lahko si radosten in nesrecen, ker to ni povezano Smiley

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #107 - 17.01.2010 at 18:34:49
 
Etrex wrote on 17.01.2010 at 16:27:35:
Quote:
Misel je tvoj zvok samo, dokler se identificiraš z njo. Dokler se identificiraš z mislijo si ločen. Prav misel te razdvaja, z njo ne vidiš realnosti. Realnost ni rezultat misli, ki deluje v času in dimenziji. V realnosti tudi neskončnosti ni, in ni vseobsegajočega, nima imena je vse to kar je. In v tem kar je, je tudi človeška ali galaktična zavest.

Lp,Igor

Problem je danasnje dojemanje misli, misel je naraven tok ti si verjetno mislis da je vsebina misli ki jo vodi um problem ker razdvaja, stanje brez misli je tok misli brez vsebine, misel oziroma-EM tok se vedno tece.

Se pa strinjam da realnost kot taka ni rezultat misli, saj tudi ce ne bi nobena misel obstajala, bi vesolje bilo se vedno isto vesolje- stvarstvo (atomi, planeti,.. bi se vedno bili). Ceprav realnost po drugi strani pa je lahko tudi realnost-rezultat misli, jaz dobim misel, ki jo realiziram in to je realnost... Tako kot so na zemlji recimo lacni ljudje, je rezultat misli in realnost je da so ti ljudje lacni, misel ustvari atomsko bombo jo odvrze in realnost je da veliko ljudi umre, samo nekaj primerov da tudi misel sodeluje soustvarja realnost, vseje povezano.

L.p.

Pisal sem o niču ali vsemu, ki je izven naše miselne predstave. Misel ga ne more opisati, ker je v njem, zato sem napisal je onstran človeške ali galaktične zavesti.
Je pa res, da je vse te stvari zgradila misel. Tudi umetnost je miselni izdelek. V bistvu samo posnema naravo.
Da so ljudje lačni je dejstvo. Lakoto je nemogoče primerjati, realnost zaznaš, ko si sam lačen.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #108 - 17.01.2010 at 18:40:05
 
Quote:
Etrex wrote on 17.01.2010 at 16:27:35:
Quote:
Misel je tvoj zvok samo, dokler se identificiraš z njo. Dokler se identificiraš z mislijo si ločen. Prav misel te razdvaja, z njo ne vidiš realnosti. Realnost ni rezultat misli, ki deluje v času in dimenziji. V realnosti tudi neskončnosti ni, in ni vseobsegajočega, nima imena je vse to kar je. In v tem kar je, je tudi človeška ali galaktična zavest.

Lp,Igor

Problem je danasnje dojemanje misli, misel je naraven tok ti si verjetno mislis da je vsebina misli ki jo vodi um problem ker razdvaja, stanje brez misli je tok misli brez vsebine, misel oziroma-EM tok se vedno tece.

Se pa strinjam da realnost kot taka ni rezultat misli, saj tudi ce ne bi nobena misel obstajala, bi vesolje bilo se vedno isto vesolje- stvarstvo (atomi, planeti,.. bi se vedno bili). Ceprav realnost po drugi strani pa je lahko tudi realnost-rezultat misli, jaz dobim misel, ki jo realiziram in to je realnost... Tako kot so na zemlji recimo lacni ljudje, je rezultat misli in realnost je da so ti ljudje lacni, misel ustvari atomsko bombo jo odvrze in realnost je da veliko ljudi umre, samo nekaj primerov da tudi misel sodeluje soustvarja realnost, vseje povezano.

L.p.

Pisal sem o niču ali vsemu, ki je izven naše miselne predstave. Misel ga ne more opisati, ker je v njem, zato sem napisal je onstran človeške ali galaktične zavesti.
Je pa res, da je vse te stvari zgradila misel. Tudi umetnost je miselni izdelek. V bistvu samo posnema naravo.
Da so ljudje lačni je dejstvo. Lakoto je nemogoče primerjati, realnost zaznaš, ko si sam lačen.

Lp,Igor


Se strinjam s tabo, samo dodal bi recimo to o lakoti ce recemo da je dejstvo je tudi resnica, kot je dejstvo ce pomre zaradi clovekove misli par tisoc ljudi, tudi ce mi ne vemo in za nas tega posledicno nekako ni, je to resnica da je pomrlo par tisoc ljudi.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #109 - 17.01.2010 at 18:49:21
 
Dejstvo ni resnica. Lakoto resnično spoznaš šele takrat, ko jo občutiš. Dejstvo se uporablja za določeno situacijo v življenju, resnica je stanje.
Zaradi misli nihče ne umre. Umrejo zaradi realiziranja te misli. Umori jih realizacija misli ali akcija.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #110 - 17.01.2010 at 20:32:34
 
Quote:
Dejstvo ni resnica. Lakoto resnično spoznaš šele takrat, ko jo občutiš. Dejstvo se uporablja za določeno situacijo v življenju, resnica je stanje.
Zaradi misli nihče ne umre. Umrejo zaradi realiziranja te misli. Umori jih realizacija misli ali akcija.

Lp,Igor


Samodelovanje ! Dober si tole napisal- resnica je stanje.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #111 - 17.01.2010 at 20:53:41
 
Alojz in Sandib wrote on 17.01.2010 at 11:08:35:
Boštyxz wrote on 17.01.2010 at 10:30:53:
Alojz in Sandib wrote on 16.01.2010 at 20:19:28:
M.L. wrote on 16.01.2010 at 18:17:23:
Devi wrote on 07.01.2010 at 16:22:20:
ML, če bi blo to res, potem ne bi mogli z umom upravljat čustvenega razpoloženja

med čutenjem svojega bivanja (zavedanjem) in čutenjem svojih čustev ali čutil je po moje razlika


Saj ne moreš z umom vplivati na čustva. Um ni zmožen prekiniti čustvenih reakcij, le misel v srcu lahko v trenutku spremeni čustveno razpoloženje. Z umom se lahko zelo trudiš in ne moreš prikriti in ustaviti nekaterih globokih čustev.

Zakaj ne moremo nadzorovati vegetativnega živčevja z umom, zato ker um ni gospodar misli, ampak nekdo drug.

Tisto "verjet v svoje težave", pa sem mislil, da ljudje vsepovprek preziramo svoje slabosti s katerimi si kopljemo nepremostljivo brezno na poti v našo duhovnost, katera je edina prava pot človeka.

No pa lep pozdrav.


ML

Tole si dober skomponiral- žal napačno.! Roll Eyes

Naša zavest je najprej trinivojska (pogojno zavedna-nagonska -samozavedna) potem je pa še akumulirana (kolektivna) in realizirana individulna. Živčevje gre po istem sistemu,vegetativni živčni sistem,nagonski (mali možgančki) in naš centralno živčevje veliki možgani. Sedaj se pa ta sistem lahko odziva trinivojsko in spet so vsi akumulirane in realizirane vrednosti. 10 vrednosti in ti bi sanjal,kako lahko učiš!!!  10 zapovedi(teološka šifra)11 je vesoljno samospoznanje DAAT-krona našega bivanja in obstoja je EM izmenično valovanje vsebina tega je naša misel. Gre pa takole vse se izmenično informira um-zavest in dobiš vsebino-misel. Tole ne more dojeti konj,ali drevo-človek lahko!!!


Alojz, ti pa si tudi cikličen preveč, ker se preveč ponavljaš , ... bi ti lahko rekli mnogi tule , ... in tudi nivojski preveč, ... pa  tudi nagonski znatno preveč , ... pa še ...


Lp + #


Kaj je petelinček? Ne zmoreš drugega kot obsojati? Kdo ti je kriv,da hočeš bit petelinček in zato iz sebe delaš ravno to: Tole zmore tudi vsak kikirikec napisat------- Roll Eyesuk aj, Shocked Embarrassed Kiss Grinja,tko,ne  Grinvem.tudi....f


Hjaaa, zelo enostavno : tebe sem posnemal', in napisal samo tisto, kar sem od množice prebral samo PrI TebI , in skoraj nikjer drugje . Toliko o tem, kdo kje začenja obsojati .

Ti si začel na veliko pisati drugim, kako da se ponavljajo in ponavljajo .

Sedaj sem ti to samo "ponovil" , zato da vidiš v kakšnem blati stojiš napetelinjen kamorkoliže.

No, kako bo z tem spoznanjem, domnevno vsevedni Alojzij ?

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #112 - 17.01.2010 at 21:01:17
 
Alojzij wrote : Tole tu je zame licemerska igra-trapljanja po rami, ker sam ne zmorem povedati direktno kar mislim in stati za tem.

A te Etrex , in Ajgor , in nahatee in še kdo , traplja po rami preveč ??

A te že "peče vest"  ?  Huh

Zanimvo, zanimivo , ...   Roll Eyes

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #113 - 17.01.2010 at 21:03:44
 
Boštyxz wrote on 17.01.2010 at 21:01:17:
Alojzij wrote : Tole tu je zame licemerska igra-trapljanja po rami, ker sam ne zmorem povedati direktno kar mislim in stati za tem.

A te Etrex , in Ajgor , in nahatee in še kdo , traplja po rami preveč ??

A te že "peče vest"  ?  Huh

Zanimvo, zanimivo , ...   Roll Eyes

Lp + #


Že gorim!!! Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #114 - 18.01.2010 at 00:31:13
 
Quote:
Dejstvo ni resnica. Lakoto resnično spoznaš šele takrat, ko jo občutiš. Dejstvo se uporablja za določeno situacijo v življenju, resnica je stanje.
Zaradi misli nihče ne umre. Umrejo zaradi realiziranja te misli. Umori jih realizacija misli ali akcija.

Lp,Igor


Sem mislil da se razumemo ko recem da jih ubije misel, da mislim tu na koncno akcijo. Seveda nobenga ne ubije misel, tako se rece. Vsaka akcija pa prvo obstaja kot akumulirana misel. Vse kar je realizirano je prvo kot akumulirano, tudi misel ni izjema.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #115 - 18.01.2010 at 06:39:23
 
Prav to je, da imaš tudi trenutno akcijo. Brez miselnega premlevanja. Narediš hipoma, zato je pomembna etika, ki ni v mislih, ampak je tvoje življenje.
Misel naredi odločitev pri izbiri, svoboden pa pomeni, ko se ti ni potrebno več odločati. Prepuščaš to življenju.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #116 - 18.01.2010 at 11:22:18
 
Alojz in Sandib wrote on 17.01.2010 at 20:32:34:
Quote:
Dejstvo ni resnica. Lakoto resnično spoznaš šele takrat, ko jo občutiš. Dejstvo se uporablja za določeno situacijo v življenju, resnica je stanje.
Zaradi misli nihče ne umre. Umrejo zaradi realiziranja te misli. Umori jih realizacija misli ali akcija.

Lp,Igor


Samodelovanje ! Dober si tole napisal- resnica je stanje.



Ja, resnico zaznava tvoja celotna bit in je vsak trenutek drugačna, zato stanje. Seveda je pa tudi samodelujoča, kot življenje. Dejstva so statična, zato mrtva.

Lp,Igor
Back to top
« Last Edit: 18.01.2010 at 12:58:03 by ajgor »  
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #117 - 22.01.2010 at 20:02:25
 
Igor si se v Indiji zgubil? Kje si?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #118 - 02.02.2010 at 19:30:04
 
Alojz in Sandib wrote on 22.01.2010 at 20:02:25:
Igor si se v Indiji zgubil? Kje si?


Sem zopet (še kar) na jugu Indije v Kovalamu. Pridem pa nazaj kot ponavadi- s soncem.
Sigurno ne pridem sedaj nazaj, hacat (prev. kuriti)

Duh Indije (po moje)

Peščene plaže Goe,
hašiš Himalaye,
ženske Tamil Nadu,
božanskost Kerale.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mislim, torej nisem, čutim torej..
Reply #119 - 02.02.2010 at 20:03:28
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 22.01.2010 at 20:02:25:
Igor si se v Indiji zgubil? Kje si?


Sem zopet (še kar) na jugu Indije v Kovalamu. Pridem pa nazaj kot ponavadi- s soncem.
Sigurno ne pridem sedaj nazaj, hacat (prev. kuriti)

Duh Indije (po moje)


Peščene plaže Goe,
hašiš Himalaye,
ženske Tamil Nadu,
božanskost Kerale.

Lp,Igor


Uživi!! SmileySamo z drugim previdno!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9